Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79501) -Mosquito- válasza Polemius (#79500) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ott most milyen az időjárás és az útak állapota? :)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79502) horvathkrisz válasza Polemius (#79500) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Persze, nem merem neki csapatni, max 100-zal mentem vele, azt is egyenes, száraz úton és csak pár másodpercig, aztán vissza 60-70-re, befostam-nem kicsit. :B
A németek is sóznak mint a bolondok, de már talán nincs az utakon. A kereskedő is külön felhívta a figyelmemet, hogy legalább 100km-t menjek hogy lekopjon a gumiról a védőréteg, és be ne merjem dönteni a motort. Mondtam neki, hogy nem nagyon döntögetek, mert abszolút nem tudok motorozni.
Tegnap mondjuk 15 fok volt és napsütés, kimentem vele a gyakorlópályára, aztán egy óra gyakorlás után mentem pár kört a városban. Beszarás, az összes motoros integet, ezen teljesen szétmentem,kurva jó érzés, olyan, mintha összetartoznánk. :DD
Köszönöm a tanácsokat Neked is! :R

(#79503) V.Stryker válasza horvathkrisz (#79502) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

kurva jó érzés, olyan, mintha összetartoznánk. - Nem olyan. Az! ;)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79504) -Mike- válasza horvathkrisz (#79502) üzenetére


-Mike-
addikt

100km-t nyílegyenesen? Akkor az oldaláról mikor fog lekopni? Nekünk egy Bükk oda vissza és már be van koptatva.

(#79505) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#79503) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Mondjuk ezt en sosem tudtam aterezni :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#79506) demars válasza horvathkrisz (#79497) üzenetére


demars
addikt

Szövet szellősebb az tény. Bőr viszont biztonságosabb és jobban véd a széltől nagyobb sebességnél. Nyáron ha tempósan mész nem lesz gond. Akkor fogsz leizzadni ha megállsz. Ez sajnos egy ilyen hobby :K
Egyébként még tavaly láttam shoxnál olyan bőr nacit amin voltak szellőzők. Árban húzósak (nekem), de jól néztek ki és állítólag jók is!
Én ősszel (szezon végén) vettem kétrészes probiker bőr ruhát, nagyon kényelmes, igaz jóval nehezebb mint a cordurám. Sokat nem mentem még benne (talán két kisebb karikát, aztán jött a zord tél) de hűvösebb időben kellemes volt.
Meghagyom a cordurát is egyenlőre, aztán meglátom mit hoz a sors. Lehet, hogy ha váltok mocit beruházok egy protektoros farmerre azok (is) tetszenek.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#79507) canniball válasza horvathkrisz (#79497) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez egyrészt megint csak egyén függő (mennyire vagy izzadós stb.), másrészt nyáron ha nincs tempó bármibe bele lehet rohadni. Szerintem ha belefér vegyél most egy bőrt, aztán ha a kánikulában nem bírod akkor (ahogy demars írja engedve a biztonságból) veszel egy motoros farmert. A cordura "kicsit" furán mutatna a bőrdzsekivel, én ezért azt nem vennék.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#79508) V.Stryker válasza Topiccsendőr (#79505) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jó de te kicsit antiszoc vagy. :DDD Vagyis nem antiszoc, tudod az a morgós jóindulatú. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79509) PoLizei válasza horvathkrisz (#79497) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Ha felülre bevállaltad a bőrt, alulra is simán vehetsz azt. Engem legalábbis a lábamon nem zavar az izzasztóbb ruha, a dzsekit szar inkább fölvenni 30+ fokban.

P*L****

(#79510) V.Stryker válasza horvathkrisz (#79497) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem van bőr is és kordura is. A bőr ezerszer jobb nekem pl., még melegem is kevésbé van benne. Mondjuk nekem a kordura vacak lehet, azért. A bőr viszont ad egy tartást, egy kényelmet.

Aláöltöző nélkül egyiket se veszem fel, 40 fokban sem. Valahogy szarabb a komfortérzetem.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79511) Horvi válasza V.Stryker (#79510) üzenetére


Horvi
őstag

Nha meg ha a bőrt felveszed aláöltöző nélkül +30 fokban akkor kb belerohadsz és amikor le kell venni akkor minimum 2 emberes munka pajszerral :DD

Hello darkness, my old friend...

