Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78901) Geresics


Geresics
addikt

Amikor az "olasz fos" kifejezést hallom mindig eszembe jut a pécsi szervizek tájékozottsága, amit kb. egy éve ide is leírtam.

Haveromnak van egy Monstere, és nemrég vett egy Multistradat mellé. Annyit mondott, hogy nincs baj a motorral, ha hozzáértőhöz viszi, és nem Józsibácsihoz a szomszédba, aki "megoldja okosba". Soha nem volt gondja.

Nekem ugye Aprilia-m van. Vásárlás előtt megkerestem a márkafórumot, bementem a Pegaso topicba, és mind a 200 oldal (!) kommentet elolvastam, benne a fórumlakók összes örömével és bánatával régi Rotaxos és új "Yamahás" blokkal együtt. Nem 2 perc volt, de utána bátran csengettem ki a vételárat!

Amúgy egy vicc, ami a fejekben van. Nem csak a motorosokéban, fórumozókéban, de a szerelőkében, sőt, még az alkatrész-kereskedőkében is! Nekem pl. 660ccm a motorom, de az esetek 80%-ában 650-esként szerepel. Darab? Darab. Olasz? Olasz. Mit kell túlragozni? Nem érdekli...

Szerk.:
Pont mint a viccben, csak épp fordítva:
- Nekem a sült kolbász a kedvencem!
- Miért? Ettél már sült kolbászt?
- Nem, de ismerek valakit, aki már látott egy embert enni, és nagyon jó volt!

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#78902) Lomha 8V válasza #79335424 (#78896) üzenetére


Lomha 8V
addikt

32 éves vagyok, tizenéves kölyök voltam, mikor benne volt a magazinban. A posztereket felraktam a falra, a Te motorod évekig a lámpakapcsoló felett volt. Nagyon tetszett amúgy, mindig nézegettem, csak azt nem tudtam elképzelni, hogy milyen lehet a hangja. Úgyhogy ha már így hozta az élet: Milyen hangja volt? :)

(#78903) emre


emre
veterán

Tetszik, csak kanyarodni ne kellene vele, meg azt a kurva füstöt elvezethették volna másképpen. :DDD

video

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#78904) Lomha 8V válasza #79335424 (#78896) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Bocsánat, lámpakapcsoló alatt volt, nem felette. :D

[link]

(#78905) Topiccsendőr válasza Lomha 8V (#78904) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Hivhatlak matol rokkerzsoltinak? :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78906) canniball válasza emre (#78903) üzenetére


canniball
nagyúr

Há de mé? Disznyóvágás után a hátadra csapod a kolbászokat és motorozással meg van oldva a füstölés. :DD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#78907) canniball válasza Lomha 8V (#78904) üzenetére


canniball
nagyúr

Úúúú, ez aztán a fémes fal! Respect...walk... lml,

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#78908) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Sziasztok! Műszakival kapcsolatban lenne egy kérdésem. Esetleg ti nem tudjátok, hogy a féktárcsának a vastagsága számít-e a vizsgán? És ha igen akkor hány mm vastagnak kell minimum lenni? :) Először viszek motort műszakira és ez az ami nem hagy nyugodni...

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#78909) Bogyó bá' válasza AllTheBest (#78908) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csak akkor mérik meg, ha már "ránézésre", messziről látszik hogy nagyon kopott. Elvileg bele van ütve valahol a tárcsába a megengedett legkisebb vastagsága.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#78910) dugynok válasza AllTheBest (#78908) üzenetére


dugynok
senior tag

Elöttem jól monddták, nem nézik. Fékpadon ne bukjon meg azt csá. Alvázszám, világítás, fék és kivülről legyen rendbe. NKH-ba is jártam vizsgáztatni a motort, nagyon nem foglalkoznak ezeken kívűl mással, sokan vannak, nem győzik. Volt, hogy aki hozta a motorokat (jól ismerték) besegített nekik és ő fényképezett...

(#78911) AllTheBest válasza dugynok (#78910) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Köszönöm, akkor kicsit megnyugodtam, mert maga a fék még mindig jól harap és jól adagolható :) Köszönöm a válaszokat! :R

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#78912) emre válasza AllTheBest (#78908) üzenetére


emre
veterán

Ha nem vagy képben a buktatókkal csináltass egy előműszakit.

