Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79051) V.Stryker válasza Geresics (#79050) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Háá nem tudom. Mindenki azt csinál, amit akar, de azért ebben a témában én tökéletesen runner 125 -el tudok egyetérteni.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79052) Geresics válasza V.Stryker (#79051) üzenetére


Geresics
addikt

Szíved joga! :K

Én tökéletesen azzal tudok egyetérteni, hogy terepen kell tudni jól motorozni, de hát szerencsére nem vagyunk egyformák! :N

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#79053) stereodead


stereodead
csendes tag

Bőrdzsekik között keresgélek, és találtam egy ilyet: Plus Racing MISANO motoros bőrkabát

Azt hittem 100ezer huf alatt nem fogok találni váll-könyék és gerinc-protektoros bőrdzsekit, szóval kicsit gyanakvó vagyok most. Miben tud ez kevesebbet mint egy 100ezer forintos bőrdzseki?

[ Szerkesztve ]

fgsfds!

(#79054) V.Stryker válasza stereodead (#79053) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hogy nem írja rajta: Dainese. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79055) CyberPunk666 válasza V.Stryker (#79054) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

...és az adja a védelmet, mint tudjuk...
;D

(#79056) Geresics válasza stereodead (#79053) üzenetére


Geresics
addikt

100eFt alatt is van ám élet! :K
Pont most jött meg a Shox 2017-es katalógusa, még ebben is van választék, pedig ők ugye nem túl olcsók...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#79057) Bogyó bá' válasza Geresics (#79056) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csak bele lapoztam, és felállt a hátamon a szőr: textil dzseki 210.000,- forintért.... :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79058) Geresics


Geresics
addikt

Ja, amúgy tegnap bevittem az első kerekem centirozásra, és ismét csak felemás érzésekkel jöttem ki... :U
Szervizes bácsi rögtön felrakott a satupadra egy olyan állványt, amin 4 csapágy van, megfogta a kereket, keresett hozzá egy megfelelő méretű tengelyt, és rárakta az állványra. Megforgatta, nézte. Pár különböző állásban megállította, nem forgott magától el. Megforgatta, csavarhúzót odatartotta a felni széléhez csisszre, és megnézte, hogy a felniben nincs nyolcas. Kérésüknek megfelelően 1 hete befújtam WD40-el minden küllő-csavart, azokat meghúzta egyesével - épp csak egy picit - és mondta, hogy egyik sem laza.
Végül közölte, hogy ez a kerék tök jó, ő sem tudná jobbra csinálni, szóval nyugodtan használjam, és természetesen nem kér egy forintot sem ezért. Kb. 10 percig foglalkozott a kerekemmel. :)

Szerintem tök jó, hogy megnézte, és megállapította, hogy ő sem tudja ennél jobbra csinálni, ráadásul ingyen. Simán játszhatott volna vele még 20-30 percet, levehette volna a súlyokat, és rakhatott volna vissza másikat, és máris van miért fizetnem, de ők inkább becsületesen azt mondták, hogy örülnek, hogy benéztem! :K

Viszont ott volt mellette a centirozó gép (amivel a súlyok méretét és helyét állapítják meg), és meg sem fordult a fejében, hogy rátegye. Kicsit olyan "kézrátétes diagnózis" érzésem lett hirtelen ettől.
Megkérdeztem, hogy miért is jobb terepre a fűzött küllő (ez nekem amolyan ellenőrző kérdésem, mint az, hogy "itt egy multiméter, mérd ki, hogy jó-e ez az akksi" ;] ), és nem igazán volt rá kész válasza. "Mindenki azt használ terepre, biztos, hogy jobb..." Aztán logikusan végiggondolta, és kb. ott fejtette meg ezt a rejtélyt.
Megköszöntem, és távoztam. :U

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#79059) Ferdzsoo válasza Bogyó bá' (#79057) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Mondjuk jó nagy majom is az aki ennyiért textilt vesz, ennyiért már lehet kapni komplett bőrkombit is.
De a BMW-s textilruhák a legkeményebbek. Egy kabát 400k. Egy nadrág 250k, és textil! Totál idiotizmus.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#79060) V.Stryker válasza Geresics (#79056) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Van valami ebben a Shox-ban, ami mindig arra késztetett, hogy véletlenül se vásároljak ott. Ami olcsó az sz@r, ami drága, az jobb áron, jobb minőségben van máshol.

