Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26051) pilóta válasza Takuun (#26050) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szvsz bármelyik órás kipolírozza neked...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26052) afgk2012 válasza TimeCenter (#26046) üzenetére


afgk2012
tag

mert károsodhat a szerkezete

Jav.: mert károsodik a szerkezete

(#26053) afgk2012 válasza Mosanke (#26049) üzenetére


afgk2012
tag

Kifejtenéd nekem pár mondatban, hogy miért érzékenyebb?

Nem fogja tudni szakmailag megindokolni, mert nem szakember, csak óraszertő órakedvelő. Például ezt olvasd el. Vagy például ezt.

[ Szerkesztve ]

(#26054) seiko válasza Mosanke (#26049) üzenetére


seiko
senior tag

Az általam letesztelt analóg kvarcok közül csak egy miyota bírta ki azt, ha a másorpermutató 12-es állásánál az órát a koronával szembeni (9 óra) oldalon intenzíven a bal hüvelykujjam párnájához ütögettem.
Ilyenkor akár több másodperces eltérést is lehet produkálni.
És ez egy erőteljesebb pakoláskor előfordult több esetben is, több karórával. A munkanap végére az órák 20-30 másodpercet is elmásztak.
Viszont az automatáim ilyet sosem tettek, hasonló használat mellett.
Elhinni nem kötelező, bebizonyítani nem fogom senkinek sem, de ki lehet próbálni. ;-)

(#26055) seiko válasza pilóta (#26051) üzenetére


seiko
senior tag

Nem nagyon szeretnek üveget polírozni.
Régebben a Tóbiás optikánál vállaltak ilyesmit, de az üveget ki kell szedetni előbb a tokból.
Sokszor érdemesebb inkább cseréltetni a szélvédőt! :-O

(#26056) Mosanke válasza Takuun (#26050) üzenetére


Mosanke
senior tag

Egy tipp. Barátomnak az órájának az üvegén volt egy mélyebb karc amit úgy szerzett, hogy neki ütötte az óráját a lépcsőházi korlátnak. (Kicsit illumináltan tért haza egy este.)
Nekem van egy ismerősöm az egyik itteni autóüveges és szélvédős műhelyben. Szoktak javítani karcos szélvédőket egy technológiával, amikor valamilyen átlátszó trutyit tesznek a karcos mélyedésekbe és a megszáradása után azt a felületet felporírozzák. De van amikor nem is kell az utólagos polír. Nincs fénytörési hiba meg ilyesmi és a műszakin is elfogadják, mert többnyire nem vagy alig észrevehető utána, hogy hol is volt a javítás helye. Ilyen kis felületen való beavatkozást mint az óraüveg, nem biztos, hogy bevállalnak ilyen helyeken, de egy próbát megér. Nekünk barátilag megcsinálták és nagyon keresve látszik csak a helye, de nem is biztos, hogy ha fizetni kellene érte akkor árban megérné. Inkább cserélni kellene azt az üveget.

[ Szerkesztve ]

(#26057) Takuun


Takuun
aktív tag

Köszi a válaszokat!

Eddig 3 órásból 3 nem vállalta.
A Tóbiás optikába küldtek engem is emlékeim szerint ők mondták, hogy nem vállalják, csak bizonyos darabszám felett. Meg ez a kiszedés nekem nem gyere be.

Citizen márka szerviz sem políroz.

Autószervizbe nem vinném :)

Márkaszerviznél érdeklődtem mennyi lenne a csere és zafír esetében mondtak 25 eFt-ot.
Mondjuk azt nem tudom, hogy egy másik üveg mennyi lenne (tükröződés mentesített).

(#26058) Mosanke válasza afgk2012 (#26053) üzenetére


Mosanke
senior tag

Gondolkodtam, hogy válaszoljak-e vagy sem. Minden porcikám tiltakozott ellene, de azért valamit tisztázzunk még mielőtt különböző szintű "kasztokba" rendszereznéd és minősítenéd az itteni fórumtársakat.

Ez NEM szakmai topik, így senkitől sem elvárt és kötelező, hogy a posztjait szakmaisággal (is) alá támassza! Sokszor a saját felhasználói tapasztalat többet mond. Én is erre gondolva kértem meg seiko topiktársat, hogy válaszoljon a kérdésemre.
Azt hiszem eléggé világosan, érthetően és egyszerű mindatokban fogalmaztam, hogy még 90 -es IQ alatt is érthető legyek.

