Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#181001) Lauda válasza csabulaxi (#180991) üzenetére


Lauda
félisten

Rendben, értem. :) Azt gondolom tudod, hogy nem jelent semmit ez az elromlott darab. Mindegyikből romlik el és mindegyik elromlik egyszer majd. :)

(#181002) nemk


nemk
csendes tag

Üdvözlöm
Van vkinek tapasztalata erről a márkáról: Edward East?
Előre is köszönöm!

(#181003) #45302528


#45302528
törölt tag

Sziasztok!

Budapesten tudtok ajánlani olyan órást, aki régi ruszki órát javít? Köszönöm.

(#181004) dik


dik
őstag

Erre monta itt valaki még meg sincs de már bezelt keresek rá ezzel túlteszek rajta. Szerintem annyira nem ok nélkül kerestem és 3 darabot rendeltem is hozzá... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#181005) 5-ös kezelő válasza fagyalllo (#181000) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ha arra járok, kettőt veszek, egyik a tiéd. ;]

Intruder : Nekem anno a Pólus Center egyik üzletében ajánlottak mestert, de éppen szabin volt, így elmaradt az ismerkedés. - Fűzzük be Futizoli-t, szétszedhetné az én meg-megálló 420-asom is. :DDD Bár elvan a dobozban így is. Dzsana mestert kellene felkeresnem a Slava és egy Gigandet 17 köves szervize ügyében, de nöm járok Szöged fölé.

(#181006) V-I-D-A válasza dik (#181004) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Ez így eláll a toktól? :U

(#181007) 5-ös kezelő válasza V-I-D-A (#181006) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Kézre szépen simul, no para. :) Mint új 5610 tulajdonos, kis csuklóval, csak jót tudok mondani az óráról és eladójáról. :K De ötven éves kor felett csak nappalra javaslom, ha már olvasószemüveg kell. Senior korosztálynak továbbra is a Carnival-t ajánlom éjjeli használatra, ár/értékben az egyik legjobb órám. Rendeltem is még egyet fekete bevonattal, kék csövekkel. Hiba volt feltöltenem az internetes bankkártyámat, szórom a pénzt folyamatosan. :W

(#181008) Lauda válasza V-I-D-A (#181006) üzenetére


Lauda
félisten

Elég fura szerintem is, nálam ilyen:

(#181009) alphaville válasza @mriya@ (#180999) üzenetére


alphaville
aktív tag

A kínai és svájci óraipar összeforrni látszik. Üdvözlöm a döntést, hiszen eloszlatja az eredetre vonatkozó kétségeinket. ;]

(#181010) TOZ válasza #45302528 (#181003) üzenetére


TOZ
addikt

Havadtőit szokták mondani a Nádor utcában.

(#181011) #45302528 válasza TOZ (#181010) üzenetére


#45302528
törölt tag

Köszönöm. :R

(#181012) dik válasza V-I-D-A (#181006) üzenetére


dik
őstag

A bezel megkapta a magáét. Csere érett. Ezért rendeltem még 3. + a rács is uton van és egyebek. :) (Volt aki segített a rendelésben elég hamar tehát vannak még rendes emberek erre... :) )

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#181013) @mriya@ válasza Lauda (#181008) üzenetére


@mriya@
őstag

Nem tudom megnézni az enyémet, bent van a melóhelyen.
Évek óta nyúzom, de eddig csak a szíja ment szét, annak is csak a bújtatója.
Pedig elég komoly kiképzést kapott. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#181014) @mriya@ válasza dik (#181004) üzenetére


@mriya@
őstag

És ezt te sejtetted előre?! :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#181015) dik válasza @mriya@ (#181014) üzenetére


dik
őstag

Éreztem az erőben! Ja meg láttam fényképen mik a hírek! :D Nagy tesztelője leszek neki már 5. napja után eléggé viseletes lett karc hegyek és egyebek...

