Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97001) BAti77 válasza szundybence (#96983) üzenetére


BAti77
aktív tag

Azért a Rolex adott alternatívát a "küklopsz" nélküli dátumos diver-re...

Sea-Dweller 4000
Akkora, mint a Submariner (40mm), csak (számomra) jobb formai/technikai tulajdonságokkal megáldva...
Videó...szerintem az eddigi legjobban eltalált búvárjuk...

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#97002) excalibur36


excalibur36
senior tag

A Stenimről "ledobtam" a fém szíját és bőrt tettem rá.
Eszméletlenül jól néz ki vele! :C
Szép volt a fém szíjjal is, de a bőrrel fantasztikus.
Nem tudom, de a bőrnek van valami varázsa.
A drágaszágaim... :D

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#97003) runner 125 válasza excalibur36 (#97002) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tényleg gyönyörű, sokkal jobban illik rá a bőr. Nálam is favorit, nincs és nem is lesz fémszíjas órám.

Egyébként mi a pontos típusa? Az első római számos példány, amit szívesen látnék itthon.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#97004) vadászcsiga válasza excalibur36 (#97002) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ki másolta le a szijamat?

(#97005) excalibur36 válasza runner 125 (#97003) üzenetére


excalibur36
senior tag

Steinhart Marine Chronometer II Roman

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#97006) runner 125 válasza excalibur36 (#97005) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jól van, megvan az első római számos órám is. :D

Ez pazar.

Bár a tiéd fekete mutatós, ha jól látom.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#97007) ph_5.5 válasza Misi1979 (#96998) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Igen... az 1 gr túlzó érték volt részemről. Picit utánaolvastam gyorsba a folyamatnak.

Azt írták hogy 1-5 mikron felvitel esetén az 1 mikron az azonnal letörölhető- akár sima kézzel is. Ezt az aranyozási vastagságot kirakati díszítéshez használják maximum. 5 Mikron az már "tartósabb"- de az sem komoly vastagság. A TAG-nál írtak olyat hogy 200 mikronos bevonat is létezik (0.2mm) ami már szinte fóliaként hat... az bírja. Viszont az nem is ilyen áron fut.

Aranyozás- az most már galvanizálás... régebben tűzzománcozás volt az eljárás vagy mifene. Nem szakterüeltem, csak azért írom le hogy másnak ne kelljen utánakeresni :)

Az 5ezer Ft viszont anyag + munkadíjjal akár valós is maradhatna... bár gyanítom hogy kínában 5e-ért 1000 db órát is elkészítenek :)

(#97000) @mriya@ - igen, ez az oldott anyagból történő kiválasztásos megoldásnál tényleg elhanyagolható lesz.

[ Szerkesztve ]

(#97008) válasza Tempus Fugit (#96965) üzenetére



senior tag

Hú, bocs. Én azért nem hajbókoltam mert a Tescoban voltunk engribördöt venni a gyerekeknek.
(Meg mellé vettem egy kanna koccintós vöröset, meg egy pár lógyulait. ) De fél perc és pótolom. Mégegyszer bocs.

(#96954) Mr. Deluxe

Húúúúúúúúú vááoooooooo :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

(#96955) csabulaxi

Ilyenem volt, csak bőr szíjjal:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#97009) condy válasza (#97008) üzenetére


condy
senior tag

:DDD :D :DDD

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#97010) Magnum_


Magnum_
nagyúr

par eve hozta nekem valaki tuneziabol. fizetek erte, ha elviszitek :D

I humbly and respectfully decline™

(#97011) condy válasza Magnum_ (#97010) üzenetére


condy
senior tag

Mondj egy összeget, és megalkuszunk! :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#97012) Miamiquake válasza (#96893) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Kék osztriga címe akkor fejből mehet... ;]

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#97013) excalibur36 válasza runner 125 (#97006) üzenetére


excalibur36
senior tag

Ugyan az mint ami a képen van.
Nem fekete a mutató, hanem kék, csak a fotón nem úgy látszik.
Nem fogsz benne csalódni, én is nagyon szeretem!

[ Szerkesztve ]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#97014) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Egy kisebb steinhart gyűjtemény

Képre kattintva megnyílik teljes felbontásban (12Mb)

(#97015) runner 125 válasza excalibur36 (#97013) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ah, értem.

Riosshop-tól vásároltad, vagy Steinhart-ra van jóáras kontakt?

mod.

Akkor is 140k volt?

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#97016) excalibur36 válasza runner 125 (#97015) üzenetére


excalibur36
senior tag

Két éve a Riostól. :K
A OVM.-et meg kedden ugyan ott. :D

[ Szerkesztve ]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#97017) Misi1979 válasza Miamiquake (#97012) üzenetére


Misi1979
őstag

Ja, és még lógyulaiért ment teszkóba.. több, mint gyanús..:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#97018) válasza Misi1979 (#97017) üzenetére



senior tag

:C :C :C

(#97019) szundybence válasza BAti77 (#97001) üzenetére


szundybence
aktív tag

Ezt nem is tudtam. Így mindjárt más. Ez tetszik!