Valahogy a Louis és Adamoto vonal jobban bevált nekem speciel.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79061) Topiccsendőr válasza Geresics (#79058) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha nem akar a kerek elmozdulni a csapagyakon, az azt jelenti, hogy egyensulyban van, nincs nehezebb resze a kereknek. a gp gepeken is igy csinaljak. Akkor nincs mit vele tenni. Rakhatja gepre, de minek? A fuzott kerek rugalmassabb, mint egy ontott alu. Ezert hasznaljak terepre.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#79062) kcsa válasza V.Stryker (#79060) üzenetére


kcsa
veterán

Kifutú beakciózott ruházatban meg lehet csípni jó vételeket. A sisakfelhozatal igen gyenge. Úgy összességében meg drága. De minden van, azonnal. A kényelmet is meg kell fizetni :)

(#79063) CyberPunk666 válasza Ferdzsoo (#79059) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ennyiért (fele ennyiért) már a Dainese vagy Alpinestars felirat is jár hozzá.
Minek venne valaki 400-ért BMW-s textilkabátot egy D vagy A helyett? ^^

(#79064) -Mosquito- válasza polimorf (#79045) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Húsvét után megyünk. Ti mikor?

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79065) Chrys_ válasza mm89 (#79042) üzenetére


Chrys_
addikt

Sosem toltam még be (egyébként eszembe sem jutott), jól is nézett volna ki a benzinkúton :) Suzuki GSX 650 FA.

(#79066) zgospel válasza runner 125 (#79046) üzenetére


zgospel
őstag

Aha, azt még meséld el légyszi, hogy mi hogyan vegyünk használt motort, ha senki nem vette meg az újat mondván az hülyeség? :U

(#79054) V.Stryker fogtál már egyébként Dainese bőrkabátot? Valami sportosabbat? Utána menj fogdosd meg a shoxosat, vagy egy mugent. Egyrészt a bőr minőségében is még laikus számára is észrevehető a különbség, másrészt a bennük lévő protektorok is más szintet képviselnek.
Igen, jogos, a Dainese cuccok árában jócskán bennevan a marketing meg a márkanév, de a minőség mellé kiváló stílust is kapsz. :K

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#79067) KoVee84


KoVee84
senior tag

Ma nem bírtam tovább, motoroztam egyet a "hideg" ellenére :B

(#79068) #79335424 válasza KoVee84 (#79067) üzenetére


#79335424
törölt tag

Baaammmeeeg!!!!! A pofátlanságnak is van határa! :)

[ Szerkesztve ]

(#79069) StoneBridge válasza KoVee84 (#79067) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Ez Thaifold? :D
1,5 honap mulva (bar mar itthon is jocskan motoros ido lesz remelhetoleg) utazom indoneziaba es terveim szerint keresek valami hasonlo gurulo fotelt, amivel szeretnek eljutni nehany enyhen tavolabbi helyre, amit kineztem. Addig olvasom tovabb az elrettento torteneteket az ottani (is) kozlekedesi moralrol :U

[ Szerkesztve ]

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#79070) Bogyó bá' válasza KoVee84 (#79067) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Rendes motor nem volt, csak ez a görhokedli?! :DDD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79071) Lomha 8V válasza KoVee84 (#79067) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Szerintem állíts magadon, mert ezzel a mentalitással hamar kihúzod a gyufát. Kiéhezett embernek sonkát mutogatni. :D

(#79072) runner 125 válasza zgospel (#79066) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kérlek olvasd el még egyszer, h mire reflektáltál.
Kismotor. Nem nagy motort, hanem új kismotort.
GS500, ER5 és számtalan olyan megbízható, jó áras tanulómotor van, ami akár importmotorként is bátran megvehető arra a pár évre. Kifejezetten a beugró kategóriára vetítve írtam.

