Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26551) TripleB


TripleB
senior tag

A tegnapi nap megleptem magam egy titánium Casio órával TimeCenter fórumtárunk szíves közreműködésével :)

Három óra közül kellett döntenem, de a csuklóm vékonysága gyorsan leredukálta a kiszemeltek számát erre az egyre. Így is négy szemet kellett kivenni a szíjból. :DDD

TimeCenter, köszönöm még egyszer. :)
További képek

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#26552) Szizol válasza Dzsana (#26540) üzenetére


Szizol
tag

Szép gyűjtemény! :)

(#26553) Dzsana válasza Szizol (#26552) üzenetére


Dzsana
senior tag

Már megköszönni se merem! :D Tényleg nem felvágásból, mert értékre nem egy olyan óriási, de magára az egyediségére igen is büszke vagyok! :K

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26554) #24334592 válasza Dzsana (#26553) üzenetére


#24334592
törölt tag

én elismerem a gyüjtőszenvedélyed, mert én is gyakorlom.

Nehéz elmondani, h milyen érzés egy nehezen fellelhető darab beszerzése, az ár lealkudása (majd a te esetedben a jó minőségű felújítás) és gondozása...

mivel felújítod az garantáltan értéknövelő tényező kell, hogy legyen. Konkrét példa az oldtimerek, lelakva két ruppót nem ér, de felújítva csilliárdokért veszik meg a pénzesek.

Azért, nálad nem vagyok 100%ig biztos, h simán el tudnál passzolni akár egyet is a gyűjteményedből szívfájdalom néllkül ;] ;)

ha nem növekszik az ára a rolexeknek, miért lehetséges az, h ha besétálok a boltba 3600.-ért elvihetem az air kinget, miközben az új (soha nem viselt) de régen gyártottakért simán elkérnek 3-10000 közt?Az eladók többsége bolt, vagy szimpla nepper.Jó, bárki bármit kérhet, de az órák "mozognak", tehát ilyen áron is elviszik. :Y

[ Szerkesztve ]

(#26555) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Seiko Monster SKX781 (Narancs Monster) - narancs-fekete bőr szíjjal (megvan a Z20-as is hozzá).

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26556) #24334592 válasza #24334592 (#26554) üzenetére


#24334592
törölt tag

lejárt a szerkesztés :(((

kimaradt, h (még) nem óragyűjtő a szenvedélyem :U

(#26557) Wg5113 válasza seiko (#26547) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Én azért gyüjtögetnék , de pénz és energia hiányában nem érdemes hozzáfognom.Ezért gyakorlatilag marad az egy vagy két óra birtoklása.Dzsanna gyüjteményében sok nekem tetsző óra van és tisztelem a hozzáértését és kitartó lelkesedését.

(#26558) Zozzer888 válasza #24334592 (#26554) üzenetére


Zozzer888
addikt

Az oldtimeres dolgot azért cáfolnám,nem minden esetben van így:)
Winkler Cougar-ja (került:5m ér:3m), Karotta "Elnöki"-je (került 4m, ért:0,75m)...stb:D

Amúgy miért akarsz mindenáron órába fektetni?Felesleges, vegyél aranyat,gyémántot, vagy részvényt, az biztosabb:D vagy a legbiztosabb: a bank:D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26559) seiko válasza Wg5113 (#26557) üzenetére


seiko
senior tag

Amit én gyűjtök, azok az élmények. :C

Tárgyakat nem!

(#26560) atkd5331


atkd5331
csendes tag

Mit szóltok ehhez( azon kívül, h hamísítvány :S : [link]?? Csak kíváncsi lennék a szerkezetre, nem egy alapdarab. Létezik h egy kínai cucc valóban teljesen működik, ilyen komplikációval??

[ Szerkesztve ]

(#26561) Wg5113 válasza seiko (#26559) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Hát persze, de a kettő együtt lenne számomra az igazi.

(#26562) Dzsana válasza #24334592 (#26554) üzenetére


Dzsana
senior tag

Hát ezt jól látod, nehezen válok meg tõlük, néha-néha egyet azért tovább adok, mert drága hobby. És való igaz, 1-1 Tissot alapot aránylag jó árban tudom megvenni, és mire elkészül, még mindig piaci ár alatt vagyok. Viszont egyre fogynak, már a 37 mm-es is ritka, a 38-ast hónapok óta nem láttam, 39-est az enyémen kívül kettõt, több száz dollárért. Szóval szerintem fel fog menni az áruk, mert fogynak.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26563) Zozzer888 válasza Dzsana (#26562) üzenetére


Zozzer888
addikt

Persze hogy fogynak,mert felvásároltátok az összes eladót:D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26564) Dzsana válasza Zozzer888 (#26563) üzenetére


Dzsana
senior tag

Hát rárepülök az összesre! :-) Sajna mostanában nem nagyon van mire, talán a Certina még nehezebb. Elég idõigényes, de megéri. Egy 38-as már kész van, egy másik most van készülõben. Ja, ezek is Tissot-k.

