Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) BAti77 válasza aischylos (#42000) üzenetére


BAti77
aktív tag

Hát' nem tudom...eddig három fajta ETA-hoz volt szerencsém Tissot-ban: 2824, 2836, Steinhart-ban: 2893. Mindegyik 10mp./nap alatt dolgozott bőven, főleg új korában... :))
Az azért elég gáz, -szerintem- ha egy Certina-t újonnan egyből meg kell nyitni és szabályoztatni... :(((

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#42002) Reverting válasza BAti77 (#41999) üzenetére


Reverting
őstag

Igen ennyit mertem, a radios kvarc otahoz merve:) elvileg orankent chekkol:) de most egy atomora progival lesem:) es sabilan tartja azt a 17et:) ugy h a tevedes jogat fentartom... kell par nap mire tudok nyilatkozni edemben:) de most a kezemen van... :)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#42003) jookomak válasza BAti77 (#42001) üzenetére


jookomak
őstag

Beáll az majd, ha elkezdi rendesen hordani.

(#42004) ronin s8 válasza Reverting (#41981) üzenetére


ronin s8
senior tag

Gratula! Viseld egészséggel!
Ütős ezzel a nato-val. :-))

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#42005) aischylos válasza Reverting (#42002) üzenetére


aischylos
tag

Hordd 2-3 hónapig, utána nézd a pontosságát, és ha kell szabályoztasd!
Pár perces munka az egész, akár otthon is meg lehet csinálni.
Csak a tömítettséget kell ellenőrizni a végén!

(#42006) BAti77 válasza jookomak (#42003) üzenetére


BAti77
aktív tag

Remélhetőleg, kár lenne, ha bontani kéne...

(#42002) Reverting
Viseld legalább 8 óra/nap-ot, aztán írd meg mit tapasztalsz. Amúgy tényleg jobb ez a hátlap, mint a régebbi! ;)

(#42005) aischylos
Ha jól beszabályozott a werk, nem kell annak hónapok, max. pár hét...

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#42007) ronin s8 válasza #24334592 (#41998) üzenetére


ronin s8
senior tag

Igen, ilyenek. És ők nem azért végeznek pontos, precíz munkát, mert a munkafelügyelő ott áll a hátuk mögött, meg különben elmarad a karácsonyi prémium, hanem azért, mert megtanulták évszázadok alatt, hogy csak magukra számíthatnak. Ha elrontanak valamit, nem lehet rohanni vinnyogva az EU-hoz panaszkodni meg pénzért kuncsorogni. Ha télen leesik a hó, nincs menekvés: ha üres a magtár, jön a kannibalizmus. Nincs kecmec.
Ez a "swiss made"...

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#42008) aischylos válasza aischylos (#42005) üzenetére


aischylos
tag

Persze ha garanciális, akkor ne piszkáld!

(#42009) WiZARD válasza aischylos (#42005) üzenetére


WiZARD
addikt

Ezt a 2-3 hónapot új óránál sose értettem. COSC minősített szerkezeteket se pár hónap bejáratás után állítják/tesztelik...

Viszont mechanikus óránál szerintem nem érdemes 24 óránál sűrűbben nézegetni a pontosságot, de inkább 2-3 naponta érdemes nézni, hogy pontosabb képet kapj a különböző mozgásból, pozicionálási hibából adódó működésről/pontosságról.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#42010) Sungoo válasza WiZARD (#42009) üzenetére


Sungoo
addikt

Nekem a monster szinte állandóan a karomon van, több mint egy hónapja, maradt a fix 12 mp sietés. Nem zavar, nekem ennyi belefér, hetente egyszer utána állítok. .)

(#42011) Misi1979


Misi1979
őstag

Na, ha már volt szó hommázsról, most jöjjön egy igazi vintázs darab is:)

Friss szerelem, drága volt, de nem tudtam otthagyni:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#42012) #57919488 válasza ronin s8 (#42007) üzenetére


#57919488
törölt tag

Itt azert inkabb azzal kell szamolni, hogy a II. Vh alatt is megoriztek a semlegesseguket. Gazdasagilag nem razta meg oket. ENSZ-be is csak 2002-ben leptek be. + ha bank akkor svajc ugye :)
Jol elzarkoztak a vilagtol mondhatni. Sok karos elelmiszerrel kapcsolatos dolgot mar betioltottak naluk es daniaban is. Dania sem gyenge az energia ellatas fejleszteseben. 2020-ra szelenergiabol akarjak kinyerni a szuksegleteik 50%-at, ok meg is fogjak csinalni mikozben nalunk epitik a draga stadionokat a nagy csorosagban :DDD :W

[ Szerkesztve ]

(#42013) Empsepo válasza Misi1979 (#42011) üzenetére


Empsepo
senior tag

Szépséges.

