Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) propra válasza propra (#53997) üzenetére


propra
csendes tag

Pedig valahol láttam is olajjal töltött karórát. Még csodálkoztam is, hogy mit keres benne egy buborék. Talán ha olajjal van töltve, nem kellene többet beolajozni? De lehet, hogy csak álmodtam az egészet. :N

(#54002) #76385920 válasza ronin s8 (#54000) üzenetére


#76385920
törölt tag

Én meg azt hittem, hogy az oroszok a Breguet-el voltak jóban. :)

A Sinn -nek van ilyen órája. (Meg talán a Bell & Ross-nak, de az olaj a víz alatti olvashatóságot biztosítja. Javítsatok ki ha tévedek!)

Sinn Hydro

[ Szerkesztve ]

(#54003) bbuffy


bbuffy
senior tag

Zeppelin használ svájci, japán és orosz verket is.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#54004) WiZARD válasza #76385920 (#54002) üzenetére


WiZARD
addikt

no meg 5000 méterig vízálló :)
viszont quartz

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#54005) #57919488 válasza #76385920 (#54002) üzenetére


#57919488
törölt tag

Nem ennel a markanal van az, hogy a hivatalos szervizben horror aron van az elemcsere?

(#54006) WiZARD válasza #57919488 (#54005) üzenetére


WiZARD
addikt

5 év garit adnak az elemre, de állítólag kb 7 évet bír.
Cserélni viszont csak ők tudnak, olajat is cserélnek ilyenkor, gondolom nem olcsó, de ez relatív (az óra is 1.7k €, és valószínűleg még így is olcsóbb, mint egy mechanikus gyári szervizelése)...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#54007) #76385920 válasza #57919488 (#54005) üzenetére


#76385920
törölt tag

Gyanítom nem egy hétköznapi elemcseréről van szó, tehát az ára sem hétköznapi. :)

Naja, 5000 méter...
A Hydromax meg 11 100 méterig vízálló. :) Ezzel már lehet nyugodtan pancsizni! :DDD

(#54008) aischylos válasza #76385920 (#54002) üzenetére


aischylos
tag

Mivel a folyadékokat nem lehet összenyomni, az olajjal töltött karórák vízállósága elmélétileg végtelen, tehát bírja a Mariana árkot is.
És valóban, minden szögből leolvashatóak a számlapok, csak legyen elég fény hozzá!
Ellenben az órákban lévő elemet időközönként cserélni kell, és mivel ez csak speciális szervizben kivitelezhető, így spórolás szempontjából nem jó választások.

(#54009) Mariner válasza WiZARD (#54004) üzenetére


Mariner
tag

Nem 5000méterig vízálló, hanem minden elérhető mélységig... Éppen ezért nem is láthatsz benne semmiféle buborékot, hacsak nem valami "órás" megbontotta már a tokot. Éppen azért tud korlátlan vízállóságot biztosítani, mert csak folyadék van benne (olaj) az meg mint tudjuk nem összenyomható. Ha lenne benne bármennyire csekély mennyiségű gáz(légbuborék)akkor borulna a mutatvány, már ami a korlátlan vízállóságot illeti. Ez teszi szükségessé a gyári elemcserét is, még akkor is ha drága.

MZ/X jelentkezz!

(#54010) Bati0501 válasza Mariner (#54009) üzenetére


Bati0501
őstag

Az oké,h a folyadékok összenyomhatatlanok,de a tok?

(#54011) #76385920


#76385920
törölt tag

Ez nem "olajos"...
Deepsea

Ha nem tökéletes a tömítettsége az órának tökmindegy, hogy mivel van töltve. (Gondolom én...)

[ Szerkesztve ]

(#54012) aischylos válasza Bati0501 (#54010) üzenetére


aischylos
tag

Ha fel van töltve folyadékkal????

(#54013) aischylos válasza Mariner (#54009) üzenetére


aischylos
tag

Létezik pedig gyárilag bubis óra is.

(#54014) Ra3 válasza Bati0501 (#54010) üzenetére


Ra3
őstag

az üveg meg acél amiből készül nem hiszem hogy sokkal jobban összenyomható lenne mint az olaj, és ha nincs belül egy kintinél ritkább közeg amit edényként magában tart, akkor nincs "hova" összenyomni.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#54015) Dzsana válasza WiZARD (#54006) üzenetére


Dzsana
senior tag

Épp a múlt héten cseréltem egy kvarc Citizen Chronographban elemet, 6 éves volt az elem!