(#79512) demars válasza canniball (#79507) üzenetére


demars
addikt

Én eléggé "fázós" vagyok. Mondjuk a nyeszlett cordurámban nem is csoda :DDD Nyári Shox Vertex, annyira szellős (hálós anyagú), hogy átlátni rajta! :D Szóval éjjel, meg ha kicsit hűvösebb volt nyáron, nagyobb tempónál abban is fáztam ( aminek az eredménye, hogy folyton pipilnem kell, ha meg megállok már rá is gyújtok ;] ).
Szóval nekem jó lesz a bőr ruci. :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#79513) Polemius válasza -Mosquito- (#79501) üzenetére


Polemius
aktív tag

Az utóbbi pár napban egészen jó idő lett, néha esik, de többnyire napsütéses, itt lent (a hegyek lábánál) 8-15 fok napközben. Az utakon mindenhol elolvadt a hó/jég, legalábbis 6-800 méterig (magasabban még van, a távolabbi hegyeket elnézve). Ha épp száraz, szó szerint porzik az út a sótól... A hegyi utakon meg néhol centi vastagon áll a zúzott kő. De majd jönnek idővel, azt' letakarítják. :D
És hogy milyen az utak állapota? Jellemzően jó, bár itt is van kimondottan vacak állapotú. Igaz, járhatatlan állapotút még nem láttam. Van ami meg kimondottan jó, és itt tényleg gondolnak a motorosokra is a frekventált helyeken. Szalagkorlát, motoros parkoló, figyelmeztető táblák, stb.
Ja, és ide járnak csapatni a népek. :)

[ Szerkesztve ]

(#79514) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

na, ma már olyan idő van, hogy ha lenne rá időm, akkor tuti mennék, ez már simán jó idő.
Sajnos holnaptól megint leesnek a minimumok :(
Ez a mai 10 fok max és 8 fok minimum tökéletes.
Aztán innentől a minimumokmeg ilyen 0-2 fok körülre esnek vissza. Hiába lesz délutánra 8-9 fok, ha közben éjszaka lehül az aszfalt.

(#79515) Warpig


Warpig
aktív tag

Protektoros farmert kell venni. Nyáron a legjobb megoldás szerintem! Nekem is van cordurám, de az max 15 fokig bírható. Persze bizonyos motorokra nem biztos, hogy stílusban illik, de szerintem ez a legpraktikusabb.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#79516) 2thletme2day válasza -Mosquito- (#79434) üzenetére


2thletme2day
őstag

Szia

A kedvezőbb árak vagy a nagyobb választék miatt érné meg ellátogatni erre a rendezvényre ha motoros ruházat vásárlás van kilátásban?

(#79517) canniball válasza 2thletme2day (#79516) üzenetére


canniball
nagyúr

Több forgalmazó van jelen egy helyen így nem kell többfelé rohangálni a próbálgatáshoz és némi engedménnyel tudsz vásárolni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#79518) -Mosquito- válasza 2thletme2day (#79516) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Szia,

Van konkrét elképzelés esetleg vacillálsz 2-3 termék között akkor itt megtalálhatóak és felpróbálhatod. Idő, pénzt is spórolsz. Viszont amint láttam inkább a drágább termékeken van nagyobb akció. Pl Daytona csizma valamelyiken 10 de volt 30% kedvezmény is. Motoroazis Clover dzseki /nadrág kb 10-15eft sisakok - 10-15eft. De pl Powerbike pl nyári Macna nadrág rendes áron ment. Rajtuk kívül is vannak üzletek ahol nix kedvezmény.

Tavaly november tájékán volt a motoros Black Friday ott 20-25% kedvezmények is voltak, nagyobb árnál jelentős kedvezmény volt.

Szóval nézd át hogy kik vannak kint adnak-e kedvezményt. Egyébként egyre szerényebb a kiállítás a motor márkák terén. :O

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79519) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintetek?

(#79520) V.Stryker: a sportkipufogót gyűlölöm, de ha "meg kell szólalni, akkor meg kell szólalni!" :D 139 dB már nem viccel. Bár túl nagy darabnak tűnik a méretei miatt, nem tudom hová lehetne felszerelni.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79520) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#79519) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Minek ez neked?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79521) emre válasza Bogyó bá' (#79519) üzenetére


emre
veterán

Nem, mert teherautóra számítanak ha meghallják, azt fogják keresni. Téged meg a motoron ugyan úgy vagy még annyira sem fognak figyelembe venni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#79522) HSM válasza emre (#79521) üzenetére


HSM
félisten

Nekem városban párszor már jól jött volna, pl. amikor tolat felém a vakegér, és meg se rezzen a semmi hangerejű gyári dudámtól... :W
Ezt legalább meghallják, jó esetben.

