Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#192001) BAti77 válasza (#192000) üzenetére


BAti77
aktív tag

A Tisellben Miyota 9015 van. A 9xxx széria tudásra és minőségre is jóval a 8xxx széria felett van (ami amúgy 21600 bph). Simán hozza egy elabore ETA szintjét, sőt...

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#192002) @mriya@ válasza ZeZe13 (#191998) üzenetére


@mriya@
őstag

5. kerület, nádor utca 19.
órásmester kft.
311-5078

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#192003) schawo válasza (#192000) üzenetére


schawo
titán

28800/percóra

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#192004) Sungoo válasza (#192000) üzenetére


Sungoo
addikt

Miyota... A Tissel "belét" ne hasonlítsuk már a gondolatindító post alanyához.

(#192005) 5-ös kezelő válasza Sungoo (#192004) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Tisell. És diver. Driver a lámpás fórumon van. ;]
Csak azért vagyok még fenn, mert meló után elkezdtem próbálgatni a friss zulukat az óráimra. Eddig elég lehangoló, nagyon megemeli az órát és szélesebbnek hat oldalról. Maradok szilikonnál, bőrnél és acélnál. Esetleg egyet szétvágok, RAF-kósra alakítva. :F

(#192006) gipsztigris válasza 5-ös kezelő (#192005) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ezt vettem meg tegnap az INOX-ra, remélem nem nyúltam mellé minőségben!(Geckota/Zuludiver) Szerintem a kék számlapos Victorinoxhoz jól illik majd. Végre a méretezésnél gondoltak a nagyobb csuklójú emberekre is! 130/85 mm! :C

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#192007) Szivacs85 válasza schawo (#191996) üzenetére


Szivacs85
tag

Hát azért ez durva. Így én tuti a fémszíjast venném.
Mondjuk alap, hogy azt kell venni, mert azt a legnehezebb beszerezni, de itt hatványozottan igaz.
És a magasabbnál egy Nato/Zulu is hülyébben mutat, hogy jobban feljön.

#gipsztigris
Szerintem szuperül fog állni neki. Majd dobj fel egy képet, ha megjön. :K

[ Szerkesztve ]

ELADÓ: MSI 1050TI 4GB OC és egy hibátlan Ati HD 4670 videokártya

(#192008) mbela69


mbela69
csendes tag

mi az előnye a hátlap mögött átfűzött (egy vagy dupla rétegű) nato szíjnak a két részes, fültől indulóval szemben (-hez képest)?

(#192009) petipetya válasza mbela69 (#192008) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem az izzadt kezeddel érintkezik az óra hátlap, így ez kevésbé hagy rajta nyomot. Ugyanez igaz visszafelé is, ha valakinek gondot okozna az acél hátlap érintése.

Emellett az egyrétegű szíj (RAF) esetén te igazitod be a lyukak és a bújtató helyzetét, amely által elkerülhető a visszahajtás, és esztétikusabb látványt nyújt.

Hirtelen ennyi jut eszembe, itt egy példa fotókkal az egyrétegű RAF szíjra: link

"nincs rá lezsóidő"

(#192010) mbela69 válasza petipetya (#192009) üzenetére


mbela69
csendes tag

köszi!

(#192011) @mriya@ válasza mbela69 (#192008) üzenetére


@mriya@
őstag

Ha valami miatt kiakad az egyik rugós stift, a másik még tartja az órát, nem esik le azonnal a földre.
Jártam már így.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#192012) fagyalllo


fagyalllo
őstag

[youtube]

Az csak személyes vélemény, hogy tenyérbemászóan idegesítő a stílusa, de hülyeségeket is beszél.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#192013) @mriya@ válasza fagyalllo (#192012) üzenetére


@mriya@
őstag

Én inkább meg sem nézem. :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#192014) petipetya válasza fagyalllo (#192012) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kevés kivételtől eltekintve irtózom a hazai vloggerektől, így ezt nem nézem meg. Szerencsére van pár színvonalas külföldi csatorna, ahol számomra remek órákat mutatnak (habár azt nem tudom, hogy éppen ez volt"e már valamelyiken a kettő közül):
24Hours At A Time
Just One More Watch (a tegnapi Omega Speedmaster például egy élmény volt)

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#192015) pulutodurumo válasza petipetya (#192014) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az ausztrál skót szerintem is jó. Tetszik hogy Omega, Oris is megfordult nála, és emellett akár 60$-os kínai cuccokat is mutat. Nem vetít, mondja a lényeget, kész.

A profik közül The Watches TV, ha relaxálni akarok, akkor Watchfinder.

