Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#213001) djeperto

Pici feket Casio, Casio zenélős, utánna data bank majd Swatch, utánna G-shock és ami meg is van még az az Animal meg egy kézihúzós Amphibia, de mindig is öregapám és édesapám óráit kedveltem...volna 😄

"there are more jacks then one at the fair..."

(#213002) consono válasza petipetya (#212999) üzenetére


consono
nagyúr

Én fordítva vagyok bekötve, nekem a Nomos a grál, de sajnálom rá a pénzt... Minden bauhaus óra nagyon tetszik, legalább is képen és kirakatban :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#213003) SOAD19 válasza consono (#213002) üzenetére


SOAD19
addikt

Nekem inkább, az egy fokkal szerényebb árazású Junghans Max-ok tetszenek, ha már bauhaus. Itt van egy kicsit sportosabb verziója, bár még ezt se nagyon tudnám elképzelni magamnak hétköznapi viseletnek: [kép]

(#213004) soldier2


soldier2
őstag

Első óraalsóban valami digit quartz volt. A második szintén digitális már érdekesebb, felsőben kaptam osztrák rokontól, sajna nincs már meg, pedig elég érdekes szerkezet volt. Volt az oldalán egy plusz egység ez picit megtörve rásimult a csuklóra, elvileg ez termelte ez áramot, időnként vízbe kellett tenni éjszakára, majd működött valameddig. Azóta sem láttam hasonlót, tud valaki hasonló óráról?

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#213005) consono válasza SOAD19 (#213003) üzenetére


consono
nagyúr

Ez pont tetszik nekem is, de több Junghansnál is hosszabb az index, mint ahogy igazán tetszene... Mondjuk egy max bill Chronoscope-nak nehezen tudnék nemet mondani.
De ami designban most a szívem csücske, az egy noname valami, ez : [link]

"In God we trust. All others must bring data"

(#213006) IvI88


IvI88
tag

Sziasztok!
A 4r35 és a 4r36 között mi a különbség? Jelen esetben 2 óra között gondolkozok az egyik egy Seiko Prospex SRPB49K1 a másik meg az új Seiko5. Én mint leendő első machanikus óra tulaj bármi különbséget észrevennék köztük?

üdv: Tomi

(#213007) dzsi23 válasza IvI88 (#213006) üzenetére


dzsi23
addikt

Hét napja jelzés?

(#213008) Sungoo válasza IvI88 (#213006) üzenetére


Sungoo
addikt

Semmi különbséget nem nem vennél észre a működésben. Ahogy a kolléga írta, az egyik day/date, a másik csak date.

(#213009) Fall-N válasza consono (#213002) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem is bejön a Nomos féle minimal Bauhaus stílus. Nagy kedvencem a Nomos Autobahn.

(#213010) MARVEL válasza soldier2 (#213004) üzenetére


MARVEL
tag

Ha jól értem, akkor onnan szedte az energiát, hogy vízbe mártottad?
Létezik víz meghajtású óra. :)
[link]

(#213011) s4tch válasza petipetya (#212999) üzenetére


s4tch
veterán

Az elmúlt bő 12-14 év nagy részében egy Nomos Oriont hordtam, és az évi max. 5 nap strand kivételével sosem éreztem, hogy nem megfelelő az aktuális alkalomhoz. A mostani árakat kissé túlzásnak tartom, de egy Club fekete számlappal, vagy egy másik Orion, kék vagy bézs színben így is bakancslistás. A Tangente, Ludwig, Tetra nekem is túl sarkos, az Orion tökéletes, és a Club, Minimatik, Zurich vonal is bejön.

