Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#246001) TechN7ne válasza dzsi23 (#245979) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Legszebb órám ez a Fossil ,legalábbis az ízlésem szerint.
Jól mutat a kezemen ,gyönyörű szép kék számlapja van ,nagyon jó tok minőség ,fémszíja nem a legjobb (szokásos Japan) és hajszálpontos benne a Citizen szerkezet.

Breitling stílusához van sztem közel ,ha majd úgy állok anyagilag minden álmom ,hogy vegyek egy Igazit. :)

[ Szerkesztve ]

(#246002) stellaz válasza @mriya@ (#246000) üzenetére


stellaz
addikt

Pakson mutattak olyan régi repülőgép órát, amire azt mondták, hogy előírás szerint ezeket csak sugárzás védett páncél szekrényben lehetne tartani :)

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#246003) stellaz válasza 5-ös kezelő (#245992) üzenetére


stellaz
addikt

Ez nekem is tetszik. Erre simán lecserélném a hasonló stílusú Seiko automatámat, de egyszerre kettőnél több órát nem szeretnék itthonra.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#246004) Empsepo válasza Petyuska111 (#245995) üzenetére


Empsepo
senior tag

Roamer-ek között nézelődj.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#246005) dzsi23


dzsi23
addikt

Hosszú évek után hazatalált, és még mindig lenyűgöz. :))



Orient Open Heart Small Second
RA-AR0003L10B

(#246006) Ulenspiegel válasza tomsolo (#245996) üzenetére


Ulenspiegel
tag

Úgy gondolom, hogy nem a saját korodból kellene kiindulni "durcizás" emlegetésénél.

Feltételezem két Steam-játék között nem volt időd megfelelő figyelmet fordítani a linkre és mellékesen arra, hogy az "őshaza" idézőjelek között volt, ami a 96-ban életre hívott márka gyártási helyére utalt.

A "German watch manufacturer" a Boccia-t Hongkongban gyártja.

Idézgessünk még egy kicsit a korábban linkelt cikkből, amit nem sikerült elolvasnod:

"Boccia watches are produced in Hong Kong by a subsidiary of Tutima Germany."

[ Szerkesztve ]

(#246007) 5-ös kezelő válasza stellaz (#246003) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Úgy éreztem akkor, muszáj megvennem, bár hetekig nem tudtam eldönteni. Alig hordom, talán mert féltem az üvegét. Lorusé meg már karcos, bárhová jó. Majd kap egy zafírt egyszer.

(#246008) Ulenspiegel


Ulenspiegel
tag

A Fórumtársak közül volt valaki a mai Őszintén: órákról közönségtalálkozón?

(#246009) Empsepo válasza dzsi23 (#246005) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ez jó.

És a képek is. :K

(#246010) tomsolo válasza Ulenspiegel (#246006) üzenetére


tomsolo
őstag

Hát... nem tudom hogy igazad van-e.

1. Leírom, hogy furi a Roamer pedig majdnem vettem, de a user reviewk (is) eltántorítottak
2. Értetlenkedsz, mert hát izé.... rosszul használom a zinternetet és különben is
3. Kapsz egy példa linket, jössz az izmos garival meg vlog szakértőkkel meg a pesti órásokkal
4. Kiderül, nincs is kurrens Roamer órád csak vmi 30 éves öreg jószág eszi port a fiókodban (hehe lsd DOXA analógia), - nem feltételezve rólad rosszabbat
5. Mivel továbbra sem veszek Roamert - nem igazán győztél meg - jössz itt nekem a szar BOCCIA-val, meg hát izé steam... szóval kiskorú vagyok
6. Jah meg vlog közönségtali

Na most én a BOCCIA-ról tudok írni mert olyat vettem, 27 ezer magyar forintért. Nem láttam, olvastam, hanem megvettem. Teljes megelégedéssel használom mindennapi órának, kényelmes, pontos, jól néz ki, könnyű leolvasni róla az időt, elég jól bírja a kiképzést (cirka 0 karc van rajta), nem cseszi szét a bőrömet és ennyiért ajándék volt. Több mint 4 hónapja van meg és sokkal jobban bírja a kiképzést mint az a Roamer mint amit kinéztem és mellesleg 5ször annyi lett volna.

Ha egyszer meghal benne a szerkezet és jó állapotban marad a tok és a szíj, kiváló alap anyag lesz vmi öncélú moddolásra - más szerkezet, más számlap whatever.

