Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25801) Hankuk Taja válasza Misi1979 (#25800) üzenetére


Hankuk Taja
csendes tag

Ha pár évet jósolsz neki az nem is rossz, én megelőlegeztem neki, hogy egy éven belül le esik a mutatója és össze vissza fog járni. Minden esetre a kötelező szerviz árából, majd vehet két újat. :)

Koons százados: "Öt hosszú éven át hordta ezt az órát a seggében. Aztán, amikor haldoklott vérhasban, nekem adta. És én járkáltam ezzel a fémkrumplival a seggemben két évig." Ponyvaregény

(#25802) seiko válasza Stalker-2572 (#25794) üzenetére


seiko
senior tag

Konkrét típus:

(#25803) WiZARD válasza Stalker-2572 (#25792) üzenetére


WiZARD
addikt

legalább azt mondd meg mennyi pénzért...

300$ körül Seiko SKZ329

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25804) Szizol válasza seiko (#25802) üzenetére


Szizol
tag

Szeretem ezt a szériát :K

(#25805) Szizol válasza Stalker-2572 (#25792) üzenetére


Szizol
tag

Jó lenne ha legalább azt megmondanád, hogy kvarc vagy automata. Itt egy kvarc: Orient STI Limited

vagy egy automata:
Orient Ray Raven

(#25806) Willie válasza Zozzer888 (#25798) üzenetére


Willie
őstag

Igen, nekem is nagyon tetszik. :)

Megnéztem a jookomak által linkelt oldalakat, az általa javasolt márkákat, de nem igazán találtam annyira tetsző órát mint az a Festina. :( Nagyon csalódnék a Festina márkában, hogyha azt választanám? Mi a probléma a Festina órákkal?

(#25807) TimeCenter válasza Stalker-2572 (#25794) üzenetére


TimeCenter
tag

Ez titán tokos, de fekete ionizált bevonattal:

AS4035

Ez pedig acéltokos:
AW0015

Mindkettő Eco-Drive szerkezetes, a fényenergia működteti.

(#25808) Stalker-2572 válasza TimeCenter (#25807) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Köszi mindenkinek az eddigi hsz-kat, akkor leírom még pontosabban: kvarc, fém csat, ha lehet titán és fekete.

Most is titán órám van, nagy előnye, hogy könnyű és kicsi a fajhője (nem hideg a kéznek). Csak sajnos nem fekete az egész, csak a számlap :DDD

Árban 100-250k, drágábbat nem mernék, mert kezemmel együtt vágnák le :Y
:R

All Black...

(#25809) TimeCenter válasza Stalker-2572 (#25808) üzenetére


TimeCenter
tag

Esetleg használd a részletes keresőt.

A tok anyagához írd, hogy nemesacél; a tok szinéhez, hogy fekete; a szíj anyagához, hogy nemesacél.

És máris kapsz 50 órát.

Benne ezt a Casio Edifice modellt is. Ami már TOUGH MOVEMENT szerkezetes. Ezt ha erős külső mágneses tér el is állítja, magától visszaállítja a mutatókat az alaphelyzetükre, majd a pontos időre.

EQW-A1110

[ Szerkesztve ]

(#25810) young78


young78
tag

Tegnap láttam a Bering kollekciót, nem vagyok divatóra párti, de ez megfogott picit.

(#25811) Empsepo válasza Stalker-2572 (#25808) üzenetére


Empsepo
senior tag

Egy kvarcot nem biztos.

:DDD

( Te tényleg ennyiért akarsz kvarcórát venni? )

(#25812) Empsepo válasza young78 (#25810) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ezek igencsak hajaznak a Skagen órákra.

(#25813) Stalker-2572 válasza Empsepo (#25811) üzenetére


Stalker-2572
addikt

nem kvarc :W sry :DDD :DD

All Black...

(#25814) Stalker-2572 válasza TimeCenter (#25809) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Szép óra, a high-medium-low yes/no skálta mire való? :DDD

All Black...

(#25815) TimeCenter válasza Stalker-2572 (#25814) üzenetére


TimeCenter
tag

Ez a CASIO TOUGH SOLAR szerkezetes. Az akkumulátor töltöttségi szintjét mutatja a H, M, L jelzés. A YES/NO jelzés pedig, hogy aznap vett e jelet hajnalban.

[ Szerkesztve ]

(#25816) Empsepo válasza Stalker-2572 (#25813) üzenetére


Empsepo
senior tag

További jó keresgélést!

:)

(#25817) Mosanke


Mosanke
senior tag

Fél órája hozta a futár a Timex-et. Számlával, garancia jeggyel, a Kezelési könyvvel és egy fekete díszdobozban, benne egy íves/talpas dísztartón volt az óra. Gyorsan lefotóztam de elég sz@rok lettek a képek mert a szomszéd barátom mobiljával készültek. Az volt kéznél. Nagyon hallkan ketyeg, alig hallani. Úgy küldték el az órát, hogy be is van állítva a dátum, a pontos idő és a napszak jelzés is. A járástartlék-kijelzője félen áll. Tegnap délelőtt adták át a futárnak, (ezt írták E-mailben) így azt gondolom akkor állíthatták be az órát is. Most jelenleg 4 másodperccel jár előbbre mint az atomic clock. :DDD
De gondolom ez majd nem így lesz már holnapra. Szomszédomnak egy két éves Certina DS-e van, de az hallhatóan hangosabban ketyeg amikor egymáshoz hasonlítottuk a két óra hangját. Mivel ez az enyém csak egy "gagyi" kínai, így 2 év múlva már meg sem fogom tudni majd hallgatni mert addigra szétesik. :DDD

Kép1--Kép2.

