Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#253001) lacizeg válasza kovsol (#252995) üzenetére


lacizeg
csendes tag

Energiatakarékos módban a másodpercmutatót leállítja! Amit fény éri ugye akkor elindul!
Egyik Eco-Drive órám specifikációja:
"Eco-Drive szerkezet - környezetbarát módon a fényenergia működteti
Az óra fényenergiával működik, sohase kell benne elemet cserélni. Egy teljes feltöltéssel kb. 2 évig működik, akár korom sötétben is."

(#253002) i400 válasza Lali-213 (#252999) üzenetére


i400
senior tag

Mainflingen. Lehet a szomszéd épület árnyékolja. Mondjuk a rádiójelek terjedése is sokmindentől függ.

(#253003) cog777 válasza tomsolo (#252993) üzenetére


cog777
senior tag

En a fekete penteki learazason vettem -25%-al nejlon/bor szijjal. 1 honap alatt 2mp-et kesett eddig. Leolvashatosaga nagyon jo. A femtok egy kicsit nehezebb a gyerek titaniumos citizen orajahoz kepest. A datum ablak merete pont az en vaksi szememhez tokeletes :D
Eddig bejon az ora.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#253004) phrenetiX válasza 5-ös kezelő (#252981) üzenetére


phrenetiX
junior tag

Köszi. Sajnos ma sem volt túl sok napfény, így normális fotót nem tudtam róla lőni. De fényben sokkal szebb lesz ez. A bőrszíjat amint tudom lecserélem rajta.
Amit viszont észrevettem, hogy ha mozgatom az órát rendesen hallom, ahogy a rotor forog benne. Ez normális?

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#253005) @mriya@ válasza arn (#252991) üzenetére


@mriya@
őstag

Mivel én nem hordom, az enyém folyamatosan az ablakpárkányon van. :B

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#253006) @mriya@ válasza i400 (#253002) üzenetére


@mriya@
őstag

Az adó helye: Mainflingen (50:01N, 09:00E), Frankfurttól 25 km-re délkeleti irányban.

Az irány ugyanaz. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#253007) zola96


zola96
senior tag

Tud valaki online “alkatrész” webáruházat, vagy bármi oldalt, eldugott e-mail címet ahonnan tudnék egy Doxa zsebórához alkatrészt verbuválni? Ebayen próbáltam de semmi, Google szinten. ( a szerkezet egy FHF 1 18,5” ‘ H5 és billegő tengely kellene hozza. Akar billegővel vagy teljes szerkezet az sem gond)

(#253008) dzsi23


dzsi23
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

(#253009) @mriya@ válasza dzsi23 (#253008) üzenetére


@mriya@
őstag

Kék is lett tőle a csuklója. 😈

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#253010) arn válasza tomsolo (#252993) üzenetére


arn
félisten

Ugyanezt a designt megkapod casioban es grand seikoban is

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#253011) momcrew válasza dzsi23 (#253008) üzenetére


momcrew
tag

Lehet, hogy nem hozta az első hullám eladásait a második hullám és, hogy ne álljon a készlet, ráadták egy volt dzsémszbondra?

(#253012) Ceree


Ceree
senior tag

Sajnos honapokig megalltam, Karacsony utan viszont nem, es lecsaptam egy regota vagyott "Tiffany" kek orara. (Rolexre nem futotta, na... :)))

Baromira szepen tori a fenyt a szamlapja, extravagans a szine. Elsore picinek tunt, de aztan melle tettem az fw91-et es maris nagy. 😅 Meg szokjuk egymast egyelore.

(a kormanyt majd holnap rafotosopolom a kepekre :C)

Másolat_eredetije

(#253013) Tsebacsi válasza momcrew (#253011) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha online is elérhető lenne kicsit megnőne a kereslet rá szvsz...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#253014) dzsi23 válasza momcrew (#253011) üzenetére


dzsi23
addikt

Gondolom, ez megdobja kicsit a hájpot... most aztán lehet vitatkozni, hogy Omega vagy nem Omega. :D

#253009 @mriya@:
Szegény.. :)

#253013 Tsebacsi:
A kereslet eddig is túl nagy volt, de a hájp csökkenne szerintem, ha bárki bármikor megvehetné... lásd Rolex. :)

