Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) jediweb válasza pilóta (#25600) üzenetére


jediweb
aktív tag

Sokszor a kezemen van mert így hajnalban kényelmes megnézni az időt az ébredéshez ...és erre csak rá kell kukkantani és látni nem kell tapizni a világítást ...
Apropó manuálisan bármikor szinkronizálásra lehet bírni és meg is csinálja ...
( napközben is )

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#25602) WiZARD


WiZARD
addikt

lol, most volt itt kollégámnál ügyfél, akivel jóban vagyunk. Mondja hogy hallja engem is érdekelnek az órák, kérdi mi a preferenciám, erre Omegát megemlítettem. Mondja az gagyi, ETA szerkezetet használ, milyen már pfuj.
Nézi mi van rajtam. "Fortis, az jó, hallottam már róla. Valami katonai ugye?"
Mutatja büszkén a rajta lévő IWC-t (tudom, hogy több van neki), ami persze órákkal el volt állítva, mert "elfelejtette a forgatóra rakni". Na mind1, beállítja, megnézem, büszkén mondja, hogy ez valami, valami 2000 darabos limitált széria, blabla...
Mondom neki, hogy IWC is használ ETA-t egy csomó modelljéhez. ÁÁÁ ő azt nem hiszi blabla...
Aztán el is ment, mert sietett. Gyorsan rákerestem, persze hogy Valjoux7750-re épül az az óra is ami rajta volt :Đ Meg is írtam neki smsben :)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25603) orvil válasza WiZARD (#25602) üzenetére


orvil
tag

erre lehetne mondani, hogy o az a tipikus oratulaj, aki ........ :DDD

(#25604) #76385920 válasza WiZARD (#25602) üzenetére


#76385920
törölt tag

ETA ide, ETA oda ezt vagy ezt elfogadnám azért, ha hozzámvágnák. :)

[ Szerkesztve ]

(#25605) Mika1227 válasza jediweb (#25599) üzenetére


Mika1227
őstag

Nekem is ilyen rádiójel vételére alkalmas órám van de én kikapcsoltam az automatikus szinkronizálást mert a panel legyűri a jelet. Viszont ha kiállok az erkélyre gond nélkül megcsinálja manuálisan. De nekem elég is ha időnként pontosítom.

Itt is szeretném megköszönni TimeCenter segítségét, hogy olyan készségesen segített az óra beszerzésében és bármit kérdeztem válaszolt!! Mindenkinek ajánlom!!

[link]

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#25606) WiZARD válasza orvil (#25603) üzenetére


WiZARD
addikt

visszajött, azt mondta sorry, akkor rosszul tudta.
de a perpetual calendar portuguese-e ugye nem eta, mondom az nem :)

aztán sorolta mi az ami tetszik még neki, meg miket akar. kapja be :D

Famalac: nincs baj azzal, hogy ETA, csak a hozzáállás, tudatlanság, és hogy másikat azért fikázza, mert az ETA, pedig ami rajta van az is...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25607) #76385920 válasza WiZARD (#25606) üzenetére


#76385920
törölt tag

Anyagilag elég szarul állhat a pali... :DDD

(#25608) Tusuka válasza Tenken (#25591) üzenetére


Tusuka
tag

Nem tudom, hogy milyen ajánlatokat kaptál, de lehet, hogy az ajánlat tételkor figyelembe vették co-axialis szerkezet (finoman fogalmazva) botladozását.

(#25609) Empsepo


Empsepo
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Voltam ma az Eurowatch üzletben, illetve csak a helyén.
Merthogy bezárt.
Hatalmas csalódás volt bíztam benne, hogy látok egy-két szépséget.
Ki mit tud erről?
Valahol nyitnak majd?

(#25610) seiko válasza Empsepo (#25609) üzenetére


seiko
senior tag

A tervek szerint a Campona-ban.

(#25611) Wg5113 válasza Empsepo (#25609) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Igen Campona. :K

(#25612) szaszlaci válasza jediweb (#25599) üzenetére


szaszlaci
addikt

"az a világító számlap, ( fluoreszkáló ) egész éjszaka világít"

Ezt fejtsd már ki légyszíves! Ez most egy sima foszfor, ami képes egész éjszaka világítani? Mert amivel eddig találkoztam, annak percekben volt mérhető a világítási ideje.
Gondolom a fluoreszkálás alatt foszforeszkálást értettél. Vagy nem?

