Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153001) 485 válasza gipsztigris (#153000) üzenetére


485
aktív tag

Na ez az, nekem a legrégebbi ecom 9éves, azóta fullon van a töltöttség jelző. Kiváncsi vagyok, meddig fog működni.

(#153002) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Új olcsó Seiko Presage, 4R35, zafír, nem nagy méret: SRPA13 és SRPA16
van nőiben is: [link]


rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#153003) C0RVUS válasza Skimaster (#152994) üzenetére


C0RVUS
tag

Talált kép, nem én nyúztam (pedig lenne mivel :B ).

(#153004) mario1012


mario1012
tag

Sziasztok.

Hátha tud valaki nekem segíteni valaki Seiko-szaki (fagyálló :) ), egy Seiko arctura kinetic gmt-ről lenne szó. Nagyjából mennyit érhet az óra jó állapotában, keresgettem eléggé kifutott modell, itt se esett sok szó az arctura sorozatról. Cserére ajánlották, beszámításképp egy másik órával együtt. Nem mentem bele szerintem körülményes lenne és sok idő eladni őket.

Más: A facebook csoportban aki hirdetett már vagy esetleg admin és olvassa, tudna rá válaszolni. Próbáltam hirdetés módosításán belül képet törölni, arra nincs lehetőség vagy csak nekem nem sikerült?
Csak a leírást lehet módosítani? Ezért nem szeretném törölni a hirdetésemet és a szabályzatban is ugye benne van, hogy 1 héten belül ne hirdessük újra.

(#153005) Bazsi101 válasza squir (#152977) üzenetére


Bazsi101
tag

Köszi. Gondolom ezt inkább egyedi méretben lenne célszerű készíttetni.

(#153006) vadászcsiga válasza mario1012 (#153004) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nyisd meg a hirdetésedben a képet amit törölni szeretnél, es delete.

(#153007) mario1012 válasza vadászcsiga (#153006) üzenetére


mario1012
tag

Gépről nem engedte, én meg csak ott próbáltam eddig, mobilon volt is rá opció. Köszönöm, így már sikerült. :)

(#153008) fagyalllo válasza mario1012 (#153004) üzenetére


fagyalllo
őstag

A fb-on elég sokáig hirdettek ilyen órát, gondolom ugyanarról a példányról van szó. Kifutott modell, a formája elég megosztó, minőségben a Sportura-Velatura-Premier vonallal van egy súlycsoportban, a szerkezetet most is használják nem olcsó órákban... 40-ért nagyon jó vétel volt, ha bejön a forma.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#153009) squir válasza Bazsi101 (#153005) üzenetére


squir
aktív tag

Igen. Nekem M1ó készített ilyet a 30mm-es Omegámra. Trükközés: alátét eleve nagyít rajta (világos számlappal főleg), valamint a 16mm-es tokfülekhez 18mm-es szíjat kapott, a füleknél szépen bevágva, eldolgozva. Korábban tettem róla képet, most telefonról nem lehet feltölteni.

(#153010) cibere11 válasza phranxinatra (#152992) üzenetére


cibere11
tag

Szóval vásárolni szeretnék egy Casio PRT-1GP-1 típusú órát.Ha valakinek lenne egy eladó darabja jó áron. :R

HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13

(#153011) mario1012 válasza fagyalllo (#153008) üzenetére


mario1012
tag

Köszönöm a tájékoztatást, nem én vettem meg, de ha valóban annyi volt és ez az, akkor elég nagy árréssel próbálja értékesíteni a jelenlegi tulaj. :)

(#153012) Bazsi101 válasza squir (#153009) üzenetére


Bazsi101
tag

Köszi. Pc-n rákeresek.

(#153013) krx21 válasza gipsztigris (#152998) üzenetére


krx21
nagyúr

Azonos árkategóriában általában különb, mint például egy tissot vagy certina kvarc... :K Csak bele kell kukantani a belsejébe mindegyikbe.

(#153014) HUTCHDB válasza fagyalllo (#153002) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ez nekem tetszik! ;)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#153015) Macisajt3


Macisajt3
tag

Sziasztok!

