Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25151) nostromo73 válasza NoOne1976 (#25145) üzenetére


nostromo73
tag

Az eladónak sok eladása és négy semlegese van, negatívja nincs, ez így biztató.
Egy ilyen kategóriájú és értékű Fossilnál, szerintem az eredeti és a hamis között, nem sok különbség lehet....legalábbis a beltartalmat illetően biztos nem.

egyébként valóban, nem nagyon szokták ezeket hamisítani, mert nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#25152) young78 válasza afgk2012 (#25148) üzenetére


young78
tag

Szerencsére nem mindenki így gondolkodik, de természetesen szíved joga.

(#25153) seiko válasza afgk2012 (#25148) üzenetére


seiko
senior tag

Ok.

(#25154) busman válasza afgk2012 (#25148) üzenetére


busman
addikt

Nem is értem,ha így vélekedsz az óráról akkor minek neked egyátalán óra,ott van a telefonodban is.
A postjaidat sem értem,egy órakedvelők topicjábanban jársz....ez meg aztán no comment"Tőlem az összes órásmester éhen halhat"
:((

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#25155) nostromo73 válasza busman (#25154) üzenetére


nostromo73
tag

:K

[ Szerkesztve ]

(#25156) Miamiquake válasza Dzsana (#25149) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

"Gyurcsány Ferenc más alkalommal egy pilótaórára emlékeztető, feltehetően Fossil márkájú időmérőt viselt. A modell azonban mégsem pilótaóra, mindössze stílusában emlékeztet arra, hiszen a valódiakra nem a pici felhúzókorona és ház jellemző. A nagy hagymakorona és a zsebóra méretű tok híján "csak" egy 100-150 dolláros divatórát gyanítunk."

Fossil...

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#25157) nostromo73 válasza Miamiquake (#25156) üzenetére


nostromo73
tag

Korábban egy Bertolucci órát viselt......úgy látszik akkor jobban ment neki.

[ Szerkesztve ]

(#25158) busman válasza afgk2012 (#25148) üzenetére


busman
addikt

Szerintem te már jártál itt,akkor kitették a szűröd...
Nem értetted meg,amit ezidáig sem sikerült megértened,hogy,hogy ragaszkodhat valaki egy "pontatlan mechanikus" eszközhöz..
Akkor is valamilyen általad nagyon faja óragyártónak tartott órákat linkelgetted naphosszat.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#25159) Dzsana válasza Miamiquake (#25156) üzenetére


Dzsana
senior tag

Mondom én! :-)

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#25160) seiko válasza busman (#25158) üzenetére


seiko
senior tag

aag

(#25161) busman válasza seiko (#25160) üzenetére


busman
addikt

aag, az ügyvéd úr ...nem?

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#25162) Miamiquake válasza Dzsana (#25159) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Gyémánt kirakásos Patekja is lehetne.

Vicces azért hogy Fossilt "felvesz" a kezére.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#25163) seiko válasza busman (#25161) üzenetére


seiko
senior tag

http://prohardver.hu/tema/nem_svajci_es_nem_meregdraga_es_nem_elavult_mechan/friss.html

(#25164) Wg5113 válasza WiZARD (#25146) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Elfogadod ? Nekem van egy HYDRONOUT II-öm ami eladó.

(#25165) seiko válasza Miamiquake (#25162) üzenetére


seiko
senior tag

Sok gazdag amerikai Timex-et, vagy Casio-t hord.

(#25166) Wg5113 válasza seiko (#25153) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Ez a jó válasz .

(#25167) Miamiquake válasza seiko (#25165) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Az oké is, nem erről van szó. Pont nemrég mondtam én is hogy ismerek olyan milliomost aki Q&Q karórával küzd.

