Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) pohár


pohár
félisten

a debreceni Fórumban lévő BL óraszalonban 20% kedvezményt kapsz a Glamour kuponokkal, gondoltam szólok, ha valaki környékbeli, és most esedékes az óravásárlás neki :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#10002) seiko válasza Mariner (#9999) üzenetére


seiko
senior tag

az alsó árkategóriában nem jellemző a doboz a Seiko-nál.
amúgy a legtöbb doboz silány minőségű, én nem is nagyon szoktam megtartani őket.
a fiókban egy Certina és egy Atlantic maradt csak meg.
a többi a kukában landolt, vagy nem is volt. :K

(#10003) seiko válasza Mariner (#9997) üzenetére


seiko
senior tag

azt nem írja, hogy dobozolt.
csak hogy gyári csomagolású.
a fóliázás is egyfajta csomagolás. :C

(#10004) Empsepo válasza busman (#9994) üzenetére


Empsepo
senior tag

Az, hogy nincs doboz esetleg még belefér de nincsenek papírok?
Azt hogy?
Garancia van rá nem?
Semmiféle leírás nincs hozzá?

:F

Mondjuk a Seiko hivatalos oldalán részletezve vannak az órák.

Meg okés, hogy " nem drága " de mégsem ötezerért vettél órát az aluljáróban...
Szerintem valami egyszerű de ízléses dobozba illene beletenni egy több tízezres órát.

:((

[ Szerkesztve ]

(#10005) Empsepo


Empsepo
senior tag

Amúgy pedig gratula a Steinharthoz meg a Seikohoz.
Gyönyörű darabok, viseljétek őket egészséggel!

:)

(#10006) CrAzY88


CrAzY88
aktív tag

Igen-igen, szépek, jó viselést van mi a izé... :D Mindkettő elgondolkodtató lenne számomra 1 éven belül... Igaz, a Steinhart jobban vonz svájci mivoltából eredően... na meg a zafír :D

[ Szerkesztve ]

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#10007) Mariner válasza CrAzY88 (#10006) üzenetére


Mariner
tag

A drága svájci frank az órák árára is hatással lesz sajnos:( Inkább Japán órát kell most venni,a minősége is jó nameg újjá is kell építeniük az országot valamiből...

MZ/X jelentkezz!

(#10008) seiko válasza Empsepo (#10004) üzenetére


seiko
senior tag

Meg lehet vásárolni az ugyanilyen órát a hivatalos Seiko forgalmazótól is, lehet hogy ott adnak hozzá dobozt-papírokat.
De mennyiért is?????? :-o

(#10009) Mariner válasza seiko (#10002) üzenetére


Mariner
tag

Hasonló következtetésre jutottam én is a 9999-es hozzászólásomban.Ennek ellenére fenntartom,hogy a presztízsépítés nagyon fontos eleme egy óránál a doboz és a körítés is(könyvecske,szép,igényes kivitelű használati utasítás stb)ami gondolom nem emelné meg nagyon az árat.Mennyi lehet nagy tételben pl.egy Tissot-hoz hasonló doboz és a többi sallang 2-3000ft?!Ez ha csak 30000ft-os órát nézünk akkor 10%.Persze valószínűleg a vevő a hibás,miután egy csomószor hallották a kereskedők,minek ilyen csicsás körítés amikor neki csak az óra kell,a doboz megy a szemétbe és használati utasítás is minek amikor az egész használat másfél perc alatt elsajátítható segítség nélkül.Az gondolom nem véletlen,hogy az igazán nagyok,még a csomagolást is nagy gonddal oldják meg,mutatva,hogy AZ az óra ezt is megérdemli..Persze ha egy garantáltan eredeti órához juthatok hozzá és a doboz hiánya miatt tízezreket spórolhatok akkor nem érdekelne ,hogy nincsen doboz.Erre szintén utaltam a 9999hsz-ban,miszerint valószínűleg azért tudják olyan olcsón adni mert némi adó és vámköltséget megspórol az eladó,de a behozatal rizikósabb/több helyet foglal az óra/ha a teljes gyári dobozolással hozza be.Az óra használt voltát is nehezebben veszi be a vámos kolléga,ha a kezem helyett a dobozában komplett certifikáttal hozom:)

[ Szerkesztve ]

MZ/X jelentkezz!

(#10010) Empsepo válasza seiko (#10008) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ez rendben van.
Viszont a kolléga eredeti órát vásárolt egy óraszaküzletben.
Ma már meg lehet oldani egyszerű anyagokból, olcsón egy ilyen dobozt szerintem.
Nem kell annak feltétlenül igénytelennek lennie.
Én biztos nem dobnám el...
Még arra tudok gondolni, hogy egyszerűbb és olcsóbb volt így elküldeni az órát, mint a nagy méretű dobozban.
Kíváncsi lennék ha személyesen vásárolok ebben az óraszalonban, akkor is csak úgy a kezembe adnák fóliával körbecsavarva?