[ Szerkesztve ]

(#26059) afgk2012 válasza Mosanke (#26058) üzenetére


afgk2012
tag

hogy még a 90 -es IQ alatt is érthető legyen

Érthető.

(#26060) Mosanke válasza Takuun (#26057) üzenetére


Mosanke
senior tag

Szévédőüveg szerviz volt. :DDD
Mondjuk biztosan nagyon hülén néznének ha beállítanál egy ilyen kéréssel. Nekünk csak azért sikerült mert volt ismerős ott, egyébként biztosan nem vállalnának ilyen melót.

(#26061) seiko válasza Takuun (#26057) üzenetére


seiko
senior tag

Sajnos az igazán profi, de egyben a legdrágább megoldás a márkaszervizben eszközölt zafírra való csere.
De ott még az üvegtömítést is kicserélik, ami szintén fontos a vízállóság miatt!

(#26062) #76385920


#76385920
törölt tag

És az mitől lehet, hogy az óra hátlap üvege homályossá válik? (Nem pára)

(#26063) seiko válasza #76385920 (#26062) üzenetére


seiko
senior tag

1: zsíros,
2: mikrokarcos.

(#26064) afgk2012 válasza seiko (#26061) üzenetére


afgk2012
tag

Ritkaság, de ezzel a beírással így, -egy-az egyben egyetértek. Valóban ez a legjobb megoldás. Ha van rá pénz, és ha "megérdemli" az óra. Én egy nem-ékszer, vagy nem-emlék, vagy nem egyéb kincsképzőként tartott régiség esetében nem tartanék rá érdemesnek egyetlen mechanikus órát sem. De-hát ez csak az én véleményem. Mindenki azt csinál amit akar. :K

(#26065) Mosanke válasza afgk2012 (#26064) üzenetére


Mosanke
senior tag

Mechanikus óra vs kvarc.
Én sem hittem volna sok-sok év után, hogy lesz majd egy mechanikus/automata órám és alig várom mindig, hogy reggel legyen és felvehessem. Valahogy a méregdrága kvarc/radio-kontrolled órámnál sosem éreztem így. :K

(#26066) vasii válasza vasii (#26010) üzenetére


vasii
senior tag

Valaki másnak esetleg még egyéb vélemény?
Vagy más alternatíva fekete/arany kombóban 150 körül?

(#26067) afgk2012 válasza Mosanke (#26065) üzenetére


afgk2012
tag

Homo Ludens - a játékos ember.

Az analóg órák a pontatlanságukkal az első kvarcórák megjelenésével elavultak. Mindennapi időmérésben nincs már helyük. De játszani még van.

A játékvasút sem visz el sehová, hacsak nem gondolatban a mesék országába. Mégis az apukák is játszanak vele, nem csak a gyerekeik. Nincsen ebben semmi szégyellnivaló. Van aki sohasem nő fel. És ez nem érdem, de mégis valahol egy pozitív tulajdonsága az emberi fajnak. Csak azért felnőttként már illene tudni szétválasztani e kettőt. A mindennapi használati tárgyakat és a játékszereket.

(#26068) pilóta válasza afgk2012 (#26067) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ennyi erővel a sima kvarcórák is elavultak, csakis a rádiókontrollált kvarcóráknak van helyük, lehetőleg óránként frissítve.
A pontosság relatív. Van, akinek elég, ha napi egy percen belül van (ezt bármi tudja, és valójában nincs is nagyon olyan helyzet, ahol tényleg fontos lenne ennél pontosabb), van, akinek még ez sem fontos, ezért van piaca az egymutatós óráknak is. Egy óra nem csak időmérő, hanem ékszer, kütyü, hobbi stb. is...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26069) WiZARD válasza pilóta (#26068) üzenetére


WiZARD
addikt

szerintem a rádióvezérelt is elavult, feleslegesen bonyolult, ráadásul nincs is mindenhol vétel stb.
az igazi az az atomóra, az a pontos. persze minden más jó játszadozni, de másra nem :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26070) Mosanke


Mosanke
senior tag

Ha nagyon atom pontos akarok lenni akkor ránézek a mobilomra. (Bár a mostani napi egy másodpercen belüli pontosság is bőven megfelel most nekem.)
Az mobil szolgáltatók adótornyai 4 (azaz négy) óránként kapják a központi szinkronjelet, így naponta 6x frissítenek. Ennél pontosabb már szerintem nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#26071) Gudy


Gudy
tag

Én sem gondoltam volna, hogy az automaták igy elkapnak, de már 2 van és lassan érik a 3. Az elektromosokat meg adogatom el sorra. Most a Tissot Lelocle és az Orient M-force között örlődök.
Előtte még két órámtól búcsút kell vennem ...
@Tomi, esetleg Lelocle fémszíjjasra tudnál priviben egy árat mondani? Köszi!

