Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78451) CyberPunk666 válasza zgospel (#78450) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Az a napi 1-2 válasz eléggé nevetséges. Írtam nekik egy hónapja és még nem kaptam választ.
Vagy kiszűrtek a rostán vagy ilyen átfutási időkkel kell számolni, nem tudom, de a rovat a maga heti 10 válaszával egy nagy rakás szar...

(#78452) Topiccsendőr válasza Doki16 (#78448) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nincs semmi baj, nekem kakucson volt elmenyem m5interact tal, illetve az en slickkemmel. Szerintem egy kalap szar volt vizes palyan az m5.
Nem ugyanolyan motoron voltak, de ekkora kulonbsegre akkor sem szamitottam.

Mivel hulyebiztosra csinaljak, javaslom a turagumit.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78453) canniball válasza CyberPunk666 (#78451) üzenetére


canniball
nagyúr

Én tavaly nyáron kérdeztem, azóta sem jött válasz...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#78454) Topiccsendőr válasza Doki16 (#78448) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Na varja, nem mesz esoben?
Akkor sportgumi szigoruan.

Vagy megse? :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78455) zgospel válasza CyberPunk666 (#78451) üzenetére


zgospel
őstag

Én nekem 2 nap után jött a részletes válasz. :U

Valószínűleg sokan írnak nekik és annak nincs értelme, hogy már megválaszolt kérdéseket újból megválaszoljanak.
Nagy rakás szar? :D Miért is? :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#78456) Lomha 8V válasza CyberPunk666 (#78451) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Csak nem megemlítetted az Avon márkát a kérdésben? Arra soha az életben nem jön válasz, többen próbáltuk. :DDD

(#78457) ath válasza HSM (#78433) üzenetére


ath
senior tag

csúsztam én már meg a pp3-al Tatabánya-Tarján-Tát közötti szakaszon úgy, hogy jó idő volt, nem ész nélkül téptem és nem is lapon voltam. Kakucson, Kecskeméten elment, de nekem kevés. gurulászni, túrázni jó, nem mértem a profilt, de sok van még benne 6e után, tartósnak is mondanám.

(#78458) BoB válasza Topiccsendőr (#78454) üzenetére


BoB
veterán

Tuti nem lesz eső, max tapadás kell? Itt van Doki gumija: [link]
Á, mégsem. Gyerekméretben nincsen :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#78459) Topiccsendőr válasza BoB (#78458) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

De van 140 esben es 150 esben. Egy jo gs500 ra ra lehet fesziteni. Mit lehetne fordulni vele :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78460) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na, én elmegyek gurulni egyet. Olyan idő van, vétek lenne kihagyni. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78461) canniball válasza V.Stryker (#78460) üzenetére


canniball
nagyúr

Kb. 3°C, köd, olvadó latyak, nedves aszfalt... :(

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#78462) V.Stryker válasza canniball (#78461) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Itt 13 fok, száraz aszfalt. :)

Mondjuk szerintem csak BP-en belül fogok menni szerintem, rakpartok, miegymás, de már muszáj....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78463) HSM válasza Doki16 (#78448) üzenetére


HSM
félisten

"Nem kell tartósnak lennie elég ha kibír 15000-20000 Km-ert."
Ez inkább a kifejezetten tartósra csinált utcai túra gumik szintje szokott lenni. ;)

(#78457) ath: Nyilván kompromisszumos, mint minden gumi. Így a leírtak alapján azért nem vetted el tőle a kedvem. :B Nekem ez a két gumi tetszett, a PP3 és az új Pirelli Angel GT. Eddig ezek a befutók nálam, majd ha gumit veszek. Én sem szoktam neki nagyon túrni, szval jó komromisszumnak tűnik, hogy alapvetően azért utcai, és nem kopik el nagyon hamar, de azért tapad is. :D

(#78462) V.Stryker: Én ugyan ma csak kocsival mászkáltam, de egyáltalán nem hozta meg a kedvem motorra ülni... Mondjuk én jövő héttől két keréken tervezem a közlekedésem, remélem nem túlzott optimizmus. :B

[ Szerkesztve ]

(#78464) vlevi válasza canniball (#78461) üzenetére


vlevi
nagyúr

Úgy, mjnt nálunk.

Ráadásul az udvaron áll a fagyott hólé, a garázsból csak kenuval tudnék kiállni. :(

(#78465) TBone válasza HSM (#78463) üzenetére


TBone
tag

hát pedig jövő héten még hidegebb lesz mint most. max 3 fok napközben, este mínuszok...

