Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95001) Tothgera30 válasza fagyalllo (#94993) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ugye :DDD .

#94994 vadászcsiga: Ahogy fagyalllo írta, fater Bond stílusban tolja. Bármilyen rábeszélésnek ellenáll, nem akar szíjat cserélni, se más Zulu-Nato-ra, se bőrre, se fémre. Tehát itt megrekedtem.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#95002) válasza ph_5.5 (#94986) üzenetére



senior tag

Szép. De a többi képed is tetszik.
Ahogy írtam, én ezt elképzelni se tudom hogy készül. (meg cuccom sincs hozzá igazából)
Maradok az "eladós" fotóknál :)

(#95003) ph_5.5 válasza (#94999) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Van Hamiltonom ETA 2824-2-vel szerelve. Az napi 3-4 sec sietést produkál. Bár ritkán hordom folyamatosan így pl olyan nem volt még hogy 1 hétig ment volna folyamatában :)
A másik (megvétel óta folyamatosan hordott) órámban Miyota 9015-ös ketyeg. Ő pontosan 5 sec-t siet naponta. Éjjel kb 8 órát fekszik a hátlapon, a többit karon tölti... zuhanyzásnál , úszásnál, edzésnél.

Ezekkel az értékekkel én elégedett vagyok. Ma pl dátumot állítottam és kihúzva hagytam a koronát 15 másodperce- így beállt a pontos időre. Ennyi belefért.

(#95002) Pé : Köszönöm. Igazából ha a többi fotómnál az igényességre törekszem (mert ezt várják el) akkor ezeket is megcsinálom "rendesen". Lehetne sokkal jobban és szebben, de arra meg nem telik az időmből.
Technikailag nem egy nagy durranás ám lefotózni egy órát. Mármint stúdióban. Adott két lágy fényformáló- akkor már csak a helyzetét kell kitalálni- ami jól bevált sablonok alapján pillanatok alatt megvan. Aki ismeri a vakuit, tudja hogy milyen kulcsszámmal bírnak, így ha 1m-re teszed le akkor milyen rekeszhez milyen teljesítményt kell állítani. Vagy fogod a fénymérőt és az megmondja :) Nem egy nagy ördöngősség. Ez nem egy 4-5 lámpás modellfotó, 30 perces retussal.

[ Szerkesztve ]

(#95004) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Takuunnak volt már Monstere, de nem fogta meg. Az M-Force elég nagy, viszont annyiért csak használt van.
Szép ez a titán Seiko limitált, bár én a kerekebb tokformát kedvelem.
Ra 3 : Nagyon szép, klasszikus darab. Lehetne kézihúzós és mp stoppos. A dátumot én sem látnám, igaz már a többi órán is csak erős napsütésben. És egy picit vastag - én ezért nem vettem.
Sö : Amit a Monsterről írtam, az úgy igaz. Ha nem hiszed, küldd el a segédeidet :D . De az utóbbi pár napban több órát viseltem /nincs óraforgatóm/, keveset volt rajtam, vagy a melegfront miatt(?) tegnap egy délután beleszaladt +5 mp. Most is annyi van benne. Kb. 45 napja hordom, de lassan leveszem, mert a többi automatára nem jut idő.

[ Szerkesztve ]

(#95005) bigdaddylaza válasza (#94920) üzenetére


bigdaddylaza
tag

hehe:)én a kocsis meg a szlonázora gondoltam nekem azok a bicskák;)jó a többi is biztos jó valamire..;)szépek az órák..;)

(#95006) válasza fagyalllo (#95000) üzenetére



őstag

Semilyen trükkel nem lehet 1-2s-te lehozni szerintem. Pl. a 2824-ből úgy lesz km, hogy kiválogatott , jobban sikerült darabok. Ezek nem kerülnek bele egy 100 Ft-ős órába. Tűréshatár alatt vannak jóval ( alkatrészek ) kb. 600 ezerről indulnak. A frankó kronométerek, amik első nekifutásból azok, komolyabb anyagok ötvözetek felhasználásával készülnek

