Hirdetés

2024. július 3., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151001) nickgrab válasza WiZARD (#150999) üzenetére


nickgrab
újonc

Hát, akkor nekem a Seikóimmal nem volt szerencsém :O A Sea Urchin pl. megfelelő (élőben, kézen sokkal jobban néz ki, mint képen, és nekem a 10 ATM-nél nem kell több), volna, ha pontosabb lenne. Pedig az is 80e volt. És nekem azért a minőségbe legelőször is a precizitás tartozik bele.

(#151002) nickgrab válasza C0RVUS (#150994) üzenetére


nickgrab
újonc

Ezen mondjuk meg vagyok lepve. Az Orient divereket a legtöbbször épp a pontosságuk miatt dicsérik, és a gyenge lume miatt bírálják. Míg az Amfíbia ellen a legtöbb kifogást a hektikus werkek miatt olvastam. (De azért az jellemző, hogy pontosságban mindkettő felülmúlja az alap, de náluk drágább - időnként jóval drágább - Seikókat.)

(#151003) madle válasza gprspeter (#150997) üzenetére


madle
őstag

Köszi mindkettőtöknek. Igazából egy búvár órát keresek magamnak, volt egy Seiko-m, szeretnék egy újat de már hónapok óta csak keresgélek a neten és a megfelelő formát keresem. :)

(#151004) C0RVUS válasza GSpecter (#150995) üzenetére


C0RVUS
tag

Nem tudom, centiben mennyi lehet a csuklód, de megkockáztatom, hogy az enyém egy pöppet vastagabb. Ettől függetlenül én nem érzem magam kislánynak a 35 millis órámban, és másokat sem láttam még röhögni.
(Ez egy tükrös kép, így nem torzítja az arányokat a nagylátószög):

Úgy száz éven át ez volt a standard férfiméret. Ami röhejes, az pont inkább a sok mai sprotni-konzerv. (Mondjuk a letolt nadrággal passzol, az biztos.)
A tiédet ráadásul nagyítja a tok "tonneau" formája is. Ahogy már írták, megszokás kérdése. Ha hordod egy ideig, rá fogsz jönni, hogy ez az emberi, kényelmes méret.
Ráadásul a szerkezet sem indokol nagyobbat. Teljesen abszurd, amikor a batár tok belsejében eltűnik a werk.

(#151005) Tiger. válasza GSpecter (#150970) üzenetére


Tiger.
nagyúr

A másik jobban áll rajtad, látszik hogy neked is vékony a csuklód. Mennyi a körmérete enyémnek 18cm
a csuklómnak természetesen:)

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#151006) vadászcsiga válasza C0RVUS (#151004) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Azért a két méret között is van élet. Sőt.

Ilyen karral én sem röhögnélek ki ha szembe jönnél velem. Nem ugy mögötted :D

[ Szerkesztve ]

(#151007) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Ebben milyen szerkezet lehet?
A leirasban csak annyi van, hogy "japanese analog".

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#151008) fagyalllo válasza HUTCHDB (#151007) üzenetére


fagyalllo
őstag

Szerintem Miyota 6S20. A Bulova a Citizen tulajdonában van, a Miyota pedig annak a szerkezetgyártója.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#151009) GSpecter válasza C0RVUS (#151004) üzenetére


GSpecter
tag

Tök jófejek vagytok. :) Nem néz ki hülyén tényleg és ehhez hasonlítva már az enyém sem. 50 éves óra, nagyon régen szerettem volna már egy szép antikot és most megvan. Igazából a divat nem érdekel, sosem vennék fel csiricsáré, feltűnő óriási órát, így szerintem marad. (Illetve még felbontatom és megnézzük, hogy milyen a bele, ha minden ok, akkor tényleg marad.)

(#151005) Tiger: Az enyém 17,5 az óránál kb. :) A másikat már megszokta a szemem, meg mások is rajtam, így nyilván nem feltűnő, meg maga az óra is csak egy szép darab, de semmi kihívó nincs benne.