:K

Mekkora az átmérője?

[ Szerkesztve ]

(#42014) aischylos válasza WiZARD (#42009) üzenetére


aischylos
tag

A sok ideig passzív szerkezetekben a kenőanyagok besűrűsödnek, ezeket be kell járatni.
Egy kis ideig ez eltart.

Szerintem a mechanikus szerkezetek járáspontosságát naponta többször is érdemes ellenőrizni, például reggel megnézem mikor felcsatolom, utána este mikor lerakom, és éjjel különböző pozíciókba rakom le, hogy lássam, melyik állásban mit teljesít.
Ha sosem veszem le, akkor elég naponta egyszer (ugyanabban az időben) ellenőrizni, hogy lássam, mennyit kell (ha kell) állítani rajta.
Vagy leszarom az egészet, és ha már 2-3 percnyit elmászott, akkor utánaállítom a mutatókat. :C

[ Szerkesztve ]

(#42015) Misi1979 válasza Empsepo (#42013) üzenetére


Misi1979
őstag

34-34.5, szóval korhű:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#42016) Szizol


Szizol
tag

Ez durvábban néz ki, mint az M-Force :)

Orient Pro Saturation Diver

[ Szerkesztve ]

(#42017) Sungoo válasza Szizol (#42016) üzenetére


Sungoo
addikt

Az árral sem szarral gurigáznak! :D :))

(#42018) lenox válasza Sungoo (#42017) üzenetére


lenox
veterán

Lehet, hogy beneztem, de ez miert kerul ennyibe?

(#42019) BAti77 válasza Szizol (#42016) üzenetére


BAti77
aktív tag

Azért kicsit túlárazták... :N
Itt 200 körül, már meghozzák, komoly szándék esetén... ;)

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#42020) Sungoo válasza BAti77 (#42019) üzenetére


Sungoo
addikt

Ééééés: "21 köves
Az automata óráknál a pontosságra a benne lévő drágakövek száma van a legnagyobb hatással." :DD

(#42018) lenox: fogalmam sincs...talán a 300 méter miatt.

[ Szerkesztve ]

(#42021) ronin s8 válasza #57919488 (#42012) üzenetére


ronin s8
senior tag

Persze hogy megőrizték, hiszen mindenki trezorja voltak. :-)) Ők a mai napig komolyan veszik a háborút. Minden hegyük keresztül-kasul át van fúrva, akár egy erődítmény. Minden svájci férfi tartalékos katona, élethosszig tartó feladatokkal. Évszázadokig zsoldoskatonáskodtak. A pápai gárda is svájciakból áll. A bankszektor legfontosabb elvárása a megbízhatóság. Ők sokáig gyúrtak erre.
A II. Világháborúban Hitler fenyegetőzött, hogy lerohanja őket, de erre (túl az ésszerűtlenségen) valójában kevés esély volt. Svájc meg tudta volna védeni magát...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#42022) aischylos válasza lenox (#42018) üzenetére


aischylos
tag

Miért, egy Lange miért kerül annyiba? ;-)

(#42023) BAti77 válasza lenox (#42018) üzenetére


BAti77
aktív tag

Elvileg csak Japánban gyártott típus. OrientStar szerkezet, kidolgozás, a régebbi modell még azon a néven is fut (ez 2013-as), 5mm körüli zafírkristály üveg, meg egy nagyadag túlárazás...és meg is van a miért.

(#42020) Sungoo
Hát' igen, a marketing szöveg... :D

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#42024) Reverting válasza aischylos (#42014) üzenetére


Reverting
őstag

Lehet benne valami... :) kb most megy 24h a felhuzas ota... es ugye reggelre kicsit sietett, de azota megvan az a 17s es nem tobb vagy kevesebb:) most meg nem piszkalom majd par nap utan belovom a pontos idore es utanna mar fogom latni... :)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#42025) BAti77 válasza BAti77 (#42023) üzenetére


