Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26351) WiZARD


WiZARD
addikt

egy elemes óra, ami kellene :)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26352) bkca


bkca
tag

Üdv!

Ha egy németországi kereskedőtől (Seiko Authorized Dealer) veszek Seiko órát,
akkor a hozzá kapott kétéves garancia csak Németországban lenne érvényesíthető?

:R

(#26353) Takuun


Takuun
aktív tag

Atomtámadás ellen kellene új garanciás M.o.-on kapható óra!!!

Komolyra véve a szót, hasonlóra lenne szükségem mint a Casio G-Shock, csak olcsóbban.
Apámnak lenne, aki víz gáz szerelő, így tényleg jó lenne, ha vízálló lenne és por- csepp- és ütésálló.
Ha solar-os az csak hab lenne a tortán. Tépőzáras vagy kaucsuk szíjas legyen. Digitális!

Ár: 25 eFt alatt

Valaki tud ajánlani valamit? Sajnos én ilyen téren csak a G-Shock-ot ismerem.

(#26354) bkca válasza Takuun (#26353) üzenetére


bkca
tag

Ennyiért csakis Casio G-Shock.
Nem tudom, hogy ezt a típust árulkák-e Mo.-on, de ez mindenben megfelelne a leírt igényeknek:

G-5600E-1 | élőben

napelemes (solar)

[ Szerkesztve ]

(#26355) freddyreal válasza bkca (#26354) üzenetére


freddyreal
csendes tag

Árulják, ráadásul árban is valamivel 25 ezer alatt van

http://www.karorauzlet.hu/casio-g-shock-dw-5600e-1.html
http://casio.timecenter.hu/casio+orak/g-shock+karorak/DW-5600E-1.ora

[ Szerkesztve ]

(#26356) Szizol


Szizol
tag

Na ez egy jól sikerült design :)

[ Szerkesztve ]

(#26357) sanzi89 válasza bkca (#26354) üzenetére


sanzi89
addikt

Előre irigylem a leendő tulajt, amikor 3 év múlva új szíjat fog keresni. :DDD

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#26358) Gudy válasza Takuun (#26353) üzenetére


Gudy
tag

Használtan (igen keveset) van egy ilyenem eladó... ld az apró részben.

(#26359) bkca válasza Takuun (#26353) üzenetére


bkca
tag

Gyorsan csapjatok le erre az egy példányra, most akciós, mindössze 76 USD. :)

[ Szerkesztve ]

(#26360) bkca válasza freddyreal (#26355) üzenetére


bkca
tag

Az nem ugyanaz. :N
DW-5600E-1 versus G-5600E-1.

(#26361) pohár válasza Szizol (#26356) üzenetére


pohár
félisten

ez tényleg az :K
de a kopás, meg a karc iszonyat gyorsan elcsúfítja szegényt :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#26362) Misi1979 válasza Szizol (#26356) üzenetére


Misi1979
őstag

Nem csúnya, viszont az Orient felett lévő logo nagyon elszúrja az összképet, szerintem.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#26363) Szizol válasza Misi1979 (#26362) üzenetére


Szizol
tag

Nekem tetszik a logo :) Én még fémszíjjal nézném meg fekete pvd bevonattal.

(#26364) freddyreal válasza bkca (#26360) üzenetére


freddyreal
csendes tag

valóban... :DDD
úgy látom abban tér el, hogy nem napenergia tölti, hanem elemes.

(#26365) bkca válasza freddyreal (#26364) üzenetére


bkca
tag

+ még automatic backlight - ha sötétben magad felé fordítod a csuklódat, akkor bekapcsol a háttérvilágítás

(#26366) freddyreal válasza bkca (#26365) üzenetére


freddyreal
csendes tag

és ennek egyébként van létjogosultsága a való életben? Ha pl futok, és kicsit magasabbra emelem a kezem, akkor állandóan bekapcsolja a világítást? :U

úgy látom egyébként 30 pénzért van olyan ami minden kritériumnak megfelel, és itthon is kapható
http://casio.timecenter.hu/casio+orak/g-shock+karorak/GRX-5600B-2.ora

(#26367) busman válasza Szizol (#26356) üzenetére


busman
addikt

Ezmiez?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#26368) bkca válasza freddyreal (#26366) üzenetére


bkca
tag

Na azért ennél jóval kifinomultabban van megoldva. :K

(#26369) Szizol válasza busman (#26367) üzenetére


Szizol
tag

(#26370) Dr.Zoo válasza freddyreal (#26346) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ezt már énis kinéztem, de fémszíjjal.....
Csak sajnos 3 kiló áll köztem és Ez között.....

