Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179401) V/ válasza wwhy (#179399) üzenetére


V/
titán

Eleve kifizeted az áfát, benne van az árban. A szállítási módtól függően vagy nem fizetsz semmit, vagy ha a Magyar Posta kínai feladásúként azonosítja és a programjuk jól dolgozik akkor csak 399 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#179402) wwhy válasza V/ (#179401) üzenetére


wwhy
veterán

Tehát akkor nincs még itthon +áfa, hanem benne van az árban :F
Erről a termékről van szó.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#179403) V/ válasza wwhy (#179402) üzenetére


V/
titán

Ez a szöveg azt jelenti hogy a kiírt árban benne van az áfa: Price includes VAT
Olvashattad hogy van amikor hibásan dolgozza fel a posta programja és sajnos áfát is kérnek.
Viszont ha ezzel a szállítással veszed meg AliExpress Saver Shipping az utóbbi időben úgy kapod meg hogy semmi fizetnivaló nincs utána, ez igaz még a AliExpress Standard Shipping-re, ez nálad ugyan 4,8 USD, de ez sem kerül a posta karmaiba.

[ Szerkesztve ]

(#179404) FingR86


FingR86
őstag

a nyáron jó áron lehetett hozzá jutni a xiaomi fan 2 lite álló szoba ventillátorhoz.
44€ volt kuponnal. Ez nem akksis, nem távirányítós, mi home rendszerbe integrálható.
amikor felvettem a mi home-ba, akkor bele néztem a beállításokba és a termék nevénél vmi ilyesmi volt "drm mkr xxx"

ebből az infóból és a külalakból valamint a csomagolásból és belső elrendezésből egyből következtetni lehetett, hogy a dream maker gyártotta ezt is. Elkezdtem böngészni a márkát és ma reggel lőttem egy ilyet.

DM-FAN2-W
- akksis verzió - mágneses töltő dokkolóval
2500mAh Li-ion akksi 1 level-28h--------->4 level 2h
- a szár tagjai már nem menetesen, hanem gyorszárral kapcsolódnak egymásba
- bluetooth távirányító és APP vezérlés
- van benne beépített páratartalom és hőmérő - és az alapján is tudja szabályozni a fordulatszámot automat
- továbbfejlesztett lapátok - minden lapát 2 részre van osztva különböző dőlésszög
- 100 lépésben állítható fordulatszám (a fan 2 lite-ban csak 3 volt)
- hangvezérlést is látok a leírásban

egy hátrány.
azt hiszem ennek saját alkalmazása van, nem lehet a mi home-ba bele tenni.

kuponnal 33€ volt

és így fog kinézni élőben: [link] [link] [link] [link]
innen vettem, ez volt az utolsó darab itt: [link]

de a vezetékes verzió is nagyon megérős

(#179405) DeFranco válasza FingR86 (#179404) üzenetére


DeFranco
nagyúr

halkan kérdezem meg hogy a páratartalom meg a hőmérő minek van benne, hiszen a ventillátor sem a hőmérsékletet sem a páratartalmat nem befolyásolja, így maximum véletlenül változhat bármelyik paraméter.

de legalább a szenzor hibája alkalmas lehet arra, hogy random állítgassa a fordulatszámot, a felhasználó nagy örömére.

(a 100 lépéses fordulatszám megint csak kunc, de OK, az sok vizet nem zavar, igaz hogy fog használni belőle az user 3-at se)

(#179406) wwhy válasza V/ (#179403) üzenetére


wwhy
veterán

Köszönöm.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#179407) FingR86 válasza DeFranco (#179405) üzenetére


FingR86
őstag

de az érzetet sztem valamilyen formában mégis befolyásolja
gondolom nem ugyanolyan fordulaton használsz te sem egy ventilátort 27 vagy 35 fokos szobában :D
és sztem az automatikus vezérlés csak egy opció, nem kell használnod kötelezően.

a 100 lépés valóban sok és nem lesz kihasználva
de a mostani 3 lépéses meg pont kevés volt
1. fokozat túl kevés, 2. meg már túl sok volt éjszaka :D

szóval nekem mindkét funkció hasznos lesz.

[ Szerkesztve ]

(#179408) fradi81


fradi81
veterán

https://www.blitzwolf.shop/ megbízható gari szempontból?

moto g72, Ninebot d28e

(#179409) atiska007 válasza wwhy (#179399) üzenetére


atiska007
senior tag

Ha Ali-n veszed, akkor ott már automatikusan ráteszi az áfát, tehát azt nem kell itthon (jó esetben) fizetni, manapság már elég jól működik.