BAti77
aktív tag

A teljes család... :DDD

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#42026) Bati0501


Bati0501
őstag

Sziasztok!
Írás előtt rákerestem,h miket is írtok a Fossil órákról...hát sztem sokan már most abbahagyják ezt a hsz olvasását,mert meglátják,h Fossil.
De mi alapján mondjátok,h kínai szarok,amik csak jól néznek ki?Honnan tudjátok,h tényleg tönkremennek 1-2-3 éven belül?
Olvastam,h lehet bennük japán vagy kínai szerkezet...aztán már csak kínaiakról olvastam itt.Most akkor melyik,honnan lehet tudni?
Látom,h ez a fajta óra tőletek fényévekre van,hisz ez csak egy olcsóbb divatóra,amit meg is értek,hiszen jó pár itteni embernek igencsak irigylésre méltó órája/órái vannak,de ha ezektől elvonatkoztatunk,h miket tudnak gyártani a nagy gyártók,h még 100 év múlva se fog pár sec-nél többet téveszteni egy órájuk,akkor is nagyon nem éri meg az árát a Fossil?
Tudom,egy igazi jó óra százezrekbe kerül,de nekem eddig 2-3 órám volt,és most gondolkoztam el,h szeretnék még egyet,de most már olyat,amit én választok...
Tehát első "komolyabb"(?) órának sem felel meg,ahol még inkább a kinézet a fontosabb,mint h 5 év múlva is ugyan úgy járjon,mint most,mert akkor már lehet,h rég nem használnám?
Talán ez tetszik a legjobban: [link] Itt 100m-ig írják,h vízálló,itt viszont már csak 50-ig: [link]
És az előbbi oldalon,amihez az volt írva,h 50m-ig vízálló,oda csak annyi van írva,h cseppálló,ami annyira nem biztató,mivel olvastam,h volt,h vmelyik bepárásodott,pedig nem is volt sose vízbe...
Ennek csak a színei mások: [link]
Ez már kicsiivel másabb: [link]

Nagyjából ennyit is szánnék rá és vmi ilyesmi stílust keresek.Ha tudtok jobbat,jobban megérőt,akkor légyszi segítsetek és bocsi,h ilyen hosszú lett.
:R

(#42027) #57919488 válasza Bati0501 (#42026) üzenetére


#57919488
törölt tag

En egyaltalan nem ertek az orakhoz de a Citizen, Seiko pont ebben az atlagember szamara is elerheto kategoriaban ertek el a sikeruket.
Nekem Citizen van es oriasi uteseket kibirt mar :B igaz, hogy karcokat is kapott rendesen de eddig mindent tulelt :)

(#42028) Sungoo válasza Bati0501 (#42026) üzenetére


Sungoo
addikt

Véleményem szerint nem feltétlenül százezrek a jó, napi használatra alkalmas óra. Ebben az árban vannak már például japán márkák, amik már tettek le az asztalra. Egyébként ha Neked ez a fossil tetszik, akkor ezt kell megvenni. Ilyen egyszerű. :)

(#42029) Ra3 válasza Bati0501 (#42026) üzenetére


Ra3
őstag

ennyi pénzért nagyon sok fajta Citizent, Seikot, Orientet, Casiot lehet kapni, nézz körül azok között is, majd mások is megerősítenek hogy ezek jóval igényesebb márkák ebben az árkategóriában.
A fekete pvd bevonatot megintcsak célszerű kerülni ha egyedüli óra lesz, mert eléggé megcsúnyulhat ha pár évig minden nap hordod.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#42030) ronin s8 válasza Bati0501 (#42026) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ha tetszik, és van ennyi kidobni való pénzed, vedd meg. Javítani nem lehet majd, de nem baj, mert előbb fogod megúnni, semmint tönkremenne. Ez egy ilyen "termék"...

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#42031) Bati0501


Bati0501
őstag

Köszi szépen! :R
Tudom,h ezek a nagy japán márkák valószínűleg jobbak lennének,csak: ennyiért még nem találtam olyat,ami tetszene annyira,mint a Fossil+sztem esélyes-mert ilyen vagyok :DDD :((( -h nem sok évig használnám,így nekem most nem nagy hátrány,h ha nem évtizedekig jó.
Első órának sztem ennyiért bőven lehet jót venni,csak azt sem szeretném,h kiadok ennyit egy olyan óráért,ami kopik,pontatlan.Olyat olvastam,h a másodperc mutató nem a kis vonalkákon ment,hanem közöttük...na olyat azért nem szeretnék,az ilyen hibák zavarnak.De sztem-vagy remélem-ilyen csak egy-egy példánynál fordul elő.
Egyébként nővéremnek is ilyen órája van,eddig nem hallottam róla panaszkodni.

