Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78601) -Mosquito- válasza Topiccsendőr (#78600) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Estére ki szokott derülni, hogy ki a puding. :DDD

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#78602) #79335424 válasza -Mosquito- (#78601) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem nem. Egy hétvégés kerti party -nak is az első estéje szokott erős lenni (nálunk legalábbis így szokott lenni). Másnap derül ki, hogy ki a puding. Az első 800 -at "bárki" letolja. A másodiknál szokott kezdődni a nyafi. Ez attól is függ, hogy milyen volt az éjszaka. Ha valaki a 40 fokos izzadás után, fürdés nélkül, a sivatagban dideregve tölti az éjszakát, akkor keményebb az a második 800, mint egy szállodás fürcsi, ágyikó, és reggeli után.

Nálunk egyébként az a szokás, hogy bárki, bármikor távozhat a közös buliasztaltól. Mindössze annyit kell tennie, hogy feláll, és jó hangosan ezt mondja a többieknek:
Kamu csávó vagyok, kegyelemért könyörgök!
:D

[ Szerkesztve ]

(#78603) Horvi


Horvi
őstag

Hi,

Néhány hozzászólással ezelőtt szóba került az izzó csere. Gondolkoztam én is rajta, hogy a Z750-ben kellene izzót cserélni hátha jobb lesz mert a gyári elég harmatos. Viszont nem találtam meg, hogy milyen is kellene bele H4 vagy H7. Megnéztem a manualban ott csak ennyi infót találtam:
Headlight:
Type Semi-sealed beam
Bulb 12 V 55 W × 2/55 W (Hi/Lo)
Valaki nem tudja esetleg melyiket kellene belerakni?
Köszi!

Hello darkness, my old friend...

(#78604) Lomha 8V válasza Horvi (#78603) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Havernak kb. 10 éves Z750-ben H7 van.

(#78605) #79335424 válasza Horvi (#78603) üzenetére


#79335424
törölt tag

A H7 egy izzószálas, és 2 érintkező lába van. Ha egy lámpatested van, egy izzóval, akkor az H4, mert abban van együtt a tompított, és a távolsági izzószála. Ezért 3 érintkező lábas. Bosch számozás szerint: 56a (fehér vezeték) távolsági, 56b (sárga vezeték) tompított, és 31 test.

(#78606) ath válasza Horvi (#78603) üzenetére


ath
senior tag

H7 lesz az [link]

(#78607) -Mosquito- válasza Horvi (#78603) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Tavaly is ezt kérdezted. Azóta nem láttad a motorod vagy lusta voltál kivenni megnézni? :D Egyébként 2xH7.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#78608) Horvi válasza #79335424 (#78605) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen a segítséget! Nektek is Lomha 8V ath!

(#78607) Mosquito34 Mik vannak, hogy rohan az idő :DD Sajnos mostanában nemigen látom a motoromat :(

Hello darkness, my old friend...

(#78609) Topiccsendőr válasza -Mosquito- (#78601) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

De a sportmotoros mivel fog menni? Kezenallos motorral?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78610) -Mosquito- válasza Topiccsendőr (#78609) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Reméljük nem az épített Dukin amit tavaly linkeltem és a kiállításon is ki lesz téve. Másik meg egy Suzuki Srad 600. Az a "bibi" , hogy ritkán és keveset motorozik.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#78611) Topiccsendőr válasza -Mosquito- (#78610) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Hat sradon 200 km utan sirva fog fakadni.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78612) V.Stryker válasza Topiccsendőr (#78609) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mit szólsz ez mennyire szakszerű? :) Amúgy kedvelem a srácokat.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78613) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#78612) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ezt had ne nezzem vegig, kva hosszu.
Egyebkent annak tunik.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78614) KisTé


KisTé
tag

Valaki pesten tud egy jó villanyászt, át kéne nézni a mocit vadiúj akksit leszívja valahol zárlat van vagy valami??

