Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#237001) DemonDani válasza fattyu (#236996) üzenetére


DemonDani
addikt

Casio F-91W havi 1 mp, 5000 Ft. ;] Minden órám nagyobb járáseltéréssel üzemel.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#237002) fattyu válasza lenox (#236999) üzenetére


fattyu
veterán

persze tudom hogy itt zsákbacica lehet.
de részemről erősen oké ez így :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#237003) @mriya@ válasza busman (#237000) üzenetére


@mriya@
őstag

:DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#237004) gipsztigris válasza busman (#237000) üzenetére


gipsztigris
addikt

Mivan, mivan, mivan? :DDD

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#237005) dzsi23 válasza lenox (#236999) üzenetére


dzsi23
addikt

Illetve tegyük hozzá, hogy hiába van valakinél 1-2 s/d körül, egy másik ember karján ugyanaz az óra talán rosszabb eredményt produkálna, mert másak a hordási/tárolási szokásai. Túl sok a változó ebben az egyenletben, én már rég nem is figyelem.

[ Szerkesztve ]

(#237006) @mriya@ válasza gipsztigris (#237004) üzenetére


@mriya@
őstag

Hozzád egy Hummer illene. 🤓

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#237007) fattyu válasza gipsztigris (#237004) üzenetére


fattyu
veterán

szeretsz veszélyesen élni :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#237008) fattyu válasza dzsi23 (#237005) üzenetére


fattyu
veterán

persze.

én pl éjjel se veszem le és elég forgolódósan alszok. ergó ott sem statikus egy pozícióban és irányban tölti azt a 3-4 órát. Lehet hogy valójában ordenáré eltéréseket csinál pozíciótól függően csak az én hordásommal ide átlagol ki

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#237009) gipsztigris válasza @mriya@ (#237006) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nekem csak egy #szarolasz jutott. :D De imádom minden percét amit együtt töltünk. :)


#237007fattyu
Miértis? :)

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#237010) futizoli válasza xcvbxcvb (#236998) üzenetére


futizoli
tag

Akkor én is 'licitálok a legutóbbi órámmal... ;)
Bár már engem sem foglalkoztat annyira a pontosság vadászat, mégis megnyugtató ha szépen teszi az óra a dolgát..
Két hét alatt 3 másodpercet mászott el mindenféle mókolás nélkül. Napközben hordom, este leteszem. Egy másodperc körül mocorog előre és vissza. Mérés nélkül szabályoztam, hétvégén megnézem mit mutat a program.

(#237011) @mriya@


@mriya@
őstag

Nejem kiszúrta a csuklómon a Vostokot.
"Milyen óra van rajtad?"-kérdezte.
Mutatom neki, erre:
"Jó, hogy nem az ébresztőórát rakjátok magatokra!"

És 40 éve együtt vagyunk. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#237012) fattyu válasza gipsztigris (#237009) üzenetére


fattyu
veterán

Lancia :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#237013) gipsztigris válasza fattyu (#237012) üzenetére


gipsztigris
addikt

Gondolom nem sokat tudsz az olasz autókról a szokásos sztereotípiákon kívül!..... ;)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#237014) momcrew


momcrew
tag

Munkába járós szett.

[ Szerkesztve ]

(#237015) 5-ös kezelő válasza futizoli (#237010) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Na jó, de hány pontatlanba futottál bele, mire ezt megtaláltad? ;]

(#237016) xcvbxcvb válasza futizoli (#237010) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Az is szép.
Párszor szabályozgattam én is csak. 10 napig mértem:

De ez már régebben volt, mostanában nemhogy 2 hétig, 2 napig nem hordok, egy órát :D .

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#237017) Lami66


Lami66
őstag

Régen járt már errefelé

(#237018) fattyu válasza gipsztigris (#237013) üzenetére


fattyu
veterán

ez ide nagyon off.

mondjuk azt hogy szerintem többet. Arról hogy mennyi garanciális motorcsere és 3 napon belül elektronikai hibát produkáló alfa van... Családtag dolgozik arrafelé...

amugy poénnak szántam.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#237019) xcvbxcvb válasza futizoli (#237010) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Én ezt csináltam utoljára:

Vigyázat a kép kormányt nyomokban sem tartalmaz :D

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#237020) gipsztigris válasza fattyu (#237018) üzenetére


gipsztigris
addikt

Mi pedig olasz autók javitásából élünk. ;)..... decsak részben mert állandóan a német xarokkal van tele a műhely. :))
Semmi gond! Tudom én, hogy az olasz csak szarolasz lehet. ;]

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#237021) Cold5 válasza gipsztigris (#237009) üzenetére


Cold5
senior tag

Vagány a felni és a gép is jó!

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#237022) dzsi23 válasza xcvbxcvb (#237019) üzenetére


dzsi23
addikt

Zsír! ;) Lefújattad/lefújtad a tokot?