Pénzben ugyan ott leszel, és nem bukod el a rendszámot ha valami nem stimmel, és leírják hogy mi az amit meg kell rajta csinálni. Plussz kapsz még 2-3 hetet a rendes műszakiig. Nekem nagy előnyt jelentett, hogy nem télen hidegben kell intéznem ezeket a marhaságokat. A kocsimon annak idején még novemberben járt le, most már nyáron kell vinnem, és a motor is április helyett júniusban vizsgázik.

(#78911) AllTheBest

Azt Te nem tudhatod, legfeljebb úgy érzed.
Majd a műszer megmutatja, de azért véletlenül legyen nálad wd40. :DDD

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#78913) Bogyó bá' válasza emre (#78912) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Erre gondolsz? :D
[link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#78914) emre válasza Bogyó bá' (#78913) üzenetére


emre
veterán

Hát persze, de azt is tudod hogy miért? :)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#78915) Something_


Something_
őstag

Na kesztyu pipa, remelem minimum 3 szezonig.
Alomkesztyu :B

(#78916) yodamastah válasza Something_ (#78915) üzenetére


yodamastah
őstag

Jó választás, ez egy jó kesztyű.

(#78917) #79335424 válasza Lomha 8V (#78902) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hááát.... olyan hangos sor 4 hangja van. Nem az igazi.

(#78918) zgospel válasza Something_ (#78915) üzenetére


zgospel
őstag

jól néz ki :C

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#78919) -Mike- válasza Something_ (#78915) üzenetére


-Mike-
addikt

Nice!

(#78920) Something_ válasza yodamastah (#78916) üzenetére


Something_
őstag

Brutal passzos a csuklo reszen fel illetve levetelnel, de ha mar felvettem, akkor tokeletes. XL-es mar nagy volt, de az L-es is ugye tagulni fog. (az tuti, hogy levetelnel vicces latvany leszek, ahogy szenvednj fogok beoltozve :D)

Erdekes, hogy egy top kesztyunel miert nincs osszevarrva a kisujj a gyurusujjal.

(#78921) zgospel válasza Something_ (#78920) üzenetére


zgospel
őstag

Néhány használat után ha már betörted rendesen, akkor pikk-pakk fog menni a fel- és levétel :K

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#78922) CyberPunk666 válasza Something_ (#78920) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Az én kesztyűm is elég szűk a bejáratnál, de ha becsúszott, akkor már pont jó. Szerintem ennek ilyennek kell lennie, különben hogy maradna a helyén a protektor a tenyér aljánál. Azok a szorítópántok nem sokat érnek, ha esel, ha nem elég passzos már az anyagától is.

Az enyém sem egy gyagiy olcsó és az sincs összevarva és én is furcsáltam.
Nekem egy dainese carbon d1 long van.

#zgospel

Nekem nem nagyon kezdett el tágulni a bejárat, ott amikor beledugom a kezemet, akkor lehet érezni, hogy ott nem rugalmas és nem is a bőr feszül ki, hanem van benne valami egyáltalán nem rugalmas szűkítőgyűrű (nem merev gyűrűre kell gondolni) és ahhoz van rögzítve kicsit ráncosan a bőr.
Nem számítók rá, hogy az a rész tágulni fog, a többi helyen igen, de ez eléggé ilyenre tervezettnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#78923) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

:(((

De mégis miért?

(#78924) Geresics


Geresics
addikt

Nekem a Dainese cuccok valahogy sosem jöttek be külalakra, erre pont ma olvastam egy kesztyű-tesztet. 55eFt, 10ekm, 3 lyukas ujj...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#78925) CyberPunk666 válasza Geresics (#78924) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ott ahol neki kulyukadt, az enyémen meg van erősítve.
Btw elég érdekesen néz ki az a dainese, tutira eredeti?

Ránéztem a kínálatra és 20k felett nem találtam ilyen kialakítású darabot náluk.
Persze lehet régen volt, de most nem látok. De 55k-ért az a kesztyű... Ki az a hülye aki azt megveszi annyiért?