(#213012) pulutodurumo válasza s4tch (#213011) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Vagy egy Ahoi, azt sosem kell levenni.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#213013) @mriya@ válasza petipetya (#212999) üzenetére


@mriya@
őstag

Én az egyik vesédet simán odaadnám egy Tangente Sport Dtatum-ért. ;]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#213014) consono válasza s4tch (#213011) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem a Tengente és a Ludwig volt az, amibe beleszerettem, de lehet, hogy inkább már a Club-ot választanék, ha muszáj lenne választani :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#213015) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

kis Stein újdonság
http://www.gnomonwatches.com/ocean-1-gmt-premium-blue-ceramic-limited


remélem hamarosan elérhető lesz a hivatalos oldalon is matt mart kerámia bezel a gmt-hez, mert ez a fényes eléggé gáz

Ez meg minek külön opció, úgy tudom pici melegítés és simán nyom nélkül lejön.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#213016) Polarstar válasza csabulaxi (#213015) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Na, ez jól néz ki végre!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#213017) Tsebacsi válasza csabulaxi (#213015) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nenenen ne basszus ne csesszetek ki velem, ez tökre tetszik de neeem szabad órát venni :O :O :W Ez izgatás!!! :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#213018) petipetya válasza Tsebacsi (#213017) üzenetére


petipetya
nagyúr

Egészen pontosan közösség elleni izgatás.

"nincs rá lezsóidő"

(#213019) FerNandor


FerNandor
őstag

Nekem most ez a Hamilton tetszett meg nagyon.
De túl egyszerű nekem ránézésre, hogy ennyibe kerüljön.
Viszont nagyon elcsábultam most egy Hi-Beat felhúzós óra után...

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#213020) s4tch válasza pulutodurumo (#213012) üzenetére


s4tch
veterán

Praktikus valóban, de az is inkább Tangente forma. Az egyenes tokfülek helyett inkább az Orion/Minimatik/Club kissé húsosabb tokfüleit és a lekerekítettebb tokokat választanám.

Pár hónapja Babósnál beszélgettem az eladó hölggyel, azt mondta, volt nekik egy olyasmi Minimatik, ami a videóban is szerepel, és sokadik leárazás után tudták eladni. Egy másik boltban múlt hétvégén panaszkodott az eladó, hogy a vevők csak a fekete és a fehér számlapos órákat viszik. Pedig milyen állat színei vannak a Nomosnak:

Ez a kék Orion... :C

(#213021) BloodRay válasza s4tch (#213020) üzenetére


BloodRay
veterán

Egyszer lesz normális áron nem bazi nagy tokfülű változat a CLUB AUTOMATIC DATE ATLANTIC-ból már kezdek is rá gyűjteni. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#213022) Misi1979 válasza MARVEL (#212971) üzenetére


Misi1979
őstag

Első komolyabb órám :

Most egy arany Rolex Day-Date President van rajtam.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#213023) Fall-N válasza s4tch (#213020) üzenetére


Fall-N
veterán

Sajnos aki nem ismerős az órák világában az az sem tudja mi az a Nomos és csak annyit lát belőle, hogy drága és milyen egyszerű a kinézete. Inkább vesz egy "Transformers" G-Shockot vagy egy analóg Casiot. Így persze hogy nehéz eladni.

(#213024) soldier2 válasza MARVEL (#213010) üzenetére


soldier2
őstag

Hát ha kezdett lemerülni vízbe kellett tenni éjszakára és reggel már működött rendesen. Az oldalán volt pár szelepnek v. membránnak tűnő valami. Nagyon állat volt gőzöm nincs mi lett vele. Gondolom valami vegyi folyamat játszódhatott le benne ami áramot termelt. Senki sem hallott hasonló karóráról?

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#213025) Empsepo válasza Misi1979 (#213022) üzenetére


Empsepo
senior tag

Gyerekként ilyenben nyomultál?
Az igen.

:D

(#213026) Spet válasza soldier2 (#213004) üzenetére


Spet
addikt

Bedolnak volt karórája.

