Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#267001) CactuS válasza dzsi23 (#267000) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igen, csak nekem annyira megtetszett anno az a stílus amit a Zeppelin ad. Vostok sem rossz, csak sokkal - lehet rossz szó - hivalkodóbb, mint mondjuk egy Zeppelin Atlantic/Transatlantic/Hindenburg vagy New Captain's line. Sportosabb órának egyébként beleférne, persze.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#267002) driv4r válasza arn (#266996) üzenetére


driv4r
tag

Erre a darabra azért sokan rákívánnának, ha még egyszer eladható lenne ennyiért, de akár csak a tizedéért.

(#267003) Veron válasza driv4r (#266985) üzenetére


Veron
őstag

Lehet esetleg, hogy nem fémdarabkák láthatók, hanem a lume anyaga türemkedett ki.
Megkérdeztem a gyártót mi a véleményük, azt mondták, ha visszaküldöm 60 EUR-ért szó nélkül eldolgozzák szépen.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#267004) driv4r válasza Veron (#267003) üzenetére


driv4r
tag

Örülök, hogy megoldható a probléma, de sajnálom is, hogy emiatt plusz kiadásaid lesznek, sok sikert!

(#267005) Tsebacsi válasza CactuS (#267001) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Esetleg aftermarket szíjal?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#267006) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Basszus, egy ideje ez be van csípődve, még a Ruf Captain idejéből, és hát ez.. Ez még megvehető basszus...
És akkor kész lenne a kollekció, van Japán, Amcsi, Swissméd, kész...
De az ára!!!!! :Y :O
COVER Automatic Valjoux Chronograph Sapphire Crystal CoA5.05
[link]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#267007) CactuS válasza Tsebacsi (#267005) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát, hogy őszinte legyek annyira nem tudtam megnézni az órát, miután magához tért, hogy nem ér össze a szíj, nem nagyon engedte el az órát, így nem volt egy pillanatom, hogy megnézzem mennyire nevetségesen kicsi vagy sem. Amúgy is karácsony előtti éhezők viadala volt. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#267008) fagyalllo válasza Tsebacsi (#267006) üzenetére


fagyalllo
őstag

Meg a neve!!! :Y :D

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#267009) Tsebacsi válasza fagyalllo (#267008) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát sajnos már csak nekik van azt hiszem. A Rufos eltűnt és nem is találtam olyat, még a Swiss military volt talán se az is eléggé ritka.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#267010) Veron válasza driv4r (#267004) üzenetére


Veron
őstag

Köszi. Még nem tudom, hogy az óra árának 10%-át (szállítással együtt) rá kell-e költenem a mutatókra.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#267011) vinczetibor


vinczetibor
aktív tag

Vélemény erről az Omegáról?
Omega Railmaster 220.10.40.20.03.001 METAS kronométer. Nem kedvelt típus, ezért kb. 1.100.000 forint körül beszerezhető lenne Japánból (Angliában). Farmerhez jól menne...

[ Szerkesztve ]

(#267012) bigmasterg válasza vinczetibor (#267011) üzenetére


bigmasterg
addikt

+ vám + áfa.

Szerk.:
De ahogy nézem így is valamivel EU árak alatt van a vége.

Szerk2.: ja hogy te Angliában élsz? Oda valszeg' kevesebbe kerül a végén, mint Magyarországra szállítva.

Látom közben te is szerkesztetted a kommented.

Amúgy szerintem jó ár. Ennél olcsóbban nemigen találsz metas-os órát.

[ Szerkesztve ]

(#267013) vinczetibor válasza bigmasterg (#267012) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Kb. 1.200.000 lenne ÁFÁ-val (VAT), de az ár alkuképes...