(#26072) freddyreal válasza Takuun (#26050) üzenetére


freddyreal
csendes tag

Szia!

Próbáld meg nála. Csiszolni valószínűleg nem fog (Budapesten senkit nem találtam aki csiszol...se optikust, se órást, pedig vagy 20 helyet végighívtam), de ezer számra vannak tizedmilliméterenkénti méretléptékben csiszolt üvegei. Nem zafir, de jól, és olcsón dolgozik, és nagy valószínűséggel helyben meg tudja csinálni, nem kell várni 2 hetet a becsiszolásra, mint máshol.
Nekem egy festinában cserélt üveget fél óra alatt, ott helyben, tökéletes eredménnyel. Idősebb úriember, látszik, hogy szereti az órákat, és kb egész életében ezekkel foglalkozott.

https://www.facebook.com/pages/CBA-Rem%C3%ADz-%C3%93rajav%C3%ADt%C3%A1s-%C3%93r%C3%A1smesterb%C3%A1csi/252187528180111?sk=info

(#26073) Dr.Zoo válasza WiZARD (#26069) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ne állj le vele.
Legyőz a rutinjával ;)
(Nem pilótára gondoltam.)

Pilóta: Te se :)

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#26074) young78 válasza Gudy (#26071) üzenetére


young78
tag

...

[ Szerkesztve ]

(#26075) Wg5113 válasza Mosanke (#26049) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Jól írja Seiko. Igaza van , sőt egy erősebb ütéstől még meg is állhat.

(#26076) afgk2012 válasza pilóta (#26068) üzenetére


afgk2012
tag

Ennyi erővel a sima kvarcórák is elavultak, csakis a rádiókontrollált kvarcóráknak van helyük, lehetőleg óránként frissítve.

Egyetértek.

A pontosság relatív. Van, akinek elég, ha napi egy percen belül van (ezt bármi tudja

Nem, egészen máshol van a bibi. Ott, hogy utána én állítgathatom. Meg a hónapnak megfelelően figyelnem kell a napokat is és azt is pont akkor és pont úgy állítgathatom, hogy éppen passzoljon. Vagyis már nem az órám van értem, nem ő mutatja a pontos időt nekem, hanem én mutatom neki. Én vagyok az óra, ő meg folyton újra és újra elcseszi. :DDD

Egy óra nem csak időmérő, hanem ékszer, kütyü, hobbi stb. is...

Ez a mondat sem jó így. Összemosod a szezont a fazonnal az ilyen mesterkélten pongyola megfogalmazással. A valóság az, hogy vannak a mindennapi praktikus használati eszközök és vannak más tárgyak. Például játékszerek, kincsképző régiségek, személyes emléktárgyak, ékszerek, stb. Az, hogy egy tárgy egyszerre tartozzon több halmazba is, az előfordul. De mindig van "ára". Ahogy nincsen minden funkciójában valóban kifogástalan fényképezőgép, ami tábori sátorrá és habverővé átalakítható, úgy a mai fogalmak szerint nincsen valóban pontos mechanikus óra sem.

Ezek tehát kategóriák, elvi megfontolások. Lehet velük egyetérteni, vagy sem, de az biztos, hogy az értelmezőszótárak, vagy a lexikonok ezeket a fogalmakat nagyon érthetően és jól körülhatárolva tárgyalják. Akik nem tudják, vagy nem értenek egyet egy értelmezőszótárral, vagy egy lexikonnal, azokra általában azt szokták mondani, hogy műveletlen buta ember. Én azonban nem fogalmazok ilyen keményen. Én tudom, hogy itt egy csomó fanatikus sznob jött össze, akik kivételként érzik magukat ezek alól az úgy általában minden értelmes ember által elfogadott és írott dolgoktól. Tehát őket, itt kivételként kell kezelni. Én is kivételként kezelem őket. De azért persze egy pillanatig ne higgyék, hogy az lenne a normális amit ők képviselnek. A normális fogalma a norma szóban gyökerezik. Normális emberi cselekedetnek, viselkedésnek az tekinthető, amit az emberek többsége csinál, illetve magaratársával képvisel. Márpedig a többség nem bigott mechanikus tüftike.

