Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) Kattari válasza tupacamaru (#11000) üzenetére


Kattari
csendes tag

Köszi mindenkinek.

Nem tudom, hogy eredeti e vagy nem csak azt ami az órára van írva.
Persze az akitől van az óra meg tehette, hogy akár eredeti is lehet. Ha nem az az sem baj mivel akkor olcsó lesz a javítása.(már ha lehet javítani)
Lehet egyáltalán belsőt cserélni egy ilyenbe?

(#11002) seiko válasza soldier2 (#10999) üzenetére


seiko
senior tag

nézd meg a számlapot.
az alsó segédszámlapon a hét napjai láthatóak (hétfő-kedd-szerda-stb.)
a felette lévőn a hónap napjai (1-2-3-stb.)
a maradék kettőből szerintem az egyik egy 24 órás mutató lesz, vagy egy ál-holdfázis kijelző.
jellegzetes kínai megoldás.
ilyet nem találsz a Seamaster szériában.
a lünetta sem stimmel, ilyen a Speedmastereken van.

(#11003) seiko válasza Kattari (#11001) üzenetére


seiko
senior tag

senki nem foglalkozik ilyenekkel.
egyszerűbb, ha veszel egy másikat.
15ezer Ft körül már beszerezhetőek.

(#11004) tupacamaru válasza seiko (#11002) üzenetére


tupacamaru
veterán

Azért a 4 segédszámlap is gyanus egy kicsit nem?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#11005) seiko válasza tupacamaru (#11004) üzenetére


seiko
senior tag

persze, lehet hogy az nem is műxik.. :Y

(#11006) Kattari válasza seiko (#11005) üzenetére


Kattari
csendes tag

Azért köszi!

(#11007) Misi1979


Misi1979
őstag

Hozzajutottam ket kamu omegahoz. Ismeros hozta, hogy gond van veluk, nem jarnak..

Ki kellene talalni valamit, nem akarom szimplan kidobni oket. Valamifele ritualis megsemmisitesre gondoltam:) levideoznam es felraknam a vaterara 1ft-ert..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#11008) seiko válasza Misi1979 (#11007) üzenetére


seiko
senior tag

tedd a vonatsínre. :K

(#11009) Kattari válasza seiko (#11008) üzenetére


Kattari
csendes tag

Kicsit nagyképűek vagytok.

(#11010) pohár válasza Kattari (#11009) üzenetére


pohár
félisten

miért is? egy kamu, HAMIS órát meg akar semmisíteni valamiféle látványos módon, erre kapott egy normális választ, hol a hiba?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#11011) seiko válasza Kattari (#11009) üzenetére


seiko
senior tag

miért, mert utáljuk a hamisítványokat?
nekem is van eredeti Casio-m, de sosem lesz hamis Rolex-em.
nem hiszem, hogy ez nagyképűség lenne.
neked is megpróbáltam segíteni, hogy tisztán láss.
elnézést kérek miatta! :O

(#11012) tupacamaru válasza Misi1979 (#11007) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ne tedd, Kattari fix vevő rájuk. :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#11013) Misi1979 válasza Kattari (#11009) üzenetére


Misi1979
őstag

Nem vagyunk. Inkabb a kinaiak azok, amikor a szutykok tokjara ravesik az omega-rolex-stb logot.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#11014) seiko válasza pohár (#11010) üzenetére


seiko
senior tag


(#11015) pohár válasza seiko (#11014) üzenetére


pohár
félisten

jaj ez a sok szép Rolex :(

;]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#11016) seiko válasza Misi1979 (#11013) üzenetére


seiko
senior tag

ők is csak kiszolgálnak egy bizonyos igényt.
ha nem lenne a gagyira kereslet, akkor nem is gyártanák azokat.
sok ember többnek akar látszani annál, ami valójában.
nekem is Rolexre hasonlító órám van, de más név van ráírva.
Robert-Steinhatr-Orient-Debaufre-Marcello-Invicta-Sandoz-stb.
ezek a nevek vállalhatóak szerintem, és mind gyárt Submariner klónt.
nekem pedig ez bőven megfelel. :K

