Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#184001) Polarstar válasza gipsztigris (#183994) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez most akkor hogy?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#184002) gipsztigris válasza gipsztigris (#183994) üzenetére


gipsztigris
addikt

Tokról beszéltél, ebből gondoltam,hogy a tok üres így csak egy eszköz kell és egy hozzáértő kéz. A fogkő eltávolítását egy homokfúvóra hasonlító géppel csinálják ami homok helyett szódabikarbónát szór. Egy barátom felesége fogorvosi asszisztens, és egy beszélgetés során ellítette, hogy polírozott fémfelületet is gyönyörű selyemfényűvé lehet vele változtatni. :)
Egyébként a fb csoportban valaki egy bevonatos óráról (szintén valami egyszerű eljárással) eltávolította a PVD bevonatot, és szép selyemfényű felületet kapott. Ha akarod megkeresem a posztot.

Meg is találtam. [link]

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#184003) @mriya@


@mriya@
őstag

Aldi :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#184004) futizoli válasza 5-ös kezelő (#183996) üzenetére


futizoli
tag

Matt 150-es tok, van egy finom íve, kényelmes viselni.

(#184005) apuc válasza soultrapp (#183991) üzenetére


apuc
őstag

+1 a Seikora

(#184006) krx21 válasza Lauda (#183998) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszönöm! Új óra tartó dobozt is kellett venni, de direkt nem a 10-est vettem... ;)

csabulaxi: Igen az mindig nehezebben veszi a jelet, meg annak 6-órával kell nyugatra nézni, a többinek 9.
Elkezdtek tetszeni a g-shock-ok, elgondolkodtam egy GWG-1000-1A -on, megnéztem élőben, robusztus egy darab.p.
Nem túl nagy?

[ Szerkesztve ]

(#184007) Lauda válasza krx21 (#184006) üzenetére


Lauda
félisten

A GWG-k nekem is nagyon tetszenek, a GG-1000 széria nem kevésbé, sajnos túl nagyok az én csuklómhoz.

(#184008) krx21 válasza Lauda (#184007) üzenetére


krx21
nagyúr

Mekkora a csuklód?
Teszteltem a magasság mérőt benne és a padló közelében 1m-el kevesebbet míg a magasba emelve 1m-el többet mutatott. Tehát elég érzékeny, pontos lehet...

(#184009) Lauda válasza krx21 (#184008) üzenetére


Lauda
félisten

A felső rész kb 6 cm, a kerülete 15-16 cm. ;)

(#184010) krx21 válasza Lauda (#184009) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát nekem sem olyan vastag, most mértem: 17cm a kerülete. Szerinted?

(#184011) Lauda válasza krx21 (#184010) üzenetére


Lauda
félisten

Az én csuklómra már a GA-100 is nagy volt, ezért is adtam el.

A szíjat nem tudtam rendesen beállítani, mert vagy lötyögött a kezemen, vagy már kezdett elválni a toktól, ahogy feszült. Ezen kívül nem is állt jól. A GWG még nagyobb.

(#184012) krx21 válasza Lauda (#184011) üzenetére


krx21
nagyúr

Pedig kép alapján még belefért, szerintem...

(#184013) FerNandor


FerNandor
őstag

Üdv. Valaki elmagyarázná, hogy hogy van ez a vízállóság dolog? Többször olvastam már, hogy 50m és csak kézmosáshoz, cseppálló stb.. 50m az miért csak cseppálló?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#184014) pulutodurumo válasza FerNandor (#184013) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Eléggé túl van biztosítva a gyártók részéről a dolog. Egy 50m-es órában lehet úszni. Egy 100m-es még kisebb búvárkodást is kibír. (Nem én találtam ki.)

A cseppálló a sima "water resist" vagy WR 30m.

De persze én is WR200-as Casiot vettem pancsolósnak, az tuti nem ázik be. :)

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#184015) Lauda válasza FerNandor (#184013) üzenetére