Itt magáról a személyről van szó, ez érdekes :)
főleg így:

Kóka János - Jaeger-LeCoultre Master (becslések alapján 1-1,5 millió forint)

Sajnos nem látni egészen jól Kóka János óráját a talált fotón, de egyes hírek szerint a gazdasági és közlekedési miniszter egy 1-1,5 millió forint értékű Jaeger-LeCoutre karóra tulajdonosa.

Medgyessy Péter - feltehetően Patek Philippe

Az exminiszterelnök kapcsán többször is lehetett hallani, hogy egy drága Patek Phillippe ketyeg a csuklóján. Ezt látszik megerősíteni az az EPA-felvétel, amelyen Adrian Nastase román miniszterelnökkel találkozik, és öltönye alól egy holdfázis-kijelzős, nagy valószínűség szerint Patek-modell villan elő. Az óra értéke minden bizonnyal jelentős, hiszen egy ilyen jellegű Patek-modell ára 2 millió forintról indul.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#25168) Szizol válasza afgk2012 (#25148) üzenetére


Szizol
tag

Ez is egy normális vélemény, de nem értem, hogy miért ide írod. Ha nem szereted a sportautókat, akkor nem érdemes a porsche fórumra beírkálni, hogy az opel astra is tudja azt a mindennapokban amit a porsche és még csak nem is fogyaszt annyit :) Nyilván aki egy automata órát vesz, annak van valamekkora érdeklődése az óraszerkezetek iránt és még ha költeni is kell rá és nem is olyan pontos, mint egy quartz óra, akkor is szívesebben hordja azt.

[ Szerkesztve ]

(#25169) seiko válasza Miamiquake (#25167) üzenetére


seiko
senior tag

Szerintem Fletónak van nem is egy drága órája.

(#25170) Miamiquake válasza seiko (#25169) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Ott a pont, de a Fossil-t akkor sem értem :DDD

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#25171) Zozzer888 válasza afgk2012 (#25148) üzenetére


Zozzer888
addikt

Agg Te vagy az?

Persze, van ráció abban amit mondasz,de az a baj hogy ez ÓRÁS forum, Te meg IDŐMÉRŐT keresel.
Érted, senki nem mondja azt hogy az R8as Audi egy szar,mert városba ugyanúgy 50van neki is, azt mégis 15litert eszik, mikor a Prius 3,5-let...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#25172) seiko válasza Miamiquake (#25170) üzenetére


seiko
senior tag

Lehet, hogy egy IWC volt, hiszen nekik is van kisméretű, kis koronájú pilótaórájuk.

(#25173) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Amúgy itt senki nem azért hord órát,mert olyan marhára megoldhatatlan neki máshogy az idő leolvasása...Nem értem ilyen helyre mért jön kötekedni.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#25174) Empsepo


Empsepo
senior tag

Tisztára mint egy jó krimi!
Összeesküvés elméletek, ez egyszer ez, aztán meg az...

:F

Én már azt se tudom, itt ki kivel van.

Seiko!

Ezt az óraforgató témát érdeklődéssel olvastam.
Mégiscsak beszerzel egyet?

(#25175) Attila! válasza seiko (#25163) üzenetére


Attila!
tag

ezen jót röhögtem:D

(#25176) Attila! válasza Miamiquake (#25167) üzenetére


Attila!
tag

Putyinnak van ízlése:D

http://trendmagazin.hu/cikk/az-elnok-oragyujtemenye

(#25177) Attila! válasza Attila! (#25176) üzenetére


Attila!
tag

vannak a cikkbe elírások
A Lange & Sohne Flyback (10 ezer dollár)
hát én chrono24en 8milla körül láttam ezeket, de lehet én néztem valamit el... :))

(#25178) Miamiquake válasza Attila! (#25176) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

:R jó cikk.

Putyin nem szarral gurigázik :)

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#25179) jannuss


jannuss
tag

Sziasztok,

a NAUTICA órákról van valamilyen infó? Föleg a 100-200m-ig vízálló quartz érdekel. Láttam pár szép órát, olyan tengerészeti zászlós motivumokkal mint a Corum, csak gagyibb kiadás. Azokról valaki valamit?