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#26371) Zozzer888 válasza Szizol (#26369) üzenetére


Zozzer888
addikt

húha!szép!Az ára meg baráti:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26372) bkca


bkca
tag

Mi lehet a különbség ez és ez között, hogy az első 5000-rel drágább a másodiknál?

(#26373) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Azért egy fémszíjjal el tudnám képzelnu a csuklómon:Ezt

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#26374) Dr.Zoo válasza Dr.Zoo (#26373) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Most böngésztem utánna. Csak 37mm átmérőjű........
Az nekem kicsi lesz.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#26375) Empsepo


Empsepo
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Na ma összeszedtem magam és bementem a Baraka óraüzletbe! :DDD

[link]

Nem semmi. Teljesen korrektek voltak velem, nem volt rajtam kívül más.
Azt előre mondtam ( és látták is ), hogy vásárolni nem fogok.
Fantasztikus darabok vannak bent, kb. olyan érzésem volt mint valami kiállításon.
Ki nem kértem órát, így elsőre ez pont elég volt.

Mindenkinek ajánlom megnézni ezeket a szépségeket!

:K

(#26376) sanzi89 válasza bkca (#26372) üzenetére


sanzi89
addikt

Az ilyen órák tokja milyen technológiával vannak bevonva? Igazából a lényeg, hogy mennyire és milyen idő múltán kell a kopással számolni?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#26377) Ati 666 válasza bkca (#26372) üzenetére


Ati 666
tag

Üdv.

-A tok a mutatók stb színén kívül szerintem max a felületkezelés...? :F

SonyEricsson MBW-150 BT Watch,SE W705,SE K530i,Sony Xperia S.Sony SLT a33.Sony KDL-40EX500, Sony STR-DH820, Sony BDP-S360,Sony SS-FCR6000,Sony SS-B1000,

(#26378) jookomak válasza Empsepo (#26375) üzenetére


jookomak
őstag

Ha már űber luxus órák, a napokban volt a kezemen egy ilyen: Franck Muller Liberty. Eddig nem komáltam ezt a márkát, de ez baromi igényes, a többihez képest visszafogott, mégis modern darab. Jó volt egy darabig olyan órát kézben tartani, mint az éves fizetésem. :D

(#26379) seiko válasza Takuun (#26353) üzenetére


seiko
senior tag

Egy aktív víz-gázszerelőnek én mindenképpen zafíros órát vennék, különben néhány hónap,. és baromira összekarcolja az üveget. :O

(#26380) Wg5113 válasza WiZARD (#26351) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Nagyon szép óra ! Nekem is tetszenek régóta.Ütödésre érzékeny , de lehet vigyázni rá.Jó lenne viselni.

(#26381) Zozzer888 válasza seiko (#26379) üzenetére


Zozzer888
addikt

pont nem fogja őt érdekelni a melós órájának az üvege:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26382) Mariner válasza WiZARD (#26351) üzenetére


Mariner
tag

Nem túlságosan gyakori típus, mivel elég kevés maradt meg belőle működőképesen. A szerkezet némely részei túlzott kopásnak vannak kitéve, így több évtizedig az maradt csak jó, amit nagyon alkalmanként használtak. A Bulova gyártotta a szerkezetet Accutron fantázianéven, működés közben érdekes sípoló hangot ad a ketyegés helyett. Hangvillásnak is nevezik a jellegzetes hangja miatt. Az ára a ritkasága miatt elég húzós, bár nem mindenkinek megfizethetetlen.

MZ/X jelentkezz!

(#26383) captcha


captcha
csendes tag

Sziasztok.

Fontos kérdésem lenne (könnyen lehet, hogy nagyon buta, úgyhogy előre is elnézést :)): tegyük fel, van egy ilyen úszóshortom, amelynek a cipzáras zsebébe beleteszek egy WR 3 BAR feliratú órát, gondosan behúzom a cipzárt, és elmegyek egy jót úszni, mondjuk átúszom a Balatont. Biztosan károsodna az óra?

(#26384) t-bali3 válasza jookomak (#26378) üzenetére


t-bali3
senior tag

Szép!

