Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137001) resool válasza Alpachino (#136999) üzenetére


resool
aktív tag

Nem is gondoltam arra, hogy ennél többet kéne költeni, ahhoz, hogy rendes órát kapj. Nézelődj Citizen/Seiko/Orient/Casiok között és akkor minőséget is kapsz a pénzedért.

(#137002) Skimaster


Skimaster
senior tag

Pénteken este egy Deepsea társaságában voltam,nekem ez az egyetlen Rolex, amit birtokolnék, minősége komoly,mérete kB jó, a szíj anyaga durván jó,de kár, hogy nagyon szűkül a csat felé...összességében bírnám, csak elég húzós az ára...de ha egyszer egy ilyent hordhatsz, nehéz egy gyengébb órát felcsatolni szerintem...

(#137003) Macyke82 válasza Skimaster (#137002) üzenetére


Macyke82
tag

Röviden és tömören: Összességében a tied jobban tetszik!

(#137004) _stick_ válasza fagyalllo (#136998) üzenetére


_stick_
őstag

Köszi!
Nem mindképp, de azon az áron, (ami gondolom az utolsó forgalmazott ár) szívesen kipróbáltam volna. Ahogy látom a használt árakat még rosszul sem járnék, ha esetleg megunnám, vagy mégsem tetszene.
Néha ránézek az oldalra, hátha szerencsém lesz. :)

(#137005) Skimaster válasza Macyke82 (#137003) üzenetére


Skimaster
senior tag

Köszi,egyébként nekem is. Valójában így lehet hasonlítani, hogy mellé teszem, felhúzom. Most egy Wizard féle PO is tesztelve lesz....próba, mellérak... Omega mindig is a kedvencem volt. Vennék egyet most is szívesen...

A Deepsea viszont, hangsúlyozom nekem, nem volt összképben minőségibb érzés, mint a másik barátom Chronomat B01 órája....

[ Szerkesztve ]

(#137006) WiZARD válasza Skimaster (#137002) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekem a Deepsea sose tetszett. Méretileg ok, de az a rengeteg felirat (huszonhat sorban, negyven féle betűtípussal) nagyon elrontja. A számlap körüli fémgyűrű se tetszik, a felirattól meg egyenesen bazári.

(Ha már Deepsea, akkor inkább a sima fekete, az átmenetes számlap+zöld felirat nem jön be)

Bár a Submersible nem éppen a kedvenc Panerai-om, de szigorúan a kettő közül inkább az kéne.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#137007) vadászcsiga válasza Skimaster (#137005) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ráadásul a 8500/9300-ban benne van minden földi jó.

(#137008) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Gonzi : A feketék a képen Harry-tól vannak.

A dobozban a felső sor 1,4,5,6; az alsó sor 1,3,6-os órája visel Harry-t. És nem kapok %-ot... :D

(#137009) g0n21 válasza 5-ös kezelő (#137008) üzenetére


g0n21
senior tag

Így képen nem tűnik rossznak. De a számlás képet kár volt betedd :DDD Nincs az a gazdasági Isten, aki elmagyarázza, hogy ez 100% valódi bőr, és van rajta profit. Egyszerűen no way.
Így viszont nem releváns, és tartom amit mondtam.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#137010) WiZARD válasza g0n21 (#137009) üzenetére


WiZARD
addikt

Aliexpressen van postával együtt 0.48$-ért "genuine leather" szíj. Nagy tételben gondolom olcsóbb, és posta is megoszlik. Ez Harry felirattal, már egész jó kis hasznot hozhat :)

Mondjuk arra én is kíváncsi lennék, hogy milyen bőrből van, és mennyire valódi.
(gondolom valami feldolgozott bőr darálék)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#137011) vadászcsiga válasza WiZARD (#137010) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szokásos képlet amit már kétszer linkeltem. Alsó, felső valódi bőr (jó esetben), közepe valami műanyag. Látni abból ahogy görbülnek a hordástól.