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#181016) 5-ös kezelő válasza alphaville (#181009) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Kreáción lehet kapni fekete számlapos Beast-et, 300 dodó alatt. Az se csúnya, a bordó után jön nálam.
És fekete bevonatos és számlapos Monstert is kapni náluk, aranyos mutatókkal. :O Az élet teli van lemondásokkal. Nem vehetünk meg minden órát, de törekedni kell rá. ;]

(#181017) @mriya@ válasza dik (#181015) üzenetére


@mriya@
őstag

Én már majdnem az 5. évnél tartok. :Y
A tokon látszik a használat, az üvegen csak egy kicsi karc.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#181018) fagyalllo válasza @mriya@ (#181017) üzenetére


fagyalllo
őstag

De te nem is akarod elpusztítani, hogy aztán bezzegezhess a fórumon! ;)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#181019) #17803776


#17803776
törölt tag

Mintha olvastam volna ma egy jó cikket, ja meg is van olvassátok el ti is: [link]

(#181020) #45302528 válasza #17803776 (#181019) üzenetére


#45302528
törölt tag

:C

(#181021) Lauda válasza #17803776 (#181019) üzenetére


Lauda
félisten

Borzasztóan el van ferdítve ez a cikk abba az irányba, hogy a malaj/szingapúri óra jó eséllyel szar lesz, az itthoni pedig hibátlan.

(#181022) gipsztigris válasza #17803776 (#181019) üzenetére


gipsztigris
addikt

Szerintem kár volt tovább vinni ezt a vonalat! ...... :(((

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#181023) fagyalllo válasza Lauda (#181021) üzenetére


fagyalllo
őstag

A cikk nem ír százalékos arányt, de az itt és külföldi fórumokon olvasottak, ill. saját tapasztalatok alapján tényleg valami nem kóser egyes Seiko órák eredetével. Persze nem tudom, hogy kik és honnan, hogyan szerzik ezeket, de én is kaptam már durván leütött peremű órát, amiről a harmadik másodpercben ordított a hiba. Az eladó is biztosan tudta ezt, de bepróbálkozott. Persze ebay-es volt, paypal fizetés, visszaküldtem és szó nélkül fizetett.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#181024) gipsztigris válasza fagyalllo (#181023) üzenetére


gipsztigris
addikt

Engem csak az zavar, hogy azt sugallja, hogy mindegyik távol-keleti óra hibás! Jótékony homály fedi a Magyarországon eladott űberfrankó órák meghibásodási arányát is. Szépen felépített rémhírkeltő írás!....szerintem. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#181025) Lauda válasza fagyalllo (#181023) üzenetére


Lauda
félisten

Értem, viszont semmit nem tudunk itthon mennyi seikot adnak el és nem tudjuk kintről mennyi jön be. Azt sem tudjuk a kintiek közül mennyi a hibás darab, de persze azt beleírja, hogy az itthoni biztos eredeti és hibátlan. Ilyet nem szabad kijelenteni, mert senki sem lát bele. ;) Szerintem ez egy nagyon elferdített cikk és tuti van hazai seikos kéz is benne.

Abszolut ok, hogy vannak hibás darabok, de szerintem érted mit találok problémásnak a cikkben. ;)

[ Szerkesztve ]

(#181026) gipsztigris válasza Lauda (#181025) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nyilván a hazai Seiko felől fúj a szél, ahogy ezeket a kérdéseket már feltettük itt a fórumon is (szerintem többször is) és még csak kitérő válasz sem érkezett. Ebből én azt vonom le, hogy nem sokkal jobb a helyzet ott sem. :) Ha releváns különbség lenne százalékosan akkor benne lenne a cikkben. ;)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#181027) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Akartam venni egy szejkót én is anno, de végül nem vettem. Valahogy nem fogott meg.
Most van egy Promaster Citizenem, bal koronás. Kedvelem, pontos, hibátlan.
Amúgy meg orosz párti vagyok. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#181028) fagyalllo válasza gipsztigris (#181026) üzenetére


