Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79651) Lomha 8V válasza Laca1212 (#79648) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Szerintem a Suzuki GSXF lesz a Te motorod. Kb. belefér az árba, túrasport, kényelmes, elég jó híre van. Két haveromnak is volt, ők nagyon meg voltak vele elégedve. Eléggé megy, de ha 20 évet hagytál ki és nem a gyerekrollertől számoltad :D , akkor nem vagy már olyan fiatal, hogy ne tudnád, hol a határ.

(#79652) Tarill válasza Laca1212 (#79648) üzenetére


Tarill
őstag

Szia! Szerintem is amiket leírtál suzukit vegyél, igényesség és fentartási költségekben talán az a legjobb a 4 japán közül. Gsx 750f jó lehet de nem tudom hogy bírnád azt az üléspozíciót hosszabb távon, nézd meg az sv650n-eket hogy mennyire tetszenek :) 500-ért azért azokból jót ki lehet fogni

(#79653) Rent válasza freelanced (#79634) üzenetére


Rent
senior tag

Egyáltalán nem esélytelen, nézd meg a superzone.hu -t, a weblapjuk nulla, kb semmi frissítés évek óta, viszont az üzletet ajánlom. Cordura ruhák (mugen race) nadrág+dzseki a hétvégi motorkiállításon 50%-on mentek 50e helyett 25e-25e mind2.
Én tavaly vettem náluk 35-ért nadrágot, illetve ugyannnyiért dzsekit (akkor is 50% akció volt, de 70E Ft-os kategória). Most is tuti 50-70 körül kapsz náluk nadrágot dzsekivel (kivehető thermo bélés, valamint esőálló réteg), alap protektorokkal (könyök, térd, gerinc (ez cserélhető komolyabbra benne)) marad 50E Ft, sisakra meg kesztyűre ami nem kivitelezhetetlen szerintem és ha van valami bakancsod inkább később vegyél csizmát. Persze nyílván lesz aki a 400E Ft-os kenguru bőrruhát fogja ajánlani, de már ez amit írtam ezerszer közelebb visz a biztonságos motorozáshoz, mint egy utcai farmer+pulóver+dzseki kombó, decathlon kesztyűvel. :) Ja és vékonyabb dzseki alá felvehető gerincprotektor (amihez nem kell külön vesevédő) is megvan 20 körül, azt talán a parillába (parilla.hu) vettem Kecskeméten. megnéztem 18.500 most akciósan, akira smart 7

[ Szerkesztve ]

(#79654) -Mosquito- válasza freelanced (#79649) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Nagy A-d van akkor nem bohóckodnék a 125-el. Igen kb 400eft és a csillagos ég az árak.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79655) kcsa válasza freelanced (#79649) üzenetére


kcsa
veterán

Ne lepődj meg, bőségesen fogsz találkozni márkasznob hozzáállással. Összefoglalva inkább úgy mondanám hogy megoldható 100k-ból, de a világ összes pénzét is el lehet költeni, mire megveszed a kislábujjprotektortól kezdve a fitymaprotektoron át a frizuraprotektorig az összeset. Persze a márkásat, mert a noname szar ugye :)

Van kabát 20k-ért is, és van többszázért is, viszont a 20k-s és a 80k-s kabát között már hatalmas minőségi különbség tud lenni, érdemes körbenézni, fogdosni és próbálgatni. Volt 20k-s kabátom, nem estem benne így a védelméről nem tudok nyilatkozni, de szelet fogta, esőben korlátozottan ázott be (eleinte :D ). Viszont a drágább fényévekre van ettől, pozitív irányba.

És gyakorlatilag ugyanez igaz mindenre. Piacgazdaság.

(#79656) -Mosquito- válasza kcsa (#79655) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Most milyen kabátod van? :)

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79657) kcsa válasza -Mosquito- (#79656) üzenetére


kcsa
veterán

"Viszont a drágább fényévekre van ettől, pozitív irányba."