További jó szórakozást kívánok nektek!

(#26077) Dr.Zoo válasza pilóta (#26068) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Én mondtam.... :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#26078) Wg5113 válasza afgk2012 (#26076) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Mintha mi sem történt volna.

(#26079) Attila! válasza vasii (#26066) üzenetére


Attila!
tag

Itt van ez:
http://www.ora-idozona.hu/termekeink/karorak/doxa-orak/doxa-trofeo-chrono-278-30r-103r-11
Ez olcsóbb 40ezerrel ,ugyan az a szerkezet van benne, de ez se ér 139ezret :D de még mindig jobb mint a 179...

(#26080) Takuun válasza freddyreal (#26072) üzenetére


Takuun
aktív tag

Köszi írtam is neki!

De nem tudom mennyire vettétek figyelembe, de amiről szó van Citizen Nighthawk az 200 m-ig vízálló!

Ha sufniban a mester kicseréli akkor vízálló is marad?

(#26081) seiko válasza Takuun (#26080) üzenetére


seiko
senior tag

Csak akkor marad wr200, ha gyári üveget és tömítést kap!

(#26082) freddyreal válasza Takuun (#26080) üzenetére


freddyreal
csendes tag

szerintem egyik szervíz sem fog üvegcsere után vizállósági garanciát adni, legalábbis nekem mindegyik azt mondta, hogy szerinte vízálló marad, de nem garantálja :-( Persze a gyári szakszervíz az más, ott valószínűleg tudják garantálni.
Szóval szerintem ő sem fogja írásba adni. Nekem nem volt azóta gond, bár 100m-re nem merültem vele, amit az óra elvileg tudna, de be nem ázott, és nem is párásodott. Kérdés, hogy szoktál-e vele 200m-re merülni :-)
Persze ez olyan dolog, hogy vagy be meri vállalni az ember, vagy nem. Nekem jól jött ki, 5000Ft-ot fizettem üveggel, munkadíjjal, és az óra tokozásának, és szíjának szálcsiszolásával együtt, ráadásul fél óra alatt kész volt, és nem kellett érte 16 ezret fizetni, plusz 12 napot várni, mint a többi helyen ahol rákérdeztem (és ez nem a gyári szervíz volt, mert a festina konkrétan elhajtott, hogy nem forgalmazott típus, gyári üveg nincs már hozzá, ők meg nem csiszolnak).
Én biztos hozzá viszem a következő hibánál az óráimat, de ettől függetlenül mindenki saját felelősségére dönt :)

[ Szerkesztve ]

(#26083) freddyreal


freddyreal
csendes tag

Jól gondolom, hogy ha egy azonos árkategóriában lévő Festina, és Michael Kors óra között kell dönteni, akkor a Festina felé billen a mérleg?
konkrétan róluk lenne szó:

http://www.karorauzlet.hu/festina-sport-chrono-f6819-5.html
http://www.arkadora.com/brands/michael-kors/michael-kors-2569.html

illetve még egy olyan kérdésem lenne, hogy ilyen kategóriájú óráknál rendszeres karbantartás (kb 5 évente) mellett milyen élettartamra lehet számítani? Illetve egy magasabbra pozícionált, 100-150 ezer közötti Tissot-nál, vagy Doxánál? (Pl PRC 200)

(#26084) seiko válasza freddyreal (#26083) üzenetére


seiko
senior tag

Teljesen mindegy, melyiket választod, hasonló minőségűek.
A kvarcóráknál elemcserén kívül maximum a tömítéseket érdemes ellenőriztetni 3-4 évente, vízálló óráknál.
A szerkezet élettartama akár több évtized is lehet.
Alkatrészellátásban a Festina jobb, mint a másik márka.

(#26085) csabi84bana


csabi84bana
csendes tag

Haló Minden óra rajongó!
Mit lehet erről az óra szerkezetről tudni? ETA 7750 Valjoux Megéri az árát? Strapabíró, vagy vigyázni kell rá mint a hímes tojásra? Azt hallottam, hogy az automata óráknál idővel megnyúlik a rugó. Egyáltalán nem igaz, vagy csak a "filléres" darabokra vonatkozik.

