Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#171001) Aske válasza Lauda (#170995) üzenetére


Aske
aktív tag

Szia,

ez SARD012. A fehér hátteres stock fotók rettenetesen bénák. Rendes fényviszonyok között viszont nagyon szép.

(#171002) Mikulásbá válasza Mercutio_ (#171000) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Azzal az a baj,hogy elég leharcolt,kellene egy polír,egy üvegcsere,szervíz-átvizsgálás-olajozás.
A szíja sem eredeti,valami talált óráról rakta át.

(#171003) Lauda válasza Aske (#171001) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Koszonom, nagyon szep kis ora! Latszik rendesen a kulonbseg a seko es a sajat fotod kozott, mennyire mashogy nez ki rajtuk az ora. Nem is ertem miert nem eletszeru kornyezetben fotozzak az orakat a seikonal.

---------------------------------------------

Ezen az SNZH53-on agyalok, hogy J vagy K legyen, ha mindkettobol lehet rendelni, ti melyiket valasztanatok es miert? ;) Szervizeles szempontjabol nincs kulonbseg, ebben segitett seikos topiktarsunk. :B :B

(#171004) @mriya@ válasza Veron (#170996) üzenetére


@mriya@
őstag

Szvsz. igen, mivel teljesen bőrbarát.
Kéz ápolására is ajánlott.
Oliva olaj, és gumikesztyű.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#171005) Sungoo válasza Veron (#170996) üzenetére


Sungoo
addikt

Én lenolajban feloldott méhviaszt használok. :)

(#171006) @mriya@ válasza Mikulásbá (#171002) üzenetére


@mriya@
őstag

Ráköltesz mondjuk 15 ezret, és utána el tudod adni talán 20-ért.
Vagy megpróbálod ilyen állapotban meghirdetni 10-ért.
Az oroszt mondjuk 3-6 ezerért, a Timexet és a Casiot 10-10 ezerért, és reménykedj, hogy valaki elviszi őket! :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#171007) Mikulásbá válasza @mriya@ (#171006) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Arra gondoltam,megveszem tőle a Seiko-t,aztán rendbe tetetem magamnak és meg is tartom.Nem is az óra miatt,hanem hogy segítsek valamit szegénynek.Lehet a Timex-et is,abba csak elem kell. :U

(#171008) squir válasza Mikulásbá (#170997) üzenetére


squir
aktív tag

A többiek sajna jól írták. :(

Timex: 20e Ft körül újat kapsz, így állapottól függően max 10e Ft a használt ára
Casio: Nem mai modell, nem acél tokos, tetejébe elég leharcolt. Ha valaki ilyen játszós órát keres, akkor talán-talán megveszik, de olyan 3-5e Ft lehet. Inkább max. 3.
Seiko5: leharcolt, alap szerkezet, átlagos modell. Nem rosszból írom, ténymegállapítás. Ilyeneket lehet venni 15-20e magasságában jobb állapotban. 5-10e Ft között lehet megveszik.
Ruszki ciril betűs: méretet nem írtál, de valószínűleg max 35mm. Tisztítani biztos kell, aranyozás viszonylag szép, plexi cserés. Max 5e Ft
Svájci kézihúzós: méretet szintén nem írtál, de ezt is 35mm köré saccolom. Tok aranyozott, szerkezet lényeges lenne, hogy mi van benne. Számlap szép, plexinek lehet elég lenne egy polír. Látatlanban, szerviz nélkül ezt 10e Ft alatt venném csak meg.

Amiket írtam összegeket az inkább felfele a plafon...

(#171009) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Rendben,köszi,tolmácsolok mindent,amit írtatok. :R

(#171010) TOZ válasza Lauda (#171003) üzenetére


TOZ
addikt

J, mint japán
K, mint nem japán.

De amúgy mindegy. Bár vannak, akinek a japántól áll fel jobban.