:)

(#79658) -Mosquito- válasza kcsa (#79657) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Résen vagy.. :)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79659) kcsa válasza -Mosquito- (#79658) üzenetére


kcsa
veterán

Felkészültem :)

De ezzel együtt a gagyi kabátot is meg kell védjem, az első mosásig vízálló (kivéve ahol betörik az anyag :D), és legalább olcsó.

Eleinte azért vettem olcsót mindenből, mert nem tudtam, hogy bejön-e a kétkerekűzés, ha eleve drágát veszek kidobott pénz ha kiderül hogy utálok ezzel közlekedni.

(#79660) Lomha 8V válasza -Mosquito- (#79658) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Most befizetett egy 25.000- forintosra. :DDD

(#79661) Laca1212 válasza Lomha 8V (#79651) üzenetére


Laca1212
őstag

Igen...sajnos vagy nem, de nem a műanyag lábbal hajtóstól(nem is volt olyanom, mindig a fém kasznis moszkvicsról álmodtam...) számítódik a 20 év kihagyás. :))

Pontosan melyikre gondoltál belőlük? 750 F-re? Találtam is HaHu-n ami szimpatikus lenne. De ha jól tudom nem lehet hirdetést linkelni.

Esetleg van aki privátban segítenie/ránézne? Lehet már képről azt mondja aki szakavatott, hogy felejtős. :)

(#79652) Tarill:
sv650n-t megnéztem. De külsőre jbban tetszik GSXF

(#79662) kcsa válasza Lomha 8V (#79660) üzenetére


kcsa
veterán

24.990. Ne nézz madárnak :)

(#79663) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

(#79661) Laca1212: A 750-re, igen. Abból annyi van, mint a nyúlsz*r, lesz hozzá alkatrész, ha kell. Szerintem nyugodtan rakd ki a linket, hiszen nem Te hirdetsz, csak segítséget kérsz.

(#79662) kcsa: Fejlett üzleti érzékkel is bírsz és adsz a biztonságra. Nem Elon a keresztneved? :D

(#79664) kcsa válasza Lomha 8V (#79663) üzenetére


kcsa
veterán

Musk have az olcsó dzseki.

(#79665) Laca1212 válasza Lomha 8V (#79663) üzenetére


Laca1212
őstag

Ahh,..nem akarok véletlenül sem büntit. Elküldhetem priviben? Ránéznél?

(#79666) canniball válasza Laca1212 (#79665) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha nem saját terméket linkelsz vagy amiből hasznod származik akkor nincs gond. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#79667) -Mosquito- válasza kcsa (#79659) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Majd mindenki így kezdi aztán az idő elteltével és több km után kiderül, hogy az olcsó a drága lesz. :)

Lomha:

Szuper. 10 éve annyiért vettem a Spoon kabátom. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79668) Laca1212 válasza canniball (#79666) üzenetére


Laca1212
őstag

Oké! :)

Szóval ezt a kettőt találtam:
Olcsóbb...drágább.
Vélemények?

(#79669) Bogyó bá' válasza Laca1212 (#79668) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A második igen szimpatikusnak tűnik: első tulajos, kapsz hozzá majd' 100 ezer forintot érő túrafelszerelést, és gondolom hogy 600-ért (vagy 580-ért...) simán el lehet hozni. De meg kell nézni élőben.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79670) Laca1212 válasza Bogyó bá' (#79669) üzenetére


Laca1212
őstag

Igen, én is a másodikat favorizálnám... De lókukit sem értek hozzá. :)

(#79671) Laca1212 válasza Bogyó bá' (#79669) üzenetére


Laca1212
őstag

Árban mennyire korrekt?

(#79672) Bogyó bá' válasza Laca1212 (#79671) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintem teljesen - ha az állapota is jó. Valami típust ismerő hozzáértő ismerőssel kellene elmenni átnézni.
(Csak megjegyezném, hogy egy fiatalabb, tényleg jó állapotú GS500 is kb. ennyibe fáj, és az ugye gyerekjáték ehhez képest)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79673) Laca1212 válasza Bogyó bá' (#79672) üzenetére


Laca1212
őstag

Lehet rámegyek...hozzáértőt meg kerítek. :)
Köszi!

