Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79451) Kolondrum válasza horvathkrisz (#79443) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hangja milyen? Nem akarsz feltenni egy videót yt-re? Engem érdekelne. Papíron meddig bejáratós?

(#79452) zgospel válasza CyberPunk666 (#79449) üzenetére


zgospel
őstag

Elvileg mindegy a márka, mert ugyanarra az elvre épít mindegyik.

A lényege a nyári aláöltözőnek hogy teljesen simuljon a testedhez, és hogy vékony anyagból legyen ami kivezeti az izzadtságot a felszínre. Azon az elven működik, hogy a párolgás hőt von el a környezetéből (ezért is fázol picit amikor kijössz a vízből és vizes maradsz), szóval amikor az izzadtságodat kivezeti a felszínre és az elkezd párologni, akkor hűsítőnek érzed.
Ha nem simul a testedhez akkor nem tudja elég gyorsan kivezetni az izzadtságot, tehát nem maradsz száraz alatta, ami miatt megáll a verejték a testeden is meg a ruhán is, és az elég kellemetlen érzés.

Izzadás nélkül értelemszerűen nem párologtatsz, szóval egészen addig nem is fogod hűsítőnek érezni a viseletét.

A Forcefield biztos jó egyébként. Én még körbenéznék sportáruházakban is, a sportaláöltözők többsége ugyanerre az elvre épül, a lényeg hogy szárazon tartson és közben párologtatás által hűtsön.
A legtöbb motoros márka amúgysem fejleszt aláöltözőből sajátot, hanem egy sportszergyártóval legyárttatja a saját logójával ugyanazt, és rárak pár ezrest az árcédulára.
Tudom mert nekem Dainese van és marhára nem a Dainese gyártja, csak rányomták a logójukat :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#79453) ath válasza CyberPunk666 (#79449) üzenetére


ath
senior tag

nekem is, meg sokaknak még innen a HH dry nagyon bejött.

(#79454) canniball válasza horvathkrisz (#79439) üzenetére


canniball
nagyúr

Menj be egy (vagy ha időd engedi akkor több) boltba ahol többféle van és próbálgass, csak úgy derül ki hogy számodra mi kényelmes.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#79455) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Látom mindenki megváltoztatja a nick nevét. Hogyan lehet ezt?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#79456) Horvi válasza FIREBLADE78 (#79455) üzenetére


Horvi
őstag

Nick váltás.

Hello darkness, my old friend...

(#79457) canniball válasza Moleman (#79442) üzenetére


canniball
nagyúr

Tudom hogy ez kell, én is így vizsgáztam. ;) De aztán amint tudtam vettem normális göncöt, mert egyrészt az oktatáson/a vizsgán jó esélyel nincs akkora veszélyben az ember mint a közúti közlekedés során, másrészt kényelmesebb.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#79458) canniball válasza CyberPunk666 (#79449) üzenetére


canniball
nagyúr

Csatlakoznék ath kollégához, (FF-em ugyan nincs de) a HH nekem is bevált.
De vegyél mindegyikből egyet egyet és elmondod megéri-e a FF a kétszeres árat. :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#79459) demars válasza zgospel (#79452) üzenetére


demars
addikt

Így van! Sportboltokban is kapni alá öltözőt, elég nagy a kínálat. Múltkor a decathlonban voltam, ott is kapni jót.
Egy cserét kell nekem is venni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#79460) dellfanboy válasza zgospel (#79419) üzenetére


dellfanboy
senior tag

he? halottal mar a k5-os gixerrol?iden 12 eves. es megnyugtatlak a sportmotorok (gsx-r, cbr yzf-r, zx,,) mindig is palyara voltak elsodlegesen tervezve az mas kerdes hogy tizeneve meg nem voltak ilyen fejlett elektronikai rendszerek, nem volt ennyi motoron szeria a radialis brembo a sok dugattyus elso fekkel+ specko elso futomu stb. es ugyanugy a borruhaknal is volt fejlesztes, nezz meg egy tizeneves pl. Dainese ruhat meg egy vadi ujat. eszre fogod venni a kulonbseget. ha nem az elado csajszi biztos el fogja magyarazni.
sportmotort meg normalis helyen 10 20 eve is azert vettek hogy hetvegen megcibaljak a bajszat a helyi versenpalyan.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#79461) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Tököm tele...