fagyalllo
őstag

Szerintem soha, semmilyen forgalmazó nem fogja elárulni, hogy mennyi órát ad el és abból hány kerül vissza garis javításra. A legtöbb, amit kaphatunk, a "nagyon kevés". :) A Seikós hátteret pedig nem is lehetne tagadni, hiszen említve vannak a szervizes kollégák, a tömítés nélküli SKX-re is tuti sokan emlékeznek. :)
Ilyen fizikai sérülésekkel üzletben ki se kerül a polcra egy óra, szerkezeti hiba nyilván előfordul, erre való a garis szerviz. A külföldiről sincs adat, a szerviz csak a hibásakkal találkozik.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#181029) gipsztigris válasza fagyalllo (#181028) üzenetére


gipsztigris
addikt

Pontosan! Ugyanezen indokok mentén írtam az előbb, hogy kár volt a cikkírónak tovább pattogtatni ezt az amúgy sem túl kerek labdát. :D

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#181030) minas válasza #17803776 (#181019) üzenetére


minas
aktív tag

Nekem az jut eszembe róla, hogy a cikket olyan hazai kereskedő/forgalmazó szponzorálta, aki kínjában mindent bevet, mert egyre szarabbul megy neki a kintről rendelt órák egyre növekvő mennyisége miatt..

(#181031) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Napi nyálcsorgatós:

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#181032) Lauda válasza pulutodurumo (#181031) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs indexen a mutató. :D

(#181033) pulutodurumo válasza Lauda (#181032) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Itt sem, azt' mégis deszép.

;]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#181034) válasza minas (#181030) üzenetére



őstag

Nekem meg az ahogy majdnem kinyírta a kvarc láz annak idején az automatákat. Aztán még sem.

(#181035) #17803776


#17803776
törölt tag

terra052 majd akkor gyere be a boltba a Grand Seiko-ért amit megbeszéltünk köszönjük a cikket :D

(#181036) Polarstar válasza minas (#181030) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A helyzet az, hogy ez minden csak nem pártatlan.
Látva milyen órák kerülnek bele a posztokban....

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#181037) dik válasza @mriya@ (#181017) üzenetére


dik
őstag

Nem egy a munkakörünk ez már csak ilyen. Örülök neki ilyen jó formában van az órád...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#181038) terra052 válasza #17803776 (#181035) üzenetére


terra052
őstag

👍 SBGD001 van raktáron még? Fekete szíjjal kellene majd. 😁😁😁

werkmania.hu

(#181039) @mriya@ válasza fagyalllo (#181018) üzenetére


@mriya@
őstag

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#181040) @mriya@ válasza Lauda (#181021) üzenetére


@mriya@
őstag

Majd megjelenik a Sellita szerkezetekről is egy "szakmai" cikk. :Y

"a haverom haverjának információja volt arról, hogy egy ismerősének volt kettő is, és MIND hibás"

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#181041) @mriya@ válasza dik (#181037) üzenetére


@mriya@
őstag

Elég komoly fizikai behatások érik az óráimat minden áldott munkanapon (nem íróasztalnál ülök).
Karcolások, ütődések, miegymás.
Szoktam is írni, hogy néhány nap alatt amortizálni tudom az óráimat.
De mikor a hajszálkarc keletkezett a Casio üvegén, gyorsan beszereztem a drótos védőt.
A "bezel" is megsérült, az látszik is.
De az eltelt idő függvényében nem jelentős a leépülés. :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#181042) dik válasza @mriya@ (#181041) üzenetére


dik
őstag

Örömmel látom jól birja. Erre van kitalálva ez az óra...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#181043) alphaville válasza 5-ös kezelő (#181016) üzenetére


alphaville
aktív tag

Egyetértek! :K

(#181044) gyulagy


gyulagy
tag

Erről már kellett egy cikk, mert lógott a lába a dolognak.
Van ilyen is. Elromlanak. Rosszat küldenek,..sajnos ők sem különbek a magyar kereskedőktől.
A kockázattal, aki rendel, tisztábban van.

