Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#254001) dzsi23 válasza dkovizoli (#253990) üzenetére


dzsi23
addikt

"Élőben szebb."

Na meg fólia nélkül is... szerintem. :P Majd kérünk egy normális képet is. ;)

#253975 Stewenke:
Legalább a poén jó a linkelt videó elején. :C

#253993 fagyalllo:
Elfáradtam, mire a végére értem. :D Na de Seiko szerkezetes Orient? Wtf? :F NH34 és NH70 pedig van nekik saját GMT és open-heart szerkezetük is. :F

(#254003) dzsi23 válasza arn (#253964) üzenetére


dzsi23
addikt

Te mondtad, hogy a szinkronos óra mindig pontosabb. Nyilván nem fogom minden nap állítgatni az óráimat, de megtehetném, adott a lehetőség; akkor pontosabb lenne, mint ha nem állítanám be minden nap? A szinkronos órák is ugyanezt teszik: minden nap beállítják magukat egy pontosabb óra alapján, de ettől nem lesznek pontosabbak, mint bármelyik másik kvarc. Én ezt inkább egy kényelmi funkciónak mondanám, nem pontosságnak.

(#254004) Memmaao


Memmaao
addikt

A mai pontosság dömping margójára:

Értem én, hogy fontos, hogy pontos legyen, de most őszintén??? Mondjatok már egy életszerű szituációt, ahol ezeknek a +/- másodperceknek van jelentősége?! Nem hiszem, hogy itt olyan sok spec ops csávó lenne, akik zulura hangolják az órájukat. :R

My name is Bond, James... Dean.

(#254005) dzsi23 válasza Memmaao (#254004) üzenetére


dzsi23
addikt

Nagy kedvencem ez a Mesitersinger.
Anno sokalltam érte 300 ezret, most kb. a duplájából lehetne meg... 8-as Miyotával... de legalább csak a majom drága, a banán már nem nagy tétel. :D

(#254006) 5-ös kezelő válasza Tsebacsi (#253947) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nem mondanám a Paganit alsó szegmensnek a kínai piacon. Kedvező árú jó minőségű óra sztem. Az enyém biztosan. Talán a korai darabok, a márka indulásakor gyenge minőségűek voltak.

(#254007) Tsebacsi válasza 5-ös kezelő (#254006) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bocsánat nem meg bántani akartalak nekem is van Paganim :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#254008) arn válasza dzsi23 (#254003) üzenetére


arn
félisten

Hagyjuk… nem egy dologrol beszelunk.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#254009) ricsik válasza dzsi23 (#254003) üzenetére


ricsik
őstag

Igazából az is lehet, hogy egy rádiós pontatlanabb, mint egy hagyományos kvarc, mert ott simán belefér, ha nem olyan pontos a szerkezet.

(#254010) dzsi23 válasza ricsik (#254009) üzenetére


dzsi23
addikt

:K

arn #254008:
Egy dologról beszélünk, csak nem értünk egyet. Szerintem is hagyjuk.

(#254011) @mriya@ válasza ricsik (#254009) üzenetére


@mriya@
őstag

Az enyém 6 hónap jelhiány után 3"-et sietett. :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#254012) fagyalllo válasza Lev Abalkin (#253998) üzenetére


fagyalllo
őstag

Fene tudja, ha tényleg mindenben igaza van, akkor lehet volt Omegám valamikor, csak már elfelejtettem. ;)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#254013) fagyalllo válasza dzsi23 (#254001) üzenetére


fagyalllo
őstag

Talán mert olcsóbb volt az SII szerkezet, mint az Orient.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#254015) dzsi23 válasza fagyalllo (#254013) üzenetére


dzsi23
addikt

Az lehet, de akkor ne adjanak ki x+2 új modellt, csak x-et. :)

(#254016) djeperto válasza fagyalllo (#253993) üzenetére

:R :Y :R
Félisten vagy

"there are more jacks then one at the fair..."