Ránézésre látszik, hogy nem jó. Sima egyszintű bőrréteg a karok kezeléséhez?
nyilvánvalóan gagyi.

[ Szerkesztve ]

(#78926) Geresics válasza CyberPunk666 (#78925) üzenetére


Geresics
addikt

nekem is ez volt az első gondolatom... :U

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#78927) CyberPunk666 válasza CyberPunk666 (#78923) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Btw írtam nekik levelet, hogy ez mégis miért van így.
Kíváncsi vagyok, hogy veszik-e a fáradtságot, hogy válaszoljanak és mivel fogják megindokolni...

De most komolyan, mi indokolhatja, hogy egy német helyenként 150-200 euro értékű leárazásokat kapjon és ugyanarra egy magyar meg ne kapjon semmit?

ilyen 50k-s leértékelés egy 260k-s cuccon azért nem kevés...
Ez biztosan nem a postaköltség különbsége...

[ Szerkesztve ]

(#78928) Ferdzsoo válasza CyberPunk666 (#78927) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én amikor voltam a Müncheni D-store-ban, ott az online-árak vannak kirakva a cuccokra is. Ami neten olcsóbb, az náluk is. Míg a magyar karasnás árak köszönőviszonyban sem voltak/vannak a netes árakkal. (még a teli áraknál is gyakran 30-50k-val drágábbak) Fogalmam sincs miért, de rohadtnagy lehúzás.

A kesztyű amit linkelt Geresics meg kotta hamisítványnak tűnik. De hogy nem 55k. volt az is tuti. 55k.-ért olyan kesztyűt kapsz megszólal, ezen egy árva merevítés extra védelem sincs rajta sehol. Az enyém amit vettem csak 30k-volt akciózva de már azon is sokkal komolyan erősítések vannak kisujjnál és a tenyér részénél is. Arról nem is beszélve már most több mint 10k km-er van benne és olyan mint az új. Majd egyszer otthon leszek rakhatok fel képet. De ez a szöveg és leírás meg az a kesztyű ami a képen van totál kamu. Vagy hamisítvány volt.
Nem azt mondom a Dainese az isten (pedig az :DDD ) de ez kizárt hogy ilyen kesztyűt adjanak ki a kezeik közül... A shoxos kesztyűm 10k-ért nem lyukadt ki 15k km-alatt...hagyjuk már ezt a szöveget. :DDD

Hgábor: én még úgy is kizártnak tartom.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#78929) Something_ válasza Ferdzsoo (#78928) üzenetére


Something_
őstag

Szerintem ha eredeti, akkor is kb 10 eves modellrol lehet szo.

(#78930) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

(#78905) persuader: Persze, ha én is hívhatlak Csehó Pistának. :D

(#78907) canniball: Igen, szép volt, jó volt. Kicsit túltengett a Metallica, pedig nem az volt a kedvenc (a kedvencet megpendítetted :D ), de valahogy szinte csak olyan poszterek kerültek hozzám. :)

(#78917) Somatom: Mindegy, a látvány az rendben van.

(#78924) geresics: Bár nem értek hozzá, de nekem is gyanús az a kesztyű. A 17.000- forintos Shox-om sokkal bizalomgerjesztőbb, pedig az nem egy nagy valami.

(#78931) CyberPunk666 válasza Ferdzsoo (#78928) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Én nézegettem a karasna - net árakat és az euró vételi árfolyamot beleszámolva kb árban vannak.
Persze lehet ez msként volt régebben, de ma már az internet túl könnyűvé teszi és 99 eurótól a szállítás is ingyenes Magyarországra.

Kb fél éve követem az árakat, szóval annyira visszamenőleg nem tudok nyilatkozni.

De ezek a német akciók eléggé lelomboztak. Olyan árkülönbségek vannak, hogy még kimenni is megéri kb.

(#78932) CyberPunk666 válasza Something_ (#78929) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

De 10 éves sem volt az 55k...

