Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#261001) djeperto válasza SOAD19 (#260981) üzenetére

:D pont azért is vetettem fel, mert lehet csak őt vinném. Nem hagyhatom ki a "cimbimet" a jóból :DDD

#260966Kbali Elvégre a Promastert azért vettem, hogy olyan "allroundernek" vigyem, de szerintem megvállok tőle ameddig még zsírúj. Nagyon tetszik, de van 1 nagy negatívuma, amivel nem tudok 1ütt élni :K

#260967i400 és #260972bigmasterg hát egy G-Shock, az tuti jön, de az is lehet, hogy csak az

#260991Memmaao csak ilyesmim nincs most, volt régebben (garmin, suunto) nem sokáig, mentek. Ha meg tudnék válni pár G-től, meg fölösleges kacattól, egy Garmint lehet beszereznék, a mostaniak már funkcionálisan is tetszenek.

#260984dzsi23 igen, lehet ez a legjobb megoldás. GS+G ;]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#261002) dzsi23 válasza Szulita28 (#260985) üzenetére


dzsi23
addikt

:R

Polarstar #261000:
Ez a Dufa egész jó, de a 15.5 millis vastagság necces.

(#261003) arn válasza dzsi23 (#261002) üzenetére


arn
félisten

A datumleolvasas nem egyszeru :) amugy jol nez ki, csak funkcioiban zavaros.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#261004) djeperto válasza lenox (#260997) üzenetére

;] :O :DDD

"there are more jacks then one at the fair..."

(#261005) dzsi23 válasza arn (#261003) üzenetére


dzsi23
addikt

Egy fokkal bonyolultabb a dátum leolvasása, mint dátumablak esetén, de mivel minden 5. dátum indexe sárga (kivéve 30-a, mert helyette 31-e sárga), nem vészes szerintem. :) Funkciókban ugyanazt tudja, mint bármelyik NE/4R57-es óra, pl. Cocktail Time. :)

[ Szerkesztve ]

(#261006) Csigusz 1


Csigusz 1
aktív tag

Üdv Urak!

Úgy tűnik, hogy a családomtól órát kapok a közeledő szülinapomra, ezért elkezdtem nézelődni...
Első körben két Seikot néztem ki:
SRPG35K1


SRPG29K1


A fémszíjas jobban tetszene, de annak úgy láttam, hogy élőben szálcsiszolt a felülete, viszont nekem a NATO-s homokfúvott felülete jobban tetszene.
Valamint élőben megnézve őket viszonylag kicsik - bár ez nem feltétlenül hátrány -
de jobban utánajárva az is lehet, hogy SRPJ-ket láttam a kirakatban...

A minap viszont rászabadultam az Evolvens tervező oldalára, és összeállítottam mindhárom férfi méretből egy-egy nekem tetsző órát.

41 mm 171200 Ft


43 mm 160700 Ft


44 mm 242400 Ft


Egyelőre nem nagyon tudok dönteni - bár a legutolsó már talán túl nagy lehet nekem.
Ami szempont a számomra:
Minimum 100 m vízállóság - ezt tudtommal mindegyik teljesíti
Erős és hosszan tartó lume - itt már bajban vagyok az Evolvenseknél

Nem tudjátok, hogy az Evolvensnek van valami üzlete/irodája/telephelye, ahol élőben is meg lehet tekinteni az összeválogatható alkatrészeket?

Ti melyikre szavaznátok? :)

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#261007) m3tr0 válasza Csigusz 1 (#261006) üzenetére


m3tr0
senior tag

Nekem volt Evolvensem, keress rá esetleg a topikban a véleményemre.
Nem tudom most hol tartanak minőségben de én biztos a Seiko felé mennék. :K

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#261008) andrew01 válasza Csigusz 1 (#261006) üzenetére


andrew01
tag

SRPG35K1 már többször volt a kezemen... alig akartam levenni : ) Klassz óra!

(#261009) Empsepo válasza Csigusz 1 (#261006) üzenetére


Empsepo
senior tag

Az első Evolvens nagyon ütős!