(#97020) fucsaj


fucsaj
csendes tag

Nemrég emlékszem feljött a téma, hogy ez a fórum kinevelt egy órásmestert, meg két szíjkészítőt. Ha valakinek van kedve, akkor elmeséli hogy ez hogyan zajlott le ez a folyamat? Kíváncsi vagyok.

(#97021) Magnum_ válasza condy (#97011) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Valakinek kellhet akar alkatresznek... :-)

I humbly and respectfully decline™

(#97022) g0n21 válasza fucsaj (#97020) üzenetére


g0n21
senior tag

Megtetszett nekik ez a dolog, elkezdtek vele foglalkozni. Aztan ezt a többség észrevette, es elkezdtük ostorral verni őket, ha kezdtek ellustulni, elkedvtelenedni...

Javaslom keress ra az adott személyek hozzászólásaira, es követheted a folyamatot. Az órás Dzsana, a bőrösök pedig Szabikaa20, vadászcsiga (in alphabetical order).
Mondjuk M1ó is órás ha jol tudom, es Ds podium pedig számlapokat is készít/felújít.

Most csak ennyi szaki ugrott be :)

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#97023) Szabikaa20 válasza phranxinatra (#96972) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Sajnos nem! :( Nem tetszenek a túl egyszerű,letisztult számlapos órák! Valami moonwatch féleség kellene helyette,de nem 39 hanem 40-42mm körüli...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#97024) g0n21 válasza Szabikaa20 (#97023) üzenetére


g0n21
senior tag

Seiko Panda (6138-8020), vagy egyéb 6138-as? :)

Vagy full size speedmaster http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=371234918245

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#97025) Szabikaa20 válasza g0n21 (#97024) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Seiko Poguet szeretnék az arany színűt! :) De az Omi helyett gondolom,olyan árkategóriában! A Seikoval mar jo uton haladok,de meg nem mondok semmit! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#97026) Deskdiver válasza Szabikaa20 (#97023) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Tissot Veloci-T automatic?

(#97027) g0n21 válasza Szabikaa20 (#97025) üzenetére


g0n21
senior tag

Ha arra gondolsz amire en, akkor másfél ora múlva jelentkezz!!! Néztem azt, de most egy darabig pihenek a vásárlással.
Inkább legyen készen, nálam, szepen szervizelve mind, ami van :)

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#97028) condy válasza Szabikaa20 (#97025) üzenetére


condy
senior tag

Eladnád az Omit? :Y
Ne a helyére vedd a Szajkót, hanem mellé. :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#97029) breakout123 válasza von toth (#96961) üzenetére


breakout123
aktív tag

Ez a felületkezelés megér kb 20 ezres felárat? Ez az óra amit linkeltem nem rádiójel vezérelt. Bluetooth--on keresztül telefonnal lehet beállítani rajta az időt, de nem tudom mennyire lesz ez támogatott később, ezért gondolkozom egyre inkább rádiójel vezérelt órában.
Miért mit ajánlanál esetleg hasonló árban? Stílusra az edifice-ból találam olyat ami tetszik.

Origin: malysztor

(#97030) phranxinatra válasza Szabikaa20 (#97023) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

A Moonwatch az 42 mm. De annak sem oszlopkerekes a chronoja.

(#97031) Szabikaa20 válasza Deskdiver (#97026) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Kifejezetten útálom a Tissot-kat! :) Csak a Vintage vonal jön be! És szerintem nem egy kategória az Omival!

Gonzi: Szerintem nem! :) Egy ismerösnek van,csak hezitálok,mert mintha sérült lenne picit a számlap,de ö azt mondja nem az!De csak képen láttam! Ebayesek drágák!Óraportálon volt 55 ért fémszíjas és vadi újnak nézett ki,de későn vettem észre és valaki elvitte!

condy: De csak jó cél érdekében! :D Jó is lenne!De azt nem engedhetem meg sajnos! :/

phranxinatra: Nem esett le! :DDD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#97032) Attila! válasza Deskdiver (#97026) üzenetére


Attila!
tag

Ezzel a werkel inkább ne.

(#97033) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni. Fiatal srácnak 16 é szeretnék venni, aki vízilabdázik, olyan max. 4 cm-es műanyag órát, amit bátran hordhat vízi sportoláskor is, és sötétben fluoreszkálnak a mutatói. Milyen irányban nézelődjek, max. 10 e ft-ig?

(#97034) alphaville válasza ginola (#97033) üzenetére


alphaville
aktív tag

Swatch, Casio, Q&Q.

[ Szerkesztve ]

(#97035) Deskdiver válasza Attila! (#97032) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Ezek bizony nyomós érvek. Igazad van.

(#97036) Attila! válasza Deskdiver (#97035) üzenetére


Attila!
tag

C01.211 van benne, keress rá a topicban ha érdekel, szubjektiv de én nem vennék ilyet.

(#97037) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

24 órás számlapú óra a megfizethető kategóriában? Tudtok ilyet?