(#78466) HSM válasza TBone (#78465) üzenetére


HSM
félisten

Ha nappal plusz van, és nem tocsog mindenhol a hólé, az már nekem megfelelne. :B

(#78467) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na, én nem bírtam tovább: kihasználva a 12-13 fokos kora tavaszias időt - idén először - elmentem egy szépet gurulni. 169 km jött össze, leginkább a környékbeli falvakban. A főutak szárazak, a mellékutak viszont tökig sárosak, vízátfolyásosak. Mindenesetre nagyon hiányzott már a motorozás, egészen fel vagyok dobódva.

Őrület, de 2 motorossal is találkoztam ma a környéken, egy csopper az út szélén volt lerohadva Nemesnádudvar közelében (egy furgon már állt mögötte, gondolom azzal viszik haza), valamint egy valamilyen Suzuki idomos speed gépet láttam szembe jönni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#78468) polimorf válasza V.Stryker (#78462) üzenetére


polimorf
tag

Nálunk a +3 fok és csupa vizes, sáros utak és hozzá a borongós depis idő valahogy nem hozták meg a kedvem a motorozáshoz. :(

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#78469) kisninja


kisninja
őstag

Jó nektek itt is jó az idő viszont a sár miatt nem tudok felállni a mocival... zúzott köves de még a cipőm is süpped. :O

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#78470) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Meleg van már második napja, de még mindig nem olvadt el mindenhol a cucc teljesen, ráadásul ahol igen, ott meg egy merő víz. Ez egy jó alap ahhoz, hogy később lehessen motorozni, de sajnos most megint lehülés jön.
Talán megússzuk, hogy a lehülés ne legyen fagy és ne legyen sok csapadék, akkor a legközelebbi melegebb napon már bátran lehet gurulni.

-----------------------

Ha már gumitéma és megszakértés:

Ninja 300 - tök új, szóval gyári gumi van rajta. Mindenhol szidták eléggé...
Front: ....110/70-17 IRC Road Winner (M/C 54S) on 2.75" x 17" wheel
Rear: ......140/70-17 IRC Road Winner (M/C 66S) on 4.00" x 17" wheel

Amire használnám:
- Munkábajárás (szóval a nedves tapadás fontos, város (Bp), de van benne országúti szakasz is, hosszú egyenes autópályázás csak ritkán lenne)
- Mennék sokat gyakorolni, dönteni, csökkenteni a majrácsíkot, megtanulni motorozni.

Elhasználjam erre a gyári, elvileg sokat szídott, abroncsokat, vagy cseréljek egyből?
Állítólag nem ad elég visszajelzést, ezt szidták benne.

Ha most vagy majd utána cserélek, akkor mire lenne érdemes?

(#78471) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

No, hát nem volt ez olyan vészes. Nem mondom, hogy városon kívül 100 körül nem érezni a cugot, de ettől még kár lett volna kihagyni.

5 hét állás után vagy 5-ször kellett indítóznom mire beröffent. Indítózás közben kiégett a tompított izzó... :W Marhára örültem neki... vagy másfél éves, elég drága, ilyen +140% -os akármi volt. Most bonthatom le az oldalát,hogy kicseréljem. Így végig távolságival abszolváltam a túrát. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78472) Geresics


Geresics
addikt

...azért csak mentem egy Pécs-Orfű-Pécs távot DB Killer nélkül! :DD
Az Akra hangja... hogy is mondjam... kicsit túlzás! :C

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#78473) Something_ válasza -Mike- (#78446) üzenetére


Something_
őstag

Nekem annyi minosegbeli problemam volt alpinestarssal, hogyha tehetem a jovoben, nem fogok venni ebbol a markabol. (Kabat - foszlik, elszonezodik, cipzar egy kezzel nem huzhato fel menet kozben, sem zseb, sem osszehuzo reszen, gatya rogzitogombja 1 szezon utan leesett, kb potolhatatlan, 40e-es taska tobb helyen elszakadt, alaoltozo cernaja kb halott, alpinestars logo 10. mosas utan lejott, alsorol es felsorol is)

Dainese Carbon D1 longot neztem ki.