(#137012) g0n21 válasza vadászcsiga (#137011) üzenetére


g0n21
senior tag

Akkor még egyszer, hogy lásd, mit nem értek:

-10%TAO, -1% IPA, -27% ÁFA
- üzlethelység bérleti díj, alkalmazottak költsége, rezsi

Mennyi a beszerzési ára, 300 ft? Valódi bőr?
És neked van merszed annyit elkérni egy szíjért, amennyit? Hát SZÉGYELD MAGAD!!!! :Y
.
.
.
.
.
.
;] ;)

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#137013) vadászcsiga válasza g0n21 (#137012) üzenetére


vadászcsiga
félisten

:B Magamba nézek ígérem.

(#137014) alphaville válasza WiZARD (#137010) üzenetére


alphaville
aktív tag

A hulladèk bőrt ledarálják, ragasztóval összekeverik, festèket adnak hozzá, majd prèselik. Az eljárás hasonló ahhoz, ahogyan pld. az OSB-lap kèszül.
A bőrdíszmű-termèkek egy rèszèt(!) èvek óta ilyen alapanyagból gyártják, èg a pofám amikor eladom.

(#137015) Skimaster válasza WiZARD (#137006) üzenetére


Skimaster
senior tag

Pedig állítólag a kétszínű számlapos még a drágább is...

Csiga:igen jó szerkezetek,és jól fogja tartani az árát...sőt emelkedni fog valószínűleg....

(#137016) Exoduskaka


Exoduskaka
újonc

Kedves Fórumtárak!

Köszönöm hogy megfertőztetek, ezt soha nem fogom megbocsátani Nektek :) !
Szerettem az órákat, de a szeretetem csak érintőleges volt amíg nem olvastam a fórumon jelenlévő kedves és segítőkész (!) emberek véleményeit, gondolatait a valódi óraszeretet mibenlétéről.

Tudom csak egy lépcsőfok..de nekem egy gyönyörű lépcső :D Nem világmárka, mikróbrand nekem mégis csudára tetszik.

Köszönöm SeatZolának az inspirációt :R

(#137017) WiZARD válasza g0n21 (#137012) üzenetére


WiZARD
addikt

Nézd meg amit írtam, szerintem kb 100ft körül lehet a beszerzési ára.

Engem a mostanság "divatos" saffiano bőrtől is kiráz a hideg, olyan mintha műanyag lenne... Nézegettem márkás pénztárcákat, majd mind ilyenből volt. Meg asszonynak is van pár táskája ilyen "bőrből".

skimaster: tudom, sőt állítólag nem keveset kell rá várni is, attól még nem tetszik :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#137018) jookomak válasza WiZARD (#137017) üzenetére


jookomak
őstag

Pont pénztárcákat nézegetek egy ideje. A bellroyok is ilyenek? [link]

(#137019) g0n21 válasza WiZARD (#137017) üzenetére


g0n21
senior tag

Én pénztárcában kettőt használok, és nem szívesen adnék alább.
Az egyik, a nagyobb egy Ermenegildo Zegna, a másik pedig egy Sniper Straps bankkártya tartó (2db is van).
Előbbi 10 éve megvan, és nagyon jól tartja magát, és szép bőr. Utóbbi nem ilyen régi, de nagyon szép, és funkcionális, majd az évek során elválik, hogy 5 évet bír ki vagy 50-et :)

(#137016) Exoduskaka
Szép, használd egészséggel.

SZERK:

Azóta is sajnálom, hogy nem ez lett a neve a Sniper strapsnek:

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#137020) WiZARD válasza g0n21 (#137019) üzenetére


WiZARD
addikt

Egy ideje akartam új pénztárcát, mostanában reptereken nézegettem mindenféle jónevűt, de nem találtam olyat, amin akár csak komolyabban elgondolkoztam volna. Vagy saffiano volt, vagy nagy, vagy vastag, vagy ezek egyszerre :)

Végül tegnap kaptam asszonytól egy Bellroyt, tetszik.
jookomak: ez normális bőrnek tűnik ;)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#137021) csabulaxi válasza g0n21 (#137012) üzenetére


csabulaxi
senior tag

én plezt továbbrasem értem.

egy minőségi 5 mm.-es vastag valódi bőr derékszíjból min10 db. óra szíj kijönne mégis csak a fele mint 1 db. ss. szíj.