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#54016) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Ezt azért nem dobnám vissza. :)

[link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#54017) Dzsana válasza aischylos (#54013) üzenetére


Dzsana
senior tag

Létezik, Corum bubble, Miamiquake testvérünknek volt is egy. :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#54018) Mariner válasza aischylos (#54013) üzenetére


Mariner
tag

Mi a cél ott a buborékkal? Gondolom nem a vízállóságot fokozza... Ha mondjuk egy kezdetleges (vízmérték/szintező) akkor érthető, de hogy nem ebben a Sinnben van ilyen, arra nagy pénzben mernék fogadni. A gyári állapot legalábbis az abszolút gázmentesség. A buborék jelenléte ebben az esetben, már hiba. Mint a billegőtengely törés. Van billegőtengely törött óra, de az már nem a gyári állapot. Az a bubi kerülhet bele összerakási hiba folytán, illetéktelen szétszedés folytán, illetve ha magas hőmérsékletre kerül az óra, és az olaj elkezd bomlani, azaz felgázosodik, mint például az autóban a fékfolyadék. Bármi is az oka, az már hiba ennél az óratípusnál.

MZ/X jelentkezz!

(#54019) csabulaxi válasza csabulaxi (#54016) üzenetére


csabulaxi
senior tag

teszt

[link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#54020) WiZARD válasza Mariner (#54009) üzenetére


WiZARD
addikt

a weblap szerint a szerkezet 5000 méterig ok: "Pressure-resistance of the movement up to 5,000 m diving depth (= 500 bar) and of the case up to 12,000 m diving depth (1,200 bar), certified by DNV GL"

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#54021) aischylos válasza Mariner (#54018) üzenetére


aischylos
tag

Nem állítottam, hogy a Sinn ilyen, de létezik gyárilag bubis "oil filled" karóra.
Ha lesz rá időm, majd mutatok.
Attól, hogy még nem láttál, nem következik, hogy nincs is!
Hogy miért van benne a gázbuborék, azt nem tudom, biztosan van rá magyarázat.

(#54022) Csigusz 1 válasza aischylos (#54021) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Hőtágulás? :U
Az igaz, hogy a folyadékok összenyomhatatlanok, de melegben kitágulnak, mint a higany a hőmérőben - és elég hülyén nézne ki, hogy az olajjal feltöltött órám a napon felmelegedve szétdurrantja a tokot, vagy orrán-száján spricceli kifelé az olajat... :DDD

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#54023) WiZARD


WiZARD
addikt

van aki magának csinált hasonló, folyadékkal feltöltött órát :)

itt ír a Sinn féle hátlap megoldásról, ami a hőtágulásra a válasz :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#54024) Csigusz 1 válasza WiZARD (#54023) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Így már rendben van! :)

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#54025) Mariner válasza aischylos (#54021) üzenetére


Mariner
tag

Én kimondottan erre a Sinn típusra írtam,hogy nem lehet benne buborék, hogy más típusban/ van-e azt nem tudom, bár nem is mondtam hogy nincsen.Ilyen Sinn-t sem láttam még, mégsem gondolom, hogy nincsen. Mindenesetre ha van, akkor rejtély a buborék célja de az biztos, hogy nem fokozza a vízállóságot.

[ Szerkesztve ]

MZ/X jelentkezz!

(#54026) WiZARD válasza WiZARD (#54023) üzenetére


WiZARD
addikt

akad még pár kísérletező kedvű...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#54027) propra válasza WiZARD (#54026) üzenetére


propra
csendes tag

Én tőlem messze áll a kísérletezés és naivan azt hittem, hogy az olajtöltéssel meg lehet spórolni az ötéves szervizeket. De már látom, tévedtem. Én olcsó, nemelektromos, olajtöltésű karórát szeretnék találni, de úgy tűnik ezt még fel sem találták. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54028) vadászcsiga válasza Mariner (#54025) üzenetére


vadászcsiga
félisten

1090€? Drága sport ez a búvárkodás, én inkább hagyatkoznék a belső órámra :D

(#54029) Bati0501 válasza aischylos (#54012) üzenetére


Bati0501
őstag

Ezért kérdezem,mert nem tudom.Nem vagyok anyag mérnők.Józan paraszti ésszel belegondolva elivelg nem kellene szétmennie,de nem vagyok benne biztos,ezért kérdeztem meg+annyi minden van,amire azt hiszi az ember,h tudja a megoldását...

Ra3: Egy bizonyos minőségű acélra ez igaz lehet,de sztem az üveg itt gyenge láncszem...abból vmi igen brutál kellhet.

(#54030) pohár


pohár
félisten

van most olyan óra 6-6,5k$ magasságban, amit fél-egy évre érdemes megvenni befektetés céljából?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#54031) aischylos válasza Bati0501 (#54029) üzenetére


aischylos
tag

Mivel a tok tele van olajjal, így akármekkora mélységben van az óra, sem az acél, sem az üveg nem tud deformálódni, legalábbis a Földön, a természetben előforduló nyomáson.

(#54032) aischylos válasza propra (#54027) üzenetére


aischylos
tag

Ressence Type 3.

(#54033) vadászcsiga válasza aischylos (#54032) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Aztva kva de jól néz ki (fotón). Ez az?