(#253015) dzsi23 válasza xcvbxcvb (#252962) üzenetére


dzsi23
addikt

Vagyis te sem álltál le, csak szünetet tartasz. :D

#252961 SOAD19:
Az 1975 nálam is képben van, csak nálam a fekete-arany. Bár elbizonytalanított a makrós videó, ahol a fehér lényegesen jobbnak bizonyult. :U

"A mostani óráimat mind más évben vettem."
A mostani óráimat én is mind más évben vettem (majdnem, mert 2018, 20, 20, 21, 22... 19 kimaradt, de 20-ban 2 is), csak közben volt sok másik is. :)

[ Szerkesztve ]

(#253016) eron009 válasza bigmasterg (#252982) üzenetére


eron009
tag

Én innen vettem egy GA-2100 -ast, decwmber elején 4nap alatt megérkezett, minden rendben van vele.

(#253017) SOAD19 válasza dzsi23 (#253015) üzenetére


SOAD19
addikt

Igen, abban a bizonyos videóban valamiért jobbnak tűnt a fehér számlap minősége. Lehet azóta már jobb lett. Amúgy meg, nem kell menteni nagyítóval, és amiről nem tudsz az nem fáj, ugyebár. :D Egy dologra kell figyelni, hogy 39 mm-est vegyen az ember, ne 36-ost (bár ez utóbbi, már nekem is kicsi lenne, nem is értem a létezését). De, ha jól rémlik, ugyanebben a videóban volt, hogy miért is. A fehér annyiból is jobb választás szerintem, mert gondolom a zafíron biztos nincs komolyabb AR réteg, és ezen tud segíteni, kompenzálni egy fehér számlap, ami alapból jobb tükröződés szempontjából.

(#253018) 5-ös kezelő válasza phrenetiX (#253004) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Szerkezetfüggő, pl. egyes kínai v Miyota szerkezetek zajosabbak. Orientem régóta nincs, nem ismerem az újabbakat. /38-as Bambino kellene, de nem ér meg nekem 110-et./ Ha nincs lelazulva a rotor, akkor normális jelenség is lehet. Engem sosem zavart ez a fajta zaj.
Mriya : Én meg előszedtem éjjelre a kínai piacos USB-s asztali órát. 5 centis v még nagyobb számok, pirosan világítanak. Sötét pamut textíliát rakok elé, h tudjak tőle aludni. ;] De így is kiszúr velem, reggel héttől este hétig erősebb fényre kapcsolja magát, hiába állítom a leghalványabbra. :(((

(#253019) @mriya@ válasza dzsi23 (#253014) üzenetére


@mriya@
őstag

Az amszterdami repülőtéren megvehető az egész sorozat. :K

És a facebookon is. :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#253020) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

/prospex/sbdx053


A számlap tervezési motívuma az asztrolábium, egy olyan asztrolábium, amelyet ősidők óta használnak navigációra. Egy asztrolábium, a víz alatti régészeti lelőhelyekről feltárt leletek egyike, a csillagok és a nap helyzete alapján meg tudta határozni a jelenlegi hely szélességi fokát és idejét, és támogatta az akkori kalandorokat. Különleges számlapkialakítás, amely az ókori tudás történetét és a kalandorok kihívásait idézi.
A szerkezet a 8L35 mechanikus kalibert kizárólag a Shizukuishi Watch Studio által gyártott búvárórákhoz használja. A nagy pontosság és robusztusság révén a karóra alapvető teljesítménye jelentősen javult.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#253021) arn válasza csabulaxi (#253020) üzenetére


arn
félisten

Seikoek ezt a szimbolumozast az utobbi idoben kicsit tultoljak

ez a pontossag nagymertekben javult… meg maguk sem hiszik el.
Accuracy Day difference +15 seconds to -10 seconds

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#253022) fagyalllo válasza arn (#253021) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nem újdonság, a 8L35 werk 25 éve jelent meg, azóta ilyen pontos. A 9S55 nevű változata, amit az akkor újra megjelent automata Grand Seikókba szereltek, még pontosabb.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#253023) momcrew válasza phrenetiX (#253004) üzenetére


momcrew
tag

Nekem is van automata Orientem, annak is van egy kis hangja, de nem hangos, kb csak én hallom. Ellenben van egy 8-as Miyotám, az hangos. Ha nagy a csend körülöttem szerintem más is hallja. Ez van, Ön egy automata órát visel :K