[link]
[link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#137022) #42007296


#42007296
törölt tag

Kis humor :)

(#137023) condy válasza 5-ös kezelő (#137008) üzenetére


condy
senior tag

Ilyen plédje volt a nagyimnak is.
Régi szép emlékek. :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#137024) resool válasza #42007296 (#137022) üzenetére


resool
aktív tag

:D Sajnos nem is annyira az. Mennyi palacsintasütőt látok nap, mint nap, többet, mint rendes órát.

(#137025) g0n21 válasza csabulaxi (#137021) üzenetére


g0n21
senior tag

Öv: Nagy mennyiségben, ki tudja milyen minőségű bőr, amit gépek vágnak méretre.
SS szíj: Kis tételben, minden szíj egyéni kívánság szerint, kézzel méretre vágva, és kézzel varrva (kézzel - géppel, nem programozva), egyedi vastagsággal, belesütéssel, csattal, az elkészítési ideje mondjuk fél műszak. Te mennyit kérnél egy napi szak-munkádért (direkt írtam így) + bőr és fém alapanyagokért? Én jogosnak érzem ezt az árat érte.
Hirsch: Nem szar anyagokból, tervezett megjelenéssel, nagy mennyiségben előállítva. Garanciával, megbízható minőség. Egy kicsit túlárazott, de a kereslet határozza meg, két méretben van Hirsch Tiger szíjam, mert nagyon jó, pedig pofátlan ára van. De amikor kellett egy vízálló bőrszíj, akkor ez nyert. Pedig a szíj áráért lehetne simán órát is venni...

Az öv szvsz nem kézműves termék.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#137026) vadászcsiga válasza #42007296 (#137022) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez egy Ploprof :)

(#137027) vadászcsiga válasza csabulaxi (#137021) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én továbbra sem értem miért kerül a rolex annyiba amikor egy steinhart csak 100 ezer.

(#137028) resool válasza g0n21 (#137025) üzenetére


resool
aktív tag

Hirsch szíjakkal én is teljesmértékben elégedett vagyok, nem is mondanám kimondottan drágának őket. A sport- és öltönyszíjaikat szerintem ebben az árban nagyon jó szintet képviselnek. Szerintem nem szabad elrontani egy szép órát egy gagyi filléres kamubőrszíjjal. Ha belegondoltok felületben az óra (amit lát mindenki), jóval több, mint felét adja a szíj, nem ezen érdemes spórolni.
Vagy egy kézműves szíj az itteni úriemberektől vagy legalább egy Hirsch minőségű szíj, nekem Riosok is csalódás keltőek voltak, mindegyik bnőm óráin végezték, mert neki tetszettek kinézetre.
Hirsch-t is már 3500 Ft-tól lehet kapni, szóval még csak nem is kell egy alapszíjért mélyen a pénztárcába nyúlni.

[ Szerkesztve ]

(#137029) g0n21 válasza resool (#137028) üzenetére


g0n21
senior tag

Én őt szeretem. Az SMP-n is ez volt, amíg nem volt fém (18mm), meg a TAG-on is ez van most (20mm).
Igaz, a 18-as csak hánykódik a fiókban.

(#137027) vadászcsiga

Kérdezd meg Ronint

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#137030) csabulaxi válasza g0n21 (#137025) üzenetére


csabulaxi
senior tag

:DDD :DDD

akkor , ha csiga venne automata szabászgépet, varrógépeket, 10 ember a termelésben , 3 ember a könyvelés, marketing, raktár, szállítás, 1 hónapnyi raktárkészlet, akkor napi hány szíjat kellene gyártania, hogy adhassa a feléért? valódi bőrből és darálékból?

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#137031) Misi1979 válasza csabulaxi (#137030) üzenetére


Misi1979
őstag

Vagy harmadannyi költségért kiszervezné az egészet Thaiföldre..:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#137032) g0n21 válasza csabulaxi (#137030) üzenetére


g0n21
senior tag

Számoltam neked egy gyorsat LINK
Ebben nincs készlethalmozás, tehát itt minden esetben az adott mennyiséget rendelik.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#137033) g0n21 válasza g0n21 (#137032) üzenetére


g0n21
senior tag

Ezen a linken nem csak nézni lehet a táblázatot, hanem kommentálni is, ha valaki nem fér a bőrébe :)

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#137034) condy válasza Exoduskaka (#137016) üzenetére


condy
senior tag

Gratulálok hozzá! :C
Használd egészséggel!