Na válaszolj erre is vmit amitől magasabban ülsz majd a fotelben.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#246011) dzsi23 válasza Empsepo (#246009) üzenetére


dzsi23
addikt

Köszi! :)
Eredetileg egy Orient Star lett volna a cél, de mindig is bántam, hogy egy "pillanatnyi elmezavar" következtében megváltam ettől az Orienttől, és kidolgozásban ez is nagyon közel van a Starokhoz, ezért úgy döntöttem, hogy kijavítom a hibámat, ahelyett, hogy 2.5x annyit elköltsek egy Starra. Bár ez még így is drága lecke volt, mert anno jóval olcsóbban jutottam hozzá, és annyiért is adtam el, de úgy érzem, megérte újra megvennem. :)

[ Szerkesztve ]

(#246012) SOAD19 válasza dzsi23 (#246005) üzenetére


SOAD19
addikt

Gratula hozzá! Ez a kék számlapos verzió, mert mintha fekete lenne (de lehet, hogy csak a remek színlátásom zavar be)? A kék számlapos tényleg nem csúnya a tutus képek alapján: [link]

[ Szerkesztve ]

(#246013) Ulenspiegel válasza tomsolo (#246010) üzenetére


Ulenspiegel
tag

Szerintem rakjál rendet a fejedben.

1. Szíved joga furának tartani egy óramárkát.

2. Nem volt szó arról, hogy miként használod a világhálót.

3. Az általánosító "vásárlók nem szeretik" kijelentésed egy darab cikkel kísérelted meg "alátámasztani". A ritka hét éves garanciát és a órákat kívül-belül jól ismerő szakembereket degradálod, "lóbálós vloggereknek" titulálod.

4. Nem olvasol figyelmesen és szelektív a memóriád (#245884). Így, nem sikerült felfogni, hogy van "kurrens" és harminc éves is.

5. Nem volt célom téged meggyőzni. A Boccia-t pedig nem minősítette senki "szarnak".

6. A korodról, illetve érettségi szintedről a stílusod árulkodik. A Fórum aláírásod csupán adalék.

7. Örülök annak, hogy meg vagy elégedve a kiválasztott órával és "jobban bírja a kiképzést", mint az a márka, amit elszórt "reviewkból" vélsz tökéletesen ismerni, de soha nem hordtad.

8. A közönségtalálkozó meg kákán is csomó, nemdebár.

9. "Na válaszolj erre is vmit amitől magasabban ülsz majd a fotelben."

Aquila non captat muscas.

(#246014) tomsolo válasza Ulenspiegel (#246013) üzenetére


tomsolo
őstag

Háborodj fel kérlek.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#246015) TechN7ne válasza tomsolo (#246010) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem is értem ,hogyan lehet összemérni egy myota szerkezetes 27k -s órát egy ISA/Ronda Cal. svájci szerkezetes Roamer-el?

Azt vágod ,hogy a Trabantot teszed az Audi-hoz?

Nagyon nincs rendben ez a topik ,vannak az állandós tucat Japan fanok és leoltják aki egy becsületesen elkészített svájci órát mer említeni ,nagy a gáz.

Roamer-nek saját megbízható szerkezete van (nem Seiko ,Citizen ,stb) “in da house” ,laza 7 év garanciával.
-Ez nem számít?

[ Szerkesztve ]

(#246016) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Sokat költ a Roamer forgalmazója marketingre, de működik, az egyik legtöbbet emlegetett márka mostanában a topikban, miközben tucat olcsó svájci tokozó. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#246017) Ulenspiegel válasza tomsolo (#246014) üzenetére


Ulenspiegel
tag

Adjál okot rá kérlek.

@fagyalllo

Ez enyhe túlzás.

A svájci óragyártok pár kivétellel a "tokozó" kategóriába tartoznak, ugyan úgy, mint más, ezen a Fórumon előszeretettel fetisizált "homage".

Az más kérdés, hogy melyik gyártónak mennyire fog vastagon a tolla.

A "tucat" óra gyártástól nem mentesek a japánok sem.

Kezd az az érzésem kialakulni, hogy célszerű lenne elhagyni a topik elnevezéséből a "svájci"-t.

P.S.: Nem érdemes inszinuálni azt, aminek semmi köze a valósághoz.