Lauda
félisten

Mennyire legyen vízálló az Ön órája?
Gyakori kérdés, hogy mennyire legyen vízálló az óra, illetve melyik kategória, milyen ellenálló képességet biztosít. Karórák estében alapvetően az alábbi vízállósági kategóriákat különböztetjük meg:
- nem vízálló: semmiféle víz, nedvesség, pára vagy gőz nem érheti az órát. Nem rendelkezik semmiféle szigeteléssel sem.
- cseppálló: fröccsenő víz ellen védett, de úszni, fürdeni nem lehet az órával. Például kézmosásnál felfreccsenő vízzel szemben ellenáll. Water resist 30M (3ATM) az alkalmazott jelölés.
- alapszinten vízálló 5 bar nyomásig: úszni, fürdeni lehet az órával, de vizisportokhoz nem ajánlott. Jelölése: WR 50M, 5 BAR, ezekben az órákban már belemehetünk a vízbe, de csapkodni a vizben hírtelen mozdulatokat tenni, vizbe ugrani tilos.
- fokozottan vízálló 10 bar nyomásig: úszni, fürdeni lehet vele. Könnyű vizisportokhoz is használható, de jetbike, vízisí, toronyugrás és búvárkodás nem ajánlott, általában ezeket az órákat javasoljuk ha mindenapos úszáshoz akarjuk használni. Jelölése: WR 10bar, WR100M
- fokozottan vízálló 20 bar nyomásig: ez már valóban magas szinten ellenáll a víznek. Kemény vizisportokhoz is viselhető. Jelölése: WR 20bar, WR200M
Érdemes megjegyezni, hogy az órában lévő tömítés idővel elöregszik, így azt szabályos időközönként (2-3 évente) ki kell cserélni. Vízálló óráknál strandidény előtt a vízállósági tesztet érdemes szakszervizben elvégeztetni.
Gyakori kérdés, hogy az is, hogy vízálló órát szabad-e szaunába vinni. Tudni kell, hogy minden gép és berendezésnek, így az óráknak is van egy üzemi hőmérsékletük, mely tartományon belül az óra tökéletesen működik, ez -10 és +60ºC közt van, tehát nem tanácsos órát szaunában viselni.

https://casio.timecenter.hu/vasarlasi+tanacsok/vasarlasi+tanacsok.html

(#184016) Mercutio_ válasza FerNandor (#184013) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az 50m statikus nyomást jelent, jól hangzó marketing érték, fürdés/úszás dinamikus tevékenység, az ott ható erők akár nagyobbak is lehetnek .

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#184017) 5-ös kezelő válasza futizoli (#184004) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Akkor egy ilyen is esélyes. Vagy előtte felpróbálom a tiéd, hozzám is közel van a vasúti híd. Én meg viszem azokat, amik esetleg téged érdekelnek. :)

(#184018) FerNandor


FerNandor
őstag

Köszönöm mindenkinek a gyors választ :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#184019) streitoliver


streitoliver
újonc

Sziasztok!

Gyakran olvasom ezt a fórumot, és örülök hogy sokan értenek az órákhoz, és mielőtt még óra vásárlásra vetemednék, muszáj kikérnem a véleményeteket. Szóval:

Életem első automata óráját szeretném megvenni, sokat olvasgattam, nézelődtem és igazából két órán akadt meg a szemem..

Fontos hogy automata legyen, zafír üveg, medencébe is lehessen vinni, legyen vékony max 10mm, vagy swissmade vagy német márka. Lehetőleg 500 euró alatt :D elsőre ez vicces, de találtam egyet, és erről kérdeznék.

Elysee Picus [link]

Van e valakinek tapasztalata, ismerete erről a márkáról? Olvastam róla, feltörekvő, német cég. Ami még jó, hogy szerintem nem tömegmárka. Egyedi.

A zafírüveg ennél az óránál csak zafír bevonatú ásványi üveg. Ez mit jelent ? rosszabb mint a zafír üveg? nem akarom hogy karcos legyen.

A belseje:

All Elysee PICUS models house an automatic movement, the Miyota 90S5 (“Premium Slim”)

• Diameter: 11 ½ lines ( 25,60 mm)
• Height 3,90 mm
• Accuracy per day (as stated by Citizen): - 10 to + 30 sec with an overall position difference of under 40 sec/day.
• Power reserve +42 hrs
• 24 jewels
• 28.800 b/h
• Hacking
• Lift angle 51°

Jó ez a movement? megbízható? esetleg valami veszély?

Ez az óra kézihúzós. Ez pontosan miben tér el a simán automatic óráktól?
Azt tudom, hogy a vékonyságának köszönheti hogy felhúzos legyen, de ez csak annyi, hogy felhúzom a koronát amíg el nem kezd járni, és onnantól a karmozgásomtól "tölti" magát? (bocs nem volt még mechanikus órám :D ) A sok tekergetéstől nem fog elkopni a tömítés?--> gyakoribb szervíz igény?

és mindezért 150e ft megéri? kicsit belegondolva zavaró lehet az érzés hogy ekkora érték van a karomon, de egy órára még kiadok ennyit, mert ez elkísér "remélem" hosszú éveken át, és gondoznám. Csak félek belevágni.
Szerintetek? Minden választ előre is köszönök!! :)

Alternatíva egy
Orient Defender [link]

ami harmadannyiba kerül, és egy megbízható szerkezetet kapok.
Vagy esetleg nézek egy orient bambinot.

