Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) vadászcsiga válasza szigy (#74000) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ja ja lefogyasztottuk kicsit a készletet :D

(#74002) Reverting válasza vadászcsiga (#73996) üzenetére


Reverting
őstag

Persze... :) fogd csak ram... :DD

fagyalllo En meg lattam eloben a vilagos szamlapost, ujra elojott a kenyszer... :) de valoban kene majd egy citizen is... :) lehet nehezebb lesz mint gondoltam... 22mm-hez jo lenne igazodni...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#74003) icm válasza vadászcsiga (#73996) üzenetére


icm
tag

fel is merült bennem, hogy 55$ért a fémcsatos nem rossz... gondolkodóba estem :D

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#74004) phranxinatra válasza ronin s8 (#73966) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Mondjuk nem is úgy néz ki a fazon, mint aki diktálja a divatot... ;]

(#74005) Zserno válasza seiko (#730) üzenetére


Zserno
tag

Üdv!Ahova el is kell vinnem az egy hete vásárolt Orient órámat ami ugyan olcsó volt de 3-4 percet siet egyik napról a másikra

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74006) Vegadog válasza Reverting (#73975) üzenetére


Vegadog
tag

Tényleg vigyázni kell kell, fogalmam sincs, mikor sikerült beszednem rá a ezt a karistolást.

Ja, és nem szoktam fát vágni...

[ Szerkesztve ]

(#74007) ronin s8 válasza phranxinatra (#74004) üzenetére


ronin s8
senior tag

Hát nem! :DD Tény, hogy Tátrai Tibi nem az a divatkövetôs típus. Inkább őt követik... :D

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#74008) BAti77 válasza Reverting (#73971) üzenetére


BAti77
aktív tag

Grat! Ez is megvan.
Csigával addig mutogatjátok ezeket a japán automata divereket, hogy a végén én is veszek egyet... :DD
Citizen-nek miért nem nézel egy Eco-drive-ot? Abban van 22-es méret, vagy csak automata jöhet szóba... :F

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#74009) Zserno


Zserno
tag

Lehet baromság de az normális ,hogy túl hangos a belseje.Már mint az a kütyü ami felhuzza a vekkert mozgás közben.Olyan èrzèsem van mintha szèt hullott volna a belseje..

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74010) condy válasza Zserno (#74009) üzenetére


condy
senior tag

Olyan érzés, mintha egy rugó végén egy vékony fémlap zörögne? :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#74011) busman válasza Zserno (#74009) üzenetére


busman
addikt

Nekem miyota 8215 volt baromi hangos...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#74012) entropy válasza Zserno (#74009) üzenetére


entropy
tag

Nekem Zeppelinem volt Miyota 82S5 szerkezettel. Az is elég hangos volt, bár nem annyira, mint egy Miyota 9100. Azok az automata Miyota szerkezetek amiket én fogtam kézben mind hangosak voltak, cserébe viszont rohadt jól húznak, simán felhúzza magát az óra a csuklón.

(#74013) Szabikaa20 válasza Zserno (#74009) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nekem az orient flight-om is hangos!Söt érzem is ha megmozditom a kezem,hogy dolgozik a mechanika! :) A steinhart viszont csendesgyilkos! :D

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#74014) bbuffy


bbuffy
senior tag

...

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#74015) Zewa válasza Bati0501 (#73780) üzenetére


Zewa
senior tag

Köszönöm a tippet, most nem búvárórára vágyom, inkább egy filigránabb tokos kronográf lenne a vágyam tárgya.
(#73764) Ereshkigal & (#73765) condy Köszönöm, írtam nekik mailt. :B

A hétvégén szüreten ebbe botlottam. Meg kell hagynom, G-shockhoz képest elég csini óra!

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#74016) condy válasza Szabikaa20 (#74013) üzenetére


condy
senior tag

Az Epos sub-ban nekem sw200 van. Hirtelen mozdulatoknál szintén elég jól hallani... :D

Azért a Steint is meg lehet lötyögtetni. :K

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#74017) Jeke05 válasza Zserno (#74005) üzenetére


Jeke05
csendes tag

ajjaj hát ez elég rosszul hangzik...