Előre is köszi!

(#25180) seiko válasza Empsepo (#25174) üzenetére


seiko
senior tag

Hát éppen ez az, hogy megrendeltem, de közben rájöttem, hogy mégsem kell.
Max. lesz egy az üzletben. :-)))))

(#25181) Misi1979 válasza seiko (#25180) üzenetére


Misi1979
őstag

Be tudnád linkelni, melyik ez? Nagyon gagyi hatású?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#25182) Dzsana válasza jannuss (#25179) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ez a Nautica nem igazán óragyártó cég, a ruházati termékektől kezdve a táskákon át a napszemüvegekig kezdve mindent gyárt. Magyarán egy divatóra, itt mi semmire sem értékeljük, játszós órának jó lehe pár évig, ha annyira tetszik Neked.

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#25183) jookomak válasza Dzsana (#25182) üzenetére


jookomak
őstag

Ráadásul még hamisítják is őket, mint a fene. 30-50-70k-ért már órákat is lehet kapni.

(#25184) seiko válasza Misi1979 (#25181) üzenetére


seiko
senior tag

A Conrad weblapján a legolcsóbb, egyes forgató, 10 ezer alatti árral.

Megvan:

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=671686

[ Szerkesztve ]

(#25185) afgk2012 válasza busman (#25154) üzenetére


afgk2012
tag

Ellentétben a te posztoddal, a válaszomat beszürkítem, mert OffTopicnak érzem ilyesmiről beszélni itt.

Nem is értem,ha így vélekedsz az óráról akkor minek neked egyátalán óra,ott van a telefonodban is.

Az óra arra kell, hogy megnézzem az időt, telefon pedig arra, hogy telefonáljak.

A postjaidat sem értem,egy órakedvelők topicjábanban jársz....ez meg aztán no comment"Tőlem az összes órásmester éhen halhat"

Pedig érthetnéd. Én órakedvelő vagyok. De az a véleményem, hogy az óra és az órásmester már nem tartozik össze úgy mint régen, amikor még csak mechanikus órák voltak. Hasonlóan más kompakt műszaki termékekhez, ma az órához az óragyár és a forgalmazó kereskedő tartozik. Senki más. Elemet cserélni ugyanis nem kell szakértelem, csak egy nyitó-szerszám és egy picike kézügyesség. Ezt ma már az óraszalon eladó-személyzete végzi, nem órásmesterek. 2012-őt írunk, nem 1912-őt. Ébredjetek már fől órakedvelő uraim!

A többi flamera-heccelődésre nem is reagálok. Semmi értelmét nem látom.

(#25186) Misi1979 válasza afgk2012 (#25185) üzenetére


Misi1979
őstag

Azért, mert vastagított betűmérettel és tőmondatokban írsz, a mondanivalódnak nem lesz több súlya.
Sőt.

Véleményed van, elég markáns, ezt még tolerálnánk is, ha nem próbálnád azt leerőszakolni a torkunkon, ha nem írnál olyan gusztustalan dolgokat egy megbecsült és ritka szakma képviselőiről, mint amit idebüfögtél.

Igen, tudjuk, hogy nem egy mainstream szakma az órásmestereké. Tudjuk azt is, hogy mechanikus órát hordani szinte luxusnak számít manapság.

Te órakedvelőnek mondod magad, én inkább azt mondom rólad, hogy kvarcóra-fanatikus vagy. Viszont ha értenél egy kicsit is hozzá, tudhatnád, hogy az általad nagyrabecsült kvarcóráknál is szükséges az órás tehetsége, hacsak nem gyári szervizbe akarod horror áron küldeni a játékórád.

Ugyanis egy kvarcóra is meghibásodhat, mechanikai hibákon túl elektronikai zűrjei is lehetnek, amik ugye vagy javíthatóak, vagy nem.