(#25818) young78 válasza Empsepo (#25812) üzenetére


young78
tag

Nem teljesen véletlen a hasonlóság, viszont mind zafíros.

(#25819) Misi1979 válasza Mosanke (#25817) üzenetére


Misi1979
őstag

Jó kis mobilja van a szomszéd barátodnak, canon powershot a430..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#25820) pohár válasza Misi1979 (#25819) üzenetére


pohár
félisten

:DDD :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#25821) Zozzer888 válasza Misi1979 (#25819) üzenetére


Zozzer888
addikt

de készítés idejének meg 2012 11 13 - 15:28at ír...érdekes!

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#25822) Ribi válasza Misi1979 (#25819) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hát azzal ilyen képet csinálni művészet :D

(#25823) venge válasza Ribi (#25822) üzenetére


venge
tag

Meditálgatok.
Casio, vagy Citizen?
Átolvastam a tulajdonságokat, közel ugyanaz tudású a két óra, de mégis...
Nem nagyon tudok dönteni! :B

(#25824) Mosanke válasza Misi1979 (#25819) üzenetére


Mosanke
senior tag

Jogos a két pont. Annyira siettem a beírással, hogy észre sem vettem az elírást. Bocsika.

Kicsit próbálgattam az órát és rögtön kérdeznék is mert eddig még nem volt mechanikus órám. Közbe eddigre már a teljes rugóerőt mutatja a járástartalék kijelzője. Az jó, vagy így kell lennie minden ilyen óránál, hogy ha az órát állítom (perc/óra mutatók) és kihúzom a koronát akkor megáll a másodpec mutató? Addig áll amíg vissza nem nyomom eggyel beljebb. (a második állásában állítja a mutatókat)
Valamint az, hogy teljesen betolt korona mellett egyik irányba tekerve fel lehet húzni az órát, hallani egy hak percegést amikor tekertem és szépen ment felfelé a járástartalék jelző. Nem így húztam fel csak kipróbáltam. A kezem mozgása húzta fel mostanra teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#25825) Ribi válasza venge (#25823) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mittudom én :D
Nekem a Casio jobban tetszik, viszont nem zafír üveges.

(#25826) Empsepo válasza venge (#25823) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ha a kettő közül kéne, én bizti a Citizent választanám!

:K

(#25827) TimeCenter válasza venge (#25823) üzenetére


TimeCenter
tag

A CITIZEN zafírüveges, mindenféleképpen jobb vétel. Viszont csak Európában pontosít ez a modell, míg a CASIO Észak-Amerikában és a Távol-Keleten is. Ha sokat utazol ebbe az irányokba jobb a CASIO, egyébként a CITIZEN.

(#25828) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Egyik kedvenc órámra találtam egy jó kis leárazást.

Kb. 82-85 ezr ft.

ITT

Úgy nézem ez San Marino.
Hamisítják-e?
Kell-e vámot fizetni ha innen jön?
Szállítási költséget én nem találtam, de nyelvekben nem vagyok valami jó.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#25829) Szizol válasza Mosanke (#25824) üzenetére


Szizol
tag

Nem csak a mechanikusoknál, de bármilyen analóg óránál megáll az óra ha éppen állítod :) Sok automatánál van az, hogy kézzel is fel lehet húzni őket, ez főleg akkor kell, ha mondjuk nem hordod minden nap. Az órának az a jó, ha mindig jár, ezért javasolják, hogy ne hagyd állni, hanem vagy meg kell rázni minden nap, vagy óraforgatón tartani, de ha van kézi felhúzásra is lehetőség, akkor talán az a legpraktikusabb.

(#25830) pilóta válasza Szizol (#25829) üzenetére


pilóta
nagyúr

A kézi felhúzás esetleg a vízállóság megőrzése miatt nem feltétlen javallott, mert az nem tesz jót a tömítésnek. Ha nem fontos a vízállóság, akkor persze nincs jelentősége...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#25831) Szizol válasza pilóta (#25830) üzenetére


Szizol
tag

Ha koronazáras, akkor szerintem nem vészes, max a csavarmenet használódik el, de nem hinném h az gyorsan menne. Ha meg nem koronazáras akkor amúgy se túl komoly a vízállósága ;)

(#25832) pilóta válasza Szizol (#25831) üzenetére


pilóta
nagyúr

A legtöbb <=10 bar-os óra nem koronazáras.
A koronazár csere meg nem olcsó.
Na mindegy, én nem huzkodnék feleslegesen egy automatát az biztos...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#25833) venge


venge
tag

TimeCenter, Empsepo, Ribi: Köszönöm válaszotokat, egy kicsit megnyugtattatok!
Ahogy korábban már írtam, beleszerettem ebbe a Citizenbe, biztosan megbántam volna, ha nem ezt veszem!
Azért, szemezgettem ezzel a Casioval is! :B