(#79523) Geresics válasza emre (#79521) üzenetére


Geresics
addikt

Pedig nincs is ennél viccesebb!
Mi anno egy (1 hengeres, 422ccm-es diesel!) Piaggio Ape Max-ra raktunk IFA dudát!
A csajok meglátták: de cukiiiiii!!! - aztán kaptak egy dudálást, és már ugrottak is! ;] ;]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#79524) Moleman válasza HSM (#79522) üzenetére


Moleman
addikt

A robogón én is szoktam szeretni a gyári dudát, 55 wattos fényszóróm van, helyből gyilkolja a generátort, a duda még megszólal, de ha már fékezek is mellé, a féklámpa áramfelvétele miatt a duda már csak nyekereg. :D

(#79525) polimorf válasza Bogyó bá' (#79519) üzenetére


polimorf
tag

Én ha tennék akkor rendőségi szirénát tennék, arra csak odafigyelnek :-)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#79526) Bogyó bá' válasza polimorf (#79525) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Egyelőre gondolkodóba ejtett - legfeljebb megy a Yarisba! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79527) emre


emre
veterán

Értem a buli faktor......akkor meg nem kell kérdezni, de nem ettől fogod elkerülni a balesetet, hanem a megfelelően körültekintő vezetéstől, helyzetfelismeréstől. Ha már csak a dudát tudod nyomni, akkor töknyóc mi van fenn. Nem vitaindítónak szántam, engem nem kell meggyőzni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#79528) HSM válasza Moleman (#79524) üzenetére


HSM
félisten

Ebben az a meleg, elvileg tök normális "palacsinta" duda van az SV-n, mondjuk nem a legjobb helyen, a hűtő mögött, de nem is az volt a baj, hogy nyöszörgött, szólt az ahogy kellett, mégis két esetem is volt, ahol hátrafele totyorogva kellett menekülnöm tolató autó elől, mert az amúgy normális hangerejű dudámat egyáltalán nem hallották! :Y :W Nem igazán vicces szituáció... :N

[ Szerkesztve ]

(#79529) V.Stryker válasza HSM (#79528) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Tudom, hogy már közhely, de basszus mióta fent van a hangosabb kipufogó, szinte soha nem dudáltam még. Már már kellemetlen. Ma is pl. megyek, nem is türelmetlenkedek, de az autók előttem húzódtak le az út szélére, jelezvén, hogy nyugodtan menjek el mellettük a szembejövő forgalom ellenére.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79530) Topiccsendőr válasza Moleman (#79524) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az erdekes, mert a fenyszorod egy tekercsrol megy, valtakozo fesszel, mig a duda, index, feklampa akkurol, amit egy masik tekerccsel toltesz. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#79531) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Nem is mondtam, hogy kicseréltem az emelt fényerejű tompított izzómat. Látszólag sértetlen, az izzószál se szakadt, mégse megy. :) Bírt 12ezer kmert.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79532) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#79531) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Milyen márkájú volt? Nekem GE-Tungram Megalight 120%+ van a motorban és a kocsiban, a motoré 10k km-t, a kocsi 7-et ment eddig vele, még jók. Szóval lehet az enyém is hamarosan megmurdel? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79533) Tarill válasza V.Stryker (#79529) üzenetére


Tarill
őstag

ezt annyira én se szeretem, lehúzódik mondjuk jófejségből de elég necces a hely, szemből is jönnek, nem szeretek ilyenbe belemenni de addig mennek majdnem az árokba míg el nem megyek mellettük...

(#79534) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#79532) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Pont ilyen volt benne. Megalight Ultra.

Tarill: Pont így ahogy mondod. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79535) Moleman válasza Topiccsendőr (#79530) üzenetére


Moleman
addikt

Igen, én is csodálkoztam, de mégis van összefüggés. Fékezéskor is halványul a fényszóró, indexeléskor pedig ütemre halványul. :D

(#79536) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Ismét köszi a válaszokat mindenkinek, bőrszerkó lesz, holnap megyek és megveszem a nadrágot is. :R

Acélbetétes, magasszárú Martens bakancsban mennyire kényelmes váltani? Használ valaki ilyet motorra?

