Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) dmon


dmon
aktív tag

(#9002) Dzsana válasza seiko (#8981) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ki tudnád bővebben fejteni, hogy mi a baj a BREIL órákkal? Nem jó az összeszerelés minősége, pontatlan, stb.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#9003) busman válasza shez (#9000) üzenetére


busman
addikt

"Szerintem a durva árazás a svájci gyártóknál van"Ebben nagyon igazad van.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#9004) norbertb88 válasza shez (#9000) üzenetére


norbertb88
tag

az h egy óra 200vagy 300 m-ig vízálló teljesen mind1!
a 200m vízrezisztenciával bíró órában épúgy lehet vizisportokat üzni mint a 300m-esben!
Komolyabb merüléshez meg komolyabb óra kell (pl 600m hélium szeleppel!!!)
de azt is tudjuk, h a búvárok lent a víz alatt nem egy omegát seamastert fognak bámulni, hanem egy ilyen 8cm átméröjü utcai viseletre nem alkalmas csodakütyüt!
Szoval gyakorlati szempontból tök mind1, h 200 vagy 300.....és innetöl kezdve az ár szempontjából is!!!

(#9005) busman válasza norbertb88 (#9004) üzenetére


busman
addikt

Én egy ilyet használok merüléshez,nem sokkal nagyobb mint egy búváróra...

De általában 2 "órával" merülök..

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#9006) shez válasza norbertb88 (#9004) üzenetére


shez
tag

Szoval gyakorlati szempontból tök mind1, h 200 vagy 300.....és innetöl kezdve az ár szempontjából is!!!

Gyakorlatot tekintve lehet, hogy mindegy a valóság viszont az, hogy az összes gyártó jóval drágábban adja a 300m -re kalibrált óráit. Ezért írtam, hogy az árat tekintve egyáltalán nem mindegy...
Úgyhogy mond meg a gyártóknak hogy szerinted mindegy. :) Sose lehet tudni... :)

(#9007) shez válasza dmon (#9001) üzenetére


shez
tag

Nagyon szép. Ha nyerek a lottón akkor lehet, hogy veszek is egyet. :)

[ Szerkesztve ]

(#9008) dmon válasza shez (#9007) üzenetére


dmon
aktív tag

Miért, szerinted sok 1,5 guriga egy kvarcóráért ? :)
Nem csak a svájciak tudnak durván árazni, a jót és különlegeset mindenhol meg kell fizetni.
Mellesleg ha én nyernék a lottón simán megvenném ezt is, bár talán inkább egy Grand Seiko-t.
Addig maradok a középkategóriás svájciaknál. Bár ez is relatív, ki mit nevez középkategóriának.

(#9009) shez válasza dmon (#9008) üzenetére


shez
tag

Az 1,5 guriga az mennyi Nálad?

(#9010) busman válasza shez (#9009) üzenetére


busman
addikt

Másfél millió... :R

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#9011) beci


beci
őstag

Na,megjött a kicsike.:)
Irány az órás,kivenni 1-2 szemet.:)
Valaki árulja már el,hol van ezen a naptár?Én nem találom....
[link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#9012) shez válasza dmon (#9008) üzenetére


shez
tag

"Miért, szerinted sok 1,5 guriga egy kvarcóráért ?"

Nézzél csak szét ITT.

Ezeket rakják a 1,5 milliós órákba is. A kvarc szerkezeteik 12$ -tól 170$ -ig vásárolhatók meg. Ha te ezt betokozva megveszed másfél millióért akkor tedd meg bátran. De a középkategóriánál sem sokkal jobb az arány. Ez van.

[ Szerkesztve ]

(#9013) bandus válasza shez (#9012) üzenetére


bandus
veterán

hát, én nem tudom elképzelni, hogy 1,5M-ért kvarcórát vegyek. sőőt, azt sem tudom elképzelni, hogy valaki 1,5M-ért ne rolexet vegyen :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9014) beci válasza beci (#9011) üzenetére


beci
őstag

Na,kiderült,hogy sehol....
Elirták az oldalon.
Felajánlották,hogy küldjem vissza és válasszak másikat,vagy kapok kedvezményt.
A kedvezményt választottam,igy 21300ft-omba került az óra....Szerintem igy korrekt ár érte nagyon is.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#9015) shez válasza bandus (#9013) üzenetére


shez
tag

Egyetértek. Szerintem még a Rolex is határeset, persze ha a tok aranyból készül akkor más a helyzet. :)

