Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#268001) ricsik válasza SOAD19 (#268000) üzenetére


ricsik
őstag

Ezt értem, de ennyi erővel 1000 másik retro/cuki figura is szerepelhetne az órákon. Ok szerepel néhány, de nem sok és nem ilyen mennyiségben :D
Mért pont Snoopy? :D

(#268002) SOAD19 válasza ricsik (#268001) üzenetére


SOAD19
addikt

Valaki elkezdte, bejött a népnek, és mások is felszálltak a vonatra a gyártók közül. Pont, mint a tiffany színnél.

(#268003) dkovizoli válasza SnakeHUN (#267998) üzenetére


dkovizoli
addikt

Jó hosszú, de érdemes elolvasni. Némi magyarázatot ad a Snoopy kérdésre. [link]

[ Szerkesztve ]

(#268004) SnakeHUN válasza dkovizoli (#268003) üzenetére


SnakeHUN
csendes tag

Köszi szépen, így már érthető egy kicsit

Ezektől függetlenül csak mosolyogva tudom nézni ezeket az órákat , számomra kissé komolytalanok :N

(#268005) dzsi23 válasza SnakeHUN (#268004) üzenetére


dzsi23
addikt

"számomra kissé komolytalanok"

Miért kellene komolynak lennie? :F
Ahogy SOAD19 is megfogalmazta: "Egy komoly órát kicsit feldob, vidámabbá varázsol, ad neki egy kis lazaságot egy ilyen figura."

(#268006) arn válasza SOAD19 (#268000) üzenetére


arn
félisten

A felesegem fogalmazta meg jol, miben gondolkodok maskent “sok penzert vett egy utanzatot?”. En ha szeretek egy termeket, akkor ugy szeretem ahogy van. Pl egy teljesen pontosan megepitett 83as gshockot siman vennek, 4000 euros mrgt sose.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#268007) eldoble válasza arn (#267982) üzenetére


eldoble
aktív tag

Gondolom ugyan olyan adózatlan bevétel neki mint egy elemcsere bevétele.

(#268008) Memmaao válasza ricsik (#267996) üzenetére


Memmaao
addikt

Az astronauták egyik legrangosabb díja a Silver Snoopy. "Of all the SFA Awards, the Silver Snoopy best symbolizes the intent and spirit of Space Flight Awareness. An astronaut always presents the Silver Snoopy because it is the astronauts' own award for outstanding performance, contributing to flight safety and mission success"
Szerintem jópofa dolog, nem mellesleg még iszonyatosan vagány is. Mondjuk nekem eddig ennyi jött össze Snoopy téren:

My name is Bond, James... Dean.

(#268009) dzsi23 válasza arn (#268006) üzenetére


dzsi23
addikt

"En ha szeretek egy termeket, akkor ugy szeretem ahogy van."

És ha valaki nem szereti úgy, ahogy van, de máshogy tudná szeretni? Vagy ha úgy is szereti, ahogy van, de máshogy még jobban szeretné?
Én pl. csak azért vettem Vostokot, hogy moddoljam. Egyrészt volt egy elképzelésem, hogy mi tetszene, másrészt érdekes volt szétszedni és összerakni.

(#268010) @mriya@ válasza Memmaao (#267989) üzenetére


@mriya@
őstag

Ez szuper lett. :R

Ugyanúgy vízálló? :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#268011) Memmaao válasza @mriya@ (#268010) üzenetére


Memmaao
addikt

Igen. Sőt, az új tömítés vastagabb mint a gyári.

My name is Bond, James... Dean.

(#268012) Veron válasza SOAD19 (#268002) üzenetére


Veron
őstag

Szóval azt mondod egy tiffany Snoopy lenne a kasszasiker? ;)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#268013) dzsi23 válasza Veron (#268012) üzenetére


dzsi23
addikt

(#268014) arn válasza dzsi23 (#268009) üzenetére


arn
félisten

ezert nem vagyunk egyformak

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#268015) SOAD19


SOAD19
addikt

Elegáns órát keresőknek, akik szeretik a robosztusságot is:
[link] (fb videó)
No comment!