(#79674) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Hőálló festékekkel van valakinek tapasztalata? Bogyó vagy valaki úgy rémlik fújta nemrégiben a kipufogót.

Minél tartósabb, minél minőségibb sima fekete hőálló kellene, milyen márkát érdemes venni? A robogóm leömlőkönyöke különálló egységet képez a dobtól és elég rozsdás, ráadásul gyárilag pont arra volt rávezetve az akkusav túlfolyója..
Hétvégén megcsinálnám.
Elvileg úgy írják minden hőállónál, h fél óra után már porszáraz és ezt követően 160 fokra kell melegíteni, h elérje a tökéletes szilárdságot. Összeszerelném, motor beindít, van egy infrás hőmérőm, 160 fokig elengedem és leállítom, ez a terv.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79675) Bogyó bá' válasza runner 125 (#79674) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Parancsolj!

Pont egy éve fújtam az enyémet (8600 km), teljes fémtisztára vakarás után, és még hibátlanul fenn van mindenütt. Kiszürkült rendesen, de sehol sem vedlik, sehol sem rozsdásodik.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79676) Topiccsendőr válasza Tarill (#79652) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Hat ilyeneket kijelenteni eleg eros :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#79677) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

(#79664) kcsa: :D

(#79667) Mosquito34: Akkor 10 éve burzsuj voltál! :DDD

(#79668) Laca1212: Szerintem kezdd azzal, hogy felhívod mindkettőt és kérsz tőlük normális képeket.

Laca, Te Pécs környéki vagy? Akkor szívesen segítek személyesen is. Csak azért kérdem, mert mindkettő motor környékbeli.

[ Szerkesztve ]

(#79678) Ferdzsoo válasza runner 125 (#79674) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Runner rakattál végül PC V -öt a vifferbe?
Most megint elgondolkoztam rajta. Holott múltkor már egyszer lebeszéltem magam....

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#79679) zgospel válasza Rent (#79653) üzenetére


zgospel
őstag

A Superzone 50% kedvezményei szerintem állandóak, akármikor mentem hozzájuk mindig ott lógtak az 50%-os cetlik. Szerintem az ilyen kamu kedvezmény, jól néz ki hogy eredetileg 50 ezer helyett 25-ért kapod a cordura kabátot, plusz az ismerősöknek is lehet ajánlgatni hogy a drága kabátot milyen jó áron ki tudtad hozni a boltból.

Egyébként először én is ott vettem egy textil kabátot 25-ért, kifejezetten jól nézett ki, praktikus is volt, habár a protektorok benne nem túl komolyak. De én sem akartam rögtön a legelején kidobni egy csomó pénzt olyasvalamire amivel semmi tapasztalatom sincs és nem ismerem a kínálatot sem.
Oktatásra meg jogsiszerzés után az első hetekre hónapokra kiváló volt.

Igaz túl tartósnak nem mondanám, a thermo bélés rögzítői elég hamar elszakadtak, a nyaknál lévő akasztó úgyszintén pár nap után elszakadt (amit nem is értek, mindig vállfán lógott) és kívülről is 2 hónap után már elég kopottas, viseltes benyomást keltett. Cserébe kényelmes volt, olcsó, jól nézett ki, és praktikus a kivehető thermo bélés és a nyitható szellőzők miatt.

Egy rövid kesztyűt is vettem ott, az 20 ezerért volt kirakva és sehol nem volt egy cetli sem, majd a pénztárnál 10 ezret kértek érte. Nem vitatkoztam :D A kesztyű jól bírja, nem látszik rajta a használat.

A mugen bőrruháknál is azt láttam mindig, hogy 140-160 ezerért árulták típustól függően, és az "eredeti" 200 ezres ár mindig át volt húzva.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#79680) Moleman válasza zgospel (#79679) üzenetére


Moleman
addikt

Most, hogy mondod, nekem is sokszor volt bajom az olcsókabáttal, kiszakadt a zsebe, vetkőzéskor elszakadt az ujjbélést tartó fül, nagyon sokat varrogattam. 8 hónap után pedig már nem tapadnak a tépőzárak sem, pedig tiszták.