Nekem a Crazy Hours modellek a kedvenceim a márkától. Mondjuk lehet hosszú távon idegesítene, de elegánsan extravagáns az biztos :)

(#26385) seiko válasza captcha (#26383) üzenetére


seiko
senior tag

Nem BIZTOS, de LEHETSÉGES!
A 3 bar vízállóság tulajdonképpen cseppmentességet jelent, nem érdemes kísérteni az ördögöt.
Minimum 5 bar vízállóságnak illik meglennie a vízbe hurcolandó óránál. :K

(#26386) seiko válasza WiZARD (#26351) üzenetére


seiko
senior tag

Sosenem vennék hanvillásat, pedig jópofa a zümmögése. :C
Sajnos kis hazánkban csak egyetlen olyan órás van, akire rá lelet nyugodt(?) szívvel bízni ezeket a vekkereket. :((

(#26387) Geri8


Geri8
tag

Ezen jót mosolyogtam :) faóra

(#26388) t-bali3


t-bali3
senior tag

Már nem tudom ki linkelte a Hodinkee oldalt, de ezer köszönet neki! Nagyon jó kis cikkek vannak fent.

Most olvastam, hogy Massa a 2004-es kanadai baleseténél egy Richard Mille RM 006-ot viselt és mindketten túlélték a Forma 1 történetében valaha mért egyik legnagyobb lassulást. Az óra utána is minden hiba nélkül üzemelt, járáspontosságát megőrizte :)

(#26387) Geri8:
Vajon lehet benne búvárkodni... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26389) WiZARD válasza t-bali3 (#26388) üzenetére


WiZARD
addikt

van rajtuk óra a verseny közben?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26390) t-bali3 válasza WiZARD (#26389) üzenetére


t-bali3
senior tag

Szerintem többnyire nincs, gondolom abban a szezonban ez valami marketing trükk volt, ami bizonyította mennyire strammok ezek a Mille órák.
Ha jól tudom Nadal is úgy játszik, hogy a kezén van egy RM óra.
(Mondjuk ahogy nézem a képeken nem a bal kezén hordja ;] )

[ Szerkesztve ]

(#26391) Mariner válasza t-bali3 (#26390) üzenetére


Mariner
tag

Többnyire nincsen, de nem azért mert bárki is megtiltaná (gondolom) hanem gondolom nem túl kényelmes azon a kapszulányi helyen a csuklójukon hordani akkora órákat amik a mai divat. A verseny után sokszor látni, hogy a fickó aki a törölközőt,adja sisakot elveszi, az órákat is átadja kinek-kinek a szponzora szerint.Hamiltonnak Tag-ot, Vettelnek Casio-t stb. Eléggé gyakori jelenet a közvetítésekben.
captcha:szerintem vegyél egy 3-as csomag óvszert, húzz rá és tekerd bele az egyikbe a WR30-as órádat majd köss rá egy dupla csomót és tuti kibírja a Balatonátúszást a zsebedben. Ha egyébre nem használod akkor 3évig meg van oldva az órád védelme :)

[ Szerkesztve ]

MZ/X jelentkezz!

(#26392) Empsepo


Empsepo
senior tag

Ja és voltam ma Havadtői mesternél is, érdeklődtem a Poljot szervize, tisztítása felől.
Abszolút szimpatikus volt, fel sem nézett az órából amit éppen bütykölgetett!

:R

Ezt-azt megtudtam, bár az óra nem volt nálam.

:B

Döntöttem, hozzá fogom elvinni!

[link]

(#26378) jookomak

Nekem tetszenek az órái ( Franck Muller ) bár főleg a hordó formájúak.

Mondjuk amikor erről megtudtam, hogy a bal oldali korona csak dísz, komoly csalódás ért.

[ Szerkesztve ]

(#26393) t-bali3 válasza Mariner (#26391) üzenetére


t-bali3
senior tag

Még egy kis szösszenet mára.

A WR30-as témával kapcsolatosan ajánlom figyelmetekbe a 2. képet :Y

(#26394) Zozzer888 válasza t-bali3 (#26388) üzenetére


Zozzer888
addikt

Biztos nem volt rajta óra az autóban, ütközésnél olyan sérülést okozhat a kézfejen amit nem engedhet meg magának senki,még akkor sem ha nem zongorista:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26395) macikos válasza freddyreal (#26366) üzenetére


macikos
addikt

Az automata világítás nagyon kényelmes tud lenni, egyedül éjszaka, alvás közben tud gond lenni, hogy aki oldalra fordul és felemeli a kezét, annál bekapcsol a világítás :D Egyébként ezen kívül soha nem kapcsol be véletlenül, csak ha meg akarom nézni az időt.

Nekem ilyen van: [link]

Solar+rádiójel vezérelt. 1,5 éve vettem, azóta 0-24-ben rajtam van, csak a konditeremben veszem le és fürdéshez, bár néha fürdésnél is rajtam van. Imádom.