(#9016) dmon válasza shez (#9012) üzenetére


dmon
aktív tag

Ezt a linket ismertem, tisztában vagyok a szerkezetek árával, a kvarcokéval is, éppen most készülök venni egy G10.791 et amit egy régi órámban akarok kicserélni mivel szegény meghalt, az órához viszont sok szép emlék fűz ezért (bár semmi anyagi értéke nincs már) fel akarom éleszteni.
Egyszerű kvarcórákról nincs is mit beszélni, csak játszósnak veszek ilyet magamnak max 100 ezerig, de az Antana azért hangyányit több mint egy mezei kvarc.

Sztem óriási tévedésben élsz ha azt hiszed hogy egy óra az csak a szerkezet, és semmi nem érheti meg az árát csak azért mert lehet kapni fillérekért elvileg ugyanazzal a szerkezettel egy alulra pozícionált márkától vagy egy névtelen tokozótól (zéró innováció, labelprint céggel történő gyártatás) valami förmedvényt. Ezzel nem állítom hogy nem lehet kapni erősen túlárazott órákat ahol bizony elszaladt a ceruza, és egy jól hangzó névért sokat kérnek, csak azt állítom hogy bizony sok esetben meg van az oka annak hogy egy drága óra miért drága, és kár abban hitben ringatni magadat hogy 100 ért ugyanolyan órát kapsz mint 600 ért, mert ez az esetek többségében nem igaz.

Sokan még azzal sincsenek tisztában hogy pl az ETA a mechanikus werkeket különböző minőségi osztályokban (grade) ben szállítja és ezek között minőségben és árban is nagy lehet különbség. Persze ismerem a klasszikus dumát a haver által beszabályozott standard grade 2824 ről ami tutira hozza a COSC speckót. :)

És végig lehetne menni az óra minden apró részletén, a tok megmunkálásán, anyagán és minőségén, a gagyi OEM fémszíjakon szar zárral, a zafír vastagságán, a számlap és mutatók minőségén, milyen lume anyagot használtak és hol, stb ......

(#9017) norbertb88 válasza dmon (#9016) üzenetére


norbertb88
tag

Ultra big like! Én is osztom a véleményed! És én is abszolút hiszem egy-két kivételtöl eltekintve, hogy ami drágább az jobb!! És nyílván ha egy óra 1milla, akkor azon sokkal több haszon van mint egy 100ezresen! De az árazásnál azt sem szabad elfelejteni, h 2milliós rolexböl sokkal kevesebbet adnak el mint egy 30ezres casioból! De nekik a werket ki kell fejleszteni, stb. Az audi a8-nál is nagyobb a haszonkulcs mint az a4nél, az audinak mégis jobban megéri a4-et gyártani hiszen rengeteget elad belöle és nem azon görcsöl, h megérte e a gyártósort összepakolgatni!!!

(#9018) dmon válasza bandus (#9013) üzenetére


dmon
aktív tag

Én nem Rolexet vennék 1,5 ért ha olyan órát akarnék venni amit hordok is. Bár a zöld üveges Milgauss tetszik meg a kék mutatós platina Day-date is (ezt mondjuk bajosan kapnám meg 1,5 ért :) ) de az én ízlésemnek ezek a 39-40 es órák túl picik. Persze tökéletes darab mindkettő csak nem nekem valóak.

(#9019) shez válasza dmon (#9016) üzenetére


shez
tag

Részben van csak igazad. Tudom hogy különböző minőségekben szállít az ETA, de a COSC minősítés maximum a duplájára növeli a szerkezet árát. (Zárójelben az én gagyi Orient Mako-m is simán hozza a COSC specifikációt már 10 hónapja). Egyáltalán nem hiszem hogy ugyanazt kapom 100 ért mint 600 ért. Pusztán arról van szó, hagy nem akarom és nem is tudom megfizetni a marketing és reklámköltséget. Ez alatt értem például az F1 futamokon és a sportversenyeken kihelyezett reklámok díját, és az F1 versenyzők és a focisták napidíját.