(#78933) zgospel válasza CyberPunk666 (#78931) üzenetére


zgospel
őstag

Két éve is szintben voltak a Karasna árai a többi EU eladóéval :U Plusz az egy elég jó bolt, tényleg jó kiszolgálással.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#78934) Ferdzsoo válasza CyberPunk666 (#78931) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Mondjuk felpróbálás nélkül netről rendelni ilyesmit szerintem meredek. :)
Én amikor a kombimat vettem 3,5 órát voltam a boltban, úgy hogy tudtam mit akarok.
Feleségemmel tavaly 4 órát voltunk a boltban, mire meglett a modell, a szín a méret. Ez eddig tart szvsz. És még gyorsak is voltunk, volt ott valaki aki előbb ment és mikor mi eljöttünk még mindig próbálgatott... ilyen ez a popszakma... :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#78935) AllTheBest válasza Something_ (#78915) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Az ilyen brutál kesztyűk hol vannak merevítve? És vajon egy keményebb ütközésnél mennyire védik meg az ember kezét? Az ok, hogy nem fog leköpni a bőr az ember kezéről, de ezen kívül miben jobb az ilyen? :) Csak azért kérdezem, mert nekem eddig csak gagyibb kesztyűim voltak, sőt, terepen általában o'neal szövetkesztyűt használok, mert abban sokkal könnyebb a mozgás. Országúti motoromhoz nagyon gondolkodom valami ilyesmiben, csak kérdés, hogy megéri-e...

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#78936) CyberPunk666 válasza Ferdzsoo (#78934) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nekem ez nem tartott annyi ideig.
Meg ha tudod a méretedet már az adott márkából és típusból, akkor lehet onnan rendelni.

(#78937) HSM válasza Geresics (#78924) üzenetére


HSM
félisten

Gondolom, ilyen görcsösen fékkart-markolászó user lehetett, a bőr állagát nézve kb. 0 alkalommal leápolva. :U

Nekem is ez a márka van, legalább 10 000km-el, és ~3 szezonnal, ráadásul sok fékezéssel, várossal, és az egyetlen baja eddig annyi volt, hogy egy kis részen a varrás elengedett a tenyerén tavaly, amit egy jelentéktelen összegért megjavított egy szakember. Szóval nekem ez a gondos tulaj meg hasonló blabla erősen sántít itt.

(#78925) CyberPunk666: Nekem is csak egy "sima bőrréteg" van a kezelőszerveknél. Carbon Cover-em van, a sima. [link]
De mint írtam, nagyon nem így néz ki 10K km és 3 szezon után. Én mondjuk tényleg karban is tartom, nem csak használom. :D

[ Szerkesztve ]

(#78938) Something_ válasza AllTheBest (#78935) üzenetére


Something_
őstag

Nem er meg 78.000 ft-ot. Szvsz majdnem ugyanolyan jo egy 30-40.000es kesztyu is. Miben jobb? Passz. Ugyanolyat kene esni mindket kesztyuben, akkor derulne ki.

Kb 1 eve Archerrel jott szoba ez a kesztyu itt a topikban,
a tenyer es ujj elen levo protektor miatt maradt meg az emlekezetemben.

Egy esesnel leer a kezed, jol a foldhoz bszod, ha csontot er es nincs benne protektor, akkor valszeg torik. Ha van protektor, akkor kevesebb ra az esely.
Szoval eloszor odavagod, aztan csuszol valszeg jo sokat, nem art ha nem szakad ki.

Plusz a kesztyu eleg hamar elhasznalodik a tobbi cucchoz kepest, aztan amikor az ember vesz egy dragabbat, ugy van vele, hogy talan tovabb fogja birni. De nem fogja tovabb birni, mint egy fele ennyit ero kesztyu :D

Feree lemotorozott x ezer kmt es uj allapotu a kesztyuje. Gondolom O kb ezt a kmt 20-30 hosszu uttal tette meg. En nem megyek sokat, viszont marciustol novemberig minden nap fel-le veszem a kesztyut, esobe, melegbe, porba, stb. Nem szoktam naponta/hetente/havonta apolni, tisztitani.
Majd valamikor dobok fel kepet a regi kesztyumrol, 3 szezon, kmt passzolom, nem szamolom :D

Az elozo kesztyum asszem karasna outlet aron 30k volt, 3 szezon, szezononkent 10k huf. Kicsivel tobb, mint havonta 1000 ft a kesztyu dija :D

[ Szerkesztve ]

(#78939) AllTheBest válasza Something_ (#78938) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Így viszont szerintem maradok az olcsóbb verzióknál, amiknél azért már van valamiféle védelem. Szeptemberben volt egy balesetem, ott pl egy ilyen kesztyű sem mentett volna meg attól, hogy eltörjön a kézfejemben 2 csont :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#78940) Something_ válasza AllTheBest (#78939) üzenetére


Something_
őstag

Jo passzentos legyen (ne mozduljon el, ne a protektor torje el a kezed:D) es legyen rajta csuklonal plusz tepozar, ami rogziti a kezedhez.