(#237023) Putyin90


Putyin90
senior tag

(#237024) xcvbxcvb válasza dzsi23 (#237022) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Köszi. Igen a tokot homokszóróval fújtam, a bezel szálcsiszolva van.
Általában annyira nem tetszenek az arany színű órák, számlapok, de ez bejön valahogy.
Pedig meg se akartam rendelni ezt a számlapot.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#237025) busman válasza xcvbxcvb (#237019) üzenetére


busman
addikt

Szép minimál design! :R

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#237026) fattyu válasza gipsztigris (#237020) üzenetére


fattyu
veterán

én nem ezt mondtam, csak tudom hogy a zsír új átadott alfákkal mennyi baj van.

de lényegtelen. :D nekem is lesz még alfám egyszer de nem egyetlen autónak az tuti :D

Németem nem is volt nem is lesz. Japán párti voltam jobbára, de most korea :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#237027) gipsztigris


gipsztigris
addikt

Csakúgy!


"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#237028) zolnagy válasza dionaea (#236987) üzenetére


zolnagy
őstag

Én Győrben lakom panelban. Bárhova rakom az órát sehol nem frissít. Csak kizárólag a kinti erkély szélére téve. Na ezért nálam a rádiós tulajdonsága egy kalap kakit ér a Casionak. Ki is kapcsoltam a vételt nála. Ez már nem az első rádiós órám, aminél ugyanez van. Nyilván a körülmények nem ideálisak. Ezért sztem egyéni preferencia és persze a lakókörnyezet, ami meghatározza ezt. E miatt nálam a pontosság szempontjából többet ér, hogy a Citizenem fele annyit tér el 1 hónap alatt, mint a rádiós Casiom. Az más kérdés, hogy egyébként meg külsőre tetszik a Casio, hiszen azért vettem meg.
Szóval, ha lakásban venné a jelet az óra, akkor én is értékelném a rádiós tulajdonságot, de így nem.

(#237029) Lami66


Lami66
őstag

Nekem rádiós Lineage van. Hetente siet 1 másodpercet rádiókontroll nélkül. Ezért ki is kapcsoltam a napi rádiózást. Kb havonta egyszer kézzel aktiválom a rádiójel vételt, ahol épp eszembe jut pl. kiülök az udvarra, vagy megiszok egy kávét a teraszon vagy a melóhely udvarán, vagy leülök a parkban egy padra. Három perc alatt kész van. Mire elfogy a kávé már beállította magát. Én értékelem, hogy képes erre. Arról nem az óra tehet, hogy a németországi rádióadó hatósugarának a szélén vagyunk, ezért nem mindenhol lehetséges a szinkronizálás.

(#237030) Nimda válasza zolnagy (#237028) üzenetére


Nimda
addikt

Szóval, ha lakásban venné a jelet az óra, akkor én is értékelném a rádiós tulajdonságot, de így nem.

Bocsánat, hogy kiemeltem ezt a részt, de a kérdésem ez irányba, illetve azokhoz is szól, akiknek szintén ez a problémájuk.

Az óra úgy van tervezve, hogy karon hordva is megteszi ezt, egy gombnyomásra. Gondolom nem csak szobadísz az óra, ha a szabadban próbáljátok, nincs árnyékolás, simán menni fog (ha hordjátok).

Lami66 DCF77 Németország: Mainflingenből (Frankfurt közelében) adás 77,5 kHz -en, hatótávolsága 2000 km. Bőven beleférünk. Igaz, nappal és éjszaka más-más a jelerősség, valamint függ az időjárástól is..etc.

[ Szerkesztve ]

(#237031) futizoli válasza xcvbxcvb (#237019) üzenetére


futizoli
tag

Jó lett. ;) Nálam fiókban marad ez a számlap.

(#237032) @mriya@ válasza xcvbxcvb (#237019) üzenetére


@mriya@
őstag

Ez a legszebb Boctok, amit valaha láttam. :R

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#237033) @mriya@ válasza Nimda (#237030) üzenetére


@mriya@
őstag

Karon is szinkronizál, de csak ha nincs mozgásban. :U

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#237034) Nimda válasza @mriya@ (#237033) üzenetére


Nimda
addikt

Van, ahol végig lvl3, ott nem számít a mozgás. Ki kell tapasztalni.

(#237035) Lami66 válasza Nimda (#237030) üzenetére


Lami66
őstag

Mint a hozzászólások is mutatják olyan bőven beleférünk, hogy erősen esetleges a működése karórák esetén. Mert a faliórák, asztali órák jobbak ebben a rádiózós dologban. Pl az Auriol ébresztő órám szinte minden nap tud szinkronizálni az éjjeliszekrényen az ágy mellett. Ugyanott a fiam már nem használt rádiós Casiója még egyszer se vett jelet. De a Lineagenek se sokszor sikerült ugyanott.

