Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26801) Wg5113 válasza Misi1979 (#26796) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Én azt se hittem el , hogy Timex ezt produkálta , ezért nem csodálkozom a márka átváltozásán.Még sok érdekkességet olvashatunk Tőle.

(#26802) young78 válasza Misi1979 (#26796) üzenetére


young78
tag

nexus-t kifelejtetted

(#26803) Miamiquake válasza Empsepo (#26800) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Hááá de miJóta csinyál a Hűblé iJen cééép Quárc órát 24 karátos fémből?

HQ kivitel, Hülye Qurvák természetben is fizethetnek gondolom ez ezt takarja...

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#26804) Empsepo válasza Miamiquake (#26803) üzenetére


Empsepo
senior tag

:D

Valaki a hsz-ek végén kijavítja, hogy nem miota hanem Miyota.
Érdemes a reakciót elolvasni.

(#26805) evo87 válasza Empsepo (#26804) üzenetére


evo87
őstag

Venni kéne egyet... örökre illatoznék.... :DDD :DDD :DDD

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#26806) WiZARD


WiZARD
addikt

A seikot hiába állítgatom, nem jutok előbbre. kézen napi -5-10 mp, forgatón 1 hét alatt 10 percet szedett össze.
Lehet hogy nem húzza fel eléggé, és szép lassan fogy az erő belőle, és egyre jobban siet?
Legközelebb lehet nagyobb napi fordulatszámmal próbálom...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26807) Wg5113 válasza WiZARD (#26806) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Akkor siet, ha a rúgóerő kisebb. Ezért írtam , hogy úgy kell beszabályozni ahogy használod , kb. ugyanakkor felvenni és lerakni.Esetleg egy műszeres ellenőrzés Hantos úrnál segítene.Eddig amit nekem beállitott ez legalább tíz eset , mind 4mp alatti pontosságot eredményezett.Nagy rutinja és jó műszere van és nem szokott ezért még pénzt sem kérni.A Sumo 6R15-el jó a 7S-hez képest kategória különbség.Most 3 hét után nappal nincs eltérés éjszaka siet 2és4mp között , de még fog változni.Ha szereted a Seikot a Sumoban nem csalódnál.

(#26808) Attila! válasza Empsepo (#26804) üzenetére


Attila!
tag

:DDDD

(#26809) WiZARD válasza Wg5113 (#26807) üzenetére


WiZARD
addikt

fő bajom Hantossal, hogy nincs időm elmenni, pont akkor van nyitva amikor dolgozok...

Sumot sajnos továbbra se nagyon láttam olyat, amire lecsapnék, de mindig nézem a hirdetést :)
Tegnap láttam egy szép Stowa Fliegert, ráadásul a szebb, ezüst rotorral,de az meg a B számlapos... :(
(na meg ott a felsőbb cél, ami miatt ezeknek a beszerzését annyira nem is sürgetem, meg folyton kételkedem benne, hogy ezek kellenek-e, vagy inkább befektessem a lét)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26810) vundidní


vundidní
újonc

Tiszteletem az Uraknak!

Sajnálatos dolog miatt kérem a segítségeteket.Van (volt) egy Sector Winch Master órám (Miyota fs 21) amit összes hibái ellenére szerettem.Elemcsere közben - mivel sajnos belül egyáltalán nem volt rögzítve a cucc, tehát még a "leszorító" műanyag keret is elmozdult- véletlenül megbillent az egész cucc,a számlap két rögzítőpöckéből kijött a szerkezet és leestek a mutatók.Sajnos a szerkezetből a koronához menő "tengely" is eltört.(Tudom hogy hihetetlen hohy két másodperc alatt valaki ekkora kárt okozzon az órájában,én magam is csodálkozom,mivel elég ügyes "mesterember" vagyok minden téren.Egyszerűen nem tudok magyarázatot, valahogy kis időre nem voltam ura a helyzetnek) Szóval jelenleg van egy Sector tokom,meg egy működőképes Miyota fs 21 szerkezetem, leesett mutatókkal,törött tengellyel.Mit lehet itt tenni? Az órát tavaly nyár végén vettem 20huf-ért, tehát a javítás költségeinél ezt kéne figyelembe venni. Kell egy komplett új óramű + munkadíj, vagy javítható a jelenlegi állapot? Kb. mennyi lehet? Érdemes -e egyáltalán javíttatni? Vagy tegyem el a vitrinbe memntóul az emberi hülyeség oltárára? (jelenleg ilyen óra már nem is kapható tudtommal) Köszönöm.

