Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) chatran


chatran
őstag

Kishúgom most teljesen meg van őrülve egy ilyen Slap óráért. Neten kerestem, de nem találtam magyar boltot ahol be lehetne szerezni. Valakinek van ezekkel tapasztalata? Érdemes megvenni az eredetit vagy teljesen megfelel e-bay-ről a 2-3 dolléros kínai is?

(#21002) Misi1979 válasza chatran (#21001) üzenetére


Misi1979
őstag

Timecenter fórumtárs talán tud segíteni.. ebayt nem biztos, hogy javasolnám, mert nem ismerem ennek a hamisítványait.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#21003) bandus válasza chatran (#21001) üzenetére


bandus
veterán

[link]
ha itthon nem lehet kapni, a linkelt eladótól nyugodtan megrendelheted ebay-en, ha kell ebben is tudok segíteni.

mod: szállítással együtt kb 6700 ft.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21004) seiko válasza chatran (#21001) üzenetére


seiko
senior tag

Én nem javaslom a 2,88 Dolláros változatot, mert nagy eséllyel 1-2 hónap alatt tönkremegy.

(#21005) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Nézegettem az Automata Tissot órákat és az merült fel bennem, ha a járástartalék 45 óra és én péntek délután leteszem az órát és hétfő reggel veszem fel újra, akkor utánna kell állítani. És azt írták, h. egyáltalán nem jó vízzárás szempontjából, ha sűrűn van tekergetve az állító.

:F

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#21006) runner 125 válasza Joe bácsi (#21005) üzenetére


runner 125
nagyúr

?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21007) jookomak válasza Joe bácsi (#21005) üzenetére


jookomak
őstag

Nálam ritka, hogy ne mozduljak ki két napig, szóval nem nagyon szokott megállni az órám.

chatran: Inkább beszéld le róla, vegyél neki egy karkötőt. Meg egy rendes órát. Szörnyűek ezek a műanyagdarabok. Mondjuk szerintem ilyen tárgyaknál fennáll, hogy az ebay-es sem annyival rosszabb, mint az eredeti. 2 hónap múlva meg úgyis más lesz a divat.

[ Szerkesztve ]

(#21008) Csigusz 1


Csigusz 1
aktív tag

Érdekes! Még nem döntöttem el, hogy tetszik-e - vagy nem...

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#21009) runner 125 válasza Csigusz 1 (#21008) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tényleg az..

.., de ilyen órához, csukló, pontosabban kéz és testalkat kell. A fazonon úgy néz ki, mint ha a gyerek felvette volna apu óráját.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21010) seiko válasza Joe bácsi (#21005) üzenetére


seiko
senior tag

Semmiképpen ne vegyél automatát, ahhoz elkötelezettség kell!
A kronográfok ráadásul méregdrágák, érzékenyek, és a karbantartásuk méregdrága!

(#21011) t-bali3 válasza Joe bácsi (#21005) üzenetére


t-bali3
senior tag

Pont ebbe szaladtam bele én is, mindig automatát akartam (lett is egy Tissot Le Locle) aztán kiderült, hogy miután nem hordom napi szinten sokat áll az óra és csak macera van vele...most is már hónapok teltek el mióta utoljára a kezemen volt.
Persze az elegáns óra, nem mindennapi viseletre van és létezik óraforgató is a világon, de nekem nem vált be.
Azóta megfizethető áron csak kvarcokat nézek. Ráadásul szerintem pont a Tissot kategória az amiből felesleges a mechanikus verzió. Kb ugyan úgy néznek ki az egyes kvarc és automata változatok egy családon belül csak az ár a duplája. Ezzel nem a mechanikus órákat akarom fikázni, mert szerintem igenis van létjogosultságuk és értelmük is, de csakis a magasabb árkategóriában min 500 e Ft-tól (új árra gondolok) a csillagos egekig. Persze ez én vagyok, más másként látja :)

(#21012) Dzsana válasza t-bali3 (#21011) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ezzel maximálisan egyetértek, egy apróságot leszámítva, hogy a vintage órákban azért jó a mechanikus, és meg is éri. Nem ezek a mai tucat gyártott ETA és társai, hanem azok még minőségi darabok, 50-100 év után is nm egy órám napi 20 másodpercen belül van! Új órában én sem vennék mechanikusat.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#21013) Joe bácsi válasza runner 125 (#21006) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Veszek 250-ért egy órát és vegyek még hozzá egy óraforgatót. :Y
Ezért jó a PRC200-am. :DD Ahhoz nem kell és 100 k volt.

seiko: Akkor egy kvarc Tissot max. 200-ig már jó? Már kezdtem belemenni az autómatába 250 k-ért, de kicsit utána olvastam és inkább letettem róla. Hétvégén füvet nyírok, kocsit mosok, takarítok, stb.....azokhoz a munkákhoz nem kell óra.