(#10011) seiko válasza Mariner (#10009) üzenetére


seiko
senior tag

én most rendeltem vakamit Angliából, eredeti csomagolás nélkül, vadiújan, garanciával a itthoni ár 50 százalékáért.

(#10012) seiko válasza Empsepo (#10010) üzenetére


seiko
senior tag

szerintem felajánlanak eredeti dobozt 2-3 ezer Forintért, ha neked arra van szükséged.

(#10013) Mariner válasza seiko (#10011) üzenetére


Mariner
tag

Vakamire én is régóta vágyom!Eszerint Angolhonban lehet kapni...

[ Szerkesztve ]

MZ/X jelentkezz!

(#10014) Mariner


Mariner
tag

Bocs csak vicc volt:)

MZ/X jelentkezz!

(#10015) young78 válasza seiko (#10011) üzenetére


young78
tag

Egyfelől Fehér úr nem ad garanciát sem, másrészt ha valamit doboz nélkül adsz, illik jelezni, sokan ajándékba veszik. Én pl vettem a fáradságot és szereztem a seiko 5- ökhöz anno, amikor foglalkoztam velük, dobozt.

(#10016) Mariner válasza young78 (#10015) üzenetére


Mariner
tag

Ott a pont!!Nekem is van egy Seiko 5-ös automatám sajna doboza nincsen,igaz én nem is újként vettem.Valamikor majd remélem sikerül hozzájutnom egy jóképességű Seiko dobozhoz.El is kezdtem gondolkozni vajon hol lehet annak a sok eredeti Seikonak a doboza amit anélkül adnak el pl.a Weisz-ék :K

MZ/X jelentkezz!

(#10017) seiko válasza young78 (#10015) üzenetére


seiko
senior tag

Tudtommal ad egy év garanciát, de erről majd nyilatkozzon frissen Monster tulajdonossá vált topiktársunk!
Részemről ezt a doboz-vitát lezártnak tekintem.
Van akinek lényeges szempont a doboz-papír, nekem nem.
Uff ! ;-)

(#10018) CrAzY88 válasza seiko (#10017) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Én még annyit szólnék hozzá, hogy amikor vettem a Mako-t akkor én is ezt gondoltam, minek nekem doboz, a kezemen hordom úgy is.... de kell doboz, hozzá jár, és kész! :D Miben tároljam ha van 3 db órám? Hát a dobozukban. :DD
Ha nincs órás dobozom, és esetleg ajándékba vettem... adjam oda teszkós szatyorba? Vagy becsomagolom natúr csomagolócelofánba... :(((

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#10019) pilóta válasza seiko (#10017) üzenetére


pilóta
nagyúr

Egy évet ad. Nekem adott dobozt is. (Igaz százezerért belefér :D)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#10020) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Urak!

Valakinek van tapasztalata Deep Blue órákkal kapcsolatban? A Master 2000 III még beleférne az árba és méretileg is pont jó lenne nekem. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#10021) seiko válasza tupacamaru (#10020) üzenetére


seiko
senior tag

Nem hinném, hogy túl sok lenne belőle MO-on.
Mivel ETA szerkezetes, sok baj nem lehet vele.
Kérdés, hogy a tokhoz lehet-e a későbbiekben alkatrészeket kapni (korona-tokcső-tömítések).
Szerintem baromi jól néz ki az általad kiválasztott típus, tudtommal a szerkezeten kívül minden kínai benne, de ez nem fikázás akar lenni, csak ténymegállapítás. ;-)

[ Szerkesztve ]

(#10022) tupacamaru válasza seiko (#10021) üzenetére


tupacamaru
veterán

Lehet hogy rendelni kellene hozzá valahonnan tömités készletet is, hogy legyen mihez nyúlni? :F Gondolom hogy a tömítések ha nincsenek megmozgatva akkor azért egy pár évig kitartanak. Lehet egyáltalán ilyen készletet venni hozzá??

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#10023) Mariner válasza tupacamaru (#10022) üzenetére


Mariner
tag

Mivel a tömítések alapvetően rugalmas anyagból vannak,nem nagyon érdemes pár évtizeddel előre bevásárolni max.méretvétel céljából.Az idő sajnos nem a guminak és más rugalmas anyagoknak dolgozik,mivel öregszenek rendesen és épp az a tulajdonságuk veszik el ami alkalmassá teszi őket tömítésnek.