(#171011) oba


oba
addikt

Tudnátok nekem ajánlani Pesten olyan embert aki régi órákat újít fel? Vettem egy szerintem szép órát, ami elég ramaty állapotban van. Kíváncsi lennék, hogy mennyi lenne a felújítása. Az egyik legismertebb órásmester (nevet nem írnék) 80e -t írt rá, amennyit sajnos nem tudok rászánni, és nem is érdemes nyilván. Fotók itt: [link]
Illetve ismeri valaki ezt az órát/márkát? Belsejéről nem tudok fotókat csinálni, de láttam vétel előtt. 15 köves, swiss made. Szépen fut, azonnal indul húzásra. Késik (napi 3-4 perc), de tekintve, hogy állítólag a 40 -es évekből származik, és hogy nem ismert az utolsó szerviz sem, megbocsájtható neki. :)

(#171012) Rexton


Rexton
tag

Sziasztok!

Made in Japan Seikot, vagy Citizent tudna nekem ajánlani valaki, olyan 150.000Ft-ig? Külföldi honlapról is jöhet.
Kvarc órát szeretnék, nem automatát. Kinézetre a chronographok jönnek be, pl ez.

Előre is köszi.

(#171013) @mriya@ válasza oba (#171011) üzenetére


@mriya@
őstag

Épeszű órás ezt 50 ezer alatt nem vállalja el, és utána fog érni úgy 30-at! :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#171014) oba válasza @mriya@ (#171013) üzenetére


oba
addikt

Az szép :) Nyilván nem azért vettem, hogy keressek rajta és eladjam. Néha hordani szerettem volna ill. gyűjteménybe rakni. De ha tényleg ennyire költséges akkor erősen elgondolkodom, hogy érdemes e egyáltalán gondolkodni rajta. Az 50 is sok, nekem. 30ezret áldoznék rá, de van egy gyanúm, hogy annyiért tényleg nem megoldható.

(#171015) squir válasza oba (#171011) üzenetére


squir
aktív tag

Sajna elég ramaty. :(
P.Kiss, Bp Népszínház utca. De úgy sem lesz olcsó, többet kell rákölteni, mint amit az óra ér.
Számlap: kuka, ezt újra kell festeni. Olaszo-ban egy ilyen 100 EUR, itthon kevesebb és több idő mire elkészül és nem lesz olyan szép sem.
Mutatók: kis és nagymutató képről rendben (bár van kis korrózió), másodpercmutató csere, nem az órához való, azt úgy bűvészkedték rá
Szerkezet: 15 köves, így biztosra mondom, hogy nem ütésbiztosított. Tisztítás-olajozás olyan 8e Ft körül megoldható, de a külső állapotot tekintve belül is nagygenerál kell
Plexi: besárgult, így csere
Tok: nem acéltokos, ez krómozott. teljes újrakrómozás.

Az Olma nagyon jó gyártó-tokozó volt, egy időben katonai beszállítást is teljesített, illetve a 60-as években saját szabadalmakkal rendelkezett a vízzáró rendszerek terén. Később a quartzválság idején csődbe ment a 70-es években. Jelenleg a név egy kínai gyökerű cég tulajdonában van, a mostaniak köszönőviszonyban sincsenek ezekkel a vintage darabokkal.

Még ha mindent olcsósítasz, akkor is olyan (saccra) 50e környékére fog kijönni a vége... :(

Szerk: Most nézem, Mriya is hasonlót saccol. :)

[ Szerkesztve ]

(#171016) Mercutio_ válasza Lauda (#171003) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha egy árban van, vagy max 10$ difi, akkor a J-s verziót vedd.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#171017) oba válasza squir (#171015) üzenetére


oba
addikt

Köszi szépen! :) 50 -ért már kapnék ettől fiatalabb, nagyobb méretű (ez 36 mm -es) vintage órát szép állapotban ugyanebben az alsó másodperces kivitelben, arab számokkal (most erre vagyok rákattanva, vagyis ez tetszik). Úgyhogy valószínűleg ez már így marad :( De azért majd rákérdezek egy-két órásnál... nyilván ők is ilyesmi árat fognak mondani. Picit szomorú vagyok, mert jó lett volna ha visszakapja a régi(hez közeli) csillogását az óra. Jelképes összegért vettem, szóval ennyi "pozitívum" van a történetben.