[ Szerkesztve ]

(#95007) vadászcsiga válasza ph_5.5 (#94996) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Tudom de amatőrként kár ennyi energiát beleölni. Rövid az élet

(#95008) Ra3 válasza 5-ös kezelő (#95004) üzenetére


Ra3
őstag

Köszi mindenkinek, a dátumkijelzés tényleg kicsi de én még látom, gondolom a stílusa miatt nem raktak bele szokványos dátumablakot. A vastagsága nekem kicsit még kevésnek is tűnik a többi órámhoz képest, gonldolom a kismásodperces megoldással tudtak valamennyi helyet spórolni.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#95009) nokia123 válasza condy (#94983) üzenetére


nokia123
aktív tag

Köszi! És hogy tudnám elérni YoungTomit? Mert nem találom.

(#95010) fagyalllo válasza (#95006) üzenetére


fagyalllo
őstag

Engem nem érdekel a pontosság, az SKX-em pl. kb. 15 másodpercet késik, nem zavar. Viszont az SRP605 mindenféle trükközés nélkül, folyamatosan hordva max. 1-2 másodpercet siet.
Többen is beszámoltak hasonlóról, 5-ös kezelő Monstere is extrém pontosan jár...

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#95011) vadászcsiga válasza Tothgera30 (#95001) üzenetére


vadászcsiga
félisten

De jó fej, akkor hagyd meg őt bondként :DDD

nokia123
Privát üzenet írása

[ Szerkesztve ]

(#95012) válasza ph_5.5 (#95003) üzenetére



őstag

Akkor csak nekem nincs szerencsén. Volt nullkilóméteres kronométerem papírokkal ( 5s/d. )
Volt Speedmasterem, Moonwach előtti (plexi) az 0-1s/d. Poén, hogy megnyugtattak a Rolex szervizben, hogy ne örüljek nagyon, mert nem fogja sokáig tartani. Igazuk is lett.

(#95013) gyulagy válasza fagyalllo (#95010) üzenetére


gyulagy
tag

Folyamatos hordás mellett nálam az SRP is 1-2 sec, illetve az SKX max 3-4 is, de csak akkor, ha már folyamatosan hordom 2 napja és egy hétig minimum viselem.

(#95014) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Linkelhettek itt mindenféle szuper adatokat akkor sem cserélném el semelyik japóra a steinemet

(#95015) fagyalllo válasza (#95012) üzenetére


fagyalllo
őstag

Vegyél egy A010 werkes The Citizent, azzal nem lesz ilyen gondod :)
Pl.: AQ1030-57E

vadászcsiga: dehogynem :)

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#95016) Tothgera30 válasza vadászcsiga (#95011) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azóta a teában is felrázza a cukrot, nem keveri ;) .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#95017) 5-ös kezelő válasza vadászcsiga (#95014) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Én sem adnám a Monstert... :D Szerintem ez a 4R36 werk jól sikerült.

(#95018) ph_5.5 válasza (#95012) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Pont ezt írtam hogy nekem sincs, mert 4-5 másodperc az nem 0-1 sec mint ahogy sokaknak kijön.

(#95019) busman válasza fagyalllo (#94998) üzenetére


busman
addikt

Nagyon szép, gondolom nem olcsó ....

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#95020) 5-ös kezelő válasza ph_5.5 (#95018) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Mondjuk egy hónapig próbáltam eltalálni a szabályzó kar helyzetét, h lemenjen a napi 6 mp-ről...
Gyűlölöm a pontatlanságot egy óránál. Én viszont mindenhonnan elkések :D

[ Szerkesztve ]

(#95021) tupacamaru válasza busman (#95019) üzenetére


tupacamaru
veterán

Az, de titánból van. :( Ha jól látom akkor csak 2005 darab készült belőle.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#95022) válasza fagyalllo (#95010) üzenetére



őstag

Nekem meg ez a gyengém. :) Elhiszem, de meggyözőbb volna ha Vadászcsiga appjával is hitelesítenétek, de nem tudom a nevét.