(#151010) C0RVUS válasza nickgrab (#151002) üzenetére


C0RVUS
tag

Ha egy mechanikus óra +/- 10 mp-en belül van az már ölég jónak számít, a COSC sem ír elő sokkal jobbat. A Seiko-dat szépen elviszed egy valamirevaló óráshoz, és beszabályoztatod rendesen, mert ez csak hozzáértés és türelem kérdése, nem pedig szerencse dolga.
Aki az Orient Makó/Rája lúmját nem tartja kielégítőnek, az nem tudom, mire akarja használni. Az enyém egészen reggelig minden erőlködés nélkül, egy blikkre olvasható. Ha erősebb lenne, azt már lámpának hívnák.
Az Amfíbiáról meg nem mondtam, hogy nem hektikus, az 1-2 mp-et átlagban kell értelmezni :DDD . Ellentétben az Orient-el ami atomstabilan kési az 5 mp-t (tehát 12 óra alatt két és felet :) ).

(#151011) Tiger. válasza GSpecter (#151009) üzenetére


Tiger.
nagyúr

De amúgy 42cm a karom:)

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#151012) Skimaster válasza GSpecter (#150963) üzenetére


Skimaster
senior tag

Szerintem nagyon kicsi....úgy néz ki,mint egy játékóra, a kisebbik lányom keze néz így ki!
Bocs,de ez a véleményem...

(#151013) nickgrab válasza C0RVUS (#151010) üzenetére


nickgrab
újonc

A Seiko-szervizben szabályozták be először. Illetve próbálkoztak vele. Van náluk hozzáértőbb?

(#151014) GSpecter válasza Skimaster (#151012) üzenetére


GSpecter
tag

Oké, ezt is el tudom fogadni, de a kezemet nem tudom lecserélni, az ekkora. :D

(#151015) Skimaster válasza nickgrab (#150991) üzenetére


Skimaster
senior tag

Menj el és nézz meg néhány méregdrágát,és akkor a saját szemeddel fogod látni a különbséget!

(#151016) nickgrab válasza Skimaster (#151015) üzenetére


nickgrab
újonc

Megnéztem. Mondjuk kifejezetten a SubC-t. Tetszett eléggé, de nem láttam különbséget. Ezért kérdezek olyanokat, akik értenek hozzá, meg régebben foglalkoznak vele, hogy mi az, amit nem vettem észre, mi az, ami nem látszik szabad szemmel, amit nem lát laikus, vagy ami csak hosszabb idő után derül ki.

(#151017) krx21 válasza nickgrab (#151016) üzenetére


krx21
nagyúr

Biztos, hogy meg akkarsz fertőződni?
Miért jó, ha az olcsóbb már nem lesz elég jó? ;]

(#151018) vadászcsiga válasza nickgrab (#151016) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Phranxinatra hasonlata illik ide. Olyan érzés mint amikor becsukód egy olcsóbb es egy prémium autó ajtaját.

(#151019) alphaville válasza GSpecter (#150963) üzenetére


alphaville
aktív tag

Nem kicsi, a csuklód mèretèvel arányos. Mosolyogj, szeresd, örülj neki, ne lovagolj a mèreten! Mi vagy te, nő? :)

(#151020) resool válasza alphaville (#151019) üzenetére


resool
aktív tag

Szerintem se kicsi, messze van attól.

(#151021) nickgrab válasza vadászcsiga (#151018) üzenetére


nickgrab
újonc

Soha nem vezettem autót. Meg se tudok különböztetni egy prémiumot, meg egy nem prémiumot, legfeljebb a színük alapján :))
Hozz példát, mondjuk, a sport vagy a könyvek területéről! :K Ha pl. a 116610 a Messi, akkor a Certina Diver Action De Bruyne vagy csak Dzsudzsák? De a focistáknál pl. pontosan meg lehet mondani, hogy Messi miben jobb De Bruyne-nél és Dzsudzsáknál. Illetve azt lehet tudni, hogy Dzsudzsák mit nem tud, ami miatt nem viszi el a Madrid.
Na, erre volnék kíváncsi óraviszonylatban is.

