Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140001) kovsol válasza WiZARD (#139999) üzenetére


kovsol
titán

[link]

May the Force be with you!

(#140002) WiZARD válasza kovsol (#140001) üzenetére


WiZARD
addikt

:DDD
nem emlekeztem, hogy ugyanaz a video, es mobilrol linkeltem, nem volt kedvem keresgelni... :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#140003) Lavie válasza Bling95 (#139996) üzenetére


Lavie
tag

Sokáig volt Ray-em, de nem mértem meg a stifet. :) Annyi biztos, hogy a Beco legvastagabb, 1,8 mm stift tökéletesen jó volt bele, azt használtam.

Condy: gratula a 140.000-dik hsz-hez! :C :)

(#140004) Bling95 válasza Lavie (#140003) üzenetére


Bling95
őstag

Köszi ! Gondoltam bemegyek óráshoz veszek egy random stiftet, a hossza szuper ( emlékeztem hogy 22mm) de sajnos túl vastag :W

de akkor rendelek 1,8-as, nemtudom ez milyen vastag lehet amit a kezembe nyomtak órásnál.

(#140005) 5-ös kezelő válasza C0RVUS (#139934) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Corvus, RCTiv : Majd egy hónap múlva, ha ideért. Addig izgulok, megjön-e egyáltalán és az lesz-e a csomagban. Ha nem lesz varázsa, megy tovább.
Régi Fortisnál maradok, újak nem jönnek be annyira.

(#140006) krionius válasza vinpilu (#139994) üzenetére


krionius
csendes tag

Nálam egy hónapra kb volt lendület egy smartwatch próbára, mostmár csak ébresztő óra :D . Ami tetszett belőle az pont az amit egy ilyen korong tud. Diszkrét jelzés néhány fontos dologra, zene tekerés. Szóval én biztos kipróbálom. A full smart watch vonal túl LCD nekem, túl sokat tud, s a telefon inkább kézre áll azokra

[ Szerkesztve ]

(#140007) seadrone válasza condy (#140000) üzenetére


seadrone
őstag

a kocsim japán, de órából jobban örülnék a svájcinak :))

(#140008) C0RVUS válasza Bling95 (#139996) üzenetére


C0RVUS
tag

Namost, ha a fémszíjhoz kell, abba nem megy bele az 1,8-as.
Ez az egyetlen rákfenéje ennek az órának, mivel sokaknak, és köztük nekem is, ez a vékonyabb nem bírja a strapát. Egy-két hét alatt szétnyúzódott és az nem vicces.
Viszont nemrég sikerült felfuratni 1.8-asra, és azóta király.

(#140009) Bling95 válasza C0RVUS (#140008) üzenetére


Bling95
őstag

nekem azért pár hónapot szokta bírni a belevaló is, feleslegesnek érzem fúrkálni.
Ebben az esetben maradok az 1,5-ösnél, az biztosan belemegy.

Nem tudtok valami boltot Budapesten ahol aránylag normális minőségűt árulnak? Rendelni az ára miatt nem érdemes, viszont akkor vennék egy 5-6db-ot, legyen tartalékba.

[ Szerkesztve ]

(#140010) 5-ös kezelő válasza Bling95 (#140009) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

[link]
Én is itt vettem, eddig nagyon jó. Min. 10 db-ot kell venni. Ceglédi út x Üllői út közelében. Vosztokon vékony volt gyárilag, lecseréltem.

(#140011) C0RVUS válasza Bling95 (#140009) üzenetére


C0RVUS
tag

Hát te tudod. Gondolom tisztában vagy vele, hogy mit kockáztatsz.
Mindenesetre, ha mégis meggondolnád magad, a Tutuék szervizese Angyalföldön két rongyért profin megcsinálja.

(#140012) C0RVUS válasza 5-ös kezelő (#140010) üzenetére


C0RVUS
tag

Vosztokon vékony volt?!
Nekem az amfíbiára akkorát raktak, hogy olyat szerintem nem csak én nem láttam még.
Gondolom 2mm-es, de lehet, hogy vastagabb.

