Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147001) vadászcsiga válasza WiZARD (#146996) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Amikor megláttam azt a "csapagyazast", erősen gondolkodtam hogy honnan ismerős ez a megoldás, es eszembe jutott hogy a régi Faema kvdarálomon is így volt megoldva a babtartály finomságállítása. Honnan jöhetett ez? :D

(#147002) phranxinatra válasza WiZARD (#146996) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Úgy mondod, mintha az Omega találta volna fel a szilikon hajszálrugót, holott önállóan még egy szerkezetet se voltak képesek összekalapálni. :) Amúgy meg a Roli nem használ szilikonos werket, néhány női DJ-t leszámítva.

Köszi, vigyázok, bár túlzottan nem aggódom miatta, stabilabb, mint a PO-é (ami egyébként szintén elég stabilnak tűnt).

(#147003) BAti77 válasza phranxinatra (#146995) üzenetére


BAti77
aktív tag

Mondja ezt egy olyan valaki, aki egy több évtizede változatlan dizájnnal gyártott órát hord...az nem " műavittas förmedvény" :F ...ja kérem az más mi :F
A Rolex maga a retro...vagy hívhatjuk "heritage"-nek is...és épp ezt szeretik sokan a márkában, mert felismerhető... :))

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#147004) phranxinatra válasza Wg5113 (#146999) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Miért, 79230N-ed van? Nem mintha a bordó BB-t jobbnak tartanám, hogy őszinte legyek, de itt a parasztot az ember szinonimájaként használtam, nem degradáló értelemben. Magamra is szoktam parasztként referálni, az előző barátnőm ki is akadt párszor rajta. Aztán megszokta. Kereszturytól ragadt rám, állítólag Miskolc környékén ez teljesen elterjedt szinonimája az embernek. A förmedvény kicsit erős volt, sorry érte, de nem vagyunk egyformák, mások az ízléseink, nekem a kék BB-n kívül ezek a Tudorok nagyon nem jönnek be. (A kék se kimondottan.)

(#147003) BAti77: Ami szerinted változatlan, az valójában nagyon is sok változást takar, mint már többször írtam, a nem 6 számjegyű Submarinerek engem tökéletesen hidegen hagynak, azokra én is azt mondom, hogy avíttasok. Ugyanakkor százszor inkább legyen valami avíttas, mint műantik. Az meg két külön műfaj, hogy egy gyártó a kezdetektől ugyanazzal a dizájnnal gyártja a modelljeit, sok évente csiszolgat rajtuk, fejleszti őket, de az alapgondolat mindig megmarad, vagy pedig fogja egy régi, sok éve nem gyártott modelljét, és a divatnak megfelelően újraéleszti. Ha nem lenne divat a retró, vajon az Omega feltámasztotta volna a 300-at? A Tudornak és mondjuk a Longines-nak ugyanilyen széles lenne a Heritage vonalon a termékpalettája?

[ Szerkesztve ]

(#147005) vadászcsiga válasza phranxinatra (#147004) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hogy lehet egy werk műavittas? A vita nagyrészt az órák kinézetéről szól, csak utána a beltartalomról stb.
Vagy 6 óránál a kiegyenesitett szövegtől már más óra a BB?

Wizard
Tény hogy az új SM300 nem sikerült tul jól, de van elég modell amihez nyúlhat az omega es tudor is, es minden joguk meg is van hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#147006) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Élvezet olvasni az időről időre fellángoló vitát, hogy az Omega vagy Rolex készíti a második legjobb búvárórát. A verseny szoros, de elől a hármas pályán magabiztosan vezet a japán, ahogy WiZARD délelőtti posztja is mutatta. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#147007) Wg5113 válasza phranxinatra (#147004) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Röviden: Nem számít hogy otthon egymás közt milyen stilust használtok egy fórum hozzászólásban.
Nekem sem tetszik mindegyik óra amit a fórum társak vesznek ,de őrülők neki ,mert olyan órája van ami neki tetszik és ez így jó szerintem. A kritikádnál használt szakkifejezés szintén nem volt udvarias sem az órával szemben (amit csak látsz) sem az ilyen órát szeretőkkel szemben.
Ha lehet én ezt itt abbahagyom, számomra ez a téma kimerült.

