Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#219001) stork13 válasza pulutodurumo (#218999) üzenetére


stork13
aktív tag

Ránéztem és egyből egy Strela jutott eszembe.
Csak az használtan ennyitől indul kb. :)

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#219002) dzsi23 válasza pulutodurumo (#218999) üzenetére


dzsi23
addikt

Az a baj, hogy már az Invicta neve is egybefolyt a "kreténséggel", így sokan már normális órát sem szívesen vesznek tőlük. 300$ meg tényleg sok érte. :) És ha már Alpinist; erősen visszaköszön erről az Invictáról pár stílusjegye... micsoda véletlen. :)

(#219003) dzsi23 válasza csabulaxi (#219000) üzenetére


dzsi23
addikt

A Geckotánál 150$ az ETA felára a PT5000-hez képest, alin pedig 68$ egy PT5000.
220$ dollár körül lenne egy ETA 2824-2?

(#219004) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Óratartó doboz fedele nyitva maradt takarítás közben, kb. egy méterről esett:

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#219005) @mriya@ válasza fagyalllo (#219004) üzenetére


@mriya@
őstag

Ezért (is) érdemes eredetit venni. 😈

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#219006) Eugene Roe válasza @mriya@ (#219005) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Lehet csak a hesalite verzsön miatt van :P

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#219007) 5-ös kezelő válasza fagyalllo (#219004) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Plexis Amfíbiával ez nem esett volna meg. Tudtam én, mibe kell fektetni a pénzem. :DDD Amúgy meg napok óta szenvedek egy kollégám kétéltűjével, erősen ellenáll a pontosítási kísérleteknek. Ahol pontos a járása a műszer szerint, ott kézen késik. Ez meg ugye Rollernél nem jellemző. :)

(#219008) Csari93


Csari93
aktív tag

Talált már valaki kínai webshopon v ebayen olyan dupla bújtatót, mint amilyet a cheapestnatostraps ad a paratrooperhez, miután kiderül hogy a szimpla bújtató nem kielégítő? Paratrooper szíjaim már vannak, jó lenne csak egy bújtató hozzájuk.. :)

www.flickr.com/csari

(#219009) vzsryl válasza fagyalllo (#219004) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Már mindegyik órám esett többször is, és általában magasabbról, mint 1 méter, de (lekopogom) eddig egy karc sem történt.

Ez úgy néz ki, mintha 6 óránál valami kiálló dologra esett volna (akár egy kis fél centisnél kisebb kő darabkára). Gyanúsan durván megcsesződött az a része.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#219010) dzsi23 válasza Csari93 (#219008) üzenetére


dzsi23
addikt

Első körben a cns-nek írnék, hátha nem készen veszik az egészet.

(#219009) vzsryl:
Nekem eddig csak a g-schockom esett.

Spoiler: túlélte. ;]

(#219011) fagyalllo válasza vzsryl (#219009) üzenetére


fagyalllo
őstag

Azt írta a tulaj, hogy simán a padlóra esett, csak szerencsétlenül pont a kiálló üveg szélével. Egy Speedmaster és Breitling segélyhívós karc nélkül megúszta.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#219012) @mriya@ válasza fagyalllo (#219011) üzenetére


@mriya@
őstag

Ügyes gyerek. 😈

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#219013) BOti


BOti
csendes tag

Sziasztok,
egy kis segítséget szeretnék kérni, mert nemrég vásároltam egy T048.427.37.057.00 használt órát és mivel nem volt még automata órám korábban így nem értek néhány dolgot.
Az világos, hogy hordva húzza magát és jár, nappal hordom este leveszem reggel felveszem és jár tovább stb.
Amit viszont nem értek, amikor leraktam este és másnap reggel nem vettem fel, mert tudtam, hogy aznap nem akarom hordani, akkor megpróbáltam koronáról felhúzni ami addig tartott amig kb. 20 forgatás után elkezdett rezegni, vibrálni egyet és gondoltam, hogy ez azt jelenti, hogy ne húzzam tovább mert teljesen fel van húzva és nem húztam tovább, leraktam.Este viszont amikor ránéztem meg volt állva. És amikor újra megpróbáltam koronáról felhúzni ismét egy forgatás után remegett egyet, de nem indult el. Akkor indult csak el amikor kicsit forgatgattam az órát jobbra, balra.
Kérdésem tehát, a remegés, vibrálás tényleg azt jelzi-e, hogy teljesen fel van húzva, ha azt jelzi akkor miért állt le reggeli teljes felhúzás után estére?
Valamint amikor megpróbáltam újra felhúzni miért remegett szinte azonnal és nem indult el csak ha forgattam jobbra balra az órát?
A normális megoldás tudom hogy egy óraforgató lenne és javasolt olyant venni ami mind a két irányba forgatja, csak amíg azt megveszem gondoltam folyamatosan járásba tartom még akkor is ha leveszem, megelőzve a sok indítgatás hátrányait (olaj, kopás stb.)