Persze mindemellett elismerem a svájci gyártók hagyományait és iparági elsőbbségét. Kiváló órákat gyártanak. Pusztán az zavar hogy sok gyártó ilyen durván leveszi az embereket, hogy a szélsőséges példánál maradjak: 1,5 milliót kérnek egy 50$ -os műanyag szerkezetes kvarcóráért.

(#9020) bandus válasza shez (#9019) üzenetére


bandus
veterán

ez melyik óra lenne? mert ha csak fikció, akkor eléggé túlzás :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9021) dmon válasza shez (#9019) üzenetére


dmon
aktív tag

1,5 millió egy műanyag szerkezetes egyszerű kvarcóráért valóban nagyon durva (melyikre gondolsz ? ), feltéve hogy az nem tartalmaz kellő mennyiségű nemesfémet illetve drágakövet. Ehhez tényleg hülyének kell lenni, de hát sokan megveszik a Louis Vuitton tatyókat is milliókért, gondolom ezeket az órákat nekik készítik. :)

Abban is van igazság amit a reklámokkal kapcsolatban írsz, de akkor rolexet se vegyen senki mert ők is egy szekér pénzt költenek reklámra. Valahogy mégis eladnak évi közel 1 millió órát, és bizony ezeket már nem csak sznobok veszik hanem nagyon sok közülük, órákhóz valóban értő emberhez kerül.
És ha reklám, akkor a TAG ról már ne is beszéljünk, mondjuk ezt zömmel inkább sznobok veszik. :D

(#9022) shez válasza dmon (#9021) üzenetére


shez
tag

Te írtad ITT
:) Erősen túlzónak tartom én is, de azért van jócskán túlárazás ezt mindannyian tudjuk.

(#9023) dmon válasza shez (#9022) üzenetére


dmon
aktív tag

Te ezt írtad : "hogy a szélsőséges példánál maradjak: 1,5 milliót kérnek egy 50$ -os műanyag szerkezetes kvarcóráért."

Szerinted az Antana egy 50$ os műanyag szerkezetes kvarcóra ?
Legalább azt a kisfilmet megnézted amit belinkeltem ?

Mondjuk odaírtam azt is hogy nálam is előbb játszana egy Grand Seiko, akár egy régebbi NOS állapotú darab még a "high beat" szerkezetes korszakból. A Grand Seiko-k minőségi követelményei keményebbek a svájci COSC speckónál.

[ Szerkesztve ]

(#9024) shez válasza dmon (#9023) üzenetére


shez
tag

Igen végignéztem a filmet és láttam az Ananta óraszerkezetét. Nem kvarc. Te viszont ezt kérdezted: "Miért, szerinted sok 1,5 guriga egy kvarcóráért ?"

(#9025) busman


busman
addikt

Spring drive :[link]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#9026) Empsepo


Empsepo
senior tag

Micsoda izgalmas vita alakult itt ki!
Hajrá, nagy érdeklődéssel olvasom.

:R

Kicsi pihi. Ezt figyuzzátok:

Ma megvettem az egyik kedvenc újságomat ( Prémium óra ékszer magazin ) és abban volt szó erről az óráról.
Egy óra és egy percmutató, illetve egy dátummutató.
Önmagában is gyönyörű szerintem de a lényege az, hogy egy gombnyomásra eltűnik a dátumot mutató kijelző, a perc és a másodpercmutató pedig felugrik az arra kijelölt helyre, 12-es álláshoz.
Ez azért van, ha nem akarod tudni mennyi az idő akkor így gyakorlatilag el tudod tüntetni.
" A megállítható idő. "
Hülyeség de én azért elfogadnék egyet.
Szerintem nagyon szép óra.

:C

Elnézést a képért, ezek a belinkelések nekem nagyon nem mennek.

[ Szerkesztve ]

(#9027) dmon válasza shez (#9024) üzenetére


dmon
aktív tag

Nézd meg mégegyszer hátha feltűnnek a részletek :) , az Antana (bár rendkívül kifinomult) de mégis kvarc óra. :K
A rugó által adott energiát részben delejjé alakítják, a frekvenciát quartz oscillátor adja az idő múlását pedig egy IC kalkulálja belőle, bár az ahogy az egészet (különösen a mutató mozgatását) megoldották az zseniális.