(#261010) fagyalllo válasza m3tr0 (#261007) üzenetére


fagyalllo
őstag

A tiéd még a régi szendvics tokos volt, hátlapján a bazi nagy csavarokkal? Úgy tudom, azoknak a stabil vízállóságát nem tudták megoldani, azért válthattak a mostani hagyományos kialakításra. Ennek persze nincs köze azokhoz a minőségbeli problémákhoz, amiket tapasztaltál.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#261011) rbalint88 válasza rbalint88 (#260853) üzenetére


rbalint88
addikt

Meg is lett a dragaszag: [kép]
Itt egesz ertelmesen le tudtak fotozni: [link]
Olyan, mintha nem is acelbol lenne, hanem meg csak erc/kozet formaban lenne benne a fem. Elvileg mindegyik ora mas kicsit, mashogy kristalyosodik ki.

(#261012) Gergőke88 válasza rbalint88 (#261011) üzenetére


Gergőke88
addikt

Sokat nem gondolkodtál rajta.
Grat! Egyedi.

(#261013) Memmaao válasza rbalint88 (#261011) üzenetére


Memmaao
addikt

Dobsz ehhez egy linket?

My name is Bond, James... Dean.

(#261014) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

No Time to Die (Matera)

(A Bond NATOt most épp otthon maradt.)

(#261015) djeperto válasza Csigusz 1 (#261006) üzenetére

178.000 ért (meg -10%, ha él a kupon) én tuti ezt venném:

"there are more jacks then one at the fair..."

(#261016) Csigusz 1 válasza djeperto (#261015) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Ennek nem tetszik a tokja, meg az égtájas lünettának sem látom semmi értelmét. :N
De legalább a számlapja szép. :)

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#261017) djeperto válasza Csigusz 1 (#261016) üzenetére

Haverom mondta az égtájas lünettára: vezetéknevem N, mint Nagy, az asszomy meg MSE :D
160 eFt ért zafír, brutál lume, szálcsiszolt+polír, tömött szemek... igen, kell egy kis kompromisszumot is kötni néha, nem lehet minden tökéletes ;]

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#261018) m3tr0 válasza fagyalllo (#261010) üzenetére


m3tr0
senior tag

Szerintem már nem.
Az első igazi búvár Evo volt,erős lummal.
Nekem a vízállósággal nem volt gondom,bár sokáig nem volt meg. :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#261019) m3tr0 válasza rbalint88 (#261011) üzenetére


m3tr0
senior tag

Ez mekkora menőség!
Gratula! Nagyon tetszik nekem is! :C :R

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#261020) @mriya@


@mriya@
őstag

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#261021) Memmaao válasza @mriya@ (#261020) üzenetére


Memmaao
addikt

Ez a Seiko 5 mostanában volt fent marketplace-en. Néztem is nagyon, aztán lebeszeltem magam róka, a 55th anniversary limited-et is várom még. Te vetted meg?

My name is Bond, James... Dean.

(#261022) @mriya@ válasza Memmaao (#261021) üzenetére


@mriya@
őstag

Nem, a komámé mindkettő. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#261023) rbalint88 válasza Gergőke88 (#261012) üzenetére


rbalint88
addikt

& m3tr0
:R

Memmaao: gyartoi oldal [link] , timecenter [link]

(#261024) @mriya@ válasza Memmaao (#261021) üzenetére


@mriya@
őstag

Vályi Zsolt rendberakta a Seiko-t.
Billegőcsere, beszabályozás.
Most felszabadult. 😄

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#261025) Jaded válasza Polarstar (#261000) üzenetére


Jaded
senior tag

Most ránéztem, nem tetszenek első ránézésre, Yema lesz ebből, ha minden jól megy.
Sternglass-t figyelgetem jóideje, vannak tetszetős óráik. Nomos is csinos lenne, de igen, azok már drágák.

Renault Megane IV Limited

(#261026) dzsi23


dzsi23
addikt

San Martin SN0105
38.8 x 47.4 x 12.2mm , NH35, 10bar

Gyári bőrszajjal:

Szövet-gumi hibriddel:

Igen, vágom, hogy az ihletet a Longines Heritage Military adta. :)

(#261027) jackal79 válasza @mriya@ (#261020) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! A 2. óranak mi a pontos típusa? Köszi :R

(#261028) Polarstar válasza dzsi23 (#261026) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Jó ez a lazac számlap a kékített mutatókkal.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#261029) phrenetiX válasza jackal79 (#261027) üzenetére


phrenetiX
junior tag

Heimdallr Sharkey Titanium

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#261030) @mriya@ válasza jackal79 (#261027) üzenetére


@mriya@
őstag

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#261031) xcvbxcvb válasza dzsi23 (#261026) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Jól néz ki. Gratula!

