Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79901) horvathkrisz válasza kcsa (#79900) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Az. Mondjuk nem is nagyon veszít az árából. Biztos jó feeling lehet vespázni, de már vennék. Jól döntöttem. ;]

szerk.:
(#79899) Bogyó bá': ezen is gondolkodtam, de nem tehetek róla, hogy beleszerettem a Kawába. :B
(Pedig a Harley-nak csopperesebb hangja van) [link]

[ Szerkesztve ]

(#79902) -Mosquito- válasza vlevi (#79893) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Milyen módban volt a váltó/motor program?
Tavaly írta BIKE-R, hogy a közös AT-s guruláson ahol volt kb 10db ilyen motor x DCT-s váltós abból 2db tudta milyen fokozatok/funkciók vannak a váltón. Szóval ez szomorú..

Egy 650-es nagy Burgin is 3féle mód van az automa váltón. Bizony meg kell tanulni kezelni azt.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79903) Chrys_ válasza tboldi (#79867) üzenetére


Chrys_
addikt

Azt hiszem a Hayabusha-ból is csináltak naked-t. Talán nem gyári megoldás, de akkor már jó lehet neked. Ezek az 1000-s gépek nagyon kicsinek tűnnek hozzád.
Wazz, kanyarban döntöd a motort és már gyűrődik is az aszfalt, inkább endurózz :) Africa Twin a te motorod.

(#79904) -Mike- válasza Chrys_ (#79903) üzenetére


-Mike-
addikt

Azért én nagyon gyűlölném azt, hogy ha valaki lebeszélne egy ezres nakedről ami kb az álmom, hogy inkább vegyek valami túrásat. :D

[ Szerkesztve ]

(#79905) Chrys_ válasza -Mike- (#79904) üzenetére


Chrys_
addikt

AT nem elég sportos? :D

(#79906) -Mike- válasza Chrys_ (#79905) üzenetére


-Mike-
addikt

De, csak amit most kb megszeretne venni, amivel pózólt is a kicsifiú :) kb nem egy kategória.
Még szerencse hogy nem láttuk hogy nézett ki a régi 500as motorján. :D

(#79907) tboldi válasza Chrys_ (#79903) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem fogok lebontani egy zsír új motort. Akkor már miért nem olyat, ami eleve csupasz? :DD

Africa Twin sem rossz, de túraenduróm (vagy valami ahhoz hasonló) már volt, most valami sportosabbat szeretnék. A legjobb lenne egy BMW R1200RS, csak felextrázva már 5,5M. Jó, ha a felét meg fogom kapni. :DDD

-Mike-: Küldjek képet? ;]

[ Szerkesztve ]

(#79908) Lomha 8V válasza -Mike- (#79904) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Ha így néznék ki rajta, lebeszélném én saját magam. :DDD

(#79909) -Mosquito- válasza -Mike- (#79904) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Hétvégi gurulásokra tökéletes a naked mocika. ;]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79910) Ferdzsoo válasza -Mosquito- (#79909) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Kompromisszumokkal. :DDD ;]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#79911) -Mike- válasza -Mosquito- (#79909) üzenetére


-Mike-
addikt

Ideális az első parkolóig elmenni vele és ott elpofázni az egész napot. ;]

(#79912) -Mosquito- válasza -Mike- (#79911) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ne keverd össze a sarki cukiba járóval.. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79913) freelanced


freelanced
addikt

Üdv !

Motoros cipők közül mi számít belépőszintnek? Mit ajánlotok?

Köszi!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#79914) horvathkrisz válasza freelanced (#79913) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Olyan, amelyikbe úgy kell belelépni. ;]

(#79915) Chrys_


Chrys_
addikt

(#79916) freelanced válasza horvathkrisz (#79914) üzenetére


freelanced
addikt

Kösz a tippet :DDD

Amúgy nézegettem a használt cuccokat is de abból meg annyi van hogy nehezen tudok kiigazodni rajtuk.