MZ/X jelentkezz!

(#10024) tupacamaru válasza Mariner (#10023) üzenetére


tupacamaru
veterán

Végül is a méretek lennének a lényeg. Gondolom nem egyedi tömítésekről van szó hanem tömegcikkről. Biztos van még olyan óra amiben pont ilyen tömítések vannak. Legalábbis szerintem. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#10025) seiko válasza tupacamaru (#10022) üzenetére


seiko
senior tag

nem tudom, lehet-e egyáltalán rendelni hozzá.
Lefalább 5 évente illik kicserélni a tömítéseket is, a szerviz alkalmával, már ha biztos akarsz lenni a vízállóságban.
A csavaros korona+tokcső is egy kritikus alkotórész, sajnos néha ez is tönkremegy.
és ha nem valami típus-méret, akkor sajnos gyári kell hozzá.

(#10026) busman


busman
addikt

Ha lenne rá garancia akkor valószínű kaptam volna hozzá valamilyen dokumentumot . :F
Nem kell ide tríciumcső,bazira világít,este szinte olvasni lehet mellette.. :DDD

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#10027) tupacamaru válasza busman (#10026) üzenetére


tupacamaru
veterán

Akkor reméljü a legjobbakat.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#10028) seiko válasza busman (#10026) üzenetére


seiko
senior tag

Na, erre én rákérdeznék a helyedben!
Jár hozzá garancia szerintem.

(#10029) busman válasza seiko (#10028) üzenetére


busman
addikt

Most írtam ....a másikkal se volt gond... :DDD

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#10030) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Kimaradt svájci márkák:
Dreyfuss & Co[link]
Rotary[link]
Szemezgetek a Tissot PRC 200 kvarcórákkal, de a Dreyfuss & Co is nagyon tetszik mert angolhonban már fogtam egyet a kezemben és a kidolgozás miatt majdnem elcsöppentem :B :D nemhiába Handkrafted...
De még Bulovaból is lenne, ami talán tetszene, és még sorolhatnám...
Majd ha visszamentem UK-ba csinálok pár körutat óraszalonokban, Goldsmith, Ernest Jones, stb...
Ja és kiderítettem, hogy a Hugo Boss és a Tommy Hilfiger órákat (mások pl Ebel mellett) a Movado[link] csinálja, ami szintén svájci.
A Mido[link]órák is tetszenek :D
Na ennyit a felsorolásokról. :DDD

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#10031) busman válasza seiko (#10028) üzenetére


busman
addikt

Egy év gari van! :K

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#10032) pohár válasza SQX_Barto (#10030) üzenetére


pohár
félisten

a PRC 200 jóféle, sokunknak tetszik, és sokunknak nincs rá pénze hogy megvegye, és csak ácsingózunk :DDD
de runner vett egyet, ha érdekel valami vele kapcsolatban, őt kérdezd :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#10033) seiko válasza busman (#10031) üzenetére


seiko
senior tag

Na ugye hogy ugye!!!!!! ;-)

(#10034) SQX_Barto válasza pohár (#10032) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Köszi, bár konkrét választott még nincs (vagy inkább túl sok és sokféle :DDD )
Egyébként az autokvarc az milyen technológia prc 200 nál?
Még mindig filózom az automatán is, de nem olyant szeretnék, ami a mozgásra "tölt", hanem amit koronával kell felhúzni, és ha belevágok egy automatába, akkor nálam alapfeltétel, hogy a hátlap teljesen átlátszó legyen (így a Le Locle ki is esik :( )
De még nagyon csapongok, majd később letisztul a kép.

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#10035) seiko válasza SQX_Barto (#10034) üzenetére


seiko
senior tag

Az ETA leállt az autokvarcokkal, meghagyta azt a Seikonak.
Az automaták a mozgási energiát használják fel a motorrugó felhúzására, a kézihúzósokat naponta fel kell húzni az ujjainkkal.
A LeLocle húzható koronáról is, de automata szerkezetes, és van üveghátlapos is.
De csak cseppmentes a tokozása.