(#140013) Bling95 válasza C0RVUS (#140011) üzenetére


Bling95
őstag

Tudom mit kockaztatok, de bizom benne hogyha az elmult 3-4 evben nem volt gond , akkor kesobb sem lesz :)
Elhagyni biztosan nem fogom, ha esetleg leesik az meg nem nagy katasztrofa

(#140014) gipsztigris válasza condy (#139995) üzenetére


gipsztigris
addikt

Egyetlen megjegyzés....

Ami a munkatársadnak volt, az valszeg egy kínai vonalas okosóra, melybe beletett a kiskínai (szokás szerint) mindent amit csak talált a polcon. :)
Alap Android Wear okosóra nem hangosít ki, (nincs is benne hangszóró) csak BT fülesen tudsz vele kommunikálni. Hívást felvesz-letesz, jelez szinte mindenre (ha akarom) , de nincs benne SIM kártya, ami a kínaiak jelentős részében ott fityeg (minek?). Nincsenek benne játékok,viszont lehet egy sms-re, email-re válaszolni gyorsban úgy, hogy James Bond módra elmondjuk a telefonnak a válasz üzenet szövegét, azt szépen (99%-os pontossággal) átfordítja szöveggé és már küldi is a választ anélkül, hogy elővettem volna a telefont. :) Normális okosórában csak valóban azok a funkciók találhatók melyek segítenek abban, hogy adott esetben a tepsifont ne kelljen előszedni a zsebből.
Ez nem kortesbeszéd akart lenni az okosóra mellett, csupán a tisztánlátás kedvéért írtam le. :))

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#140015) Ra3 válasza gipsztigris (#140014) üzenetére


Ra3
őstag

Szerintem az okosóráknak nem sok köze van ahhoz amiről a topicban a diskurzus az esetek 95%-ban folyik, szóval lehet itt ezzel hergelni a népet, de felesleges. Ha 40 évvel ezelőtt a kvarcórák sem tudták bedarálni a mechanikus óraipart, akkor az most egy csuklóra csatolható miniszámítógépnek se fog sikerülni. Nem mondom hogy nincs átfedés a két dolog között, de sok embernek egyszerűen nincs szüksége még egy kütyüre, hogy kiszervezze csuklóra azt amit a telefonja amúgy is tud, és ez a sajat tapasztalatom alapján olyan emberekre is igaz akik amúgy folyton a telefonon lógnak.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#140016) evo87 válasza Ra3 (#140015) üzenetére


evo87
őstag

De.....az okosóra nem is akarja bedarálni a mechanikust. Lássuk végre, hogy más funkció, más célcsoport, a kettő nem helyettesítő terméke egymásnak (hogy mikro-makrozzunk is egy kicsit :D).

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#140017) krx21 válasza seadrone (#140007) üzenetére


krx21
nagyúr

Kisebb összegből a japán típusok szerintem többet adnak...

#139993 Condy: Akartam már kérdezni, hogy a 3. kisebb mutató a fő számlapon mit mutat?

[ Szerkesztve ]

(#140018) gipsztigris válasza Ra3 (#140015) üzenetére


gipsztigris
addikt

Szerinted én hergelem a népet? :F :(((

Valaki linkelt egy hírt (nem én voltam), arra jöttek válaszok amelyek egy része félrevezető volt. Csupán arra reagáltam. Mindenki olyan órát vesz magának amire pénze van és ami tetszik neki.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#140019) teratti válasza Ra3 (#140015) üzenetére


teratti
senior tag

Nagyon helyes észrevétel. ;) Igaz, hogy az egyéb órák fogalomba sok minden belefér viszont az okosóra az összefoglalóban is szerepel. Az okos kütyük menjenek az okos kütyük helyére.

