Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78401) Topiccsendőr válasza CyberPunk666 (#78399) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

marciusban leszek otthon kb

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78402) V.Stryker válasza Topiccsendőr (#78401) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mehetünk hozzád akkor márciusban motor diagnosztikára, "free for PH"? :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78403) CyberPunk666 válasza Topiccsendőr (#78401) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Oké, valahogy kibírom addig.

(#78404) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#78402) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

johettek, de egyreszt semmi baja a motorjaitoknak, masreszt nincs szivocsodiagnosztikai muszerem, sem kompresszio, sem vesztesegmerom, tehat samankodni tudok csak.
van egy kompresszorom viszont es egy makita legkulcsom. barmilyen csavart megszakitok, ha gondoljatok.

cyberpunk666
ha anyamat megkerem hogy toltse fel, kb ugyanaddigra lesz ott. :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78405) V.Stryker válasza Topiccsendőr (#78404) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Némá hogy hangra nem mondod meg a szelephangot!? :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78406) mm89 válasza FIREBLADE78 (#78395) üzenetére


mm89
őstag

NA! Csak nem?
Ideje volt már cserélned :D
Amúgy én gurultam ma a városban kb 30km-t. Hát nagyon hiányzott már!
Nem fáztam. Bár felöltöztem rendesen, meg az elején még fűtött a "torna". Az akku annyira gyenge volt már, hogy egyet sem tudott tekerni. Betoltam :D
Kellett hozzá néhány próba, de sikerült.

(#78396) persuader
De, feltűnt, csak nem akartunk kioktatni, nehogy megsértődj :D

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#78407) demars válasza FIREBLADE78 (#78395) üzenetére


demars
addikt

Ajándékozd el gumifüstölős cimborának! :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#78408) D1Rect válasza Topiccsendőr (#78396) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem feltűnt, azt hittem csak arra akarsz rámutatni, hogy gyenge konstrukció, "bezzeg régen!". :)

(#78409) Topiccsendőr válasza D1Rect (#78408) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ennek ellenere siman bevallalnam. Legfeljebb otthon meggyuruznem, hogy ne vigyek magammal mindig egy flakon olajat, ha motorozni tamad kedvem :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78410) polimorf válasza FIREBLADE78 (#78395) üzenetére


polimorf
tag

Először is kinek mennyi km 1 szezon.?
Én most cseréltem gumikat amikben még simán lett volna 3-5000km, de nekem egy fél szezonra sem elég ezért inkább egy új szettel kezdem a szezont.
Eszembe se jutott eladni gondolván ha nekem nem jó akkor valószinűleg másnak sem.
Mivel gumiégetős ismerősöm nincs ezért szépen ment a kukába.

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#78411) Something_


Something_
őstag

Karasnához tud valaki intézni kedvezményt? :-)
Kéne egy új kesztyű, 2,5 évet bírt ki az előző, igaz, nem kíméltem.

(#78412) Tarill


Tarill
őstag

Prox márkájú utángyártott hézagoló lapkák a "beépíthető" minőséget képviselik? mer a gyárit ölég drágállom :/

(#78413) -Mosquito- válasza Tarill (#78412) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Miért, mennyi az annyi? Egyáltalán kell cserélni mindet?

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#78414) Tarill válasza -Mosquito- (#78413) üzenetére


Tarill
őstag

dehogy kell mindet, gyárinak 3k darabja úgy néztem, ez a prox meg 500/db. egyszer raktam ilyen márkájú dugót valami robeszba de nem nagyon ismerem

(#78415) -Mosquito- válasza Tarill (#78414) üzenetére


-Mosquito-
őstag

24-48eKm-t csak ki bírod.. :)

Persu.
Kérdezzük meg. Prox?