[ Szerkesztve ]

(#246018) Empsepo válasza fagyalllo (#246016) üzenetére


Empsepo
senior tag

200 alatt nem japán alternatíva.

Szerintem megoldás lehet.

(#246019) fagyalllo válasza Ulenspiegel (#246017) üzenetére


fagyalllo
őstag

Évek óta nincs benne. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#246020) Ulenspiegel válasza fagyalllo (#246019) üzenetére


Ulenspiegel
tag

Érdekes, mert ez a web címe:

https://prohardver.hu/tema/svajci_es_egyeb_orak_topicja/friss.html

Gondolom, hogy az "Óra topik"-ba belefér a svájci óra is.

[ Szerkesztve ]

(#246021) Ozsi009


Ozsi009
tag

Sziasztok!

Óra vásárlásban szeretnék segítséget kérni. Magamat szeretném meglepni egy ár-érték arányban jónak mondható darabbal.

A keret nem nagy, első körben 40k-ra gondoltam, de nagyon maximum 50k.

Kinézetben [ez] a stílus nagyon tetszik, csak sajnos a kereten eléggé túl van.

Konkrét elvárásom nincs, nem igazán tudom még milyet szabad vagy nem szabad venni, de szeretném ha megbízható lenne.

Ebben az ársávban milyen gyártó órái javasoltak?
Akár konkrét típusokra is kíváncsi vagyok ha tudtok ajánlani, de már az is nagy segítség ha tudom melyik gyártót érdemes és melyiket nem érdemes néznem.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#246022) tomsolo válasza TechN7ne (#246015) üzenetére


tomsolo
őstag

Én sem értem, mivel nem történt ilyen. Gyengébbek - és Till koma kedvéért - az a volt a poszt lényege, hogy miért vettem meg a BOCCIA és miért nem vettem meg Roamert. Vehettem volna mindkettőt vagy egyiket, sem ilyen szempontból lényegtelen.

Viszont míg Ő a bs marketinget tolta és elővette a személyeskedés kártyáit, addig helyette egy nyomorult képet sem tudott felrakni kedvenc órájáról, hogy hello itt az enyém, nem kopik nem csörög, nem esik le a kezemről etc.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#246023) stellaz válasza Ulenspiegel (#246017) üzenetére


stellaz
addikt

Nem akarok kötözködni, de a "P.S.:" használata az "U.i.:" helyett számomra a modorosság olyan foka, ami már nekem kínos :)

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#246024) TechN7ne válasza fagyalllo (#246016) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

miközben a Roamer tucat olcsó svájci tokozó ,akkor egy Seiko mi?
Lomisok ajándéka ?
bővebb információ

Kézzel rakják össze sok elemét a svájciak ,de ne zavarjon : [link]

(#246025) Ulenspiegel válasza tomsolo (#246022) üzenetére


Ulenspiegel
tag

"Komákat" a Steam-en keressél.

A személyeskedés mezejére te léptél (#245996), majd nehezményezed a következményeket.

A háborgó lelked megnyugtatására:

[ Szerkesztve ]

(#246026) Ulenspiegel válasza stellaz (#246023) üzenetére


Ulenspiegel
tag

@stellaz

Az "U.i." (utóirat) a latin Post Scriptum-ból (P.S.) ered, mindkettő használatos a magyar nyelvben. Sajnálom, hogy kínos helyzetet teremt számodra a rövidítés egyik módjának használata. De ha itt tartunk, az nem kínos a számodra, hogy röpköd a topikban a "review", "user", "bs", "etc.", "LOL"?

[ Szerkesztve ]

(#246027) fagyalllo válasza Ulenspiegel (#246020) üzenetére


fagyalllo
őstag

Az URL-ben az eredeti cím szerepel, a topiknyitó ezt a szerencsétlen szöveget találta ki. Öt éve zajlott az exkluzívok lázadása, akiknek büdös volt a sok orosz és japán, ezért ki akarták túrni a proli többséget, de végül kaptak egy saját homokozót, amit azóta felvert a gaz.
A topikot végül átnevezték, de az URL maradt.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#246028) rozsgyi válasza Ozsi009 (#246021) üzenetére


rozsgyi
tag

A linkben valami hiba van.