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#140020) kovsol válasza Ra3 (#140015) üzenetére


kovsol
titán

Mondjuk a kvarc óra az teljesen más kategória, mint most ez a "okos"óra dolog. Fölös tovább offolni ezzel a topicot. Kvarc órák egy jogos igényt elégítettek ki, és egy átlag embernek szerintem sokkal jobb is, mert nem mindenki úgy gondol ám az órára, hogy jaj annak lelke van, hanem egy használati tárgyként. Mennyivel egyszerűbb átlagos embernek egy eco drive órát használni, amit elég egyszer megsétáltatni a napon, és hónapokig megy, és 10+ évig hozzá se kell nyúlnia órásnak nagy eséllyel.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#140021) Szulita28 válasza teratti (#140019) üzenetére


Szulita28
senior tag

A belefeccölt munkád iránti tiszteletem ellenére, az Összefoglaló-nak szvsz nem kellene jelen formájában rögzülnie. Volt itt jó pár hozzászólás régebben, amiket egy-egyben lehetne másolni bele. Inkább azokat erőltessük.
Vagy ha mégis így marad, akkor legalább a hemzsegő helyesírási hibákat irtsuk ki belőle..

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#140022) ronin s8 válasza teratti (#140019) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ha szabad egy megjegyzést tennem, szerintem is kicsit átfésülésre vár ez az összefoglaló...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#140023) condy válasza krx21 (#140017) üzenetére


condy
senior tag

A leírás szerint az a GMT mutató. De, hogy hol van a skálája, azt ne kérdezd. :)

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#140024) teratti válasza ronin s8 (#140022) üzenetére


teratti
senior tag

Szinte csak bedobtam valamit, hogy legyen ott valami alapon....nem éreztem jelentőségét az összefoglaló szerkesztésének eddig, de ha van rá igény lehet kreálni valamit. ;) Várom az ötleteket ha vannak pü-ben.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#140025) gprspeter válasza 5-ös kezelő (#140005) üzenetére


gprspeter
senior tag

Nekem februárban 5 nap alatt itt volt a nywatchstore-ról sima postával.
Ezért se vám se áfa.
Kíváncsi vagyok, ezt, mivel adták fel...
Nálam is rezeg a léc... :D

(#140026) g0n21 válasza condy (#140023) üzenetére


g0n21
senior tag

A skálája aránylag logikus. Dupla annyi, mint az indexen van.
Ha a GMT az ötösre mutat, akkor 10 óra. Ha a 8-asra, akkor 16 óra.
A skálát meghagyták a tachynak.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#140027) ktg3 válasza C0RVUS (#140012) üzenetére


ktg3
őstag

Annyit látom azt a piros lünettás, kék mutatós órádat, hogy kezd megtetszeni:D
Milyen márka és típus pontosan?

Más...
Ezekről a deep blue órákról mik a vélemények. Látom, hogy tokoznak össze-vissza mindent japántól svájciig.
Nagyon sok féle dizájnú óráik vannak, amik elég tetszetősek. Mivel itt a fórumon általában nagy a diver szerelem nem is értem, hogy miért nincs tele a fórum ezekkel az órákkal, mivel elég jó áron vannak. Tény, hogy nem egy nívós brand.

(#140028) vadászcsiga válasza ktg3 (#140027) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Van azért csak ritkan mutogatják.
En drágállom, es nehéz a beszerzese is. Meg ami tetszett anno amikor búvárokat kerestem, annak befejezték a gyártását.

Azt hiszem ez volt az

[ Szerkesztve ]

(#140029) ktg3 válasza vadászcsiga (#140028) üzenetére


ktg3
őstag

Egy ilyen például elég jól néz ki és cserébe kapsz egy kerámia lünettás, zafírüveges, He szelepes, seiko automata szerkezetes órát. 300$-ért azért ez elég jól hangzik.

Az tényleg nem túl jó, hogy egy csomó nagyon jól kinéző pár éves régebbi modellt már nem is lehet kapni. :(

(#140030) vadászcsiga válasza ktg3 (#140029) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Fene tudja, NH35-ért nem igen fizetnék 300$+ vámot. Ezerszer inkább stein.

[ Szerkesztve ]

(#140031) condy válasza ktg3 (#140027) üzenetére


condy
senior tag

Nekem (is) volt egy, de elmúlt a szerelem.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#140032) ktg3 válasza vadászcsiga (#140030) üzenetére


ktg3
őstag

Ez amit linkeltél elég tetszetős bitang jószág.
Én is pont a steinre gondoltam, már bele is írtam az előző postba, de végül töröltem. Annyi lett volna, hogy a stein egy jóval konzervatívabb megjelenésű márka. Deep blue-nál pedig nagyon sokféle design/szín kombináció kiválasztható. Nyilván ez kicsit "olcsóbbá" teszi a brandet (tipikus hosszú étlap - kevésbé jó étterem téma), de ha a presztízs annyira nem számít, akkor azért minőségre teljesen vállalható, jól kinéző szerkezeteket kap az ember.