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#78416) Tarill válasza -Mosquito- (#78415) üzenetére


Tarill
őstag

na amúgy ja :)

más: ez mennyit érhet 6e ft-ért? [link] benzines kompressziómérő by ebay :D

(#78417) -Mike- válasza FIREBLADE78 (#78395) üzenetére


-Mike-
addikt

Add oda HSM-nek ő még elmegy vele 5-6 évet. ;]

(#78418) runner 125 válasza Topiccsendőr (#78396) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nemár, h az SC59 dobja a kéket?!
Sehol nem olvastam erről. Nem vmi egyedi bug?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#78419) Doki16


Doki16
addikt

Indul lassan a szezon és én is visszatérek az utakra, de ezt már új gumival szeretném kezdeni. Egyáltalán nem vagyok képben ezzel kapcsolatban ezért kérem a segítségeteket. A jelenlegi gumi egy Pirelli Angel ST. Sok bajom nem volt vele igazándiból. De most egy olyan gumit keresnék ami nagyon jól tapad. Nem számít ha nagyon kopik, mert előbb öregszik el mint elkopna. Arra az évi 3-4000 km-re nem kell tartós gumi :D Ésszel megyek, nem vagyok eszetlen. Nem versenypályázok, közútra kell. Nincs ármegkötésem tényleg a legjobbat akarom :)
Mi az ami nagyon jó egy sport túra gépre? Suzuki GSF650 SA 2008
Gu­mi­abroncs elöl 120/70 ZR17 M/C 58W
Gu­mi­abroncs há­tul 160/60 ZR17 M/C 69W

Köszi előre is :R

Most már visszatérek a topicba és boldogítalak tovább titeket :D

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#78420) BoB válasza Doki16 (#78419) üzenetére


BoB
veterán

Metzeler Roadtec 01

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#78421) Horvi válasza Doki16 (#78419) üzenetére


Horvi
őstag

És szervezed a szezonnyitó gurulást is? :DD ;]

Hello darkness, my old friend...

(#78422) Doki16 válasza Horvi (#78421) üzenetére


Doki16
addikt

Ha az idő is olyan lesz akkor szervezek megint pár gurulást. Majd közzé teszem ugyanúgy és akkor lehet csatlakozni :)

Nekem csak nyári ruhám van tehát ilyen 15fok alatt nem nagyon fogok még menni :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#78423) Geresics


Geresics
addikt

frnacért sötétedik ilyen korán, esélyem sem volt meló után befejezni, de azért az első indítás megvolt az Akrapovic-al (DB killer bent van természetesen)!
:DD :C
Holnap még lesz melóm bőven vele, de most már iszom a jutalomsöröm! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#78424) demars válasza BoB (#78420) üzenetére


demars
addikt

Azt tudtam, hogy jó a Metzeler gumi, de most olvastam néhány tesztet ( eredmény összesítéseket) és kb minden teszt során első helyen végzett :Y Elég meggyőző :K Azt hiszem motornál hanyagolom a micheline-t a jövőben.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#78425) Topiccsendőr válasza runner 125 (#78418) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

[link]

Teljesen egyedi. Ha rakeresel youtubeon, alig dob ki nehanyat :D

Az elso szerianal kozismert jelenseg...

(Te tenyleg nem olvastad el az 50 ezres tesztnel miket linkeltem) :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78426) Topiccsendőr válasza BoB (#78420) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Sracok, ne csinaljatok mar, ha a tapadas a fontos, es a kopas illetve ar nem, ez a gumi elegge a legalja.
Ilyen kondiciokkal hipersport gumit kellene nezegetni, attol fuggetlenul, hogy nem versenyez vele.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78427) Topiccsendőr válasza Doki16 (#78419) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

[link]
Valami ilyesmit tudnek elkepzelni. (Egyebkent barmilyen markat, de mivel nekem utcan ezzel van kurrens tapasztalatom, ezert linkeltem ezt) konkretan a bt003 al vannak tapasztalataim, ujonnan vettem egy szettet, es egy szezon alatt legyalultam.
Nem biztos, hogy van 160 asban, de raknek helyette 150 est fel.

Ez annak az utodja, es termeszetesen - ki szamitott erre - az utodja mindenben jobb (hahaha) nagyon tetszetosek az abrak, hogy ertekek nelkul a gorbe mindenhol fantasztikusan az elod teljesitmenyet megfejeli, akar teleshopban a fulbevalos ficko is magyarazhatna emelle, es nagyobb lenne a siker.

A bt003 utcan nalam teljesen jo volt, esoben is meglepoen jol tapadt, nem volt erzekeny bemelegitesre, palyan voltak vele gondok, csuszkaltam, de valoszinusitem rossz geometria miatt, igy nem tudok pontos velemenyt alkotni rola. palyahasznalatnal tobbet kellett volna kiserleteznem vele, de nem volt idom. Utcan fasza volt.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78428) -Mosquito- válasza BoB (#78420) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Van róla már saját tapasztalat? :)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#78429) BoB válasza Topiccsendőr (#78426) üzenetére


BoB
veterán

Szerintem meg egyáltalán nem.