[ Szerkesztve ]

(#54034) WiZARD válasza vadászcsiga (#54033) üzenetére


WiZARD
addikt

itt van videón

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#54035) teratti


teratti
senior tag

Srácok, ha valakinek lenne infója hol lehet ilyen Camel Trophy bőrszíjat szerezni az szóljon. Nem ragaszkodnék a bőrhöz, van fém is de nem lehet sehol kapni vagyis nem találtam.

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#54036) ronin s8 válasza aischylos (#54031) üzenetére


ronin s8
senior tag

Azért ez így nem igaz. Valamennyire összenyomható az olaj is. Csak a gázokhoz képest kvázi összenyomhatatlan. A mérték a lényeges. Meg ehhez teszterek is kellenek. Nem tudom, melyik tudja leellenőrízni 10 ezer méterre? :F

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#54037) teratti válasza teratti (#54035) üzenetére


teratti
senior tag

Rossz a link.... tehát ilyen.

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#54038) #76385920 válasza ronin s8 (#54036) üzenetére


#76385920
törölt tag

Ifremer, Comex...

Gondolom csak lecsekkolták ezeket az órákat mileőtt rájuk irták, hogy x méterig rendben vannak. :)

(#54039) aischylos válasza ronin s8 (#54036) üzenetére


aischylos
tag

Gyakorlatilag összenyomhatatlannak tekinthetőek. :-)

(#54040) #76385920 válasza teratti (#54037) üzenetére


#76385920
törölt tag

Ehhez adnak egy órát is!

[link]

:)

(#54041) ronin s8 válasza aischylos (#54039) üzenetére


ronin s8
senior tag

És mekkora nyomásig összenyomhatatlanok...? :P

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#54042) teratti válasza #76385920 (#54040) üzenetére


teratti
senior tag

Ennyit nem áldoznék egy szíjért. :)

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#54043) ben11 válasza WiZARD (#54034) üzenetére


ben11
őstag

A szíj borzalmas..

(#54044) aischylos válasza vadászcsiga (#54033) üzenetére


aischylos
tag

Persze, hogy ez.

(#54045) propra válasza aischylos (#54032) üzenetére


propra
csendes tag

Ez elektromos, nem? Én nem ilyet keresek. Ráadásul drága lehet. Ráadásul nem megszokott látványt nyújt. Mindenki az én kezemet figyelné. Nem az én utam.

(#54046) tupacamaru válasza propra (#54045) üzenetére


tupacamaru
veterán

A saját szavaiddal mond már el hogy szerinted hogy működne egy mechanikus óra olajjal feltöltött házban?
Miért rugózol ezen az öt éven, veszel egy órát és lehet hogy 10-15 évet simán elmegy, utána kuka. Egyébként kezdesz hasonlítani egy bizonyos emberre, aki időről-időre felbukkan itt. :U

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#54047) Reverting válasza WiZARD (#54023) üzenetére


Reverting
őstag

Azert kivancsi lennek mennyi ido alatt ketdi meg az olaj a szamlapot stb... :) viszont nagyon tetszetos, jo a betekintesi szog:)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#54048) ronin s8 válasza propra (#54045) üzenetére


ronin s8
senior tag

A felsorolt linkeknél írják, hogy olajos közegben nem működik a billegő. Mechanikus óránál ilyet nem lehet csinálni. Elektromosnál is csak spéci fluoridos szilikon olajjal.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#54049) propra válasza tupacamaru (#54046) üzenetére


propra
csendes tag

A saját szavaiddal mond már el hogy szerinted hogy működne egy mechanikus óra olajjal feltöltött házban?

Gondolom csak fel kell tölteni és beszabályozni. De mivel én nem vagyok ebben szakember, nem állítok semmit, csak kérdezek. Nem jó helyen kérdezek?

Miért rugózol ezen az öt éven, veszel egy órát és lehet hogy 10-15 évet simán elmegy, utána kuka.

Sajnálnék kidobni egy órát pusztán amiatt, hogy ősrégi kenéstechnológiával gyártották, ami csak 5 évet bír. Simán el tudok képzelni olyan olcsó megoldást, ami ennek sokszorosát is kibírja. De ha nem csinálnak ilyet, akkor én nem fogok ezen "rugózni". Beletörődöm én, de bujkál bennem a kisördög, hogy esetleg csak én nem tudok róla, közben meg már van ilyen. Mert miért ne lenne? Lehetetlen megcsinálni valamiért?

Egyébként kezdesz hasonlítani egy bizonyos emberre, aki időről-időre felbukkan itt.

Ugye, már más is keresett ilyet? Talán már meg is csinálták.

ronin s8: A felsorolt linkeknél írják, hogy olajos közegben nem működik a billegő. Mechanikus óránál ilyet nem lehet csinálni.

Aha, tehát ez az oka, hogy nincs? Jó ezt tudni, hogy akkor az ember ne is kutakodjon ilyesmi után. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#54050) tupacamaru válasza propra (#54049) üzenetére


tupacamaru
veterán

A problémát fentebb már leírták, és nem, nem keresett még ilyen órát senki, csak a másik tag is ilyen okos volt.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.