(#74018) evo87 válasza Jeke05 (#74017) üzenetére


evo87
őstag

Az Orient Mako sem halk, viszont egy idő után nem hogy megszokja az ember az érzést, ahogy pici tömeg mocorog, hanem egy elemest felvéve már hiányzik is. :))

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#74019) entropy


entropy
tag

Megjött az új órám! Nagyon szép darab, vaskos, férfias. Használat nyomai közelről azért eléggé látszanak. A szíj, ami hozzá van nekem elég gagyinak tűnik. Echtleder van ráírva és valami fura csillogós anyaggal van bevonva, elég gáz sztem. Nemtom hogy igazi bőr-e...
Ezenkívül látszik, hogy eléggé ferde az a szerencsétlen szám a dátumkijelzőn.. Nem tudom, hogy ez normális-e, szerintem nem.

És most jöjjön az igazán fekete leves... Eleinte nem tudtam a kronót elindítani, kicsit meg is ijedtem... Aztán rájöttem, hogy meglehetősen erősen kell megnyomni azt a szerencsétlen gombot, hogy működjön. Ez lehet, hogy normális, én eddig még csak kvarcon nyomogattam kronót.
Ami viszont elég GÁZ, vérlázító, dühítő, az az, hogy az órát nem tudom VISSZAFELÉ állítani, csak előre, ugyanis ez történik, ha visszafelé tekerem a koronát:

Na most mit tegyek? Összességében "Jól néz ki" az óra 180 eurohoz képest, de azért ez a korona dolog nem volt jelezve a hirdetésben. Lehet azért nem licitáltak rá annyian, mert ők tudtak valamit, amit én nem? Mindenesetre paypallel fizettem, azzal elvileg a lehető legkönnyebb visszaszerezni a pénzem, nem? Már ha a profik itt azt mondják, hogy ez elég gáz hiba.
Ezenkívül jobban megnézve látok a kronó egyik fogaskerekén kis apró karcokat, mintha valaki nem túl finoman nyúlkált volna hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#74020) trassher válasza entropy (#74019) üzenetére


trassher
addikt

Szép óra de 180 euro-ért ne essen már le a korona. :U Szerintem jelezd az eladónak hogy nem ilyen állapot volt megadva, a paypal-es részhez nem értek.

Redmi Note 7

(#74021) condy válasza entropy (#74019) üzenetére


condy
senior tag

Jól elolvastad a hirdetést? Mert ha igen, és abban nem szerepelt ez a "kis szépséghiba" akkor nagyon jó esélyeid vannak a reklamációra.
Ebay?

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#74022) hercsi válasza fagyalllo (#73994) üzenetére


hercsi
tag

Szintén 7s26 tapasztalat: reggel otthonról induláskor(!) felvesz...12-13 perc séta...BKV-s szobrozás, majd ülő-meló...ennyivel pl. már teljesen boldog:)...

[ Szerkesztve ]

(#74023) entropy válasza condy (#74021) üzenetére


entropy
tag

Kurzbezeichnung: Junkers 6212
die befindet sich in einen sehr guten zustand , lederarmband ist unbenutzt und neu,
keine kratzer auf dem glas und kaum gebrauchtspuren auf dem Gehäuse , funktioniert einwandfrei
die Uhr ist eine limitierte Version und ist sehr schwer zu finden.

Ez a hirdetés szövegének azon része, ami az óra állapotáról szól. Azaz:
"Az óra nagyon jó állapotban van, a bőrszíj használatlan és új, nincsenek karcok az üvegen (jóhogy, mivel zafír... ezt csak én tettem hozzá), alig vannak a tokon használati nyomok (ez igaz végül is...), az óra probléma nélkül funkcionál és ez egy limitált kiadás, nagyon nehéz ilyet találni."

Koronaleesésről szó sincs.

Ebay, igen. Paypales fizetéssel vettem.

Egyébként egy olyan dolog is van, hogy felhúztam az órát szépen, valószínűleg teljesen és most ha még akarok rajta húzni, akkor jóval nehezebb már és visszafele forog egy nagyon kicsit a korona (azaz a felhúzás irányával ellentétesen). Ez normális?

