Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25851) Wg5113 válasza seiko (#25836) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Nem vagyok egy órához értő,de szeretem a pontos órákat. Ha megtudom csinálni magamnak akkor,ha öregszik a kenőanyag utána állitok,5év után szerviz .Az SNZH 53-as Seikot is gyakorlatilag 0-ra állitottam ,persze kilengések vannak ahogy írod is, de átlagban király.Az viszont egyértelmű,hogy kedvencem a 2824-es stabilabb a 7s 36-nál.Eddig minden órámat a lehető legpontosabbra állítottam,ez a mániám,meg az automata óra.Normális esetben igazad van,de én hubásan vagyok összerakva. :U

Dzsanna:Ez csodásan néz ki!

(#25852) WiZARD válasza Wg5113 (#25851) üzenetére


WiZARD
addikt

Én is szeretném majd minél pontosabbra beállítani, amennyire lehet.
Illetve ma ha lesz időm akkor lehet a Fortisba is belepiszkálok :)

Az Omega nagyon pontos, sose kellett utána állítanom, csak akkor szoktam azon állítani ha hó végén dátumot kell (és ilyenkor van hogy a perchez hozzá se nyúlok), illetve ha téli-nyári időszámítás miatt kell állítani. (bár a COSC minősítés mellett ez szerintem elvárható)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25853) Empsepo válasza venge (#25833) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ezek szerint veszel egy ilyen Citizent?
Írj tapasztalatokat, tegyél föl képeket!
:R

(#25837) Dzsana

Grat hozzá!

Szépséges.

:)

(#25839) Gudy

Nekem sajnos nincs tapasztalatom vele.
Bárcsak lenne...

;)

[ Szerkesztve ]

(#25854) seiko válasza gg72 (#25850) üzenetére


seiko
senior tag

Tudtommal nekik nincs "hp" szerkezetük.

(#25855) Wg5113 válasza WiZARD (#25852) üzenetére


Wg5113
aktív tag

A 7s36 érzékeny pontosság tartás szempontjából arra, hogy mennyire van éppen felhúzva.Ezért én is a hordási szokásoknak megfelelően használtam az állitgatás idején. Sokszor olvastam róla mindenki dicséri, a Tied is jó lesz a Fortissal együtt. :DD

(#25856) Wg5113 válasza Wg5113 (#25851) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Helyesen:hibásan

(#25857) seiko válasza Wg5113 (#25851) üzenetére


seiko
senior tag

Én is automata párti vagyok, és a kedvencem a 2824-es.
Nekem a napi 3-5 másodperces sietés belefér, havonta egyszer korrigálok, és kész.

(#25858) Wg5113 válasza seiko (#25857) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Hó elején egy kicsit késésre állítva mindig egy percen belül marad.Én így csináltam,mert azért volt olyan órám amit én sem piszkáltam.A 2824 pedig ár, stabilitás,pontosság,strapa és szervizelhetőség szempontjából verhetetlen.A 3035-ös sem tudott többet (max.járástartalék) nála egy évig minden nap hordtam és figyeltem.

(#25859) Miamiquake válasza Dzsana (#25837) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Gyönyörű. De jó lenne itt Pesten is egy órás aki így meg tudja csinálni a wekereket, megfizethető áron...

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#25860) venge válasza Empsepo (#25853) üzenetére


venge
tag

:K :K :K

(#25861) sysrq válasza Gudy (#25839) üzenetére


sysrq
őstag

Meg. Nem bántam meg hogy mellette döntöttem. Az enyém stabilan mindig ugyan annyit siet, kalkulálható az eltérés. Második héten lépi át az 5 percet akkor már utánaállítok. Nagy az átmérője de vastag is, nagy a kézfejem de nem extrém vastag a csuklom, szerintem jól néz ki, mások véleménye meg hidegen hagy. (általában azért szokott tetszeni).

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#25862) kodak100


kodak100
csendes tag

Szakik! Lehet valahol 23mm-es óraszíjat kapni? Hirschben nem reménykedem, de valami hasonló minőségű gyártóét? Az Orient M-Force-omra kéne, és azon ez az idióta méret van...