Nagymotor már más tészta. Nyilván megvan az a szűk réteg, aki megveszi Mo.-n is az új nagy motort, bizonyos életszínvonal felett simán érthető, hisz némi munkával elérhető az a szint, ahol minden más már megvan és nem számít, h 3,8-ért vagy felette veszel új motort.
De itt is alapvetően a kivárásos, azonnal lecsapós hozzáállást szeretem alkalmazni. A használt Honda-mat 5 évesen, az új árának fele fölött vettem kicsivel, 1. tulajtól, mikrokarcmentes, újszerű állapotban, legritkább színben, felextrázva (dob, gyári riasztó, eredeti karbon Honda kiegészítők, stb.). Ha most meghirdetném biztos vagyok benne, h közel ugyanannyiért elmenne. Míg az új 2 év használat után már veszített az értékéből legalább 1m ft-ot.
Iszonyú sok Mo.-n a pénzügyi analfabéta és a meggondolatlan vásárló, akik mindenféle hitelbe beleugranak (jelen esetben is volt szó erről, olvass vissza, a többi része természetesen nem célzás), vagy kicentizik a pénzügyi kereteiket, ahelyett h olyan motort vásárolnának, amit valóban megengedhetnek, vagy pusztán átgondoltabb pénzügyi döntést hoznak, amivel nem buknak egy csomó pénzt pár év alatt.
Noh emiatt írtam azt, amit.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79073) KoVee84 válasza StoneBridge (#79069) üzenetére


KoVee84
senior tag

Tudtam h szeretni fogtok :DDD
Thaiföld igen. Kicsit furcsa a bal oldali közlekedés, eleinte folyamatosan az út jobb oldalán indultam el, de mivel ezek a ferdeszemuek nem szeretnek fékezni, gyorsan le is szoktam róla... Egyébként csak kívülről tűnik durvának a közlekedés, ha benne vagy könnyen fel veszed a ritmust és hamar ra jössz h vigyáznak és figyelnek egymásra az emberek.

Bogyó: ez volt olcsón :DD 4000 Ft/24 óra

(#79074) polimorf válasza -Mosquito- (#79064) üzenetére


polimorf
tag

Mi 2017.04.29-én indulunk és 6 napos lesz az akció.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#79075) HSM válasza Geresics (#79050) üzenetére


HSM
félisten

Miért kéne tudnod teljes mértékben kimotorozni a motort ahhoz, hogy kinődd? Szerintem ez a baromság. Lehet egy erősebb motort úgy is élvezni, és egy kicsit megunni, hogy még nem tudod teljesen kihasználni bizonyos szituációkban.

(#79067) KoVee84: A fene a jódolgod... Tegnap én azt hittem, ráfagyok a motorra este, olyan hideg volt. :C Az útra fagyott dolgokból ítélve elég mínusz lehetett...

[ Szerkesztve ]

(#79076) #79335424 válasza runner 125 (#79072) üzenetére


#79335424
törölt tag

bizonyos életszínvonal felett simán érthető, hisz némi munkával elérhető az a szint, ahol minden más már megvan és nem számít, h 3,8-ért vagy felette veszel új motort.

Ba...ameg! Nem tudtam, hogy nagy motort újonnan csak az vehet, akinek már minden más megvan. Én azt hittem, hogy az is vehet, aki "csak" új, nagy motort szeretne. Egyáltalán mi az a "minden más", aminek már meg kell lennie? Amikor az Intrut vettem, akkor:
szüzesség elvesztése: pipa
első berugás: pipa
hanyattesés egy siratófalon: pipa
Viszont, nem építettem még házat, nem volt yachtom, és/vagy helikopterem, nem jártam még Timbuktuban, stb. Hogy őszinte legyek, ezeket most sem hiányolom, és a 94 -es Kalosommal is tök jól elvagyok.

[ Szerkesztve ]

(#79077) demars válasza #79335424 (#79076) üzenetére


demars
addikt

Engemet ez a " némi munka" érdekelne :U
:DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#79078) -Mosquito- válasza polimorf (#79074) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Akkor talán összefutunk valahol.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79079) Something_ válasza demars (#79077) üzenetére


Something_
őstag

Szuk retegrol beszelt, akiknel nemi munkaval megoldhato az, hogy ne legyen gondjuk az eletben.