Meg vane gy csomó hirdetes amelyik új cuccokat árul. Vannak ezekből is hamisítottak?kell tartani az ilyen hirdetésektől? Vagy csak valószínűleg olcsobban jutott hozzá és ennyi?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#79917) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Hogy a francban lehet akkora fos a rendszer, hogy 4 napja feladták a központból a jogsimat, de még nem érkezett meg?...

Komolyan... Budapestről-Budapestre.

A következő héten meg lehűlés és eső jön...

De én is hülye vagyok, azt hittem normálisan működik a rendszer. Nem váltottam ki, ameddig a B nem lett meg, hogy spóroljak 5k-t. Most inkább kifizetném csak lenne meg...

[ Szerkesztve ]

(#79918) kcsa válasza CyberPunk666 (#79917) üzenetére


kcsa
veterán

A helyi szóbeszéd szerint a legtöbb okmányirodába hetente egyszer érkeznek az okmányok.

(#79919) CyberPunk666 válasza kcsa (#79918) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Személyit is csináltattam, az megérkezett.

Hívtam is az okmányirodát, nem mondtak ilyet.

(#79920) HSM válasza horvathkrisz (#79898) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem jól döntöttél a Vulcan-al. :K Szép is, jó is, az ereje is rendben van, nekem messze a legszimpatikusabb a felsoroltak közül. Szerintem nagyon eltalálta ezt a modellt a kawa. És a 4 év gari is baba.

[ Szerkesztve ]

(#79921) Chrys_ válasza horvathkrisz (#79898) üzenetére


Chrys_
addikt

IMOT-n voltál? Az nekem kimaradt. Viszont holnap átmotorozok Nürnbergbe: Franken-Bike Motorradmesse 2017. Ez valami relatív kis rendezvény lehet, de 15 fokot jeleznek előre és max. 30% csapadékvalószínűséget. Azaz szezonkezdet :) Fel kellett tötelenem az új akkut, ma vagy holnap de. be is szerelem a motorba.

(#79922) PoLizei válasza Chrys_ (#79903) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Van csupasz változat, B King a neve. Nem egy szépség sztem (ahogy a Busa kinézetéért sem rajongok) , de durva lehet.

P*L****

(#79923) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Megvan!!!
Holnap csapaton...
Sztem ma éjjel nem alszom túl sokat...

[ Szerkesztve ]

(#79924) zgospel válasza freelanced (#79916) üzenetére


zgospel
őstag

Bőrruhából láttam már Dainese replikákat meg az Alpinestars GP kesztyűiből lassan több hamisítvány van az országban mint eredeti.

Ha kifejezetten motoros cipőt keresel, ami olyan mint az utcai akkor TCX-ből meg Dainese-ből biztosan tudom hogy vannak elég jók, amikről csak szakavatott szem mondja meg hogy az nem egy sima utcai cipő. Kevésbé tornacipős de még mindig kb hétköznapi cipő kinézetben Sidi, Alpinestars, Forma, Bering ami eszembe jut.

Én nem tartanék azoktól akik újat árulnak, sokan megrendelték külföldről azt vagy nem lett jó a méret, vagy olyan jó áron rendelte hogy fog rajta néhány ezrest ha eladja.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#79925) freelanced válasza zgospel (#79924) üzenetére


freelanced
addikt

Köszi a választ. Lehet hogy rosszul fogalmaztam, inkabb bakancs forma erdekelne.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#79926) sajtee válasza Kolondrum (#79896) üzenetére


sajtee
senior tag

Persze, szerelővel megyek :K

(#79927) Lomha 8V válasza freelanced (#79925) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Nekem Probiker Active bakancsom van, olcsó és jó.

(#79928) -Mosquito- válasza Lomha 8V (#79927) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Erős túlzás az,hogy jó. Az olcsó stimmel.. Nálam azt hiszem 1 szezont bírt ki. Saroknál,lábfejnél kiszakadt. Másnál is ugyan ez volt.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79929) Ferdzsoo válasza -Mosquito- (#79928) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Egyetértek, Probiker cuccok nálam sem bírtak sokat... olcsónak olcsó. De jónak....