Viszont ezerk
Automata, vagy kvarc?
Milyen stílusú: elegáns, sportos, mindenes, pilóta, búvár stb..
Egyéb funkciók pl. kronográf kell-e?
Mekkora csuklód van, inkább a 44-45 mm-es méret, vagy inkább a 38-40mm lenne jó?
A szíj anyaga kevébé fontos, mert lehet cserélni, de ha nem akarsz rá költeni, akkor lényeges lehet, hogy fémszíjas, gumi, vagy bőr?
Vízállóság mennyire szempont?

A 40-50 ezer az eléggé behatárolja a lehetőségeket, de azért akad néhány remek óra.

(#246029) fagyalllo válasza rozsgyi (#246028) üzenetére


fagyalllo
őstag

SSB315P1-ről van szó, sikerült kihámozni.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#246030) Ulenspiegel válasza fagyalllo (#246027) üzenetére


Ulenspiegel
tag

A helyzet tisztázódott:

URL: "Svájci és egyéb órák topicja"
Fórum topik: "Óra topik".

(Köszönöm, hogy vetted a fáradságot és leírtad.
Itt voltam, amikor zajlott a szétválás, de nem foglalkoztam vele).

(#246031) fagyalllo válasza fagyalllo (#246029) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ezt a Citizent tudnám elképzelni olcsóbb alternatívaként: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#246032) tomsolo válasza Ulenspiegel (#246025) üzenetére


tomsolo
őstag

JEOMK

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#246033) stellaz válasza Ulenspiegel (#246026) üzenetére


stellaz
addikt

A Post Scriptum kifejezést élő szóban nem használjuk, ezért felolvasni is elég furcsa lenne egy ilyen levelet. Ráadásul nem spórolsz semmit vele, ugyanannyi karakterből áll.
A etc az az et cetera, azt azért használjuk szóban is és kicsit mást is jelent, mint a stb.
A user, review, lol, azok az informatika oldaláról jönnek, azok nyelve meg az angol.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#246034) Ozsi009 válasza fagyalllo (#246029) üzenetére


Ozsi009
tag

Igen, erről az óráról van szó, köszönöm hogy kihámoztad, a linkkel nem tudom mi a baj.

@rozsgyi: Hát ezek mind jó kérdések, nem gondoltam át igazán, meg mivel tapasztalatom sincs, talán nem is tudom még mi kéne, de megpróbálok válaszolni mindenre.

Automata, vagy kvarc?
Ebben nincs elvárásom.
Milyen stílusú: elegáns, sportos, mindenes, pilóta, búvár stb..
A linkelt óra nem tudom melyik stílusba tartozik igazán, de valami ilyesmi stílust tudok elképzelni magamnak.
Egyéb funkciók pl. kronográf kell-e?
Igen, a fenti óra talán ezért is tetszik nekem.
Mekkora csuklód van, inkább a 44-45 mm-es méret, vagy inkább a 38-40mm lenne jó?
Mivel alacsony vagyok, valószínűleg a kisebb méret lenne a jó.
A szíj anyaga kevébé fontos, mert lehet cserélni, de ha nem akarsz rá költeni, akkor lényeges lehet, hogy fémszíjas, gumi, vagy bőr?
Az mindegy, nincs tapasztalatom, nem tudom melyiket fogom szeretni.
Vízállóság mennyire szempont?
Nem tervezem vízben használni, de mondjuk ha elkap egy eső ne menjen tönkre :D

(#246035) stellaz válasza Ozsi009 (#246034) üzenetére


stellaz
addikt

Automata órát gondold meg, szépen néz ki, ahogy halad a másodperc mutatója, de mint óra, jóval nagyobb szívás, mint egy kvarc.
Az automatát rendszeresen (ha peched van pár naponta, ha szerencsés, akkor 1-2 hetente) állítgatni kell, érzékenyebb az ütődésekre, szerviz igényesebb (ami nem két forint), ha nem hordod 1-2 napig, akkor leáll, ilyesmi. A kvarcba pár évente elemet kell cserélni, vagy ha olyan, (szoláros vagy 5-10 évig jó bele az elem akkor gyakorlatilag még azt sem, és sokszor elég a téli-nyári időszámítás váltásakor újra beállítani.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#246036) Ulenspiegel válasza stellaz (#246033) üzenetére


Ulenspiegel
tag

Úgy gondolom, hogy a leírtak a te személyes tapasztalatod.

