Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#259001) @mriya@ válasza Veron (#259000) üzenetére


@mriya@
őstag

Unitas szerkezetes?

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#259002) arn válasza eldoble (#258999) üzenetére


arn
félisten

Pedig az amerikaiaknak volt par stilusos brandje, pl bulova, hamilton - kar hogy ezeket mar csak azert is ismerjuk mert vki megvette oket. De piacvezeto volt az elgin, waterburry - utobbibol lett a timex.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#259003) eldoble válasza arn (#259002) üzenetére


eldoble
aktív tag

Csak a Waterburry leadta amikor Timex néven egy olcsó, pontatlan, megbízhatatlan szerkezetet dobott piacra (talán 1960 körül), persze így lett elterjedt, mert olcsó volt, míg a Hamilton svájci lett New York-i központtal (ha jól tudom) ..., de ez csak bennem hagyott mély nyomot ...

(#259004) fagyalllo válasza @mriya@ (#259001) üzenetére


fagyalllo
őstag

ETA 7001, 36 mm, kis gyönyörűség.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#259005) @mriya@ válasza fagyalllo (#259004) üzenetére


@mriya@
őstag

Nagyobbnak gondoltam a képről ítélve. 😱

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#259006) skt


skt
tag

Sziasztok,

Casio EFV-100D-1AVUEF, vagy Casio EFR-S108D-1AVUEF?
Nem tudok donteni, kulonos elvaras nincs az oraval szemben, csak annyi hogy elegans es sportos kornyezetben is mutasson jol. :R
Ha van mas ajanlat 50 alatt azt is szivesen meghallgatom :R

(#259007) dzsi23 válasza dkovizoli (#258994) üzenetére


dzsi23
addikt

A fólia is a dizájn része? :P Amúgy jól néz ki.

#258995 fagyalllo:
Nagyon szemeztem a piros-fehér verzióval, de végül nyert a sötét oldal a PRX. Nem bántam meg a döntést, de azért még mindig tetszik az a Seiko.

#258999 eldoble:
"nem svájci vagy japán vagy német"

Valóban nem az. Ugyanakkor ez semmit nem mond el róla, egyeseknek még előny is, hogy az óragyártásban "egzotikusabbnak" számító hazája van (és itt most nem Kínára gondolok :D).

"csinált egy olcsó, egyszerű, pontatlan szerkezetet"

Már nem használja azt a szerkezetet, szal érdekességnek tök jó, szeretem az órás sztorikat, történelmet, de el tudom különíteni a jelenlegi óráktól.

Na jó, egy Moonwatch esetén azért erősen képes befolyásolni a történelem, és birtoklási vágyat kelteni bennem. :D

(#259008) dzsi23 válasza bluemirage (#258997) üzenetére


dzsi23
addikt

Ismerem a sztorit, és nekem is van egy! órám (igazából kettő! órám), aminek a piaci értéke kisebb, mint a többi órámé, mégsem adnám semmiért. :K Viszont teljesen irreális elvárás gondolat, hogy minden órának magas eszmei értéke legyen. Ami családi örökség, arra jobban vigyázok, nem veszem fel minden nap, és nem veszem fel akárhova, csak nyugis napokra, amikor valószínűleg nem töröm össze, nem ázik el, és nem is izzadok bele, mert valszeg nulla vízállósága van. Na de a többi napon is viselnem kell valamit, olyankor jöhetnek drágább, de számomra kevésbé értékes órák, amik egyszer majd talán hasonló értéket fognak képviselni, de az már nem az én csuklómon lesz. És akkor most felmerül, hogy ezekre is ugyanúgy vigyázzak, mint a családi örökségre, mert egyszer majd talán ezek is a családi örökség részei lesznek... na de akkor majd az én utódaim is ugyanúgy vigyázni fognak ezekre, + még azokra is, amikre én most vigyázok, és akkor máris nem egy! óra van, ami apáról fiúra száll, hanem egy! órakollekció. Na de amiből sok van, az kevésbé értékes, vagy nem? :) Áh, csak összezavarom magam... :D

(#259009) dzsi23 válasza skt (#259006) üzenetére


dzsi23
addikt

S108 helyett én az S107-et ajánlanám. Az EFV-100 meg eléggé más dizájn, szal amelyik jobban tetszik, azt válaszd. Egyik sem rossz óra.

[ Szerkesztve ]

(#259010) eldoble válasza dzsi23 (#259007) üzenetére


eldoble
aktív tag

Persze, mint írtam ezek csak az én "fétiseim", még annyit a "védelmemben", hogy "csinált egy olcsó, egyszerű, pontatlan szerkezetet" és hozzá kapcsolta a Timex nevet, így pontos, de persze azt tudom, hogy már nem használja azt a szerkezetet.