(#11017) Misi1979 válasza seiko (#11016) üzenetére


Misi1979
őstag

Ez az igeny ezer eves, a hamisitas mindig is letezett az oraknal, oroszorszag es t.kelet szinrelepesevel csak a volumen valtozott. Itt mar nem arrol van szo, hogy valos igenyeket akarnak kiszolgalni, a "gyartas" arszinvonala miatt durvan domping van: nem ismerek szamokat, csupan figyelem az itthoni es kulfoldi oldalakat kb 10 eve. Kb ugy erzem, a kinai hamis-oragyartas celja lassan az, hogy mindenki csuklojan egy-egy ilyenfajta "replika" legyen.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#11018) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Üdv,

szeretnék kérni egy komolyabb véleményezést a topiclakóktól erről az óráról, illetve egy kevésbé komolyat (:D) erről.

Figyelmesen bújtam a topicot egy pár témában, nagyjából kialakult a kép az itt lakókról :) Épp ezért kérem seiko-t, hogy a fent feldobott kérdésekhez nem kell hozzászólnia(a másodikhoz legalábbis) :D

És ami igazán fontos. Imádom az órákat, habár csak lelkes amatőrnek nevezném magamat maximum(ha egyszer ilyennel a kezemen szaladgálhatnék, uhh :D ). Ha nem is most, de tervezek egy óravásárlást. Eddig a Fossil órákat nézegettem, mert külsőre nagyon tetszettek, de ahogy nézem igen rossz véleménnyel vagytok róla. Emellett még Tissot órákkal kezdtem szemezni, de a 30-40 ezres keretbe nem fér bele sajnos általában. Casiot semmiképp nem szeretnék, viszont ami elhangzott még, az az Orient, mint alternatíva. Ebben az ársávban is értékelhető órákat csinál? Illetve van más lehetőség, ahol szétnézhetek? :) Előre is köszi,

Ábel

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11019) young78 válasza hoffman_ (#11018) üzenetére


young78
tag

Szia,
a kamuhoz nem kell sokat visszaolvasnod, úthenger/kuka.
Fossil ha tetszik, vállalható, divatóra, 1-2-3 év tervezett élettartamra, Tissot 30-40-ért már van, Orient vállalható, és a Casio is. Seiko/Citizen még, ami ajánlott lehet, de befigyel a Certina és az Atlantic pár olcsóbb modellje is.

(#11020) hoffman_ válasza young78 (#11019) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:)

Mind a kettő nagyon igényes egyébként, bár a kékség ijesztő kamu, még csak ilyen modell sincs. A másik elég komoly, az érdekelne, hogy mennyire süt róla a dolog.

A Fossil tetszik persze, de nem 2 évre veszek órát. Akkor inkább legyen több 2x-3x, és kivárok, de egy életre legyen óra. Mint említettem Casiot nem szeretnék, de a Seiko tippet köszönöm, megnézem. Orientben kevés van ami tetszik, bár akad, relatíve olcsón is, Tissot az 90-100k, nincs mese.

Még egy kérdés. Nautica órákról van vélemény? Azokhoz elég jó áron tudnék hozzájutni. Más kérdés, hogy alig van, ami tetszik és/vagy nem alkalmi.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11021) young78 válasza hoffman_ (#11020) üzenetére


young78
tag

Ez még csak nem is a Tissot legalja :)
http://tissot.timecenter.hu/tissot+orak/t-classic+karorak/T049.410.16.037.00.ora

Nautica kb ugyanaz mint Fossil, ha jó vétel (félár) akkor vállalható

[ Szerkesztve ]

(#11022) hoffman_ válasza young78 (#11021) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Köszi a választ :) A Nautica meglep, hisz azért van 100-ért is órája, és nem az a hatalmas divatmárka.