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26565) Jojo5 válasza Tothgera30 (#26555) üzenetére


Jojo5
őstag

nekem bejön... :K :Y :R

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#26566) Tothgera30 válasza Jojo5 (#26565) üzenetére


Tothgera30
Ármester

:R :R :R

De sajna úgy néz ki hogy csak a fekete marad. Hamarosan arról is lesz pár kép.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26567) Tenken


Tenken
őstag

Sziasztok!

Tud valaki valamit a Swissclock Kft.-ről?

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#26568) Empsepo válasza Dzsana (#26540) üzenetére


Empsepo
senior tag

Nagyon szép gyűjtemény, nekem csak egy dolog hiányzik ezekről a régi karórákról: a dátum.
Az a ( ha jól láttam ) kettő ami mutatja a napot is, épp ezért a leginkább bejövős.

:R

(#26569) Empsepo válasza Tenken (#26567) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ha jól látom ez az Eurowatch.
Ha tényleg ők azok, akkor nemrég került szóba a téma, sokáig a Lurdyban voltak, de most ott bezártak.
Várom az infót, azt írták a többiek, hogy a Camponában nyitnak majd újra.

Eurowatch

(#26570) Tenken válasza Empsepo (#26569) üzenetére


Tenken
őstag

Igen, azt én is megtaláltam közben.
Ami azt illeti lehet van benne valami. Nekem úgy jött képbe, hogy most van egy svájcióraponthu - bolt, ahol komoly engedményekkel kínálnak órákat. Persze üzlet semmi, egy 70-es szám, meg egy gmail-es fiók minden elérhetőség...

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#26571) Empsepo válasza Tenken (#26570) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ez a svájcióra.hu azért másik liga.

(#26572) Tenken válasza Empsepo (#26571) üzenetére


Tenken
őstag

Ezt, hogy érted?
Nekem a swissclock kft. az egyetlen hivatalosnak tűnő nyom az oldalon.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#26573) Wg5113 válasza Tenken (#26567) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Az Eurowatch még nem nyitott a Camponában.Többet nem tudok róla.

(#26574) Empsepo válasza Tenken (#26572) üzenetére


Empsepo
senior tag

Lehet, nem ugyanarról beszélünk?

svajciora.hu

eurowatch.hu

Az egyik főleg felújított sok orosz gyártmányú órát is árul, a másik meg elérhetetlen álmokat...

[ Szerkesztve ]

(#26575) Tenken válasza Empsepo (#26574) üzenetére


Tenken
őstag

De de én is ezekre gondoltam. Viszont most nézem csak, hogy az egyik egybe másik külön írja.
Ez két külön cég lesz akkor.
Az én kérdésem az egybeírós svájcióra oldalra vonatkozik.
Arról tudtok valamit?

Az elérhetetlen álmok-at hogy kell érteni? Nincs is óra, vagy hamisítványok?

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#26576) Empsepo válasza Tenken (#26575) üzenetére


Empsepo
senior tag

Szerintem ezek nem hamisítványok.
Szimplán arra gondoltam, hogy nekem sosem lesz pénzem pl. egy ilyen akciós IWC-re.

:O

(#26577) pilóta válasza Tenken (#26575) üzenetére


pilóta
nagyúr

Inkább nincs annyi pénzed :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26578) tupacamaru válasza pilóta (#26577) üzenetére


tupacamaru
veterán

Honnan tudod? :Y

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#26579) pilóta válasza tupacamaru (#26578) üzenetére


pilóta
nagyúr

Sehonnan, a kérdésére válaszoltam: Az elérhetetlen álmok-at hogy kell érteni? Nincs is óra, vagy hamisítványok?

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26580) Tenken válasza pilóta (#26577) üzenetére


Tenken
őstag

Nekem ennyit nem ér meg óra.
Csak más okból kifolyólag belefutottam az oldalba és megpróbáltam leinformálni.