Hogy tort el a kezfejedben ket csont? Hol kapott utest es mitol? Aszfalt? Tenyer?

[ Szerkesztve ]

(#78941) AllTheBest válasza Something_ (#78940) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Záróvonalon keresztül bevágott elém egy mercis és hirtelen ráfékezett, mert az előttem haladó megállt a zebránál. Én nem tudtam megállni, mert kb 2 méter volt a merci és köztem. A kuplungkar és a markolat közé szorult be a kezem. Próbáltam kikerülni jobbról, de késő volt, ezért pont a motor bal oldalával kaptam el az autó hátulját. A kuplungkar nem kérdezett, csak tört :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#78942) Something_ válasza AllTheBest (#78941) üzenetére


Something_
őstag

A kuplungkar es a markolat koze hogy kerult a kezed? Az egesz kezfejed becsuszott vagy az ujjaidra rament a kar?

(#78943) AllTheBest válasza Something_ (#78942) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Fogalmam sincs, annyi van csak meg fejben az esetből, hogy éreztem, hogy valami vékony odafogja a kezem, a kézfejemben tört el 2 csont ,szóval a törést leginkább úgy tudom elképzelni, hogy előrecsúszott a kézfejem a kuplungkar elé, a motor bal eleje kapta el először az autó hátulját, utána ért csak hozzá a kormány az autó hátuljához.

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#78944) Gaboman válasza AllTheBest (#78939) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Probiker PRX-4 motoros kesztyűt 2008-ban vásároltam, 7 évet bírt ki, ráadásul úgy hogy volt benne 2010-ben egy elég nagy csúszásom, bukfencezésem, kb 50 méter betonon.
Hála az égnek hogy akkor nem a cross kesztyű volt rajtam, akkor csontig kopott volna a kezem.
A kesztyű is megúszta annyival hogy a kis protektorok megkoptak, se szakadás se kilyukadás.
Ennek a típusnak volt az elődje, viszont a réginél komolyabb volt tenyérrésznél a gumipárnázás.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#78945) runner 125 válasza Something_ (#78915) üzenetére


runner 125
nagyúr

Faxa, grat.

Örülök, ha a tavaly vett 25k-s Bering-em ezt a szezont még kibírja. 5000km van benne, de a bal kesztyűn az ujjaknál elkezdett kitörni a bőr. :F
Nyilván a kuplungolástól, bár bosszantó, h ilyen hamar.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#78946) AllTheBest válasza Gaboman (#78944) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Ez még pont abban az árkategóriában van, amennyit még max kiadnék egy kesztyűért, el lett rakva könyvjelzők közé :) Előbb a motort kell rendbe hozni :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#78947) runner 125 válasza Gaboman (#78944) üzenetére


runner 125
nagyúr

Noh valaki a korábban általad is nézegetett XR600-at megvette és most egy 120k-val többért ismét fentvan mindenhol, kiemelve.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#78948) Geresics válasza runner 125 (#78947) üzenetére


Geresics
addikt

Ahhoz képest azt írja, hogy "vettem ezt azt az évek hosszú sora alatt".
Mondjuk a 16ekm is hihető! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#78949) Gaboman válasza runner 125 (#78947) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Láttam én is, az a baj hogy amennyit kér érte az nagyon sok azért a motorért.
Régebben 500 ezerét meg ahogy te is írod 480-ért volt fent, az még jó ár.
Ebben az összegben már volt fent több darab 2002 KTM 625SC ami teljesen más kategóriát képvisel minden területen.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#78950) BoB válasza runner 125 (#78945) üzenetére


BoB
veterán

Úgy látom te nem nagyon tanulsz: [link] :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.