(#95023) fagyalllo válasza (#95022) üzenetére


fagyalllo
őstag

id. Vadászcsiga :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#95024) condy válasza nokia123 (#95009) üzenetére


condy
senior tag

YoungTomi

Gratulálok továbbá mindenkinek az új szerzeményekhez! :C

Tothgera: Sírva röhögök a Bond-os teázáson! :DDD

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#95025) busman válasza tupacamaru (#95021) üzenetére


busman
addikt

Jah, az nekem se... Szeretem, ha van súlya egy órának.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#95026) nokia123 válasza condy (#95024) üzenetére


nokia123
aktív tag

Köszi.

(#95027) vadászcsiga válasza (#95022) üzenetére


vadászcsiga
félisten

WatchCheck

(#95015) fagyalllo
De nem :)
Egyébként mi ez a zsigeri ellenállás a swiss made iránt? Rögtön megjelensz ha ilyen kerül szóba

[ Szerkesztve ]

(#95028) vinpilu válasza Takuun (#94979) üzenetére


vinpilu
senior tag

Nekem is ez volt a problémám a Ray-vel. Elképzelhető, hogy a fények a TUTU-nál, vagy a lünetta "nyomja össze" a képet, de valóban kicsinek tűnt. Most Seiko SKX007 felé kacsintgatok, bár talán ez sem nagyobb tok átmérőre...

(#95029) fagyalllo válasza vadászcsiga (#95027) üzenetére


fagyalllo
őstag

Inkább csak értetlenül állok a swiss made felirat keltette áhítat előtt az átlagember számára elérhető kategóriákban. Nagy cégcsoportokon belül a becsődölt és név miatt felvásárolt márkák szigorú hierarchiában egyetlen hatalmas gyártó kommersz szerkezeteit tokozzák, de mindegyik az évszázados hagyományt emlegeti. Sokaknak ez kell, nekem viszont nem, ennyi. :)
Rengeteg európai óra tetszik, de eddig egy kivételtől eltekintve az ázsiaiak győztek.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#95030) vadászcsiga válasza vinpilu (#95028) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ugyanakkora

[ Szerkesztve ]

(#95031) fagyalllo válasza vadászcsiga (#95030) üzenetére


fagyalllo
őstag

Talán a laposabb lünetta miatt tűnhet kisebbnek

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#95032) válasza vadászcsiga (#95014) üzenetére



őstag

Én azt hiszem Ők a Seiko5-ről beszélnek, azon belül lehet 1000 féle típus , függően milyen kaszniba teszik. Ha igaz a pontosság akkor érdekes lehet. Nagyon nem ismerem a japán órákat, de a tömeggyártás, és az ár mást sugal. Én örülnék a legjobban ha igaz lenne, mert tetszik egy-két modell.
A japán szerkezetekkel az a bajom, hogy nincs benne anyag, olyan elnagyoltnak tűnik, csapágylemeze (ami tényleg csak lemez) díszítettlen, nyers. Most nem azért mondom, hogy bárki is megsértődjöm, mert ettől még lehet jó, de ezek, és az olcsósága tartott vissza.

Még mindig nem jött meg :(

[ Szerkesztve ]

(#95033) válasza busman (#95025) üzenetére



őstag

Amit most én várok 190g :D

(#95034) Szabikaa20 válasza (#95033) üzenetére


Szabikaa20
őstag

A stein O1 is 180g... :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#95035) tupacamaru válasza (#95033) üzenetére


tupacamaru
veterán

Csak? ;] ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#95036) JDMKid válasza fagyalllo (#94998) üzenetére


JDMKid
tag

nagyon szép :Y
az 5ös jelzés a koronán, milyen kis finomság

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#95037) fagyalllo válasza (#95032) üzenetére


fagyalllo
őstag

Pont az olcsóság ne tartson vissza, vegyél $120-180-ért egy neked tetsző SRP-t és remélhetőleg meglátod, miért is szeretjük ezeket a legegyszerűbb certinatissot árának töredékébe kerülő japókat. :)