[ Szerkesztve ]

(#10036) pohár válasza seiko (#10035) üzenetére


pohár
félisten

nem értem hogy miért nem tudnak egy normális, drága órát normálisan vízállóvá tenni??? mint ha olyan sokba kerülne a gyártóknak :W

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#10037) soldier2 válasza SQX_Barto (#10030) üzenetére


soldier2
őstag

Hát a Rotary annyira svájci, hogy ott alapították a céget. De ma már tudtommal nem készül Svájcban belőle semmi. Egy jó hamisítványba legalább egy ETA werk jut. Ebbe még az sem. Kínai minden. Ha megnézed az óráikat (UK-ban találsz belőle minden sarkon) akkor látod, hogy nincs rajtuk "SwissMade" logo. Tehát annyi benne a svájci alkatrész mint mackósajtban a brummogás.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#10038) seiko válasza pohár (#10036) üzenetére


seiko
senior tag

mert egy alkalmi viseletre szánt órának nem kell cseppmentesnél "erősebbnek" lennie. :K

[ Szerkesztve ]

(#10039) pohár válasza seiko (#10038) üzenetére


pohár
félisten

hát de na... egy nagyobb esőnél beázik a 5000€-s órám, tuti felrobbantanám a gyárat :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#10040) seiko válasza pohár (#10039) üzenetére


seiko
senior tag

nagyobb esőnél esernyőt kell használni. :Y

(#10041) pohár válasza seiko (#10040) üzenetére


pohár
félisten

hm... na látod nem is vagy te olyan hülye :DDD
na jó, de akkor is marhaság ez a cseppállóság, bármikor történhet az emberrel olyan hogy erősebben vizes lesz az órája, pl elkapja egy jóféle zivatar, pacallá ázik, és bye bye Patek... :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#10042) Palika71 válasza pohár (#10041) üzenetére


Palika71
őstag

Azért azt erősen kétlem, hogy esőben beázzon a Patek.
Nagyobb híre lenne annak.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#10043) seiko válasza pohár (#10041) üzenetére


seiko
senior tag

akik Patek-et viselnek, azokat nem kapja el az eső.
nem hagyja a sofőrjük. :))
amúgy ha egy P.P. WR25-ös, az semmilyen esőtől nem fog beázni. :K

(#10044) soldier2 válasza seiko (#10043) üzenetére


soldier2
őstag

Épp ezt akartam mondani. Meg egyébként is. A Patekot légkondicionált széfben illik tartani. Nem karóra az, hogy mindíg hord :) A Bécsi Operabálon meg legfeljebb a pezsgő fröccsen rá, arra meg elég a cseppmentesség :)
De a viccet félretéve ennek vsz az az oka, hogy egy WR300hoz masszívabb tok kell, csavaros hátlap meg korona stb. Az igazán drága órák meg nem igazán robusztusak. Tisztelet a kivételnek.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#10045) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Ma voltam órát nézni, Casio-ból élőben mind olyan sablonnak tűnt, a többi közül ez volt az egyetlen ami megfogott:EMPORIO ARMANI AR0563 Ehhez mit szóltok? :)

[ Szerkesztve ]

(#10046) MaUser válasza pohár (#10041) üzenetére


MaUser
addikt

Az ok egészen prózai: egy mechanikus óránál a koronát/gombokat tömíteni kell a vízszivárgás ellen. Minél jobban ellenállóvá akarod tenni a vízzel szemben, annál jobban. Ezzel arányosan azonban rontod az óra minőségérzetét, mert minél erősebb szigetelést alkalmazol annál "nyúlósabb" lesz az össze kezelőszerv érzetre. Nagyon kevés és inkább csak a drágább órák tudják azt, hogy a 30 atm-et bíró tok is olyan könnyen kezelhető, mint egy sima cseppálló modelljük.

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#10047) soldier2 válasza Chosen (#10045) üzenetére


soldier2
őstag

Inkább nézz egy órát :) Ha kicsit visszaolvasol találsz még néhány márkát ami elfogadható. Armani, Police és hasonló divatórák nem igazán tartósságukról híresek. Kiszolgálják az aktuális divatot és azzal kész.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#10048) MaUser válasza Chosen (#10045) üzenetére


MaUser
addikt

Az EA-ról ez jut eszembe: Orient Vintage Igaz mechanikus, de zafírüveges. (fekete számlapos, acélszíjast nézd)

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#10049) pohár válasza Chosen (#10045) üzenetére


pohár
félisten

ehhez hasonló van Casio is, pár hsz-sal visszább linkeltem is valakinek a típust, keresd meg :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#10050) Chosen válasza soldier2 (#10047) üzenetére


Chosen
addikt

Mit jelent az a nem tartós? 2 év gari van rá, eddig csak sport órám ment ennél többet :DDD

pohár: Ezek a Casio-k nem jönnek be nekem, ami Casio-ból jó lenne, az már bőven 100 felett jár. :( Ez a Casio-többi gyártó viszony olyan copy-zásnak tűnik nekem, mint az iPhone-Galaxy S viszony. Az is jó, meg hasonló, de valahogy mégis "csak" Samsung marad.

MaUser: hmm, nagyon hasonlít rá, de a keret kicsit vaskosabb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.