(#237036) Nimda válasza Lami66 (#237035) üzenetére


Nimda
addikt

Igen ez tény, sajnos erősen szerkezet függő is. A hosszúhullám nagyon érzékeny az interferenciákra. Tapasztalatom szerint, ha jelerősséget "vált", kezdi elölről az egészet.

Idézet egy cikkből: A vevőmodul nagyon kevés beágyazott intelligenciával rendelkezik az időformátum dekódolásához: csak a hordozófrekvencia amplitúdójának változásait érzékeli.

[ Szerkesztve ]

(#237037) Lami66 válasza Nimda (#237036) üzenetére


Lami66
őstag

A mai technikával biztosan tudnának jobb hatékonyabb rádiós rendszert csinálni, de minek. A bluetooth és a gps kiszorítja.

(#237038) zolnagy válasza Nimda (#237030) üzenetére


zolnagy
őstag

A használatiban az van, hogy tegyük le egy helyre és várjuk meg a szinkronizálást. Tehát mozgás közben elvileg nem fog, de holnap kipróbálom a szabadban. (nálam a szabadban egy helyben állás 5 percig nem életszerű)

(#237039) Nimda válasza zolnagy (#237038) üzenetére


Nimda
addikt

Az indikátor stabilan lvl3 kell legyen. Csak akkor jön össze mozgás közben.

(#237040) zolnagy válasza Nimda (#237039) üzenetére


zolnagy
őstag

Mi az az lvl3?

(#237041) Nimda válasza zolnagy (#237040) üzenetére


Nimda
addikt

Jelerősség vagy jelminőség. L1-L3 határok között mozog. Jelzi az óra szinkron közben (nem tudom melyik casiód van).

[ Szerkesztve ]

(#237042) zolnagy válasza Nimda (#237041) üzenetére


zolnagy
őstag

LCW-M510
Ez ilyet nem jelez.

(#237043) Nimda válasza zolnagy (#237042) üzenetére


Nimda
addikt

Régen olvastam valahol, hogy a lineagek a fém házuk miatt nehezen találnak jelet. Érdekes viszont, hogy itt nincs kontroll jelzés. Holnap utánanézek.

[ Szerkesztve ]

(#237044) 5-ös kezelő válasza zolnagy (#237038) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nincs távvezeték, v más ilyesmi a ház mellett, ami bezavar? Éjszaka, belül ablakban letéve sem szinkronizál?

#237019xcvbxcvb : Jó lett, de nem jövök rá, melyik tok. - Veled fogok dolgoztatni, ha homokszórt tokot szeretnék. ;) Bár inkább mutató-festéssel kellene foglalkoznom, s utána lume újra töltéssel. Mennyivel 1szerűbb lenne az életem, ha Meranomnál megint lenne fehér mutatószett. :O

(#237045) zolnagy válasza 5-ös kezelő (#237044) üzenetére


zolnagy
őstag

Nincs ilyesmi, csak a jó öreg vasbeton falak. Valószínű azok is jól árnyékolnak. A lakás összes ablakában próbáltam, de 10-ből 1-szer jött össze, ha meg kiviszem az erkély szélére, akkor 10-ből 9-szer, ezért kikapcsoltam az éjszakai automata szinkronizációt, hogy ne merítse feleslegesen az akkut. Ugyanez volt az előző Lineageval is, ezért nálam ez a funkció nem sokat ér. Ha annyira érdekelne a napi szintű pontosság, akkor BT-s órát vennék, azzal tényleg pár s a szinkronizálás (pl az Amazfit Neo strandolós órám). De kipróbálom a szabadban, hordva.

[ Szerkesztve ]

(#237046) @mriya@ válasza Nimda (#237034) üzenetére


@mriya@
őstag

A használati utasítás szerint számít. :F

Én nem kísérletezgettem vele, az enyém szinkronizált lerakva is, karon is a lakóhelyemen. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#237047) @mriya@ válasza zolnagy (#237040) üzenetére


@mriya@
őstag

Level = (jel)szint.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#237048) @mriya@ válasza zolnagy (#237045) üzenetére


@mriya@
őstag

Olyanokat szoktak javasolni, hogy nyugati irányba néző ablakba, a 12-essel nyugat felé, vízszintesen helyezzük el az órát (a fekete macska szőrét, és a békaepét most hanyagoljuk). :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#237049) xcvbxcvb válasza futizoli (#237031) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Köszi. Annyi számlapom van már, hogy sose lesz annyi órám amibe mindet beletehetném :) . Viszont a meglévőket meg nem szívesen szedném szét.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#237050) xcvbxcvb válasza @mriya@ (#237032) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

:R Mindenki dicsérete jól esik, de tőled különösen, pláne ilyen szavakkal. Köszi.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.