Meg sok más, de nem akarok műsorajánlót írni.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#192016) doka03


doka03
újonc

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek hátha valaki már járt így vagy esetleg tud tanácsot adni!
Szóval kaptam egy Citizen jz1065-05e órát 2018 03 04 lett vásárolva. 12 napra rá már vittem is a körútra a hivatalos Citizen márka szervizbe garanciális javításra hisz mindig késett, megállt és újraindult... elég dühítő volt egy 80k órától. Nos a szervíz rajta ült 15 napot és kicserélték benne az elektronikát ha jól emlékszem nem vagyok nagy spíler az órákba. Utána jól működött a tegnapi napig amikor megint csak +bolondult lentebbi képeken látni mit produkált... a kérdésem az lenne hogy mit tanácsolnátok? Csapjam ki a Palávert és kérjek cserét? Szívem szerint azt csinálnám hisz 2 hónapos az óra és másodszorra menne szervizbe...! :o a válaszokat előre is köszönöm!

(#192017) krx21 válasza doka03 (#192016) üzenetére


krx21
nagyúr

Én biztos megprópálnék cserét kérni... Igen kellemetlen kezdet egy vadonatúj óránál.

[ Szerkesztve ]

(#192018) Lauda válasza fagyalllo (#192012) üzenetére


Lauda
félisten

Érthetetlenül állok annak a seikonak az ára előtt. Oké, hogy a szerkezet spring drive, de az óra kinézete nem egy nagy szám, nekem.

(#192019) -Ben- válasza fagyalllo (#192012) üzenetére


-Ben-
veterán

Maga az óra nem tetszik (kinézetre), de ahogy folyik az a másodpercmutató.... :Y

[ Szerkesztve ]

(#192020) Empsepo válasza fagyalllo (#192012) üzenetére


Empsepo
senior tag

Semmi más nem számít, csak az hogy 18,6 millió Ft.

Hányinger szegény.

(#192021) Lauda


Lauda
félisten

(#192022) Land válasza pulutodurumo (#192015) üzenetére


Land
veterán

A hétvégére ígérte a Helm Khuraburi, illetve a Helm Vanuatu vs Khuraburi tesztet. Előbbiről már csinált videót "Best watch under 300 dollars" címmel.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#192023) M.Sanya


M.Sanya
újonc

Sziasztok!

Ismeri valaki ezt a forrást? http://www.mastersintime.com/us/en/seiko-stainless-steel-bracelet-m0ev214j0.htm
Mennyire megbízható?

(#192024) pulutodurumo válasza Land (#192022) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Azok a Helmek nagyon jól néznek ki. Csak a 300$ + ÁFA már elgondolkodtató.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#192025) ZeZe13 válasza @mriya@ (#192002) üzenetére


ZeZe13
újonc

Köszönöm az infót!

(#192026) 5-ös kezelő válasza doka03 (#192016) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Át kell nézni a jogszabályokat, mielőtt balhézna az ember. Gondolom, ha nem javítható a termék, vagy csak gazdaságtalanul, akkor kérhető a csere /72 órán túl/. Utálom a duál kijelzősöket, persze az enyémet kivéve. ;]
[link] Talán csak egy AR bevonat hiányzik a belsejéről, h lássam is szürkület után.

(#192027) Polarstar válasza pulutodurumo (#192024) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Teljesen jó az ár. Ingyen csak nem fogják elküldeni neked. :K

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#192028) Land válasza pulutodurumo (#192024) üzenetére


Land
veterán

Igen áfával, vámmal már sok. Akkor inkább 210 dolcsiért EU-ból Phoibos Wave Master vagy Reef Master.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#192029) pulutodurumo válasza Polarstar (#192027) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem azt mondom hogy drága, hanem hogy nem egy 60$-os Seiko 5 amin nem agyalsz sokat ha tetszik.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#192030) válasza BAti77 (#192001) üzenetére



őstag

Köszi Erre a megerősítésre vártam.

(#192031) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Rendes fotók és rövid bemutató az új acéltokos G-Shockról: [link]
Nagyon tetszik a masszív rugós stiftekkel összekapcsolt szíj, pofonegyszerűen szerelhető és bolondbiztos.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#192032) bence0929 válasza gipsztigris (#191993) üzenetére


bence0929
tag

Uhh, Victorinox-ék kifúrják mindkét lukat, így a kaucsukoshoz is tudnék rendelni egy óra áráért gyári fémszíjat :DD :))

(#192033) pulutodurumo válasza fagyalllo (#192031) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Azé' így aranyba' (tudom, IP bevonat) kissé cigós. Inkább Bruce Williams YT videója. Ott a sima acélt mutogatja.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#192034) fagyalllo válasza pulutodurumo (#192033) üzenetére


fagyalllo
őstag

Na, azt még nem is néztem, köszi!