A linkelt óra pofás, de nekem nagyon szolid. Én azért nem találok ilyen áron, mert ilyesmiket keresek :B

[1], [2], [3]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11023) pohár válasza hoffman_ (#11022) üzenetére


pohár
félisten

PRC200-ast láttad már? szerintem első látásra bele fogsz szeretni :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#11024) hoffman_ válasza pohár (#11023) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hm, pofás igen :K Viszont az 1-es és 2-es linkemnél nem tetszik jobban, azok nálam tuti befutók. Nagyon tetszenek... A PRS516, és a 330 is minden további nélkül. Úgyhogy ebből nem holnap lesz óravásár :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11025) runner 125 válasza pohár (#11023) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hehe, azért ne ajanlgasd mar mindenkinek. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11026) pohár válasza runner 125 (#11025) üzenetére


pohár
félisten

jó, akkor Certina DS1, meg Podium, így jobb? :P

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#11027) hoffman_ válasza pohár (#11026) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A Podium már pofás, igazán tetszik, de azt hiszem tényleg beleestem ebbe a Tissot-ba, legalábbis képeken keresztül. Gyűjtés indul, nem sokára linkelem az alapítvány bankszámlaszámát :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11028) pohár válasza hoffman_ (#11027) üzenetére


pohár
félisten

akkor már inkább ez :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#11029) hoffman_ válasza pohár (#11028) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igen, én is ezen gondolkodom. A gumi(?) szíjas azért tetszik jobban, mert sportosabb megjelenése van. Én még ráérek azzal, hogy igazán komolynak akarjak tűnni, márpedig egy fémszíjas óra szerintem erősen ezt sugározza. Aztán ha a kezemen lenne, lehet máshogy gondolnám.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11030) Misi1979 válasza hoffman_ (#11029) üzenetére


Misi1979
őstag

Szerintem a (nem fényes) bőrszíj hivatott a komolyságot tükrözni:) Tetszik a választásod, bőrszíjjal még talán fel is venném néha:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#11031) hoffman_ válasza Misi1979 (#11030) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igen, ezzel is egyetértek, sőt. A fémszíjas órák szerintem nagy horderejű hátteret tükröznek, robosztusak, erősek. De egy igazán komoly és elegáns óra, szerintem is bőrszíjas. Persze a kivételek erősítik a szabályt :)

Pont ezekből kifolyólag, egyetem mellett még nem igazán szeretnék ekkora babérokra törni :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11032) Misi1979 válasza hoffman_ (#11031) üzenetére


Misi1979
őstag

Hú, én is így gondolkodtam! Kicsit deja vu volt ez most:) Aztán jött az első (inges-öltönyös) munkahely, ahol szembesültem azzal, hogy bőrszíj über alles. Bár van fémszíjas órám és hordom is:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#11033) seiko


seiko
senior tag

miért nem nyit valaki egy "hamis órák topikja"-t, és pakolja fel oda a szarjait?
miért kell tudatosan bemocskolni ezt a topikot? :O :Y :(

[ Szerkesztve ]

(#11034) seiko válasza hoffman_ (#11018) üzenetére


seiko
senior tag

nehogymár eldöntsd, mihez szólok hozzá!

amúgy a roleksz irtózatos égést jelent a viselőjének.
kamu számlap, kopott aranyozás a csaton.
kilométerekről kiszúrható, hogy gagyi.
nemrégiben a ósanban a pénztárnál állt előttem egy faszi, kvarc submariner volt a csuklóján.
a lekopott krómozás alatt lévő réz toktól már fekete volt a bőre.
olyan megmosolyogni való volt szerencsétlen.
30-40 ezerért már eredeti automata búvárórákat lehet kapni, minek akkor feleennyit kiadni egy sz@rra? :W

(#11035) busman válasza seiko (#11033) üzenetére


busman
addikt

Ezzel egyetértek..