[ Szerkesztve ]

(#74024) flexxx2 válasza entropy (#74019) üzenetére


flexxx2
őstag

Nekem a eta7750en szintén nehéz nyomni a stopper gombot, de ez a szerkezet sajátossága. Olvass utána, hátha találsz róla valamit. Milyen szerkezet van egyáltalán benne?

(#74025) Zserno válasza condy (#74010) üzenetére


Zserno
tag

Igen pont olyan :-)

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74026) Zserno válasza Jeke05 (#74017) üzenetére


Zserno
tag

Elvittem szervizbe.Hibás az óra.Megjavitja a mester.

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74027) entropy válasza flexxx2 (#74024) üzenetére


entropy
tag

poljot 3133. az ETA 7734 testvére. Valószínűleg normális, hogy ilyen "nehéz" nyomni. Igazából a 3-4. nyomásra már meg is szoktam és természetesnek hat...

A fő kérdés most már az, hogy ezt a korona dolgot mennyiért lehet vajon megoldani? Mennyibe kerül vajon megcsináltatni?
Épp tekerem végig az egész hónapot, hogy beállíthassam pontosan :)) Lepörkölődik az ujjamról a bőr :)

[ Szerkesztve ]

(#74028) Szabikaa20 válasza condy (#74016) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hát én nem hallom,hogy müködik! :) Akárhogy rázhatom!

entropy: Reklamálj ebaynél és PP-nél is!Írj az eladónak is!Ha nem tudtok megegyezni,akkor lépj tovább és ebay,paypal!Jó esélyesd van,hogy visszakapd a pénzed legalább egy részét!

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#74029) ronin s8 válasza entropy (#74019) üzenetére


ronin s8
senior tag

Vidd be egy óráshoz és tetesd vissza a koronát!

Ha megoldódik, hagyd a .csába a reklamálást..

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#74030) entropy válasza Szabikaa20 (#74028) üzenetére


entropy
tag

Igen. Ez lesz. De jó lenne, tudnom, hogy mennyibe kerül kb. megcsináltatni a koronát, gondolom új korona kell rá... Nem tud valaki valami árat erre? :)
Meg kicsit idegesítő a ferde dátum is, de neten képeket nézegetve úgy látom, hogy ez normális :D Az egy számjegyű számok ferdék csak, a két számjegyűek nem. Van valakinek hasonló tapasztalata? :)

(#74031) g0n21


g0n21
senior tag

Hangfelvételre északiak érkeztek hozzánk most, elméletileg jön még Michael Laudrup is (legalábbis azt hazudták) viszont most látok először eredeti submarinert :)

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#74032) JackFeryll válasza entropy (#74019) üzenetére


JackFeryll
őstag

Hát ezt sajnálom. Ilyenről szó sem volt a hirdetésben. Teljesen jogos a panasz és szerintem nyernéd a visszatérítést ha eset lenne belőle.
Az lenne jó ha a közelben valaki villámgyorsan meg tudná nézni az órát és felmérni a károkat majd az alapján lehetne dönteni.

(#74033) entropy válasza JackFeryll (#74032) üzenetére


entropy
tag

Hát, az valóban nagyon jó lenne. Sajnos nincs ilyen ismerősöm... Hacsak itt a topikban nincs valaki Budapesten, aki nagyon ért hozzá és volna kedve segíteni. Nyilván bárhova elmegyek ezzel. :) Ha nincs ilyen ember akkor kénytelen leszek egy "mezei" óráshoz bemenni és az ő véleményét kikérni.