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#219014) fagyalllo válasza BOti (#219013) üzenetére


fagyalllo
őstag

Az órában nincs olajszivattyú, hidegindítás és egyéb, belsőégésű motorokra jellemző kenési probléma. Az olaj folyamatosan ott van és marad is minden szükséges helyen, nyugodtan hagyhatod megállni.
A rezgést, vibrálást nem tudom elképzelni, de eléggé rendellenes működés íze van, a helyedben nem erőltetném és minél hamarabb megmutatnám egy szakembernek.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#219015) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Plexis plusz 1 lájk...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#219016) fagyalllo válasza BOti (#219013) üzenetére


fagyalllo
őstag

Órás ismerős szerint látatlanban a főrugó kiakadt, vagy eltört.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#219017) Polarstar


Polarstar
nagyúr

All system go... Casio NASA G-Shock edition... Ez nem aldis.. :D [link] Fasza!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#219018) djeperto válasza Polarstar (#219017) üzenetére

Jah.... e-bayen 350 dodó :Y

"there are more jacks then one at the fair..."

(#219019) Polarstar válasza djeperto (#219018) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ebből is látszik, hogy tényleg nem Aldis ár... :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#219020) dzsi23 válasza Polarstar (#219019) üzenetére


dzsi23
addikt

De azért a Filák közül sem lógna ki nagyon ez a színösszeállítás... :D

[ Szerkesztve ]

(#219021) Polarstar válasza dzsi23 (#219020) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ezen a dizájn minőségen csak javítani lehet. :D
Bár mondjuk van ettől lejjebb is.. :D

Marc and Sons DWFB limited-hez mit szóltok? video: [link]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#219022) Takuun


Takuun
aktív tag

Eléggé elhanyagoltam az órás világot, egy másik hobbinak hódolok manapság.
Azonban van egy Steinhart Ocean GMT-m és egy Orient Polaris GMT-t, melyek 2015-ös példányok. Első tulaj vagyok és végig nagyon vigyáztam rájuk.
Emlékeim szerint 5 évente kellene nagy generálra vinni őket.
Kérdésem, hogy 1-2 évet még hordhatók vagy vigyem inkább átnézetni?
Másik kérdésem, hogy kihez lehet vinni ezeket a típusokat? Első körben Hantosra gondoltam, aki még 2015-ben cserélte a Steinhart nagyító lencséjét a gyári (talán) 0,5x-est egy 2,5x-es lencsére.

[ Szerkesztve ]

(#219023) Polarstar válasza Takuun (#219022) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Gondolom ahhoz viszed, akiben megbízol.

Azért léteznek pesten és budán más jó szervizesek is lenni.. :R

A másik: Késik, siet, pontatlan?? Addig szerintem nem érdemes elvinni.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#219024) Takuun válasza Polarstar (#219023) üzenetére


Takuun
aktív tag

Hantoson kívül senkit nem ismerek, őt is itt ajánlották. Ha tudtok ár/érték arányban jobbat, annak csak örülök. De jó lenne egy olyan hely, ahol a tokokat is esetleg rendbe teszik. A Steinhart nagyrészt szálcsiszolt illetve polírozott, az Orient polírozott.
Az órákat manapság már nem hordom minden nap, így fogalmam nincs, hogy mennyire lehetnek most pontosak, de nem véltem felfedezni a korábbiakhoz képest nagy eltérést.