(#151022) Bazsi101 válasza GSpecter (#150963) üzenetére


Bazsi101
tag

Szerintem teljesen elfogadhatóan néz ki a kezeden. Az én csuklómon kb így néz ki az Orient Mako, még senki nem mondta rá hogy női, vagy hogy bután állna.

(#151023) C0RVUS válasza nickgrab (#151013) üzenetére


C0RVUS
tag

Ezek szerint van. A 8 mp késésből 20-25-öt csinálni, az valami egész elképesztő szerintem. Mert ha plusz 10-15 re sikerült volna, még azt mondom, hogy értem: Istenem, megszaladt kicsit a májsztró keze. (Illetve így is megszaladt, csak épp nem jó irányba.)
Mondjuk az egy dolog, hogy ráteszi a horométerre, oszt úgy letéve, meg talán egy két pozíciót megnézve belövi. De ugye a lényeg az lenne, hogy hordás közben mit csinál. Tehát a célravezető az lenne, hogy ha te mondod neki, hogy ennyit és ennyit késik, akkor ő megpróbál annyit adjusztálni a + irányba. Így jó esetben pontosabb lesz, rossz esetben sokat fog, na mit csinálni: sietni. Utóbbi esetben vissza kell menni és és lehet folytatni :) .
Hozzáteszem, hogy nekem az Orient és a Vosztok gyárilag jár úgy, ahogy jár, azokat órás még nem látta. Ráadásul ezeknek minimális a pozíciós eltérésük, vagyishogy, ha leteszem őket, nagyjából ugyanazt produkálják.
Viszont két kínai szerkezettel azért el kellett játszadoznom. Az egyik a negyedik órás-látogatás után lett jó, a másikat, mivel némi gorillatép segítségével ki tudtam nyitni, már magam intéztem. Namost a "jó" az azt jelenti, hogy hordva pár másodpercen belül vannak, viszont letéve (akárhogyan) mindkettő fél percet siet (megnézem már, nem-e vannak felmágneseződve, az itt most úgyis sláger :DDD ). Szóval, ilyen esetben be lehet látni, hogy a horométer nem sok támpontot ad, és esetleg ez adhatna magyarázatot arra, hogy neked a késést még nagyobb késésre "javították". Viszont én nem gondolnám, hogy ilyen nagyságrendű pozíciós eltérése lenne egy 7S26/7S36-osnak. Aztán persze lehet.

[ Szerkesztve ]

(#151024) vadászcsiga válasza nickgrab (#151021) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Színűk alapján. Értem.

(#151025) g0n21 válasza nickgrab (#151021) üzenetére


g0n21
senior tag

Máshol, máshogy nevelkedett Messi és Dzsudzsák. Máshogy faragták olYanra, amilyenek lettek. Dzsudzsák csapatban edzett, LM-mel a közös edzések mellett kulon edző foglalkozott, kulon gyúró, ha valami kevésbé ment neki jól kulon fejlesztettek azon a skilljén, Dzsudzsák együtt edzett a többiekkel, 2 gyuro gyurta az egesz csapatot, és ha nem ment neki valami, akkor azt a skillt a rendszeres, sima edzések alkalmával kellett megtanulja. Amikor Dzsudzsák viszi a labdát, passzol, vagy lő, látod, hogy azért ügyes fiú, megy neki amit csinál, jobb is, minthogy itthon focizzon. Amikor Messi megindul, ível, cselez, vagy lő, akkor van egy különös, nem perverz ertelemben vett bizsergés, es csodálattól eltelve nézed a mozdulatait, és gyonyorkodsz a játékában. De egyértelműnek látod, hogy soha nem fog dubaiba menni, mert ott jo a pénz...az eindhovenbol..
Könyvben pedig mondjuk nem mindegy, hogy egy Rejtő regény, puha borítóval, újrahasznosított papírból -ami a maga színvonalán es műfajában nagyon jo, es imádom minden konyvét-, vagy egy Decameron bőr/vastagkötésben, nehéz, mélyen sercegő papiron, mondjuk a 19. század elejéről .
Mindkettőt el tudod olvasni, mindegyik könyv, egyik sem hullik szét egyből, csak más érzés kézbevenni, szagolni, lapozni. Mások, máshogy csinálták.
Milyen hasonlatot szeretnél még? :)

