Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26501) seiko válasza Wg5113 (#26497) üzenetére


seiko
senior tag

Én pedig inkább veszek 10 Sub-ra hasonlót, mint 1 eredetit. :K

Emezeket bátran használom, amazt meg állandóan félteném. :B

(#26502) Wg5113 válasza seiko (#26501) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Jelenlegi helyzetemben csak szeretném ,de belül tudom,hogy soha nem keresek ennyi pénzt. Ha rá hasonlót hordanék,amiböl rengeteg van , akkor mindig a be nem teljesülő eredeti jutna (jutott) eszembe.Ez engem irritál ,de nem vagyunk egyformák és ez így jó.

(#26503) seiko válasza Wg5113 (#26502) üzenetére


seiko
senior tag

;)

(#26504) WiZARD válasza Wg5113 (#26499) üzenetére


WiZARD
addikt

a sub után a többi ami tetszik :)

szabályzással aránylag jól, bár egyre inkább úgy érzem, hogy a napi pár mp nem lesz meg, mert tök máshogy jár hordva, meg tök más a forgatón. de talán sikerül belőni valami olyat, amivel összességében nagyjából jól jár :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26505) WiZARD válasza WiZARD (#26504) üzenetére


WiZARD
addikt

persze ezek időben vannak a sub után, és nem azért mert jobbak, hanem mert mások/tetszenek...

inkább csak álom lista, de ha nincsenek célok/álmok, akkor sose lesznek meg :)

Omega PO 8500 / POC 9300
IWC-ből valami jobb fajta, saját werkes cucc, mondjuk a 7 nap járástartalékos big pilot
egy 36000 vph Zenith, mondjuk abból is a pilot big date special
Valami spring drive Grand Seiko is jó lenne, pl SBGE021

Persze mindig van sok más ami megtetszik, de ha konkrét listát kéne írnom, akkor ezek tuti felkerülnének.

asszem el is kéne menni lottót venni :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26506) Wg5113 válasza WiZARD (#26504) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Én is ezt tapasztaltam , hordásra szabályoztam be. A forgató mindig kihozta a sodrából.Hiába szintiszta mechanika.A legjobbaknak tartott szerkezetek sem tökéletesek ,de én ezt is szeretem bennük.

(#26507) WiZARD válasza Wg5113 (#26506) üzenetére


WiZARD
addikt

A COSC Omegám is kézen hordva tök pontos volt, dátumállítás, illetve téli-nyári állításon kívül sose kellett hozzányúlnom. Mostanában többet van a forgatón, és ott az is megcsúszott kicsit, így 1 hónap alatt már 65 másodperc körül jár :D
Persze annyira ez se rossz :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26508) Wg5113 válasza WiZARD (#26505) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Nagyon jó a lista , talán a springet lecserélném egy szintén 36000-es GS-re.A többi jöhetne , a sorrend nem lényeg.

(#26509) Wg5113 válasza WiZARD (#26507) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Éppen ezért a forgatom nem is emlékszem mikor volt üzemben ,szerintem tök felesleges dolog.

(#26510) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Nagy várakozás utána ma végre megjött a várva várt PRS 516-om, amit ezúton is köszönök Young78 fórumtársnak! :R Gyönyörű óra, élőben még jobban tetszik mint a képeken amit láttam. :DD :C

Csináltam pár képet róla, sikerült estit is, és bejövős úgy is. Nem sok jó képet találtam róla neten anno mikor nézegettem az órát.

kép1
kép2
kép3
kép4
kép5

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#26511) v-paci válasza D-LAN|FuRioN (#26510) üzenetére


v-paci
aktív tag

Szép óra, jók lettek a fotók :C

priviben dobhatnál egy árat

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#26512) Mika1227 válasza D-LAN|FuRioN (#26510) üzenetére


Mika1227
őstag

Szép óra!!! Egészséggel használd! Mennyibe fájt? Rákerestem, jujj!! :Y Legalábbis nekem.