(#79681) -Mike- válasza Moleman (#79680) üzenetére


-Mike-
addikt

Ezért kell egyszer beruházni egy drágábbra és semmi baja. Pl van egy majd' 10éves spyke két részes bőrruha, akkor került 200ezerbe, ma napig használom, semmi baja, nincs szakadás, kopás. Ugyanez a helyzet bőrkabátban is. Lehet most fáj érte kiadni 100ruppót, de évekig tudja használni.

De persze arra költ mindenki amire futja. Ezek csak vélemények, amit talán szabad leírni, majd ő eldönti mi a legjobb neki. :)

[ Szerkesztve ]

(#79682) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Skacok, valaki használt már közületek motoros farmert és cordura nadrágot is.
Aki igen, leírhatná mi a tapasztalata, melyiket ajánlaná jobban.
Az az igazság nagyon tetszenek a farmerek de, méretben nem igazán találok.
Cordura alá úgy is beöltözöm, csípőprotektor, térdprotektor, úgy hogyha nem lesz más akkor marad az.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#79683) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Itt a tavasz lehet menni tréningekre. [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79684) BoB válasza -Mike- (#79681) üzenetére


BoB
veterán

Persze mert aki nem motorozik normálisan nem is esik, így persze hogy még most is csili-vili a ruhád :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#79685) Bogyó bá' válasza BoB (#79684) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"...aki nem motorozik normálisan nem is esik..."
Én is ebben bízom! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79686) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Ezt nézzétek mit vettem Kínában: ;]
1
2
3
4

(#79687) -Mosquito- válasza BoB (#79684) üzenetére


-Mosquito-
őstag

+ szekrényben tartja. ;]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79688) -Mike- válasza BoB (#79684) üzenetére


-Mike-
addikt

Nem akarsz read only lenni te is? Nicknek ajánlhatom a NémaBoB-ot ;]

(#79689) Horvi válasza Laca1212 (#79673) üzenetére


Horvi
őstag

Esetleg kérdezd meg/várd meg V.Stryker-t meg Doki16-t. Emlékeim szerint mintha ők bartereztek volna egy ilyen Suzukit.

Hello darkness, my old friend...

(#79690) canniball válasza horvathkrisz (#79686) üzenetére


canniball
nagyúr

A világpolgár: Magyarországról először eljut Közel-Nyugatra, majd meg sem áll a Távol-Keletig. :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#79691) canniball válasza Gaboman (#79682) üzenetére


canniball
nagyúr

Van mindkettő, cordura hűvösebb időre, farmer nyárra. Hogy melyiket ajánlom az attól függ milyen szemszögből nézzük. Ha a biztonság fontosabb akkor a cordura, az biztos jobban bírná az aszfalton csúszást (bár személyes tapasztalatom egyikkel sincs ilyen körülmények között, és remélem nem is lesz :D ). Ha a kényelem számít akkor részemről a farmer köröket ver a cordurára (mármint a kevlár betétes verzió ami nekem van, a full kevláros kivitelhez még nem volt szerencsém).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#79692) pityaa23 válasza horvathkrisz (#79686) üzenetére


pityaa23
senior tag

Jól néz ki, de miez? :D Látok rajta bevásárláshoz zacskó akasztót, tárcsaféket, bekapcsoló gombot.. Elektormos?