(#25834) WiZARD válasza Mosanke (#25824) üzenetére


WiZARD
addikt

az normális, hogy megáll, ha kihúzod a koronát állításhoz.
bár az olcsóbb seikok és orientek nem állnak meg.

a seikomnak tegnap este nekiestem, már csak fele annyit siet mint eddig, kíváncsi vagyok meddig sikerül pontosítani

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25835) Wg5113 válasza WiZARD (#25834) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Ha már csak 3-4 mp eltérést tapasztalsz (legalább 2 napig ),akkor szinte csak hozzá kell érni szinte nem is látszik,hogy mozdul ,nagyon érzékeny ilyen kis eltérésnél. Szinte 0-1mp. pontosság elérhető türelemmel.Sok sikert! :DD

(#25836) seiko válasza Wg5113 (#25835) üzenetére


seiko
senior tag

Szvsz. 3-4 másodperces eltérés esetén már nem szabad piszkálni, mert a legtöbb esetben a Seiko5 szerkezetek nem a legstabilabbak, és ennyi ingadozás bele is fér náluk (hőmérséklet-pozíció).
Ha van egy nagyon stabil szerkezet (például egy Rolex), akkor még annál is rá szoktak hagyni néhány másodperc sietést, mivel a kenőanyagok öregedésekor az óra úgyis elkezd késni, mintegy jelezve a szerviz szükségességét. :K
Akinek pedig valóban pontos óra kell, az vegyen HQ kvarcot! :C

(#25837) Dzsana


Dzsana
senior tag

Hát elkészült ennek a szépségnek is a szervize, parádés lett!




http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#25838) D-LAN|FuRioN válasza Dzsana (#25837) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Gyönyörű! :R

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#25839) Gudy válasza Empsepo (#25753) üzenetére


Gudy
tag

Húú, az M-Force Orient nagyon fincsi. Van tapasztalata valakinek M-Force-val?
Megér ennyit?

(#25840) Gudy válasza Dzsana (#25837) üzenetére


Gudy
tag

Nagyon szép ez a Camping! Az a kár, hogy vintage vonalon kevés a 40-42-es méretű.
Eddig nekem is 38-asaim voltak, de most egy 44-es Orient van a kezemen és nagyon megszoktam.

(#25841) nostromo73 válasza Dzsana (#25837) üzenetére


nostromo73
tag

:R

(#25842) Dzsana válasza Gudy (#25840) üzenetére


Dzsana
senior tag

A legnagyobb vintage órám nekem is 39 mm-es, ennél nagyobbat még nem sikerült találni. De még egy ilyet se! De mint tudjuk, nem a méret a lényeg! :D :D :D

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#25843) gg72 válasza seiko (#25836) üzenetére


gg72
veterán

Akinek pedig valóban pontos óra kell, az vegyen HQ kvarcot!
Peldaul (martka, tipus)?

(#25844) seiko válasza gg72 (#25843) üzenetére


seiko
senior tag

Citizen, Certina, Longines, Seiko, Breitling, és minden kvarc-kronométer! :-O

(#25845) gg72 válasza seiko (#25844) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz! :K
A Boccia orakban tudtommal Citizen/Miyota szerkezet van (ill. Regent orakban is), azt tudom ezekröl, hogy olcsok es gyakorlatilag javithatatlanok, de azert pontosak? Van egy kb. 15 eves Citizen sportos WR100 eco drive/titan/zafir üveges oram, amiben most cserelnek (elöször) akksit, de kineztem magamnak egy Boccia orat, ami jo lenne a Citizen melle elegans oranak: [link]
Mert ez 16ezerert titan tokkal, zafir üveggel elegge verhetetlennek tünik arban, külföldön pl. 25ezer körül latom.

(#25846) duc válasza gg72 (#25845) üzenetére


duc
aktív tag

Leírásban van dátumablak, a képen annyira nem látom
...majd megnyitom és lám :)

[ Szerkesztve ]

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#25847) gg72 válasza duc (#25846) üzenetére


gg72
veterán

Van azon, csak pirinyo:
[link]
[link]

(#25848) TimeCenter válasza gg72 (#25845) üzenetére


TimeCenter
tag

A Miyota cég óraszerkezetei könnyen szerelhetők és javíthatók. Alapból pontosak. Hogy mi van az adott órában azt a tokozó tudja.

Itt letöltheted a MIYOTA aktuális szerkezetkatalógusát

(#25849) seiko válasza gg72 (#25845) üzenetére


seiko
senior tag

A normál kvarcórák gyári tűrése olyan havi 15" körül van.
A precíziósaké kb. évi szinten ennyi.
Viszont az áruk is tízszeres.

(#25850) gg72 válasza seiko (#25849) üzenetére


gg72
veterán

Es az Orient kvarc-szerkezeteit hova sorolnad?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.