(#253024) dzsi23 válasza @mriya@ (#253019) üzenetére


dzsi23
addikt

Végül is facebookon sem sokkal olcsóbb, mint ha elmennék érte Amszterdamba, akkor meg már inkább utóbbit választom. :D

SOAD19 #253017:
A fehér változat mutatói és indexei mattabbak, és nem látszanak rajta foltok/ujjlenyomatok, na meg a fehér számlapon nem látszanak a kis fehér porszemek, amik a feketén elég jól kivehetők voltak a videón. Élőben nem tudom, mennyire gáz. :)

(#253025) tomsolo


tomsolo
őstag

amazon.com-on a Bulovák féláron vannak

[ Szerkesztve ]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#253026) Polarstar válasza tomsolo (#253025) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Remek lesz, főleg hogy megszünt a hivatalos szerviz nálunk. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#253027) Tsebacsi válasza tomsolo (#253025) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Isten ments egy Moon a másik kettő mellé, most jött meg ez is:

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#253028) kovsol válasza Tsebacsi (#253027) üzenetére


kovsol
titán

Ne mutogassátok már annyit :D Eco-Drive verziót adhatnának ki, vennék is egyet. :DDD

May the Force be with you!

(#253029) Tsebacsi válasza kovsol (#253028) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez így jó ahogy van, az EcoDrive-al pont a lelke veszne el :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#253030) kovsol válasza Tsebacsi (#253029) üzenetére


kovsol
titán

Ha egy rendes szerkezet lenne benne amit még fel is lehetne húzni egy normális koronával meg is érteném amit mondasz. :D
Nekem jelenleg csak a tokja tetszik, a szerkezet nem.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#253031) "_Maverick_"


"_Maverick_"
kezdő

Műanyag tokos Seiko 5... Kicsit ironikus a "save the ocean" szériák után. :DD
[video]

(#253032) sting2 válasza Tsebacsi (#253027) üzenetére


sting2
addikt

Nájsz "
Honnan? ha lehet ilyet..

Mindenkinek :
Erről az oldalról rendelt esetleg valaki?
[link]
Afa/ Vám vonatkozás érdekelne mondjuk 300 $ értékben vett óránál..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#253033) Tsebacsi válasza sting2 (#253032) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hazaiból, Timecentertől! 2 nap alatt ideért (hétfő este rendeltem, ma délelőtt átvettem)

#253030kovsol: A koronálval még egyetértenék, de kézen hordva szépen felhúzza magát. A szerkezettel kapcs nem értem a problémát, ha jobb szerkezetre vágyik az ember, akkor sokkal mélyebben kell a zsebébe nyúlnia, ennyiért ez szerintem rendben van.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#253034) momcrew válasza Ceree (#253012) üzenetére


momcrew
tag

Jól néz ki, elkedvenceltem. Egyedül a "story" viedójukkal nem tudom mit szeretnének, de nem is lényeg.

(#253035) arn válasza fagyalllo (#253022) üzenetére


arn
félisten

Elhiszem, csak egy 3-4000 dollaros oranal ez azert nem tul jo vallalt ertek, meg ha a gyakorlatban pontosabb is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#253036) dzsi23 válasza "_Maverick_" (#253031) üzenetére


dzsi23
addikt

Lehet, hogy ez is óceánból kihalászott, újrahasznosított műanyagból van? Nagy divat mostanában (már ha igaz egyáltalán bármelyik is, de miért vonnánk kétségbe)... talán a Triwa volt az első "ocean plastic" óra, ami szembejött velem, de azóta már van ilyen Timex, Alpina, Luminox, Shinola, Maurice Lacroix, Ulysse Nardin, de még MVMT, Nixon is, meg sok más is. Abba ne menjünk bele, hogy az újrahasznosítás mennyire jó/rossz, de ha csak marketing szempontból nézzük, beférne a Seiko arculatába. De egyelőre semmit ilyesmit nem olvastam, szal esélyesebb, hogy csak "sima" műanyag.
A koronát megoldhatták volna, hogy színben illeszkedjen a tokhoz (vagy a lünettához), mert így nagyon kilóg az összképből.