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#26513) Jojo5 válasza D-LAN|FuRioN (#26510) üzenetére


Jojo5
őstag

Gratula hozzá, nekem is ilyen van immar 1 eve, annyi kulonbseggel, hogy en a teljesen fekete szamlaposat valasztottam:U

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#26514) D-LAN|FuRioN válasza Jojo5 (#26513) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Köszönöm! :R Igen tudom, hogy neked is az van, mikor az 516 -os után keresgéltem a fórumon olvastam a hozzászólásaidat! :) Fekete számlapos is szép, de engem igazán ez a kékes fogott meg. Amúgy az esetek 80% -ban ez is feketének tűnik. :D

v-paci, Mika1227: Árakat Young78 -tól tudtok kérni! :R

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#26515) WiZARD válasza D-LAN|FuRioN (#26510) üzenetére


WiZARD
addikt

szép, gratula :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26516) #76385920 válasza D-LAN|FuRioN (#26510) üzenetére


#76385920
törölt tag

Szép, grat!

(#26517) WiZARD válasza Wg5113 (#26508) üzenetére


WiZARD
addikt

36000 GSből nincs olyan ami tetszik, meg a Spring Drive annyira tetszik, hogy egy olyat mindenképp akarok :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26518) nostromo73 válasza D-LAN|FuRioN (#26510) üzenetére


nostromo73
tag

Szép óra, gratula :)

(#26519) Mosanke


Mosanke
senior tag

Sziasztok!

Most vettem (ajándékba) egy folyadékkristályos kijelzős fali órát. Kábé egy normál boríték méretű vagy kicsivel nagyobb. Tud hőmérőt, páratartalom kijelzést, 2 zónaidőt , dátumot, és természetesen atom-időt is. Originál csomagban volt, az elem külön mellette. Én csomagoltam ki itthon, beletettem az elemet, el is indult rögtön, de nem akar szinkronizálni. Elindult 00:00:00-ról az óra és már vagy fél órája villog az antenna jel, de semmi. Nem állítja be magát.
Most éppen 00:37:43-nál jár.

Lehet, hogy "csak" stoppert vettem? :DDD

Lehetséges, hogy majd csak éjjel fogja magát pontosítani? :F

[ Szerkesztve ]

(#26520) Szizol válasza Mosanke (#26519) üzenetére


Szizol
tag

Rádióvezérelt óráknál előfordul, hogy várni kell egy darabig amíg megkapja a jelet és szinkronizálni tudja az időt. De amúgy sokszor manuálisan is be lehet állítani az időt, azt is megpróbálhatod :)

(#26521) #24334592 válasza Mosanke (#26519) üzenetére


#24334592
törölt tag

Tedd az ablakba, vagy vidd ki levegőzni, 40 centi vasbeton megfog minden jelet ;]

(#26522) Wg5113 válasza D-LAN|FuRioN (#26510) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Profi fotók , nekem is tetszik az516-os gratulálok!

(#26523) Dzsana válasza #24334592 (#26521) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nekem is van ilyen rádiójeles idõjárás állomásom, de még sosem szinkronizált, manuálisan kell nekem is beállítanom.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26524) Wg5113 válasza WiZARD (#26517) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Az SBGE 021 jól néz ki , a lünetta hasonlít az SNZH53 illetve az új Tudoréra.Gondolom nem véletlen.Meg tudnám szeretni. A szerkezet meg egyszerűen csúcs.A 6R15-ben is ezt az újfejlesztésű rúgot használják.Tehát nem vesznénk össze a listán ,meg kell venni azt a lottót.

(#26525) Dzsana


Dzsana
senior tag

3 hónap után, nagy nehezen, de elkészült végre az egyik Certinám. Még egy kis aranyozás vár rá, de már így is parádésan néz ki!



http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26526) Wg5113 válasza Dzsana (#26525) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Néha megnézhetnék az óragyártók ,hogy mit is tudtak régen. Szép!!
Nem tudom ,hogy hallottad-e vasárnap megint lesz börze. Mondjuk már írtam , csak nem biztos hogy olvastad.

(#26527) Dzsana válasza Wg5113 (#26526) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nem hallottam. Ugyan az a szervezés, mint a múltkori?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26528) Wg5113 válasza Dzsana (#26527) üzenetére


Wg5113
aktív tag

A helyszín változik most a Béke hotelben lesz a Teréz körúton 10 és 15 óra között.