Ahogy Doki közlekedik, a legszarabb gumival sem venne észre semmit száraz időben. Ellenben nedves, csúszósabb utakon sokkal jobban jön egy tapasztalatlan embernek a jobb tapadás. Az meg a túragumiknál van.

Mosquito34: nincs róla saját tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#78430) Topiccsendőr válasza BoB (#78429) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Marmint egy turagumi jobban tapad nedvesen, mint egy sportgumi?
Nem mernem kijelenteni.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78431) BoB válasza Topiccsendőr (#78430) üzenetére


BoB
veterán

Nem én jelentem ki, hanem a gumgyártók. Csak szét kell nézni az oldalukon.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#78432) Doki16 válasza Topiccsendőr (#78427) üzenetére


Doki16
addikt

Egy ilyen hipersport gumi nem hátrány inkább az utcán? Gondolok itt arra, hogy én az életben nem tudom ezt optimálisra felmelegíteni azzal, hogy 100 km-ert megyek nyíl egyenesen normál tempóban.
Engem úgy képzelj el aki nagyon nyugisan motorozik. Semmi extrát nem szoktam művelni. A majrécsíkom már félelmetesen nagy :D
Azért akarok valami jól tapadót, mert a mostani Pirelli csúszott már meg alattam egyszer kétszer és ez miatt nem mertem jobban dönteni sehol.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#78433) HSM válasza Topiccsendőr (#78426) üzenetére


HSM
félisten

Jogos a pont. Esetleg valami kompromisszum? Pl. Pilot Power 3? Az alapvetően még utcai gumi, de mégis inkább a tapadásra kihegyezve, mint a tartósságra, de azért azon még minta is akad bőven pl. esős időre.
Nincs vele személyes tapasztalatom, de az olvasottak alapján nekem nagyon szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

(#78434) Topiccsendőr válasza Doki16 (#78432) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ugyanugy silicaban gazdag, tehat nem kell melegiteni.
Alapvetoen street gumi, azert is verzik el palyan.

Bob:
Nekem ez nem jon le.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78435) BoB válasza Topiccsendőr (#78434) üzenetére


BoB
veterán

Ha nem haragszol meg nem fogok ide képeket belinkelgetni hogy há pedig nézd má' meg az egyértelműt, csak azért mert valaki vak.

(#78437): Nem. Aki akarja megnézi magának.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#78436) Doki16 válasza Topiccsendőr (#78434) üzenetére


Doki16
addikt

Megnéztem, de sajnos tényleg nem gyártják ebben a hátsó méretben ami nekem a gyári. ABS-es a motor nem igazán változtatnék a gyári méreten :) Van még ezen kívül valami ajánlott?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#78437) Topiccsendőr válasza BoB (#78435) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nyugodtan. Sot kerlek ra.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78438) Topiccsendőr válasza BoB (#78435) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Annyit arulj el, melyik gyartonal van.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78439) Topiccsendőr válasza HSM (#78433) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Sztm a pilot power 3 csak egy turagumihoz kepest van a tapadasra kihegyezve, a bt003 utod eleve egy kompromisszum.
A gumi dolog nagyon vekony jeg, mivel a gumi hataraig a hetkoznapi ember nem fog sosem elmenni, amit eddig olvastam, azzal meg nem tudtam mit kezdeni, es annyira osszetett dolog a futomuvel egy palyan pl, hogy elkepzeleseim vannak, de kijelenteni konkretan nem mernek semmit. Mentem vizes palyan slick gumival, sot vagottslickkel utcan esoben, a pilot power2 hoz kepest szerintem meg jeghidegen is jobban tapadt. Sot, barmilyen utca gumihoz kepest barhol jobb volt egy lefingott vagittslick. De ez csak az en maganvelemenyem, ezekrol a dolgokrol tenyleg nagyon keveset tudok, illetve kerlek ha kerdezek, ne vegyetek kotoszkodesnek. :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78440) -Mosquito- válasza BoB (#78429) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Azért van érezhető különbség szárazon is. Egy szar merev gumival nem lehet úgy döntögetni mint egy jobb/nagyobb tudású gumival.