[ Szerkesztve ]

(#78474) polimorf válasza Something_ (#78473) üzenetére


polimorf
tag

Carbon kesztyűm van, azon kivül, hogy nyári kesztyűnek árulták és 15 fok fölött nagyon beleizzad (belerohad) a kezem 1 év használat után semmi baja. Ezt a "nyári" kesztyűt hordom hidegebb időkben.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#78475) -Mike- válasza Something_ (#78473) üzenetére


-Mike-
addikt

Picit elbizonytalanítottál. ;]

(#78476) yodamastah válasza -Mike- (#78446) üzenetére


yodamastah
őstag

Nyáron az 55ezres astars gp plus kesztyűn nekem elkezdet szétjönni a varrás az ujján 2 motorozás után. Visszavittem, gariba javították.. viszont mikor pofára estem benne akkor teljesen egyben maradt, és dolgoztak a tenyér/oldalsó csúszkák/protektorok mindkettőn. Maga a kesztyű pedig sztem a lejjobb védelem / kormány-érzet arány szempontból ami eddig a kezemen volt ... meglátjuk mennyire fogja bírni eddig nagyon jó szerintem.

Egyébként bármit is veszel, legyen rajta tenyéren műanyag slider hogy ne tapadjon le amikor lerakod a kezed.

Másik hogy astarsból rengeteg hamisat árulnak 20kért. Na azt sztem kerülni kéne. Bár kérdeztem pár embert aki ezekben tolja és állítólag tűrhetően véd. (bár neten vannak csúnya ellenpéldák erre)

[ Szerkesztve ]

(#78477) CyberPunk666 válasza Something_ (#78473) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nekem is ilyen van, és én elégedett vagyok vele, bár nem használtam túl sokat.
Ahogy korábban írta polimorf, nekem 5 fokban elég volt a kesztyű kb 1 órán át, 10 fokban bármennyit tudnék menni vele. Amikor nagy melegben használtam, akkor viszont rendesen izzadt a kezem benne...

(#78478) CyberPunk666 válasza yodamastah (#78476) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Érdemes szétszedéses videót nézni a hamis alpinestar gp pro kesztyűről...

(#78479) runner 125 válasza yodamastah (#78476) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem cserél vki avatart? Már sokadszor keveredek össze, h te, vagy Gábor postolt-e. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#78480) Topiccsendőr válasza Geresics (#78472) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

markaszerviz mondott valamit a szofverre?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78481) Something_ válasza yodamastah (#78476) üzenetére


Something_
őstag

Minosegbeli problemam van, eddig csak a balesetnel teszteltem, vedelemben eddig jo :-) Vallamra erkeztem bukfenccel, a vallamnak nem lett baja.
Nyilvan az elkovetkezendo evekben emiatt nem fogom lecserelni sem a kabatom, sem a borgatyam :-) de pl kesztyunel nem ezt a markat fogom valasztani.

Apropo, van koztunk zalaegerszegi?

Cyber: mennyiert vetted? Nincs fent a karasna webshopban, pedig a boltban van es probaltam is tavaly.

[ Szerkesztve ]

(#78482) CyberPunk666 válasza Something_ (#78481) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

4xk HUF volt tavaly nyáron.

(#78483) Geresics válasza Topiccsendőr (#78480) üzenetére


Geresics
addikt

a gyártónak írtam az info@aprilia.com-ra (a contact formjuk nem működött), de semmi reakció. Majd próbálkozom még máshol is...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#78484) Grillo válasza Something_ (#78481) üzenetére


Grillo
senior tag

Odavalósi vagyok, de már nem ott élek.

(#78485) Something_ válasza Grillo (#78484) üzenetére


Something_
őstag

Van fent egy 78.000es uj kesztyu 51.000ert, egy zalaegerszegi tars ranezhetne, hogy minden klappol e :-) uj, magyar szamlas, garis. De hat szamlat barki tud szerezni/gyartani :-)

(#78486) yodamastah válasza runner 125 (#78479) üzenetére


yodamastah
őstag

Nekem kéne már egyedi... lehet kérni fogom :)

(#78487) Doki16 válasza Topiccsendőr (#78454) üzenetére


Doki16
addikt

Biztosan nem megyek esőben, ha az van akkor kocsi.
Én nem tudom tényleg azért kérdeztelek titeket. Semmivel nincs tapasztalatom ezért bármit elhiszek :D

(#78463) HSM: Na látod ezt se tudtam, azt hittem ez alacsony futásnak minősül. Szóval nem érdekel ha kopik rendesen a gumi, de cserébe jól tapad. max két-három szezont lesz meg nekem ez a motor még. Több gumit már nem akarok rá venni :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#78488) Polemius válasza Doki16 (#78487) üzenetére