(#26811) Dr.Zoo válasza young78 (#26785) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Jolvanna :)
Ő kérdezett, én meg böngésztem neki :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#26812) Dzsana válasza vundidní (#26810) üzenetére


Dzsana
senior tag

Hát ezt nem tudom, hogy sikerült összehoznod! :Y
A számlap is leesett a szerkezetről, és az tolta le a mutatókat? A számlap számlaplábakkal csatlakozik a szerkezethez, ami csavarral van rögzítve. Hogy tudott ez leesni? A mutatók csak fel vannak pattintva a centrál tengelyre, így ha a tengelyvég, vagy a mutatók nem sérültek, csak vissza kell rakni a helyére. A mutató állító tengely is csavarral van rögzítve a szerkezethez, érthetetlen, hogy tudott az is kicsúszni? Kijött az egész tengely, vagy beletört valamennyi része a szerkezetbe?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26813) Dr.Zoo válasza Dzsana (#26812) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Képzeld, nem volt baja az öreg Omegának, én voltam a szerencsétlen, nem vettem észre a középső helyzetét a koronának... Ha teljesen kihúzod gyors dátumváltás, középső az időállítás, betolva meg felhúzod. :D
Viszont siet.
Napi 4-5 percet, az sok.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#26814) botarobi válasza Empsepo (#26794) üzenetére


botarobi
tag

Szia! Ez még az? :)

(#26815) Wg5113 válasza WiZARD (#26809) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Kár, hogy nem jutsz el a Hantoshoz mert azt is vágta volna , ha ennél nem lehet jobban beállítani . A fő célt persze,hogy nem érdemes kockáztatni ,de én azt csináltam , hogy eladtam az SNZH53-at és így már összejött a Sumora , ami nálunk gyorsan eladható.A Stowa másik világ minden szempontból , nagy a választék órák terén ezért nekem most már csak olyan órám van amit nagyon szeretek és hordom is.Előfordul , hogy veszek egyet ,ha nem jön be egy kicsit is, eladom.

(#26816) vundidní válasza Dzsana (#26812) üzenetére


vundidní
újonc

Üdv. Sajnos éjszaka csináltam és talán fáradt voltam.A számlap és a szerkezet közötti "lábak" semmivel nem voltak rögzítve,ahogy elnéztem,az adja a rögzítést hogy a két "pöcök" egy kissé "szétáll", és így belefeszül a szerkezet lyukaiba..Szerintem a tengelyvégek és a mutatók egyáltalán nem sérültek.A mutatóállító tengely kb. a koronától 2 mm-re tört,a szerkezetbe nem "tört bele" de ahogy elnéztem a gyári emblémás korona nem vehető le a tengelyről. Vagy az egész tengely koronástul "cserés"? (nem vagyok óraszakértő,megnéztem a Miyota robbantott rajzát a szerkezetről,ott valóban nincs tengely) Most a fő kérdés,hogy ilyen "környülállás" mellett rentábilis-e a javítás? (szerintem az óra mostani értéke-csak nekem- olyan 10-15 ezer) Köszi....

(#26817) WiZARD válasza Wg5113 (#26815) üzenetére


WiZARD
addikt

Gondoltam arra, hogy a stargate-et eladom, és picit kell csak hozzátenni a Sumohoz, de sajnálom eladni, mert tetszik...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26818) Wg5113 válasza WiZARD (#26817) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Ha sikerülne pontosabbra szabályozni én is megtartanám , még sikerülhet.Müszakilag a két szerkezet hasonlit egymásra mégis a 6R15 minden fórumon elismerten jobb , sokszor kedvenc 2824-esel teszik egy szintre.Egy biztos csak olyan órát érdemes hordani ami nekünk és nem másnak tetszik , ezért semmire nem szeretnélek rábeszélni.