Egy óra kiválasztásában szeretném kikérni a véleményeteket. Az új órával egy lassan 10 éves Citizen eco drive-ot cserélnék le. A fórum egy részét átböngésztem, valamint neten is utána olvastam és arra jutottam, hogy nem automata az, amire nekem szükségem van. Nem vagyok óra mániás, a fontos a magamnak tetszés, valamint, hogy külső beavatkozás nélkül tegye a dolgát. Az órát napi szinten hordanám, főként elegánsabb szereléshez (szövetnadrág, ing / öltöny).

Kiválasztottam néhány órát, ezek a következők:

Zeppelin 7680-1

Tissot C024.447.26.031.00

Claude Bernard Aquarider

Certina DS-2 Chronograph

Van ezek közül olyan, amire azt mondanátok, hogy semmiképpen se vagy ár/érték arányban nem jó? Ha esetleg mondanátok egy-két indokot pro/kontra az jó lenne. Továbbá ha valakinek hasonló kinézetű órára javaslata lenne azt is szívesen fogadom.

Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#153016) krx21 válasza Macisajt3 (#153015) üzenetére


krx21
nagyúr

A leginkább probléma mentes megoldás. Nincs elem csere és állítgatás: [link]

(#153017) Macisajt3 válasza krx21 (#153016) üzenetére


Macisajt3
tag

Köszi a javaslatot, a külseje annyira nem jön be, de átnézem a széria teljes kínálatát. :)
Azt általam találtakra esetleg valami észrevétel? (pro és kontra is érdekel)

(#153018) WiZARD válasza phranxinatra (#152990) üzenetére


WiZARD
addikt

Passz, emlékeim szerint kb annyi maradt mint a 8500/9300 szériáé volt. (itt 5400 CHF indulóárat írnak)
Az jó ár a titánért, az acél 9300 listaára 2m körül volt nemrég.

Én lassan lemondok a nagy vágyamról a titán/kék 9300-ról, lehet inkább az új acél-t kéne nézni, akár a fekete is érdekes lehet. A titánért úgyse rajongtam soha....

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#153019) fagyalllo válasza Macisajt3 (#153015) üzenetére


fagyalllo
őstag

A kommersz kvarcok közül kiemelkedik a Certina szerkezete, pofára is az tetszik legjobban.
A krx21 linkelte Citi után. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#153020) resool


resool
aktív tag


Zenith Elite

(#153021) krx21 válasza Macisajt3 (#153017) üzenetére


krx21
nagyúr

Mindenképp nézd meg a kiszemeltet előben, mert ott adja magát (vagy nem)...
Talán nézd meg a Bulova-ákat is...

[ Szerkesztve ]

(#153022) Macisajt3 válasza fagyalllo (#153019) üzenetére


Macisajt3
tag

Mennyiben más mint a többiben levő? Azt néztem korábban, hogy melyikben milyen van, de a kövek száma nekem nem túl sok mindent mond. Ha ne 'adj isten probléma van a Certinál, az abban levő szerkezet javítható? (a Tissot-ban levő tudom, hogy nem)

Alapvetően bőr szíjas órát keresek, az eddigi befutó az általam linkelt Tissot és Certina eddig. Viszont a kettő között elég nagy az árkülönbség (130 és 260), így még keresem magamnak az érveket-ellenérveket :)

krx21: mindenképpen megnézem élőben, szerencsére nem azonnal kell vásárolnom

(#153023) HUTCHDB válasza resool (#153020) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