Levetkőztettem a motort, légszűrő, benzinszűrő cseréhez. Mondták az okosok, hogy vastagfalú, nagyméretű szűrőt vegyek,hogy legyen átfolyása. Megveszem... B+ nem fér be a tank és a karbik közé. :W Mehettem el kisebb vacakért,ami annyira nem is vastagfalú. Fene egye megy. Persze, mindehhez a tank csurig van. :DDD Tök jó 20 literrel emelgetni. Én hülyeségem.

Amúgy kis olajat találtam a légszűrőházban. Ez normális jelenség? Pár cseppről beszélünk.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79462) zgospel válasza dellfanboy (#79460) üzenetére


zgospel
őstag

Ezért nem fogok elmenni egy boltba az eladók legnagyobb örömére, de feltételezem ha felhoztad ezt a példát akkor te tisztában vagy a különbségekkel, esetleg meg is oszthatnád velünk.
"he" :U

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#79463) dellfanboy válasza V.Stryker (#79461) üzenetére


dellfanboy
senior tag

/[link]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#79464) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#79461) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha a tankban lévő gyári szűrőd hibátlan állapotú (és minden tiszta belül), szerintem tök fölösleges utólagos benzinszűrőt beépíteni.... :N

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79465) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#79464) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Gyárilag van benne.

dellfanboy: Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79466) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#79464) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem törött volt, láttam, a pót szűrő amiket megfogott... Alá tettem egy mágnest, ott tartotta a kosz nagy részét ami valamiért fém alapú volt 99%- ban. Hozzátenném a tankom 2325x mostam ki előtte.

(#79467) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#79461) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Utalom azokat az embereket, akik azt mondjak, hogy en megmondtam mar akkor.
De bazmeg ha ramhallgatsz es megveszed a gyarit, nem ragod a szart, akkor most 10 perc alatt meglennel. (Raadasul egy ilyen lofasz tetelnel, mint egy szuro)
Semmit nem sporol az ember a hazi praktikakkal. Amennyit szopsz, idoben, szaladgalasban elviszi a sporolt penzt.
En megmondtam elore.
;]

Ja varj. Megint kihallatszott amit gondoltam.
Most leirom a finom lelkednek, kerlek az elozo bekezdest ne olvasd el.

A topicban feljott nemreg a tema, akkor en javasoltam neked a gyari szurot. Sajnalattal olvastam soraidat, hogy igen idoigenyes atalakitasnak mutatkozik a nem gyari szuro beepitese. A problemara talan megoldas a korultenkinto informacioszerzes. Sajnos manapsag megbizhatatlan dolgokat is olvashat/hallhat az ember az ismerosei koreben. Sok turelmet igenyel egy nem oda illo alkatresz beszerelese, legy turelemmel. Sok sikert... En megmondtam elore. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#79468) -Mosquito- válasza Topiccsendőr (#79467) üzenetére


-Mosquito-
őstag

;]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79469) Kolondrum válasza -Mosquito- (#79468) üzenetére


Kolondrum
félisten

Fúú és ha még nő is és nem egy csiripel. :DD

(#79470) horvathkrisz válasza demars (#79444) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Vettem egy bőrkabátot. protektorokkal. Nadrágot majd holnap. Köszi a tippet. ;)

(#79445) Mosquito34: már én is azt várom.

(#79447) Kolondrum : ;]

(#79448) HSM:veszek normális cuccokat, elhiszem hogy a cicagatya "az ellen nem véd". :K

(#79451) Kolondrum: Szerintem tipikus kawa hangja van, valamelyik nap rakok fel videot. ;)

(#79454) canniball: thx, az lesz. (Bár a kabát már megvan, kifogtam egy faxa kényelmest, pont a méretemben)

Képek:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

(#79471) Bogyó bá' válasza horvathkrisz (#79470) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"...Szerintem tipikus kawa hangja van..." - Úr isten, annyira csörömpöl?! ;]

(Viccet félretéve, a primerláncos ER-5 hangja - egy évtized kopás után - valami rettenetes. Az ember azt várja, mikor könyököl ki valami a blokk oldalán. A tulajok szerint ez tök normális)

De a lényeg: széles utat, balesetmentes kilométereket!