(#147008) vadászcsiga válasza phranxinatra (#147004) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A második bekezdéstől engem meggyőztél.

(#147009) phranxinatra válasza vadászcsiga (#147005) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ki beszélt a werkről? Én a kinézetről írtam, egész pontosan a Black Bay blackről. A kék számomra nem annyira mű, talán mert nem erőltették rajta annyira ezt a fake vintage jelleget. Az Omegának van mihez nyúlnia, és az első Planet Oceannel bebizonyították, hogy zseniálisan tudnak régi stílusjegyeket új köntösbe csomagolva korszerű, de időtlen dizájnt előállítani. A 2. generációs PO az első hibáit kijavítva, az új szerkezetekkel felszerelve tökéletes lehetett volna, ha nem áldozzák fel a dizájn oltárán a viselhetőséget. A legújabb PO-kból meg - így képek alapján - hiányzik a heritage.

(#147010) vadászcsiga válasza phranxinatra (#147009) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ki beszélt? En biztos nem.

Na jo benéztem :D Összekevertem a modellszámot a werk számával

(#147011) ronin s8 válasza WiZARD (#146996) üzenetére


ronin s8
senior tag

Meg a gyorsabb értékvesztéssel... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#147012) ronin s8 válasza phranxinatra (#147002) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ezt a szilikon témát nem tudhatjuk biztosan. A Rolex először a női óráiban vezeti be a technikai újításait, mert azok a szerkezetek - a kisebb méretük miatt - érzékenyebbek, tehát, ha jól teljesít a dolog, akkor mehet a férfi modellekbe is. ;) Nem rohannak fejvesztve eladni valami kiforratlan szarságot, mint pl. a co-axial... :W
/A nők meg magasról tesznek a pontosságra, meg az újításokra. Ha gubanc van, észre sem veszik. :DDD /

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#147013) phranxinatra válasza Wg5113 (#147007) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Sajnálom, hogy megbántottalak, nem állt szándékomban. Te azok közt vagy itt a fórumon, akiknek nagyra becsülöm a hozzáértését és tapasztalatát az órák terén, a hozzászólásaid pedig segitőkészségről és higgadtságról tanúskodnak. Én az utóbbival kissé talán gyérebben rendelkezem, és abban sem hiszek, hogy feltétlenül udvariasnak kell lennünk minden szituációban, de ismétlem, téged egyáltalán nem szerettelek volna megbántani. Remélem, hogy a haragod nem lesz tartós.

(#147014) phranxinatra válasza ronin s8 (#147012) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Hát, pedig nagyon úgy néz ki, hogy marad a Parachrom, ha már a 3255-öt és 3235-öt azzal szerelik. Az utóbbinak várom az elterjedését a sportmodellekben.

(#147015) ronin s8 válasza phranxinatra (#147014) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nem tudom.. Csomó olyan dolog van (36-ezres féllengésszám, AR réteg, DLC, PVD, titán, karbon, stb.), amit valszeg soha sem fognak ők beépíteni, felhasználni, de ki tudja..? :F

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#147016) Wg5113 válasza phranxinatra (#147013) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Felejtsük el. :K

(#147017) Macyke82


Macyke82
tag

Tekintsünk most el a márkától, mert lassan az a "közutálat" tárgya lesz (ha tovabb megy a savazás), viszont imádom azt, hogy különböző fények mellett milyen gyönyörű színeket produkál a számlap (legalább is szamomra).

White grape:

(#147018) phranxinatra válasza Wg5113 (#147016) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

:R

(#147012) ronin s8: "Nem rohannak fejvesztve eladni valami kiforratlan szarságot, mint pl. a co-axial..."
Mára már kiforrta magát, bár gyakorlati haszna semmi, marketingelni és megkülönböztetni tökéletes, csak az a baj, hogy sokan még mindig arra emlékeznek, hogy az első szériás co-axialokkal mennyi gond volt. Pár napja is azon értetlenkedett valaki a használt órákban, hogy a co-axial és az alacsony szervizigény szó hogy szerepelhet egy mondatban. Pedig ha valamire nem lehetett panaszom a 8500-as PO-n, az a werk volt. Ezt szerintem itt mások is megerősítik.