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#11036) seiko válasza busman (#11035) üzenetére


seiko
senior tag

esetleg ha járna erre néha egy moderátor................... :R

(#11037) hoffman_ válasza seiko (#11034) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hohó, vegyél vissza kicsit kérlek, nem megbántani akarlak, úgyhogy hátrább az agarakkal. Nem egy olyan óráról beszélünk, amit hord bárki is btw. Egyébként jogos, a topic címe tényleg nem az hogy Órák, hanem hogy svájci órák. Ettől függetlenül nem egy darab szart linkeltem be ide, hanem egy órát.

Ettől függetlenül, ha értően olvasnál látnád, hogy hogy állok a témához, és mit keresek.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11038) dmon válasza hoffman_ (#11037) üzenetére


dmon
aktív tag

De bizony egy darab szart linkeltél be, még akkor is ha óra formája van.

(#11039) dmon válasza seiko (#11034) üzenetére


dmon
aktív tag

Én is látok nap mint nap ilyen órákat viselő embereket. Nem tudom hogy sajnáljam őket vagy röhögjek rajtuk. Szánalmas jelenség.

(#11040) hoffman_ válasza dmon (#11038) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jól van, ezzel nem fogok vitatkozni, talán mert jogos is. Ez esetben ignoráljátok kérlek, remélem túléli a hatalmas "nemistudommitek" a képek látványát. Ellenben én még mindig órát keresek.

mod:

Habár vitatkoznék. Egy automata órát linkeltem be, akárki akármit mond. Egész pofás, minden funkció hibátlanul működik, relatíve pontos is. Más kérdés, hogy mi akar lenni. Nem az. én is lenézem azokat az embereket, akik ilyet hordanak. Pontosan ezért keresek órát, mert én nem veszem fel.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11041) fa4hu válasza seiko (#11033) üzenetére


fa4hu
őstag

Egyetértek: a szemetet a kukába, ne ide!

(#11042) seiko válasza hoffman_ (#11037) üzenetére


seiko
senior tag

Igazad van!
Nem egyet, hanem kettőt. :O

(#11043) seiko válasza dmon (#11039) üzenetére


seiko
senior tag

én csak megmosolygom őket. :K

(#11044) hoffman_ válasza seiko (#11042) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jó-jó, easy. Nem akarok elsőszámú közellenség lenni. Ha figyelmesen megnézted(?), akkor láthattad volna, hogy komolytalan volt a bejegyzésem ezirányú része. A második fele volt lényeges, azt hittem arra lesz lényegi reakció. Nem tudtam, hogy ennyire böki a csőrötök, pár szorgos kis munkás felesleges munkája. Tovább felesleges lovagolni ezen.

mod:

Nooffense, de a szerkesztés gombot néha használhatnátok :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11045) seiko válasza hoffman_ (#11044) üzenetére


seiko
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#11046) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Az hogy lehet, hogy az általatok linkelt szalonban(Fehér) 40.000 huf a PRC200, míg ittmíg itt 90.000? Azért ez elég meredek árkülönbség :F

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11047) pohár válasza hoffman_ (#11046) üzenetére


pohár
félisten

mert a Fehér féle egy pár ezres kínai fos, amit meg tudsz venni ebay-en is fillérekért :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#11048) seiko válasza pohár (#11047) üzenetére


seiko
senior tag

ha nem is fillérekért, de 25ezerért igen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11049) Dzsana válasza seiko (#11048) üzenetére


Dzsana
senior tag

Van az olcsóbban is, innen kerülnek az e-bay-re: Szok kici óccó

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#11050) hoffman_ válasza hoffman_ (#11046) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Éreztem én, hogy sántít. De akkor miért van linkelve a topicban, ha ennyire szíveteken viselitek a dolgot? :D

Akkor, amennyiben komolyan keresek órát, ha jól vettem le, young fórumtársat kell keresni? Ő miket tud beszerezni, ezt meg tudom lesni valahol? :)

Illetve, amennyiben nem 100 ezret óhajtok otthagyni egy első komolyabb óráért, erről a Citizenről és társairól milyen véleménnyel vagytok?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.