Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78501) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

(#78496) geresics: A 27 éves Honda chopperemen csúszókuplung van, hogy ne tudjon blokkolni a hátsó kerék. Vajon egy sokkal fiatalabb, túra Apriliából miért hagyták ki?

(#78497) demars: Slick gumit csak pályára, utcára soha. Azt folyamatos vegzálásra találták ki, amit utcán nem tudsz biztosítani. Nem véletlen kell melegíteni őket, verseny előtt.

(#78502) demars válasza Lomha 8V (#78501) üzenetére


demars
addikt

Megkérdezem, hogy mit használ. Lehet, hogy nem slick akkor, mert használja egész szezonban, esőben is.
Mondjuk én nem tennék fel ilyen gumit. Úgy néz ki mint ami cserés, de azt mondta, hogy szinte új csak be lett járatva :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#78503) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valakinek van Valeo izzókkal tapasztalata? Érdemes kísérletezni vele?

Alternatívaként csak kettő maradt:

GE Sportlight +50% - Hopp, ki is esett.Visszakerestem, 2015 őszén ezt tettem bele, eddig bírta.
vagy
GE Multicolor +30%

Más javaslat?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78504) demars válasza V.Stryker (#78503) üzenetére


demars
addikt

GE izzók nem ajánlottak, legalább is az emelt fényű. Nézzél osram -ot! Én abból vettem emelt fényűt, van belőle racing jelölésű, az elvileg jobban bírja a rázkódást.
Lumenet nél jó áron vannak.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#78505) BoB válasza V.Stryker (#78503) üzenetére


BoB
veterán

Most hogy ezt felemlegetted, látom hogy már vannak LED-es kit-ek is "hagyományos" izzó foglalatokba :Y

Pl: OPT7 Fluxbeam LED Headlight
Weboldaluk: [link]

Gyanítom hogy mind fényerőben, mind élettartamban "odabasznak" ezeknek a mega szuper giga breaker-eknek :DDD Hab a tortán, hogy fogyasztásuk is kevesebb.

D1Rect: azt könnyen elképzelhetőnek tartom, kell még vagy 10 év mire a bürokrácián átmegy :(((

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#78506) Doki16 válasza V.Stryker (#78503) üzenetére


Doki16
addikt

Ha azt akarod, hogy sokáig bírja akkor egy ilyen: [link]
Viszont ha olyan kell ami bivaly erős akkor ilyen: [link]
Vagy kifejezetten motorba: [link]

Ha nem mész éjszaka sokat akkor bőven jó az első és négy év garit kapsz rá.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#78507) D1Rect válasza demars (#78504) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem az autóban van Nightbreaker(ajánlott), de minden emelt fényű rövidebb élettartammal rendelkezik.

(#78505) BoB: Valamit olvastam, hogy ezek nincsenek engedélyezve EU-s előírások alapján, de nem tudom, ez mennyire igaz mostanában.

[ Szerkesztve ]

(#78508) demars válasza D1Rect (#78507) üzenetére


demars
addikt

Kocsiban nekem is NBU van, nagyon jó! Mociba most kerül bele, tompított és refi be is. Élettartam kevesebb, írják is mindenhol. Motornál nekem a jobb látási körülmény ennyit megér.
A ledes izzókból már régóta van normál foglalatú, sajnos nem engedélyezett nálunk. E jelzés nincs rajtuk. Műszakin emiatt elkaszálnak.

Itt vannak akciós termékek! :))

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#78509) BoB válasza demars (#78508) üzenetére


BoB
veterán

Csak jó helyre kell vinni műszakiztatni ;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#78510) demars válasza BoB (#78509) üzenetére


demars
addikt

Jogos. Bár ma már egyre kevesebb az ilyen hely. Szerencsére van pici protekcióm egy szalonnál a közelben, így ha kisebb fennakadás lenne elsikálják.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#78511) runner 125 válasza V.Stryker (#78503) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tavaly év végén raktam be az Osram Cool Blue Hyper+ -t, sokat gondolkodtam a xenonon is, de nem akartam szívózni a kinti hatóságokkal. Itthon még csak csak el lehet motorozni vele, de osztrákoknál pl. nagyon figyelik. Annyi, h a helyzetjelzőket is cseréltem jégfehér LED-re, sokkal jobb ez a világosabb, fehér fény este.