Valami olyasmi a dolog számomra mint pl seikonak az 5-ös sorozata, vagy kvázi minden ami 4r36-ra épül.
4r36-os cuccokból rengeteg van itt a fórumon, ezért csodálkozom, hogy ebből nincs annyi.

Condy: Ahogy figyeltem az óráid cserélődéseit, úgy általában inkább magát a diver vonalat adtad fel nem ezt a konkrét órát. Vagy tévedek? Ez a kék narancssárga nekem is nagyon tetszik.

(#140034) vadászcsiga válasza ktg3 (#140032) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én úgy tudom az nh35 minőségben még rosszabb mint a 4r

(#140035) Bazsi101 válasza vadászcsiga (#140034) üzenetére


Bazsi101
tag

Ezt mire alapozod?
Nem kötekedés képpen, csak kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#140036) fagyalllo válasza Bazsi101 (#140035) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ugyanaz, csak mint a Citizennél is, más néven forgalmazzák.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#140037) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Chrono24 mennyire megbízható oldal? Ott is bele lehet futni hamisítványokba, vagy van esetleg valamilyen ellenőrzés az oldal részéről?
Köszi!

(#140038) vadászcsiga válasza Bazsi101 (#140035) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nincs bizonyíték, csupán egy barát aki tudom hogy ért hozzá.

(#140039) Bazsi101 válasza vadászcsiga (#140038) üzenetére


Bazsi101
tag

Nem kell bizonyíték, csak némi érvelésre gondoltam.

(#140040) vadászcsiga válasza mézespálinka (#140037) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ellenőrzött vásárló biztonságos, magán eladó rizikó, de nem jellemző az oldalra a hamis óra.

Bazsi101
Nem emlékszem már az érvelésre csak arra hogy elhittem ) Amúgy gondolj bele ha a 7s alapjaira épül milyen lehet?

[ Szerkesztve ]

(#140041) resool


resool
aktív tag

Egy ilyennel valaki megdobhatna. ;]

(#140042) vadászcsiga válasza resool (#140041) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Épp ezt néztem valamelyik nap én is. Rohadtul nem értem hogy muködik :D

(#140043) Bazsi101 válasza vadászcsiga (#140040) üzenetére


Bazsi101
tag

Nem tudom. :)
el tudom képzelni hogy anyagminőségben történt előrelépés illetve az elölről sem olvastam tömeges negatív véleményt. Inkább az áráért megfelelőnek minősíti mindenki.

(#140044) vadászcsiga válasza Bazsi101 (#140043) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Anyagminőség: ezt mire alapozod? :P :)

(#140045) condy válasza ktg3 (#140032) üzenetére


condy
senior tag

Nem, nem. Van most is két búvár a dobozban. Sőt! Ha a tervek bejönnek, és még egy repcsis elmegy, akkor jön a helyére a harmadik búvár. :)

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#140046) Bazsi101 válasza vadászcsiga (#140044) üzenetére


Bazsi101
tag

Csak feltételezem

(#140047) resool válasza vadászcsiga (#140042) üzenetére


resool
aktív tag

Marha jó amúgy, a mutatók sosem metszik egymást, a markerek fixek a subdialok pedig forognak körbe, és azon belül is mozog a mutató. Az ára viszont "kicsit" borsos. Ja és automata...

(#140048) vadászcsiga válasza Bazsi101 (#140046) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Egyébként nem történt, olvass utána, nem akarom most kelteni a flamet.

Resool
Olajjal van feltöltve vagy roszul emlékszem?

[ Szerkesztve ]

(#140049) resool válasza vadászcsiga (#140048) üzenetére


resool
aktív tag

Igen. Marha jó az ötlet, de a 26ezer font a type 1 ért, elég borsos :D

(#140050) busman válasza vadászcsiga (#140040) üzenetére


busman
addikt

Tartós igásló... :U

I'm not talented, I'm skilled.PS5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.