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#151026) nickgrab válasza vadászcsiga (#151024) üzenetére


nickgrab
újonc

Nem vezetek autót. Nem érdekelnek. Nem értek hozzájuk. Szégyellem is magam. :W

(#151027) nickgrab válasza g0n21 (#151025) üzenetére


nickgrab
újonc

Eléggé el nem ítélhető módon a könyveket a belbecsük, tartalmuk szerint ítélem meg. Messinél se a bizsergés érdekel, hanem, hogy meg tudja-e verni a védőjét 1az1-ben. De jól értem, hogy egy 116610 meg au Action Diver között az a különbség, mint egy puhába, meg egy bőrbe kötött könyv között? Legalábbis nagyjából?

(#151028) nickgrab válasza C0RVUS (#151023) üzenetére


nickgrab
újonc

A hivatalos szervizbe vittem. Elmondtam, mennyit késik kézen. A szakember rátette horométerre. Percekig adjusztálgatta. A hajszálrugó hosszát szabályzó kar addig középen állt, mosta már erősen eltolt a + irányába. Tehát valóban sietnie kellene, ha már. De háromszor annyit késik.
Ezek után gondoltam, hogy veszek egy svájcit.

(#151029) C0RVUS válasza GSpecter (#151014) üzenetére


C0RVUS
tag

Egy kis öltözködési tanácsadás hozzá. :) Szerintem rajtuk se néz ki gyerekórának. (Bár nem is néztem, lehet, hogy valami törpék divatfórumába futottam bele.)



(#151030) g0n21 válasza nickgrab (#151027) üzenetére


g0n21
senior tag

A konyveknél a külcsínre helyeztem a hangsúlyt (kidolgozás, anyagok, hatás), a lapok alatt az óraszerkezetre, a betűk es a tartalom pedig maga az idő mérése, mint funkció.
Tehát míg funkcióban azonosak, addig azt más módon kapod meg.
De akkor röviden a két példáról dióhéjban:
A certina igen sokáig önálló óragyártó volt, majd a 80-ás évek kvarcválsága során/után a swatch group tagjaként sikerült túlélni.
A groupban a kötelező besorolás a lépcső alsobbik fokára dobta: swatch (basic) -> Tissot, Certina, Hamilton, Mido (middle range) -> longines, union glashutte, rado (high range) -> omega, blancpain, jaquet droz, harry winston, glashutte original (prestige and luxury range).
Ezek a márkák egy hajóban eveznek, egy azon nagyjából a szerkezetgyártójuk (high rangeig), az ETA, ami különböző minőségi szinteken készíti a werkeket. A legfelsőbb kategóriában erősen módosított ETA, vagy ETA alapra épített inhouse szerkezetek, vagy teljesen önálló, manufakturalis szerkezeteket használnak, máshogy készítik a tokokat, stb.
A másik emlegetett cég, a Rolex, mindig önálló volt, és bár volt, hogy nem csak saját alkatrészeket (Breguet hajszalrugo, zenith chronograph werk), de mindig törekedtek a saját fejlesztésekre, saját anyagokra, stb. Például ezen a prestige and luxury szinten kb az egyetlen olyan gyártó, akinek az oraihoz minden házon belül készül -ilyen ezen a szinten talán még a Jaeger LeCoultre, csak nekik picit elegánsabb a profiljuk. (Van még egy felsőbb szint, ahol már a komplikációk, és a tradíciók, az általunk elképzelhetetlen minőség es tartósság egy magasabb szintre lèp, ez a Vacheron Constantin, Audemars Piguet, Patek Philippe) A tok, a szerkezet, szamlap, szij, satöbbi.
A Certinànàl a design saját, a többi megy bérgyártásba (a groupon belül), aztán certináék osszerakják.
Ez az óra használati értékéből nem vesz el semmit, egy nagyon jo diver, jo, megbizható szerkezettel, igényes kidolgozással.
Csak az orabubuk, mint itt a legtöbben, mindenből jobbat, egyedibbet, stb. Akarnak.
A Rolex-érzést még senki nem tudta megfejteni, vagy leírni egy mondatban, de aki vett, es lett neki, azok utána nagyrészt érezték.
Elfogult lehetek, mert nekem is van, es ismerem az érzést, amikor az ajtobol visszafordulok, es leveszem az oramat, amit addig nélkülöztem, es gondoltam adok neki egy napot a munkában, es leteszem, es inkább felveszem a datejustot, mert nem tudom nem hordani.
Es, hogy ne az legyen, hogy rolexista vagyok, épp egy 2006 körüli Omegára gyúrok, amiben egy ETA 2893-2 van atdolgozva, es átnevezve.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#151031) squir válasza Skimaster (#151012) üzenetére