(#219025) @mriya@ válasza Polarstar (#219023) üzenetére


@mriya@
őstag

Pedig nem érdemes megvárni, amíg észlelhető lesz a kenőanyagok hiánya! :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#219026) Polarstar válasza Takuun (#219024) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Asszem a szervized a fémtok műveleteknél vett fordulatot.
Hantosnak tudom, hogy megfelelő lehetősége erre.

Én ezeket a telibe polírozottakat nem igazán kedvelem. Egy munkás óra legyen matt, és legyen sörétezett. Nekem az nagyon tetszik mindig.
Előveszem a Vostok Amphik idei tervébe a mattítást. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#219027) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Sziasztok!
Lehet ezen valamit faragni, hogy ne legyen ekkora a rés?

(#219028) dzsi23 válasza krisz4b70 (#219027) üzenetére


dzsi23
addikt

Ez ugye nem a gyári szíja?

(#219021) Polarstar:
Néztem tavaly azt a Marc & Sonst, tetszett is, de nagy... :U

(#219029) krisz4b70 válasza dzsi23 (#219028) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Nem dehogy, ebay-ről rendeltem nyárra a bőrszíj helyett, de így nem az igazi. :D

[ Szerkesztve ]

(#219030) Takuun válasza Polarstar (#219026) üzenetére


Takuun
aktív tag

Ne haragudj, de elég kevés az információ tartalma a hozzászólásaidnak. Megtennéd, hogy leírod, Te kit ajánlanál, ha nem kellene a tokhoz nyúlni csak a szerkezethez?

[ Szerkesztve ]

(#219031) g0n21 válasza djeperto (#219018) üzenetére


g0n21
senior tag

130 dollár volt a listaár, de a sok paraszt ezért veszi a limitált órát, hogy holnapután háromszor annyiért árulja. Az ilyeneknek nem engednék órát venni.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#219032) vzsryl válasza g0n21 (#219031) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem paraszt, hanem üzletember, és nem csak órákból veszik a limitáltakat.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#219033) g0n21 válasza vzsryl (#219032) üzenetére


g0n21
senior tag

Szerintem pedig gyökér :) De persze, lehet két oldalról nézni, én azokat sem tartom sokra, akik várólistás rolikkal seftelnek és tolják mindig 500 euróval följebb az árat, csak hogy az egyébként is lstaár fölötti árra még egy kicsit rá tudjanak izzadni, persze sosem vallanák be, hogy a 14000 eurós órán (ami boltban itthon 9600) keresnek 500-1000 euró körül, mert senki nem tartaná nagyra az "üzletemberségüket", de ez csak egy vélemény. Használt és vintage órákkal kereskedni úgy, hogy az mindenkinek jó legyen, az valamirevaló, de az új órákat listaár fölött árulni, hát ahhoz aztán kva nagy hozzáértés kell...
Nem véletlen 130 dollár ez a Casio újonna, és nem 350. És a gyártók is érezhetnék kellemetlenül magukat, mert az érdekes órákból valahogy nem akaróznak eleget gyártani.
Breitling Superocean Heritage '57 Capsule colection szivárványos darabjának a 250 darabja a bemutatás után pár nappal már el is fogyott, pedig mennyire király óra. Egész biztos vagyok benne, hogy tele lesz vele c24 és ebay.
Mint a Lunar Rainbow, meg a camo G-Shock...

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#219034) Bling95 válasza g0n21 (#219033) üzenetére


Bling95
őstag

Tényleg nem értem én sem a gyártókat, hogy miért kell ez a limitálás mindenből. Csak ezt érik el vele..Ennél még azt is jobban el tudnám fogadni, ha a hivatalos dealer emelné az árakat komolyabban.

Plusz az értékesítési csatornáknak is jobban a körmére kellene nézni, hogy ne tudjon senki soron kívül beszerezni várólistás modelleket. Akár több darabot is.

(#219035) fagyalllo válasza Bling95 (#219034) üzenetére


fagyalllo
őstag

Limitálás, meg spéci kiadás és mentsük meg az óceánt bullshit, persze az óra attól még kurvajól néz ki! :)

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#219036) Polarstar válasza fagyalllo (#219035) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Lassan inkább egy "Szennyezzük együtt bátran az óceánokat!" limited ed. kellene..
Természetesen a "Vágjunk ki minden fát, kell a hely parkolóknak" edition mellett. :DDD

Bocsesz, nem tudtam kihagyni. Ez a kisf.szom limited mánia minden szinten nagyon gáz.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#219037) Bling95 válasza fagyalllo (#219035) üzenetére


Bling95
őstag

De ezt is miért kell limitálni? Ha az emberek meg akarnak belőle venni 2x ennyi, akkor nem igaz, hogy nem lehet legyártani...

