Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#263001) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Sziasztok!
Előre is elnézést a buta kérdésért! Erre lehet bőrszíjat tenni? Ha igen, mit kell nézni, milyen méretű kell?

(#263002) SOAD19 válasza Gabonetta (#263001) üzenetére


SOAD19
addikt

Persze, hogy lehet. A tokfül távolságot kell lemérni, értelemszerűen a két tokfül közötti szélességet, távolságot.

(#263003) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Hopsz! Új karórák az NDK-ból! :D Ruhla. Egész jól sikerültek annak ellenére hogy nem Seiko. :DDD Nekem a Space Control nagyon tetszik pl.

Illetve itt egy kellemes kis katonai óra akár Hans Gruber is hordhatná. Kellemes kis 60 órás Citizen.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#263004) ricsik válasza pulutodurumo (#263000) üzenetére


ricsik
őstag

Akkor ezek szerint az a beton nem ez a beton :)
Szerencsém van akkor.

(#263005) 5-ös kezelő válasza pulutodurumo (#263000) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Sokat szenvedtem panellal én is. Aztán véletlenül vettem egy pár száz forinttal drágább fúrószárat, 'beton' jelöléssel a csomaglásán. Elhűltem az első használatnál, h ja, így könnyű... Ég és föld a különbség ez és a régi vídia között.

(#263006) @mriya@ válasza 5-ös kezelő (#263005) üzenetére


@mriya@
őstag

Én pedig az ütvefúró helyett vettem egy fúrókalapácsot, és minden gond elszállt. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#263007) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Megjelent a Blancpain x Swatch Scuba Fifty Fathoms, lehet rajta nagyokat kacagni. Műanyag, Sistem51, a szokásos eldobható Swatch. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#263008) arn válasza fagyalllo (#263007) üzenetére


arn
félisten

Ez csak blank pain.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#263009) ricsik válasza @mriya@ (#263006) üzenetére


ricsik
őstag

Most hogy mondod, nekem is fúrókalapácsom van SDS fúrószárakkal, nem az egyszerűbb ütvefúró. Mondjuk abból a legolcsóbb 30e-es Bosch, de az évi 1 lyukra tökéletes, nem kell drágább szerszám.

(#263010) driv4r válasza arn (#263008) üzenetére


driv4r
tag

Igazad van, ez szégyen mindenkinek. De legalább ezt az egy állítást nem szegték meg, az még gázabb lett volna.

(#263011) fagyalllo válasza arn (#263008) üzenetére


fagyalllo
őstag

Milyen jópofák a stilizált hornyok a hátlapon, mintha ki lehetne nyitni a tokot. :D

driv4r: A sistem51 a mechanikus szerkezetek és az egész svájci óragyártás megcsúfolása, ennél egy korrekt kvarc is sokkal jobb lett volna, a létezése is szégyen.

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#263012) driv4r válasza fagyalllo (#263011) üzenetére


driv4r
tag

Jogos.
És így hogy mondod, épp emiatt tökéletes választás ebben az esetben, a szégyen kimaxolásával.

(#263013) Polarstar válasza driv4r (#263012) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Mint tudjuk: van az a pénz ami felett már nincs szégyen. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#263014) driv4r válasza Polarstar (#263013) üzenetére


driv4r
tag

Igen. Az egyetlen számomra hiteles órás forrás szerint is. [link] [link] [link]

(#263015) zola96 válasza fagyalllo (#263007) üzenetére


zola96
senior tag

Mind a 91 méter vízállóságával. Nem mondhatjuk, hogy nem korhű.

(#263016) oba válasza fagyalllo (#263007) üzenetére


oba
addikt

Ezerszer inkább egy Pagani Design vagy hasonló kategóriájú kínai óra mint ez a biokerámia műanyag eldobhatós izé. :D Legalább külső beszabályzási lehetőséget raktak volna rá. Ez a nagy környezetvédelem meg "bio" szarság, hogy termelik a szemetet? Hogyan lehet ezt majd szervizelni, karban tartani, szabályozni? Ja sehogy :)

(#263017) @mriya@ válasza zola96 (#263015) üzenetére


@mriya@
őstag

2 yard = 6 feet = 1 fathom :U

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#263018) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Vegyetek inkább ilyet ha valami bulis kell. Mámegint Seiko, tudom... De mit csináljon az ember, ez egy rendes óra.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#263019) bigmasterg válasza fagyalllo (#263007) üzenetére


bigmasterg
addikt

Szerintem a Blancpain és a Fifty Fathoms nem lesz akkora húzónév mint az Omega és moonwatch / mooswtach.
Nehezen tudom elképzelni hogy erre is óriási sor és hiány legyen.
Ránéz az ember és: OK, ez egy műanyag búvár óra. Nem az ugrik be elsőre, hogy ez egy blancpain. Amit szerintem csak az óra kedvelők ismernek, míg egy Omegát "'mindenki".