(#259011) dzsi23 válasza eldoble (#259010) üzenetére


dzsi23
addikt

'mint írtam ezek csak az én "fétiseim" '

Értem, hogy ez a saját véleményed, de ha leírod, akkor másra is hatással lehet, és nem árt, ha van ellenvélemény is. :)

A Timex biztos nem kapcsolta a nevét szándékosan a pontatlan szerkezetekhez, az akkori vevők talán igen, de még anyám sem élt akkor, nemhogy én, szal én már biztos nem kapcsolom hozzá. :)

(#259012) bigmasterg válasza dzsi23 (#259011) üzenetére


bigmasterg
addikt

Timex group-ban van zászlós márka?
Egy kívánatos, vagy ikonikus óra sem ugrik be tőlük, amire tényleg vágyna az ember.
Számomra mindig is a plázás, olcsó, divat(?) óra kategóriába tartoztak a timexek.

(#259013) Memmaao válasza bigmasterg (#259012) üzenetére


Memmaao
addikt

A Waterbury és a Q szériában van pár szép darab. Nekem az első "komolyabb órám" egy Timex square Chrono volt. Imádtam! Az indiglo háttérvilágítás nagyon jó volt benne és 20 év alatt sem volt semmi baja, csak elemet kellett benne cserélni. Pár éve eladtam gyűjtemény leépítés során. Már bánom.

My name is Bond, James... Dean.

(#259014) dkovizoli válasza dzsi23 (#259007) üzenetére


dkovizoli
addikt

Ó, igen! Egyébként előtte csomagoltam ki, azóta természetesen lekerült róla. :)

(#259015) dzsi23 válasza bigmasterg (#259012) üzenetére


dzsi23
addikt

"Timex group-ban van zászlós márka?"

Nem tudom, hogy ez számít-e, de legyen a Timex.

"Egy kívánatos, vagy ikonikus óra sem ugrik be tőlük"

Nem járt Timex a Holdon, talán az űrben sem; ezen kívül mitől lehet ikonikus egy óra? Filmekben sok Timex szerepelt már, csak nem annyira ikonikus filmekben, mint a 007 vagy az Alien, így az órák sem lettek ikonikusak. Nyilván nem fog Bruce Wayne sem Timexet viselni a JLC Reverso helyett (Christian Bale, A sötét lovag).

Hogy kívánatos-e, azt mindenki döntse el maga. Nekem lenne olyan, amit simán viselnék, és faterom is örömmel hordja, amit tőlem kapott, és eddig csak a bőrszíj használódott el, + valszeg érik lassan egy elemcsere, mert már évek óta hordja. :)

Csak néhány (vagyis sok) érdekes darab:








Szerk.:
"Számomra mindig is a plázás, olcsó, divat(?) óra kategóriába tartoztak a timexek."

Hát ez nyilván a Timexnek is köszönhető, mert gyártanak ők sz@rt is, de sz@rt nem kell venni, ezért van az Óra topik. :D Aki meg nem jár utána, az sajnos így járt... de olyanok megvesznek más sz@rt is, mint pl. facebook árverésen ezt a gagyi alis Kinyuedet 39 ezerért, mikor Kínából a feléért is pénzkidobás.

[ Szerkesztve ]

(#259016) 5-ös kezelő válasza dzsi23 (#258908) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Öt napja van rajtam éjjel-nappal, kezdem unni. Ki sem kellett csavarni a koronazárat. ;]
Elfogadnám átlag pontosságnak az összes automata órámnál. :K

(#259017) Memmaao válasza dzsi23 (#259015) üzenetére


Memmaao
addikt

Nekem ez a Q reissue széria nagyon bejön. Timestore-on még él a SPRING10, így 36e forintért vettem is egy ilyet:

My name is Bond, James... Dean.

(#259018) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Ez ma erkezett :)

(#259019) dkovizoli válasza Tufa_ (#259018) üzenetére


dkovizoli
addikt

Csinos darab. CW?

(#259020) dkovizoli válasza dzsi23 (#259015) üzenetére


dkovizoli
addikt


Nekem ezek vannak, már nem mai darabok. Sosem volt velük gondom,a fekete sokat volt hordva, a fehér keveset. Illetve van egy Q Chrono vadi új. De a képeken szereplők közt is vannak szerintem szépek.

(#259021) Tufa_ válasza dkovizoli (#259019) üzenetére


Tufa_
aktív tag

:K

(#259022) Macyke82 válasza Tufa_ (#259018) üzenetére


Macyke82
tag

Nagy kedvenc nálam is, én majd ugyan csak az év 2. felének a vége felé de a glacier blue verziót szeretném beszerezni.
Sajnos a titánt nem tudom megszeretni de ez az én berögződésem. Nagyon szép az átmenetes számlap (egyébként a lila is szép).
Neked mekkora a csuklóméreted anyway?