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#25613) blg válasza szaszlaci (#25612) üzenetére


blg
senior tag

nekem is ilyen van, csak pár percig világít zölden

(#25614) jediweb válasza szaszlaci (#25612) üzenetére


jediweb
aktív tag

[link]

Igen ezen én is elcsodálkoztam , remélem nem álmodtam ..

Márpedig az éjjel 3 órakor 4-kor stb ránéztem és láttam .. de úgy láttam, hogy abszolút kivehető volt ..

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#25615) szaszlaci válasza jediweb (#25614) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ez érdekes. De honnan szedi a fluoreszkáláshoz szükséges fényt? Ezek szerint képes lenne az összes kis jelen levő hullámot egyetlen spektrummá alakítani, hogy látszódjon?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#25616) jediweb válasza szaszlaci (#25615) üzenetére


jediweb
aktív tag

Azért most ismét tesztelni fogom, de más így nappal sötétbe bemenni és megint más
az ágyban az orrod előtt ránézni, lehet nem akkora a kontraszt, de látni , de mondom most erre ráfigyelek, pontosan hogy is van .. lehet pl 2.kor nyomtam világítást , de 3.kor 5.kor nem, az biztos ..

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#25617) Dzsana válasza jediweb (#25616) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nincs valami fényforrás? Pl. ébresztőórás rádió fénye, vagy valami ilyesmi?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#25618) WiZARD válasza szaszlaci (#25612) üzenetére


WiZARD
addikt

attól függ milyen "világító" réteg/festék van rajta.
a C3 típusú a legerősebb/legtovább világító.
nekem az Omega (c3) tényleg egész éjjel látható (már amennyire nézegetni szoktam, de bármi extra esti "töltés" nélkül, ha éjjel 4-5 körül felébredek, akkor is látni, ha sötét van), a Seikom (Lumibrite) is egész sokáig, bírja, talán egész éjjel is, de nem vagyok benne biztos, a Fortis kb 10-20 percig világít...

teszt világítási időkről

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25619) jediweb válasza WiZARD (#25618) üzenetére


jediweb
aktív tag

Super, ez igazán teljeskörű válasz.
Csak megerősíteni tudom, nem halucináltam valóban egész éjjel láthatóan és tökéletesen láthatóan világít
a Casio LINEAGE LCW-M100DSE-2A úgy, ahogy fentebb is írva van semmi különösebb "elő fényeztetés" nélkül. Annyit még, hogy nyilván nem méterekről, de emberi pl. karnyi távolságból már látszik.

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#25620) seiko válasza szaszlaci (#25615) üzenetére


seiko
senior tag

Bizonyos fokú fényszennyezés mindenhol van, és ez általában elegendő ahhoz, hogy az óra látható maradjon.

(#25621) Dzsana válasza jediweb (#25619) üzenetére


Dzsana
senior tag

Akkor most jó álmos lehetsz! Egész éjszaka lesegetted, hogy világít-e! :DD

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#25622) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Seiko 5 (SNKK59) gyári fém szíjához toldó szemet, vagy plusz fém szíjat honnan lehet rendelni? Érdekes a felfogatása, ezért kérdezem. Fontos lenne!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#25623) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Azt meg tudjátok mondani nekem, hogy a korábban emlegetett Casio LINEAGE LCW-M100DSE-2A-ra lehet-e bőrszíjat tenni? Vagy létezik olyan változata?

(#25624) Mosanke


Mosanke
senior tag

Sziasztok!

Ennek a Casionak a valóságban is folyamatosan megy a másodpercmutatója? Mintha elektromos óra lenne? Az oldal alján baloldalt egy ilyen mutatja a pontos időt demó óraként.

(#25625) TimeCenter válasza NoOne1976 (#25623) üzenetére


TimeCenter
tag

Gyárilag csak titán csattal készül, de rakható rá bőrszíj is.

(#25626) WiZARD válasza Mosanke (#25624) üzenetére


WiZARD
addikt

láttál már nem elektromos Casio-t? én még nem, bár lehet én nem tudok kézihúzós/automata Casioról :)

itt van video az általad linkelt casio-ról

sok quartz órát se láttam, aminek folyamatosan menne a mutatója, bár ilyen gondolom csak létezik.

mechanikus órák mutatója aránylag folyamatosan megy, bár modell függő, hogy mennyire folyamatos - másodpercenként 4-6-8-10 lépés
seiko spring drive ami ténylegesen folyamatos - pl: SBGE001

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25627) Mosanke válasza WiZARD (#25626) üzenetére


Mosanke
senior tag

Nem úgy értettem az elektromos kifejezést. Vannak olyan órák, én inkább fali óráknál láttam eddig (a fogorvosomnál egy ilyen megy) amelyeknek a másodpercmutatója folyamatosan halad és nem úgy, hogy ugrik minden másodpercben. Ígyértettem hogy elektromos.