Orient M-Force (a vaddisznó) - Junghans Mega 1000 (a legendás rádiós) - Atlantic Skipper (ETA kvarc)

(#25863) Mosanke


Mosanke
senior tag

Ma ebédidőben elmentem a régi órás ismerősömhöz. Gyerekkoromban egy utcában laktunk, két ház különbséggel, onnan az ismerettség. Rátette a Timexet egy műszerre, és a mérés végén azt mondta, hogy +3 és -3 között jelzett a műszere, én is láttam, és ez (ha hinni lehet annak műszernek) jó eredmény. Ne piszkáljuk mondta. (nem is akartam) Majd figyeljem és menjek vissza pár nap múlva, hogy miként jár az óra az Ő méréséhez képest, mert kézen hordva az igazi próba.
Aztán hazafelé volt még időm és - már csak azért is - bementem a talán legjobban felszerelt helyi óraszalonba még. Ott egy Horometer(?) nevű műszerre tették rá és úgy 2 pecig mérték. Azt mondja az ottani órás is, hogy szerinte elég pontos ez az óra, automatához képest, mert alig mér eltérést.
Na majd tesztelgetem az elkövetkező napokban. Gondolom ha hidegebb lesz majd az idő és többet leszek vele kint, akkor is máshogyan fog majd járni.
Bevallom, hogy egyelőre kicsit fura érzés a több évtizedes kvarc órás korszakom után, hogy ha ránézek akkor szépen, aprókat lépegetve jár a másodpercmutatója és nem ugrik. .......Jó ránézni. :)

Tegnap estétől ma reggelig a járástartalékjelzője (kb. 8-9 órát pihent éjjel) még szinte majdnem a max.-ot mutatta. Talán 1 millimétenyit(?) volt lejjebb a teljes állásnál. Majd megnézem a hétvégén amikor nem veszem fel napközben, hogy mikor áll le. Mennyit megy el teljes felhúzással.

[ Szerkesztve ]

(#25864) kodak100 válasza Gudy (#25839) üzenetére


kodak100
csendes tag

Nagyjából egy éve van M-Force-om. Brutálimádom. +1-2mp/nap... A csatját viszont szívesen lecserélném egy Hirsch bőrszíjra, de idióta méretben van. 23mm-es :W

Szép lassan leszoktam a többi órámról. szinte mindig az M-Force van a karomon.

Orient M-Force (a vaddisznó) - Junghans Mega 1000 (a legendás rádiós) - Atlantic Skipper (ETA kvarc)

(#25865) Empsepo válasza sysrq (#25861) üzenetére


Empsepo
senior tag

Az nem nagyon sok?
Én nem méregetem az automatámat, de öt percet még sosem kellet utánaállítani.
Időnként megnézem mi a helyzet a pontos idővel ( [link] ) és beállítom.
De ez frankón nem szokott egy-két percnél több lenni.

Az a baj (?) hogy annyira nem érdekel a dolog, hogy folyamatosan ellenőrizgessem, meg írogassam az adatokat.

(#25860) venge

:C

[ Szerkesztve ]

(#25866) sysrq válasza Empsepo (#25865) üzenetére


sysrq
őstag

De.
Ha biztos lennék benne hogy elviszem valakihez és beállítja, akkor vinném.
Ki merne ilyet ígérni?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#25867) gg72


gg72
veterán

Német Glaswerk márkáról hallott már valaki? Ebben pl. Seiko szerkezet van: [link]

Illetve ez meg milyen lehet 23ezerért napelemes és rádióvezérelt? :U

[link]

[ Szerkesztve ]

(#25868) jannuss válasza #24334592 (#25707) üzenetére


jannuss
tag

Én akkor is ajánlottam volna amikor visszesett, igen volt egy ilyen, de tudod akkor kell VENNI!:-)))) És vettem is, na most meg megnézheted merre van:-) Minden elemző azt csacsogja eléri a 2000dolcsis árat nemsokára. Persze nekem nem millióim vannak aranyban (sajnos):-))).

Üdv!

(#25869) #24334592 válasza jannuss (#25868) üzenetére


#24334592
törölt tag

nem kell a duma, te leszel a következő sorosdzsordzse :R

én nem mertem belevágni, azt gondoltam, h innen jön a dagonya, erre kirallizott megint :W

(#25870) Gudy válasza kodak100 (#25864) üzenetére


Gudy
tag

Én is így vagyok az Orient EM7C003B-vel, lassan csak ezt hordom (~44mm). De az M-force nagyon megfogott. Na meg van még az Orient Constellation, az még bejövős. Quartz óráim egyre ritkábban hordom,
ezért el is adogatom őket szép sorban.
M-force szijja tömör szemekből van?