(#79537) HSM válasza V.Stryker (#79529) üzenetére


HSM
félisten

Ismerem az érzést... Az SV is tud ilyet, ha megfelelő helyen 6-7000-en pörgetem. De nyugi, vannak olyan süketek, akik így sem hallják... :C

(#79538) TommyNagz válasza HSM (#79537) üzenetére


TommyNagz
senior tag

umount --force /mnt/hsm
mount /dev/hsm /dev/null :D

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#79539) Chrys_


Chrys_
addikt

Ismertek valamilyen megoldást a kijelző melletti 2 gomb "távvezérlésére" kormányról? Valahogy ki kellene vezetni őket.

(#79540) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

(#79497) horvathkrisz: Nekem személy szerint a kinézete is fura az ilyen stílusú motorokon, de inkább értelmetlennek tartom. Nem kanyarvadász és nem lóerőgyár a motor, sokkal több értelme lett volna egy gondozásmentes(ebb) hajtást rakni rá.

(#79522) HSM: Nekem gyárilag három kürt van a Hondán. Azoknak együtt olyan hangja van, hogy még én is megállok, ha megnyomom a gombot. :DDD

(#79530) persuader: Pedig a Simson is tudta ezt a fícsört. :) Egyszerűen alul vannak méretezve.

(#79533) Tarill: Ezt én sem komálom. Aztán győzök kézzel-lábbal mutogatni, hogy köszi, jó fej vagy, de nem akarok gyorsabban menni, jó nekem itt.

(#79536) horvathkrisz: Nekem anno az acélbetétes bakanccsal inkább a talp vastagsága volt a bajom. Se váltani, se fékezni nem volt kényelmes. Nem javaslom amúgy az ilyen Martens féle bakancsokat, az nem véd szinte semmit egy motoros balesetben.

(#79539) Chrys_: Kínai webshopokon árulnak kormányra szerelhető gombokat, esetleg azt meg lehetne próbálni. Pl: [link] De van millió fajta, nézz szét.

(#79541) mindkilla válasza mindkilla (#77247) üzenetére


mindkilla
tag

Na szóval kínai mágneses olajleeresztő:

(#79542) PoLizei válasza mindkilla (#79541) üzenetére


PoLizei
aktív tag

:Y
Még jó, hogy ki tudtad szedni

P*L****

(#79543) demars válasza mindkilla (#79541) üzenetére


demars
addikt

Komoly cucc! :(((
De ilyet miért Kínából? Mert piros? :(
Lehet kapni itthon is, az talán nem kotlik meg az első meghúzásnál.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#79544) Chrys_


Chrys_
addikt

Meg akarom rendelni az új gumiszettet a túramotoromhoz (Suzuki GSX 650 F) a következő héten. Melyiket ajánljátok a 3 közül (más nem érdekel)?

- Metzeler Roadtec 01
- Birdgestone Battlax BT-023
- Birdgestone Battlax T30 EVO

[ Szerkesztve ]

(#79545) mindkilla válasza PoLizei (#79542) üzenetére


mindkilla
tag

Igen, nagyon meg tudott volna szivatni.

(#79546) -Mosquito- válasza mindkilla (#79541) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Nem húztad túl?

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79547) Kolondrum válasza -Mosquito- (#79546) üzenetére


Kolondrum
félisten

Úgy tudom nem nagy a Nm értéke ezeknek. Mint ahogy az olajszűrőknek sem.

(#79548) polimorf


polimorf
tag

Ma olyan szép idő volt felénk, hogy gondoltam gurulok egyet. (A gép szilveszter óta nem volt binditva de az első pöccre indult szépen.) Gondoltam legalább leteszteltem az új gumikat a javitott hátsó rugóstagot, és az új sisakot. Sikeresen vizsgázott mindhárom. :K

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#79549) imibogyo válasza polimorf (#79548) üzenetére


imibogyo
veterán

Itt Örkényen is motoroztak ma már páran... :K

(#79550) mindkilla válasza -Mosquito- (#79546) üzenetére


mindkilla
tag

Nem, 29 Nm-re húztam volna, de már alatta megadta magát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.