(#268016) Memmaao válasza arn (#268014) üzenetére


Memmaao
addikt

Pontosan, nem vagyunk egyformák. Én korábban leírtam pl. hogy az én véleményem az, hogy a S.M. logó olyan, mint egy Speditőr cég logója. Egyszerre többen sértődtek meg rajta és a kínai órás topikban gyűltek a gyűlölködő kommentek, hogybezba topik milyen szörnyű. Pedig figyeltem a nyelvezetre, a saját véleményemet írtam meg. Az "akkor nem lett volna ertelmesebb otot venni az igazibol?" már határeset, mert minősítő jellegű, miszerint én nem döntöttem értelmesen. Aztán leírom, hogy miért döntöttem úgy, hogy egy 10e forintos órából csinálok egy 70e forintos zafír üveges prémium minőségű órát, de folytatod, hogy a feleséged sem érti... 🤦 Elég, ha én értem.

My name is Bond, James... Dean.

(#268017) dzsi23 válasza arn (#268014) üzenetére


dzsi23
addikt

Hál'istennek nem vagyunk egyformák, ezért nem panaszkodunk folyamatosan, ezért nem becsméreljük más döntését, és ezért nem romboljuk folyamatosan a topik hangulatát... ugye... :N

(#268018) Tsebacsi válasza dzsi23 (#268017) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mindenhol ez megy, szinte senki sem tudja rendesen, kultúráltan leírni-megfogalmazni a "nekem ez nem tetsziket". :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#268019) CactuS válasza Memmaao (#268008) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez is nagyon jó. :K Én ebből egy másikat néztem ki, igaz a gyerkőcnek - nekem ezek méretben kicsik -, az indiglo világítása parádés - csillagos éjszaka -, csak sajna sehol nincs készleten már vagy egy hónapja.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#268020) djeperto

🛷🍎s. Minden legyen úgy, ahogy én akarom/gondolom, miért nem értik.meg az emberek? ;]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#268021) dzsi23 válasza Memmaao (#268016) üzenetére


dzsi23
addikt

Csak hogy tisztázzuk (mert nekem is szerepem volt benne), amiatt senki sem szól meg senkit, hogy elmondja a véleményét, legfeljebb elmondja más is, hogy más a véleménye. A "gyűlölködő" kommentek nem a véleményed miatt voltak, hanem mert többször is "viccet" csináltál valamiből, ami másnak tetszik. :) De te nyilván vetted a lapot, és nem kelted szándékosan a feszültséget, viszont a kevésbé értelmes tagok 100-adjára is ellövik ugyanazt a poént, feléjük nekem már semmi jóindulatom nem maradt (és itt most nem is konkrétan arn-ra gondolok... esetében más miatt). :) Nekik így jó valamiért... :D

[ Szerkesztve ]

(#268022) Veron válasza Memmaao (#268016) üzenetére


Veron
őstag

Az érdekes, ha észérveket kérünk számon egy teljesen irracionális témában.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#268023) nebancsa válasza Memmaao (#267989) üzenetére


nebancsa
senior tag

Szuper lett, grarula!
Minap ezen gondolkodtam, mekkora rajongótábora van a casio royalnak, hogy megéri egy skxmod céget létrehozni.

(#268024) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Voltam ezen a Benczúr börzén. Szerintem többet nem megyek. Kib.szott nyomor van! Nem is értem miért kell komplett babakocsival bejönni egy ilyen zsúfolt helyre!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#268025) arn válasza dzsi23 (#268017) üzenetére


arn
félisten

Nem becsmereltem senkinek a donteset, a miertek erdekelnek. Sajnalom ha ez igy jott le.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#268026) jeni válasza Polarstar (#268024) üzenetére


jeni
félisten

Meddig tart vagy már vége annak?