Vett tőlük már itt valaki valamit? Csak mert tényleg nem olcsó órák, de ehhez képest meg elég semmilyen az elérhetőség. Biztos velem van a baj, de én nem hiszem el, hogy milliós nagyságrendű új órákat ad el valaki egy mobiltelefonszámmal, meg egy gmail címmel. Ráadásul olyanokat amiket csak szerződött partnereken keresztül lehet értékesíteni.
Igen nincs ennyi pénzem erre, de szerintem az a balek aki kiadna ennyit ilyen körülmények között akármire.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#26581) pilóta válasza Tenken (#26580) üzenetére


pilóta
nagyúr

Félreértesz te is. Felőlem lehetsz milliárdos is, engem igazán nem zavar, én egyszerűen csak lefordítottam az "elérhetetlen álmok" kifejzést, mert szemmel láthatóan nem értetted, hogy mire gondol ez alatt...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26582) Tenken válasza pilóta (#26581) üzenetére


Tenken
őstag

Hát jó. De akkor nem csak nekem volt félre érthető. :)
Az eredeti kérdésre viszont még mindig nincs semmi reakció.
Nincs itt senki aki bármit is vásárolt volna onnan? Ennyi órafan és sehol egy elégedett vevő. Ezt is nehezen akarom elhinni.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#26583) pilóta válasza Tenken (#26582) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem akik ilyen kategóriás órákat hordanak, azok nem feltétlen fórumozgatnak itt, inkább a Maserati Quattroporte kulcsát kérik vissza éppen a Ritz portásától... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26584) Tenken válasza pilóta (#26583) üzenetére


Tenken
őstag

Gondolod azok egy ilyen "szaros-sufni" internet címmel bíbelődnek? Nekem az a tippem, hogy ezek az órák pont, hogy azokról a quattroporte kulcsért nyúló kezekről lettek lecsórva.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#26585) pilóta válasza Tenken (#26584) üzenetére


pilóta
nagyúr

Van bármi konkrét infód arról, hogy ezek hamis órák? Mert ha nincs, akkor szerintem ne erőltesd ezt a tippelést... ;)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26586) Tenken válasza pilóta (#26585) üzenetére


Tenken
őstag

Ezért kérdeztem, hogy volt-e itt bárki aki mesélt ottani üzletről.

Ami a konkrétumokat illeti, azzal kezdtem. Omegá-t újonnan csak szerződéses partneren keresztül értékesítenek. Egy olyan cég, akinek üzlete sincs, kétlem, hogy bármilyen kapcsolattal rendelkezne az anyacéggel. (Mint korábban említettem, az Omega oldalán sem szerepel semmilyen kapcsolat vele.)

Ennyit tudok csupán. Ezért akartam találni valakit, aki kijelenti, hogy ő pedig onnan vásárolt és simán ment minden, az óra is rendben volt stb stb stb.

Mellesleg azért vannak ott egészen baráti ajánlatok is, és egészen biztos vagyok benne, hogy rengetegen vannak itt, akik nem csak szemezhetnének velük.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#26587) Palika71 válasza Tenken (#26586) üzenetére


Palika71
őstag

Ő nem egy órásbolt, hamem egy magánszemély, aki kihasználva a különböző országokban levő kapcsolatait, ügyesen tud jó árakat produkálni. Mint látod, azokat az órákat tudja nagyon jó áron adni, amik a nagy gyártók nem túl népszerű, sokszor túltárolt darabjai. Az eredetiségüket pedig egyszerű ellenőrizni. Ja, és akinek van sok lóvéja, és órát szeretne, felhívja, már ha van egy kis esze a pénze mellé. :)

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#26588) Dzsana


Dzsana
senior tag

Valaki esetleg megy a mai órabörzére? Ha igen, legyen kedves majd beszámolni, sajna most sem tudtam felmenni.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26589) Tenken válasza Palika71 (#26587) üzenetére


Tenken
őstag

Üzletszerűen magánszemélyként árusítani akármit, - főleg a szóban forgó órák értékében - bőven kimeríti a had ne kelljen kimondanom minek a fogalmát. Az, hogy 1-2 saját cuccot elpasszol valaki aprón az oké, de ez nem az az eset. Nem csodálom, ha az esetleges elégedett vevők is mélyen hallgatnak utána az üzletről...

Részemről lezártnak tekintem, nem lesz több kérdésem a "cég" felől.

Másrészt meg nem fogom fel, hogy képes ez így működni. Oké, hogy jó árak, de aki megengedheti magának, hogy fél - 1 milliót költsön egy órára, az nem teheti meg/nincs rá igénye, hogy tisztán vegye? Engem konkrétan zavarna, ha folyamatosan hakniznom kéne, mit hogy kitől (és egy ilyen cuccot pont azért vesznek, hogy mutogassák - főleg akik elvileg a keretüket meghaladót szereznek be). De biztos velem van a baj.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#26590) Misi1979 válasza Tenken (#26589) üzenetére


Misi1979
őstag

Vannak olyan emberek, akinek nem számít pluszmínusz 1-2 millió forint óravásárláskor.