Szerk: ahh, megse arra gondolt. Felre ertelmeztem.

Szoval engem is erdekelne :D

[ Szerkesztve ]

(#79080) CyberPunk666 válasza runner 125 (#79072) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

"...Iszonyú sok Mo.-n a pénzügyi analfabéta és a meggondolatlan vásárló, akik mindenféle hitelbe beleugranak (jelen esetben is volt szó erről, olvass vissza,..."

Azért ez egy kicsit erős úgy, hogy nem igazán tudsz semmit rólam, az anyagi lehetőségeimről vagy éppen ezen okokról.

(#79081) Geresics válasza CyberPunk666 (#79080) üzenetére


Geresics
addikt

Bocsi, hogy belevau, de a "jelen esetben is volt szó erről" nem hiszem, hogy Neked szólt, hanem azokról, akik a korábban említett "épp csak futja a motor árára, de átírni már nem" emberekről... :U

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#79082) CyberPunk666 válasza Geresics (#79081) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Jogos, már fáradt vagyok estére.
Ha így értette, akkor megkövetem.

(#79083) #79335424 válasza demars (#79077) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az nem nagy kunszt. Pl. eljössz nemzetköziben kamionozni, és ha belehúzol, akkor 1-2 éven belül megvan az a 3,8 milla úgy, hogy közben nem kellett éhezned és azt is visszafizetted, amit a jogsira kölcsönkértél. Az állásod miatt sem kell aggódnod, mivel kb. az egész világon hiányszakma.

[ Szerkesztve ]

(#79084) polimorf válasza -Mosquito- (#79078) üzenetére


polimorf
tag

Azért érdekes lenne ha pl, a Mostári hidnál összeakadnák nézelődés közben. Tetszene :C :C

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#79085) Polemius


Polemius
aktív tag

Bár inkább kismotor téma lenne, nem tudja valaki, hogy Ausztriában hány köbcentiig "kismotor" valami? (piros rendszámos)
50? 125?

(#79086) demars válasza #79335424 (#79083) üzenetére


demars
addikt

Öcsém nyomta 3 éven keresztül. Igaz nem multinál, de beleunt. Kocsi szar volt, gumik kopottak, hajtani kellett. Olaszban majdnem lecsukták a szar tacho miatt (persze mindig szólt ha valami gond volt a kocsival). Volt, hogy nem küldtek a kártyájára pénzt, saját zsebből tankolt. Szóval ő befejezte. Néha beugrik szabadságoláskor, plusz pénz.
Meg ugye asszony nyőrögött, hogy sosincs otthon :D

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#79087) CyberPunk666 válasza #79335424 (#79083) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Én inkább a szoftverfejlesztő mérnök utat választottam. Kicsit kényelmesebb.
Én mindenkinek, akinek van ilyen irányú érdeklődése azt tanácsolom, hogy csinálja és menjen sw fejlesztőnek, ahogy csak tud. Még diploma sem kell feltétlenül.

-------------------

:)) :D :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#79088) ath válasza CyberPunk666 (#79087) üzenetére


ath
senior tag

aztaq :'(

(#79089) #79335424 válasza CyberPunk666 (#79087) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem vagyunk egyformák. Ha neten csinálhatnám, akkor talán. De egyébként kizárt, hogy az út, a táj helyett, a monitort bámuljam. Több, mint 30 éve az utazás a munkám, a szórakozásom, az életem. Én már nem tudnék helyhez kötve boldog lenni.

(#79090) Moleman


Moleman
addikt

Sziasztok!

Vásárlási, vagyis inkább útválasztási tanácsot szeretnék kérni Tőletek.

2016 augusztus óta van korlátlan jogsim, pár napja sikeresen elvégeztem a Safety-Hungary Alap 1 tanfolyamát, de a valódi rutinom hiányzik, nincsenek meg az alapvető mozdulatok egy nagymotor irányításához. Közlekedni tudok, bő 50.000 km autó és 3.000 km 50cc robogó van mögöttem, utóbbi végig Pesten, télen is.