(#259023) Tufa_ válasza Macyke82 (#259022) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Gondolkoztam a glacier blue-n de Juniusban jon a Cielo Bel Canto es nem akartam ketto egyforma szint. A feher Twelve sem rossz, eleg gyakran azt veszem fel miota megvan..
19-19.5 cm

(#259024) 5-ös kezelő válasza dzsi23 (#259015) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nem esetem a világos számlap, de ez a legfelső Timex bejön. Méret, kinézet, szerkezet OK. (Timex kínálatában 1előre nem találtam meg, a hasonlók 450 dolcsitól mennek, ha jól láttam. De jobb is, minek még egy óra. :O )

(#259025) Veron válasza @mriya@ (#259001) üzenetére


Veron
őstag

fagyalllo jól írta, Peseux 7001 ketyeg benne.
viszonylag hosszú tokfülei vannak és a nagy számlap miatt nagyobbnak hat, de csak 36 mm-es a tok.

@Tufa_: fehéred és kéked is van?

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#259026) Macyke82 válasza Tufa_ (#259023) üzenetére


Macyke82
tag

Na a Bel Canto egy nagyon vagány darab, néztem korábban a videót róla, sztem kiváló befektetetési darab is egyben, de majd úgyis idővel kiderül.
Sajnos a Twelve-t itthon nem lehet felpróbálni de kicsit tartok tőle hogy a 17,5 cm-es csuklón nem mutat olyan jól mint a te csuklódon. Ugye relatív nagy a számlap így ez a típusú óra önmagában kialakításából adódóan is nagynak hat dacára a 40 mm-es toknak.

(#259027) Tufa_ válasza Veron (#259025) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Igen.

Macyke82, szerintem az a BC nem lesz annyira ertektarto mint az elso kek vagy a zold de nem is azert vettem. Egy masik Bel Canto is erkezik iden a gyujtemenybe... Phoenix , ez talan jobban tartja az arat igy hogy limitalt 99 darabra..
A Twelve szerintem siman jo 17.5re! Nem nagy darabok ezek

[ Szerkesztve ]

(#259028) Veron válasza Macyke82 (#259026) üzenetére


Veron
őstag

Szeptemberben érkezik a 36os verzió.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#259029) Memmaao


Memmaao
addikt

Ma megjött ez a kis vicces jószág:

My name is Bond, James... Dean.

(#259030) Empsepo válasza dzsi23 (#259015) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ez a kinyued vagy mi, megvakított b@szki!

Ez valami brutál.
És akkor van még ilyen öltönyös kép is vele!

Azért azt elképzelem, ahogy felpattintod a csuklódra, öltönyt veszel és elindulsz pl. színházba vagy egy puccosabb étterembe.

Vagy csak egy társaságba, ahol mindenkinek feltűnik, mert annyit tud, hogy feltűnő és amikor valaki rákérdez, lehet pironkodni, hogy kinyeud vagy izé mittudomén ebayen vettem, azt se tudom mi ez a sz@r.

:Y

(#259031) arn válasza Empsepo (#259030) üzenetére


arn
félisten

Ugyan a legtobb ember azt se tudja eszik e vagy isszak, a rolexen kivul meg ugyse ismernek mas dragabb brandet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#259032) féldekás válasza dzsi23 (#259015) üzenetére


féldekás
aktív tag

3. képen lévő órát copyzta az Addiesdive :DD
Bár asszem a Seikonak is van valami hasonlója.

(#259033) Lev Abalkin


Lev Abalkin
tag

22/20-as jó minőségű, vastag, citromsárga szilikon óraszíjat keresgélek,elsősorban hazai forgalmazótól, de reménytelen...
Látott esetleg valaki ilyesmit, Tutunál, neten, stb? (Alis, stb. megrendeléssel az a bajom, hogy 3-4 rendelésből jó ha 1 lesz olyan, amilyet keresek...
A "neves" márkák meg többnyire kínait forgalmaznak, feliratozva, aranyáron. Ezt egy megfogdosott strapscode-os Seiko gumiszíjnál konstatáltam, kicsit megdöbbenve, miután összevetettem az Aliexpressről származóval...)

[ Szerkesztve ]

...ugyanitt SRPE99K1 Seiko Turtle új gyári fémszíj + 2 db stift eladó.

