Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79701) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Sem az út sem a szél nem volt ma jó. Pfff
Nem baj olajcserére jó volt.
1.5 elől, 2 hátul, csöppet le volt eresztev a guma.

Új akku 12 óra után 13.1v- al fogadott, meglepett!

(#79702) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Olvassunk bukósisak tesztet! :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79703) Kolondrum


Kolondrum
félisten

[link]
[link]
Soha nem volt még takarítva, a lánc a masszív kemény olajsár mellett futott, a csavarhúzó alig vitte, nem hogy a brigó.

(#79704) D1Rect válasza Kolondrum (#79703) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez megint egy ernő?

(#79705) Ferdzsoo válasza runner 125 (#79700) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Erről az autotune-ról tudnál linkelni valamit? Erről eddig nem olvastam...
Mert nálam ugye meg az 1-es és a 2-es sebfokozatban gyári nyomaték és lóerőkorlát van belerakva (gettó kipörgésgátló :DDD ) ahoz is van egy kis kütyü 18k-ért ami ezt kiveszi.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#79706) HSM válasza Bogyó bá' (#79685) üzenetére


HSM
félisten

+1 :C

(#79707) Kolondrum válasza D1Rect (#79704) üzenetére


Kolondrum
félisten

Jaja csak ő 2008-as. Szerethető darab!
[link]

[ Szerkesztve ]

(#79708) -Mosquito- válasza Ferdzsoo (#79705) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Mennyit megy 1-2-ben?

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79709) Tarill válasza Topiccsendőr (#79676) üzenetére


Tarill
őstag

jó hát úgy nagyjából :D

(#79710) D1Rect válasza Kolondrum (#79707) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezekről mikor dobták le az idióta digitális fordulatszámkijelzőt?

Közben megnézegettem, hogy az újabbakon van digitális?
Hátgratb@zmeg...

[ Szerkesztve ]

(#79711) V.Stryker válasza Kolondrum (#79707) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A tükröt leszámítva ez a kék tetszetősebb. A kormány felfogatása, a műszeregység, a nem annyira szögletes és girnyó kormánykapcsolók.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79712) Ferdzsoo válasza -Mosquito- (#79708) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Végsebességre gondolsz? 100 felett valamivel és 160 felett valamivel...

Nem, de úgy van megépítve hogy elérhetné gyorsabban is. :DDD Erre belekotornak gyárilag.
Megmondom őszintén, amikor neten nézem hogy ha ezt kiszedik és megy a power wheele akkor azért nézek hogy mennyivel jobban is mehetne... :D

Term. nem a wheele miatt gondoltam, de biztosan van azért jelentős különbség...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#79713) -Mosquito- válasza Ferdzsoo (#79712) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Igen,arra. És lassan éri el? :DDD

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79714) Kolondrum válasza V.Stryker (#79711) üzenetére


Kolondrum
félisten

Van ilyen tükör innen 5 percre gyalog már vasárnap néztem. :C

D1Rect ! Nekem a narancs műszerfala jobban bejött. A digit fordulat, analóg km, mert én úgy nézem a dolgot, hogy a sebesség kiemelése fontosabb mint a fordulat, azt ilyen hang mellett érzem.

[ Szerkesztve ]

(#79715) horvathkrisz válasza Kolondrum (#79714) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Nem baj, menj motorral. ;]

(#79716) CyberPunk666 válasza D1Rect (#79710) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Én is jobban szeretem, ha a sebesség és a fordulatszámmérő analóg, sokkal gyorsabban le lehet olvasni.

(#79717) Ferdzsoo válasza -Mosquito- (#79713) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

#79712...

Ill. olvasom a hsz-eket amcsi fórumokon és odáig vannak tőle meg vissza, hogy mennyivel agilisabb lett a gép, meg másik motort kaptak...
Gondoltam 20k-t megér. Plug and play...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#79718) HSM válasza CyberPunk666 (#79716) üzenetére


HSM
félisten

Én az analóg fordulatot és digitális órát szeretem. A fordulatnál elég gyorsan látni, kb. hol van, a sebességnél viszont nekem jobban bejön a picit lassabban leolvasható de precízebb megjelenítés.

(#79719) CyberPunk666 válasza HSM (#79718) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ha preciz lenne, akkor azt mondanám, hogy oké, de sajnos nem az. A digitálison se látod pontosabban, mint az analógon, mert be van állítva, hogy többet mutasson és ez sebességtők függ, hogy mennyire nagy az eltérés.

Szóval mindkét esetben csak nagyjából tudod leolvasni. Ráadásul a megfigyeléseim szerint a digitálisaknak még az amúgy szintén nem túl fürge analógoknál is nagyobb a késleltetése...

Ha pontosat akarsz, akkor vagy hangolod magadnak, vagy talán gps, de azért abból soka számít, hogy milyen a készülék, ha nagyjából pontos értéket akarsz.