(#171018) N.otorious


N.otorious
senior tag

Nem tudjátok véletlenül, hogy fortis b 42 chrono óraforgatóba rakva, jobbra vagy balra forogva húzza fel, vagy mind a két irányba?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#171019) fagyalllo válasza Rexton (#171012) üzenetére


fagyalllo
őstag

Japánban készült kvarc Seiko nehéz eset, általában csak a werk készül ott és máshol tokozzák, szerintem ne ragaszkodj ehhez. Árban csak a helyi piacra készült Spiritek férnek bele, de azokat csak Japánból lehet rendelni, ár/érték arányuk finoman szólva nem a legjobb. Orientből vannak Japánban készült kvarcok jó áron, Citizent nem tudom.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#171020) 5-ös kezelő válasza Blind (#170971) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nekem (asian) 6497 van, és csak jót tudok mondani róla. Bár felhúzáskor néha szétválik a kapcsolat fogaskerekek között, gondolom be kellene állítani. Majd a kötelező szerviznél, addig óvatosan tekerem.

Lauda : Mindegy. Esetleg eladásnál jobb a J betű. Sokat nem érdemes áldozni a különbségre sztem.

Rexton 12 : [link][link]

(#171021) jookomak válasza N.otorious (#171018) üzenetére


jookomak
őstag

A 7750 szerkezet az óramutató járásával megegyezően húzza fel magát. Tehát forgatóban a mutató járásával ellentétesen balra kell forgatni.

[ Szerkesztve ]

(#171022) N.otorious válasza jookomak (#171021) üzenetére


N.otorious
senior tag

Köszönöm

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#171023) veloke válasza Aske (#170957) üzenetére


veloke
tag

Ezt néztem a butikban én is, kiváló minőségű cucc, és állítólag a szíj is igazi krokodilbőr. És az óra nem milliós, kb 300 körül van az ára ha jól tudom.Pl. MeisterSinger-emhez anno meg fake aligátor szíj járt....nah mind1

(#171024) Sungoo


Sungoo
addikt

Az unoka is beszállt a számlap gyártásba.

(#171025) fagyalllo válasza Sungoo (#171024) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ne mááár, ez még Hatvanitól is nagyon legalja, ilyet az indai "mesterek" se mernék bevállalni.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#171026) Sungoo válasza fagyalllo (#171025) üzenetére


Sungoo
addikt

Először meglátva felnevettem, majd az árat nézve felsírtam.... Eddig csak szórakozás szintjén mozgatott a téma, de már kezd bosszantó lenni.

(#171027) C0RVUS válasza Sungoo (#171005) üzenetére


C0RVUS
tag

:K Szintén. Cipőhöz/bakancshoz is. Terpentinnel (nem terpenollal!) lehet hígítni, bár annak jó erős szaga van. De a birka-marha-szarvas fattyú is jó cucc.

(#171028) schawo válasza Sungoo (#171024) üzenetére


schawo
titán

Hat éves unoka összekeverte a kifestővel?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#171029) squir válasza oba (#171017) üzenetére


squir
aktív tag

Azt hiszem, meg tudlak érteni... :K :D

(#171030) Mercutio_ válasza squir (#171029) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pöpec kis konzervdoboz :C

Ez valami teljesen egyedi építés, vagy "csak" számlap-mutató csere volt, és beszerezhető hasonló formában "gyárilag"? Mekkora az átmérő korona nélkül?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#171031) gipsztigris válasza squir (#171029) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ez nagyszerű! :C. M1ó ismét kitett magáért. Mesélj róla egy pár szót! :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#171032) Lami66


Lami66
őstag

Egy kis napsütés, nosztalgiával egybekötve:

(#171033) oba válasza squir (#171029) üzenetére


oba
addikt

Nem csúnya :D

(#171034) squir


squir
aktív tag

Köszönöm, de ez már egy korábbi munka. :)
AS 1130 "wehrmachtswerk" különleges kivitelben: 17 köves, ütésbiztosított, arany chaton-okkal és polírozott hidakkal. Véletlenül botlottam bele, egy teljesen tönkrement, krómozott tokos BWC-ben. Ilyen luxus-kivitelben ezt a szerkezetet még nem láttam, de Hantos Laci is meglepődve nézte, hogy ő sem találkozott ilyennel. :K A tok 38mm korona nélkül, elöl-hátul zafírüveg, 5 ATM vízállóság, svájci gyártmány, a hegyek közül is érkezett hozzá. A számlap szintén külön az órához készült egy 60-as évekből származó steril számlap alapján Olaszországban (a mintául szolgálót sajnos nem lehetett felhasználni a méretei miatt). Nem felújítás, vagy átfestés! :N Mutatók az ofrei-ről lettek beszerezve.

Ez az én mániám volt, hogy egy eredeti wehrmachtswer-et egy modern tokba építsünk be. Bár ezt nem is beépítésnek, inkább óra építésnek nevezném... ;)
Nagyon sok buktató volt a történetben (pl. manapság már ehhez a szerkezethez semmit nem gyártanak, hozzá való méretek alapján kellett összevadászni, vagy egyedileg elkészíttetni, mint pl a számlapot és a szerkezettartó gyűrűt is). Becsusszant néhány kudarc is, de kb fél év alatt sikerült elkészíteni.
Tök jó közös munka volt, M1ó iránymutatásai alapján én szedtem össze hozzá minden alkatrészt, ő pedig a végén gyönyörűen összerakta (közel 200 db levélváltás... :DDD )

Taln nem haragszik meg, ha berakom a többi képet is. A szíjat hozzá szintén M1ó készítette. :)

(#171035) gipsztigris válasza squir (#171034) üzenetére


gipsztigris
addikt

Gratulálok mindkettőtöknek! :R
Ilyenkor mindig elkap a vágy, hogy NEKEM IS KELL EGY EGYEDI ÓRA! :DDD Ha megélem az ötvenet (2018-ban) arra az alkalomra készítünk Zsoltival egyet nekem is. :C

Remélem Wizard kartárs nem hamisozza le ezt a szépséget! :D

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#171036) BAti77 válasza Lami66 (#171032) üzenetére


BAti77
aktív tag

Ilyen időben ki kell mozdulni... :)

squir
Ez élőben is egy mestermunka... :C :R

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#171037) knoxhu


knoxhu
senior tag

Sziasztok!
http://www.creationwatches.com/-ról van valakinek tapasztalata? Látom fel van tüntetve egy Amerikai és egy Szingapúri cím is.

[ Szerkesztve ]

(#171038) gipsztigris válasza knoxhu (#171037) üzenetére


gipsztigris
addikt

Megbízható,pontos cég!
Free DHL postával 100%, hogy fizetni kell közterheket, (viszont baromi gyors) regisztrált légipostával 50-50% az esély.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#171039) knoxhu válasza gipsztigris (#171038) üzenetére


knoxhu
senior tag

Köszönöm a választ, az már jócskán megdobja a költségeket... :(

(#171040) Lauda válasza TOZ (#171010) üzenetére


Lauda
félisten

TOZ,

Mercutio_,

5-ös kezelő

Koszonom nektek a reakciokat! :R ;)

[ Szerkesztve ]

(#171041) Lauda válasza knoxhu (#171039) üzenetére


Lauda
félisten

Nezd meg citywatches-en, elvileg onnan nincs afa (de ez sem 100%).