[ Szerkesztve ]

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#21014) Jojo5 válasza Joe bácsi (#21013) üzenetére


Jojo5
őstag

eddig látsz el, neked bőven elég egy kvarc óra, tök mind1 mit veszel svájciakkal annyira nem tudsz félrenyúlni se Tissot\Certina se más vonalon :U

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#21015) seiko válasza Dzsana (#21012) üzenetére


seiko
senior tag

Ne is vegyél, mert egy tucat eta 2824-es még arra is képes, hogy napi 1-2 másodpercen belül maradjon! ;-)

(#21016) seiko válasza Joe bácsi (#21013) üzenetére


seiko
senior tag

Én 100-nál többet maximum egy Oysterquartz-ért adnék.

(#21017) Zozzer888 válasza t-bali3 (#21011) üzenetére


Zozzer888
addikt

Meg ha hordja az ember mindennap akkor szerintem nincs vele gond.Mondjuk hétvégén én se hordok órát...meg otthon soha kb...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21018) runner 125 válasza Joe bácsi (#21013) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pont nekem mondod, amikor 1,5 éve van PRC200-am, tudom h miért jó. ;]

Egyébként egyetértek a fentebbi véleményekkel, felesleges automatát venned, ahhoz elszántság kell.
Certina, Zeppelin, Tissot vonalon bármikor tudnék piszkosul bejövős kronós típust választani.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21019) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Jelentem tegnap átvettem (megvettem) az ismerősömnek az Alpha Sub-ot.
Amiken meglepődtem:
Acél tok ami tényleg ACÉL TOK, nem valami krómozott hitvány akármi.
Minőségi érzet még mikor felhúztam a szerkezetet akkor is.

Nagyon kellemes csalódás volt...

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#21020) Zozzer888 válasza Miamiquake (#21019) üzenetére


Zozzer888
addikt

na mondom én hogy nem rossz az:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21021) seiko válasza runner 125 (#21018) üzenetére


seiko
senior tag

Miért jó, mondd el nekünk is, ne kelljen bután meghalnunk! ;-)

(#21022) Miamiquake válasza Zozzer888 (#21020) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Nem akarom reklámozni de tényleg meglepően jó volt. vacsi új + kis doboz leírás gari meg ami kell.

Apropó ha valaki esetleg tud órás szerszámokat, ne habozzon rám írni :)

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#21023) runner 125 válasza seiko (#21021) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ne legyél már cinikus, nem áll jól.

..megkérdezel egy Audi, BMW, de legyen egy Honda felhasználót, h miért jó szerinte a saját autója, mit fog mondani?

Nyilvánvalóan elfogultan azt fogja nyilatkozni, h neki az tetszett, szerinte a kategóriában az a legszebb, legjobb ár/érték arányú, és minőségi gyártó márkajelét viseli.
A PRC200 népszerűsége meg nem kérdéses, ezt te is tudod.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21024) t-bali3 válasza Joe bácsi (#21013) üzenetére


t-bali3
senior tag

Ha mindenáron egy automata óra a vágyad, akkor azért egy alap óraforgatóval meg tudod oldani a hétvégi óra nélküli létet. Ebben az esetben azért én jobban körülnéznék és valószínűleg elhagynám a Tissot-Certina vonalat. Millió más jónevű svájci márka van még, igaz lehet picivel több, mint 250ért. Ráadásul szerintem csakis élőben lehet felmérni mennyire is tetszik egy óra.

Az óraforgató ott lett felesleges nekem, h leggyakrabban is csak havi 1-2 alkalommal hordtam, így elkerülhetetlen volt az idő, dátum utólagos újraállitása mindig.
Sajnos a dátum a jelenlegi kvarcomnál is megvan, de sokszor van az, hogy jópár napig nem kerül rám óra, ilyen szinten pedig ez macera-mentes :) ledobom, majd pár nap múlva felveszem, gond letudva.

A régi óra imádat, gyűjtés kérdésébe nem akartam belefolyni, mert a hobby az hobby :)
Egyébként nekem is van egy nagyon régi felhúzós Longines-em sajna már nem jó, de családból jött így marad is. A későbbiekben lehet kérnék majd tánácsot Tőletek kihez vihetném és kb mennyi egy restaurálás?

(#21025) Zozzer888 válasza runner 125 (#21023) üzenetére


Zozzer888
addikt

egy Audi/BMW tulaj sose fogja azt mondani hogy ár/értékbe ez volt a legjobb:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21026) seiko válasza runner 125 (#21023) üzenetére


seiko
senior tag

Végülis semmivel sem jobb, mint egy bármilyen zafíros, vízálló, acéltokos, G10-essel szerelt óra, csak neked pont ez tetszik.
Az pedig, hogy milliónyian ilyet hordanak, nem jelent semmit, hiszen Ice Watch-ból még többet adtak el. :-O
Nincs nekem semmi bajom ezzel a prc200-al, de nem látom benne azt a pluszt, amitől kiemelkedne a kategóriájából!

(#21027) ans válasza Csigusz 1 (#21008) üzenetére


ans
aktív tag

Én azt nem tudtam eldönteni, mennyi az idő. :)

(#21028) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Egyedi Rolexet kedvelők siessenek a rendeléssel.