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#79930) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Akkor nekem mákom van, negyedik szezonja jön. :D

(#79931) runner 125 válasza -Mike- (#79904) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nah oké, de ha annak fizikai korlátai vannak, azt nehéz legyőzni.. le lehet, csak nehéz. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79932) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Old Vs. New Battery még a fülnek is jobb!

(#79933) HSM válasza Kolondrum (#79932) üzenetére


HSM
félisten

Nekem 2 hónap állás után produkálta, amit az első részén látni, hogy még az óracsoport is resetelte magát indítás közben, de beindult... :D Utána mondjuk jó lett ahogy kapott kis töltést.

(#79934) Tarill


Tarill
őstag

ez: [link] mennyit érhet? melóba járni városba kellene leginkább, vagy inkább a nemrég említett probiker cipő?

(#79935) Kolondrum válasza HSM (#79933) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ki fogom mérni mennyit eszik üresen a vas, mennyit riasztóval. Az is sunyin meríti.
2 évet csak kibír a Varta akku, indítóáram ide vagy oda, mert ez "csak" 150A, nem 180.

(#79936) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#79935) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha rendszeresen használod a motort, nem mindegy mennyit fogyaszt a riasztó? Egy éjjel alatt csak nem meríti le?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79937) Chrys_


Chrys_
addikt

Megvolt az első motorozás :) 100+km, a végén már kicsit fáztam, 7 fok volt. Új akkuval tökéletesen indult a gép, november eleje óta állt.

[ Szerkesztve ]

(#79938) Gaboman válasza tboldi (#79907) üzenetére


Gaboman
nagyúr

A te magasságodhoz egy KTM SMR990 vagy Aprilia Dorsoduro 1200 lenne az ideális választás, ezeken ki is néznél valahogy! :D
Sportosak is, nem is akármennyire, adrenalinbomba mindegyik!

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#79939) tboldi válasza Gaboman (#79938) üzenetére


tboldi
nagyúr

Elhiszem, de én új, 0 km-es motort szeretnék. A KTM már nincs, Aprilia meg annyira nem gyere be. :B

(#79931) runner 125: Szeretem a kihívásokat. ;]

[ Szerkesztve ]

(#79940) Gaboman válasza tboldi (#79939) üzenetére


Gaboman
nagyúr

690Duke R, most is forgalmazzák.
Egy ilyen könnyű motorral élmény minden kilométer, gyári EVO kittekkel is kaphatóak amitől igazi fenevaddá alakíthatod.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#79941) tboldi válasza Gaboman (#79940) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez fent van a listámon, de ennyiért inkább a GSX-S1000-et választanám. :)

(#79942) HSM: Ez meg a másik. :)

[ Szerkesztve ]

(#79942) HSM válasza Gaboman (#79940) üzenetére


HSM
félisten

Egy okot mondj, miért ilyet vegyen, amikor pontosan ezért a 3,3M-ért az egyhengeres 70LE-s rotakapa helyett egy szuper háromhengeres 118 lóerős Triumph Street Triple 765 R-t is vehet.... [link]
Szintén remek futóművel, vázzal, fékkel...

[ Szerkesztve ]

(#79943) Gaboman válasza HSM (#79942) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ez csak személyes vélemény, akármivel is mentem semmi de semmi nem adta vissza azt az élményt amit egy jó SM tud.
Lehet itt a lóerőkről beszélgetni, számomra csak az semmit nem jelent.
Ami már érdekel hogy az mekkora tömegre jön, na ebben van otthon nagyon de nagyon a KTM.
Mert ha azt nézed hogy 75 paci jön 145kg-ra akkor már nagyon nem is rossz az arány.
Rotakapa, ettől nagyon de nagyon messze van az új Duke, ezen jelzőt a régi LC4 típusokra lehetett kijelenteni.
De azoknak is megvolt az igazi hardcore feelingje, én most is azt vennék, SC625 vagy SMC660.
Jó a Triumph is, sőt nagyon jó motorok, de akkor már az új Yamaha MT-09.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#79944) zgospel válasza Kolondrum (#79932) üzenetére