Fel is iratkoztam rá, így már savagegeese nem unatkozik egyedül. :)

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#192035) schawo válasza Lauda (#192021) üzenetére


schawo
titán

MMZVIII? :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#192036) schawo válasza bence0929 (#192032) üzenetére


schawo
titán

Igen, ez is egy módszer :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#192037) gipsztigris válasza pulutodurumo (#192033) üzenetére


gipsztigris
addikt

Pont erre gondoltam, hogy egy kissé bazári a kinézete ezzel az arany színnel! :) De persze kinek a pap, kinek pedig a paplan. :))

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#192038) Polarstar válasza pulutodurumo (#192029) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Azért tegyük hozzá hogy a Khurabhuri iszonyat üt kinézetben és bizony nem Seiko 5.
Még mindig gondolkodom egy ilyenen.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#192039) Land válasza Polarstar (#192038) üzenetére


Land
veterán

Akkor hajrá, érdekelne egy közelebbi vélemény is róla. Én is agyalok rajta.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#192040) Polarstar válasza Land (#192039) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Előbb eladom a Citizenem és pattanok a feladatra. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#192041) BAti77 válasza (#192030) üzenetére


BAti77
aktív tag

A saját tapasztalatom az a Miyota 9015-el, hogy gyárilag nem figyelnek a túlzott beszabályozásra, de ezt könnyen lehet orvosolni. Jól szabályozható COSC értéken belülre és a beállítást hosszú távon is megtartja. Külső (hőmérséklet, mechanikai) behatásokra a járás kevésbé hektikusan reagál, meglepően stabil, masszív szerkezet japán létére. A 8-as Miyota viszont közel sem tud ilyen tulajdonságokkal büszkélkedni, se felépítés, se kidolgozottság, se a járást érintő tulajdonságok terén...

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#192042) Land válasza BAti77 (#192041) üzenetére


Land
veterán

Ehhez képest egy SII NH35/38 mennyire gatya? Általában a Miyota 9015-tel szerelt órák alá van pozícionálva árban.
NH35/38 kb. 200 dollártól
Miyota 9015 kb. 360 dollártól

Gyakorlatban (megbízhatóság, minőség, pontosság) van ekkora különbség?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#192043) gipsztigris


gipsztigris
addikt

Akinek kétségei lennének (megmondom őszintén nekem volt egy kicsi :) ), hogy hátha mégis ugyanott vannak a furatok a Bulován, az a képeket összehasonlíthatja :D Sajnos egyértelmű, hogy máshol vannak a furatok! :(

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#192044) rbalint88


rbalint88
addikt

Megjott usankabol az ismeros, meghozta a harom orat, amit kertunk (doboz nelkul, mindegy). Jott asszonynak egy nixon time teller 26mm, 25 dollarert jo vetel volt, de nagyon pici, eloben teljesen jatekora :) Sogornak jott egy seiko recraft, kek szamlap, barna bor szij, az is rendben van, az en fulemnek kicsit hangosan huz. Szep kidolgozasu ora, egyetlen dolog faj, a seiko felirat a szamlapon nem rakott, hanem csak tamponnyomott, mikozben az indexek rendesen meg vannk csinalva. Mondjuk 100dollarert ez boven belefer, csak igy picit kilog a lolab :) meg jott nekem egy skx007, szep es jo, jatszos buvarnak tokeletes lesz. A tok es a jubilee szij fasza, a szamlap meg ugye celszeruseg (leolvashatosag, lume) miatt olyan, amilyen. Nem lett szerelem, de alapvetoen tetszik, valoszinu meg is marad egy darabig.

(#192045) fagyalllo válasza rbalint88 (#192044) üzenetére


fagyalllo
őstag

Melyik Recraft?
Amúgy ezekre jellemző egy megmagyarázhatatlan és bosszantó spórolás: nagyon hitvány mutatókat raknak rá és a foszforeszkáló festéket is lespórolják.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#192046) lacizeg


lacizeg
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem kinéztem magamnak az alábbi órát: Seiko SRPB69J1, honnan lehetne jó áron beszerezni? Köszönöm előre is!

(#192047) fagyalllo válasza lacizeg (#192046) üzenetére


fagyalllo
őstag

SARY055 az elődje, különbség csak a számlap feliratában van (szerintem szebb): [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#192048) vzsryl válasza vzsryl (#191879) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Végül rá esett a választás: Citizen Corso BM7251-53L
Hét vége felé fog megérkezni.

Van egy jó barátom, aki azt mondta, hogy sorba fognak jönni a következő órák, mert a sógora is így kezdte, mint én, csak akart egy korrekt ketyerét, aztán van már egy 20-30 darabból álló kollekciója.
Igaza lett, mert a következő projekt az ez lesz: Orient Golden Eye II AG03001D

Azért nem kezdek az Orient-tel, mert nem "strandálló", és most szezon előtt ez nagyon fontos szempont.

Jól gondolom, hogy nagyon nem tudok mellényúlni ezekkel az órákkal?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#192049) fagyalllo válasza vzsryl (#192048) üzenetére


fagyalllo
őstag

A vízálló és strandálló szerintem nem ugyanaz. A kinézett Citizen hiába bírja a vizet, biztosan nem vinném pancsolni, arra vegyél egy olcsó Casiót, amit nem sajnálsz odavágni, megkarcolni.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#192050) vzsryl válasza fagyalllo (#192049) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Pihenni járok strandra, nagyrészt 36-38°C-os vízbe mártózom. :) Anno a gagyi Q&Q órámnak se kottyant meg a dolog.
Btw. tengervízhez hogy állnak ezek az órák?

Szerk.: Múltkori tanácsod után néztem Casio-kat, de egyet se láttam a büdzsé kategóriában, amit felhúznék, tehát maradt a kompromisszum.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.