(#78615) mm89 válasza HSM (#78574) üzenetére


mm89
őstag

Egyre inkább biztos vagyok benne, hogy mást jelent számunkra a motorozás :)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#78616) -Mike- válasza mm89 (#78615) üzenetére


-Mike-
addikt

És ez így van jól. Én amit most cserélek le Bridgestone s20r-t ami akkor szintén tesztgyőztes gumi volt, bírt ~7500km-t. Elkopott elől hátul. Mondjuk két ujjamon megtudnám számolni mikor csúsztam meg vele. :D

[ Szerkesztve ]

(#78617) BoB válasza -Mike- (#78616) üzenetére


BoB
veterán

Milyen motorod is van?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#78618) -Mike- válasza BoB (#78617) üzenetére


-Mike-
addikt

[link]

Honda CB1000R

(#78619) Doki16 válasza -Mike- (#78616) üzenetére


Doki16
addikt

És milyen gumira cserélsz most?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#78620) mm89 válasza -Mike- (#78616) üzenetére


mm89
őstag

Hát én ilyen infókat nem tudok mondani, mert sose vittem még végig új gumit, hamarabb eladtam a motort :D (a következő tulaj jól járt vele).
Amikor vettem a motort kb 50%-osnak saccoltam ránézésre a gumikat. szeptembertől tavaszig mentem vele kb 2500-3000 km-t és a hátsó már elég gatya volt. Nem bíztam már benne, megkapta a végtisztességet :)
Sajnos az alföldön lakok, így általában a hátsó gumi közepe kopik el gyorsan... Kíváncsi leszek a Rosso 3 -ra ilyen szempontból.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#78621) -Mike- válasza Doki16 (#78619) üzenetére


-Mike-
addikt

Ennek (s20r) az utódjára. s21 30%-kal tartósabb elvileg, majd kiderítem. ;]
De erre sem tudok rosszat mondani. Utcán, Hungaroringen, Kakucs ringen is nagyon jól teljesített. Nálam jóval tapasztalt motoros is kipróbálta, nem volt egy rossz szava sem.

[ Szerkesztve ]

(#78622) HSM válasza mm89 (#78615) üzenetére


HSM
félisten

Igen. Nekem ez egy élvezetes és praktikus közlekedési eszköz elsősorban. Nem mindegy, hogy napi 2*15-20 percet utazok úgy hogy többnyire élvezem, vagy 2*45-öt úgy, hogy minden perce szenvedés.

Ettől függetlenül szeretek vele túrázgatni is, jó időben, ha időm engedi. Nem tartom magam kifejezetten lassú motorosnak sem, de tény, hogy a határok feszegetése, és a durvább tempó sem igazán érdekel. Nem baj, elférünk mindketten az úton, szerencsére. ;)

(#78621) -Mike-: Szimpatikus gumma ez is. Főleg, ha tényleg tudja azt a bő +30% tartósságot. :K

[ Szerkesztve ]

(#78623) Doki16 válasza -Mike- (#78621) üzenetére


Doki16
addikt

Na ez van az "én" méretemben is. Hol és mennyi? Google nem nagyon a barátom most ebben. Kell valami jó tapadós gumi utcára nekem :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#78624) -Mike- válasza Doki16 (#78623) üzenetére


-Mike-
addikt

r17.hu [link]

(#78625) V.Stryker válasza Doki16 (#78623) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Pilot road 3 ciki valamiért?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78626) mm89 válasza HSM (#78622) üzenetére


mm89
őstag

Elférünk az biztos :)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#78627) HSM válasza V.Stryker (#78625) üzenetére


HSM
félisten

Nekem se tetszik... :N Minek vegyen esőgumit, ha nem is megy esőben?
Kifejezetten írta, hogy olyan gumit szeretne, ami inkább hamarabb elkopik, de bitangul tapad. A Pilot Roadokról pont nem ezt olvasni.

(#78628) -Mosquito- válasza HSM (#78627) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Gumiguru, hol olvastál ilyeneket?

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#78629) Doki16 válasza V.Stryker (#78625) üzenetére


Doki16
addikt

Dehogyis ciki, nem ismerem egyiket se igazán. De tényleg nem éri meg nekem olyan gumi ami elmegy sokat. Nem lesz már nálam sokat ez a motor meg én se megyek sokat egy szezonban.

Amugy nekem bármelyik túra gumi jó ami jobb ettől a pirelli angel st-től. Csak nálam ment bele legalább 6000 km, de alig kopott valamit :) És nem is tapadt olyan jól.

Tényleg te milyet vettél előre? A hátsó még mindig az amivel megetted?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#78630) HSM válasza -Mosquito- (#78628) üzenetére


HSM
félisten

Bárhol, ahol írtak róla... De a puszta józan ész is ezt mondja, hogy egy gumi, ami 15 000-et elmegy, az nem fog úgy tapadni, mint ami rongyosra kopik 5000 alatt....