Vannak olyanok, akiknek igen. Na, pl ők vásárolnak az illetőtől.

Vannak olyan emberek, akik összegyűjtenek egy összeget egy komoly órára, körülnéznek, aztán rájönnek, hogy vagy: megveszik boltból azt az órát, amit akartak, vagy vesznek egy kicsivel komolyabbat, nem boltból..

Egyébként mit merít ki? Max adót csalhat, de ez is egy feltételezés, ez sem biztos. Bár életszerű:)

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#26591) v-paci válasza Misi1979 (#26590) üzenetére


v-paci
aktív tag

Aki ilyen kaliberű órát vesz, és számít neki pár százezer forint eltérés, akkor annak igazából nincs pénze ilyen órákra... szerintem ;)

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#26592) pilóta válasza v-paci (#26591) üzenetére


pilóta
nagyúr

Meglepődnél, hogy a vagyonos emberek mennyire sok helyen mennyit spórolnak (többek között állítólag ezért is vagyonosak... :D)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26593) Tenken válasza pilóta (#26592) üzenetére


Tenken
őstag

Van különbség spórolás és csalás között..

(#26590) Misi1979:

Konkrétan magánszemélyként is áfaköteles vagy, ha rendszeresen értékesítesz ingó vagyontárgyakat.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#26594) Misi1979 válasza Tenken (#26593) üzenetére


Misi1979
őstag

Elég sarkos véleményed van a tények ismerete nélkül:)

Ismerem a jogszabályokat, viszont azt mondom, te nem tudod, hogy adóznak-e utána, úgyhogy inkább finomíts a véleményeden :R Mert simán lehet. Bár, mint ahogy írtam, nem lenne életszerű.

Ettől függetlenül ilyet írni valakiről már egy másik jogszabályt érinthet.

V-paci: ismerettségi körömben is van pár olyan magánszemély, akiknek rendszeresen van jópár eladó 1-2-3 milliós karórájuk. Ez is egy hobbi náluk, nem az anyagi haszonszerzés a cél, viszont nem adják el őket ráfizetéssel:)

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#26595) WiZARD válasza v-paci (#26591) üzenetére


WiZARD
addikt

Attól még hogy van valamire pénzem, nem fogom a drágább helyen venni, ha olcsóbban is megkapom. Én így gondolkozok, és szerintem elég sokan.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26596) Zozzer888 válasza Empsepo (#26574) üzenetére


Zozzer888
addikt

Meg főleg kínai vackokat...pl

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26597) Palika71 válasza Tenken (#26593) üzenetére


Palika71
őstag

Döbbenet. Te ezt a csalás dolgot honnan veszed? Vagy nem is értem, honnan gondolsz valakit meggyanusítani ilyennel látatlanba? A srác igazi nagypályás, aki a vagyonát nem ebből szerezte, ellenben imád olyannal pénzt keresni, amit szeret is.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#26598) v-paci válasza WiZARD (#26595) üzenetére


v-paci
aktív tag

Jogos én is hasonlóképpen gondolkozom, de véleményem szerint ez nem az a típusú árucikk, aminél számít(hat) az ár valamit is. Jelen esetben Luxus cikkekről beszélünk, státusz szimbólumokról, itt már köze nincs az árnak a pontossághoz, megbízhatósághoz, vagy akár az időméréshez. Itt már kőkeményen arról van szó - emberi természetünkből fakadóan - hogy ki hol is helyezkedik el a társadalomban.

Ha ebben az árszegmensben számít az a listaártól számított pár százezer eltérés - és ezt most kérlek ne vedd magadra - akkor az nem a te árkategóriád... ez ilyen egyszerű.

Ezen vélemények tükrében viszont érdekesnek tartom a kettős mércét; luxusóra szürkén OK, seiko "tucattermék" ablakboltból, szintén szürkén NEM OK :U

[ Szerkesztve ]

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#26599) Zozzer888 válasza v-paci (#26598) üzenetére


Zozzer888
addikt

"Ezen vélemények tükrében viszont érdekesnek tartom a kettős mércét; luxusóra szürkén OK, seiko "tucattermék" ablakboltból, szintén szürkén NEM OK :U"

Na igen, ez érdekes:D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26600) young78 válasza Zozzer888 (#26599) üzenetére


young78
tag

Ablakboltban azzal van gond, ha hamis órát ad, vagy ha gyártói garanciát igér, esetleg ha más szellemi tulajdonát képező leírást ad. Az illető oldalt a vele kapcsolatos tapasztalatok nélkül, látatlanban kezdték fikázni.
Egy hasonló oldalt, vagy lehet hogy pont ezt az egyik ismert nagyker üzemeltet amúgy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.