Élőben kellene megnézni őket,csak sajna valószínileg itt Miskolcon pont ezt nem lehet majd megnézni,mert testvérem sem tudta itthon megnézni,csak Pesten,de Neki az mondjuk annyira nagy hátrány nem volt,mert oda jár egyetemre,de én nem szoktam Pestre járni...
Láttam,h vki írt,h pont olyanja van,amilyen nekem is tetszik és linkelt képeket is.Na már ott egy kicsit más színe volt az órának,mint a boltok képein...
Lehet,h írok Neki egy PÜ-t...ha pedig ezt olvassa,akkor előre is bocsánat... :B :D

Szerk:
ronin s8: Pont tőled olvastam,h ezek milyen szarok,de miért mondod ennyire,h ilyen rosszak?Többel is volt már rossz tapasztalatod vagy olyan helyen dolgozol,ahol látod,h milyenek?

[ Szerkesztve ]

(#42032) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Lezárult a projekt, és egyből 2 szép óra tulajdonosai lettünk feleségemmel.

Köszönöm mindenkinek és főként TimeCenternek, hogy hasznos információkkal segített meghozni a döntést. :R

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#42033) WiZARD válasza Bati0501 (#42031) üzenetére


WiZARD
addikt

Ha ez tetszik, és ezt akarod, akkor vedd ezt.

Pontossággal nem lesz gond, átlag gagyi quartz is többnyire jóval pontosabb mint a sokszázezres/milliós mechanikusok.

Viszont a PVD bevonat (fekete külső) kopni fog, és ez szintén kopik a drága órákon is. Ha csak pár évre tervezel, és tudsz rá vigyázni, akkor szerintem meg lehet venni a PVD-t, főleg ebben a kategóriában.
Ha elkopott/megunod, akkor kidobod 2-3-5 év múlva. Drága óránál szívás a PVD, mert ha megkopik csúnya, kidobni nem fogod, helyreállítani meg eléggé nehézkes, kérdéses...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#42034) Zozzer888 válasza Real_Necro (#42032) üzenetére


Zozzer888
addikt

Gratula, szép páros:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#42035) young78 válasza Real_Necro (#42032) üzenetére


young78
tag

Szépek, használjátok egészséggel!

(#42036) KelemenUhr válasza Bati0501 (#42031) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Nagybátyám vásárolt Fossil karórát - nem sikerült lebeszélni róla :DDD - 1 éve hordja. Hááát, a bevonat eléggé megkopott rajta, elég gyászosan mutat. Egy másik ismerősöm Festina divatórát vett, egyszer elromlott, nem lehet javítani, ahogy azt már itt sokan leírták. Egyébként - szerintem - élőben mindkettő kifejezetten gagyinak hat. Én is kinézet alapján döntöttem annak idején, az akkori keret max. 35 000 volt, erre a Casiora esett a választásom, első látásra szerelem volt:

Nem bántam meg, nagyon jó, minőségi hatást kelt. Van Citizen meg Seiko 5 is a családban, azok is jól bírják, minőségiek. Én nem vennék divatórát, szerencsére annak idején, mikor még nem voltam annyira rákattanva a témára, elkerülték a figyelmemet, de megértem az álláspontodat, nekem is fontos volt a kinézet. Majd egyszer szeretnék azért egyet, ami swiss made és lehetőleg mechanikus, meg vadászom egy szép vintage órára is, de addig tökéletesen megfelel ez a Casio, szeretem nagyon.

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#42037) BAti77 válasza Bati0501 (#42031) üzenetére


BAti77
aktív tag

Szerinted milyen gyártó gyárt jobb minőségű órát? :))
Amelyik kimondottan csak órák készítésével, fejlesztésével foglalkozik, vagy egy olyan amelyik multinacionális divatcég és a divat szerint mozog annak minden területén (és ez alapján készít órát is)?
Történetükben másról sem írnak, csak hogy a divat terén mi mindenbe belefogtak és mennyit kerestek vele...
Talán olvasd el néhány olyan márka történetét is akik az első kategóriába tartoznak és megérted miért nem igazán szeretik itt a topicban a Fossilt, mint órát...

(#42032) Real_Necro
Gratulálok! Szépek, használjátok egészséggel! :C

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#42038) bobby_30 válasza Bati0501 (#42031) üzenetére


bobby_30
tag

Én még akkor vettem Fossil órát mikor még nem forgalmazták itthon. Egy ismerős hozta aki egy hajón dolgozott messzi idegenben. Akkoriban 35000 ft-ot adtam érte ami pontosan megegyezett egy havi fizetésemmel!! Az óráról a második év végére teljesen lekopott a bevonat, ami alól előtűnt a sárgaréz tok. Egy pár év után töredék áron tudtam eladni, konkrétan egy ötezresért. Azt még hozzátenném hogy ha akkor ÓRÁT veszek 1 havi pénzemért akkor még mindig hordhatnám. Ez kb a 90-es évek közepén volt.
Amúgy meg vedd meg ha tetszik, úgysem egy életre veszed. Nem kell hogy mindenki órás fejjel válassza ki a kezén levő szerkentyűt. Viszont azt ne várd hogy itt megerősítést kapsz a döntésedhez. Ha tetszik meg kell venni és kész!