(#171042) squir válasza gipsztigris (#171035) üzenetére


squir
aktív tag

Köszönöm! :) M1ó nevében is. ;)
Erre nem mondaná, hogy "hamis", mondjuk nem is hasonlítanám a szóban forgó (túlnyomó részt) gányolt szörnyszülöttekhez... :(

Bati: de marha jó helyen jártál! :C Jó kép lett! ;)
És köszi neked is! :)

(#171043) Vincent7100


Vincent7100
csendes tag

Sziasztok!
A napokban vásároltam egy belépő szintű svájci órát, egy Adriatica Aviation-t (szerkezet Ronda 515 vagy ilyesmi). Természetesen kvarc, ez az első 'drágább' órám. Kis lépés ez az órakedvelő emberiségnek, de igen nagy nekem, sosem gondoltam volna, hogy több tízezret szánok egy órára, de hát ez van... :) Több száz hozzászólást (talán több mint 1000-et is) átnyálaztam, és már aggódok, mert ahogy látom világ minden pénzét el lehetne költeni erre. Na, de a lényeg, nem találtam leírásokat a következőkről, ami elsősorban most érdekel.
Tehát.

Mennyire számít egy ilyen alap szerkezetnél (és egyáltalán?) az, hogy a másodperc mutató pontosan "üssön/ugorjon" a számlap beosztásaira? A most vett órámnál kicsit zavaró (annyira nem...), hogy nem minden részén hajszálpontos a rovátka és a mutató 'találkozása'. A nagy percmutató majdnem (nyilván csak én látom, a napokban ezt bújtam, figyeltem) pontosan "megy" a számlapon, de a másodpercmutató az nem. Illetve, attól függ honnan nézem. Szóval ez hogy van máshol, más óráknál?
Ennek pontosnak kellene lennie teljesen, vagy ez ilyen, vagy ez hiba? Vagy árkategória függő? vagy hogy? :)

A másik kérdésem, hogy mitől függ a másodperc mutató járása? Ezen az órámon 'ugrik' mp-enként, míg egy régebbin 'úszik'. Ott éppen ezért nem is zavaró - hisz nem látszik - hogy eltalálja-e a számlap jeleit. Szóval mi erről a lényeg? (ugrik v. úszik)

Valamint hallottatok már erről a márkáról? Vélemény? Tudom, totál belépő szint, de el kellett valahol kezdenem...

(#171044) knoxhu válasza Lauda (#171041) üzenetére


knoxhu
senior tag

Köszi!
Erről az óráról lenne szó: [link] (nem tudom, hogy K1 vagy J1 típus)

Citywatches elvileg UK cég, EU-n belül akkor elvileg vámmentes?! Írok nekik ez ügyben.

(#171045) alphaville válasza Vincent7100 (#171043) üzenetére


alphaville
aktív tag

A kvarcórák többségének(!) másodperc mutatói nem ütnek a perceket jelölő indexekre. Ez nem hiba, csupán jelenség. :)

(#171046) krx21 válasza alphaville (#171045) üzenetére


krx21
nagyúr

Drágább kategóriában azért ez nem igaz...

(#171047) Lauda válasza knoxhu (#171044) üzenetére


Lauda
félisten

Ez a K1, van belole itt is. Elvileg a city vam es afamentes. Azert irom, hogy elvileg, mert lathatod az oraknal ott van, hogy nincs afa az arakon, azonban akiknek onnan jott ora en ugy tudom senkinek sem kellett semmit pluszban fizetni. Ha ott veszed, kerul 56 ezer forintba kb, kapsz eredeti dobozt is hozza. Masik kettonel olcsobb, viszont nincs doboz es ha megfogjak az lesz a dragabbik.

(#171048) knoxhu válasza Lauda (#171047) üzenetére


knoxhu
senior tag

Szerintem akkor inkább a city. Jött most egy Lorus-om Angliából, igaz az fele ennyi volt, de nem vámolták meg. Ezért gondolkodtam el, hogy pont értékhatár alatt voltam, vagy amúgy más is simán átjön.

(#171049) lord.lakli válasza knoxhu (#171048) üzenetére


lord.lakli
őstag

EU-n belül nincs VÁM.

(#171050) Blind


Blind
kezdő

Hali !
Kicsit bújtam a netet. Melyik a jobb döntés ,egy ETA 2824-2 automata órát összeépíteni vagy venni egyet ?
Az összeépítés ráhagyással 150.000ft-ra jött ki.Ez a szerk, tok ,számlap, mutatók, szíj ára.
Vajon melyik a jobb döntés ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.