Ami várható, az a fentebb írt 399Ft kezelési költség, ha online fizeted. De ez is képlékeny, attól függ, az eladó pl. Belgiumon keresztül küldi-e (ez lutri), mert akkor semmi extra költség nem lesz. :)

Mittudomain!

(#179410) szabi__memo válasza atiska007 (#179409) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Vagy ha nem értesítenek akkor 799Ft;]

[ Szerkesztve ]

(#179411) Beni2360 válasza wwhy (#179402) üzenetére


Beni2360
félisten

Én meg találtam 3,15 $ is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#179412) wwhy válasza Beni2360 (#179411) üzenetére


wwhy
veterán

Köszi, de Note 5-re kell, az meg itt nincs.

atiska007: köszönöm.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#179413) Teplic


Teplic
tag

Aliról rendeltem, áfa benne van. Európa+ csomagként jön. Lehet már ebből tudni kell-e vám ügynöki díjat fizetnem, avagy vámszabad területről érkezik-e?
Köszönöm

(#179414) V/ válasza Teplic (#179413) üzenetére


V/
titán

Az Európa+csomag általában EU-s országból kerül feladásra, ha DE a vége az Németország. EU-n belül nincs vám 2004 óta, így vámkezelés sincs.

[ Szerkesztve ]

(#179415) twine válasza V/ (#179374) üzenetére


twine
addikt

Pontosan ez történt...
Végre megérkezett a borítékban a csomag, amin 14.5 Hong Kong Dollar értékű bélyeg látható :W :W
Épp úgy ahogy előre megjósoltad...
Pont ennyi a különbözet amire nekem az áfát számolták :((( :(((
Ezzel megduplázva az áru értékét, valamint a fizetendő áfámat...
Azt a '"+!%/=()$€€$Ł]Đ€đIJ°|^€˛˘€˘˛`°^€°^`Í^Í^Í`˛€]dhfsr54wz betyár hétszentségit :((( :(((
Irgumburgum de kvára mérges vagyok :W
És akkor most indítsak ügyet...

(#179417) V/ válasza twine (#179415) üzenetére


V/
titán

Sajnos a programozóik nagyon buták, mert erről nem a program tehet. Ez alapján küldök nekik egy nemzetközi deviza megnevezés táblázatot, hogy ugyan tudják már hogy miről is van szó, mert van még ugye több dolláros deviza és küldhetnek azon országokból is vámolandó küldeményt.
Mert nem mindegy hogy mivel számolnak, ez szeptemberre az árfolyam:
USD = USA dollár 299,57 Ft
AUD = ausztrál dollár 217,46 Ft
CAD = kanadai dollár 237,4 Ft
HKD = hongkongi dollár 38,47 Ft
NZD = új-zélandi dollár 207,18 Ft
SGD = szingapúri dollár 220,24Ft

Függetlenül attól hogy 120 napot írnak, reklamáld meg, ezért nem kérhetnek fellebbezési díjat vagy mit, mert a hiba egyértelmű. Remélhetőleg olyannak kerül a kezébe aki meg is érti és gyorsabban reagál. Javaslom egy rövid levélben leírni hogy mit rontottak el és pdf-be nyomtatva ezt is feltölteni a reklamációhoz.

(#179418) Digitalpimp válasza V/ (#179417) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Azért ez űbergáz, hogy 2021-ben ilyen agyi szinten legyenek emberek, hogy erre külön fel kell hívni a figyelmet. :W Mert Magyarország működik. Mi lenne, ha inkább nem tenné? :F

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#179419) V/ válasza Digitalpimp (#179418) üzenetére


V/
titán

Tényleg elküldtem nekik, mert a telefonos ügyfélszolgálatos hatékonyabbnak tartja, mint ha ő küld nekik egy értesítést.Azt is kértem hogy a nyilvánvaló számítási hibák esetén jó lenne ha nem a felülvizsgálat lenne csak a megoldás.

Ez az értelmesebb lány volt de le kellett állítanom amikor azzal a szöveggel jött hogy a 120 nap a NAV miatt annyi, mert a NAV döntését kell felülvizsgálni.
Röviden elmagyaráztam hogy a vám törvény és az áfa törvény nem ezt tartalmazza, mert az alapján az automatikus vámolásnál minden felelősség az övék, a NAV-nak a Posta számítási hibáihoz semmi köze, ők csak lekönyvelik minden hónap 20-án az előző havi átküldött áfát.
Ha hibás a vámolás azt a Postának kell helyrehozni. Még mindig nem értik.