Legjobban az érdekelne, hogy milyen költséget viseltek ezek a javítások. Mert lehet, hogy megérné rendelni, majd rögtön.. egy full szerviz. :)

(#181045) apholyon válasza #17803776 (#181019) üzenetére


apholyon
aktív tag

Azért ez több sebből vérzik. Én már rendeltem kintről is órát, illetve vettem itthon is (fórumtárson keresztül), mind hibátlan. Először is semmilyen bizonyíték vagy statisztika nincs a leírtakra (%-os meghibásodás). Az, hogy valaki leírja, ennyi erővel én is írhatnám, vagy a szomszéd néni. A karcos új órákról csak annyit, hogy épp a napokban írt egy fórumtárs, hogy mikrokarcok voltak az itthon boltban vásárolt órán. Az ilyen "nem tesz jót a hosszú út az automatának" - akkor ami a hazai boltokba érkezik Japánból, az teleporttal jön? Na mindegy, nem akartam belefolyni, de már tényleg unalmas a megalapozatlan sárdobálás.

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#181046) ktg3 válasza #17803776 (#181019) üzenetére


ktg3
őstag

Sajnos kintről rendelni még sokszor úgy is olcsóbb, ha hozzáadod az árhoz a fizetős teljes nagyszervíz árát is. :(

(#181047) Milu87 válasza apholyon (#181045) üzenetére


Milu87
csendes tag

Szeretnék én is hozzászólni. Eddig 4db órám jött külföldről. 2 seiyajapan 2 dfi. Ezek közül 3-nak /a Seikoknak/ kellett szerviz rövid időn belül.Mind 3 6R szerkezetes nem belépő modellek. Az 1 ami eddig patent egy Orient automata amit a feleségemé.
Nálam 75% az arány /ha csak Seikot nézek akkor 100%/.A lényeget fogjátok meg pls, nem azt írja,hogy ne rendelj,hanem tudj róla,hogy igen ilyen van.Ha kiszámolod,hogy neked belefér,mert olcsóbb akkor semmi gond csak ne érjen csalódás. A cikk jó, bár olyan nekem mintha nem PR-os írta volna.
Naponta többet hoznak be azt írja. Akkor én napi 2vel számolok. Az heti 10 /csak munkanapokkal/ , havi 40. Ha munka órát számolok, akkor 4 munkaóránként átlagosan érkezik egy ilyen óra a szervizbe.Ez elgondolkodtató. Nekem a saját tapasztalataim megerősítette. Fogok e rendelni külföldről órát a jövőben? Ha itthon nem kapható és a Seiko nem tudja megrendelni akkor igen és beleszámolom,hogy lehet nem az lesz a vége az árának amikor megérkezik sikeresen vámolás nélkül /ha mákom van/. Azok amik viszont itthon elérhetőek azokat inkább itt veszem meg. Most is várok egy ilyen órát a Seiko-tól amit megrendeltem,beszámolok majd a tapasztalatokról.
Béke

(#181048) @mriya@ válasza dik (#181042) üzenetére


@mriya@
őstag

Ezért is furcsállom a tapasztalataidat. :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#181049) dik válasza @mriya@ (#181048) üzenetére


dik
őstag

Olyan sok azért nincs. Gyere el erre majd egy jó napon a birtokra azt adunk a tiednek is pár karcot még azt nem lesz az olyan meglepő... :)

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#181050) apholyon válasza Milu87 (#181047) üzenetére


apholyon
aktív tag

Nem vagyok senki és semmi ellen, csak amint írtam, nem szeretem az alátámasztott tények nélküli "találgatásokat". A cikk írója bizonyára jót akar, de elég offenzívnek és átgondolatlannak érzem. Te nem voltál szerencsés, viszont az átlag tapasztalat nem ezt mutatja... hanem azt, hogy ha megbízható, "bejáratott" helyről rendelsz, nagy eséllyel hibátlan darabot kapsz.

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.