(#263020) fagyalllo válasza bigmasterg (#263019) üzenetére


fagyalllo
őstag

Egyetértek, az Omegának legalább a nevét ismerik sokan, míg a Blancpain senkinek nem mond semmit.

Kezdődik:

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#263021) bigmasterg válasza arn (#262975) üzenetére


bigmasterg
addikt

Először átgörgettem a képet, nem néztem meg rendesen. Mondom egy grand seiko.
Így bőr szíjon nekem azt a hangulatot hozza.
Azt nézem, hogy a tok az ugyanaz-e, mint a SEIKO PRESAGE SHARP EDGED SPB165J1 -nél, vagy nem.
De úgy látom hogy a fentin végigfut egy plusz polírozott él, amitől elengánsabbnak hat a tokforma is.

(#263022) oba válasza bigmasterg (#263019) üzenetére


oba
addikt

Amúgy igen, tuti nem lesz ez akkora siker. Bezzeg egy bio műanyag házas, pet palackból újrahasznosított műanyag szíjas és plexi üveges színes szagos Rolex mekkorát ütne.

(#263023) bigmasterg válasza oba (#263022) üzenetére


bigmasterg
addikt

Használt piacon sok ezer dolláros hiánycikk lenne az is.
Főleg ha Rolex árulná és várólista lenne erre is.
Bár hasonlót játszik a swatch is, a "bizonyos boltokban lehet csak megvenni" taktikával.

(#263024) Ruszki válasza pulutodurumo (#263018) üzenetére


Ruszki
senior tag

Jó kis Space Invaders kombó! :)

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#263025) Churpik válasza fagyalllo (#263011) üzenetére


Churpik
junior tag

Lehet, hogy emiatt lesz kult-klasszik.
Nézd meg milyen De Lorean mánia van, pedig amikor megjelent 82-ben, akkor az autóipar megcsúfolása volt, a motorja, a karosszériája, a teljesítménye, az ára, minden. Egy szégyen. Aztán, mekkora fanbázisa lett mára különböző okokból.
Ezt a vekkert is beteszik valami Marvelbe, vagy valamilyen Netflixes menő sorozatba, és 20 év múlva aranytömb árában megy majd :D

(#263026) Quartz51 válasza driv4r (#263014) üzenetére


Quartz51
tag

Lehet fintorogni, de a recept működik. Annyira, hogy még olyanok is vettek moonswatchot, akiknek van "rendes" is.

[ Szerkesztve ]

(#263027) momcrew válasza Quartz51 (#263026) üzenetére


momcrew
tag

Az csak a csapból is rád dőlő FOMO jelenség miatt volt/van(lesz).

(#263028) driv4r válasza Quartz51 (#263026) üzenetére


driv4r
tag

Nem fintorgás volt részemről, elfogadom, hogy így mennek a dolgok. Nagyon sok pénzt kerestek ezzel a húzással, miért ne tennék? Engem személy szerint a kamuzás zavart, a hamis ideologizálás, a marketing bullshit az “óraipar demokratizálásáról”. 50 dolláros vackot árultak 260-ért, de tolongtak érte a népek. Az FF listaára meg 400. Ez a fintorogni való dolog, szerintem.

(#263029) oba válasza Quartz51 (#263026) üzenetére


oba
addikt

Ami népszerű és kelendő az még nem feltétlenül jelenti azt hogy jó, vagy értékes, minőségi, becsülendő.

(#263030) tomsolo válasza pulutodurumo (#263000) üzenetére


tomsolo
őstag

van ütvefúró meg van fúrókalapács - utóbbi átmegy mindenen

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#263031) driv4r válasza driv4r (#263028) üzenetére


driv4r
tag

Bocs, még valami, csak hogy teljes legyen a kép.
Továbbra is a kíméletlen őszinteség jegyében mondom, pontosabban _gondolom_: ha a Moonswatch egy túlhajtott marketing hype, akkor talán kimondható, a Moonwatch legalább annyira az.

Kevés olyan modell létezett az órák történetében, amelyet ennyire kíméletlenül, abúzus szinten használtak volna ki a marketingesek az eladások támogatására. Legalábbis szerintem.

(#263032) fagyalllo válasza driv4r (#263031) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ezzel egyetértek, nekem legjobban a hátlap felirata zavarja a szemem, marhára semmi köze a mostaniaknak az eredeti órához, a NASA-hoz, a Holdhoz.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#263033) Quartz51 válasza oba (#263029) üzenetére


Quartz51
tag

Lehet, félreérthető voltam, én az ötletről beszéltem, nem a termékről.