[ Szerkesztve ]

(#253037) Polarstar válasza dzsi23 (#253036) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Rohadtul nem oldja meg az óceánok problémáját nem onnan kihalászott szemetet megint magadra veszel. :DDD
Bele se kerüljön és pont! :D
Ez így szemét túlárazás.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#253038) sting2 válasza Tsebacsi (#253033) üzenetére


sting2
addikt

Megtaláltam.
Gyakorlatilag az Orient SIMPLE day - Bambino
" ellenfele".
Magát a teknót nézve melyik a kevésbé szerviz igényes?
Egyáltalán, a kettő közül melyik a " Merci és melyik az Audi", ha érthető az analógia!..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#253039) yodamastah


yodamastah
őstag

Megjöt nekem is timestoreból a csomag :)

[ Szerkesztve ]

(#253040) Tsebacsi válasza sting2 (#253038) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Itt nagyon jól és érthetően leírják a Tsuyosa-ról, hogy milyen.

A Bambino nekem sajnos sosem tetszett, így nem is tudok róla semmit. :(

A Citi formája egy klasszikust idéz vissza, ha jól olvastam eddig a leírásokat, jelen kínálatból csak a Tissot PRX az, ami hasonlít rá, de az quartz-ban is 60k-val drágábbról indul. Volt a kezemen, ez sokkal jobban tetszett! Annak a szíja akkora csalódás volt, hogy el is engedtem az órát. A Tissot Gentlemen volt még képben, de ott is a quartz alapból csalódás, az automata jobb de még mindig nem az igazi, cserébe drága, a szervize is...

#253039yodamastah Ez az egyik legjobban eltalált GShock forma számomra! :C

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#253041) zola96 válasza Tsebacsi (#253033) üzenetére


zola96
senior tag

Egyszerűen ennyiért illik egy mp stop és koronáról húzás. És patika lenne.

(#253042) rbalint88 válasza zola96 (#253041) üzenetére


rbalint88
addikt

Ez azert nem egy draga ora, akarhogy is nezzuk. A vilagrekorder afankkal megall 105ezerbol, hivatalos forgalmazotol, garanciaval. Es ezert kapsz egy jopofa, a kategoriajaban igenyes kivitelu, zafiruveges orat. Mit adnanak el dragabban, ha ez mindent tud?

(#253043) dzsi23 válasza Polarstar (#253037) üzenetére


dzsi23
addikt

Ezért is mondtam, hogy ne menjünk bele az újrahasznosításba, mert pont annyira oldja meg a problémát, mint a "human metal" ("humanium") órák. :N

"This limited automatic version of our Humanium Metal watch is made from destructed illegal firearms, with the aim to highlight the issues of gun related violence. The watch is developed with our deepest respect to the material and is filled with symbolic references to the cause. For every watch sold, we give back 15% to conflict torn societies and victims of armed violence. So far we have been able to donate over $100 000 to the cause. It’s Time for Peace." - Triwa Humanium 39 Automatic

(#253044) phrenetiX


phrenetiX
junior tag

Ma végre sikerült napfényben lefotózni az Orientet. kép

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#253045) dzsi23 válasza zola96 (#253041) üzenetére


dzsi23
addikt

8-as Miyota az ajánlott szerkezetek között talán a legpontatlanabb (e tekintetben a Seagullokat is jobbnak modnanám), totál felesleges bele a mp-stop, ha nem akarja valaki minden nap állítgatni az időt rajta. :) Kézi húzás viszont van benne, csak a félig rejtett korona miatt macerás, de így lehetne benne akármilyen csúcsszuper szerkezet, nem oldaná meg.

(#253046) mqm


mqm
senior tag

Sziasztok!
Szerintetek ezt a karcot ki lehet polírozni?
És ha igen, kb mibe fáj egy ilyen művelet? :R

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#253047) Csigusz 1 válasza mqm (#253046) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Üveget többnyire nem szoktak polírozni, általában cserélik.

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#253048) Gergőke88 válasza yodamastah (#253039) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szép!
ez melyik típus szám?

(#253049) dilajoska1 válasza dzsi23 (#253045) üzenetére


dilajoska1
őstag

Hát nem tudom. Én eddig a 8-as Miyotákat de még a régebbi 8-akat is pontosabbra tudtam belőni mint pl. a Seiko 7S26-ot de a 8219-esem is pontosabb 1-2mp-vel mint az nh35-öm.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#253050) yodamastah válasza Gergőke88 (#253048) üzenetére


yodamastah
őstag

GST-B400-1AER

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.