(#147017) Macyke82: :C Ami nekem még nagyon tetszik, hogy a lume mennyire hófehér.

[ Szerkesztve ]

(#147019) squir válasza Macyke82 (#147017) üzenetére


squir
aktív tag

Nincs dátum!!! :DD :C
Gyönyörű. Minden fényben! :R És még sötétben is! :DDD

Phranxinatra: ezért jó, hogy nem vagyunk egyformák. :) Néztem kerámiás Sub-ot és nekem nagyon nem jön be. :N Számomra valahogy emiatt a "modernizáció" miatt elveszítette a korábbi modellek báját. Valahogy úgy az összkép, az érzés már nem az, amit elvárok egy Sub-tól. :)

(#147020) BAti77 válasza phranxinatra (#147004) üzenetére


BAti77
aktív tag

És azzal mi a baj, hogy a gyártók a régi híres modelljeiket a mai kornak megfelelő technikai háttérrel, újra forgalomba hozzák? :F
Ettől "műavitt förmedvény" az ilyen óra, amiért számodra lenézni való?
A Rolex ilyet nem tesz...mert "a kezdetektől ugyanazzal a dizájnnal gyártja a modelljeit"...vagy is eleve retro...és attól hogy "valójában nagyon is sok változást takar", még ugyan úgy néz ki...
Igazából nem értem az ellenszenved ezen "heritage" órák iránt, de elfogadom a véleményed...azt viszont te is elfogadhatnád, hogy vannak olyan "paraszt"-ok, mint én is, aki ezen "förmedvényeknek" örülnek, mert így modernizált változatban hordhatnak egy egy kedvelt '60-'70-es évekbeli kedvencet...és ez független attól, hogy az utóbbi években ebből a retrohullámból sportot űznek a gyártók... :))

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#147021) Macyke82


Macyke82
tag

phranxinatra, squir köszi :R

(#147022) vadászcsiga válasza BAti77 (#147020) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez a sznobság.

(#147023) g0n21 válasza Macyke82 (#147017) üzenetére


g0n21
senior tag

Igen, tényleg szép a fehér szőlő, ahogy játszik a fény rajta. Eltalált dolog ez a selyem-hatás... :R

(#147020) BAti77

Ez ül! Én is ezt szeretem pár újraélesztett modellben. Resool Zenith Chronoja is ilyen. Ez a -talán- harmincas évek beli typo használat nekem nagyon tetszik, és vannak azért még ilyenek bőven...
Mondjuk az SM300 tényleg nem szép.

(#147022) vadászcsiga

Miért?

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#147024) Reverting


Reverting
őstag

:C :D Kezdodik...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#147025) vadászcsiga válasza g0n21 (#147023) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Phranxinatrara értettem. Gondolom az a sznobság ha csak az jo amit Krisztus óta változatlan formában csinálnak, a többi meg...de Bati77 leírta már

[ Szerkesztve ]

(#147026) phranxinatra válasza BAti77 (#147020) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Emlékeztetlek, hogy ebből a hozzászólásból kiindulva született a heritage vonalakat ekéző kommentem. Pusztán azt találtam megmosolyogni valónak, hogy valaki a BB-t élteti, miközben a Rolexre azt mondja, hogy avítt. Kicsit paradox, nemdebár? En bloc nincs ellenszenvem a heritage modellek iránt, néhány kedvenc órám is ilyen, pl. a Longines 1935 vagy a Jaeger LeCoultre Tribute To Deep Sea. Utóbbin még a hamis patinás lume sem tűnik soknak vagy erőltetettnek. És ahogy mondod, a Rolex maga a retro, van, akinek ez tetszik, van, akinek nem, csak aki ezt számon kéri rajta, az legyen következetes és ne pont egy, a retró jegyében fogant modellt hozzon fel ellenpéldának. Parasztért tőled is elnézést kérek, nem akartam senkit dehonesztálni. Az ötödik jelentés értelmében használtam a szót.