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#261032) lenox válasza djeperto (#261004) üzenetére


lenox
veterán

Ez is 100 m-ig vizallo, kenyelmes, most 10 nap alatt +2 mp-et szedett ossze, teljesen jo nyaralasra.

(#261033) driv4r válasza lenox (#261032) üzenetére


driv4r
tag

Klassz. Ez L? Mennyire fénylő / tükröző a betét?

(#261034) jackal79 válasza phrenetiX (#261029) üzenetére


jackal79
aktív tag

Köszi!

(#261035) driv4r válasza GlitterJohan (#260794) üzenetére


driv4r
tag


Charlotte Gainsbourg, az ő lánya. Az óra meg talán egy Baignoire, amilyet aztán Birkin egy későbbi házasságából való másik lányának is adott a 18. szülinapra, hogy az végül x év múlva meg a típus reklámarca legyen. Jól körbe értek a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#261036) jackal79 válasza @mriya@ (#261030) üzenetére


jackal79
aktív tag

Köszi! Sikerült megnézni a honlapjukat, nagyon jó kis óráik vannak. Mit lehet tudni a brendről? Azt látom, hogy japán szerkezetet használnak.

(#261037) excalibur36


excalibur36
senior tag

Seiko SNE569P1…
Őröm és boldogság!
Tökéletes forma, tökéletes méret.
A lünettabetét meg egyszerűen csodálatos!
Attól függően, hogy milyen szögből éri a fény változtatja a színét, ami lehet fekete, sötétszürke, vagy éppenséggel kék …
Terveztem is egy hozzá illő pihenő helyet amit 3D nyomtatással megvalósítottam…




Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#261038) arn


arn
félisten

Szep, konnyen megjegyezheto nev :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#261039) dzsi23 válasza Polarstar (#261028) üzenetére


dzsi23
addikt

És szerintem tökéletesen passzol hozzá az új szíj, kicsit fel is dobja, a gyárihoz képest. :) Sima gumi nem illene hozzá, de ezzel a hibriddel nagyon jó.

xcvbxcvb #261031:
Köszi! :) Nagyon jó kis óra, a dizájn is nagyon bejön (a Longi egyébként nem gyártja ebben a színben).
Talán az éleket jobban eldolgozhatták volna, de ez csak kézben tapizva érződik, csuklón nem, így ez abszolút nem zavar.
Érdekes, hogy a számlapon és a koronán van egy San Martin felirat, és ennyi, sehol semmi más; nincs a számlapon "automatic" szöveg, pedig automata, a hátlap pedig totál üres, egy betű sincs rajta. De tetszik ez a letisztultság, végül is az eredetije egy "katonai" óra volt valamikor. :) Ma már szerintem közelebb áll egy öltönyórához, mint a katonaihoz, de a hibrid szíjjal kevésbé komoly, mint bőrrel, teljesen jó hétköznapokra.

Ami kicsit zavar, hogy az NH35 egy dátumos szerkezet, de az óra nem dátumos. Ez annyira kínai húzás... "Mi van raktáron? NH35? Mehet bele, jól van az úgy!" :D Ezért érdeklődtem nemrég az NH35 és az NH38 cseréjéről, majd kicserélem benne, ha 5 év múlva is meglesz, és szervizéretté válik. Amúgy nem sok port kavar ez a baki, simán együtt lehet élni vele, csak feleslegesen van benne dátum, + a koronának is van egy felesleges dátumállító pozíciója.

Ja, amúgy zafíros, de ez kínában szinte már alap.

(#261040) @mriya@ válasza jackal79 (#261036) üzenetére


@mriya@
őstag

Hali!