(#254017) fagyalllo válasza Stewenke (#254014) üzenetére


fagyalllo
őstag

Tehát szerinted életszerű szituáció, amikor hétköznapi karórával mérik egy sporteseményen századmásodperc pontossággal az időket? :)
Saját magadat cáfolod ezzel, ugye érzed? Hitelesített tolómérő vs. iskolai vonalzó.

djeperto: Érdemes elmenteni ezt a blogot, ritka az új tartalom, de nagyon minőségi.

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#254018) kovsol válasza fagyalllo (#253993) üzenetére


kovsol
titán

Az Orient nekem egyre jobban tetszik amúgy. Az Orient Star modellek közt is vannak nagyon tetszetős darabok.
Orient Star szervízelése mennyire megoldható itthon, és mekkora költséggel jár?

May the Force be with you!

(#254019) Lev Abalkin válasza fagyalllo (#254012) üzenetére


Lev Abalkin
tag

Tudtam!

...ugyanitt SRPE99K1 Seiko Turtle új gyári fémszíj + 2 db stift eladó.

(#254021) Tsebacsi válasza Stewenke (#254020) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kérlek, könyörgök, fejezd be, erre itt már senki sem vevő!

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#254022) kovsol válasza Stewenke (#254020) üzenetére


kovsol
titán

Ezt megtűrt hiba százalékában kellene inkább nézni. Mert a vonalzó se mind1, hogy 1km -en van 0,14mm tűrés határ vagy 30cm-en. :D Az óra esetében se mind1, hogy évre, napra, vagy percre bontjuk le.
Amúgy egy mozgó alkatrészek tucatjaival rendelkező dolgot hasonlítasz egy fix méretű tárggyal. Egy órában lévő fogaskerék pontossága amivel legyártják jobb, mint a vonalzónál engedélyezett.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#254024) ricsik válasza kovsol (#254022) üzenetére


ricsik
őstag

Arról nem is beszélve, hogy kínában b@sznak a szabványra az 5 forintos vonalzó esetében. Ahogy sikerül. Jóval nagyobb az eltérés 30 centin egy Rotringhoz képest, ami szintén nem biztos, hogy etalon, de közelebb jár hozzá.
Nem egy olcsó vonalzót tettem a Rotring fölé, nagy volt a szórás.

[ Szerkesztve ]

(#254025) Tsebacsi válasza Stewenke (#254023) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ettől még halálosan unalmas és egysíkú az egész téma és a ragaszkodásod az igazadhoz, akármennyi cáfolat is hangzott itt el. Tudod, az okos ember felfog és szükség esetén elenged dolgokat, aki meg nem... :U
Majd a szerinted "sértett" panaszkodik, Neked nem kell megvédeni, csak hogy továbbra is igazold a teóriádat.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#254026) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

Augusztus óta nem olvastam ezt a fórumot, most pár nap alatt végigpörgettem. Tök jó, hogy eltűnt az energiavámpír. Remélem nem tér vissza.. khm..

Dzsi23: láttad az új Merkur pandát? [link] Nekem ez bejön, de jó lenne látni több képet vagy videót róla.
A Facebook oldalukon találtam még ezt a képet:

(#254027) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Casio G-Shock 5610-et honnan érdemes vadászni reális áron, vagy kedvezménnyel?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#254028) dzsi23 válasza Keil Walker (#254026) üzenetére


dzsi23
addikt

Nekem kicsit furi ez a kronó, a Pierre Paulin név alatt futó pandájuk stílusa közelebb áll hozzám, a zöldes meg még inkább. :)

(#254029) dzsi23 válasza Stewenke (#254023) üzenetére


dzsi23
addikt

Most akkor 6 vagy 9 van a képen?

"több oldalról is vizsgálódunk és valahol középen lesz"

Jó, de akkor 7 vagy 8?

[ Szerkesztve ]

(#254030) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Megérkezett ide is!