(#263034) driv4r válasza fagyalllo (#263032) üzenetére


driv4r
tag

De legalább a körítés, a kofferek egyre nagyobbak, kell a hely a sok hozzá csomagolt marketing biszbasznak. Ez nekem mindig intő jel, hogy valahol valami félrement. Ehh.

(#263035) zola96 válasza driv4r (#263034) üzenetére


zola96
senior tag

Pont hogy egyre kisebbek. Korábban járt plusz hátlap, lupe, szíj. Ezek mind eltűnőben vannak.
Egyébként a korábban felállított standardnak megfelelnek a mai óráik is.

(#263036) tomsolo


tomsolo
őstag

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#263037) Ruszki válasza tomsolo (#263036) üzenetére


Ruszki
senior tag


Ha volt már akkor sorry!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#263038) fagyalllo válasza zola96 (#263035) üzenetére


fagyalllo
őstag

Persze, annak kb. bármelyik óra megfelel már. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#263039) Quartz51 válasza driv4r (#263031) üzenetére


Quartz51
tag

Ez szerintem is így van, de mivel a karórák ma már nem igazán használati tárgyak (főleg a mechanikusak), hanem inkább érzelmeket váltanak ki a viselőjében, így könnyű dolguk van a marketingeseknek, hogy a gyártó számára kedvező lelkiállapotba hozzanak, és elérjék a potenciális vevőnél a birtoklási vágyat. Viszont senki nem tart pisztolyt a fejedhez, hogy vedd meg ezt vagy azt.

Ténylegesen 12 db Speedmaster járt a Holdon, a többi marketing :)

(#263040) driv4r válasza zola96 (#263035) üzenetére


driv4r
tag

Ref 3570 van nekem, az kb. a Speedy Corolla, a gyártási ciklus hosszúsága alapján, pici piros dobozban. Utána jött ki talán a ref 311.[és itt nagyon sok szám következik], zéró változással, adtak hozzá plusz szíjat, lupét, nagyobb dobozt. Szerintem utána is volt még egy manuális ref. Ha ezeket a plusz biszbaszokat azóta elspórolták, azt én személy szerint annyira nem sajnálom.

(#263041) driv4r válasza Quartz51 (#263039) üzenetére


driv4r
tag

Abszolút egyetértek, érzelmi kérdés. Minden óramárkára jogos megállapítás. Nem csak a szegény Speedy-t kell ütni, pl. Seiko reiterációk és reissue-k téma még fel se merült…;)

(#263042) bigmasterg válasza driv4r (#263040) üzenetére


bigmasterg
addikt

A legújabb már ilyen

az előző volt ilyen:

(#263043) driv4r válasza bigmasterg (#263042) üzenetére


driv4r
tag

Meg kell a szívnek szakadni… a Moonswatch profitból igazán visszahozhatnák az igényes prezentációs dobozt. De remélem, a legújabb dobozon legalább a zárás Velcro szalaggal történik;)

(#263044) Quartz51 válasza driv4r (#263041) üzenetére


Quartz51
tag

Ha azt elkezdjük boncolgatni, akkor tárhelybővítés kell a fórumnak :) Mondjuk én eléggé immunis vagyok az 1980 után gyártott órákra, így nem szoktam foglalkozni ezekkel.

Teszek is be az olcsó, és érdektelen japán rovatból egyet, ellensúlyozni ezt a sok omegát :)

(#263045) fagyalllo válasza bigmasterg (#263042) üzenetére


fagyalllo
őstag

Igazán csomagolhatnának mellé egy holdkompot.

Frederique Constant Runabout

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#263046) Ruszki válasza fagyalllo (#263045) üzenetére


Ruszki
senior tag

Vagy lehetne LEGO és OMEGA konzorcium, természetesen holdkomp szettel! :D

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#263047) driv4r válasza fagyalllo (#263045) üzenetére


driv4r
tag

:))

(#263048) driv4r válasza Quartz51 (#263044) üzenetére


driv4r
tag

Szép.
Múltkor voltak ezek a csoportképek a gyűjteményi állapotról, én is készítettem egyet, de töröltem, elment a kedvem a radikális eklektikától. Ha egyszer valamit komolyan gyűjteni szeretnék, az talán a japán, 60-as évek három mutatósok és 70-es évek kronók, Citizenek tetszenek leginkább, de Seiko is.

(#263049) Quartz51 válasza driv4r (#263048) üzenetére


Quartz51
tag

Radikális eklektika? Azt nem úgy mondják, hogy a változatosság gyönyörködtet? :)

(#263050) driv4r válasza Quartz51 (#263049) üzenetére


driv4r
tag

Köszi, marketing szlogennek fogom használni ezt itthon, nem mintha lehetne szépíteni, amit úgyis tudnak a szenvedélybetegségemről… :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.