(#259034) Bukk900 válasza 5-ös kezelő (#259024) üzenetére


Bukk900
őstag

Ez a Giorgio Galli S1 nekem is tetszik, leginkább hátulról! :D [link]

(#259035) fagyalllo válasza Lev Abalkin (#259033) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ez mondjuk inkább fordítva van, a befutott szíjat szokták másolni a kínaiak. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#259036) @mriya@ válasza fagyalllo (#259035) üzenetére


@mriya@
őstag

Vagy már eleve ők gyártják. :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#259037) Lev Abalkin válasza fagyalllo (#259035) üzenetére


Lev Abalkin
tag

Erről van szó:

A feliratokon és a gravírozáson kívül minden (méretek, csat, felületek, rugalmasság, vastagság, stb.) stimmelt, kb. harmadáron. Nehezen hihető, hogy a strapcode-os változatot nem a kínaiak gyártják.

[ Szerkesztve ]

...ugyanitt SRPE99K1 Seiko Turtle új gyári fémszíj + 2 db stift eladó.

(#259038) fagyalllo válasza Lev Abalkin (#259037) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nem mondtam hogy nem ők gyártják, elképzelhető, de nem ők tervezték, nem ők futtatták be a terméket, hanem ellopták.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#259039) 5-ös kezelő válasza Bukk900 (#259034) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Error a link nálam. A Miyota 9-esre gondolsz? Nekem minden oldalról tetszik. Érdekes a "hasított" tok.

(#259040) Bukk900 válasza 5-ös kezelő (#259039) üzenetére


Bukk900
őstag

Nálam működik, de felrakom máshogy. [kép] Igazából a fotó fény-árnyék aránya tetszik, de tényleg érdekes tok.

(#259041) dzsi23 válasza Empsepo (#259030) üzenetére


dzsi23
addikt

Az egy dolog, hogy valakinek nincs jó ízlése, de amikor ezeket a hulladékokat rendszeresen dupla áron viszik el árveréseken, az nálak is kicsapja a biztosítékot. :)

Persze, simán lehet, hogy ez az árverés is befolyásolva volt a tesók által, talán a "nyertes" is közülük került ki (nem tudom, nem ismerem őket), és azóta is egy balekra vár az az óracsoda.

(#259042) dzsi23 válasza féldekás (#259032) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem ezt kopizta az Addiesdive, ha erre a modellre gondolsz. :N Persze, van hasonlóság, és igen, a Seikonak is van hasonló órája, de nem kopi. A jobb oldali egy pilóta, a bal meg egy "field".

(#259043) dzsi23 válasza fagyalllo (#259035) üzenetére


dzsi23
addikt

Rövid ideig nagy divat volt a Daniel Wellington óra, a kínaiak elkezdék másolni, és fillérekért dobálni, aztán minden azzal volt tele (főleg youtube videók), hogy a DW 40-50 ezerért árulja a 3 ezer forintos kínai órát. :D Na véletlenül sem azt mondom, hogy jók a DW órák (sőt, nagyon erősen túlárazottak), és nyilván Kínában gyártják azokat is, de 3 ezerért még acél tokos órát sem lehet venni Kínában sem, és a szerkezet sem lesz benne japán, akkor hogy lenne ugyanaz? 10 ezer körül már kapható nagyon jó hamisítvány, amiben ugyanaz a szerkezet van (olcsó Miyota), de nem 3 ezerért. Persze, értem én, hogy kellenek a kattintások a videóra... :)

[ Szerkesztve ]

(#259044) "_Maverick_" válasza Lev Abalkin (#259033) üzenetére


"_Maverick_"
kezdő

Átküldenéd az Alis linket? A Strapcode-os szíjakat Kínában gyártják, Kínából is postázzák őket. Szerintem a cég is kínai tulajdonban van.

(#259045) i400 válasza dzsi23 (#259043) üzenetére


i400
senior tag

Lehet én vagyok éhenkórász de nekem a wellington az a bélszín :D

(#259046) arn válasza fagyalllo (#259038) üzenetére


arn
félisten

Vagy megrendeltek egy brandesitett verziot, a mar meglevo szijbol :) sokan csinaljak mindenfele termeknel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#259047) fagyalllo válasza arn (#259046) üzenetére


fagyalllo
őstag

A Crafter Blue egy 10 éves hongkongi cég, ők kezdtek el először Seiko búvárokhoz tokfülhöz illeszkedő szíjakat csinálni.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#259048) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Nagyon szép, nagyon ritka (15 / 20db), nagyon drága (18000 CHF).

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#259049) Lev Abalkin válasza "_Maverick_" (#259044) üzenetére


Lev Abalkin
tag

[link]

...ugyanitt SRPE99K1 Seiko Turtle új gyári fémszíj + 2 db stift eladó.

(#259050) SOAD19 válasza Lev Abalkin (#259049) üzenetére


SOAD19
addikt

PC-n nálatok is használhatatlan a felbontása az ali oldalának? És hiába csökkentem a méretet, ugyanilyen óriás minden a képernyőn. [kép]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.