Épp tegnap rendeltem még egy ugyanilyen szettet a refibe is, illetve cimborámnak 2x2-t mindkettőbe.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#78512) CyberPunk666 válasza #79335424 (#78499) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

A lehetőséget, ahol tudsz az esős körülményekre edzeni úgy hívják, hogy terepezés.

(#78513) Something_ válasza runner 125 (#78511) üzenetére


Something_
őstag

Hat basszus, en az autoba raktam ugyanezt, de olyan kek/feher a fenye, hogy nem latok vele semmit.

(#78514) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

[link]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78515) BoB válasza Topiccsendőr (#78514) üzenetére


BoB
veterán

Kínai LED, mit vársz tőle? Már ránézésre is gagyi, teljesen más mint amit pl én linkeltem, ami elvileg 3500 Lument tud. Ez az összes LED-el így van, zseblámpától kezdve egyéb házi izzókig. Olcsó kínai szar.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#78516) Topiccsendőr válasza BoB (#78515) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Erdekessegkepp linkeltem, hogy mennyi eloirasnak kell megfelelnie egy h4 szabvanyu izzonak. Regi cikk. nyugodj meg. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78517) BoB válasza Topiccsendőr (#78516) üzenetére


BoB
veterán

NYUGODT VAGYOK :DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#78518) #79335424 válasza CyberPunk666 (#78512) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az teljesen más.

(#78519) KisTé válasza SirKero (#78498) üzenetére


KisTé
tag

Ezt a Transalpot nem a kis kopasz haveromtól vetted a 17-ből ???

(#78520) Topiccsendőr válasza #79335424 (#78518) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Kimesz kakucsra egy nyari nap. Sokszor szokott zapor lenni, egy nap haromszor azik el a palya es szarad meg. Ha mar sufoglou es jonathan rea magassagokba ersz, az euroring feher aszfaltjan mesz ki esoben :D az mar level 2

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78521) -Mosquito- válasza V.Stryker (#78503) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Lumenetnél kb 2hete volt akció. Vettem is Osram NBU Laser, majd beteszem. A tavaly beletett szintén Osram CBH+ semmi baja, ~20ekm van benne.

Mennyi Km-t ment el? Olyat keres amiben van egy kis kékség is az üvegen. Amúgy meg legyen nálad mindig egy tartalék izzó. :)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#78522) Bogyó bá' válasza -Mosquito- (#78521) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem a GS-ben nem kunszt izzót cserélni, azért egy-két full idomos tejfölöspohár gazdája szerintem elgondolkodna az út mentén, hogy hogy is kellene hozzá fogni a művelethez.... ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#78523) zgospel válasza Topiccsendőr (#78520) üzenetére


zgospel
őstag

Egyébként ez a Kakucsring nem túl unalmas? Mármint a vonalvezetése. Mindegyik kanyar szinte ugyanolyan, nem váltakoznak a lassú és gyors kanyarok, nincsenek sikánok.
Még nem voltam ott, de a netes videók alapján nem is tűnt túl csalogatónak.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#78524) V.Stryker válasza -Mosquito- (#78521) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mennyire fontos, hogy speciálisa motorkerékpár izzóként keressem? Rázkódás, stb. szempontjából gondolom.