Kezdő motornak szívem szerint egy nagyobb fejidomos nakedet választanék, vágyaim tárgyai a 700 ezres kategóriában a rókaszemű (2003-as) FZS600, CB600F, CBF600, esetleg GSF650S (ez az egyik munkatársamé, ismert múlt), de úgy alakult, hogy most nem tudok ennyit rászánni.
A tréningen arra is utaltak, hogy érdemes lenne ABS-est venni, de azok értelemszerűen még újabbak és még drágábbak. Szeretek alacsony fordulaton, nyomatékból közlekedni, nemigen ölném meg magam velük.

Viszont a pénzszűke újabb (vagyis régebbi) területek felé sodort, ha idén még motorozni szeretnék, az alkalmi motorbérlés helyett lehet, hogy jobb választás lenne egy 1996-2003 közötti kéthengeres 500-as, mint az ER-5 vagy a CB500, 400 ezer ft körül. Az első egy-két évben biztosan elég lenne a tudásuk, csak az átírás és a fenntartás közben felmerülő pénznyelőktől tartok (eddig két Honda Dio-m volt, mindkettővel befürödtem, rájuk kellett költeni újra a vételárukat, pedig gumit és féket nem is cseréltem).

Egy robogót megtartanék mindkét esetben, ha másra nem, télire.

Tehát a kérdés, hogy érdemesnek látjátok-e egy olcsóbb motor vásárlását kisebb-nagyobb extra költség mellett 1-2 évre, hogy addig is gyakoroljak, amíg tudok venni egy normális motort, vagy inkább várjak és vegyek valóban jó motort jövőre?

Köszi!

(#79091) runner 125 válasza #79335424 (#79076) üzenetére


runner 125
nagyúr

Más az értékrendünk minden tetületen. Család, célok, sorrendek.

Ilyen téma óhatatlanul érzékeny vizekre tereli a beszélgetéseket, a véleményem leírtam, részemről lezárva.

demars

Lehet béna és közhely, de először is szeresd a munkád, legyen a hobbyd, légy kitartó, akarj mindig jobb lenni, építs kapcsolatokat és meglesz a gyümölcse. Még sehol nem írtam meg PH-n, bármennyire hihetetlen, kb. 6 éve itt találtam meg a jelenlegi munkám. Ha nincs PH, most biztosan máshol dolgozom.

Polemius

50ccm-ig, felette normális plaket van ott is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79092) CyberPunk666 válasza #79335424 (#79089) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

ezért írtam, hogy "akinek van ilyen irányú érdeklődése", mert ezt nem lehet muszájból csinálni, mert annak nem lesz olyan a minősége, amit el lehet adni. Folyamatos önképzés kell és érdeklődés nélkül ez annyira szenvedős lenne, hogy nem lehetne elég hatékonyan csinálni. Vannak ilyen szakmák, amik nem mennek másként. Szalag mellett állni unottan is lehet és szar lesz a meló, de meg lehet csinálni. Ezt viszont nem lehet.

Ellenben, ha van érdeklődés, akkor az egyik legegyszerűbb módja, hogy emberi életet élhess és ráadásul univerzális az egész világon.

De ez már annyira off, hogy inkább be is fejezem.

(#79093) D1Rect válasza Moleman (#79090) üzenetére


D1Rect
félisten

Én is ugyanezen töprengek GS500 vagy valami "rendes" ami évekre szól.
Ha költök rá, akkor az meg lesz csinálva rendesen, de egy "átmeneti" motoron ezt nekem senki nem fogja kifizetni soha, kb. mintha az ablakon dobálnám ki a pénzt.
Mondjuk én az 50-es robeszokat kiszórom tavasszal az biztos.

Nekem annyi csavar van a történetben, hogy simán le tudnám tenni akár egy pár éves motor árát is, de lehet az idén beleugrok egy házba, és annak a felújításába, ami meg "teljes pénztemető". :/
Ez persze hónapokig nem fog kiderülni, hogy összejön-e, szóval a "téli árat" már buktam.