[ Szerkesztve ]

(#26396) Mariner válasza t-bali3 (#26393) üzenetére


Mariner
tag

Komoly órát (én legalábbis) nem vinnék vízbe, a Patek pedig eléggé az...Ha bármi baja lenne, sosem bocsájtanám meg magamnak. Nem csak az értéke miatt, hanem tiszteletlenségnek érezném, ha a hülyeségem miatt egy (jó esetben) sokgenerációs műtárgy tönkremenne. A saját óráimat még mosogatáskor is leveszem (most lőttek az imázsomnak...).

[ Szerkesztve ]

MZ/X jelentkezz!

(#26397) t-bali3 válasza Mariner (#26396) üzenetére


t-bali3
senior tag

Szerintem egy normális ember úgy vélekedik, mint Te, főleg nem vinne vízbe egy közel 200.000 dolláros órát, ezért is rakták fel azt a képet. Az már egy másik dolog, hogy akár egy hamisitvány is lehet, igaz lehet egy gazdag ficsúr is...egy másik cikkben még a weboldal egyik munkatársa is hosszasan agonizált azon mennyire paranoiás volt mikor egy 17.000 dolláros kölcsön AP-vel merült alá búvárkodni, pedig azt papiron arra találták ki.

Zozzer: sokféle pletyka kering a neten erről, azt több forrás is megemlíti, hogy versenyzett az órával, a balesetet már nem. Majd kutakodom egy kicsit, mert engem kiváncsivá tett. Sajnos a leghitelesebb forráson nincs semmi, RM honlapja.

(#26398) csabulaxi válasza Mariner (#26396) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Én a Balatont 3 óra alatt úsztam át úgy, hogy végig a kezemen volt a wr. 100-as Seikom. Sőt vízisíztem is benne és sohasem lett semmi baja, csak akkor amikor nem a gyári szervizben cserélték az üveget, szintén nem gyárira.
Azóta csak gyári alkatrész, gyári szerviz.

Voltam a győri Bálint óráséknál egy elemcserére vittem agy Certinát és vettem a carbon Hisch szíjra pillangó csatot. Nagyon rendesek voltak, nagyon részletesen elmagyarázták a csat szerelését, sőt fel is rakták, de még az árból is engedtek alku nélkül! :C
Abszolút ajánlott.

A hétvégi forma 1 futamon azt figyeltem, hogy Sumi mikor a kesztyűjét húzta rajta volt a kezén a jegygyűrűje, én azt sem hagytam volna fenn, az órát nem láttam, de szerintem sem viselik, ránézniük nem kell, csak marketing célból veszik fel a pódiumon.

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#26399) #76385920 válasza t-bali3 (#26393) üzenetére


#76385920
törölt tag

A Patek a víz alatt az elég gáz. :) Ha jól látom ráadásul bőrszíj és ha jól sejtem annak a bőrszjnak az árából kitelik egy középkategóriás Certina vagy Tissot... :)

Komoly órával nyugodt szívvel bemennék vízbe amennyiben az oda való. pl. IWC Aquatimer és társai. :)

(#26400) Mosanke


Mosanke
senior tag

Üdv Urak!

Jövök a szokásos (talán már unalmas) Timex témámmal.
Két hetes lett az ótómata óra a mai napon. 10 nappal ezelőtt (szinte percre pontosan a poszt írásához) kapott egy műszeres pontosítást még és azóta figyelem a járását. Nem sok még ez az időintervallom tudom, így ezért még várok is vele újabb 2x10=20 napot. Majd a 30 nap eltelte után már jobban/pontosabban fogom látni az eredményt. Az eddigi eltelt 10 nap alatti pontossága nagyon bíztató és egyelőre elég hihetetlennek is tűnik. Nem akarom elkiabálni és ezért még kivárom azt másik 2x10 napot.
Viselési szokásaim pedig, hogy minden reggel 7 óra tájban felveszem és napközben állandóan rajtam van, de van hogy többször le kell tennem rövidebb időre, de aztán estig (19-20 órakörülig) fent van végig a kezemen. Éjjelre a saját díszdobozában és tartóján "alszik".

Csak az legérdekesebb, amit magam sem hittem volna néhány héttel ezelőtt, hogy ebben az eltelt időben a bő 6x annyibe kerülő ku..v@ drága rádiokontrollos/fényenergiás órámat fel sem vettem egyetlen egyszer sem. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.