Nekem nem kéne, mert nincs rajta a merci csillag. :Y

Rolex

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#21029) seiko válasza csabulaxi (#21028) üzenetére


seiko
senior tag

És ezeket még meg is veszik.… :-O

(#21030) v-paci válasza csabulaxi (#21028) üzenetére


v-paci
aktív tag

Hiába na... nem csak a gagyik tudnak giccset gyártani. :Y

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#21031) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Mi kerül ezen az órán 90 millió forintba?! :Y :Y :Y

Vajon mennyibe van hozzá a szíj? Biztosan az is bebüdösödik 1 meccs alatt. :B

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#21032) WiZARD válasza csabulaxi (#21031) üzenetére


WiZARD
addikt

20 gramm szíjjal, mindennel, tourbillon, név, limitált.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#21033) seiko válasza WiZARD (#21032) üzenetére


seiko
senior tag

És ezek közül melyik-mennyit ér??????

(#21034) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Tourbillon és még abból is limitált...

Tudom tudom senki sem venné meg, de azért én örülök hogy vannak ilyen ékszerórák is.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#21035) jookomak válasza Miamiquake (#21034) üzenetére


jookomak
őstag

Engem nem tudnának kényszeríteni, hogy ilyen órát vegyek. Nagyon nem szimpi ez a Franck Muller márka, a másik ilyen meg az Ulysse Nardin. Inkább Patek, vagy Lange, ha már űber kategóriáról van szó.

(Bár ilyen komoly problémáim lennének...Na sebaj, következő életemben sportoló leszek, vagy rocksztár.)

(#21036) Mariner válasza jookomak (#21035) üzenetére


Mariner
tag

Ez a Franck Muller inkább Richard Mille...Egy Lange nekem is kellene mondjuk, bár az említettek bármelyike nagy örömet szerezne :)

MZ/X jelentkezz!

(#21037) #24334592 válasza csabulaxi (#21031) üzenetére


#24334592
törölt tag

nemtom, de azonnal vinném olyan gyönyörű :Y

jookoma: nekem pont az ulysse-tol van a másik kedvencem :) csak valami sok sok chf
-be kerül

itt

[ Szerkesztve ]

(#21038) #24334592


#24334592
törölt tag

és ehhez mit szóltok? :DDD

(#21039) jookomak válasza #24334592 (#21038) üzenetére


jookomak
őstag

Ilyet az vesz, akinek már van a fent említett márkákból is. De akkor inkább ezt választanám, amivel játszani is lehet, mikor unatkozom a Maybach-ban való utazás alatt.

[ Szerkesztve ]

(#21040) Zozzer888 válasza #24334592 (#21038) üzenetére


Zozzer888
addikt

áh, nagyon beteg :D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21041) Zozzer888 válasza jookomak (#21039) üzenetére


Zozzer888
addikt

óh :Y :C

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21042) Sungoo válasza #24334592 (#21037) üzenetére


Sungoo
addikt

Nem tudom...Lehet, hogy sokba kerül, de nekem ezek már kezdenek az ízléstelenség világába fordulni. Hétköznapi ember "giccs" szóval jellemezné. :)

(#21043) seiko


seiko
senior tag

Én önként egyiket sem hordanám. :N
Néha az a gyanúm, hogy a hírességek sem azért viselik őket, mert tetszik nekik, hanem mert jól megfizeti őket a cég. :Y

(#21044) seiko


seiko
senior tag

Extrém drága órából én ezt birtokolnám szívesen:


(#21045) pézoli válasza Miamiquake (#21034) üzenetére


pézoli
csendes tag

egyértelmű.
nálam az abszolút favorit ezen a szinten az Ulysse Nardin.
MINDEN modelljük elvarázsol(t).

Roger Dubuis. 100% Poíncon de Geneve.

(#21046) WiZARD


WiZARD
addikt

ha már vmi drága kell: A. Lange & Sohne Lange 31
kézi húzós, 31 nap járástartalékkal :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#21047) WiZARD válasza seiko (#21033) üzenetére


WiZARD
addikt

hát elég nehéz lebontani:
csak 20gramm az egész - 30 millió
ráadásul tourbillon - 25 millió
név - 20 millió
limitált - 15 millió

:D

(aztán van akinek egyik se ér semmit, mert nem világít a sötétben)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#21048) Misi1979 válasza WiZARD (#21046) üzenetére


Misi1979
őstag

Meg akarom élni azt, hogy egy ilyet vihessek a kedvenc órásomhoz szervizelni:))

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#21049) WiZARD válasza Misi1979 (#21048) üzenetére


WiZARD
addikt

én is :)

ha végre összejönne az az 5 szám, akkor egy ilyet tuti vennék :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#21050) Sungoo válasza WiZARD (#21049) üzenetére


Sungoo
addikt

Biztos nem jön össze, mert nekem fog! :DD De akkor kapsz egyet. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.