Üdv:G

(#25871) tupacamaru válasza Gudy (#25870) üzenetére


tupacamaru
veterán

A szemek tömörek, csak sajnos az utolsó szem, ami az órához csatlakozik, az van lemezből hajtva. :(

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#25872) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

2012-es Seiko Monster áradat. Sokat nem változtak, nekem a "régi" számlapja jobban tetszett (kis számmal benne volt a perc, és nem volt olyan karcsú és nőies a marker). Volt értelme beletenni a 4R36-ot? Érdemes inkább erre várni? Bár nekem az oldschool Monster masszívabb, férfiasabb hatású, én ahhoz ragaszkodnék.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#25873) v-paci


v-paci
aktív tag

Létezik olyan kvarc szerkezet, amelyiknél a másodperc mutató ugyanúgy "siklik", mint egy mechanikus esetében :F Tegnap láttam a dokimnál valami gyógyszer promós faliórát, aminél ez volt, és nem hinném, hogy mechanikus lett volna...

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#25874) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Ismeri valaki a S.Oliver Hockenheimring [link] órát? Édesapámnak lenne. Nem az a lényeg, hogy hány esetleg 10 másodpercet siet naponta, vagy ilyesmi, mert tudom, hogy ez nem egy csúcs óra, csak egy ismerősöm tudna Németországból hozni ilyet elég jó áron karácsonyra neki. Ami érdekelne, hogy azért ez már nem a szétesik pár hónapon belül kategória, ugye?

(#25875) Dzsana válasza NoOne1976 (#25874) üzenetére


Dzsana
senior tag

Mivel kvarc, így nagyon széthullani sem tud, és a pontosságával sem lehet baj.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#25876) WiZARD válasza v-paci (#25873) üzenetére


WiZARD
addikt

Bulova Precisionist az biztos, talán van egyéb Bulova is, a régi hangvillás cuccaik (Accutron)
Omegának is volt valaha hangvillás órája, meg valami megasonic is, ezek is ilyenek

illetve seiko spring drive, bár hogy ez quartz vagy sem az egy érdekes kérdés, inkább nem quartz... :)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25877) Csigusz 1 válasza Tothgera30 (#25872) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Nekem is jobban tetszik a régi!

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#25878) WiZARD válasza WiZARD (#25876) üzenetére


WiZARD
addikt

hülye vagyok, ezek a hangvillások természetesen nem quartzok :W :DDD

quartzot nem tudok így hirtelen... bár kis keresgélés után találtam infót, hogy volt JLC Mecaquartz, ami stopper módban 16ot lép másodpercenként, ez már talán jó. rendes óra módban csak 4et, ez kevés imho, ahhoz hogy folyamatosnak tűnjön.
Omegának volt valami Electroquartz nevű szerkezete, ez nem tudom mennyire járt simán

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25879) Mosanke


Mosanke
senior tag

Kezdem megszeretni az automata Timex-emet. Két napja együtt indítottam a Casio radiojel-vezérelt órámhoz és most így közel két nap elteltével már picivel többet mint 1 másodpercet siet. De lehet majdnem kettő is, viszonyítás kérdése. Vagy a Casiom romlott el? :DDD
Tegnap egész nap a kezemen volt estig és ma is rajtam van már reggel óta.

(#25880) WiZARD válasza Mosanke (#25879) üzenetére


WiZARD
addikt

jól hangzik, bár igazából 2-3 hét bejáratás után érdemes figyelni a pontosságát :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25881) Mosanke válasza WiZARD (#25880) üzenetére


Mosanke
senior tag

Persze tudom, de hát még csak két napja van meg az óra. Majd figyelni fogom a következő hetekben.
Tegnap írtam, hogy Horometer-rel mérve pontosnak mérte az órás szakember. Abban az óraszalonban is forgalmaznak és javítanak Timex órákat (is) és ott mondta a szakember, hogy nem rosszak ezek az órák és alig hoznak be javításra belőlük, pedig adnak el belőle elég szépen. Inkább szervizelni hozzák a régebbieket, de masszív és strapabíró szerkezet van bennük. Timex saját fejlesztésű werk, amit a Kínába kihelyezett saját, koplett gyártósorukon gyártanak.
Mondjuk a Samsung, a Sony vagy éppen a Philips is (csak néhány péda) Kínában gyártat több termékét, de semmivel nem rosszabb minőségben mintha a honos országban lenne gyártva.