Be kell vallanom azért az ájulás nem kerülget. Nem rossz, nem rossz, még ismerkedni és szokni kell.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#254031) tomsolo válasza Tsebacsi (#254030) üzenetére


tomsolo
őstag

Mennyibe fájt ez a Timex?

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#254032) Tsebacsi válasza tomsolo (#254031) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kb. pont 200 ajró, mint ami a site-on van írva.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#254034) arn


arn
félisten

Hodit a rolex panda :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#254035) Empsepo


Empsepo
senior tag

Az elmúlt napok hozzászólásait olvasva, csak az jut eszembe:

Van olyan, hogy nincs. Ugye?
Tehát van nincs.

(#254036) Stauffenberg válasza Lev Abalkin (#253974) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem a vitába akarok beleszólni, de mint a mindenhova kicentizve induló/érkező világbajnokság állandó résztvevője mondom, hogy nem a napi pár másodperc ami zavaró, hanem amikor összeadódik és belátható időn belül már 30-40-50 másodpercet tér el. :)

Hidd el, az én világomban ez hatalmas (és azt is hidd el, hogy az "indulj időben" tanács nem segít). Ha a 19:30-as metrót akarom elérni a találkozóra sietve és még fél perc odaérni, akkor nem mindegy, hogy 19:29:07 vagy 19:29:47 a valós idő. Fussak? Ne fussak? Vajon beleizzadok az ingembe ebben a csodás nyári időben? :D Igazi first world problem!

Az más kérdés, hogy az általam preferált árszinten egyszerűen nem találok nekem tetsző kvarcot, míg mechanikus azért akad. Szóval ez van, ilyen az élet.

Amíg nem jön a Casio A1000 normálisan megcsinált változata, addig nem lesz teljes a boldogságom. :D A fő bajom azzal is, hogy hiába acéltokos, ha a szíj és a számlap üvege ugyanaz a foskupac, mint amit a 15 ezres órához csomagolnak, csak ezúttal 40 rugóért. Egy normálisabb szíjas változat, zafírüveggel már tök jó "napi hordós" óra lenne és a mechanikus meg mehet azokra a lazulós napokra, amikor a pontos idő nem annyira számít.

(#254037) kovsol válasza Stauffenberg (#254036) üzenetére


kovsol
titán

Ez még lehet jogos is lenne, ha a metró atomóra pontossággal érkezne, de ha minden nap ugyan arra a járatra akarok menni, akkor se fog másodpercre pontosan érkezni minden esetben. És akkor mivan ha lesz egy akadékoskodó ellenőr, vagy a mozgó lépcsőn tömeg lesz stb stb.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#254038) bigmasterg válasza Stauffenberg (#254036) üzenetére


bigmasterg
addikt

Gondolom nem Magyarországon élsz. :D

szerk.:
Amúgy milyen óra designból nem találtál kvarcot?

[ Szerkesztve ]

(#254040) bigmasterg válasza Stewenke (#254039) üzenetére


bigmasterg
addikt

Milyen sötétedés?
Létezik pozitív és negatív kijelzős is. [link] + [link]

(#254042) Stauffenberg válasza kovsol (#254037) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Gyakran használom a metró végállomásokat és az M4-et is, ahol eleve robot vezérel mindent és elég pontosan érkeznek/indulnak, mert a sebességet is ehhez lövi be. Elég tapasztalt vagyok abban, hogy amikor kijövök a KEG Sörművházból, akkor pontosan mennyi idő odaérni a Gellért téri peronra... :DDD

#254038 bigmasterg: Magyarországon élek és minden híreszteléssel ellentétben a BKK (legalábbis kötött pályán) elég pontos. :) Aki nem hiszi, menjen el Olaszországba összehasonlító méréseket végezni! :D Amúgy kvarcból tetszene a Casio EFV-100D, de főleg a zafír hiánya és a telibe polírozott tok nem tetszik (a szíj sem, aminek a középső szemei polírozottak, én ettől hülyét kapok, de ez legalább cserélhető). S107D: Tok nem tetszik. S108D: Tok nem tetszik és még integrált szíjas is (azt csak akkor viselném el ha jó a szíj).