(#268027) dzsi23 válasza arn (#268025) üzenetére


dzsi23
addikt

(#268028) Ceree válasza dzsi23 (#268027) üzenetére


Ceree
senior tag

Egy animált gifet raktál be? Linkként? Úgy, hogy nem írtad ida, hogy ez micsoda? Ennyire nem tiszteled más idejét, sávszélességét, adatmennyiség korlátját? Hát nem hangzott el még elégszer? :)) :DDD

Másolat_eredetije

(#268029) dzsi23 válasza Ceree (#268028) üzenetére


dzsi23
addikt

Ráadásul hónap vége van, nem futja már ilyenkor extra gigabájtokra a családiból... reggelig bannolom magam. ;]

(#268030) Polarstar válasza jeni (#268026) üzenetére


Polarstar
nagyúr

10-14-óráig van minden alkalommal.. Amikor írtál, a többség már otthon lazult.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#268031) i400


i400
senior tag

Kis segítséget kérnék hozzáértőktől, vagy akinek van bármelyik. Citizen promaster búvárokat nézegetem és eléggé el vagyok veszve. Eco drive vagy miyota 8204? NY0100/0080/0040 és BN0150/151 a kinézett szériák. Rádiós eco drive-om van, de az nem búvár. Vagy jobb választás egy hasonló Seiko? (a hype hidegen hagy) :R

(#268032) dzsi23 válasza i400 (#268031) üzenetére


dzsi23
addikt

"Eco drive vagy miyota 8204?"

Ha nem tudod eldönteni, hogy kvarcot vagy automatát szeretnél, akkor kvarcot vegyél. :)
És ha megbánod, megveszed az automatát is.

(#268033) i400 válasza dzsi23 (#268032) üzenetére


i400
senior tag

Tisztában vagyok az előnyökkel hátrányokkal (van mechanikus órám), ez csak azért merült fel, mert az NY0100-ból van titán tokos.

szerk.: abból baj lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#268034) dzsi23 válasza i400 (#268033) üzenetére


dzsi23
addikt

Igazából mind jó választás, innentől pedig csak az számít, hogy melyik tetszik jobban. Ha az segít, mondhatom, hogy vedd a titán tokost, mert én is szeretnék egy titán órát. :D

(#268035) mqm válasza dzsi23 (#268034) üzenetére


mqm
senior tag

Ha már titán.. :U
Ez most nagyon bejön!
[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#268036) dzsi23 válasza mqm (#268035) üzenetére


dzsi23
addikt

Sok Boldr tetszik, párszor már majdnem elcsábultam, de eddig sikeresen ellenálltam. :)

Egyéb:
Kinek milyen tapasztalata van a jubilee szíjakkal? Mennyire kényelmesek? Mennyire mozognak/fordulnak el a csuklón? Képek alapján vastagabbnak tűnik, mint egy átlagos oyster; ez tényleg így van, vagy csak a szemek formája miatt tűnik úgy?

(#268037) fagyalllo válasza dzsi23 (#268036) üzenetére


fagyalllo
őstag

Legtöbben ki nem állhatják, én imádom az SKX gyári jubilee szíjat, nagyon laza, nagyon kényelmes, nagyon retro.
A sokak által kedvelt strapcode csak messziről hasonló, az ugyanúgy viselkedik, mint egy feszes oyster szíj, nem nyeklik-nyaklik oldalra.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#268038) zola96 válasza dzsi23 (#268036) üzenetére


zola96
senior tag

Skx jubileem, imádom. Nagyon kényelmes és jól is néz ki.
Nyáron főleg, mert úgy érzem jobban lélegzik alatta a bőröm. Plusz szeretem a megjelenését.

[ Szerkesztve ]

(#268039) driv4r válasza dzsi23 (#268036) üzenetére


driv4r
tag

Szinte csak jókat tudok mondani róluk. (Szinte.)