(#179420) spileraaa


spileraaa
senior tag

tudtok ajánlani valami bevált gépet nagy párára? ( lakásban 70% felettire)

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#179421) erdey_a válasza spileraaa (#179420) üzenetére


erdey_a
őstag

aldis páramentesítő. árban verhetetlen 35-40ezer körül szokott lenni. azon túl csak sokkal drágábbak vannak.
ezt Kínából nem fogod tudni megoldani.

amióta bejött a nyirkos őszi idő, de fűteni még nem kell, nálunk is felszökött a páratartalom, járatjuk is a gépet sokat.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#179422) Degeczi válasza erdey_a (#179421) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Csak az új verziója (már tavaly is olyat forgalmaztak) nem vmi jó sajnos, azt mondják az már nem tud olyan működést, ahol magától leáll amikor egy küszöb alá ér a páratartalom.

(#179423) 123xyz válasza erdey_a (#179421) üzenetére


123xyz
tag

Utóbbi időben már 45k szokott lenni az ára, de amúgy egyetértek, jó gép, ráadásul 3 év garanciával :)

(#179424) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Endoszkóp kamerát ki milyet ajánlana (5m-est vennék), eddig ezt néztem, hátha használható is lenne: [link] ?
Alapjában véve a ház körül használnám.

Köszi a segítséget!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#179425) Ciccuka válasza amargo (#179424) üzenetére


Ciccuka
veterán

A gearbest-ről pl., amit kaptam az olyan volt, hogy csak kisebb felbontást tudott, mint ami rá volt írva, de az másfajta volt.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#179426) Dluinet válasza amargo (#179424) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Most van a lidl-ben, 19000Ft-ért.
Ha nem tetszik visszaviszed.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#179427) koxkids válasza amargo (#179424) üzenetére


koxkids
őstag

Én ilyet vettem, célnak nekem megfelelt :D

(#179428) amargo válasza Ciccuka (#179425) üzenetére


amargo
addikt

Ettől tartok én is.

Dluinet: azon van kijelző is és azért drágább a kelletnél, hogy csak évente 1-2x használjam.

koxkids: Tök sötét helyen is látsz vele? Pl dugulást megnézi, a falban (gipszkarton) megnézni a vezetékeket, stb

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#179429) DeFranco válasza amargo (#179428) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem koxkids-hez hasonló van, kínából, a képminőség megfelelő, kell néha totózni hogy mit látok de ha tudom mit keresek be tudom azonosítani. a világítás is megfelelő, ezek rendben vannak.

amivel probléma van (és ez az általad linkeltre is igaz lesz) hogy ezek a puha kábeles kamerák gyakorlatilag irányíthatatlanok, tehát ha a belépési ponttól 20 centire kell megnézni valamit akkor az teljesen esetleges, hogy oda tudod-e irányítani a kamerát vagy másfelé "fittyed".

ez, összekötve azza, hogy viszonylag szűk látószögben látsz "valamit" eléggé nehézzé teszi a használatot, szerintem csodát nem szabad tőle várni.

[ Szerkesztve ]

(#179430) koxkids válasza amargo (#179428) üzenetére


koxkids
őstag

Van a lencse mellett jó pár LED, aminek a fényerejét tudod állítani. :)

De ahogy DeFranco is írta, puha a kábele, szóval ha hosszan kell benézni valahova akkor jó valami merevebb kábelre felerősíteni.

(#179431) amargo válasza DeFranco (#179429) üzenetére


amargo
addikt

és koxkids neked is, köszönöm az infókat! főként ezt puha kábeles dolgot valamiért bele se gondoltam, hogy nem merev.

Mindenképpen akkor így nézem!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#179432) amargo válasza amargo (#179431) üzenetére


amargo
addikt

Ezt találtam hard cable-be, aminek még az ára is elfogadható:
[link]

De amit elsőnek linkeltem az is hard cable-es :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#179433) DeFranco válasza amargo (#179432) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nézz róla tesztet, hogy mennyire stabil a kábel (és milyen hosszon), hogy ne érjen meglepetés, de ha van tartása akkor jó lehet.