Ha pedig valamiért X darabot gyártunk csak belőle, mert exkluzív (vagy mert ekkora rá az igény), akkor meg adják annyiért hogy kb. lőjék már be azt a szerencsétlen metszéspontot a Marshall-kereszten.

Milyen gáz, hogy a gyártó által megadott ár ott van a kezemben és egyszerűen nem tudom beszerezni. Közben meg chronon hegyekben áll dupla annyiért. :W
Komolyan, mint a szocializmusban (legalábbis így mesél róla mindenki aki benne élt)

Na jó asszem kidühöngtem magam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#219038) vzsryl válasza g0n21 (#219033) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Élelmes emberek, de teljesen törvényes keretek között cselekednek. Az ilyeneken nem szoktam rugózni, és szerintem te se tedd, inkább legyél gyorsabb náluk, ha szükséged van egy limitált szériás órára. :D
Sokkal jobban felidegesít, amikor valaki törvényen kívüli tevékenységgel gazdagodik meg, főleg ha én látom annak a kárát...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#219039) trassher


trassher
addikt

Megérkezett és fotózni továbbra sem tudok :))

Redmi Note 7

(#219040) dzsi23 válasza trassher (#219039) üzenetére


dzsi23
addikt

Pedig nem rossz a kép, ahogy az óra sem! :K Grat!

(#219041) vadászcsiga válasza trassher (#219039) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Jól áll, grat! Tényleg mindkét werk ki van pipálva a papirján?

(#219042) trassher válasza dzsi23 (#219040) üzenetére


trassher
addikt

Köszi! :)

vadászcsiga:Köszi Neked is! :) Azóta már változott a papír :DDD

Redmi Note 7

(#219043) Lauda válasza trassher (#219039) üzenetére


Lauda
félisten

Gratulálok!

(#219044) csabulaxi válasza trassher (#219042) üzenetére


csabulaxi
senior tag

És sorozatszám van rajta?
😘

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#219045) trassher válasza Lauda (#219043) üzenetére


trassher
addikt

Köszi! :)

csabulaxi:Sorozatszámot sehol nem látok az órán. A hátlapon is csak a szokásos dolgok vannak + Swiss automatic movement.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#219046) BloodRay válasza trassher (#219039) üzenetére


BloodRay
veterán

Gratula, nem rossz. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#219047) Polarstar válasza trassher (#219039) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nagyon király az Old-radium. És tényleg, most látom, hogy a Steinhart magyarország alig pár méterre van tőlem! :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#219048) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Kérdés:

HAQ (High-Accuracy Quartz) órákkal kapcsolatban mennyire vagytok képben?

Szeretnék olyan órát venne aminek a pontossága +/-10 másodperc / év vagy azon belül van úgy, hogy külső korrekciós forrás (GPS, rádiójel) nincs.

Grand Seiko 9F szerkezeteiről tudok, de ÁFA és VÁM nélkül is 700-800-tól kezdődnek.
Gyakorlatilag CITIZEN is ugyanez Chronomaster esetében, bár egyelőre ők a bajnokok (+/-5 másodperc).

Svájci vonalon nem vagyok nagyon képben, vagyis nem nagyon tudok kiigazodni a rengeteg ETA szerkezeten.

Azt tudom, hogy HAQ kaliberekkel (amiknek COSC minősítése is van) a CERTINA, LONGINES, TISSOT foglalkozik inkább. TAG, OMEGA, BREITLING is képviseltet kvarc szerkezetek.

Ezek közül ki számít a legjobb ár/érték arányúnak?

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#219049) trassher


trassher
addikt

Sikerült belőne a szíjat is, 3 szemet ki kellett vegyek belőle. Azért a szállítás meglepően gyors volt. Éjjel 0:45-kor jött mail, hogy bekerült a foxpost raktárba, délután 13:15-kor, hogy átvehető.

Redmi Note 7

(#219050) -FreaK-


-FreaK-
veterán
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.