(#25628) TimeCenter válasza Mosanke (#25627) üzenetére


TimeCenter
tag

Ritkán készítenek olyan quartz órát aminek a pontos idő másodpercmutatója "folyik-SWEEP SECOND". hiszen itt minden egyes mozduláskor megtesz az óra motorja egy fél fordulatot. 5-ször annyi áramot fogyaszt. Inkább stopper másodpercmutató tud ilyet. Ennek a CITIZEN órának a stopper másodpercmutatója ilyen, 1 másodperc alatt ötöt lép, ez már egy kicsit olyan, mint amire gondolsz.

CA0287

[ Szerkesztve ]

(#25629) szaszlaci válasza WiZARD (#25618) üzenetére


szaszlaci
addikt

Bevallom megleptél, hogy létezik ilyen foszforkeverék.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#25630) jediweb


jediweb
aktív tag

Apropó a Casio Linege is olyan óra, ahol a másodpec mutató pontosan a számlap jel fött van és minden számlap jel fölé pontosan érkezik.Mivel van volt olyan órám és látok az olcsóbbak közt ma is olyat , ahol ez pontatlan és hát ez számomra eléggé zavaró, nem egy percíziós működésre mutat, bár pl az az órám egyébként pontos ..

jediweb

(#25631) #76385920 válasza WiZARD (#25618) üzenetére


#76385920
törölt tag

És mi a helyzet a BALL által használt technologiával?
[link]

(#25632) szaszlaci válasza #76385920 (#25631) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ez "sima" trícium, nem?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#25633) WiZARD válasza #76385920 (#25631) üzenetére


WiZARD
addikt

radioaktív(minimális a sugárzásuk, nem kell félni tőle), Tritium csövek. Nem kell ezeket fénnyel "tölteni", állandóan világítanak.
12,3 év a Tritium felezési ideje, tehát ennyi idő után csökken felére a fényerő, következő 12,3 évben ismét felére, stb... Erre érdemes figyelni, főleg használt óránál. (Elvileg cserélhetők a csövek, gyakorlatilag nem hiszem hogy egyszerű erre megfelelő szakembert/pótcsövet találni, főleg itt a balkánon...)

2 féle van alapvetően, a T25 és a T(100) kategória, attól függően, hogy mennyi ilyen tritium csövet használnak 1 órához. (max 25 mCi / max 100 mCi)
itt van fényerő összehasonlítás

a T25 eleinte halványabb mint egy feltöltött C3, de 1-2 óra után már a T25 az erősebb.

a T100 eléggé fényes...

Ball mellett olcsóbb tritiumos órákat a Deep Blue gyárt, illetve akad még 1-2 gyártó.
Régen sok gyártó használt tritiumos illetve egyéb radioaktív festéket, ezek idővel szétmennek, elporladnak, stb...

teszt - egymás mellett mindenféle világító óra, 13 kép különböző idő után :)
Mint látható felhúzott expóval, a Seiko Lumibrite még 9 óra után is látszik valamennyire.
(a Lumibrite állítólag gyengébb mint a Superluminova C3, itt a képeken asszem nincs C3)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25634) #76385920 válasza WiZARD (#25633) üzenetére


#76385920
törölt tag

Köszi. :)

(#25635) szaszlaci válasza WiZARD (#25633) üzenetére


szaszlaci
addikt

Elvileg a csövet be lehet szerezni:
6 x 2 mm
12 x 2 mm

(Annak idején a kvarc lámpára is azt mondták, hogy nem kell tőle félni.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#25636) WiZARD válasza szaszlaci (#25635) üzenetére


WiZARD
addikt

Ami érdekes, hogy a Ball azt mondja, hogy 25 évig jól világítanak a csöveik... Bár új korához képest 25% még világításnak nevezhető :) Vagy variáltak/fejlesztettek valamit a technológián.

10-30$/db közötti árakat olvastam a cserére.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25637) #76385920 válasza WiZARD (#25636) üzenetére


#76385920
törölt tag

Egy kisebb vagyon a csövek cseréje...