(#97038) szigy válasza ginola (#97033) üzenetére


szigy
csendes tag

Szia Ginola
Analóg kijelzés, műanyag tok, legalább 200 m vízállóság, max. 10e-ért....... sztem használt Swatchok közt nézelődj, abból találhatsz minden kitételnek megfelelőt. Casioból ilyet inkább csak digit kijelzővel találni. Casio ügyben Mo-ról timecenter oldalon jól lehet keresni, használtakra meg a szokásos hirdetési oldalak. Üdv

[ Szerkesztve ]

(#97039) 5-ös kezelő válasza lugosi (#97037) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Rakétát és Fortis Fliegert szoktak árulni ilyen számlappal. A Rakéta valszeg már nem szovjet, hanem csájna. Én nem tudnám megszokni.

(#97040) jookomak válasza ginola (#97033) üzenetére


jookomak
őstag

Vízilabdázáshoz nem kell óra. Veszélyes, beleakadhat bárki

(#97041) szigy válasza jookomak (#97040) üzenetére


szigy
csendes tag

Egyébként ja

(#97042) Szabikaa20 válasza jookomak (#97040) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Szerintem se!Csapkodja a vizet,elaltalálja a labda vagy más stb stb...Esetleg más is megsérűl tőle.Lehet egyáltalán órát viselni közben?Mármint az edző vagy a szabályok nem e tiltják?!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#97043) Szabikaa20 válasza g0n21 (#97024) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Most láttam csak a linkedet.... :) Ilyesmi kéne csak nem ebayes és nem ennyiért!Jobbszeretnék ilyen órát csak személyesen átvenni!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#97044) von toth válasza breakout123 (#97029) üzenetére


von toth
tag

A felületkezeléseknél többféle technológia létezik, ha utánajársz és csak angol linket találsz segítek lefordítani.

Nézd meg mekkora a csuklód az Edifice elég nagy órákat csinál azért.

A radiocontrollt én csak utazóknál tartom értelmes funkciónak, mert akkor egy gomb lenyomásával frissíti az aktuális időt. A kvarcszabályzós szerkezetek önmagukban is elég pontosak szerintem.

Ha nagyon sokat sportolsz, rázkódásnak van kitéve akkor g-shock, egyébként 30 környéki Lorusok is nagyon jók, 50 környékén már Seikok is vannak (quartz).

Illetve érdemes military órákat is nézegetni elég jókat gyártanak egyes cégek.

[ Szerkesztve ]

(#97045) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Sziasztok!

Legutóbb is beköszöntem, feltettem egy kérdést, de nem kaptam rá választ. Olvastam közben, hogy itt valakik sírtak, hogy milyen bunkók vannak, akik nem írnak ide motivációs levelet, hogy lehessen egy kérdésük, ezért most ennek eleget teszek.

A nevem X. Y., ezt a levelet azért írom, hogy feltehessek itt egy kérdést. Utóbbi időben elkezdtek érdekelni az órák, vettem is egy automatikus Orientet magamnak. Én lennék az egyik legboldogabb fórumozó, ha választ kapnék a kérdésemre!

Üdvözlettel:
X. Y.

Szóval a kérdésem:
Árthat az óraműnek, ha hirtelen mozdulatot teszek a kezemmel, miközben a csuklómon van? Például kabátban vagyok, meg akarom nézni az időt, és egy erőteljes, hirtelen mozdulattal kinyújtom a kezem, hogy a kabát, pulóver és ing hátrahúzódjon, és így kivallonjon az óra, amin megpillanthatom az időt.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#97046) busman válasza Oppenheimer (#97045) üzenetére


busman
addikt

Napi használat közben ,nem tudsz olyan mozdulatot tenni ami ártana neki.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#97047) teratti válasza Oppenheimer (#97045) üzenetére


teratti
senior tag

Szia!
Semmi baja nem lesz ne aggódj. Régebben (nem is egyszer) ki lett tárgyalva a kerékpározáskori behatás de normális keretek között az sem jelent gondot.

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#97048) von toth válasza Oppenheimer (#97045) üzenetére


von toth
tag

Nem lesz semmi baja.

Egyébként király meglátás a topiccal kapcsolatban ezen kijelentésedet megsüvegelem! :DD

(#97049) szundybence válasza Oppenheimer (#97045) üzenetére


szundybence
aktív tag

Nekem volt ilyen élményem. Örököltem egy felhúzós órát. Egyből fel is próbáltam. Felhúztam, ment de estére már állt. Az órás azt mondta, nem lett volna szabad felhúzni. Be volt száradva (vagy micsoda). Olyan károsodás érte néhány óra alatt, aminek a javítása lényegesen meghaladta volna az óra értékét. A rendes szerviz viszont megérte volna. De ezt én nem tudtam. Szóval létezik olyan eset, ami árthat az órának. De a te új órádra ez nem vonatkozik még kb 5-6 évig. Utána már nálad is előfordulhat hasonló dolog.

(#97050) Dzsana válasza szundybence (#97049) üzenetére


Dzsana
senior tag

Jól le akart húzni az az órás! Attól, hogy most egyszer felhúztad, nem lett semmi baja, nem történt semmi olyan, ami egy normál tisztítással nem lenne megoldható, egyszerűen csak meg akarta előre magyarázni, hogy miért fog lehúzni. Ki kell pucolni, és jó lesz az.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.