A latin kifejezéseket megkülönböztetés nélkül használjuk szóban és írásban is.

Mellesleg itt írásos kommunikáció zajlik.

Ami az et cetera-t illeti: link link

A latin kifejezések használata "kínos" a számodra, az angoloké pedig természetes. Világos.

[ Szerkesztve ]

(#246037) Ulenspiegel válasza tomsolo (#246032) üzenetére


Ulenspiegel
tag

Ez kínos.

Remélem nem nyitottak rád a szülők.

(#246038) shaman101


shaman101
csendes tag

Sziasztok! Mivel annyira vintage-ben nem vagyok otthon, ez a ket ora milyen ertekkel bir szerintetek? Az egyik egy citizen parawater (az elso vizallo citi), a masik egy katonai junghans. Mind2 ujszeru allapotban van, vagy rakoltottek rengeteg penzt a restauralasra, vagy gyari allapotban vannak ami azert ritka mert a junghans pld tobb mint 80 eves ora.

Xeon Workstation - Macbook Pro i7 - Focusrite Saffire Pro 14 - RCF Monitor 33t - Beyerdynamic 880 (600ohm) - KORG X5D

(#246039) rozsgyi válasza fagyalllo (#246031) üzenetére


rozsgyi
tag

Ez a Citi jól néz ki azzal a coin bezelllel, én támogatom! :)

(#246040) stellaz válasza Ulenspiegel (#246036) üzenetére


stellaz
addikt

De most komolyan, te hallottál olyat, hogy felolvasnak egy levelet, és azt mondják utóirat helyett, hogy post scriptum?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#246041) rozsgyi válasza Ozsi009 (#246034) üzenetére


rozsgyi
tag

Amit fagyallo linkelt az szerintem tökéletes ezekre (vicces, hogy nőinek írja a timestore, szerintem elírás, ez egy 43mm-es óra :) ) . Egyedül a fekete bevonat ami kényes lehet. Nekem kínai Parnisom, és Seikom van PVD bevonattal, és több év alatt sem kopott meg egyik sem, de a Citizen megoldását nem ismerem, hogy az mennyire bírja.

[ Szerkesztve ]

(#246042) Ulenspiegel válasza stellaz (#246040) üzenetére


Ulenspiegel
tag

Igen.

A formális érintkezésben teljesen elfogadott, mint a többi latin jövevény kifejezés.

(#246043) tomsolo válasza Ulenspiegel (#246037) üzenetére


tomsolo
őstag

Elfogytál az van. A szüleim már nem élnek.

BTW ha odavagy a Roamerért akkor építőbb lenne, ha itt körbedicséred és megmutatod mi a jó benne, mint ez a férfimenzesz amit itt előadsz.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#246044) Ozsi009 válasza rozsgyi (#246041) üzenetére


Ozsi009
tag

Köszönöm a linkelt Citizent, stílusra ez is tetszik, csak picit zavar férfiként a tudat hogy női az óra. :D
Az hogy ez női miben merül ki, mert én nem láttam rajta elsőre hogy ez az.

(#246045) stellaz válasza Ulenspiegel (#246042) üzenetére


stellaz
addikt

Akkor ez nekem új, mert még soha a büdös életben nem láttam ezt a kifejezést hivatalos levélben, de még regényekben sem, kizárólag bejegyzésekben, hozzászólásokban, de ott meg mintha kötelező volna.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#246046) fagyalllo válasza Ozsi009 (#246044) üzenetére


fagyalllo
őstag

Természetesen elírás csak, nem női óra. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#246047) Ulenspiegel válasza tomsolo (#246043) üzenetére


Ulenspiegel
tag

Nem van egyedül ebben a helyzetben.

A Roamer egy óra a sok közül. Nem "odavagyról" szól a történet, hanem arról, hogy megilleti az objektív, tényszerű megítélés, mint bármely más óramárkát.

Te panaszkodsz a személyeskedésre?
Inkább JEOMK-ázz még egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#246048) tomsolo válasza Ulenspiegel (#246047) üzenetére


tomsolo
őstag

Hát ebből nem lesz Stingray R7 beszámoló. Case solved.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#246049) Ulenspiegel válasza tomsolo (#246048) üzenetére


Ulenspiegel
tag

Well said.

[ Szerkesztve ]

(#246050) busman


busman
addikt

[lAz automata órát vásárlóknak]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.