squir
aktív tag

A Certina teljesen jó, a Pamacska túl nagy! :DDD

Gonzi: az a költői vénád... :)

nickgrab: a hivatalos szerviz elb@szta. Ennél az a Seiko werk többet kell tudjon (vagy alkatrészhibás, bár kétlem, mivel előtte tűrésen belül volt)

[ Szerkesztve ]

(#151032) C0RVUS válasza nickgrab (#151028) üzenetére


C0RVUS
tag

De hát ezt te is be kell lásd, hogy ez így nem oké. Egy "olcsó" nyócvanezres Seiko-nál sem, de még tízezres Kommangyirszkénél sem.
A 8 mp-es késésnél épp, hogy egy hangyafütyülőnyit lett volna indokolt állítania. Tútóta.
Vissza kell menni, és addig csesztetni, amíg legalább a mínusznyolcat vissza nem csinálja. Vagy kérni a panaszkönyvet, és a garanciát letojva rendes óráshoz vinni.
Vagy vegyél egy svájcit. Csak nehogy azt hidd, hogy a kétszázötvenezres kategóriában ez nincs ugyanúgy benne. A kétésfélmilliósban már lehet, hogy nincs :U .

Ja, a prémium/nem prémium kérdésből az azért még kimaradt, hogy egy ötvenezres órával talán egy kicsit felszabadultabban jár-kel, tesz-vesz az ember, mint egy többmillióssal. (Bár abból, hogy nem vezetsz, lehet nem a tömegközlekedést kéne asszociálnom, hanem sofőrt ányolcassal. :) )

[ Szerkesztve ]

(#151033) nickgrab válasza g0n21 (#151030) üzenetére


nickgrab
újonc

Köszi. Nagyon meggyőzően érveltél a Certina mellett. Nekem egy óra arra kell, hogy pontosan, biztosan mérje és jól olvashatóan mutassa az időt, valamint nonstop is komfortos legyen viselni. Az érzéseket megoldom a csajommal :DD

(#151034) pilóta válasza nickgrab (#151033) üzenetére


pilóta
nagyúr

Akkor miért akarsz automatát? Sose lesz olyan pontos, mint egy kvarc. Ha meg a havi pár másodperc is sok, akkor vegyél egy rádióvezéreltet, problem solved...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#151035) nickgrab válasza C0RVUS (#151032) üzenetére


nickgrab
újonc

+squir:
elbas@zta, túltolta, az könnyen lehet. Megtette, amit tudott. Visszavinni nem akarom. Tudtok egy megbízható órást a pesti belső kerületekben, akinek nem derogál egy Seiko 5-öshöz nyúlni?

(#151036) nickgrab válasza pilóta (#151034) üzenetére


nickgrab
újonc

Mindig automatám volt, sose szerettem a kvarcot. A havi pár mp az nem lenne sok, sőt. Még a napi pár se. A napi 20-25, na, az már sok.

(#151037) g0n21 válasza nickgrab (#151033) üzenetére


g0n21
senior tag

Ezt te érzed. Azt is, hogy a kettő kozott azért méretbeli különbségek vannak. A 40-43 kozott bár igy leírva nincs nagy különbség, érzésre van.probald fel mindkettőt, aztán dönts. Bármelyiket is választod, mindkettő eladható darab.