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#137035) Shingen válasza Exoduskaka (#137016) üzenetére


Shingen
addikt

:C

風林火山

(#137036) terra052 válasza g0n21 (#137033) üzenetére


terra052
őstag

Kommentálom itt :) Hazabeszélek, de ennyi marketingköltség mellett csak raktárra fog termelni a szíjgyárunk ;)
Össz bevétel 6-7%-tól reálisabb talán, bár én kereskedelemben mozgok, gyártásnál ez lehet több.

werkmania.hu

(#137037) _stick_


_stick_
őstag

Srácok, nyélbe ütném első skywatches-es rendelésemet, segítsetek légyszíves! :R
Ha a paypal-os vásárlást választom, akkor gondolom ebay-hez hasonlóan megy a dolog és azt ott megadott címre fogják küldeni. A kérdés, hogy a bolt automatikusan úgy küldi az órát, hogy ne akadjon fent a vámon? Úgy olvastam itt többször, hogy szinte senkinek nem volt ezzel gondja, ezért kérdem.

(#137038) resool válasza _stick_ (#137037) üzenetére


resool
aktív tag

Általában 14 dolláros ajándékként adják fel, de ez nem jelenti azt, hogy nem akadhat fent.

(#137039) apholyon válasza g0n21 (#137033) üzenetére


apholyon
aktív tag

Te nagyon ráérsz... :DDD
Marketing költségre lehet jóval többet számolni szvsz.

@terra: több, legalábbis nagyobb cégeknél (multiknál pl.)

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#137040) g0n21 válasza apholyon (#137039) üzenetére


g0n21
senior tag

Én nem a kereskedelemben vagyok, és pont a másik oldalát fogtam meg.
Főleg, hogy mint kisvállalkozás, az elsőszámú küzdőtér a közösségi média lehet.
A többire meg ott van a sales-es :)

Meg ez nem egy komoly táblázat, csak egy játék azzal, hogy az SS szíjak ára teljesen helyén van. :)

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#137041) _stick_ válasza resool (#137038) üzenetére


_stick_
őstag

És akkor ezt automatikusan kezelik, nem kell külön megjegyzésbe írni?

(#137042) vadászcsiga válasza g0n21 (#137040) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hagyjuk az én szíjaimat, Harry féle volt a témaindító :R

5-ös kezelőnek biztos van olyan szíja amit nem használ, ha szétvágja es megmutatja mi van a közepén eldöntheti a vitat hogy megéri e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#137043) bucsher válasza vadászcsiga (#137042) üzenetére


bucsher
őstag

A drága tömött bőrszíjakban mi van, nem szivacs?

In the pipe - five by five!

(#137044) vadászcsiga válasza bucsher (#137043) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem tudom, én eddig ezt a 2 kommersz szíjat vágtam szét, mindkettő genuine leather volt:
Kitt
Katt

Pé hozta még példának a méregdrága ingenieur szíjat ami gyakorlatilag ugyanez. [link]

[ Szerkesztve ]

(#137045) bucsher válasza vadászcsiga (#137044) üzenetére


bucsher
őstag

Nekem egy Hirsch szíjam volt szivaccsal tömve.

In the pipe - five by five!

(#137046) vadászcsiga válasza bucsher (#137045) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ha nem bőrszijként árulják nem gond.

Most olvasom hogy az :B Akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#137047) condy válasza _stick_ (#137037) üzenetére


condy
senior tag

Nekik sem érdekük, hogy fennakadjon. Rendeld nyugodtan.

vadászcsiga: Jobb helyeken feltüntetik, hogy meg van tömve a cucc. :)

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#137048) vadászcsiga válasza condy (#137047) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Na az korrekt 👍🏻

(#137049) terra052 válasza apholyon (#137039) üzenetére


terra052
őstag

...akkor ezert nem lettunk meg multi 😩

werkmania.hu

(#137050) szbalogh válasza terra052 (#137049) üzenetére


szbalogh
őstag

Ez a Lepsi program csak akkor elérhető ha megveszem a mikrofont? Kódot kér :B

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.