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79472) horvathkrisz válasza Bogyó bá' (#79471) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Annyira talán nem. :D (Unokatesómnak van egy ER6N, na az jobban csörömpöl, ugyanezzel a motorral. :DD )

Szerk.: köszönöm, viszont mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#79473) Tarill válasza horvathkrisz (#79470) üzenetére


Tarill
őstag

Szép :) ez a szín jobb mint a zöld fekete. Sok sikert hozzá :)

(#79474) Kolondrum válasza horvathkrisz (#79470) üzenetére


Kolondrum
félisten

Tehát fehér. Aztán mesélj mi a neve? ;]

(#79475) V.Stryker válasza Topiccsendőr (#79467) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jóvan, megmondtad. De egyszerűen elvből nem veszem meg azt a gyári szart 4500-ért. Annyiért nem nyomják le a torkomon a sima átfolyós benzinszűrőt. Miközben a bárdiban szó szerint 200 forint akármelyik ilyen kedvezménnyel. Hússzoros áron nem vagyok hajlandó megvenni.

Mondjuk a múltkor 600 forintért megvettem az idomhoz a gyári csavart, kettőt is. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79476) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#79475) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Akkor legalabb szopj meltosaggal. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#79477) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#79475) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha nem veszed, hát nem veszed. Akkor szívasd magad még pár napig... :N

(#79476) persuader: lassú voltam. Hiába, no, öregember nem gyorsvonat. :(((

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79478) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#79477) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Már itt a kisebb, csak visszajött a főnököm, így munkaidőbe be kellett fejeznem a motorszerelést. Felháborító. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79479) Kolondrum válasza V.Stryker (#79478) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ebből látszik, hogy jó világod van neked is. :DD Meg van a másik amikor kérik a dolgozók a kulcsot, hogy legalább ihassanak. :)

Jaa ezzel a mondattal lehet védekezni ott. :DD Keressek munkát? kezdetű mondatok. Baltát a hátadba b#&& magamba. Így is vannak érdekes dolgaim mint tudod.

[ Szerkesztve ]

(#79480) V.Stryker válasza Kolondrum (#79479) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát figyi, a feladatom el van végezve, mert cserébe ebédszünetben is dolgozom néha evés közben, máskor meg még ki se veszem....szóval, oda vissza megy.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79481) runner 125 válasza V.Stryker (#79480) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ennél már csak az kényelmesebb, ha az ember évente 2 alkalommal találkozik a "főnökével", az is egy előre lefixált, kajálós, napot elkúrós délután. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79482) Bogyó bá' válasza runner 125 (#79481) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mi vagy te, pap? :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79483) BoB válasza zgospel (#79452) üzenetére


BoB
veterán

Atyám... szerintem azért általános iskola alsó tagozatos dolgokkal mindenki tisztában van. A zárt bőr alatt meg nem fog csak úgy elpárologni az izzadtság akár van aláöltöző, akár nincs.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#79484) zgospel válasza BoB (#79483) üzenetére


zgospel
őstag

Igen, ezért van a bőrruhán perforáció vagy valamilyen nyitható szellőző :U Meg a hálós bélése is segít a dologban.

Ma mindenki kötekedős napot tart? :D :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#79485) BoB válasza zgospel (#79484) üzenetére


BoB
veterán

Ja, van teljesen perofált egyrészes bőrruhám, az a teljes felület kb 25 százaléka lehet. Pontosan tudom mennyire párolog az izzadtság ott ahol nincs perforáció.

Csodák nincsenek, ha rajtad a bőrruha semmit sem fog hűteni az aláöltöző, de könnyebb le- és felvenni a ruhát, esetleg komfortosabban érzed magad (egyénfüggő).

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#79486) Topiccsendőr válasza Kolondrum (#79479) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

meg szerencse hogy - ahogy egy hires ember mondta sertodotten - "el lehet innen menni, itt lehet minket hagyni"

:D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#79487) Lomha 8V válasza horvathkrisz (#79470) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Szép motor. Egyedül a láncért kár, valahogy nekem bántja a szemem, ezen a motoron. Kardán vagy szíj jobb lett volna.