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#151038) HUTCHDB válasza fagyalllo (#151008) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#151039) phranxinatra válasza nickgrab (#151016) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ha nem láttál különbséget, akkor vedd meg nyugodtan a Certinát. Aztán ha benneragadsz az órázásban, foglalkozol a témával, napi szinten bújod a fórumokat, órás portálokat, könnyen elképzelhető, hogy 1-2 év múlva már látni és érezni fogod a különbséget. Rolexet (de mondhatnám itt bármelyik high end brandet) szerelemből kell vásárolni. Vagy azért, mert olyan társaságba jársz, ahonnan egy Certinával kinéznek. Ebben a két esetben indokoltnak látom a tízszeres árkülönbözet kifizetését.

(#151040) nickgrab válasza g0n21 (#151037) üzenetére


nickgrab
újonc

Köszi. Bár nem vagyok magas (sőt), 19 cm-es csuklóm van, 6 cm széles. A 41-42 mm-es SNZF17 nem tűnik rajta túlzottnak, inkább kicsivel nagyobbat szeretnék. (Ez amúgy érv volt a Rolex ellen, de a 116610-es a széles lugok miatt állítólag érzésre nagyobbnak tűnik.)
Mindkettő eladható, igen, de a Certina arányaiban nagyobb veszteséggel. Majdnem Steinhart árba esik le. Ezért merült föl bennem, hogy esetleg lehet valami rejtett tulajdonsága (nagyon tükröződik, túl nagy, túl csillogó, pontatlan, akármi), amit csak idővel tapasztal meg a tulajdonos. Ezt nem akartam az eladótól megkérdezni, mert ő úgyis azt mondta volna, hogy nincs ilyen. De ha te is, ti is azt mondjátok, hogy valóban nincs, akkor nekem megfelel. Néztem itt is, a WUS-on is, sehol nem voltak róla rossz vélemények, mégis csak tizedébe kerül egy Subnak.
De ha csak annyi a hibája, hogy nem Rolex, azt a megtakarított kétmillióért cserébe azért elviselem :D Én nem a Barcelona vagyok, hanem a Stoke City; nem tudnék kihasználni egy Messit :))
Btw. Itt a fórumon korábban leíródott, hogy létezik egy fórumtárs, talán young78, aki kompetens beszerezni egy Certinát. De őt magát nem látom. Aktuális ez még, vagy hol tudnám elérni?

(#151041) GSpecter válasza C0RVUS (#151029) üzenetére


GSpecter
tag

Köszi! :)

Hasonlóan szoktam öltözködni egyébként, persze nem minden nap és nem 40 fokban, de jól fog állni ez nekem. Az óra marad, ráadtam egy kolléga kezére és tök normálisan mutatott, csak a sajátomon volt furcsa elsőre. (Persze azért még holnap belekukkantunk.)

Köszi a támogatást!

(#151042) fagyalllo válasza phranxinatra (#151039) üzenetére


fagyalllo
őstag

A második esetben inkább új társaság keresése indokolt. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#151043) nickgrab válasza nickgrab (#151040) üzenetére


nickgrab
újonc

Már vagy 2 éve bújom. Kb. napi szinten itt vagyok read onlyban. Sok óra tetszett, sőt, rengeteg, de igazából csak a 116610-es nyűgözött le, meg ennek kistestvérei. A Sea Urchin pillanatnyilag nem látszik beválni, hátha majd a Diver Action. De kettőnél több órát biztosan nem akarok, sőt, igazából csak egyet, az ultimate-et. Ha a SubC valóban csak a rolexséggel több, akkor megtakarítok néhány milliót inkább.
Remélem, nem fogok olyan embereket mégcsak ismerni se, akik kinéznének egy Certina miatt, vagy egyáltalán egy óra alapján ítélnek meg. Az óra nekem kell. Pedig vannak a társaságomban igazi luxusgazdagok, több szálloda-tulajdonos vagy gyémántbánya-tulajdonos. Van aki nem is hord karórát, van, aki 20e dolláros IWC-t vagy Pateket. Mások meg kvarcot (ha már Obamának vagy Abramovicsnak se derogál). Senki észre se fogja venni, milyen óra van rajtam, én is csak azért figyelem másokét, mert magamnak keresek.