(#25882) csabulaxi válasza v-paci (#25873) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Keresendő kifejezés: SWEEP SZERKEZET

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#25883) WiZARD válasza csabulaxi (#25882) üzenetére


WiZARD
addikt

faliórába... :)
bár nem írta, hogy karórát keres

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25884) v-paci


v-paci
aktív tag

csabulaxi & wizard :R

Igen, falióráról volt szó. Ennek kapcsán lett volna kérdésem, hogy vajon építenek-e ilyet karórába, de közben dobott is találatot a google :)

[ Szerkesztve ]

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#25885) seiko válasza v-paci (#25873) üzenetére


seiko
senior tag

Létezik, a Citizen gyártja.
Nemrégiben volt egy a kezemben.
De nem Citizen néven forgalmazzák, hanem Bulova Precisionist-ként.
Már 100 ezer alatt megszerezhető másodkézből.
Én egy ilyet tapiztam:

(#25886) NoOne1976


NoOne1976
őstag

AZon gondolkodtam, hogy a Casio Edifice-ket is hamisítják vajon? Mert a vaterán nem 1-2 1Ft-ról indított aukciót találni, amik persze nyílván mennek feljebb, de azért ezeknek az óráknak a bolti ára nem 10ezernél van. Vagy eredeti az, csak annyira keresett, hogy felnyomják a licitálók az árukat, és az eladó is áfamentesen, "illegális" forrásból szerzi be?

(#25887) seiko válasza seiko (#25885) üzenetére


seiko
senior tag

Bőven 100 ezer alatt is vannak újonnan!!!!! :Y

(#25888) afgk2012


afgk2012
tag

http://www.youtube.com/watch?v=23L3ELkcV5U&feature=related

(#25889) v-paci válasza seiko (#25887) üzenetére


v-paci
aktív tag

Bizony :K

Minőségre milyen volt? Bár még mindig fenntartásaim vannak a quartz szerkezetekkel kapcsolatban, no nem a pontosság, vagy megbízhatóság szempontjából...

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#25890) #24334592 válasza Mosanke (#25879) üzenetére


#24334592
törölt tag

ne röhögj, nem biztos, h nem! :) ugyanis az én dzsí sákk-om 1sec lépéselőnyben van a timeanddate.com-hoz képest :))

(#25891) seiko válasza v-paci (#25889) üzenetére


seiko
senior tag

Meggyőző volt a minősége, bár csak cseppmentes és nem zafíros.
"Természetesen" nem tudja az évi 10 másodpercet, de azért aránylag pontos.
Olyan havi 2-t tud.

(#25892) venge válasza seiko (#25891) üzenetére


venge
tag

De nagy a csend!

(#25893) tupacamaru válasza venge (#25892) üzenetére


tupacamaru
veterán

Vihar előtti...... :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#25894) Mosanke


Mosanke
senior tag

Üdv!

Valaki aki érti mélyebben az automata órák "lelkivilágát", válaszolhatna majd. Eddig ebben a három napban (kedd délutántól-péntek estig) nagyon pontos volt (automatákhoz mérve) a Timex-em. Összesen +3 másodpercet szedett össze, azt is inkább alulról érintve. Gondoltam letesztelem, hogy mennyire lehet érzékeny a hőmérséklet változásokra és tegnap este a kezemen hagytam, úgy aludtam el vele édes hármasban. (Asszony volt a harmadik :DDD) -------Ma reggelre elment plusz 8 másodpercet sietésbe, azaz egy éjjel sietett 5 sec.-ot. Hogy van ez? :F
Melegben siet és ha hidegebb idők jönnek akkor meg késni fog? Vagy fordítva? Én inkább arra tippeltem volna, hogy hidegebb időkben majd sietni fog kicsit, melegebb időben meg késni kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#25895) seiko


seiko
senior tag

ELMÉLETILEG hidegben kicsit gyorsabban járnak, melegben kicsit lelassulnak.
GYAKORLATILAG az egyszerűbb szerkezetek járhatnak össze-vissza. :K

A legjobbak (pld.: Rolex) viszont a alig-alig érzékenyek a hőmérsékletre és/vagy pozícióra. :Y

Sokan azért szeretik a mechanikus szerkezeteket, mert szinte együtt élnek velünk, függenek a viselőjük életvitelétől. Másképpen járnak egy irodista, és másképpen egy fizikai munkás csuklóján. Bele lehet magyarázni, hogy "lelkük van. :R

(#25896) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Holnap kivel találkozok az Órabörzén??? :)

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#25897) Dzsana


Dzsana
senior tag

Legújabb szerzeményem ez a Fisher ww, igen érdekes, és szép számlappal. Gyárilag ilyen foltos! :D AS 1130-al szerelt, azt már nem is mutatom, úgy is ismeritek! :D Nem semmi, ahogy fluoreszkálnak az indexek!

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#25898) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Nem tudjátok véletlenül, hogy ez milyen óra? Expendables 2 -ben használja szinte mindenki ahogy láttam. :)

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#25899) Jojo5 válasza D-LAN|FuRioN (#25898) üzenetére


Jojo5
őstag

ez szerintem egy panerai lesz

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#25900) v-paci válasza D-LAN|FuRioN (#25898) üzenetére


v-paci
aktív tag

[link]

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.