(#42039) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Volt itt szó a Certina és a Tag közti hasonlóságról. Azért ez is megér egy misét:

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#42040) #24334592 válasza ronin s8 (#42007) üzenetére


#24334592
törölt tag

hamar kannibalizmus, videken eszik a kutyakat :U

itt minden le van maradva 20 evvel, Bernben 30cal (a vicc szerint oda kell menni atomtamadas eseten :D )
pl. az azbesztes rakkelto szigetelessel is csak par eve foglalkoznak, hogy lecsereljek a berhazakban.
Mivel eleg sok erre a csobogo patak, a kantonom hegyivasutja (rätische bahn) a vizieromuvek altal megtermelt arambol "ingyen" fut...Ami szamomra szokatlan, h a 40 eves zürichi villamos is kulturaltabban nez ki (se graffiti, se karc, csak a normalis amortizacio) mint nemelyik pareves pesten.

(#42021) ronin s8 semmi eselye nem volna a nemeteknek itt. Rengeteg a hegyivadasz, plusz a helyiek mindig elonyt elveznek. Minden berhaz ajaban a pinceresz hermetikusan zarodo legopince...Bar most a kodben csoringerek elvesztettek ket F18-ast, megy is a vizsgalat az ugyben...

Mindket regi erdeklodo felizzitva, jovo heten kedden vagy szerdan egyikuk elviszi. S pont kerul a storyra. A hitegetos majom meg remelem lovat kap reszletekben karacsonyra.

(#42041) aischylos válasza KelemenUhr (#42039) üzenetére


aischylos
tag

Ilyen alapon mindegyik karóra hasonlít egy másikra. :Y

(#42042) lenox válasza aischylos (#42022) üzenetére


lenox
veterán

Azert az luxusora, mas az arazas.

(#42043) aischylos válasza lenox (#42042) üzenetére


aischylos
tag

Inkább 10 ilyen, mint egy olyan. :Y

(#42044) Empsepo válasza Real_Necro (#42032) üzenetére


Empsepo
senior tag

Az igen!

Grat hozzá, viseljétek egészséggel!

:C

(#42026) Bati0501

Én nem vennék Fossil-t a helyedben.

:(

[ Szerkesztve ]

(#42045) Ra3 válasza Bati0501 (#42031) üzenetére


Ra3
őstag

ha mindenképpen ilyen stílusú órát szeretnél ennyiért ami öt év múlva is óra lesz akkor ezt javaslom:
Seiko SSC081P1
itthon elég drága ha egyeltalán kapható, de ha utánajársz kicsit akkor 40-45k-ért meg lehet hozatni, és jó eséllyel nem kell kikukázni 2 év múlva....

ha itthon, hivatalosan akarsz hasonló órát venni akkor meg nézz rá erre (40k alatt van, és olyan szíjat rakatsz rá amilyet csak akarsz ha a gyári nem tetszik):

[link]

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#42046) lenox válasza aischylos (#42043) üzenetére


lenox
veterán

Hehe, azert ezt megneznem, mikor visszautasitanal egy Langet :).

(#42047) Dzsana


Dzsana
senior tag

Ezúton tájékoztatom a tisztelt publikumot, hogy született egy újabb posztom.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#42048) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

...Berendelve... :DDD

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#42049) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

Két Tissot között vacillálok:
- T035.627.11.051.00 Tissot Couturier
- T035.617.11.051.00 Tissot Couturier

Kérnék véleményeket, tapasztalatokat róluk. Köszönöm előre is! Hol érdemes őket megvásárolni? Stb stb stb

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#42050) Dzsana válasza Newyorker (#42049) üzenetére


Dzsana
senior tag

Szia, a kettő között igen nagy különbség van árban, az automata sokkal drágább. Nekem a kvarc változat van, fehér számlappal, már a második évét szolgálja, hibátlan. És hogy hol érdemes megvásárolni? Csakis egyetlen egy helyen! Topictársunk keresni fog!

Tomi, keresnek! :C

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.