(#151044) nickgrab válasza fagyalllo (#151042) üzenetére


nickgrab
újonc

+1

(#151045) C0RVUS válasza phranxinatra (#151039) üzenetére


C0RVUS
tag

Mondjuk, ahol egy Certinával kinéznének, egy Kommangyiszkjével akár a legnagyobb ász is lehetsz. Például ezzel :B :

(#151046) g0n21 válasza nickgrab (#151044) üzenetére


g0n21
senior tag

http://m.prohardver.hu/tag/young78.html

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#151047) nickgrab válasza g0n21 (#151046) üzenetére


nickgrab
újonc

Köszönöm :R

(#151048) nickgrab válasza phranxinatra (#151039) üzenetére


nickgrab
újonc

Már vagy 2 éve bújom. Kb. napi szinten itt vagyok read onlyban. Sok óra tetszett, sőt, rengeteg, de igazából csak a 116610-es nyűgözött le, meg ennek kistestvérei. A Sea Urchin pillanatnyilag nem látszik beválni, hátha majd a Diver Action. De kettőnél több órát biztosan nem akarok, sőt, igazából csak egyet, az ultimate-et. Ha a SubC valóban csak a rolexséggel több, akkor megtakarítok néhány milliót inkább.
Remélem, nem fogok olyan embereket mégcsak ismerni se, akik kinéznének egy Certina miatt, vagy egyáltalán egy óra alapján ítélnek meg. Az óra nekem kell. Pedig vannak a társaságomban igazi luxusgazdagok, több szálloda-tulajdonos vagy gyémántbánya-tulajdonos. Van aki nem is hord karórát, van, aki 20e dolláros IWC-t vagy Pateket. Mások meg kvarcot (ha már Obamának vagy Abramovicsnak se derogál). Senki észre se fogja venni, milyen óra van rajtam, én is csak azért figyelem másokét, mert magamnak keresek.

(#151049) phranxinatra válasza nickgrab (#151043) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

"Ha a SubC valóban csak a rolexséggel több"

Ezt senki nem állította. Teljesen más minőségi osztályban játszanak. Te mondtad, hogy nem láttál különbséget, bár most legutoljára meg azt, hogy lenyűgözött a Sub Date. Aki avatatlan szemmel, vagy felületesen szemléli, az lehet, nem látja meg a különbségeket. Mint amikor valakinek jobban tetszik az a búzamező, amit az ügyes kezű szomszéd Géza gyerek festett, mint az, amit a Van Gogh. Én kétkedve csóváltam a fejem, amikor az olvastam az Indexen, hogy a Sub ártól és kategóriától függetlenül a legtökéletesebb óra. Most meg már esküdni mernék rá. :) Szóval ha az ultimate-et keresed, vedd meg bátran a Submarinert. Én is azt kerestem...

Mik a 116610 kistestvérei? :F

[ Szerkesztve ]

(#151050) nickgrab válasza phranxinatra (#151049) üzenetére


nickgrab
újonc

A homage-ok :D
Az csak véletlenül maradt ki, hogy ugyanúgy tetszett a Certina Diver Action is.
Éppen a minőségi különbségeket firtattam. Mert ha pontosan jár, jól olvasható, nem gyenge a lume, komfortos hordani, etc., akkor annál jobb nekem nem kell. Nekem ez az ultimate.
Az továbbra se világos, hogy ezeken túl hogyan sorolhatók külön minőségi osztályokba. Még pontosabb, még jobb lume, még kényelmesebb? Erre eddig nem kaptam konkrét választ. (Vagy csak nem értettem meg.) Amiből arra következtetek, hogy olyan kifinomult megoldásokra utaltok, amiket én nemcsak akkor nem veszek észre, ha nem tudom, mit kell keresni, hanem akkor se, ha igen. De akkor meg számomra nem fontosak. További kétmilliót legalábbis nem érnek meg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.