(#26819) Dzsana válasza vundidní (#26816) üzenetére


Dzsana
senior tag

Akkor ha jól értem, a tengely végéről letört a korona. A korona, és a tengely vége menetes, ez a rész törhetett el. Ha maradt még valamennyi ment a beletört részen, akkor lehet vadászni egy másik koronát, aminek hosszabb a menetes vége, vagy marad a tengely csere.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26820) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Tapasztalatok szerint a Pulsar órákat (is) hamisítják? Vagy az nem az a kategória, ahol megéri? Vélemény erről? (Akár eredeti/hamis, akár a pontos tipusszám)

(#26821) Empsepo válasza botarobi (#26814) üzenetére


Empsepo
senior tag

Természetesen.

:K

Jól van a kicsike, nem kell izgulnod.

:)

(#26822) Dzsana válasza Dr.Zoo (#26813) üzenetére


Dzsana
senior tag

Na, az tök jó, hogy műxik! Egy óránál mindig az a jobb, ha késik, mint ha siet, mert ha siet, akkor valószínű összeakad, vagy tapad a billegő rugója, persze leszámítva a mechanikai kopásból eredő sietést. Vagy csak be kellene állítani. Le tudod szedni a hátlapot? Ha igen, tudnál állítani a rugó előfeszítettségén, a - irányba kellene egy kicsit eltolni.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26823) evo87 válasza NoOne1976 (#26820) üzenetére


evo87
őstag

Sajna már sokmindent hamisítanak, például már a 50 feletti Casiókat is hamisítják, leginkább a RedBullsokból láttam utóbbi időben sok rondaságot.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#26824) vundidní válasza Dzsana (#26819) üzenetére


vundidní
újonc

Köszönöm szépen.Érdemes javíttatni?És hol? Jóéjt!

(#26825) epinephrin


epinephrin
csendes tag

Sziasztok!

Eredeti Tissot PRC-200 -t szeretnék vásárolni. Konkrétan ezt: PRC-200.
Érdeklődnék, hogy Budapesten 100e Ft vagy az alatt kicsivel merre lehet akciósan kapni? Sajnos már eléggé kifutó modell és sok helyen nem árulják. Kicsit visszaolvasva az Aréna pláza emeletét ajánlották sokan (szerdai kuponakció miatt), de ott már nem kapni. Ill. ha más jobb áron nincs, amit linkeltem bolt eredetit árul-e?

[ Szerkesztve ]

(#26826) Szizol válasza epinephrin (#26825) üzenetére


Szizol
tag

korábban volt már erről szó, az enyém (fehér prc200-as) onnan van és eredeti rendes gyári dobozzal, garanciával.

(#26827) Dzsana válasza epinephrin (#26825) üzenetére


Dzsana
senior tag

Young78 topiktársunkat ajánlanám, talán még kedvezőbben is be tudja szerezni. :K

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26828) Dr.Zoo válasza Dzsana (#26822) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Sajnos ennél nem olyan egyszerű, nem hátulról szerelhető hanem elöről...
Ki kell venni a plexit, utánna a szerkezetet, utánna lehet állítani... :(

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#26829) Dzsana válasza Dr.Zoo (#26828) üzenetére


Dzsana
senior tag

Az sucks! :U A plexi nem egy rámában van benne, és azzal együtt jön le? Mert akkor csak le kell pattintani. Hátulról meg a két szerkezetrögzítő csavart és a felhúzó tengelyt kell eltávolítani. Ha még sosem csináltad, ne egy Omegán kezdj el gyakorolni! :-) A felhúzó tengely kétféle képen lehet rögzítve, vagy egy kis csavarral, amit nem kell kitekerni, csak fellazítani, vagy csak egy rugós biztosítású, ekkor nem csavarni kell, hanem csak lefelé megnyomni, de óvatosan, nehogy áttold a számlap felé.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26830) Dr.Zoo válasza Dzsana (#26829) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nem hiszem hogy elkezdenék gyakorolni rajta.. :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#26831) Mariner válasza Dzsana (#26829) üzenetére


Mariner
tag

Az Omega némely típusainál, pl. monoblokkos Dynamic van egy harmadik rögzítő módszer, a "letépős" korona. Ennél a felhúzótengelyre a korona egy y-alakú hüvellyel csatlakozik, emiatt a koronát le kell pattintani a tengelyről és ekkor a szerkezetet már ki tudod venni előre, a levett caro(plexi) felé. A másik két módszer itt nem alkalmazható, mivel a csavar kicsavarásához és a lemezke benyomásához is a hátlap felől kell megtámadni az órát, az meg ugye nem levehető...