OOOO, hááát ez is gyönyörű!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#153024) fagyalllo válasza Macisajt3 (#153022) üzenetére


fagyalllo
őstag

Az ETA G10 nem javítható, de ha egyszer el is romlik, olcsón cserélhető. A Certinában egy hőkompenzált szerkezet van, ami ideális esetben évi max. 10 másodperc pontossággal jár, szemben egy hagyományos kvarc havi max. 15 másodpercével. Az óraiparban szokás irdatlan pénzeket elkérni a megkérdőjelezhető hasznosságú tulajdonságokért, ha őszinték akarunk lenni, a HAQ is ilyen. Ha nem érdekelnek a technikai finomságok, csak egy megbízható órát akarsz és dátumállításkor rá tudsz szánni fél percet az esetleges eltérés korrigálására, akkor bármelyik jó lesz.
Ha dátumot és időt se akarsz állítani, veszel egy rádiós/műholdas Citizent. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#153025) phranxinatra válasza WiZARD (#153018) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ha a listaár nem változott jelentősen az előzőhöz képest, akkor elvileg 3500-3700 euróért is meg lehet majd venni az alap acélt. Mondjuk képeken egyre jobban nem tetszik, meg kell valamikor lesnem, milyen élőben.

(#153026) Macisajt3 válasza fagyalllo (#153024) üzenetére


Macisajt3
tag

Köszönöm a kimerítő választ.
Számomra az még teljesen jó, ha csak a téli-nyári időállításkor kell pontosítani az órát, így ilyen szempontból az ETA G10 is jónak tűnik. Igazából amit mindenképpen szeretnék elkerülni az a 2-3 heti állítgatás (ezért nem lesz automata).
Azt hiszem majd a próba fog dönteni :)

A bőr szíjakról esetleg van tapasztalat arra vonatkozóan, hogy kb milyen élettartamúak? Napi használat mellett lennék kíváncsi arra, hogy milyen gyakran szükséges cserélni őket, mennyi idő alatt kopnak el. Lehet hogy hülye kérdés, de ezek igényelnek valamilyen rendszeres törődést?

(#153027) Aladdin válasza phranxinatra (#153025) üzenetére


Aladdin
senior tag

Nálam most toronymagasan ez a modell vezet. Amúgy is szeretem a titánt...

Omega

(#153028) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Ennek az orient-nek van seiko verziója/megfelelője?
(Most megtetszettek a pilóta jellegű órák.)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#153029) CoolBoy323 válasza HUTCHDB (#153028) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

SNZG13 pl?

(#153030) [BiG]


[BiG]
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék óra választásban:
Az elképzelés:
- összegben elmennék 150-200 ezerig
- új órában gondolkodok
- kvarc. Tetszik a solar megoldás, de az elemes is megfelelő.
- mindenképp fém szíjas órát szeretnék
- teljesen napi használatra. Irodában dolgozok, de fizikai munkához is hordanám. Úszáshoz is használnám medencében és tengerben is.
- Nekem kattanásom a chronograph kivitel, egyszerűen a kinézet miatt. A stopper funkciót persze szinte soha nem használom, de az ilyen számlapok jönnek be. Ha más apró mutató lenne a stopper helyett az is jöhet, csak ne legyen a klasszikus számlap. (remélem ezért itt nem köveznek. ;) )
- Színe klasszikus szürke. Esetleg matt szürkét kipróbálnék, vagy olyan szíjat, ami esetleg fém, de többszínű, akár matt és fényes kombináció. Sőt ezek a kombinált színű szíjak talán jobban is tetszenek
- A kezem mérete és termetem miatt a jelenlegihez hasonló nagyságút keresek esetleg picit nagyobbat. (ORIENT DYNO TD09001B)
- A zafír üveghez ragaszkodnék.
- Okos órát nem szeretnék, de a kalasszikus órában nem vetem meg az okos dolgokat, mint például a solar megoldás vagy chronograph vagy barométer vagy bármi. Még ha nem is nagyon használom a funkciót, de vonzanak az ilyenek (kattanás).
- Nem szeretnék szíj cserével foglalkozni, így csak az érdekel, ami megfelelő fém szíjjal szerelt vagy max a csomagban van és az elején felkerülhet rá. De ebben az esetben kidobott pénz lenne ha kapnék hozzá esetleg bőr szíjat is.