Egyébként most járatom a stoppert és gyönyörűen teszi a dolgát, szépen ugrál a percmutató amikor kell neki, oda ahova kell :)

[ Szerkesztve ]

(#74034) Szabikaa20 válasza entropy (#74030) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Egyet értek JackFery-vel!Ha azt mondja az órás megtörténik és fillérekért megcsinálja akkor ok!De ha azt mondja erröl kellett volna tudni az eladónak vagy számdékosan nem mondta meg,akkor viszont megtejeltetném az eladót amennyire csak lehet mert átvert! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#74035) entropy válasza Szabikaa20 (#74034) üzenetére


entropy
tag

Tejeltetni mindenképp fogom :DD Csak kérdés, hogy teljes refund legyen belőle, vagy ne :D Bár nem érzem most, hogy nagy probléma lenne, de kell egy fél nap még, hogy lássam kb. mennyire pontos az óra. Na meg egy járástartalékot sem ártana tudni, de arra már nem lesz idő. Egyelőre óráshoz bemegyek vele.
Amúgy marha szép az óra, sajnálnám visszaküldeni, nagyon bejövős. Jó nagy durung, vaskos, de tetszik. Úton van már ide a mesh strap-em is, azzal együtt sztem marha jól fog kinézni, ha illik hozzá.

(#74036) Ereshkigal válasza entropy (#74035) üzenetére


Ereshkigal
őstag

A szíj mennyiből volt meg, 30 ropi körül?

(#74037) entropy válasza Ereshkigal (#74036) üzenetére


entropy
tag

ááá! :D Távolkeletről jön, szóval minőséget illetően még nem tudok nyilatkozni, nem tudom mire kell számítani.
Ebay-en kerestem ilyen szíjakat, mert úgy vettem észre, hogy akik magyarországon árulnak 9-10k forintért azok is távolkeletről rendelik tutira... Szóval jóval olcsóbban (27 dollarért) hozzájutottam csak hát nyilván várni kell rá elég sokat. Tőle vettem. Most úgy látom ilyen pont nincs neki.

(#74038) Zserno válasza Szabikaa20 (#74013) üzenetére


Zserno
tag

Akkor ez normális ezekszerint.Bár mondtam az órás srácnak.Ő valami olyasmit mondott ,hogy nagy a tok mèret ès van benne valami ami körbe fogja a szerkezetet azon is tud állítani.Egy hete haszálok autómatát bár volt már egy másik pár napig de èrdekes,hogy ha egy autómata órát vrszek fel annyira jó èrzès fog el nem úgy mint a kvarc óráknál...Nem is vennèk mást csak autómatát :-)

[ Szerkesztve ]

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74039) Ereshkigal válasza entropy (#74037) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ja, hogy nem az eredetit vetted.
Nekem is van két hasonló, 1000 forintos cucc. Próbából vettem őket a Junghans-hoz. Ha jól mutatna, akkor esetleg beruházok egy drágábbra.

[ Szerkesztve ]

(#74040) JackFeryll válasza Zserno (#74038) üzenetére


JackFeryll
őstag

"de èrdekes,hogy ha egy autómata órát vrszek fel annyira jó èrzès fog el nem úgy mint a kvarc óráknál...Nem is vennèk mást csak autómatát :-)" :K
Téged is sikerült megfertőznie a fórumnak. :C

[ Szerkesztve ]

(#74041) zez-zez válasza entropy (#74019) üzenetére


zez-zez
tag

Van három használt és egy új 3133-om. A használtak mindegyikén így áll a dátum (picit késik). Kopás. Elejében engem is zavart de már nem.
Ha teljesen fel van húzva a rugó és tovább erőlteted akkor normális hogy egy picit visszaugrik.
A harmadik dolog: ki kell venni a felhúzótengelyt, sikattyúba befogni és jól rátekerni a koronát. Pár perc munka. Egy normálisabb órás ingyen megcsinálja, de én adnák neki 500 forintot. Ha véletlenül kecskeméti vagy, ingyen megcsinálom neked (nem vagyok órás).

Végezetül: jelezd a hibát az eladónak, és ha minden másban megfelel az óra, csak ez a picike baj van vele, akkor szerintem reális lenne 5 euró visszautalása. Szerintem ennyiért München központjában is megoldódna. De kérlek ne menj arra hogy most lehúzd az eladót - hogy "tejeltesd" (mégegyszer: ha csak ennyi a probléma), így is elég sokan nem akarnak már szállítani magyarországra. Légy korrekt, és követeld meg a korrektséget.
Amennyiben végleg kiábrándultál volna az órából, jelzem átveszem annyiért amennyibe került.