Seiko szerkezet van az órában.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#261041) kleopsz


kleopsz
újonc

Sziasztok

Seiko SRPD71K2 órához milyen fém szíjat ajánlanátok? Pillanatnyilag a gyári gumi szíjával használom, ami nyárra tökéletes de szeretnék venni rá egy hozzá illő fém szíjat is. Gyárilag mesh szíjjal is kapható, de nekem az a szíj nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#261042) dzsi23 válasza kleopsz (#261041) üzenetére


dzsi23
addikt

[unclestraps], [strapcode]. Van nekik többféle.

[ Szerkesztve ]

(#261043) momcrew válasza dzsi23 (#261026) üzenetére


momcrew
tag

Kék szíjjal nekem jobban tetszik. A számlapon a számok szitázva, nyomtatva van vagy festve? Van "vastagsága"?

(#261044) momcrew válasza momcrew (#261043) üzenetére


momcrew
tag

Ja látom, igen.

(#261045) driv4r válasza dzsi23 (#261026) üzenetére


driv4r
tag

Ez is nagyon szép. Nem értettem, miért ekkora a korona, de a végén írtad az "ihletadót", rákerestem, annak is ilyen.

(#261046) driv4r válasza driv4r (#260964) üzenetére


driv4r
tag

Bár senki nem kérdezett, de én nagyvonalú ember vagyok, és sietek kiadni magamból a San Martin élményt, amíg friss. Elsőre még iszonyú lelkes voltam, mostanra lett egy icipici rossz érzés az egyik bejegyzésük miatt, de azt nem írom le. Innentől masszívan tldr, ugord át.