Az enyémen analóg fordulat és digitális sebesség van, nem halok bele, de ha bármit választhatnék, akkor ez a kettő analóg lenne és lenne mellé a digitális a minden másnak (tank, km óra, óra... stb)

[ Szerkesztve ]

(#79720) -Mosquito- válasza Ferdzsoo (#79712) üzenetére


-Mosquito-
őstag

173Le/129Nm na ilyen lassú/gyenge gebét sem vennék. ;]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79721) HSM válasza CyberPunk666 (#79719) üzenetére


HSM
félisten

Ja, az SV-n se pontos, de a csalás ugyanúgy megvan az analógon is. :) Viszont abszolút nem érdekes a pontossága, úgy értettem, hogy ha egyszer 50-et mutat, és tudom ott mondjuk mennyi a fékút, akkor legközelebb is 50 lesz az 50, és nem fog ez torzulni amiatt, hogy kicsit erre vagy arra állt a mutató éppen.

A fürgeséggel a K8 SV-n semmi baj nincs, 8 mágnes van van a keréken ami jelzi a kerék pozíciót, szval igencsak fürgén reagál. ;) Lesd meg, ahogy hallod, hogy ráhúzza a gázt ugrik az óra is azonnal. [link]
A régiben (2003-tól valameddig) csak 4 mágnese volt, az még tényleg lassúcska volt. :)

A GPS hasznos, de az tényleg csiga lassan frissít/reagál sajnos.
Én imádom az SV műszerét, pici, lényegre törő, jól leolvasható és szvsz esztétikus is így a fehér hátlappal. Van rajta óra, méri a vízhőfokot, meg hogy mennyit mentem, semmi felesleges sallang. Egyedül egy pillanatnyi fogyasztás mérőt tudnék még értékelni, és ritkán egy fokozat jelzőt, de nem halok bele, hogy nincs. :)

[ Szerkesztve ]

(#79722) Ferdzsoo válasza -Mosquito- (#79720) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Érdemes megnézni ezt a grafikont. Ez a 2. sebfokozat...Z bombal és anélkül...

Piros az alap, fekete a z-bomb. Azért ott ki van nyitva az az olló rendesen. :DDD

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#79723) Topiccsendőr válasza Ferdzsoo (#79722) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A megoldas:
7000 nel bszod ra a kuplungot, es nincs horpadt gorbe gyarilag sem :D

Hasznald az erot Luke...

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#79724) Ferdzsoo válasza Topiccsendőr (#79723) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Jah azt dobom is a hátast... :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#79725) -Mosquito- válasza Ferdzsoo (#79722) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Értem. Ilyenkor a kipörgésgátló is változik/többet enged vagy marad gyári beállításon?

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79726) Ferdzsoo válasza -Mosquito- (#79725) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nekem nincs kipörgésgátlóm... Csak a 2012 évjárat utániak kapták meg. De a vicc hogy azokban is benne van a szabályozás, vicc...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#79727) Ferdzsoo válasza Topiccsendőr (#79723) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

De ha már itt vagy:
Szelephézagot hideg motornál ellenőrzünk. Stimmt?
Szervizben meg is várják míg kihűl? (alhangon is 4 óra) Mert szvsz. gondolkodás nélkül nekiesnek mindenhol...
Bármennyire sem szeretném, ezzel a történettel muszáj lesz elmennem szervizbe.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#79728) Topiccsendőr válasza Ferdzsoo (#79727) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Pontosan. Hideg motornal.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#79729) runner 125 válasza -Mosquito- (#79720) üzenetére


runner 125
nagyúr

Amúgy bármennyire hihetetlen, tesztekben pontosan ezt firtatják.. nem érezni rajta a jelen számokat. Nyilván, megy és tol, de nagyon steril, nagyon kezes, nagyon kiszámítható, egyenletes.. valamelyik tesztben még egy csaj pilóta is erre panaszkodott..
Mondjuk menni még nem mentme vele, így csak a tesztekre tudok hagyatkozni, de Ferdzso álláspontjával egyet tudok érteni. Ha azt szeretné, h bssza hátba, hát bssza hátba. :D

Ferdzsoo

20k-t megérhet a kütyü, ha valóban csak a tiltást offolja és a motor vezérlést nem cseszi szét, mint az autós "tuning boxok".

Nem tudom hány évre tevezel a géppel, gondolom nem cseréled le egyhamar, meg kb. nincs is mire a kategóriáján belül, de azzal számolni kell, h a 250k befektetésből max 100k-t fogsz viszontlátni, ha kiszeded és külön eladod használtan a kitet. A motorba szerelve kutya nem fizeti ki sajnos a felárat.

Ez a PCV, ez pedig az autotune kit.
Itt találsz részletes leírást róla, de a lényeg annyi amit fentebb is írtam. A szonda folyamatosan figyeli a gázokat, konkrétan a gyári lamda helyére kell becsavarni, így azonnal tudja korrigálni a PC-t.. szóval nem egy sztenderd, előre belőtt értékekkel fog dolgozni a motor, hanem a környezet változásaihoz (terhelés, hőmérséklet, páratartalom, stb..) igazodva.