(#26086) seiko válasza vasii (#26066) üzenetére


seiko
senior tag

Ne vegyél fekete-arany órát, baromi ronda lesz, ha megkopik! :(

(#26087) seiko válasza csabi84bana (#26085) üzenetére


seiko
senior tag

Aránylag drága, és mint mindenre, ami mozgó alkatrészekből van, illik rá vigyázni.
Ezzel együtt egy kiforrott, talán a legnagyobb számban tokozott automata kronográf szerkezet.
4-6 évente jó drágán szervizeltetni kell, de ha ezt betartod, sokáig fog ketyegni.
Idővel majd biztosan ki kell cserélni a motorrugót, de lehet, hogy csak 30-40 év múlva.
A filléres orosz órákban is működnek több évtizedes szerkezetek gond nélkül. :K

(#26088) venge


venge
tag

Ma megvettem az új "családtagot". :C
Borkuti úr közbenjárásával.
Ezúton köszönöm a segítségét!
Holnap teszek fel róla képeket!

(#26089) Attila! válasza csabi84bana (#26085) üzenetére


Attila!
tag

Ahogy Seiko írta ,nem lényegtelen az se,hogy belekalkuláld,hogy egy szakszerű szervízelés 70.000ftba kerül és kérdés 5-6évente rászánsz-e még ennyit, az amúgy se olcsó ár mellé

(#26090) lenox


lenox
veterán

A Poen-rol tud valaki valamit? Ma zarva volt...

(#26091) WiZARD válasza Attila! (#26089) üzenetére


WiZARD
addikt

Hantosék 45k környékét mondták 7750 szervizre...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26092) jookomak válasza seiko (#26087) üzenetére


jookomak
őstag

Van egyáltalán a piacon más, elterjedt svájci automata krono szerkezet? Főleg, ami olcsóbb a 7750-nél? Tetszenek a certina automata kronográfjai, de ~350k körül nem vennék. Akkor inkább vadásznék egy használt omegát, vagy fortist.

(#26093) N.otorious


N.otorious
senior tag

Hamilton Khaki Navy GMT ------ Erről az óráról valakinek van valami véleménye? Mit kell néznem, hogy tudjam eredeti e?

Válaszokat előre is köszönöm!

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#26094) Empsepo válasza venge (#26088) üzenetére


Empsepo
senior tag

Brutál ez az óra!

Grat hozzá!

:K

(#26095) Attila! válasza WiZARD (#26091) üzenetére


Attila!
tag

akkor tévedtem:D valahol ezt olvastam:D

(#26096) Wg5113 válasza N.otorious (#26093) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Nekem volt ilyen ebben még Eta szerkezet van és nem Selita , ezt ahátsó üvegen keresztül meg lehet kukkantani.Erős,massziv jó kivitelezésű óra ,kollégám vette meg tőlem , látom minden nap , bírja strapát és pontos. Az új ára 150 000 Ft a hétvégi börzén 120 körül adtak el egyet.Szép egyedi kinézetű óra.

(#26097) WiZARD válasza Attila! (#26095) üzenetére


WiZARD
addikt

van ahol annyiért csinálják...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26098) seiko válasza jookomak (#26092) üzenetére


seiko
senior tag

Az ETA 2824-re, és a 2892--re szoktak kronográf modult építeni, ez egy elég öszvér megoldás.
Elkezdték gyártani az ETA C01.211-et, ami az 5100 és a 7750 valamiféle egyvelege, olcsóbb mint a 7750, de több benne a műanyag, és egyszerűbb is annál.
Sajnos nem tudok más alternatíváról, de nem is nagyon foglalkoztat, nem vagyok stopper-párti. :N
Majd a kínaiak belehúznak ebben a szegmensben (is), és akkor leshetnek a svájciak! :O

(#26099) vasii válasza Attila! (#26079) üzenetére


vasii
senior tag

Köszi, ez is tetszik :R

(#26086) seiko: Az arany szin kopik le? Azt nem lehet pótolni? Az a baj, h az ezust szinu semmihez nem megy amit hordok..

(#26100) seiko válasza vasii (#26099) üzenetére


seiko
senior tag

Ami bevonat, az le is kopik.
Szoval nem csak az arany, hanem a fekete is.
A dlc minoseget nem ismerem, de a pvd sajnos hajlamos a kopasra, pedig jelenleg a legjobb, elerheto aru technologia.
Felujitani lehetetlen! :-(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.