Az előzmények:
Az első számomra igazi órám 8 éves. Ő lenne az: ORIENT DYNO TD09001B.
Nagyon szeretem dizájnra és a külső tartóssága fenomenális. A Zafir ellenállósága lenyűgöz. Mindent csináltam benne, tényleg a tégla pakolástól a bútor szerelésig a tengerben úszáson keresztül mindenféle sportot. Csak éjszakára veszem le általában.
A zafir üvegen egy karc sincs (hihetetlen számomra) a tokon vannak apró karcok, sérülések. De ez is csak szinte nagyítóval észrevehető. És tényleg nem kíméltem, pontosabban tényleg mindent ebben csinálok.
A problémám: A szíjat már többször kellett javítani és most is ez adta meg magát, ennek nem tetszett leginkább a por a kosz a tengervíz és a többi, de nem ez a legnagyobb problémám. Egyszer beázott, érzésem szerint a koronát hajlítottam/mozdítottam el a tengerben tevékenykedés közben. Elméletileg a jász utcában javították, de utána is bepárásodik ha vízbe megyek vele. Szóval már elveszett a bizalmam és szeretnék egy új hasonló órát.
Lehet, hogy azt mondjátok, hogy miért nem veszek új szíjat és javíttatom, ami valóban jó kérdés lehet, de egyszerűen elment a bizalmam és nem szeretnék sokáig azzal foglalkozni, hogy beázik vagy sem. Az is megoldás lehet, hogy a mostani típusból veszek egy újat mert ez már egyszer bejött, amivel még olcsóbban is kijönnék mint a kijelölt keret, de most rászánnék ennyit, hátha találok valami még jobbat.

Bocs ha kicsit hosszú volt, de örültem, hogy megtaláltam ezt a fórumot és köszönöm ha elolvastad. Ha csak linkeket kapok a válaszokban azt is megköszönöm, maximum kérdezek majd, de a legnagyobb problémám, hogy egyszerűen lehetetlen az óra palettát végignézni és gondoltam itt kaphatok szakértői ajánlatokat, amelyeket én fel se fedeznék.

Köszönöm!
BiG

(#153031) fagyalllo válasza [BiG] (#153030) üzenetére


fagyalllo
őstag

Citizen AS4020, vagy BY0085
Nagy, zafír, WR200, solar, rádiós... A tulaj jelen van a fórumon, jelentős engedményt tud adni.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#153032) C0RVUS válasza [BiG] (#153030) üzenetére


C0RVUS
tag

Én a te igényeiddel ezt venném: Citizen Navihawk AT
Nemrég bukkantam rá, valamit szerintem nagyon eltaláltak rajta. Olyan mint, valami agyoncizellált középkori tárgy, pedig csak ugye számok, meg rubrikák.
Minden fütyfürüttyöt tud, amit a Fagyálló által linkeltek is.

Szerk.:
Ja, ez nem zafír. :(

[ Szerkesztve ]

(#153033) [BiG] válasza fagyalllo (#153031) üzenetére


[BiG]
csendes tag

Köszi a nagyon gyors választ.
Nagyon tetszenek, a BY0085-as elsőre talán kicsit jobban. Bár a funkciókban szinte alig látom a különbséget. Elsőre ugyanazok a képességek csak talán picit másképp oldják meg.
Ezeknél az óráknál szerintetek mennyi a gondozásmentes időszak? Tetszik, hogy elvben nem is kell hozzányúlni, de gondolom itt is fellép bizonyos ajánlott gondozási ciklus, mint a mechanikus óráknál.

(#153034) [BiG] válasza C0RVUS (#153032) üzenetére


[BiG]
csendes tag

Köszi!
Ez is tetszik, bár van valami fura érzés az analóg és digitális számlap miatt, de ez csak valami fura beidegződés a korai olcsó hasonló órákból, amit mindig szidtak az órás mesterek. Ezzel még küzdök, de valószínűleg meg tudnám lépni, mert ez már nem az a kategória, mint gyerek koromban. :)
Hazai oldalakon csak a JY8020 elérhető. Ami bár zafir, de a digitális része pont fordított kitöltésű, ami az általad említett JY8030-asban jobban tetszett. Ott fekete a háttér és világos a kijelzés, ami jobban illeszkedik a teljes dizájnba az én megítélésem szerint.
Ilyen összegű tárgyat nem rendelnék külföldről a garancia és esetleges eredetiség problémák miatt, szóval a külföldi forrás nálam sajnos kizárt, de nagyon jó javaslat.