Persze ha az eldobható hétzenés kvarcórák dobogtatják meg a szíved, akkor a fentieket hagyd figyelmen kívül.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#25187) tupacamaru válasza Misi1979 (#25186) üzenetére


tupacamaru
veterán

Persze ha az eldobható hétzenés kvarcórák dobogtatják meg a szíved, akkor a fentieket hagyd figyelmen kívül. Nekem megdobogtatta.........25 évvel ezelőtt, de azóta felnőttem. :B :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#25188) Misi1979 válasza tupacamaru (#25187) üzenetére


Misi1979
őstag

Nekem volt 19 zenés is:) Casion volt a "márkája":)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#25189) tupacamaru válasza Misi1979 (#25188) üzenetére


tupacamaru
veterán

:Y :C

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#25190) busman válasza afgk2012 (#25185) üzenetére


busman
addikt

Nem tettem off-ba , mert szerintem nem off.
Ez meg az..

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#25191) busman


busman
addikt

Pff..órakedvelő...ezt erősen kétlem,mert ha tényleg az lennél(márpedig nem vagy az)akkor tudnád, hogy az igazi óra ketyeg...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#25192) Dzsana válasza afgk2012 (#25185) üzenetére


Dzsana
senior tag

Hú de lövésed sincs az órákról! Egy elemcsere sem csak annyiból áll, hogy kicserélik az elemet, az jónapot. A quartz szerkezeteket sem árt kitakarítani, és a vízálló óráknál az összes tömítést ki kell cserélni, majd nyomáspróbázni! Szóval nem elég egy nyitó szerszám, és igenis kell a szakértelem! Megnézném, hogy cserélsz ki egy korona tömítést a szakértelmed nélkül!

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#25193) Miamiquake válasza Dzsana (#25192) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Uraim mit idegeskedünk?

Nem kell felvenni és kész. Mindenkinek lehet véleménye. :N

Inkább drukkoljatok hogy Hantoséknál jó árat kapjak a Mido korona cserére + tisztításra :)

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#25194) Dzsana válasza Miamiquake (#25193) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ne izgulj, majd afgk2012 kicseréli Neked, hisz nem kell hozzá szakértelem! :C

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#25195) afgk2012 válasza busman (#25191) üzenetére


afgk2012
tag

Jó, legyen hát fekete.

ha tényleg az lennél(márpedig nem vagy az)akkor tudnád, hogy az igazi óra ketyeg...

Ha te(ti) pedig tényleg értenétek az órákhoz, tudnátok, hogy az igazi mechanikus óra tourbillionos és perpetualos. Ti meg itt szar Seikokat imádtok a hatalmas óraszeretetekkel. Ehhez is kell ám aztán ész.

Ez például egy óra:

(#25196) busman válasza afgk2012 (#25195) üzenetére


busman
addikt

"Ti meg itt szar Seikokat imádtok a hatalmas óraszeretetekkel. Ehhez is kell ám aztán ész."
Jó lesz ha egy csöppet visszaveszel az arcodból....nah ez is off érzed?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#25197) afgk2012 válasza busman (#25196) üzenetére


afgk2012
tag

Szerintem nektek kéne visszavenni. Visszaolvastam. Láttam, hogy kik itt a heccelők. Például te is az vagy. Fizetnek érte, vagy csak simán magadtól vagy ennyire ***?

(#25198) Dzsana válasza busman (#25196) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nem lehetne innen kitiltani ezt a nagy tudásút?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#25199) Zozzer888 válasza afgk2012 (#25195) üzenetére


Zozzer888
addikt

mért fáj az Neked hogy valakinek tetszik a Seiko?:) Amúgy nem tudom ez honnan jött Neked, egyedül a Monster az ami felszokott jönni,mert sokaknak tetszik...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#25200) tupacamaru válasza Dzsana (#25198) üzenetére


tupacamaru
veterán

Megint? :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.