Polemius
aktív tag

És ha menet közben kezd esni, mit csinálsz? Leponyvázod, ott hagyod és elhozod, ha felszáradt? :D

(#78489) Doki16 válasza Polemius (#78488) üzenetére


Doki16
addikt

Kér ezen most így fent akadni. Csak akkor indulok el ha biztosan tudom, hogy nem fog esni. Tehát, hogy tényleg esély sincs rá. De ha ne adj isten tényleg esik, akkor egyértelműen ésszel kell menni. Magyarán szólva nem kelll direkt olyan gumi ami esőben a legkirályibb mert úgyse megyek ki akkor, ha meg elkap hát ez van megy az a motor 50-el is. :)

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#78490) HSM válasza Doki16 (#78489) üzenetére


HSM
félisten

Egyébként nekem is ez szempont volt, hogy bár én ugyanúgy megyek esőben is, mégsem igazán érdekel, mennyire tapad a gumi olyankor, mert úgyis gyökketővel fogok menni millió más okból is.
Szóval nekem a nagyon utcai gumik a sűrű mintázatuk miatt kiestek alapból, nem hiányzik, hogy a nem szempont jobb vízelvezetés miatt hangosabb és kellemetlenebb legyen a gumi, én szeretem, ha módjával van csak minta rajta. Ezért is néztem pl. az említett két abroncsot, amiken azért csak mértékkel bántak a vágásokkal, és a felületes szemlélő nézőpontjából úgy tűnik, jó kompromisszumot találtak a tartóság és tapadás tekintetében. :)

(#78491) vlevi válasza -Mosquito- (#78440) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Dobsinán a buszmegállóba"
Dobsina környékén én is elő szoktam fordulni. Na nem a buszmegállóban, hanem amúgy az úton :)

Biztos tudod, hol készült a kép.

(#78492) Geresics válasza Topiccsendőr (#78480) üzenetére


Geresics
addikt

Viszont tudom, hogy hülye vagyok, és megetetett a hang, valamint a hideg levegő segít, ráadásul nem motoroztam pár hónapja, meg minden, és amúgy sem ér az egész semmit mérések nélkül, de szerintem akkor is sokkal jobban ugrik! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#78493) Topiccsendőr válasza Geresics (#78492) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

En innen erzem, ugy hogy nem is ultem rajta, hogy jobban ugrik, de csuklik 8000 rol visszaengedve, nagygazra. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78494) Geresics válasza Topiccsendőr (#78493) üzenetére


Geresics
addikt

8000-et ez nem is tudom, hogy tud-e egyáltalán! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#78495) Topiccsendőr válasza Geresics (#78494) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Tud az 16 000 et is, csak nagy lejto kell. Vissza kell rugni 1be. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78496) Geresics válasza Topiccsendőr (#78495) üzenetére


Geresics
addikt

Hogyne! :DDD Amúgy iszonyatos motorfék van ebben az egyhengeresben... Kicsit visszaváltok, és már csúszik is! :))

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#78497) demars válasza Topiccsendőr (#78452) üzenetére


demars
addikt

Haver tavaly rakott a cbr re egy slick gumit (használt de csak keveset, pályán tesztelték talán egy napot), oldala úgy néz ki, hogy gumi darabkák lógnak rajta (még nem láttam pálya gépet élőben, állítólag a pályázás után ilyen lesz a gumm). Azt mondta eszméletlenül jól tapad. Ég és föld a különbség a sima utcai és e között.
Ahol a másik gumi már kezdett csúszni, ennél még tudott dönteni. Majd megkérdezem a pontos típust, méretet.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#78498) SirKero válasza vlevi (#78491) üzenetére


SirKero
őstag

Csak nem itt készült a kép :P

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#78499) #79335424 válasza Doki16 (#78489) üzenetére


#79335424
törölt tag

"ha meg elkap hát ez van megy az a motor 50-el is."

Ebben van valami. Mindenki ismerje a korlátait! Tudom magamról, hogy autóval jó esőmenő vagyok, motorral viszont egyáltalán nem. Ezért az indokoltnál is jobban visszaveszek. Lehet, hogy valami olcsó ketyerével ki kéne mennem esőben pályázni. A kérdés az, hogy van -e ilyen esős pályázási lehetőség?

(#78500) vlevi válasza SirKero (#78498) üzenetére


vlevi
nagyúr

Talált. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.