Persu:

PR3, PR3, Pirelli Scorpion Trail 2,ezek vízen is jól teljesítő teszt győztes túra gumik. Motorrevűben megtalálhatóak a tesztek. Egy sport-túra gumi teszt kellene de az nehezen kivitelezhető szerintem. Amúgy én nem sok sportmotorst láttam még esőben menni közúton. :) Dobsinán a buszmegállóba szoktak beállni amikor esik/szakad. Szoktunk nekik integetni. 😂

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#78441) BoB válasza Topiccsendőr (#78438) üzenetére


BoB
veterán

[link]

Michelin, Pirelli, Dunlop nem tesz közzé ilyet, ellenben az összes túragumijánál szerpepel az "esőben nagyon szuper" valamilyen formában, míg egyik szupersport guminál sem.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#78442) HSM válasza Topiccsendőr (#78439) üzenetére


HSM
félisten

Mindenben egyetértünk. Azért javasoltam az említett gumit, mert azzal azért két-három szezont elgurulna, és a leírása alapján egy ilyen már bőven kiszolgálná, van is a méretében. :D
No, meg egy pályagumihoz képest ez nem kopna annyira kockásra középen a sok egyenestől. :DD

[ Szerkesztve ]

(#78443) Topiccsendőr válasza BoB (#78441) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ennyi?
:D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78444) -Mike- válasza BoB (#78441) üzenetére


-Mike-
addikt

Amit én vettem most, az írja az esőben nyújtott kiemelkedő teljesítményt, és hát nem túrát vettem. :D Mondjuk ezen van 3d minta lehet azért. S21

(#78445) BoB válasza -Mike- (#78444) üzenetére


BoB
veterán

T30 EVO-nak jobb a nedves tapadása, ott van az oldalukon, és linkeltem én is a képet.

Többet ehez nem kívánok hozzászólni. Arról volt szó melyik a jobb esőben. Pont.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#78446) -Mike- válasza Something_ (#78411) üzenetére


-Mike-
addikt

Nekem is kelleni fog egy kesztyű erre a szezonra, ha van valami kuponod ne tartsd magadba vagy azt hol sikerült szerezni. ;) Dainese v. Alpinestars jó lenne.

(#78447) zgospel válasza -Mike- (#78446) üzenetére


zgospel
őstag

Karasnában szezon előtt szoktak lenni 20-30%-os akciók raktáron lévő cuccokra. Tavaly is volt, akkor vettem bőrnadrágot 130 valahány ezer helyett 99 ezerért.

Illetve black friday alkalmával is hasonlóan nagy kedvezmények szoktak lenni náluk, igaz az novemberben lesz :DDD

Vagy legyetek ducati klub tagok, ők alapból elég jó kedvezményeket kapnak a legtöbb boltba.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#78448) Doki16


Doki16
addikt

Ne vesszetek össze vagy bármi :D Nem fogok menni egyáltalán esőben :) Tavasztól őszig terjedő száraz időszak amiben használom a motort és akkor is csak 15 fok fölött minimum. Akármit javasoltok én hiszek nektek mert a motorgumikkal semmi tapasztalatom nincs. (Kocsinál már annál több)

Mezőföld közepén lakom. Mindenhova egyenes út vezet, tehát sokat megyek a gumi közepén. Nem kell tartósnak lennie elég ha kibír 15000-20000 Km-ert. 4-5 év alatt ami egy gumi élettartama úgyse megyek többet :)
Biztosan közel sem érem el egy sport túra gumi határait sem, de szeretnék magam alatt egy olyat ami tudom, hogy jól tapad ezeken a szuper huplis magyar utakon szárazban :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#78449) Topiccsendőr válasza BoB (#78445) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Megegy vicc :D ne legyel mar erzekeny ennyire.

Kosz a kepet, pokhalodiagrammot enis neztem, de ez nem az a kategoria gumi. Mindenesetre Doki vegyen turagumit.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78450) zgospel válasza Doki16 (#78448) üzenetére


zgospel
őstag

Figyi, szerintem írj nekik [link]
Itt valóban hozzáértő ember fog neked válaszolni aki nem csak egy-egy típust ismer, hanem a legtöbb márka komplett palettájával tisztában van. Tavaly én is írtam nekik és nagyon kimerítő, precíz választ kaptam.

Magyarországon focihoz, politikához, gumihoz és olajhoz nagyon úgy tűnik hogy mindenki ért :))

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.