(#267014) pulutodurumo válasza vinczetibor (#267011) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Pont mint a Milgauss. Az sem a kedvenc Rolex.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#267015) mAtThEw0319


mAtThEw0319
aktív tag

#266951 fagyalllo & #266955 dzsi23 Köszönöm a segítséget! :)

Lenne még egy (talán eléggé buta) kérdésem, hogy Pest megyén belül maradva van olyan órás szerviz ahol ennek a konkrét típusnak (Festina F6821) kitudják cserélni a mutatóit (óra, perc és a másodperc) és indexeit superluminova-sra vagy trícium csövesre?
Tudom, miért nem olyat vettem (nem vettem, kaptam :) ) .. eszmei értéke van számomra, ezért szeretném ezt megcsináltatni olyanra. Az már csak hab lenne a tortán ha fel is tudják polírozni meg a szükséges karbantartásokat megcsinálják rajta (pl. tömítés csere ha szükséges a vízállóság miatt)

Segítségetek előre is köszönöm! :R

(#267016) @mriya@ válasza mAtThEw0319 (#267015) üzenetére


@mriya@
őstag

szvsz. nem csak pest megyében, de az országban sincs ilyen szerviz. :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#267017) mAtThEw0319 válasza @mriya@ (#267016) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Nem pont szerviz, lehet rosszul fogalmaztam, hanem aki órák egyedivé tételével foglalkozik és egy ilyen dolog megoldható, akár lapcserével.

[ Szerkesztve ]

(#267018) arn válasza driv4r (#267002) üzenetére


arn
félisten

Ezen azt se latom mennyi az ido :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#267019) driv4r válasza arn (#267018) üzenetére


driv4r
tag

Akkor pokoli mázli, hogy végül nem hozzád került.

(#267020) dzsi23 válasza mAtThEw0319 (#267015) üzenetére


dzsi23
addikt

Tömítéscsere oké, polírozás is megoldható, ha nagyon karcos (1 hónapig sem hordtad, nem?), de a lume csere, pláne tríciumcsőre szerintem overkill lenne, ha egyáltalán vállalná valaki... nem mondom, hogy lehetetlen, de nem áll tőle messze. Ennyire fontos a világítás? :)

(#267021) mAtThEw0319 válasza dzsi23 (#267020) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Az volna..! :) Superluminova is bőven elég lenne, nem muszáj a tríciumcső, csak kérdés ki vállal ilyet és mennyiért? A mutatókat akár cserélni is lehetne..
Nem vagyok egyáltalán jártas ebben a témában, de azt hittem itt is mint az autóknál vannak ilyen egyedi igényekre szakosodott emberek. :))

Amúgy nézem az órákat neten és basszus ilyen (számomra) fontos infók sokszor ki sincsenek írva, hogy az indexek és a mutatók superluminova-s vagy tríciumcsöves.. igaz utóbbi látszódna a képen, mert az kiemelkedik ha jól vettem észre.
Gyártó oldalára is felmegyek és nincs kiírva...
Citizen AT8260-18A-ról van szó jelen esetben... tetszik meg minden, de nem tudom, hogy van e superluminova világítás..

[ Szerkesztve ]

(#267022) Churpik


Churpik
junior tag

Megint van Casio A100 akcióban, 14 ezerért.

A100WEF-1AEF

(#267023) nrg.960


nrg.960
tag

Halihó!

Seiko SPB143 órámra keresnék az alábbi képen lévő kék, valamivel vastagabb bőrt. Leginkább teljes szélességébe ez a vastagság kellene, nem tömött szíj.
Tudnátok esetleg markában segíteni?
Rios és Hirsch közt nem láttam kék színben.


Előre is köszi, és Kellemes Ünnepeket Mindenkinek! :R

Nem vagyok a szavak embere..

(#267024) dzsi23 válasza mAtThEw0319 (#267021) üzenetére


dzsi23
addikt

A superluminova egy márkanév, sok termékük van, és az óragyártók (a microbrand-eket leszámítva) általában nem szeretik feltüntetni, hogy melyiket használják (ha egyáltalán superlimunovát használnak), azt meg végképp nem fogják feltüntetni, hogy mennyit használnak belőle, pedig az is marhára fontos a világítás tartóssága szempontjából. A legtöbb vásárló úgyis maximum annyit néz meg, hogy kéken vagy zölden világít, és ha csak a mutatók kapnak világítást (lásd a kérdéses Citizen esetén), akkor igazából teljesen mindegy még a színe is.