(#268040) zola96 válasza sgtkrekk (#266003) üzenetére


zola96
senior tag

Mi lett a történet vége?

(#268041) bucsher válasza fagyalllo (#268037) üzenetére


bucsher
őstag

Uncle Seiko azóta is megvan, hordom és nagyon szeretem. Szépen is csillog és nagyon kényelmes.

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#268042) Sanyi.mTs válasza Sanyi.mTs (#266008) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Pár hónapja vettem ezt az órát. Annyira bejön, hogy azóta is ezt hordom szinte minden nap. Előtte fém szíjjal vagy natoval hordtam az óráimat.
Azt vettem észre ennél a gumiszíjnál, hogy ha a 4. lukban van a csat, akkor befér a szíj és a kezem közé a középső ujjam és mellé szorosan a mutató. Ilyenkor kicsit bőnek érzem a beállítást. Ha az 5. lukban van a csat, akkor csak a mutató ujjam fér be szorosan, de ilyenkor pár óra után "szorítani" kezd az óra. Vissza kell váltanom a 4. lukra.

Más is tapasztalt hasonlókat gumiszíjas óránál?

(#268043) ktg3 válasza fagyalllo (#268037) üzenetére


ktg3
őstag

Én is imádom. Legkényelmesebb szíj ever.
A csatját is imádom, mert kicsi és könnyű, nem beszélve arról hogy a mai napig tökéletesen bepattan. Nem úgy tűnik, mint ami el akarna kopni, pedig már egy ideje használom.

(#268044) Alpachino válasza Sanyi.mTs (#268042) üzenetére


Alpachino
veterán

Nekem is különböző napszapokban változik a csuklóméretem...ez természetes. Reggel/délelőtt, ami szorít, az a beállítás már délután, teljesen jó :K
Gumiszíjjas óráknál ez könnyebben orvosolható, fémszíjjas beállítás már macerásabb lehet.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#268045) @mriya@ válasza Alpachino (#268044) üzenetére


@mriya@
őstag

Elég fura csuklód van. :DD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#268046) zola96 válasza Alpachino (#268044) üzenetére


zola96
senior tag

Fém szíjnál ott a microsdjustment erre a problémára. (Igen, eddig csak a magasabb minőségű szíjaknál láttuk gyártóktól, de elég sok aftermarket is kezdi alkalmazni ami örvendetes. )

(#268047) baal-amiga válasza zola96 (#268046) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Ezt a feature-t imádom a Zelosban, nekem is valtozik napközben akár fél cm-t is a csuklóm kerülete.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#268048) dzsi23 válasza dzsi23 (#268036) üzenetére


dzsi23
addikt

Köszönöm a válaszokat! :R

Töröm a fejem, de szerintem nem volt még jubilee szíjas órám, viszont van olyan óra a látóteremben, amihez lehet venni, és felmerült bennem, hogy esetleg beszerzem hozzá. Persze, előbb az órát kellene beszerezni, de muszáj minden szempontot figyelembe venni, ha hosszútávra tervezek.
Strapcode-ot valószínűleg nem vennék, nem tetszenek a végszemeik... bár most is van egy "hím" végszemes órám, de nem annyira tolakodó, mint a stapcode. Mondjuk, ironikus, hogy 2 fémszíjas óra van a listámon, és egyik sem nőstény. Miért gyártanak ilyet?! :D

(#268049) SOAD19 válasza zola96 (#268046) üzenetére


SOAD19
addikt

Te inkább a szerszámmentes mikroállításra gondolsz, szerintem. Mikroállítás a legtöbb normál, nem békazárás csattal rendelkező szíjnál, csatnál van furatok személyében.

(#268050) zola96 válasza SOAD19 (#268049) üzenetére


zola96
senior tag

Igen, de nincs rá külön szó a szakzsargonban se magyarul se angolul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.