(#78631) -Mosquito- válasza HSM (#78630) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Linket ahol azt írják nem tapad nem kopik. Veled ellentétben aki még a motorján sem cserélt még soha sem gumit én már használtam ilyet. Megnyugtatlak tapad és kopik is! [link], [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#78632) HSM válasza -Mosquito- (#78631) üzenetére


HSM
félisten

Nem írtam olyat, hogy bárhol azt írták volna, hogy "nem tapad". Én csak azt írtam, hogy mindenhol ki volt emelve, hogy jól tapad, mint sport-túragumi. Épeszű tesztben fel se merült, hogy akár egy lapon említsék a komolyabb sport gumikkal.
Mókás, hogy belinkelsz két tesztet, két oldalról, de ugyanattól a tagtól.... :D

Külön múkás, hogy még a gyári ajánló is a Powerre emeli ki a tapadást, a roadra az "all weather grip"-et....[link] Pont az, ami nekünk annyira nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#78633) V.Stryker válasza Doki16 (#78629) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Viccelsz? Mindjárt a második garnitúrának is a seggére csapok. :)

Pilot Road 2 - es szett van rajta. És Kakucson ez is még mindig tapadt, miközben a lábtartó már kopott.

Ne érts félre de egy sport túra tapadása is jóval messzebb van, mint amit kihasználnál az elmondásaid alapján.

Ha kevés km-re kell jó tapadás, akkor vegyél vágott slicket. :)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78634) runner 125 válasza HSM (#78630) üzenetére


runner 125
nagyúr

Több komponensű gumiknál manapság nem elképzelhetetlen a jó tapadás és hosszabb, akár tizen ezer feletti futás. Hisz a közepe jellemzően jóval keményebb keverék, míg a széle puhább.
Hegylakók "gumiguru" rovatában pl. a BT023-at agyba-főbe javasolják, bőven 100 LE feletti, sport/ sport-túra gépekre is (persze szigorúan utcai használat mellett). Legutóbb én is azt rakattam fel, az eddigi 4000km alatt szinte semmi kopást nem látok sehol, pedig szoktam húzni, s amennyire még magabiztosnak érzem, döntöm is. A sorjákat már lerúgtam róla mindenhol, de eddig nem volt bizonytalan sehol. 10k km szerintem még simán van benne.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#78635) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#78633) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Megegy szavazat az oreg lefingott vagottslickre :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78636) HSM válasza runner 125 (#78634) üzenetére


HSM
félisten

"(persze szigorúan utcai használat mellett)"

Itt a lényeg kéremszépen. :K Én utcai használatra elvagyok télen nyáron a 72 lóerős motorommal a 9 éves, már gyárilag is betonkemény elkoptathatatlan keverékű meglehetősen bénán tapadó gumimmal.
No, mindegy. Sokszor az ajánlatok mögött gazdasági érdek húzódik...

Persze, jók ezek a többkomponensű abroncsok, de ha annyira mindent tudnának, nem lenne külön sokféle sport és utcai abroncs, mert nem lenne rájuk szükség. :B

(#78637) Bogyó bá' válasza HSM (#78636) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csak addig vagy el a bakelitkemény gumijaiddal ilyen megelégedéssel, amíg nem kell egy marha nagyot fékezned (persze ABS nélkül). :DDD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#78638) -Mike- válasza Doki16 (#78629) üzenetére


-Mike-
addikt

Itt a te gumid ;]

(#78639) Topiccsendőr válasza runner 125 (#78634) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az a baj a gumitesztekkel, hogy elolvastad az m5 interact tesztet, asszem lovey adam irta. Mindenhova jo gumi, meg a palyan is, esoben is.
Aztan az egyik haverom 954 esevel 190 rol fekezett az euroring celegyenes utan es megallt allitott (azaz nem dontott) motorral az elso kereke. 1:24 es idoket ment 1 mp el jobbat, mint en az RS el. Amugy oreg, nem odavalo (soft kevereku) vagottslickkel 20 kornyeken tud. Valahogy behuzta a motort, hogy ne fekudjon a soderagyba, vagy ott inkabb gyepszonyeg van, ha mar lakberendezesi targyakrol nevezzuk el a palya koritest.
Emlekeim szerint daywalker is azzal a gumival esett el, amikor chrobak oktatason voltunk. Illetve kakucson ugyancsak ezzel a gumival fikazott steven is, vizes palyan.
En elotte ultem a motorjan, es mindket kerek csuszott a legkisebb dontesnel, aztan inkabb leszalltam rola.
Szoval a pokhalodiagrammok alapjan meg kb minden evben 10 masodpercet kene az idoeredmenyeknek javulnia, akkora kulonbsegeket szemleltetnek.