MZ/X jelentkezz!

(#26832) Manitou


Manitou
addikt

Csináltam pár képet az új szerzeményemről:
[link]
[link]
[link]

(#26833) Tothgera30 válasza Manitou (#26832) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szépséges :R .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26834) Dzsana válasza Mariner (#26831) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ja tényleg, a letépős korona, ezt el is felejtettem! Azt utálom, elég hülye megoldás. Nem volt még Omegám, az istenért se sikerült olcsón rászaladni, valamiért nagyon futtatják, pedig semmivel sem jobb, mint a Tissot.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26835) Manitou válasza Tothgera30 (#26833) üzenetére


Manitou
addikt

:R
Csak az a baj elég nehéz, lehet valami titániumot kellett volna vennem, nem vagyok én hozzászokva az ilyen nehezékekhez a kezemen :DDD De lehet majd veszek hozzá egy fekete bőrszíjat és azzal jobb lesz a helyzet. :)

(#26836) tupacamaru válasza Manitou (#26835) üzenetére


tupacamaru
veterán

Megszokod egy hét után, az én órám 29 dkg. :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#26837) Tothgera30 válasza Manitou (#26835) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Bőr szíjjal sokkal könnyebb lesz :K . Bár tényleg megszokás kérdése, anno a Casio-m is rohadt nehéz volt, de már fémszíjas nem kellene megint :N .

ui.: Megjött a Feka Monsterre a Bonetto szíj :D .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26838) Jojo5 válasza Manitou (#26832) üzenetére


Jojo5
őstag

Szép :K
Gratula hozzá:R

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#26839) Szizol válasza Manitou (#26832) üzenetére


Szizol
tag

Nagyon szép! :)

(#26840) seiko válasza Manitou (#26832) üzenetére


seiko
senior tag

Az én szememnek túl csicsa ez a számlap, én maradok a maximum három mutató+dátum megoldásnál. ;-)

(#26841) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#26842) busman válasza tupacamaru (#26841) üzenetére


busman
addikt

Neked nem az abyss van?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#26843) seiko válasza tupacamaru (#26841) üzenetére


seiko
senior tag

Na, ennek aztán lehet fénye! :C

(#26844) tupacamaru válasza busman (#26842) üzenetére


tupacamaru
veterán

De, de ezt elfogadnám helyette. :B :K

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#26845) Angelo69 válasza tupacamaru (#26841) üzenetére


Angelo69
senior tag

Szép... :))

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#26846) Manitou válasza Jojo5 (#26838) üzenetére


Manitou
addikt

Kösz :R + a többieknek is.

seiko
tudom, hogy neked a három mutatósok tetszenek.
Később mellé lehet veszek én is egy hárommutatóst, egy Orient Ray-t :K

[ Szerkesztve ]

(#26847) Jojo5 válasza Manitou (#26846) üzenetére


Jojo5
őstag

en is 3 mutatos parti vagyok, de ez kivetelesen tetszik:K
ha orient akkor M-Force-ot vennek, de ha mar 100K akkor tissot/certina vonalon is korbeneznek...:U

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#26848) Manitou válasza Jojo5 (#26847) üzenetére


Manitou
addikt

Nekem az is tetszik, ami neked van óra :K

(#26849) Tothgera30 válasza Jojo5 (#26847) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Orient M-Force helyett inkább Seiko Monster :P .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26850) Jojo5 válasza Tothgera30 (#26849) üzenetére


Jojo5
őstag

az sem csúnya, sőt... ;)

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.