(#267025) fagyalllo válasza nrg.960 (#267023) üzenetére


fagyalllo
őstag

Csináltass egyedi szíjat, sokkal jobb lesz.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#267026) jeni


jeni
félisten

Üdv
Ennek a Seiko 5 automata óránál mi a pontosság?
Kb a 2000-s években lett véve. Seiko automata esetén ez a legalja?
A hét elejétől kezdtem el hordani (mostoha fateromé volt) de már 2 percet siet azóta.
Gondolom az óra sietsége csak több lesz mindig.
A megállástól tartottam inkább, nem pedig a pontatlanságától.
u.i.:
A nap megnevezését az alaphelyzettben levő cs.állító teljes benyomásával szabad vagy lehet állítani?
Elég macera teljes kihúzott állapotban többször körbe tekergetni az adott napra

[ Szerkesztve ]

(#267027) @mriya@ válasza jeni (#267026) üzenetére


@mriya@
őstag

5-6 évente illik tisztíttatni, ezt így nem szabad hordani.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#267028) petipetya válasza jeni (#267026) üzenetére


petipetya
nagyúr

Koronát első állásba kihúzva állítod a napot és a dátumot, a második állásban pedig a mutatókkal az időt.

"nincs rá lezsóidő"

(#267029) roseben válasza jeni (#267026) üzenetére


roseben
kezdő

Nem olyan sok a két perc. Lehet demagnetizálni, tísztítani, és szabályoztatni.

(#267030) jeni válasza @mriya@ (#267027) üzenetére


jeni
félisten

évekig a polcon pihent az anyámnál :U
petipetya
ennél az óránál a korona 1 kihúzásánál lefelé tekerve a dátum megy,a nap sehogy sem,a 2.- korona kihúzásánál meg a óra -perc,ill. sokszor körbe tekerésnél megy nap is éjfél körül.
a teljesen helyére tolt korona esetén egy pici erővel még beljebb tolva 1x akkor a napot engedi kiválasztani, ez így jó vagy nem szabad?
akkor a Baljcsi Zsil. levő Seiko-ban átnézettem-bár az üvege kicsit karcos- ezzen kristály üveg van?

[ Szerkesztve ]

(#267031) mAtThEw0319 válasza dzsi23 (#267024) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

A tartósságot úgy érted, hogy hány évig fog működni a világítás vagy egy adott napon egy sötét helyiségben mennyi ideig tart a világítás funkciója?

Tudnátok olyan automata órákat (min 40mm tok) ajánlani amin van dátum kijelzés, (esetleg nap név is meg hónap, de ez nem olyan fontos) és az indexei úgy vannak lekezelve az indexek és a mutatók, hogy sötétben "végtelen" ideig képes világítani és a fürdést is kibírja (min. 10ATM) ??
Mido Multifort és Commander Gradient órák tetszenek, csak a pénztárcámnak nem :)) csak azért írom, hogy stílusban eltudjátok képzelni, hogy milyen órák tetszenek.
Citizen AT8260-18A is nagyon tetszik (bár ez pont nem automata) de így, hogy az indexek nincsenek lekezelve (ezt először észre sem vettem :B ) így mégsem kellene, pedig kinézetre nagyon tetszik!

[ Szerkesztve ]

(#267032) 5-ös kezelő válasza jeni (#267030) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Hat órára állítsd a kismutatót, mielőtt a dátumváltást csinálod. Korona kihúzva egy kattanásig : Egyik irányban napot, másikban dátumot állíthatsz. Visszatolod, körbe tekered megnézni, mikor vált. Ha tudod, h órád szerint mikor van éjjel és dél, akkor bátrabban is állíthatod (21-04 óráig tilos dátumot babrálni, mert tönkremegy egy alkatrész).

(#267033) fagyalllo válasza jeni (#267030) üzenetére


fagyalllo
őstag

1996-ban jelent meg a 7S26 szerkezet, amivel attól kezdve készültek az ilyen kis Seiko 5 modellek, de 1998-ig még gyártották az elődjét, a 7009-et, a tiédben még az van, a hátlapra és a számlapra is rá van írva. Teljesen normális, hogy a korona benyomásával lehet állítani a napokat, ezek a szerkezetek még így működtek. Hardlex üvege van, olcsón cserélhető és nagyon sokat dob a megjelenésén.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#267034) jeni válasza 5-ös kezelő (#267032) üzenetére


jeni
félisten

a leírásod szerint csináltam és az 1 korona kihúzásnál továbbra sem megy a nap elnevezése.