(#147027) busman


busman
addikt

Szerintem jó lenne m,ár elengedni a témát,mást sem lehet olvasni....

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#147028) phranxinatra válasza vadászcsiga (#147025) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

De miért, írtam én ilyet? Nincs bajom a sznobozással, saját bevallásom szerint is az vagyok, mint már többször említettem volt, csak ne adj már olyat a számba, amit én nem mondtam.

(#147023) g0n21: :C

(#147027) busman: Mondjuk nem is nagyon ír mást senki. De nyugi, biztos mindjárt jön valaki, aki megkérdezi, hogy max. 30 ezer forintig milyen órát ajánlunk, majd kicsivel később, hogy de mi az az automata, majd pár nap múlva, hogy skywatchesról rendelve van-e vám, aztán 2 hét múlva, hogy cheapnatostrapsről kinek van tapasztalata.

[ Szerkesztve ]

(#147029) BAti77 válasza vadászcsiga (#147022) üzenetére


BAti77
aktív tag

Akkor sznob vagyok... :B
Sajnos vannak stílusjegyek amik nem jönnek be...főleg a mai modern modelleken...számomra a '60-'70-es években figyelemre méltóbbat alkottak ezen a téren... :)

phranxinatra
Béke van... :) ...mindegyikünknek más jön be és ezért is lehet ennyi fajta-féle modell, márka...
A lényeg ott van az aláírásomban... ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#147030) g0n21


g0n21
senior tag

Amitől talán sokan lefekszenek most: A BB, az SM300, Laco és IWC típusok replikák. A szó nemesebb értelmében. (a sok hamisító miatt nem használják ezt, de az egyik nagy gyártó honlapján láttam fél éve egy ilyesfajta modellnél).
És mondjuk egy DJ (1954), JLC Reverso (1931), Patek Calatrava (nemtommióta) nem-Blake SMP (90-es évek közepe) stb, stb a sok sok éve majdnem ugyanolyan köntösbe, pici kis csiszolgatásokkal, de folyamatosan gyártott órák, amikre használtuk ma azt a szókapcsolatot, hogy "maga a retró".

Autós fronton az első csoport mondjak a VW vento, vagy Beetle, a második csoport meg mondjuk az MX5 (de ez sem igaz teljesen, csak a gyártási ütemezést és kihagyásokat nézve)

Most már lezárhatjuk? :P

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#147031) fagyalllo


fagyalllo
őstag

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#147032) phranxinatra válasza BAti77 (#147029) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

:R

(#147030) g0n21: Azt még hozzátenném, hogy az Omega talán legnépszerűbb, de mindenképpen legismertebb, legikonikusabb modellje a Moonwatch, amit 60 éve gyártanak gyakorlatilag változatlan formában.

(#147033) g0n21 válasza fagyalllo (#147031) üzenetére


g0n21
senior tag

Szereted a Seikokat? :DDD

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#147034) Macyke82 válasza g0n21 (#147023) üzenetére


Macyke82
tag

Mindig jo látni a DJ-od, gyönyörű darab, jól vásztás volt nagyon. :K

(#147035) Bazsi101


Bazsi101
tag

Miért ezt gyártják : el tudják adni, van rá kereslet.

Miért ezt vetted?: mert ez tetszik neki.
Miért kell ezt újra meg újra előhozni?

Le se merem írni hogy kaptam egy Orient mako-t születésnapomra... :)

[ Szerkesztve ]

(#147036) fagyalllo válasza g0n21 (#147033) üzenetére


fagyalllo
őstag

- Nem a Purci úr küldte véletlenül?
- Miből gondolod?
:D

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#147037) g0n21 válasza phranxinatra (#147032) üzenetére


g0n21
senior tag

Macyke82, köszönöm, egyszer majd megnézek kézben egy ilyen 39-és OP-t, bár en ra vagyok kattanva a recés lunettara és a nagyitora.