zgospel
őstag

Hány éves volt a régi?
Nekem ma reggel a több mint 4 éves akksival amit ki se vettem télire pöccre indult. December legelején ment utoljára szóval igazából az a 3 hónap nem sok, de idén erős tél volt, és a fűtetlen garázsban ugyanúgy megvoltak a -15 -18 fokok.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#79945) HSM válasza Gaboman (#79943) üzenetére


HSM
félisten

Na ezaz.. A Triumph az egyik legkönnyebb a kategóriájában, a 765-ös száraz tömege mindössze 166KG. Az a +19KG semmi a Duke-hoz képest (főleg, ha a vezetőt is beleszámolod), viszont a 118 lóereje révén erőből nagyon más dimenzió, több mint másfélszerese áll rendelkezésre gyakorlatilag azonos súlyhoz. A vezethetőségéről pedig eddig is csak szuperlatívuszokban beszélt, aki próbálta. :K Sajnos nekem még nem volt hozzá személyesen szerencsém, remélem ez idővel változik majd.

Nézd, egy hengerről nehezen tudom elképzelni, hogy olyan szép sima legyen, mint a három vagy 4 hengeres motorok. Még a V2-es SV-m is tud ám rázni, pedig az szinte tökéletes egynesúlyú a 90 fokos hengerszöge révén.

Persze, ha valaki a szupermoto-s stílust szereti, annak ez A NAGYBETŰS tökéletes gép ebben a kategóriában, ezt aláírom. :K

Ami az MT09-et illeti, azt is igen jó gépnek tartom, a régi 675-ös Street Triple ellen elég erős ajánlat volt. De az új 765-ösbe már belerakták azt a plusz erőt, hogy megint inkább ara billenjen nálam a mérleg....

[ Szerkesztve ]

(#79946) runner 125 válasza tboldi (#79939) üzenetére


runner 125
nagyúr

Naked-ből ami még illene hozzád méret tekintetében, az a CB1300 és 1300S a fejidommal. Iszonyú nyomaték van benne, és tényleg nagy motorok. Van benne persze egy kis retro íz, de pont ettől hibátlan az egész.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79947) Kolondrum válasza zgospel (#79944) üzenetére


Kolondrum
félisten

9465ft volt 2015.10.20-án vették az unixnál, település cím is van. Csak kiszerelve volt. Ennyi a baja.

(#79948) Trub válasza zgospel (#79944) üzenetére


Trub
tag

Itt mindenkinek évek után is pöccre indul a gép?! :DDD Nekem bezzeg kín szenvedés 3 hónap után beindítani. Igaz a karbiból ősszel leengedtem a benzint. Közben az aksi is lemerült. Rémálom... No sebaj, innnentől jó lesz.

(#79949) tboldi válasza runner 125 (#79946) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tetszik a retro vonal is, egy XSR900 jó lenne. Azon is ültem a kiállításon, jónak tűnt. :)

(#79950) HSM válasza Trub (#79948) üzenetére


HSM
félisten

Injektor szvsz a trükk neve. 4,5 év alatt egy kezemen meg tudom számolni, hányszor fordult egynél többet a főtengely, mire beindult.... :) Ehhez képest egy karburátoros gépet sokkal trükkösebb, köszörülősebb beindítani. Amúgy 2 hónap állás után nekem is épphogy beindult, mint írtam, nem sokon múlt....

Idén csak alig több, mint egy hónapot állt, így simaliba volt indítani. :)) De azért már éreztem az akksin, hogy nem olyan erős, mint korábban, szerintem a következő télre már benne lehet a csere. Akkor lesz 5 éves.

(#79949) tboldi: Retrocsomagolt MT09 vaddisznó. Remek csomag az is. :K Nekem is tetszett.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.