En nem latom at ezeket a gumikat, de annyira mar nem is eroltetem. Rajtamarad, ami a legjobban tetszik. Mondjuk mintara :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78640) HSM válasza Bogyó bá' (#78637) üzenetére


HSM
félisten

1. Nem mondtam, hogy marhára elégedett lennék, sőt, semennyire nem vagyok, kukába való f*s gumi, de a motorral együtt sajnos ezt is meg kellett vennem. Viszont teljesen korrektül alkalmas akár lendületes utcai gurulásra is. Ha már megvan, és használható, nem fogom kidobni.

2. Volt már párszor szükségem rá így bő 4 év és 16 000km távlatából, gondolhatod, ennek legalább fele Bp volt... :U

[ Szerkesztve ]

(#78641) -Mosquito- válasza HSM (#78632) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Te még mindig nem linkeltél, ahol írták ahogy te állítottad. Azt írom, hogy 7-8ekm után is kukázható akkor megnyugszol? :D A PR4-ről meg ne is beszéljünk. És még vállon is veregeted magad milyen penge vagy az öreg bakelit gumiddal. :U Vannak bajok.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#78642) -Mike-


-Mike-
addikt

És akkor újra pörög a lemez, a readonlyHSM és a gumi. Megunhatatlan örök zöld. ;]

(#78643) HSM válasza -Mosquito- (#78641) üzenetére


HSM
félisten

Nem. Mert fogalmam sincs, hol találtam a teszteket, ahol ezt olvastam. Tavaly elég sokat olvastam utána a 3 és 4-es Roadnak, mivel a fél ismerősi köröm olyat használ és a csapból is az folyik, mint tartós sporttúra gumi. Én meg ugye pont ilyesmit kerestem... De elég hamar kiestek a jelöltek közül.

Nem értem, miért kezdesz személyeskedni. A beszélgetés szempontjából teljesen irreleváns, milyen gumim van, vagy hogy vállon veregettem-e magam vagy sem.

(#78644) BoB válasza -Mike- (#78642) üzenetére


BoB
veterán

HSM reklámarcnak jó lenne.

- 10 év, telek-nyarak, latyak és földutak, de a gumi még mindig tart
- lyukadás, foltozás, de a gumi még mindig tart
- 16000km egy atomnyomatékos állat géppel, ami már alacsony fordulatról gyilkol, de a gumi még mindig tart

;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#78645) HSM válasza BoB (#78644) üzenetére


HSM
félisten

Megvan még a gumi-gomba vagy mi a hátsó kerekemben. Remekül bírta a 4000km autópályát, pedig a végsebességet is teszteltem vele. ;] Azért a defektjavító szett nálam volt, biztos ami biztos. :DDD

Földutakon amúgy pont nem mentem vele. :P A gép tényleg gyilkos nyomatékos, de hiába, aki tudja uralni, az tudja. ;]

[ Szerkesztve ]

(#78646) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Ebből előfizetés lesz.. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#78647) Topiccsendőr válasza HSM (#78645) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Mi a vege az svnek? :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78648) Something_ válasza -Mosquito- (#78646) üzenetére


Something_
őstag

Lattam Mike hszet, gondolom megy az eszosztas.

En elo vagyok kizarolag miatta, nem banom, hogy nem latom a balfszsagait. 10 eves gumijat, ami beton kemeny es nem kopik el az evi 2000 km varosi hasznalattol es a brutalis sv nyomatektol :D

Bezzeg x eve ludsimont kitiltottak az osszes motoros topikbol trollkodasert. Ezt a ...-ot miert nem rakja ki valaki? Ugyanaz a kategoria.

Asszem kozossegrombolas volt az indok.

[ Szerkesztve ]

(#78649) HSM válasza Topiccsendőr (#78647) üzenetére


HSM
félisten

Ott felmálházva épphogy elért egy kettessel kezdődő számot óra szerint... A keresztbe hátsó ülésre pókozott 50L-es zsák nem épp az aerodinamika csodája. :D

(#78648) HGabor89: Legalább növelem a PH árbevételét ezáltal is...

[ Szerkesztve ]

(#78650) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Valakinek van tapasztalata a hasonló [link] tanktáskákkal?
Mennyire stabilak ha meg is vannak pakolva? (1-2 napi ruhát belepréselek.)
A merevített textil oldaltáskákkal tapasztalat általánosságban? :)
Köszi szépen!

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.