[ Szerkesztve ]

(#184020) gipsztigris válasza streitoliver (#184019) üzenetére


gipsztigris
addikt

500 💶 árfekvésben inkább a Steinhart háza táján keresnék....

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#184021) Milu87 válasza streitoliver (#184019) üzenetére


Milu87
csendes tag

Szia!

Én az Elysee-t elvetném. A zafír bevonatú ásványi üveg olyan mint amit az IPhone is használ a kamera védelmében. A mechanikus óra a kéz mozgásából nem húzza fel magát, csak a koronáról lehet felhúzni. Ez picit macerásabb, bár van aki erre esküszik. A szerkezete miyota, ami egy pár ezer forintos werk. Jó szerkezet, viszont több a marketing költség azon az órán mint a beltartalmi érték. Az Orient remek kis óra, szerkezet valamilyen Seiko, ezzel sokkal jobban jársz.
Azonban ekkora összegért valóban ahogy korábban írták előttem szélesebb a paletta. Steinhart, Tissot, Certina automaták már vannak az 500€ ár környékén, illetve Seikok. Érdemes még nézelődnöd,vagy több paramétert megadni ami számít és kapsz itt ajánlatokat.

(#184022) ans válasza streitoliver (#184019) üzenetére


ans
aktív tag

Medencébe csak 200m, vagy a feletti vízállósággal vinnék órát.

(#184023) DJosef


DJosef
őstag

Udv Urak!

Ora csere elott vagyok viszont a jelenlegi oramat elszeretnem adni es bele potolni az uj araba.
Realisan mennyit kerhetek szerintetek ezert a Eco-Drive Citizen-ert?
2008 Januari az ora, doboz, szamla, papirdoboz megvan.

Elore is Koszonom!

Forget about it

(#184024) @mriya@ válasza DJosef (#184023) üzenetére


@mriya@
őstag

Reálisan nem nagyon fogod eladni ezt az órát, maximum nagyon olcsón, vagy ha valaki pont egy ilyet keres.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#184025) apuc válasza DJosef (#184023) üzenetére


apuc
őstag

8-13 ezer

(#184026) DJosef válasza apuc (#184025) üzenetére


DJosef
őstag

&(#184024)

Koszonom!

Forget about it

(#184027) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Nagy fb csoportban hirdetnek egy 2013 januári ap royal oak pandát 4,3 millióért, mint értékálló luxusórát. A hirdető szerint az új ára 9 millió. Na, ilyen egy jó befektetés! ;)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#184028) alphaville válasza streitoliver (#184019) üzenetére


alphaville
aktív tag

Orient. Lenne itt egy erősen vízálló automata, amelyről éppen csak a pikkelyek hiányoznak. Ennyiért a jelen bolti árakat figyelembe véve nincs jobb. (150ezer)

(#184029) Blind


Blind
kezdő

Sziasztok !

A 2416b automata szerkezetről mi a véleményetek ?

(#184030) gipsztigris válasza fagyalllo (#184027) üzenetére


gipsztigris
addikt

Pont annyira értékálló mint egy autó. :D

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#184031) schawo válasza streitoliver (#184019) üzenetére


schawo
titán

A Miyota jobbik (90xx) szerkezete van benne, megbízható, pontos, szépen jár 28800 bph-val. Hogy vékonyabb legyen, egyszerűen leszerelték róla a rotort.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#184032) Polarstar válasza streitoliver (#184019) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Jó az az Elysee. Nincs gond a Miyotával.
Az Orient M-Force persze stílusában messze van az nyitott szívű öltönyórától.
Ellenben megnéznék a Tutunál ebben ez az árban egy Presage-gét. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#184033) Mykeee0923 válasza Blind (#184029) üzenetére


Mykeee0923
csendes tag

Szeretem kategóriájában.. (megbízható retró érzés) de ki kell fogni, mert néha gyárilag alul olajozott. Meg ugye nem mp.stoppos azzal kell számolni. Van kettő nekem is, de még jópár fórumtársnak. Ha szeretnéd később részletesen írok.

(#184034) Blind válasza Mykeee0923 (#184033) üzenetére


Blind
kezdő

Köszönöm.
Minden infónak örülök.Mivel vettem egyet ebayről. Ez lesz az első orosz órám. Remélem nem nagyon lőttem vele mellé! :)

(#184035) K2016


K2016
csendes tag

Sziasztok!
Sinn milyen óra?
A 104 modellt nézetm, kb 1150 Euro ha megrendelem,.Megéri vagy ennyiért van jobb?
Ahogy olvastgattam ,külföldi fórumokon azt írjék, "jobb" mint ey hasonló árú Longines vagy Rayymond Weil stb. pl..