(#79488) kisninja


kisninja
őstag

Ma rohadt jó idő volt és még mindig nem lehet felhozni a mocit... a sár miatt. :W

horvathkrisz: szép moci

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#79489) emre


emre
veterán

Nem reklám. ;]

"egyedi sport dob ami felszerelhető oldalra illetve ülés alá is !
NEM Kínai vacak !!!
Márkamatricát a vevő választja ki !
Garanciával. 32 cm hosszú maga a dob rész.
2017 trend :) ilyen nem jön szembe veled :) XD Ára 38.000 Ft ami a postát nem tartalmazza !
"

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#79490) imibogyo válasza emre (#79489) üzenetére


imibogyo
veterán

Az kemény... Vagy még inkább kémény... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#79491) Bogyó bá' válasza Lomha 8V (#79487) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kardán. A gumipertli az olyan műmájer... ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79492) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nálunk a motor parkolás megszűnt, nyert 2 autó és bezárt a bazár, ennek már csak ezért is ennyi. :W
Még csak esély sincs rá, felemelték 8500-re a kocsit és azonnal az a pár motor elbukta akik felmondták télire.

[ Szerkesztve ]

(#79493) demars válasza horvathkrisz (#79470) üzenetére


demars
addikt

Állatul nézel majd ki a mocin bőrszerkóban!
K.va szép ez a vas!
Gratulálok!

Más: Ráakadtam egy szinte új mivv dobra, összekötő csővel együtt, tök jó áron adják! "E" számos, db killeres! :C Holnap le is zsírozom, aztán műszaki után felpattintom!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#79494) Kolondrum válasza demars (#79493) üzenetére


Kolondrum
félisten

-

[ Szerkesztve ]

(#79495) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Jóóóó reggelt!

Biztosan láma kérdés, de ha már így csesztettem a benzinszűrőt, felmerült bennem egy kérdés. A benzinszűrő pl. nálam nem függőlegesen van, hanem inkább fekszik. Ebből következik, hogy nem lesz telítődve csurig benzinnel, lesz benne levegő mindig. A kérdések: Jól gondolom,hogy a motor szívja a benzint, nem baj ha fekszik a szűrő? Illetve az út egyenetlenségeiből és a szűrőben lévő levegőből adódóan biztosan lesz olyan, hogy bubi is lemegy a csövön. Ezt kompenzálja valami? Vagy érezni fogok egy kis rántást? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79496) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#79495) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem szivja, vagy vakuumos pumpa van, ami szivja, vagy egyszeruen ejtotartalyos.
A karburatorban a benzinszintet a tuszelep es az uszo szabalyozza. Az uszoszoszint terheles fugvenyeben amugy is valtozik, megsem erzed. Nem fog semmiyen rendellenesseget okozni barmilyen buborek a rendszerben. Az uszo legfeljebb jobban kinyitja a tuszelepet, es utanamegy.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#79497) horvathkrisz válasza Tarill (#79473) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Köszönöm! :R

(#79474) Kolondrum: Kóla. Mert fehér mint a kóla. ;]

(#79487) Lomha 8V: külföldi fórumokon is rengetegen ezen a véleményen vannak, csak azt nem tudum, miért? Csak optikailag, vagy más szempontból is jobb a kardán vagy szíj?

(#79488) kisninja: thx ;)

(#79493) demars: Köszi :R Ma akartam venni egy protektoros bőrnadrágot, erre öcsém azt mondta hogy vegyek inkább valami szövetet mert nyáron bele fogok rohadni. Most kicsit elbizonytalanított. :F

[ Szerkesztve ]

(#79498) V.Stryker válasza Topiccsendőr (#79496) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Értem. Köszi.

Nem tudom van-e pumpa. Gondolom az jobb lenne ha fekszik a szűrő.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79499) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#79498) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Mindegy

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#79500) Polemius válasza horvathkrisz (#79423) üzenetére


Polemius
aktív tag

Azért óvatosan, ha süt is a nap, az aszfalt még hideg, nem fog úgy tapadni. Plusz, ha új motor, gondolom a gumi is az, előbb kopjon le a trutyi róla.
Na meg nem tudom, németeknél mi a szokás, de az osztrákok mindent meghintenek rengeteg sóval, meg zúzott kővel. Előbbi ugye a korrózió miatt nem annyira előnyös, utóbbi meg csúszik és a fényezés sem szereti.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.