Pár napja írta fagyalllo, „minőségi kínaiért” nézzek rá a San Martinra. Több ilyen oldalt is találtam, de végül ezt néztem, főleg a blogot, azt konkrétan ától-cettig. Kezdtem is írni egy véleményt, aztán töröltem, hosszú lett, meg gondolom ezerszer ki lett tárgyalva, csak nekem új az élmény. Zanzásítva alábbiakban lényeg, csak egy _vélemény_ a látottak alapján, de tényleg élőben kellene látni, még jobb lehet.
Hülye név. Kb. ez az egyetlen negatívum, de ez is egyéni szoc. probléma. Nekem a St. Martin már csak a 90-es évek giccs-szaxofonosa marad, de ez majd magától megoldódik, amikor meghalok. Ha esetleg a hátralévő időre a nemzetközi órabuzéria közösség kilobbizna egy névváltoztatást, nagyon hálás lennék, szívesebben vennék nem ilyen nevű órát, talán mások is. Olyan egyszerű, jó nevek is vannak, Baltic, Anordain, Straum, Helson stb., ehhez képest a San Martin kicsit olyan kellemkedő, a logó se jött be.
Ijesztően magas minőség (minőségérzet). Legalábbis ez jön le a képekről, mit lejön, egyenesen leugrik a monitorról, belevágják a pofámba. Olyan közelik vannak, hogy érzem a számlap textúrát, a súlyt a csuklón, hallom a finombeállítás klikkjét a csatban. De általában is nagyon profi a befotózás, a fényelés, meg az egész tálalás (kivéve a blog elején (időrendben) azt a pár bejegyzést, ott is csak a fura angolság a zavaró, de bőven kárpótol érte a tartalom, pl. az a rész, ahol full őszintén, még nekem is érthető módon beszélnek az egyes munkafolyamatokról, azok összetettségét, nehézségeit taglalva).
Őszinte identitás. Van egy idei májusi Q&A a blogban, ahol arról írnak, kik ők és kik nem, mit csinálnak és mit nem, tömören, pontosan, azt valószínűleg natív angolos írta. Nagyon rokonszenves volt az önmeghatározás, a küldetés: a San Martin nem egy „márka”, hanem egy „gyártó”, azt viszont kiemelkedően magas minőségben művelik. Szerintem nagyon sok minden már most adott, hogy jó gyártóból jó márkává váljanak egyszer.
Túl sok a modell és az „inspiráció”. Ez nem kekeckedés, hanem tény; több mint 150 modell van, nagyon széles a portfólió, abban is a „direkt inspiráltság”, de ha innen indultak, ha ez kell a piacnak, legalább tegyék jó minőségben. (Nem tudom, kik veszik a San Martint, de érzésre nem a „villantani” akarók, talán inkább a „watch enthusiast” közösség; gyakran fiatal felnőtt fogyasztók, sokat tudnak az órákról, de folyamatosan tanulnak, tapasztalatot cserélnek; megnézik, mire adják ki a pénzt, de nem feltétlenül csak anyagilag akarnak jól járni; fontos nekik az órázás irracionális, érzelmi oldala is, a passzió, a vadászat.)
A kevesebb több lenne. Ez innentől inkább személyes vélemény, okoskodás, fantáziálás: szívesebben látnék kevesebb, de eredetibb dizájn-t, ezek lehetnének az elején limitációk, kollaborációk. Ha valakinek már van elsőkézi tapasztalata egy hommage modell birtokában, lehet, hogy később venne drágábbat, ritkábbat (nem írok „exkluzívabbat”, annak kb. semmi értelme, hacsak nem egy piece unique). Collab partner lehetne bárki és bármi, ami foglalkoztatja mostanság a népeket (streetwear, anime, zene, mittudomén), az üzleti rizikót meg lehetne csökkenteni az előrendeléses modellel. Van egy júniusi (?) blogposzt, azt mondják, leállnak a másnak logózott darabok gyártásával, átalakul az üzleti modell, a jövőben többet foglalkoznak a saját formatervvel. Ez szerintem jó lépés, talán érdemes lenne egyszer ketté bontani magát a márkát is: San Martin alatt futhatna a megszokott, jó minőségű hommage (piaci igényeket kielégítve); mellette meg elindulhatna ugyanazon gyártási standardok mellett, de más márkanév alatt egy nem generikus modell-sorozat (piaci igényeket generálva). Utóbbihoz kitalálhatnának olyan valamit, ami másnak nincs, amiről elsőre rájuk gondolnak a vevők (nem feltétlenül jó példák: Formex-felfüggesztés, Anordain zománc, Isotope számlap). Ebben a – nevezzük „prémium” San Martin – vonalban nem az számítana, mire emlékeztet az óra, hanem az, hogy mire _nem_ emlékeztet (túlságosan is, konkrét márka konkrét modelljét megidézve). A Furlan Marri (újabb hülye név) sem azért lett nagy libling, mert feltalálta a formatervezési spanyolviaszt, hanem mert jól eltalált egy kortalannak tűnő korstílust plusz senki nem fogja diadalmasan leleplezni őket, na ez meg egy XXXX ref számú Patek volt, csúnyán lebuktatok. De sajnos nem én vagyok a San Martin tulaja, csak halkan reszelgetem itt a körmeimet és hülyeségeket beszélek magamban.
Végére a legfontosabb: vennék-e San Martin órát? „Mi az hogy, nagyon is!” Pl. sógornak karácsonyra, egy ideje próbálom megfertőzni órázással, ne csak én szopjak vele. De tuti el fogom kunyizni tőle pár napra. Magamnak pedig itt és most megrendelném a Ti5 párnatokos szürkét, ha nem lenne 43mm, vagy a szerintem olívaszín, szerintük szürke, szerintem skindiver, szerintük pilóta órát, ezt itt ni. 165 dollárért a hülyének is megéri, hát még nekem.

(#261047) djeperto válasza lenox (#261032) üzenetére

Igen, ez igaz, csak gondoltam poénkodsz velem ;]
Valahogy még nem éreztem rá a négyszögletes órákra (B&R azért ment anno), de a Santos az tetszik... na majd 1x

"there are more jacks then one at the fair..."

(#261048) Memmaao válasza driv4r (#261046) üzenetére


Memmaao
addikt

Én logó nélkül venném. A név is picit fura, a box logo meg pláne. Minőségre nagyot mutat.

Bár most nézem logó nélkül az alsó 200m sincs. Tovább nézve fura. Lehet akkor mégis a logós. Bár nekem ez a design olyan csomagküldő céges. Mint egy reklamóra a Dpd -nek.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#261049) Szulita28


Szulita28
senior tag

Indokolatlan óramegjelenítés.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#261050) Polarstar válasza driv4r (#261046) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ok. Nekem a San Martinról egy sziget jut eszembe - nem az a nyálgép zenész. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.