(#25638) szaszlaci válasza WiZARD (#25636) üzenetére


szaszlaci
addikt

Biztos a kezdetben túl fényesek, majd úgy húsz év múlva érik el az ergonómiailag optimális szintet :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#25639) Mosanke válasza Empsepo (#25609) üzenetére


Mosanke
senior tag

Csak másodkézből de biztos forrásból tudom, hogy tavasszal volt kettő (rövid időn belül) egymást követő komoly vagyonzárolás is ellenük. Elsőre "csak" a PSZÁF majd másodszor már közösen a NAV -al indítottak vizsgálatot. Hogy ez lett-e aztán a vizsgálat eredménye azt nem tudni.

(#25640) Misi1979 válasza Mosanke (#25639) üzenetére


Misi1979
őstag

PSZÁF? ne hülyéskedj már, uzsorahitelt nyújtottak vagy mi? :W

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#25641) Mosanke válasza Misi1979 (#25640) üzenetére


Mosanke
senior tag

Annyi biztos, hogy volt/lett volna velük néhány üzleti tranzakciónk de aztán végül is semmi sem lett belőle, mert amikorra odáig jutottunk a tárgyalásokkal, hogy a megrendelt munkáért mennyit fizetnének és mikorra teljesítenék, addigra már zárolás alá lettek vonva. Egy ideig még elérhetetlenek is voltak minden területen. Kaptunk egy E-mailt (B.G. - től) hogy sorry, de bizonyos okok miatt, amit nem részleteztek, elállnak a megkezdett tárgyalások folytatásástól. Utána nem sokkal (1-2 héttel?) tudtam meg azt, amit már az előző hsz.-emben is írtam.

[ Szerkesztve ]

(#25642) Wg5113 válasza Tothgera30 (#25622) üzenetére


Wg5113
aktív tag

A Bajcsyzsilinszkin levő szervizt esetleg meg lehet kérdezni. 0613112420.

(#25643) Attila!


Attila!
tag

Érdekes:
http://trendmagazin.hu/cikk/elbuvolo-lett-a-jaquet-droz-bird-repeater

(#25644) Tothgera30 válasza Wg5113 (#25642) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Köszönöm, megkérdezem. Igazából egy plusz pót szem is elég lenne, vagyis pont annyi kell.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#25645) ElRamos


ElRamos
tag

Sziasztok!

Tegnap délután a munkahelyemre hozta a futár az Orient Black Ray-t! Gyári doboz, számla, 2 év garancia plusz egy gyönyörű óra! Nagyon tetszik, élőben hihetetlenül szép az óra!

Ráadásul nem bírtam ki, ahogy elment a futár, azonnal kibontottam, hát nem akkor jött be a főnököm? :D

Az is biztos, hogy ennyiszer még nem néztem meg mennyi az idő... :C

(#25646) D-LAN|FuRioN válasza WiZARD (#25618) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Köszi ez a világítás teszt nagyon jó! Azt honnan lehet megtudni, hogy egyes gyártók milyen festéket alkalmaznak az óráikon? Nekem most egy Casio órám van, bír kb 10 percet max. Remélhetőleg nemsokára váltani tudok egy Tissot PRS 516 Automatic Gent órára, kiváncsi lennék azon milyen van. Viszont a gyártó oldalán sehol nem láttam feltüntetve ilyesmi adatot. :(

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#25647) WiZARD válasza D-LAN|FuRioN (#25646) üzenetére


WiZARD
addikt

ritkán írják ki sajnos.
keresgélni kell gugliban, hátha valahol említik, fórumokban vagy ilyesmi

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25648) D-LAN|FuRioN válasza WiZARD (#25647) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Hát túl sok infót nem találtam, egy youtube videó alatt az szerepel, hogy "Super-LumiNova", és ilyen light blue színben világított a prs 516 ezen a videón. Nem tudom ez mennyit bírhat, mindenesetre tetszik ez a kékes szín. :)

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#25649) D-LAN|FuRioN válasza WiZARD (#25647) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Közben én nem is figyeltem a táblázat főcímét amit linkeltél. Akkor tippre Ligh Blue lehet a prs 516-on és ha jól látom az 87%. :DD

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#25650) szaszlaci válasza D-LAN|FuRioN (#25649) üzenetére


szaszlaci
addikt

Mintha valami Alumínium-oxidot kevernének bele, hogy tovább világítson, ha ez segít. De nem biztos, csak rémlik egy ilyen. Esetleg ezen el tudsz indulni..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.