Tényleg nagyon köszönöm. Azt hiszem nagyon ráéreztetek, hogy mit is szeretnék.
Esetleg más márkában ajánlotok hasonlót? Vagy ajánlotok olyan márkát, amit érdemes lenne megnéznem és minőségben megfelel a citizen-nek és még árban is találhatok hasonló megoldásokat. Csak azért, hogy az az énem is megnyugodjon, amelyik nem engedi, hogy gyorsan döntsek és azt érezzem, hogy körüljártam a témát. :)

(#153035) HUTCHDB válasza CoolBoy323 (#153029) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ismertem ezt a modelt, de a belso koros aprobb szamok miatt kevesbe tetszik, mint az orient.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#153036) @mriya@ válasza fagyalllo (#153031) üzenetére


@mriya@
őstag

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#153037) Sungoo válasza [BiG] (#153033) üzenetére


Sungoo
addikt

Elméletben nincs ilyen ciklus. Az kapacitor igényel egy minimális törődést, de ha napi használatban van, még az sem.

(#153038) Kbali válasza [BiG] (#153034) üzenetére


Kbali
nagyúr

Talán segít: http://www.tutuora.hu/kvarc-karora.html?gender=1&glass=1&strap=ss&wr=100

(#153039) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Keresd a "hibát"

(#153040) phranxinatra válasza Aladdin (#153027) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nekem ez nagyon nem. Se a szürke, se a narancs nem a kedvenc színem.

(#153039) vadászcsiga : Nagyon bután néz ki jubilee-n.

(#153041) HUTCHDB válasza CoolBoy323 (#153029) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Igaz ez kicsit másabb, de ez is nekem military-s, és tetszik. (SARG005)
Viszont itthon nem találok ilyet...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#153042) resool válasza phranxinatra (#153040) üzenetére


resool
aktív tag

Az sem sokat segít, hogy fake a Roli :DDD

(#153043) vadászcsiga válasza resool (#153042) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Dehogy fake...legalábbis semmi erre utaló jel nincs a linkek követése közben. Aztan bármi előfordulhat.

phranxinatra
Hogy bután az túlzás. Más

[ Szerkesztve ]

(#153044) resool válasza vadászcsiga (#153043) üzenetére


resool
aktív tag

A lünetta belső részéről hiányzik a Rolex feliratozás szerintem.

(#153045) fagyalllo válasza HUTCHDB (#153041) üzenetére


fagyalllo
őstag

JDM modell. SKA723 néven van hasonló Kinetic. Meg persze egy rakás Hamilton.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#153046) Bazsi101 válasza [BiG] (#153034) üzenetére


Bazsi101
tag

Szerintem nézz körül pár webshopban, ami tetszik linkeld be, aztán leírjuk hogy a belbecs alapján rendben van vagy sem.

(#153047) vadászcsiga válasza resool (#153044) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Passzolom. Instás lebutított fotó, de lehet hogy igazad van. Rolexnél minden előfordulhat :)

(#153048) Sungoo válasza resool (#153044) üzenetére


Sungoo
addikt

:K

(#153049) vadászcsiga válasza resool (#153044) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ezek is hamisak? Nézd meg a kép URL-jét.

(#153050) C0RVUS válasza [BiG] (#153034) üzenetére


C0RVUS
tag

Hát igen. a JY8020-asban a segédszámlapok körüli szürke keret, és az inverz digi nélkül pont nincs meg az a "horror vacui" dolog, ami a másik ikszfaktorát adja.

Seiko-nak is elég nagy választéka van ilyesmikből, no meg a Casio-nak is (Edifice vonal). Szerintem nem úszod meg a keresgélést, bármennyire jó és olcsó szórakozás is nekünk kibicként órát keresgélni másnak :) .

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.