(#74042) entropy válasza zez-zez (#74041) üzenetére


entropy
tag

Köszönöm a korrekt választ! Megfogadom amit mondtál, mert igazad van: a megítélésünk fontosabb.
Egyébként minden másban megfelel az óra, nagyon tetszik (kivéve persze ezt a csúnya óraszíjat :) ).
Köszönöm szépen a felajánlásod, de sajnos nem Kecskeméti vagyok :/

(#74043) Mariner válasza entropy (#74030) üzenetére


Mariner
tag

A korona a felhúzótengelyre csak simán rá van csavarva (a felhúzótengely korona felőli vége egy tök hagyományos menetes-szár tulajdonképpen, amire a koronát rácsavarják). Sokszor használnak menetrögzítőt a rácsavaráskor, hogy amikor a koronát "visszafelé" tekered akkor ne lecsavarodjon, hanem forgassa visszafelé a felhúzótengelyt. Van amikor csak símán rácsavarják mindenféle rögzítés nélkül, ilyenkor előfordul hogy le is csavarodik, rosszabb esetben el is veszhet, ami velem fordult is már elő. Ezért az eladót meg nem volna célszerű megkövezni...
Ebből azt hiszem kiderül, hogy nem "megcsináltatni" kell a koronát, hanem csak visszacsavarni a felhúzótengelyre, ha van rá mód akkor némi menetrögzítővel, ha nincsen akkor pedig a kiszerelt felhúzótengelyre a tengely rögzítése (elfordulás ellen) után csak rá kell erősen csavarni. A helyén azért nem tudod jól meghúzni, mert egy bizonyos erő elérésekor már elfordul a felhúzótengely is.
szerk.:zez-zez jól megválaszolta, míg a hozzászólást írtam :) Egy telefon miatt kissé sok időbe tellt :(

[ Szerkesztve ]

MZ/X jelentkezz!

(#74044) Zserno válasza JackFeryll (#74040) üzenetére


Zserno
tag

Igen valóban bár tènyleg van egy sajátossága èlmènye az autómatáknak ahogy ketyeg.Az egy hatalmas èrzès.A forum az csak rá tett egy lapáttal,hogy nem is szabad erröl az útról letèrni.Egyszer remèlem egy komolyabb darabot tudok itt megmutatni nektek ès ugyan úgy kivesèzzük ahogy az a jó forumhoz mèltó. :-)

[ Szerkesztve ]

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74045) ronin s8 válasza zez-zez (#74041) üzenetére


ronin s8
senior tag

Rég olvastam ilyen intelligens hozzászólást... :R

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#74046) Zserno


Zserno
tag

Valaki tudja nagyságrendileg mennyi egy kristály üveg cserèje zafir üvegre?

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74047) Xdongo567


Xdongo567
csendes tag

Sziasztok,

Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy NH35A automata szerkezet. Hónapok óta szépen járt, napi 2-3 mp eltéréssel. Nos, ez egyik napról a másikra átállt +15-20 mp-re. Mi lehet ennek az oka? Irodában ülök egész nap, szóval még csak nem is ütöm-vágom :/

(#74048) entropy válasza Zserno (#74046) üzenetére


entropy
tag

Én úgy tudom, hogy 25 ezer ft. körül van.

(#74049) Zserno válasza entropy (#74048) üzenetére


Zserno
tag

Hüha.Drágább mint az Órient órám.Kèrdès hogy îgy is megérné e nekem. :-) Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74050) hdman válasza JackFeryll (#74040) üzenetére


hdman
őstag

Nem csak Őt! :))

Az elmúlt 1 hónapban vettem 2 új órát: Egy Orient Flightot [link], egy Citizen Nighthawkot két szíjjal [link], és nagyon gondolkozom egy búváron is, egy klasszik Seiko SKX007 személyében [link].

Persze, ha Fehér úr hajlandó lenne válaszolni a mailre, miszerint van-e készleten. :D

Szóval köszönöm Nektek :P :C

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.