(#179434) amargo válasza DeFranco (#179433) üzenetére


amargo
addikt

köszi, rendben!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#179435) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Tudnátok ajánlani type-c -> USB átalakítót, ami kábel?
Jelenleg ilyen van, de a tabon vastag a tok, így csak azt levéve fér bele.
Sokat használom, mert rengeteget kell nyomtatni, ezért akarom kiváltani kábellel.

#?*@&!

(#179436) Beni2360 válasza zeon.hu (#179435) üzenetére


Beni2360
félisten

Nálam ez bevált nagyon szuper.
Hasonló kicsim volt de hamar elkezdte dobálni a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#179437) BB9000


BB9000
senior tag

Szeretnék venni ilyen torok-cukorkát: [link] .
Hosszabb ideig elérhető volt a Müllerben, 1000 Ft körüli áron, de már kb 5-6 hónapja nincs egyik Bp-i üzletben sem, pedig rendszeresen nézem.
Honnan tudnék szerezni ilyet hasonló árban?
Az egyesével csomagolt, 75 grammos zacskós kiszerelés nem érdekel.
Láttam a német Amazon-on 31.80 EUR-ért 12 dobozzal. Az jó is lenne, de rájön a szállítás és mégegy rejtélyes tétel, ami csak megrendelés után látszik, úgy meg már majdnem kétszer annyi lenne a vége.
Jobb ötlet esetleg?

(#179438) ollie válasza BB9000 (#179437) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem szállítással együtt 54 eurót ír, nincs semmi rejtélyes benne (37.74 eur a cukorka, a szállítás meg 16.36).
Ja igen, azért lett 37 euró a cukorka, mert a magyar áfát kell fizetned, és a kosaradon kívül még csak a német áfával látod (ugyanez igaz a szállításra is, ott is változik az áfa).

***

(#179439) Syd69 válasza BB9000 (#179437) üzenetére


Syd69
aktív tag

Néztem az Amazont, nem látok semmilyen rejzélyeses pluszköltséget.
Nem lehet , hogy az ÁFA a rejtély???

Megelőztek :Y

[ Szerkesztve ]

Alma

(#179440) chatran


chatran
őstag

Valaki rajtam kívül rendelt még ilyen biciklilámpát? Nála is fennáll a másik fórumban leírt probléma?

(#179441) tlala válasza zeon.hu (#179435) üzenetére


tlala
addikt

Ha esetleg még egy egeret stb. is csatlakoztatni akarsz a nyomtatón kívül, akkor jó szívvel ajánlom ezt az hubot, nekem nagyon bevált.

(#179442) spileraaa


spileraaa
senior tag

tudtok ajánlani valami bevált gépet nagy párára? ( lakásban 70% felettire)

aldi nem játszik mert nálunk nincsen

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#179443) erdey_a válasza spileraaa (#179442) üzenetére


erdey_a
őstag

akkor valamelyik trotec gép. de legalább 20liter \ nap kapacitásút nézz

Vérboci

(#179444) Ciccuka válasza BB9000 (#179437) üzenetére


Ciccuka
veterán

Aldi Lidl-ben szoktak lenni hasonlók.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#179445) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Geekbuying mennyire ajánlott oldal? Szeretnék rendelni egy ilyen álló asztal keretet, de még sosem vásároltam innen. Lengyel raktárból pár nap alatt itt lenne, egy magyar értékelés szerint 5 nap alatt megjött. Esetleg ha valaki tud kupont hozzá azt megköszönném! :R
Geekbuyingos topikot nem találtam.

(#179446) zeon.hu válasza Beni2360 (#179436) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Thx!
Nekem kb 2 éve jól működik, de a macera a tok miatt nem hiányzik.

#?*@&!

(#179447) zeon.hu válasza tlala (#179441) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Jónak tűnik, kösz!
Bár nem használok egeret, a Tab munkához kell, a program használata nem lenne gyorsabb vele.

#?*@&!

(#179448) fery02 válasza FingR86 (#179404) üzenetére


fery02
addikt

Úgy látom most olcsóbb, még kuponok nélkül is.

(#179449) XtremLor válasza fery02 (#179448) üzenetére


XtremLor
őstag

Aksist vett amibol nincs már.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#179450) fery02 válasza XtremLor (#179449) üzenetére


fery02
addikt

Én meg a képről próbáltam értelmezni és azt gondoltam, hogy akksis az is, csak töltő egység (charging base) mellékelése nélkül.

Akkor bocsi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.