Jah és ami fontos, ha rászánod magad, mindenképpen 4 térképes módban padoltasd le. Ilyenkor a kipufogó leömlőkbe egyenként bekerül a szondacsatlakozás, így hengerenként tudják hangolni az egészet, még tutibb lesz minden.
Ha Ágónál csináltatod a Kozma Tomi ebben is tud segíteni, kb. 20k-ért belehegeszti a kis csatlakozókat. Nyilván olyan helyet kell keresni, ahol az idom utána takar.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79730) -Mosquito- válasza runner 125 (#79729) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Én mentem Crosstourerel amiben "ugyan az" a blokk csak 129Le/126Nm nem éreztem gyengének,pedig abban volt kipörgésgátló is. Mind, Ti tudjátok,ha meg kell bszodni.. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79731) Ferdzsoo válasza -Mosquito- (#79730) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Csak nem tervezed esetleg a cserét? :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#79732) -Mosquito- válasza Ferdzsoo (#79731) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Arra biztos nem. Ez az első számú kedvenc,majd egyszer.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79733) Grillo válasza horvathkrisz (#79694) üzenetére


Grillo
senior tag

Aztán kvántákosztá?

(#79734) Gaboman


Gaboman
nagyúr

canniball
zgospel

Köszönöm a segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#79735) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Fiúk mit ér a yoshumira kipufom? Volt érdeklődő és 2x annyit mondtam mint gondolt. Ritka darab nagyon. 80k-ra áraztam be.
Ki ért hozzá?
Nem értek hozzá csak láttam hasonlót ilyen árán anno. 34-40k?

[ Szerkesztve ]

(#79736) V.Stryker válasza Kolondrum (#79735) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Figyi, szerintem sok. Eleve a motor értékének kb 10%-át kéred érte. Plusz Martin mester 50k körül gyárt hasonlóan jót E betűset, műbizonylattal.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79737) AndrewTdi válasza Ferdzsoo (#79717) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Hívd fel Prop-techet, ők is foglalkoznak ilyesmivel. árbarát.

(#79738) Ferdzsoo válasza -Mosquito- (#79732) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igen egy majdani cserére nekem is az elsők között van a Ktm, annak is van sprottúrája. 1290 Superduke GT. Egy vagyon mondjuk, de nagyon tetszik, egyetlen óriási szívfájdalmam a lánc...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#79739) pityaa23


pityaa23
senior tag

Aldiban megint kapható az akksi töltő.

(#79740) demars válasza Kolondrum (#79735) üzenetére


demars
addikt

40 k volt a MIVV dobom, tegnap hozta a futár.
E számos, mindent küldtek hozzá.
Döntsd el árulni szeretnéd vagy eladni?! Meg mennyire kell a pénzmag ?!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#79741) BoB válasza Kolondrum (#79735) üzenetére


BoB
veterán

Jellemzően nem a gazdagok veszenk ER6 -ot. Szvsz lényegtelen hogy ritka darab, senki sem fog azért többet fizetni.

Te mennyiért vetted és hol?

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#79742) Horvi válasza demars (#79740) üzenetére


Horvi
őstag

Ha szabad érdeklődni honnan vetted? Gondolom használt így árból saccolom csak.

Hello darkness, my old friend...

(#79743) Kolondrum válasza BoB (#79741) üzenetére


Kolondrum
félisten

Abban a világban ahol mozgok egy Er6 nem épp babetta. Én ezzel kaptam a motort, nem tudom mit kóstál egy ilyen.

-Mike-! 40-ért van érdeklődő rá, meglátjuk érdekli e. :R

[ Szerkesztve ]

(#79744) -Mike- válasza Kolondrum (#79735) üzenetére


-Mike-
addikt

Max 40. de szerintem 30ért is simán odaadhatod.

(#79745) BoB


BoB
veterán

Ja elfelejtettem említeni, hogy a hétvégén mentem egy kört. De mivel idén ez volt az első, ezért visszafogtam magam. Max 140 volt. Városban :D

Jöhetnek a hőbörgések.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#79746) -Mike- válasza BoB (#79745) üzenetére


-Mike-
addikt

140? Nem vette a 3-ast? ;]

(#79747) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Most akkor mi az álláspont EÜ dobozzal? Foglalja a helyet.

(#79748) Tarill válasza Kolondrum (#79747) üzenetére


Tarill
őstag

Kell

(#79749) V.Stryker válasza Kolondrum (#79747) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mit tennél a helyére? ;]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79750) CyberPunk666 válasza Kolondrum (#79747) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Kell is meg nem is.
Nem kell nálad lennie, szóval, ha csekkolnak, akkor nem kapsz büntit a hiánya miatt, de ha baleset van és nincsen nálad, akkor viszont kapsz egy szép csekket.

Erre mondta az okrató, hogy ellenérzéskor a rendőr látja, hogy nincs nálad, megbotlik és kéri a csomagot, ha nincs, akkor adhat büntetést. Szóval legyen nálad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.