Bogyó bá: Ne is mond. Nekem burkolt motor. MIndenki mondta,hogy nyúljak fel, pattintsam, erre fordítsd a kormányt, stb. Két óra múlva még mindig nem volt bent az izzó, de a kezem már vérzett és azt hittem alágyújtok. Aztán kb. 7 perc alatt lekaptam az egyik oldalidomot, 10 másodperc alatt izzó bent volt... 10 perc idom vissza. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78525) Topiccsendőr válasza zgospel (#78523) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Stopper ellen semmi sem unalmas.
Nem ugyanolyan minden kanyar, sikan van a hatso celegyenes utan. Valtozo tapadasi korulmenyek gondoskodnak az adrenalinspriccrol. Pl celrara kanyarkombinacio valami miatt csuszosabb, illetve kormanygatlo hianyaban cw iranyban becsapkod a csuszos kanyarkomboban 2x a kormany.
Ha van tempo, nem fogsz elaludni semmilyen palyan.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78526) -Mike- válasza zgospel (#78523) üzenetére


-Mike-
addikt

Az oda vezető út utolsó 200métere a legizgalmasabb, mintha a holdon lennél annyi kráter.
Egyébként nincs unalmas pálya, utána lesz unalmas a városban motorozgatás.

[ Szerkesztve ]

(#78527) #79335424 válasza Topiccsendőr (#78520) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Esetleg rá lehetne segíteni a dologra, mert ez elég időrablónak tűnik. Nem tudsz valami hatékony esőtáncot? :)

(#78528) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#78522) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Tanulja meg kicserélni,ennyi.

V.Styker:

Van kifejezetten motoros erősítettet izzószál van benne. Általában az 1db kerül annyiba mint a 2 db-os.[link] El kell dönteni mit szeretnél. Nagyobb fényerő esetleg hamarabb kiégő izzó vagy stapa kivitelt minimálisan jobb fényerő és/vagy nagyobb fényerő de azt meg kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#78529) Topiccsendőr válasza #79335424 (#78527) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Egy egesz napos motorozas nem tud idorablo lenni :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78530) V.Stryker válasza -Mosquito- (#78528) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Strapa kivitel minimálisan jobb fényerővel. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78531) demars válasza -Mosquito- (#78528) üzenetére


demars
addikt

Ez az a racer amiről írtam. (Véletlenül racingot írtam) Elvileg ez bírja a vibrációt. Bár az emelt fényerő miatt szerintem az élettartama ennek is kevesebb lesz.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#78532) zgospel válasza Topiccsendőr (#78525) üzenetére


zgospel
őstag

"Valtozo tapadasi korulmenyek gondoskodnak az adrenalinspriccrol"
Hát ezzel nem győztél meg :DDD

Ki akartam egyébként már próbálni a kakucsot tavaly is, de tavaly túl sok szabadnapom nem volt pályára menni, ezért amikor alkalmam adódott akkor inkább az Euroringre mentem. Az nekem kifejezetten tetszett.

(#78526) -Mike- nem is az izgalom miatt megyek a városban motorral, hanem mert nem mindegy hogy kocsival 35 perc az út melóba motorral meg 15. Egyébként bringával is 35, BKV-val meg 1 óra. :))

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#78533) #79335424 válasza Topiccsendőr (#78529) üzenetére


#79335424
törölt tag

Milyen egész napos motorozás? Biztos, hogy be fogom panírozni a gépet, hiszen azért megyek oda, hogy megismerjem a határokat. Nyilván nem "A" motorommal, hanem valami vizsga nélküli kacattal mennék oda. Főleg egy esős motorozásra. Van vonóhorgos autóm, meg két motorszállító utánfutónk.

[ Szerkesztve ]

(#78534) -Mosquito- válasza V.Stryker (#78530) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Akkor olyanból tessék választani. Aztán nem panaszkodni ha az is kiég. :)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#78535) V.Stryker válasza -Mosquito- (#78521) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igazából olyan 12-13ezret ment el.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78536) Topiccsendőr válasza #79335424 (#78533) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Es ha elesel, azonnal hazamesz?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78537) #79335424 válasza Topiccsendőr (#78536) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jó kérdés! Majd viszek valakit, aki perec után megvígasztal, és akkor tudom folytatni. Ahhoz viszont a zárt utánfutót kell vigyem, mert az autóban nincs függöny. :) Az más kérdés, hogy a motor tudja -e majd folytatni.