(#79094) Moleman válasza D1Rect (#79093) üzenetére


Moleman
addikt

Hasonlóan vagyok vele, az átmeneti 500-asra ha lehet, még gumit se vennék, véglegesnek meg olyat választanék, ami helyből megüti az elvárt színvonalat, még ha drágább is.

Én sajnos több költséges hobbinak is hódolok, csak gitárokra több Fazer árát adtam ki az elmúlt 1.5 évben... Autócserére gondolni se merek, ezért kezdtem el motorozni, hogy legyen egy kis élmény a közlekedésben. :)

[ Szerkesztve ]

(#79095) #79335424 válasza CyberPunk666 (#79092) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kinek mi az "emberi élet". Én ezt a mostani két hét meló, két hét szabad összeállítást teljesen emberinek érzem. A két hét szabadidőmben akár még szoftvert is fejleszthetnék (az sem lenne túl idegen, pl. Androidban eléggé "otthon vagyok"), de inkább motorozok, vagy a szöszimnél heverek Spanyolban.

runner 125:
Nem kell ezen érzékenykedni. Pontosan leírtad a lényeget. Ez csak értékrend kérdése. Pont ezért fura egy motoros topikban az, hogy "ha már minden más megvan". Biztos Te is hallottál már privátoktól olyat, hogy "ennek az árából már egy jó autót is lehetne venni". Ez igaz, de ha én motorozni szeretnék, akkor b..hatom, hogy van egy jó autóm. Szvsz. egy új motor vásárlása teljesen független attól, hogy az illetőnek egyébként mije van, vagy mije nincs.

[ Szerkesztve ]

(#79096) -Mosquito- válasza polimorf (#79084) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Annyi biztos, hogy szombaton Kotori öbölben leszünk. Este meg Mostárban fogunk nézelődni majd vacsorázni. :) (Hídtól 700m-re van a szállásunk.)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79097) Gaboman válasza Moleman (#79090) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Tegnap írtunk erről a témáról, ha nyugodt vérmérsékletű vagy akkor akár 1000 motort is vehetsz, többe kezdték már így.
Persze én is a fokozatosság híve vagyok, első kőrben igaz nem ismerlek így nem tudom mennyire vagy magabiztos egy 600-650 cm3 gépet belehet vállalni.
Saját tapasztalatom hogy a 650 V2 nekem jobban bejön mint kategóriatársaiban a sor4.
Igaz hogy jobban oda kell figyelni a motorfékre és a nyomatékára, viszont több élményt ad és nem unod meg olyan hamar.
Egy jó SV650S vagy akár N nagyobb plexivel kielégítené minden igényedet, esetleg sor4-ből a Kawa ZR-7.
Eme típusok elfogadható áron kaphatóak már, mind a kettő nyomatékra hangolt így pörgetned sem kell igazán őket.
SV650
ZR-7.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#79098) mm89 válasza Chrys_ (#79065) üzenetére


mm89
őstag

Próbáld ki! Jó móka :D

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#79099) Moleman válasza Gaboman (#79097) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi!

A súlyuk miatt tartok a túl nagy motoroktól, a tréningen CB500 F-et kellett lábra állítani, azzal is alig bírtam (184 centi és 73 kiló vagyok).

Az SV-t néztem még az első körben, de aztán ültem a Hyosung testvérén, az túl hasalós volt nekem (vagy nem tudom ki lehet-e cserélni egyenes kormányra). VTR250-et is próbáltam, tetszett a V2, de nagyon szűkös volt, nagyon hátul volt a lábtartó, hogy alig tudtam annyira hátrahajlítani a lábam, a váltókaron tapostam. :D A ZR-7 viszont nagyon szimpatikus, bár ő is elég súlyos, köszi a tippet!

Amúgy a jogsis rutinon a CB400 nagy kedvencem volt, de őrült áraik vannak, azokat ezért nem is nézegetem. Üléspozíció tekintetében a CB500 X is nagyon kényelmes volt, bár őt nem vezettem, csak álló helyzetben ültem rajta.

(#79100) CyberPunk666 válasza Moleman (#79099) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ha nehéz volt felállítani az 500-as motort, akkor rossz technikával próbáltad. Egy 50 kg-s nő is felállítja azt, ha tudja hogyan kell helyesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.