(#26529) seiko válasza Wg5113 (#26526) üzenetére


seiko
senior tag

Miért, többet tudtak akkor, mint ma? :Y

(#26530) Mosanke válasza Mosanke (#26519) üzenetére


Mosanke
senior tag

Jelentem tisztelettel, hogy megtörtént a szinkronizálás automatikusan és mutatja a pontos időt. :K
Ott van a kijelzőn a szokásos antenna jel is, ami ezt jelzi.
Bent volt a szobában az asztalon az óra, készakarva nem tettem ablak közelbe. Éjjel két óra körül felébredtem, megnéztem, és akkor már mutatta a pontos időt. :)

(#26531) Empsepo válasza Empsepo (#25865) üzenetére


Empsepo
senior tag

Na, ma ránéztem a pontos időre és kijelenthető, hogy két hét alatt egy percet késik a kicsike.
Nekem ez belefér.

:K

(#26532) Dzsana válasza seiko (#26529) üzenetére


Dzsana
senior tag

A kolléga arra gondolt, hogy már anno is milyen minőségi órákat tudtak gyártani. Ha ma is mindenki ennyire adna magára, mint anno, akkor csak jó minőségű órák készülnének, de a mai órák 80%-ról nem mondható el, hogy 60-70 év múlva is ketyegni fognak. Persze köszönhető mindez a fogyasztói társadalomnak, ma már sajnos nem is cél a minőség. A fogyasztás a gazdaság motorja. Egyébként mindig elcsodálkozom, hogy egy óraszeretőnek magát valló ember, mint Te, hogy nem szeretheted ezeket a régi órákat. Ezeknek van múltjuk, jelenük, és jövőjük, ott van bennük a történelem, a hagyomány, a tradíció. A mai tucat órák többségéről ez nem mondható el, de ezek a vintage órák igen egyedi darabok, és talán ez is adja a különlegességét. Szó szerint páratlanok az óráim. :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26533) freddyreal


freddyreal
csendes tag

újabb márkával kapcsolatos kérdésem lenne. Róla hallott már valaki? Lancaster

Ennyit találtam: http://divat-trend.info/lancaster-karorak/
Lehet hinni a svájci-olasz vonalnak, vagy ez is inkább egy kínai óra europai forgalmazóval?

(#26534) jookomak válasza freddyreal (#26533) üzenetére


jookomak
őstag

Ránézésre kétpálcás.

(#26535) seiko válasza Dzsana (#26532) üzenetére


seiko
senior tag

Semmi bajom a régi cuccokkal, de attól, hogy valami koros, aránylag kis darabszámban készült anno, és most ritkán fellelhető, még nem lesz jobb.
Minőségben szerintem a mai svájci mechanikus órák nagyon jók.
Egy manapság gyártott késihúzó, vagy hárommutatós automata szerintem ugyanolyan élettartamú lehet, mint a régiek. A kronográfok nem, azokban történt némi visszalépés.
Sok vintage óra valami fiók mélyén pihent évtizedekig, előbukkanása után persze, hogy működik egy tisztítás után.
Én is nosztalgiával gondolok a régi cuccaimra, de nem mondanám, hogy azok hűdejobbak voltak, mint a mostaniak.
Sem a kocsik, sem a hangtechnikák, sem az órák.
Ennyi.

(#26536) jookomak válasza Dzsana (#26532) üzenetére


jookomak
őstag

Amit írsz, hogy múltjuk van, az ok, csak hogy más, idegen emberek múltja. Más lenne a helyzet egy családi darabbal. Ha előkerülne egy, biztos, hogy bármilyen tucat, kommersz, és nem érné meg, akkor is felújíttatnám.

(#26537) seiko válasza Dzsana (#26532) üzenetére


seiko
senior tag

És még annyit, hogy az elérhető árú vintage órákban ugyanúgy tucatszerkezetek ketyegtek, mintba maiakban.
Csak nem eta, hanem mondjuk as gyártmányúak.
Sok esetben lemezböl kisajtolt fődarabokkal.