(#79693) zgospel válasza Gaboman (#79682) üzenetére


zgospel
őstag

Bár tapasztalatom nincs, de én is tervezgetek egy farmert városi használatra. Amit eddig észrevettem a kínálatban:
- ami tényleg jól néz ki és hasonlít egy rendes farmerre, az drága, a 20-25 ezres kategóriában amiket találtam semmi fazonuk nem volt
- sok modellnél csak a térdrész van kevlárral erősítve, tehát a többi része ugyanúgy szakad fél másodperc alatt ha baj van
- olcsóbb típusoknál gyengébb protektorok vannak bevarrva
- sok modellnél csak térdprotektor van és lehetőség sincs jobban felvértezni, például egy csípőprotektorral
- olyat is láttam ahol a protektorok nincsenek mellékelve, csak zseb van nekik, és külön kell megvenned a protektorokat
- az esetek többségében a méretválaszték is elég szegényes, egy utcai farmer méretkínálatához képest meg pláne
- amik jól is néznek ki és magasabb védelmi szintet nyújtanak azok horror áron vannak

Angliában hallottam olyan szolgáltatásról, hogy elküldöd nekik a saját farmerodat, amibe ők aztán bevarrják a kevlár erősítéseket belülre, plusz kialakítják a protektoroknak a zsebeket, majd visszaküldik. Arra már nem emlékszem hogy protektorokat raknak-e bele vagy sem, gondolom felár ellenében igen.
Ez amúgy egy tök jó ötlet szerintem, és ha angliai fizetésem lenne akkor lehet igénybe is venném. Ha jól emlékszem egy ilyen művelet ára 70-80 ezer Ft körül jött ki.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#79694) horvathkrisz válasza pityaa23 (#79692) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Aha, elektromos. :D
[link]

(#79695) pityaa23 válasza horvathkrisz (#79694) üzenetére


pityaa23
senior tag

Fő a lustaság! Gondolom ahova ezzel eljutsz, oda el is lehetne sétálni. :D De jópofa, meg jól néz ki.

(#79696) horvathkrisz válasza pityaa23 (#79695) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Így igaz. Nyaralásra, meg a pékségbe járni illetve kutyát futtatni vettem. :D

Hogy ON is legyek:

Tisztában vagyok vele, hogy a tavasz jön, de hogy érdemes télre elrakni a motort? Üres- vagy tele tankkal?

(#79697) canniball válasza zgospel (#79693) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem Difi Eagle van. Csípőprotektor nincs benne, de az említett árkategóriában vettem, a fazonja szvsz rendben van (persze kinek a pap kinek a paplan, aki a répa fazont szereti annak biztos nem jön be) és ami nem mellékes: kényelmes (pedig nem különösebben komálom a farmert, "utcai farmerem" egy sincs). Egy nagy hátránya viszont van: már nem kapható (legalábbis a Shoxnál (én ott vettem) most nincs fent a honlapon).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#79698) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Vezetéstechnikai tréningek körképe

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79699) Chrys_ válasza horvathkrisz (#79696) üzenetére


Chrys_
addikt

A korábbi hozzászólásokból nekem az jött le, hogy tele tankkal, és konzerváló anyagot érdemes az üzemanyaghoz adni. Én így raktam a motort a garázsba november elején. Így nem fog oxidálódni a tank belső fala.

(#79700) runner 125 válasza Ferdzsoo (#79678) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem, még nem, de azóta is agyalok rajta. :D Csak qrva drága, 250k alatt nem jön ki padozással együtt az autotune kiegészítős kit, feléért simán csináltatnám, de így erősen elgondolkodtató. Azt mondják a szakik, h a PC-nek csak úgy van értelme, ha a kipugázból folyamatosan vételez a szonda és annak megfelelően változtatja a motor működését a PC.

A korábban linkelt légszűrős trükköt viszont idén elkövetem.
Az alsó tartomány amit továbbra is haloványnak érzek..

Most tavasszal még Kozma Tomihoz viszem el, a generátor olajos hűtését megcsináltatom, VFR owners csoportba és kinti forumokon is többen postolnak leégett generátorokat a VTEC-ek kapcsán, sajnos ez típushibája.
35-55.000km között szokta megadni magát szinte az összesnél, egyszerűen leég.. 190k az új..
Most 20.000km-nél talán még időben vagyok.

Bogyó

Ok, kösz, berendeltem egy ilyen Motip-et, hétvégén megcsinálom.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.