Azért nem olyan csúnyák ezek a werkek...:

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#95038) fagyalllo válasza JDMKid (#95036) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ilyen van a 10 évvel későbbi 50th Anniversary modelleken is, azokból van egy példányom és néhány még most is kapható.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#95039) phranxinatra válasza (#95012) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Csak azt ne felejtsd el, hogy a te kronométered a napi +5 s-t hidegben, melegben, fejjel lefelé, arccal keletnek, csuklóról le nem véve, mindenhogy tudja. A többször említett "szuperpontos" japán szerkezetek erre nem képesek, sőt, pont azért tudnak ennyire kicsi járáseltérést produkálni hosszabb távon, mert iszonyat szórást mutatnak különböző pozíciókban. Mint ahogy 5-ös kezelő is írja fentebb, az övébe egy délután belecsúszott 5 mp. Tehát trükközéssel, a tulaj hordási szokásainak megfelelő beszabályzással, különböző pozíciókban történő pihentetéssel el lehet érni extrém kis járáseltérést, de attól ez még nem igazi pontosság.

(#95040) phranxinatra válasza fagyalllo (#94860) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Gyönyörűek. Az első képen szereplőt lehet még kapni valahol az utolsón látható fémszíjas változatban?

(#95041) válasza Szabikaa20 (#95034) üzenetére



őstag

:K

phranxinatra

Pont erről beszélek, csak lehet nem voltam elég világos. :)

fagyálló

Szépek, (ez már szál-csiszolt) de miért nem tudnak rátenni finom-szabályzót. Van pár fajta.

[ Szerkesztve ]

(#95042) fagyalllo válasza phranxinatra (#95040) üzenetére


fagyalllo
őstag

SAGN001 és 003 a nevük, már csak használtként bukkanhatnak fel.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#95043) fagyalllo válasza (#95041) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ez a kommersz 4R szerkezet, mindkét órámban ilyen van. A finomszabályozó nem létszükséglet, ezen a szinten pedig minden fillér számít.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#95044) vadászcsiga válasza fagyalllo (#95043) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Meg hát egy kronométernek minek? :DDD

(#95045) Ra3 válasza (#95032) üzenetére


Ra3
őstag

Van egy Citizen 4150-es szerkezettel szerelt órám, ha jól emlékszem 40-42k környékén vettem, fagyalllo-nak is van ugyanilyen, szerintem kimondottan jól néz ki:

Ezt az órát egyébként én hiába próbáltam különböző pozíciókkal állítgatni, stabilan 10-11mp-es sietést produkál napi szinten, akkor is ha hétvégére veszem fel, meg akkor is ha másfél hónapig csak ezt hordtam.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#95046) válasza phranxinatra (#95039) üzenetére



őstag

Amúgy Ő volt az! Egy arab neppert gazdagítottam vele. :(

Ra3

Ránézésre ez ST5, nem 2824. De ha stabil az a legjobb, ugyan is azon még lehet szabályozni, de inkább szakemberre bízd.

[ Szerkesztve ]

(#95047) Wg5113 válasza fagyalllo (#95043) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Szerintem is jók a 4Rés 6R szerkezetek.Nekem egy volt pontos volt,de hát hallom sokaktól,meg itt olvasom is.Eta verkből több mint harminc volt egy kivételével igaz az SW 200volt mind normálisan lerakási trükkök nélkül.kb 2 hónap hordás után beszabályozva mind bőven hozták a COSC értékeit,átlagban 2-3 mp max.Volt kirivóan pontos is ,de az nem átlagos és fölösleges is.Ezek hosszú távú tapasztalatok.

(#95048) válasza (#95046) üzenetére



őstag

Akarom mondani, dehogy ST5, csak már a Seinhart van a fejemben éjjel nappal. :D

(#95049) veloke válasza (#95046) üzenetére


veloke
tag

Miért adtad el?

(#95050) 5-ös kezelő válasza fagyalllo (#95023) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.