[ Szerkesztve ]

(#78538) demars


demars
addikt

Nálatok se jön be a hegylakok.hu ? :F

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#78539) Lomha 8V válasza #79335424 (#78537) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Rakni kell rá valami disznó bukócsövet. Kit érdekel, hogy néz ki, nem szépségverseny, sőt nem is verseny, hiszen gyakorolsz. Szerintem egy 250-es MZ már kiváló ilyesmire.

(#78538) demars: Eddig szarakodott, de most éppen bejött.

Szerk2: Visszaszívom, a cikkek már nem jönnek be.

[ Szerkesztve ]

(#78540) CyberPunk666 válasza demars (#78538) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

A hibaüzenet elég egyértelmű, nem nálad van a hiba.

(#78541) Bogyó bá' válasza demars (#78538) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem valahogy sose' "jött be" az az oldal :B - de most tényleg nem! :D

szerk: és de! Csak ki kellett várni türelemmel. Íme:

[kép]

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#78542) demars válasza Lomha 8V (#78539) üzenetére


demars
addikt

A mai balesetről szerettem volna informálódni. Cikkek betöltődnek de az pont nem.

Na siker. Megijedtem, hogy esetleg Tarill volt, de neki suzukija van. Kawás meg bukott (persze őt is sajnálom)

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#78543) Tarill válasza demars (#78542) üzenetére


Tarill
őstag

(#78544) #79335424 válasza Lomha 8V (#78539) üzenetére


#79335424
törölt tag

Majd meglátom, hogy mit sikerül kukáznom.

(#78545) CyberPunk666 válasza Tarill (#78543) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Az bizony egy ninja...
Ennyiből én nem mondom meg, hogy melyik, de a lámpa alapján egy aránylag újabb modellről van szó...

A képek alapján pedig egy szar úton ment nagy sebességgel. Látszik a roncson, hogy az minden oldalán járt mire megállt.

[ Szerkesztve ]

(#78546) Topiccsendőr válasza CyberPunk666 (#78545) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

2005 zx6

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78547) Tarill válasza CyberPunk666 (#78545) üzenetére


Tarill
őstag

ha megnézed a távoli képet akkor látszik h nem egy túl erős kanyar, mennyivel jöhetett h lecsúszott róla?

(#78548) CyberPunk666 válasza Tarill (#78547) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Szerintem nyáron, jó tapadás és aktív motorozás idején bevette volna azt annyival.
De tavasz van, több hónap kihagyás után, hideg aszfalton ez nem ment.

Hiába meleg a levegő egy picit, az aszfalt alatt át van fagyva a föld a sok nagy hideg miatt és az alulról hűti az aszfaltot.
Tippre azt mondanám, hogy tipikus tavaszi szezonkezdő baleset.

Minden évben szezonkezdetkor van a legtöbb baleset.

[ Szerkesztve ]

(#78549) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

hat ez se jon gyakran szembe...

Sp verzio, blokk helyzet allitas, lengovilla helyzet allitas, villaszog allitas, egyeb finomsagok.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78550) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

(#78541) Bogyó bá': "Úgy" nekem sem jött be soha. :)

(#78542) demars: A csalóka szép idő beszedte első áldozatát. Ilyenkor azért vigyázni kell még, az út hideg, vizes, poros, saras, kavicsos és még ezer szarságot lehetne sorolni.

(#78544) Somatom: Majd oszd meg, hogy mire jutottál. :K

Tegnap Pécsen egy GSXR-es komát ütöttek el, nem is baj, hogy nincs még kész a motor. Mire előveszem, kicsit lecseng az évenkénti meglepődés az autósok részéről, hogy motorok vannak az úton.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.