azok a módszerrel mennek amit én észleltem állításoknál.
mindenesetre beviszem átnézésre majd.
igen, hátlapon 7009-3170/A2/
köszi

[ Szerkesztve ]

(#267035) dzsi23 válasza mAtThEw0319 (#267031) üzenetére


dzsi23
addikt

"vagy egy adott napon egy sötét helyiségben mennyi ideig tart a világítás"

Erre gondoltam, és egyik sem tart a végtelenségig, de full sötétben a legjobbak még leolvahatók reggel is, ha este rendesen jóllaktak fénnyel. Ebben jelenleg a "full lume" számlapos Wise Hitman a bajnok. Vagy választhatsz tríciumost, azok folymatosan úgyanúgy világítanak (most a felezési időbe nem mennék bele, de 5-10 évig nem aggódnék miatta). Nem világít fáklyaként, mint egy frissen feltöltött hagyományos lume festés, de bármikor leolvasható... cserébe szegényes a választék.

(#267036) mAtThEw0319 válasza dzsi23 (#267035) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Értem. Nekem nem fontos, hogy fáklyaként világítson, csak, hogy kényelmesen leolvasható legyen sötétben bármikor. :) Kikeresném Én is Magamnak a neten a megfelelőt, Számomra kívánós órát, de nem tudom, hogy melyik van rendesen lekezelve.. nincs ilyen weboldal ahol megtudhatom, hogy mennyire világít sötétben, vagy mennyi ideig képes világítani? Túl nagy lenne az igényem? :F
Ez a Wise pont nem tetszik, olyan vastag (vastagnak tűnik) a lünetta, hogy számomra (elnézést Mindenkitől akinek tetszik) csúnya. :( A világítása az viszont gyönyörű! :K

(#267037) Tsebacsi válasza mAtThEw0319 (#267036) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ennél vastag a lünetta? :Y Ez még búvár mércével egész vékonyka. :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#267038) mAtThEw0319 válasza Tsebacsi (#267037) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Megint sikerült rosszul fogalmaznom. Nem tetszik, hogy a lünettán vannak a másodpercek és hogy lapos.
Számomra pl ez sokkal letisztultabb, szebb: Wise Adamascus

[ Szerkesztve ]

(#267039) Tsebacsi válasza mAtThEw0319 (#267038) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Áhá szóval csak nem diver stílust keresel, ez is fontos! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#267040) mqm


mqm
senior tag

Közvélemény kutatás!
Ki milyen órát fog hordani karácsonykor? Kép kötelező!! :DD

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#267041) @mriya@ válasza mqm (#267040) üzenetére


@mriya@
őstag

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#267042) Churpik


Churpik
junior tag

(#267043) Memmaao válasza mqm (#267040) üzenetére


Memmaao
addikt

Én most erre rá vagyok pistulva.

My name is Bond, James... Dean.

(#267044) dzsi23 válasza mAtThEw0319 (#267036) üzenetére


dzsi23
addikt

"nincs ilyen weboldal ahol megtudhatom, hogy mennyire világít sötétben, vagy mennyi ideig képes világítani?"

Hogyne lenne: youtube.com, én is onnan ismerem a Wise-t. :)

(#267045) petipetya válasza mqm (#267040) üzenetére


petipetya
nagyúr

"nincs rá lezsóidő"

(#267046) mert_csokis válasza mqm (#267040) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Semmilyet. Nem hordok órát itthon. Zavarna. :B

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#267047) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#267048) SOAD19 válasza mert_csokis (#267046) üzenetére


SOAD19
addikt

És vendégségben, tágabb családi összeröffenés alkalmával?
Én talán, ezt veszem majd fel:

#267045 petipetya
Kicsit többet is megmutathattál volna belőle. :P

[ Szerkesztve ]

(#267049) jeni válasza SOAD19 (#267048) üzenetére


jeni
félisten

órádat nézve itt mitől ilyen olcsó?
kamu oldal vagy valami zug weblap?

(#267050) ::Trunks:: válasza SOAD19 (#266944) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Ez a Sinn logó ,hogy mennyire kínai olcsó, gagyi hatást kelt bennem. Elképesztő.

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.