Illetve, volt a 80-as években ilyen design.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#213027) Polarstar válasza Misi1979 (#213022) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Sejtjük. De te hátszeles vagy. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#213028) válasza Nimda (#212972) üzenetére



őstag

”Dávidon látszott, hogy nagyon nem volt kedve ehhez az egészhez.“
Rajta mindig látszik. Nagyon nem tud viselkedni kamera előtt. Erőltetett az egész , arról nem is beszélve hogy Viktor mindig lemossa. De maradhat mert az egyetlen ilyen csatorna sajnos.

(#213029) petipetya válasza (#213028) üzenetére


petipetya
nagyúr

Rendes tőled.

"nincs rá lezsóidő"

(#213030) Misi1979 válasza Empsepo (#213025) üzenetére


Misi1979
őstag

Dehogy gyerekként, első komolyabb óra volt a kérdés :)

első órám talán egy (talált) stadiontokos Poljot volt. Aztán kvarcok, sokzenés, databankos stb. :))

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#213031) Csari93 válasza (#213028) üzenetére


Csari93
aktív tag

Szerintem ez nem igaz. Csomó részben teljesen belelkesedik.
Viktor is borzasztó álmos volt egy-két részben, gondolom egyszerre vették fel. Jó volt a rejtett ásítás! :D

www.flickr.com/csari

(#213032) Dronte


Dronte
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Seiko SNDC33 órám. A szíj sajnos 1,5 év után eléggé kezdi megadni magát (bőr). Szeretném lecserélni, de abszolút nem értek sajnos a szíjakhoz. Alapvetően nem ragaszkodnék a gyárihoz (mivel a gyári is elég gyenge volt..), és 20ezret nem adnék ki egy szíjra, ha maga az óra egyébként 60k. Kérdésem az, hogy hol érdemes nézelődni, milyen szíjat lenne érdemes vennem? Mire kell figyelni? Méret? Típus? Hol nézelődjek? Alapvetően bőr szíjat akarok továbbra is. A Seiko boltban néztem a nem gyáriakat is, de azok aztán igazán gyatra minőségűek voltak (és 6-7ezer forintért)

Köszönöm a segítségeteket előre is.

(#213033) Misi1979 válasza (#213028) üzenetére


Misi1979
őstag

Dávid ilyen, így hiteles, komolyan, az lenne az elvárás, hogy minden óráért lelkesedjenek?

Még jó, hogy nem én vagyok Viktor mellett, én szétsavaznám a legtöbbet :))

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#213034) Spet válasza Misi1979 (#213033) üzenetére


Spet
addikt

Na ha egyszer talán felkérnek vendéget 1-1 videóhoz, akkor Misi kérlek ugorj ki a padból és jelentkezz :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#213035) Szulita28 válasza (#213028) üzenetére


Szulita28
senior tag

Szerintem meg pont, hogy nem erőltetett. Önmagát adja, akármilyen is. Hogy ez tetszik valakinek, avagy nem, az más kérdés.
A mosást is másképp látom. Viktort gyakran elnyomja (úh könyökölj többet Gonzi :D ), de olyan bennfentes infokat nyom, amiket nagyon kevesen tud(hat)nak.
Az Orient speciel nem hozta tűzbe :DDD lehet, h vmi kívánatosabb modellt kéne bevinni...

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#213036) SOAD19


SOAD19
addikt

Ennek a topiknak, ki a topikgazdája, van egyáltalán? Jobb oldalt, felül szokták megnevezni őket, de itt nem látok ilyet. Még csak most botlottam bele Viktor cikkébe: "A mechanikus óraszerkezet működése – az alapok"
Szerintem érdemes lenne berakni az összefoglalóba, mert ideális terjedelmű, áttekinthetőbb, emészthetőbb, annál, ami jelenleg az összefoglalóban van.

[ Szerkesztve ]

(#213037) #32191744


#32191744
törölt tag

Üdv!

Erről az óráról tudtok véleményt mondani?
Seiko SNZF17
Nagyon tetszik ez az óra, és az első “komolyabb” órám lenne.