Spring Drive működés videón

leírás

Ugyanakkor egy Spring Drive ot sztem ne említsünk egy lapon egy mezei fröccsöntött műanyag tokos kvarcszerkezettel, még akkor sem ha valahol itt is a kvarc kristály rezgésén is múlik az óra pontossága. És kétlem hogy te egy SpringDrive szerkezetet megkapsz 50$ ért, de ha mégis akkor szólj mert nagy tételben vevő lennék rá. :)

Te 50$ os kvarc szerkezettel ellátott óráról beszéltél 1,5 millióért, én meg nem. Ráadásul azt is odaírtam hogy még az Antana-t is csak akkor venném meg ha tényleg lottó ötös után nem számítana a pénz, de még úgy is inkább egy tisztán mechanikus GrandSeiko.

[ Szerkesztve ]

(#9028) shez válasza dmon (#9027) üzenetére


shez
tag

Igazad van beletekertem a videóba. Viszont ez nem ETA szerkezet.
Ez tényleg manufaktúra jellegű a megmunkálás. Hogy megér-e 1,5 "gurigát" azt nem tudom. Szerintem nekem nem ér ennyit bár tetszik. Ha ezzel valami probléma adódik lehet küldeni Japánba javításra. ;)

(#9029) dmon válasza shez (#9028) üzenetére


dmon
aktív tag

" Hogy megér-e 1,5 "gurigát" azt nem tudom. Szerintem nekem nem ér ennyit"

Jelenleg nekem sem. Még lottó ötös előtt vagyok. :)

(#9030) seiko válasza Dzsana (#9002) üzenetére


seiko
senior tag

a szememben olyasmi, mint a Festina.
Olcsó-egyszerő szerkezeteket tokozó divatmárka.
Ha olcsón jutsz hozzá, akkor segond, vedd meg, és használd egészséggel! ;-)

(#9031) seiko válasza dmon (#9029) üzenetére


seiko
senior tag

Az óraipar jelenkori legnagyobb fejlesztése a SprigDrive.
Bár én biztosan nem vennék ilyet, mikor ugyanennyibe kerül a 116610-es is! :-o
Vagy legyen tisztán mechanikus egy karóra, vagy legyen tisztán elektronikus.
Legalábbis szerintem. ;-)

(#9032) dmon válasza seiko (#9031) üzenetére


dmon
aktív tag

"Vagy legyen tisztán mechanikus egy karóra, vagy legyen tisztán elektronikus."
Ezzel egyet tudok érteni.

Én Sub ot sem vennék, egyszerűen külsőre annyi szinte tökéletes klónja van (nekem is volt egy Steinhart Oean GMT-m, nemrég adtam el) hogy mára már eljutottam oda hogy utálom ezt a formát. Pedig ez is egy remek óra, de nem tehetek róla nekem az első szempont egy óránál mindig az hogy tetszik-e és utána jön a többi lépcső amit meg kell lépnie hogy megvegyem.
A Sub nálam jelenleg az első lépcsőn megbukik, úgyhogy odáig már el sem jut hogy nincs rá pénzem :) .

Ilyen minőségű szíjat és csatot mondjuk nem látsz sűrűn egyik klónon sem :

Na meg ezt sem hallod bennük ketyegni. :)

[ Szerkesztve ]

(#9033) seiko válasza dmon (#9032) üzenetére


seiko
senior tag

Nálam a Sub. van a lépcsősor legfelső fokán, utána nagy üresség, majd őrült tolongás. :-))))

(#9034) dmon válasza seiko (#9033) üzenetére


dmon
aktív tag

"Nálam a Sub. van a lépcsősor legfelső fokán,"

Miért pont a sub ?

(#9035) seiko válasza dmon (#9034) üzenetére


seiko
senior tag

ne haragudj, de hogyan tudnám elmagyarázni, hogy már vagy harminc éve az a kedvencem?!
:DD

(#9036) pilóta


pilóta
nagyúr

[link]

Lehet tudni, hogy melyik márkáról van szó?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9037) seiko válasza Dzsana (#9002) üzenetére


seiko
senior tag

persze, ez csak egy laikus véleménye.
nem vagyok szagember. :B

(#9038) dmon válasza pilóta (#9036) üzenetére


dmon
aktív tag

Durva.