Citizenek között is nagyon nehezemre esik nekem tetsző design találni. A Tsuyosa amúgy már nem rossz, de a küklopszot feleslegesnek érzem, de ugye ez meg nem kvarc.

Amúgy nagy szívszerelmem a Seiko SNXS79 számlapja, gyönyörű sunburst, rajta azokkal a nagy rakott, búvár stílusú szögletes (!) indexekkel, de a tokját gyűlölöm. A szellemi utód SRPE51K1 a gömbölyő indexek miatt nem tetszik. Amúgy van egy maréknyi Seiko 5 még amik tetszenek, de ezzel nem a "kell egy kvarc is" igényt elégítem ki. Így már talán érthető, hogy a nem létező órát nehéz birtokolni, ezért nem vettem még meg. :D

[ Szerkesztve ]

(#254043) ricsik válasza Stauffenberg (#254042) üzenetére


ricsik
őstag

Ha 19:30-as metrót el akarom érni és fél perc az út, akkor elindulok szép kényelmesen, nyugiba, nem rohanva 19:25-kor....
Lehet várni kell 3 percet és akkor mi van?
Nem tudom mire jó és hova vezet ez a kapkodás, rohanás.
Kimásodpercezni mindent.
Pff, nem az én műfajom... :)

(#254044) Stauffenberg válasza Stewenke (#254039) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem a G-Shock már buflák. A Casio A1000 tetszene, de leírtam a fenntartásaimat vele kapcsolatban, ez nem egy rendes "prémium kiadása" a retro klasszikusnak, hanem egy félmegoldás, hogy minden más a régi, csak a tokot cserélték acélra.

(#254045) Laurh


Laurh
aktív tag

Timestore-hoz tud valaki érvényes kupont?
TEL10 már nem működik.

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#254046) Stauffenberg válasza ricsik (#254043) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Irigyellek. :) Tényleg.

Amúgy meg pont azért kapkodok, mert nyugodt vagyok, mint Bob Marley egy kályhacsőnyi spangli után, aztán az utolsó utáni pillanatban elindulva meg kiderül, hogy "óbazmeg nem érek oda ha nem érem ezt el". De nem életvezetési tanácsokért vagyunk itt, ezerfélék vagyunk, csak van egy csomó ismerősöm, aki ugyanígy mindig rohanva közlekedik. Csak ők mondjuk el is késnek, én nem szoktam.

(#254047) momcrew válasza Stauffenberg (#254036) üzenetére


momcrew
tag

"19:29:07 vagy 19:29:47" ne már. Ha valakinek nincs 2 perce várni, akkor annak hiába lesz a kezén atomóra.

(#254048) Nimda válasza Stewenke (#254039) üzenetére


Nimda
addikt

Igen, ha közvetlen kiteszem a napra (nyáron) sajnos elveszti a kontrasztot ha felforrósodik, amire rásegít az acél is, de ha csuklón van nem tud felmelegedni ennyire. Még a negatív kijelzős B5600BC is elhalványul, ezek ilyenek bizonyos hőfok felett, ez nem hiba szvsz. A közvetlen napot kerülni kell a nyári évszakban.

[ Szerkesztve ]

(#254049) djeperto

Az első Seiko fényevő búvár GMT

SFK001

SFK003

"there are more jacks then one at the fair..."

(#254050) dzsi23 válasza Stauffenberg (#254042) üzenetére


dzsi23
addikt

Az EFV-100 nincs telibe polírozva, de ha sokallod rajta a políros felületet, biztos találsz olyan órást, aki "szálcsiszolja" az egészet.
Valaki biztos meg tudja itt mondani, mennyibe kerül egy ilyen művelet (hátha nem haladja meg az óra árát :)).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.