(#26538) Zozzer888 válasza seiko (#26535) üzenetére


Zozzer888
addikt

De értékesebb ha kevés van belőle ,még akkor is ha rosszabb:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26539) Zozzer888 válasza jookomak (#26536) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nekem van egy 64es Doxám,kb 8 hónapja vettem,szal semmi családi vonatkozása nincs (sajnos) , de nagyon szeretem mert lenyűgöz hogy régen ezt hogy tudták megcsinálni.A mechanikus óra az egyik mérnöki csoda:) Főleg a régi... ma már könnyebb dolgunk van jóval. Van egy régi Wostok mechanikusom, az nagypapámé volt, majd fölakarom újítattni ,de azt hordani csak nagyon limitált alkalommal fogom :)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26540) Dzsana válasza seiko (#26537) üzenetére


Dzsana
senior tag

Még rosszabbnak sem mondanám! Bármelyik Tissot&Fils szerkezetes órámat oda merem állítani a mai mechanikus óra mellé, simán felveszi vele a versenyt, hajszál pontosak!. És nem is tucat szerkezetesek. És nem mondanám, hogy a fiók mélyéről előhalászottak, mert lepusztult állapotban veszem meg őket, és újból életre keltjükt. És pont attól van értéke, hogy ritka, és mellé még kiváló is! Én büszke vagyok rájuk, olyan órám bármikor lehet, mint Neked, na de ilyenek! : óragyűjteményem

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26541) seiko válasza Zozzer888 (#26538) üzenetére


seiko
senior tag

Igen ez a piac véleménye. De nem az enyém!!!!
Tőlem lehet a Földön egy darab belőle, ha nem jobb egy tucatterméknél, akkor az én szememben nem is ér többet annál!

(#26542) seiko válasza Dzsana (#26540) üzenetére


seiko
senior tag

Én elfogadom a véleményedet, és még csak el sem várom, hogy megértsd, netalán oszd az enyémet!

(#26543) Dzsana válasza seiko (#26542) üzenetére


Dzsana
senior tag

Elfogadni természetesen elfogadom, osztani nem tudom, megérteni meg pláne nem! :C

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26544) Mosanke válasza Empsepo (#26531) üzenetére


Mosanke
senior tag

Ma van 14 napja, hogy műszeresen pontosítva lett a Timex Automatic. Az atomic időhöz néztem most meg és csak 2 másodpercet ment el pluszban ebben a két hétben.
Egyébként azt azért nem gondoltam volna, hogy egy ilyen mezei, nem is a nagy nevű gyártók között lévő és nem is drága pénzekért megvehető automata óra is lehet ennyire pontos. (Kínában gyártják)

Bár az órás, amikor volt az a műszeres állítás és beszélgettünk egy kicsit, azt mondta, hogy a műszer szerint (öt egymást követő 2 perc hosszúsgú mérés volt) igen stabil a billegő járás-stabilitása. (Remélem jól emlékszem és írtam is le a szakkifejezést.)

(#26525) Dzsana
Szép az óra, de engem zavar(na) az a 6-os markernél lévő kis maradék ívecske, ami a hatos szám aljából ott maradt. A gyári számlaptervezők ezt nem vették észre?

(#26545) Wg5113 válasza seiko (#26529) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Én alapvetően a három mutatós órákat szeretem és azt írtam,hogy szép , mert egyszerű és nekem ez jobban tetszik bármelyik mai káosz számlapnál.Olyan mint Nomos a kevesebb az néha több.A belsejét pedig megvitattátok már.

(#26546) busman válasza Dzsana (#26540) üzenetére


busman
addikt

Nem kell azért ennyire felvàgni..
Szerintem a gyűjteményedben levő őràk bàrmelyike beszerezhető, egy kis utànjàràssal...a többi meg csak pénz kérdése...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#26547) seiko válasza Wg5113 (#26545) üzenetére


seiko
senior tag

Egy Tangente Sport Datum-ot nem adnék 200 vintage wehrmachts-ért sem! ;-)

(#26548) Dzsana válasza busman (#26546) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nem vágtam én fel semmivel, sőt, szívesen veszem, ha találsz párját egy 39 mm-es Tissot-nak. Ha jó az ára, bármikor vevő vagyok rá! Ugye szólsz, ha találsz egyet, mert nekem nem sikerült. ;]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26549) Zozzer888 válasza seiko (#26529) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nemhinném:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26550) Dzsana válasza Zozzer888 (#26549) üzenetére


Dzsana
senior tag

Baromi rossz az üzleti értéke! A 200 ww árán minimum 5 Tangente-t vehetne! :D

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.