Visszakerestem régebbi hozzászólásokat, de nagyon konkrét véleményt nem találtam.

Ráadásul itt most pont jó áron tudnám elcsípni: [link]
megéri innen megrendelni?

:R :R

(#213038) pulutodurumo válasza #32191744 (#213037) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha tetszik, vedd meg. Az árát még szorozd meg 1,3-mal (ÁFA + eljárási díj).
Alap szerkezet, nem húzható koronáról, nem szép, nem különösebben pontos, de utólag be lehet szabályozni. Szerviz nem gond, meg különben sem az az elromlós fajta, volt ideje a Seikonak 40 év alatt fejlesztgetni.
Garancia nem lesz rá, megbízható bolt, de nem hivatalos.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#213039) Szulita28 válasza SOAD19 (#213036) üzenetére


Szulita28
senior tag

NIncsen. A szél fújt és a csordaszellem tart minket össze... :P De a kolomp fagyállló úr nyakában van , ha segítség köll. :K

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#213040) fagyalllo válasza Szulita28 (#213039) üzenetére


fagyalllo
őstag

Kolompot a tehén nyakába szoktak kötni, köszi! :D

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#213041) Sungoo válasza fagyalllo (#213040) üzenetére


Sungoo
addikt

Én már láttam szamáron is! 😛

(#213042) fagyalllo válasza #32191744 (#213037) üzenetére


fagyalllo
őstag

Rendeld inkább innen, ugyanaz a bolt, de vámmentes.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#213043) Spet válasza SOAD19 (#213036) üzenetére


Spet
addikt

Reges regen egy messzi Messi galaxisban mikor az oroknaptaros karorak meg egy szinkronban jartak volt. De utana megtortent az osrobbanas, es senki nem vallata el, hogy igazsagszolgaltato szerepet jatsza.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#213044) Szulita28 válasza fagyalllo (#213040) üzenetére


Szulita28
senior tag

Én vezérbikára gondoltam, de most, h felhívták a figyelmet a szamárra, hát nem is tudom :DDD

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#213045) lazioforever válasza MARVEL (#212971) üzenetére


lazioforever
tag

Én egy ilyen órát "örököltem" meg anno:

Zepter International, Japan Quartz. Ennyit tudok róla. Édesanyám kapta ajándékba edénykészlet mellé, én meg hetedikes fejjel szépen elkezdtem hordani. Hozzám is nőtt, szó szerint, 13 éves koromtól hűségesen szolgált a közép és fősulis évek alatt, majd első munkahelyemen is. Kb. 12 évig hordtam, még ma is megvan, őrzöm nosztalgiaként a polcomon. Őt követte most pár év kihagyás után első automata órám, egy Orient Sentinel.

(#213046) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Herodia órák? Ki mit tud róluk?

Valami régi név újrafeltámasztása megint...

Kicsit kusza nekem, hogy svejci név - ausztrál cég??

[link] Nézzétek meg.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#213047) fagyalllo válasza Dronte (#213032) üzenetére


fagyalllo
őstag

Erre egyszerű a válasz: M1ó

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#213048) fagyalllo


fagyalllo
őstag

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#213049) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Bauhaus témához még kicsit beszólnék. Ha megengeditek... ;)

Az alábbi gyártóknál kell keresni megfizethető és olcsóbb Bauhaus kivitelű órákat:
Archimede, Stova, Aristo uhren(Messerchmit), Bravur - sweden...,
Sternglass uhren, Svalbard - sweden, Tangramatic - australia és a Deutsche Uhren Fabrik- német.

Amiket jó szívvel ajánlok megtekinteni: Stílusban a németek "nagyon ottvannak".

És a DUFA 100 éves limited -nekem is nagyon tetszik!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#213050) Empsepo válasza Polarstar (#213049) üzenetére


Empsepo
senior tag

Az a kronó tetszik.
Milyen szerkezet lehet benne?

Kvarc ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.