"A bűnügyi felderítők információja az volt, hogy a fiatalok körében most rendkívül népszerű óramárkából több ezer hamisítvány lehet a Kft. üzleteiben. "

Mi lehet ez a fiatalok körében most rendkívül népszerű márka ?
Én a Police ra tippelek. De egy kínai órát meg minek hamisítanak ? :)

Bár az ebay is tele van hamis casio edifice kel, meg g-shock okkal. De a seiko 5 ösöket is hamisítják. Lehet rájöttek a hamisítók hogy az olcsóbb órákat könyebb hamisítani és többet is lehet belőlük eladni.

[ Szerkesztve ]

(#9039) seiko válasza dmon (#9038) üzenetére


seiko
senior tag

ötvenmillió Forint osztva kilencezerrel: nincs egészen hatezer Forint karóránként.
ez nem lehet Police! :Y

(#9040) pilóta válasza seiko (#9039) üzenetére


pilóta
nagyúr

Attól függ, milyen minőségű hamisítvány. Akár egy Rolex hamisítvány is lehet 6000 Ft értékű ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9041) seiko válasza pilóta (#9040) üzenetére


seiko
senior tag

szerintem olyat nem raknak ki a Plázákban.
láttam már hamis Rolexet ékszerboltban, de nem olcsón!!!!

de van egy tippem: Ed Hardy. :Y
cáfoljatok meg!
ezt a márkát láttam lépten-nyomon, és a vaterán vettem is egyet 3ezerért egy barátom fiának..
a kamaszok kedvelt márkája, és irtózatosan könnyen hamisítható.

(#9042) Hasaggymeg válasza Empsepo (#9026) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Mint a Tissot T touch,azt is átállítod pl.iránytűre máris nem látod hány óra van. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9043) seiko


seiko
senior tag

A "márka" neve Too Late, a hamisé To Wait. Olcsó digitális gumiórák kis üvegbe csomagolva - levédett olasz dizájn.

szóval megint tévedtem! :K

(#9044) Hasaggymeg válasza seiko (#9043) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A hamisé nem véletlenül Too fake? :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9045) pilóta válasza seiko (#9043) üzenetére


pilóta
nagyúr

És ezt miért hamisítják? Se neve, se minősége, se semmi. :F
Ez kb. olyan, mintha valaki "International" márkájú mjúzikcentert akarna hamisítani. Annál már hová van lejjebb? :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9046) seiko válasza pilóta (#9045) üzenetére


seiko
senior tag

a Swatch is így kezdte! :K

http://shop.too2late.com/eu/

amíg van lósz@r, addig lesznek verebek is. :Y

[ Szerkesztve ]

(#9047) runner 125 válasza beci (#9011) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egész jó ár/érték arányúak ezek a Casio-k, mutatós darab ez is. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9048) seiko válasza seiko (#9046) üzenetére


seiko
senior tag

érdekes amúgy, hogy mondjuk kilenc ezer digitális vackot foglaltak le (600 Ft per darab, beszerzési ár), és a legdrágább analóg vacak árával szorozták fel (cirka 5500 Ft per darab, kiskereskedelmi ár).
Ha az első összeget nézzük, azzal nem is lenne érdemes foglalkoznia a hatóságnak, de így már más a helyzet.
Közben az igazi nagy márkák hamisítása rendületlenül folyik tovább. :-(

(#9049) dmon válasza seiko (#9048) üzenetére


dmon
aktív tag

Soha nem a beszerzési árral számolnak ha megcsípnek hamis cuccal. Ha valakinek van három hamis Rolexe amit darabonként 20 ezer forintért vásárolt, és véletlenül megcsípik vele akkor az igazi rolexek árával fognak számolni amikor megállapítják az okozott kár mértékét.
Csak mennének már fel a vaterára is nézelődni, vagy egy keresést megérne az Expresszen is szerintem. :)

Lenne mit tenni ezen a téren is itthon, olaszoknál pl ha hamis órát veszel (nem csak ha árulsz, elég ha veszel vagy akár elfogadsz ajándékba) simán megbüntetnek 10 ezer euróra.

(#9050) dmon válasza pilóta (#9045) üzenetére


dmon
aktív tag

Azért hamisítják mert rengeteget lehet belőle eladni mivel olcsó. Ha elad belőle 50 ezer darabot és a hamisítással spórol 1000 forintot darabonként akkor az 50 millió haszon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.