Sinatra, hasonló egyébként a Constellation is, ahol egyszer volt "dimenzió váltás", amikor a mostani karperec szeru dizájn elindult (80-as évek vege talán).

Fagyalllo :DDD

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#147038) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Menjetek inkább lájkolni hagy legyen már egy bronz órám 😜

(#147026) phranxinatra
Dehát nem is neked írtam.

[ Szerkesztve ]

(#147039) csabulaxi válasza fagyalllo (#147031) üzenetére


csabulaxi
senior tag

a narancs indexes és a kék moster (baby?) a legtutibb így képről

asárga számlaposon mindig gondolkodnom kell, hogy tetszik-e ebben a konfigban.:

a wizzard féle tuna lume odab@sssz! :R :R :R ezek nem az lld-nek hódolnak

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#147040) vadászcsiga válasza Bazsi101 (#147035) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Boldog Szülinapot! Fotót.

(#147041) squir


squir
aktív tag

Üdítő volt látni Resool Zenith-ét (ezúton is hatalmas gratuláció hozzá, egy igazán nemes darab! :R )
Legyen akkor már más márka is :) ha már egyszer klasszikus modellekről van szó.

Gonzi: fotón egyszerűen nem lehet visszaadni azt a számlapot, de így is odab@sz! :C

Fagyálló: le sem tagadhatnád, hogy a topikban te vagy a márka zászlóhordozója! :DD Lassan igazán szponzorálhatnának... :DDD

(#147042) g0n21 válasza squir (#147041) üzenetére


g0n21
senior tag

Köszönöm. Fagyalllot inkább a dfi, meg a sky szponzorálhatná :D

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#147043) fagyalllo válasza csabulaxi (#147039) üzenetére


fagyalllo
őstag

Az SKX mutatóinak cseréjén gondolkozok. Fotón nagyon eltűnnek, élőben nincs ilyen probléma, de valami vaskosabb jobban illene hozzá.

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#147044) Bazsi101 válasza vadászcsiga (#147040) üzenetére


Bazsi101
tag

Köszönöm.
Sima fekete gumi szíjas.
Ami nagyon jólesett hogy kaptam (sosem tartottam fontosnak a születésnap ünneplést) illetve hogy önálló akció volt a párom részéről teljesen le voltam döbbenve.

(#147045) Lami66 válasza Lami66 (#146773) üzenetére


Lami66
őstag

Kicsit döcögős ez a bőrszíj keresős dolog . Az stílus megvan, a körülbelüli összeg is behatárolva, de annyi a szimpatikus találat, hogy nehéz dönteni. Bár egyre többször visszakalandozok ide:
[link]

Érdekes árukapcsolás lenne, az óra Ausztráliából, a szíj Chiléből.

[ Szerkesztve ]

(#147046) Wg5113 válasza phranxinatra (#147028) üzenetére


Wg5113
aktív tag

A Longi 1935 nagyon tetszik nekem is Tomi jó áron is hozza. Pazar óra, minden porcikája izgalmas. Amiért nem vettem az azért van mert 50m a vizállósága és ezért még hátrább van a sorban .
Ennek a hozzászólásodnak a harmadik részével egyetértek.Persze nem jobb helyette a parázs hangulat sem. :)

(#147047) C0RVUS válasza Bazsi101 (#147035) üzenetére


C0RVUS
tag

Gratulálok! Az órához is! :)
Új werkes?

(#147048) Bazsi101 válasza C0RVUS (#147047) üzenetére


Bazsi101
tag

Köszönöm. Nem, még a régi.

(#147049) C0RVUS válasza Lami66 (#147045) üzenetére


C0RVUS
tag

Azt ugye tudod, hogy ilyet (vagy tán különbet) az egyik topiklakótársunk is összeránt neked?!

(#147050) Wg5113 válasza Bazsi101 (#147044) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Akkor bal kezeden az órát,jobb tenyereden meg a feleséged hordozhatod. :K Gratulálok mindkettőhöz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.