[ Szerkesztve ]

(#184036) 5-ös kezelő válasza streitoliver (#184019) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Sztem döntsd el, öltönyóra kell vagy vízálló. És ez nem lesz életed első automata órája, mert ez csak kézzel húzható ;] , ha jó a leírás a Centrálóránál. Keretednél kicsit drágábban már kapsz Certina DS automatát, ami zafíros és 100m-es, és még elegáns is. De medencébe nem vinnék drága órát, még ha bírja sem. Ha pancsolni és automatázni szeretnél, olcsón megúszhatod, ha te is rendelsz egy Vosztok kétéltűt Putyinisztánból.

Blind : Muti, milyet vettél? Én a hangját is szeretem, kellemesebb a 19800 mint a 21600. Utóbbit csak az Unitas klónban kedvelem.

K2016 : Sinn az jóféle állítólag. Bár ez a modell öszvérnek tűnik, félig búvár, félig pilóta. De annyi pénzből inkább Fortist vennék. Ízlések és pofonok.

[ Szerkesztve ]

(#184037) @mriya@ válasza fagyalllo (#184027) üzenetére


@mriya@
őstag

Fordítva jobb lenne valamivel. ;)

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#184038) Szulita28 válasza K2016 (#184035) üzenetére


Szulita28
senior tag

A Sinn a németek nemzeti klasszik órája. Nem Swiss Made, hanem Made in Germany, és ez sok mindent magyaráz. Nem design és marketing, hanem mérnöki irányból készítik az órákat. Nagyon jó, megbízható és viszonylag értékállóak az óráik; használt piacon is drágák jellemzően.
Ha venni akarsz, ne a gyártótól tedd, hanem vmi hivatalos NO-i viszonteladótól. Náluk azért lehet alkudni egy 10%-ot.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#184039) moordavid válasza Szulita28 (#184038) üzenetére


moordavid
aktív tag

Milyen német márkák vannak még? Ugye van Sinn, a Steinhart, a Glasshüte de többről nem tudok pedig biztos van még :-)

"Like tears in rain."

(#184040) Polarstar válasza moordavid (#184039) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A kicsivel fentebb említett, posztolt Elysee is német pl, nem kínai. :R
Van a németeknél termés rendesen. Istentelenül sok cégük van.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#184041) squir válasza moordavid (#184039) üzenetére


squir
aktív tag

Wempe, Nomos, Mühle, Union Glashütte, lehetne még sorolni. Érdemes körülnézni közöttük. ;)

(#184042) #45302528 válasza moordavid (#184039) üzenetére


#45302528
törölt tag

(#184043) moordavid válasza #45302528 (#184042) üzenetére


moordavid
aktív tag

:R

"Like tears in rain."

(#184044) moordavid válasza Polarstar (#184040) üzenetére


moordavid
aktív tag

A német gyártók közül tök véletlenül akadtam a steinhartra. Lényegében mióta rájuk bukkantam azóta szemezek az ocean one black órájukkal, mióta meg megjelent, a 39 mm-es változattal. Mivel tényleg hónapok óta nem tudok betelni az óra számomra tökéletes belső/külalak/ár arányával, jövőre meg is lepem magam egy szép példánnyal :DD

"Like tears in rain."

(#184045) squir


squir
aktív tag

Egy kis olvasnivaló ;)

Akkor és most: Seiko búvárórák

Akkor és most: Seiko búvárórák – 2. rész

És egy kicsi angolul is a márkához kapcsolódóan:

The Ultimate Seiko Alpinist Collectors Guide

[ Szerkesztve ]

(#184046) Polarstar válasza #45302528 (#184042) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Most kicsit meglepődtem.
Hol a Junkers a listáról?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#184047) pulutodurumo válasza Polarstar (#184046) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Plusz a DUFA.
Nem tudom milyen, de olyan Junkers szintre tippelném. Szép letisztult órák azok is.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#184048) fagyalllo válasza squir (#184045) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ejnye gonzi, ebben azért van bőven hiba, pontatlanság és hiányzik pár fontos dolog!

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#184049) #45302528 válasza squir (#184045) üzenetére


#45302528
törölt tag

És a Sumo?

Bástya elvtársat már meg sem akarják gyilkolni?

(#184050) g0n21 válasza fagyalllo (#184048) üzenetére


g0n21
senior tag

Szégyellném magam, de nem én irtam. Cserébe irtam neked fb-n.

(#184049) intruder77
A sumonak leginkább csak jelene van.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.